Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe: listopad 2018 roku + ranking lokat

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

1.11.2018

Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe: listopad 2018 roku + ranking lokat

Nowy miesiąc oznacza ni mniej, ni więcej, a to, że na blogu Bankobranie pojawia się właśnie ten wpis, który oszczędzającym pomaga znaleźć najlepsze oferty banków.

Ranking obejmujący najlepsze lokaty na listopad 2018 roku
Czas na nowy przegląd obejmujący najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe na listopad 2018 roku. Publikacja przypada na dzień po Światowym Dniu Oszczędzania. Sprawdzam więc, po co warto sięgnąć, jeśli chce się w ulokować swe zaskórniaki w najkorzystniejszy, a przy tym bezpieczny sposób.

Banki w Polsce obecnie nie cierpią na niedobór gotówki. Zatem aż tak mocno nie zależy im na ściąganiu środków od klientów. Brakuje ostrej rywalizacji i licytacji na coraz to wyższe oprocentowanie, znane jeszcze kilka lat temu (gdzie i sytuacja na rynku bankowym w Polsce wyglądała inaczej, bo było więcej mniejszych banków walczących o klienta). Teraz trzeba więc włożyć więcej wysiłku, by znaleźć dla siebie coś poza (marną) przeciętność. By to ułatwiać, co miesiąc na blogu pojawia się więc ten obszerny wpis ze wskazówkami, gdzie można zyskać najwięcej. Jeśli chcesz być na bieżąco z propozycjami lokat (nawet okazyjnie pojawiających się), a także z promocjami bankowymi, zapisz się na newsletter (to zero spamu, a jedynie powiadomienia o nowych wpisach z bloga, które Czytelnikom wysyłam do 2 razy w tygodniu).
Wpis ten, jak zawsze, rozpoczynam od wykresu ukazującego najwyższe oprocentowanie lokat dostępne w poszczególnych bankach:
Przegląd najlepszych lokat w poszczególnych bankach w listopadzie 2018 roku

(ciekawostka na marginesie: nietypowe oprocentowanie 1,918% w skali roku oferowane przez PKO BP nawiązywać ma do roku odzyskania przez Polskę niepodległości - w ten sposób bank chce uczcić setną rocznicę).

Sztandarowe oferty banków (często promocyjne, z różnymi obwarowaniami) trzymają się mocno. Ciągle można uzyskać nawet 3-4% w skali roku, ale trzeba wtedy albo być nowym klientem, albo założyć konto itp. Ale na szczęście na stawkę 3% (to w tym wypadku obecnie maksimum) można też załapać się bez spełniania takich warunków.

By ułatwić Ci przegląd, opisywane tutaj lokaty pogrupowałem. Znajdziesz więc:
 • Promocyjne okazje 
  • Lokaty bez konta osobistego 
  • Lokaty z kontem osobistym
 • Lokaty mobilne
 • Najkorzystniejsze lokaty dla każdego 
  • Lokaty kilkumiesięczne
  • Lokaty długoterminowe
 • Najlepsze konta oszczędnościowe

Promocyjne okazje


Na sam początek crème de la crème tego co opisuję na blogu, czyli połączenia okazji do zarobienia na promocjach bankowych oraz najlepiej oprocentowanych propozycji banków dla oszczędzających. W poniżej opisanych promocjach otrzymasz nie tylko odsetki, ale i dodatkowy, gwarantowany bonus pieniężny, który zwiększy Twe zyski.

Millennium: 2,7% do 200 000 zł + bonus 200 zł na start


To niekwestionowany hit ostatnich miesięcy. Mamy tu bowiem konto oszczędnościowe, które daje wysokie oprocentowanie dla sporej kwoty (to już 11. edycja promocji; teoretycznie stawka 2,7% obowiązuje przez 92 dni, ale w praktyce możliwe jest korzystanie z tej oferty przez dłuższy okres), ale także bardzo dobre konto osobiste w pakiecie. Jego otwarcie owocuje bonusem 200 zł na start. A warunki uzyskania tej kwoty są bardzo proste (identycznie jak warunki, których spełnienie sprawia, że konto będzie dla Ciebie darmowe). Przejdź do prześwietlenie promocji >> 

3% do 50 000 zł + zwroty do 150 zł


To propozycja T-Mobile Usługi Bankowe, czyli banku będącego efektem współpracy telekomu (choć nie musisz być klientem T-Mobile) oraz Alior Banku (jednak posiadanie produktów w tym banku nie przeszkadza w skorzystaniu z propozycji T-Mobile Usługi Bankowe). A co jest do wzięcia?

Nowy lub powracający klient (który konta osobiste w T-Mobile Usługi Bankowe nie posiada co najmniej od 1.04.2018 r.), może założyć obecnie konto oszczędnościowe ze stawką aż 3% w skali roku gwarantowaną przez okres 92 dni dla kwoty do 50 000 zł. Ale samo oprocentowanie to nie wszystko co warte uwagi. Jest też i promocja konta osobistego (które trzeba otworzyć, by korzystać z 3% na koncie oszczędnościowym), z którym zyskać można do 150 zł dzięki zwrotowi za płatności kartą. Przejdź do prześwietlenia promocji >>

Lokaty 3% do 120 000 zł + zwroty do 720 zł


Eurobank daje możliwość założenia 3-miesięcznej lokaty na dobry początek z oprocentowaniem do 3% w skali roku, ale nie dla małych kwot, a nawet 100 000 zł (warto dodać, że oprócz tego można też założyć lokatę internetową i mobilną - na każdej z nich na 3 miesiące można wpłacić po 10 000 zł i też uzyskać 3% w skali roku). Robi się już więc możliwość ulokowania dużej sumki. Konto, które należy założyć w Eurobanku, by móc skorzystać z powyższych lokat, wymaga spełnienia określonych warunków, choć jest i do tego zachęta. Bank zwraca bowiem 5% wydatków na zakupy w wybranych kategoriach punktów handlowo usługowych (w rok można zyskać nawet 720 zł!). Przejdź do prześwietlenia promocji >>


Kolejne pozycje to już najlepsze lokaty bankowe na listopad bez dodatkowych gratyfikacji. Najpierw lokaty promocyjne (zazwyczaj powitalne), które można założyć w kilku bankach. Część z nich wymaga otwarcia konta osobistego, ale w niektórych przypadkach jest ono bez warunków darmowe, więc jego posiadania się nie odczuje 😉

Lokaty bez konta osobistego


Najlepsza lokata bez konta osobistego to od miesięcy niezmiennie lokata powitalna w Idea Banku. Do wyboru jest:
 • Lokata Happy - od 500 do 20 000 zł; stawka oprocentowania wynosi 4% w skali roku na okres 3 miesięcy (obecnie lokata ta pojawiła się również w dodatkowej promocji, dzięki której zyskać możesz 2 bilety do Multikina za samo założenie lokaty, ale na dedykowanej stronie - szczegóły tutaj) lub 
 • Lokata Happy Pro - od 20 000,01 do 100 000 zł; to 3-miesięczna lokata, której oprocentowanie wynosi 3% w skali roku.

Założyć możesz tylko jedną z powyższych lokat i pod takim warunkiem, że nigdy wcześniej nie było Ci dane posiadać jakiejkolwiek umowy z Idea Bankiem, ani Lion's Bankiem (będącym oddziałem Idea Banku), ani wnioskować kiedykolwiek o produkty w tych bankach. Lokatę Happy bądź Happy Pro założyć można online, aktywując przelewem z własnego konta w innym banku. Dzięki temu uzyskasz dostęp do bankowości internetowej z możliwością zarządzania lokatą i zakładania kolejnych lokat (a ciekawych propozycji w Idea Banku nie brakuje - piszę o nich niżej).

W BGŻ Optima promocyjna lokata powitalna dostępna jest już na prostszych zasadach, bo skorzystać z niej mogą nie tylko nowi, ale też i powracający klienci (którzy umowy z BGŻ Optima nie posiadają od min. 12 miesięcy; posiadanie produktów w BGŻ BNP Paribas nie jest przeszkodą w skorzystaniu z lokat BGŻ Optima). Lokata Bezkarna pozwala ulokować kwotę od 1 000 do 20 000 zł z oprocentowaniem 3,5% w skali roku na okres 3 miesięcy. Wraz z lokatą zakładane jest bezwarunkowo darmowe konto oszczędnościowe Smart, które służy obsłudze lokaty, ale też lokowaniu oszczędności (dla nowych środków oprocentowanie wynosi obecnie 2,6%, ale to oferta obowiązująca wyłącznie do 5.11.2018 r.).

Kolejna lokata bez konta na start dostępna jest w Alior Banku. Jednak jej oprocentowanie wypada już skromniej. Wynosi 2,5% w skali roku, aczkolwiek dla większych środków, bo nawet 200 000 zł. Można je uzyskać na 90 lub 186 dni.

Nowością - dopiero od kilku dni - dostępną w ofercie BOŚ Banku jest e-Lokata Na Plus, z której skorzystać mogą bezwzględnie nowi klienci banku. Na okres 3 miesięcy można uzyskać 2,5% w skali roku dla kwoty do 100 000 zł.

Lokaty z kontem osobistym 


Tu wyróżnić należałoby dwie grupy lokat. Takie, które wymagają założenia konta, ale o nim możesz nie pamiętać potem zupełnie, bo jest ono bez warunków darmowe, nie wymaga zatem wykazywania się jakąkolwiek aktywnością. Druga grupa lokat wymaga większego zaangażowania, by za konto nic nie płacić.

Najlepsza lokata bankowa z kontem oferowana jest przez Nest Bank. Można na niej uzyskać 4% w skali roku dla kwoty do 10 000 zł. Klientowi bank daje wybór założenia depozytu na 3 lub 6 miesięcy. Dłuższy okres wymaga jednak spełnienia dodatkowego warunku (a jest nim zapewnienie wpływów na konto - więcej na ten temat piszę tutaj). A konto zakładane na potrzeby otwarcia lokaty w Nest Banku prowadzone jest za 0 zł bez warunków.

mBank nowych klientów kusi założeniem 3-miesięcznej mLokaty na Wejście. Można na niej zdeponować do 10 000 zł i uzyskać oprocentowanie 3,5% w skali roku. By nic nie płacić za zakładane konto, najlepiej wybrać eKonto w taryfie standard bez karty płatniczej.

No i jest jeszcze wspominany wcześniej Eurobank z pakietem aż trzech lokat, na których można uzyskać oprocentowanie do 3% oraz ulokować łącznie nawet 120 000 zł. Konto choć wymaga aktywności (a konkretnie płacenia kartą), to jednak się opłaca ze względu na moneyback.

Na sam koniec jeszcze Plus Bank, gdzie na 3-miesięcznym depozycie uzyskasz średnie oprocentowanie 4% w skali roku. Maksymalna kwota jaką pozwala zdeponować Lokata na Start to 10 000 zł. Konto wymaga jednak aktywności w celu uniknięcia opłat (muszą to być wpływy, bądź wykonanie transakcji kartą na określoną sumę).

Lokaty mobilne


Cechą charakterystyczną dla tych lokat jest sposób ich zakładania. Można je uruchomić wyłącznie za pomocą aplikacji mobilnej danego banku. Aktualnie do wyboru są poniższe depozyty:

Bank
Okres
Oprocentowanie:
Min. kwota
Max. kwota
Eurobank*
3 miesiące
3%
200 zł
10 000 zł
Getin Bank
2 miesiące
3%
500 zł
10 000 zł
Bank Millennium**
1 miesiąc
3%
1 000 zł
10 000 zł
Santander Bank Polska
4 miesiące
2,5%
1 000 zł
20 000 zł
Bank Millennium
3 miesiące
2,5%***
1 000 zł
10 000 zł
* - lokata dostępna wyłącznie w ciągu 30   dni od aktywacji aplikacji mobilnej
** - lokata dostępna wyłącznie w ciągu 30 dni od urodzin klienta; by ją założyć niezbędne jest wykorzystanie rozszerzonej rzeczywistości
*** - wyższa stawka obowiązuje w przypadku założenia lokaty w aplikacji z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości

Każdą z powyższych lokat można założyć jeden raz, za wyjątkiem lokaty mobilnej w Banku Millennium, w którym po zakończeniu jednej lokaty tego typu, możliwe jest założenie kolejnej.

Najkorzystniejsze lokaty dla każdego


Było już o lokatach powitalnych (dla nowych klientów), jak i o lokatach dla obecnych klientów. Teraz czas na propozycje w praktyce dla wszystkich. Aczkolwiek i tu jakiś dodatkowych warunków (typu wpłacenie "nowych środków") się nie ustrzeżemy.

Lokaty kilkumiesięczne


By znaleźć dobrze oprocentowane lokaty bankowe na kilka miesięcy, najlepiej sprawdzić ofertę Idea Banku, bo w listopad bank ten wchodzi z przytupem, dając całkiem spory wybór. Skorzystać można z poniższych propozycji:
 • Lokata Skarbonka - 3% na 1 miesiąc;
 • Lokata Wielki Procent - 2,8% na 3 miesiące;
 • Lokata Beztroska - 2,7% na 3 miesiące (tę lokatę można zerwać w dowolnym momencie bez utraty odsetek);
 • Lokata na Nowe Środki Plus - w odróżnieniu od powyższych lokat, które nie wymagają posiadania jakichkolwiek innych produktów w Idea Banku, ta propozycja wiąże się z koniecznością posiadania (lub założenia) konta osobistego. A wybierać można z poniższych wariantów okresu depozytu (co jednocześnie wypływa na wysokość oprocentowania):
  • 3% na 6 miesięcy; 
  • 2,9% na 3 miesiące; 
  • 2.7% na 1 miesiąc.

Oczywiście oprocentowanie w każdym przypadku (jak i w całym niniejszym wpisie) podawane jest w ujęciu rocznym. Wszystkie z ww. lokat Idea Banku dostępne są na dzień publikacji niniejszego wpisu, a więc na 1.11.2018 r., ale w każdej chwili mogą zniknąć z oferty banku, bo obowiązują tylko do odwołania.

W innych bankach oprocentowanie lokat na kilka miesięcy wygląda już - delikatnie mówiąc - słabo. Alternatywą dla lokat kilkumiesięcznych są konta oszczędnościowe, które promocyjne warunki gwarantują przez określony czas (najczęściej jest to właśnie okres 3-4 miesięcy). O tym jednak piszę nieco niżej (już po lokatach długoterminowych).

Lokaty długoterminowe


Aktualnie najwyżej oprocentowane lokaty 2-letnie oferują:  Toyota Bank (po 2,5%), Nest Bank (2,4% dla nowych środków; w wariancie z kontem osobistym) oraz Santander Consumer Bank (nie mylić z Santander Bankiem, znanym wcześniej jako BZ WBK) - 2,3%. Względem poprzedniego miesiąca spadło oprocentowanie w ostatnim z wymienionych banków, co podtrzymuje trend spadkowy oprocentowania lokat na okres 24 miesięcy (bo jeszcze kilka miesięcy temu można było załapać się nawet na 2,8% w skali roku).

Z kolei najkorzystniejsze lokaty bankowe na okres 36 miesięcy znaleźć można obecnie w następujących bankach: Toyota Bank (2,65%), Eurobank i Santander Consumer Bank (po 2,6%).

Dla długodystansowców jest jeszcze propozycja BOŚ Banku - lokata aż 5-letnia, która przez cały okres pozwala uzyskać średnie oprocentowanie 2,84% w skali roku. Pytanie tylko (jak i przy pozostałych lokatach na długie okresy), czy na tak długi czas warto "zamrażać" środki? W tak długiej perspektywie wiele może się zmienić i stopy procentowe mogą też wzrosnąć. A jeśli będziesz posiadać lokatę długoterminową ze stałym oprocentowaniem, to ten wzrost może Cię ominąć (choć w sytuacji odwrotnej - a więc w przypadku dalszych spadków stóp procentowych - staniesz się beneficjentem wyższego oprocentowania, zagwarantowanego na lokacie założonej w "lepszych czasach). Trochę trzeba więc polegać na intuicji przy decyzji o wyborze lokat na kilka lat.

Najlepsze konta oszczędnościowe


Już od pewnego czasu banki zdecydowanie postawiły na promocje kont oszczędnościowych. I stały się one realną alternatywą dla lokat (zwłaszcza tych krótkoterminowych), gdyż promocyjne warunki nie obowiązują do odwołania (a więc nie zaskoczy Cię sytuacja nagłej zmiany oprocentowania), ale przez określony czas. Banki bowiem gwarantują utrzymania warunków np. przez 3 miesiące. Dzięki temu można sobie z góry obliczyć spodziewane zyski. A konta oszczędnościowe mają przewagę nad lokatami, gdyż można też dopłacać środki, jak i w dowolnej chwili wypłacić (bez utraty odsetek, co w przypadku lokat terminowych jest rzadkością).

W chwili obecnej najlepsze konto oszczędnościowe wydaje się mieć Getin Bank. Można bowiem uzyskać 3,5% w skali roku, gwarantowane przez okres aż 12 miesięcy! To propozycja dla nowych klientów (którzy konta osobistego w Getinie nie posiadają od co najmniej 11.05.2017 r.) i dla kwoty do 10 000 zł. Ale jeśli jesteś nowym lub nawet obecnym klientem banku, a do tego dysponujesz nawet większymi środkami (do 200 000 zł), to możesz skorzystać z oferty ze stawką 3% dla "nowych środków". Obydwie promocje (3,5% oraz 3%) łączą się ze sobą.

Nowością w ofercie Idea Banku jest Konto Idealnie Proste (ma być ono dostępne do odwołania, ale nie krócej niż do 7.11.2018 r.). Uzyskać można na nim 3,2% do 20 000 zł, a , a dla kwoty od 20 000,01 do 200 000 zł - 2,5% w skali roku. Warunki te mają być utrzymane do 30.12.2018 r., a każdy klient może założyć 3 takie rachunki.

W Banku Pekao 3% można uzyskać do 20 000 lub do 100 000 zł - wszystko zależy od rodzaju konta osobistego, jakie klient założy w tym banku. Niższy limit obowiązuje dla otwierających Konto Przekorzystne. Więcej wpłacić mogą osoby, które zdecydują się na Konto Świat Premium lub Eurokonto Prestiżowe. Różnica występuje również w czasie obowiązywania promocyjnego oprocentowania (stawką 3% posiadacze Konta Przekorzystnego cieszyć się mogą przez 365 dni, zaś posiadacze kont prestiżowych promocyjne warunki uzyskają na 180 dni).

3% na koncie oszczędnościowym uzyskać można jeszcze w Alior Banku oraz T-Mobile Usługi Bankowe. Pierwszy z nich w ostatnim czasie zaskoczył bardzo pozytywnie, bo promocję przedłużył aż do 31.12.2019 r. (tak, to nie błąd, chodzi o koniec przyszłego roku). Dzięki temu 3% na koncie oszczędnościowym zagwarantować sobie można na długi okres. Warunki te obowiązują dla kwoty do 20 000 zł, a skorzystanie z oferty możliwe jest wyłącznie dla posiadaczy Konta Jakże Osobistego (którzy włączą tzw. "Korzyść" w postaci podwyższonego oprocentowania na koncie oszczędnościowym - więcej o tym koncie piszę tutaj). O T-Mobile Usługi Bankowe już pisałem wyżej (3% można uzyskać dla kwoty do 50 000 zł na okres 92 dni).
>
Wszystkie wyżej opisane propozycje banków dla oszczędzających znajdziesz w - aktualizowanych na bieżąco - zestawieniach. Sprawdź:

Wszystkie z tych banków, które biorę pod uwagę przy tworzeniu powyższych rankingów, oferowane są przez banki podlegające Bankowemu Funduszowi Gwarancyjnemu. A to oznacza, że nawet gdyby doszło do upadku któregoś z banków, to o swe oszczędności nie ma się co martwić, bo będą one zwrócone (limit zwrotu na klienta jest równowartością 100 000 zł euro). Więcej o BFG przeczytasz tutaj.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące lokat, sprawdź praktyczny poradnik. Znajdziesz w nim m.in. prosty w obsłudze kalkulator odsetek, który umożliwi Ci wyliczenie zysków z lokaty albo konta oszczędnościowego.


Bądź na bieżąco z najlepszymi lokatami i kontami oszczędnościowymi oraz promocjami bankowymi. na Twitterze i polub na Facebooku:


36 komentarzy:

 1. A w Idea Banku jeszcze jest ciągle lokata Zawrotna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co to za lokata? Jakieś szczegóły?

   Usuń
  2. Oferta tej lokaty 'na zatrzymanie' pojawia się w momencie gdy klient dokonuje przelewu znacznej kwoty do innego banku. Jaka to kwota i do jakiego banku, to niestety tajemnica banku :)

   Usuń
  3. https://bankobranie.blogspot.com/2018/07/idea-bank-lokata-zawrotna.html

   Usuń
  4. To lokata na zatrzymanie. 3% na 3 mies. od 10 tys. PLN

   Usuń
  5. No i pojawia się nie przy wszystkich przelewach a tylko do niektórych banków.

   Usuń
  6. BTW najlepsza lokata na zatrzymanie. W Millenium wycofywalem kasę z KO Profit (2,7%). Na zatrzymanie pojawiła się lokata z 2,2 czy 2,3%.

   Usuń
  7. W IB lepsze teraz jest Konto Idealnie Proste :D

   Usuń
  8. Szkoda tylko że do 20k. Typowy zabieg by nabić sobie statystki w liczbie założonych kont.

   Usuń
  9. Masz na myśli KO w Alior czy dzienny limit przelewowy w €bank?

   Usuń
  10. Konto Idealnie Proste. 3,2% jest max do 20k. Powyżej oprocentowanie spada.

   Usuń
  11. Ot i zagwożdżka: czy po przekroczeniu salda 20K oprocentowanie spada dla całości czy tylko dla nadwyżki 20K ???

   Usuń
  12. Po co w IB konto idealne proste na 3,2% do 20 tysi jak można bezkarna 3,9% i w momencie zerwania odsetki dostaniemy wiec 3,9>3,2...

   Usuń
 2. Światowy Dzień Oszczędzania przeszedł jakoś cichaczem niestety. Nic ekstra banki nie zrobiły :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To chyba relikt czasów minionych. Po co promować oszczędzanie jak lepiej sprzedawać pożyczki i na nich zarabiać? Taki punkt widzenia banków.

   Usuń
 3. Też z racji tego jakie są % na lokatch już dawno przeniosłem swoje pieniądze na konta oszczędnościowe. Zaczęło się od TMUB, później Millennium a teraz Getin. I mogę dopłacać i mogę wypłacać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też coraz więcej środków tak przerzucam rezygnując z lokat. Mam tylko kilka mniejszych w IB.

   Usuń
 4. A nad Idea Bank zbierają się ciemne chmury w związku z Get Back

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlatego planują się połączyć z Getin :)

   Usuń
  2. To jest głównie szum medialny. Kara od UOKiK nie będzie miała większego wpływu na działanie Idea Bank. Z resztą wszystkie instytucje będą brały pod uwagę ryzyko systemowe. Połączenie z Getinem niewiele tu zmieni sytuację. Na obecną chwilę bardziej prawdopodobne jest, że to IB przejmie Getin, a nie odwrotnie - wartość nominalna akcji.

   Usuń
  3. Wszystkie instytucje będą brały pod uwagę ryzyko systemowe? Myślisz, że SKOK-i też? A co z BOŚ-em?

   Usuń
  4. Tak, myślę, że sądy i UOKiK będą brały pod uwagę przy ustalaniu wysokości kar wpływ tych kar na bank i skutki dla systemu bankowego. Mi wychodzi, że nawet jak mieliby zapłacić kary i oddać ludziom kasę za obligacje to i tak będą mieli dodatnie kapitały i utrzymają płynność finansową. Ale wiadomo, że w sądzie przedstawią to w znacznie bardziej czarnych barwach. Z resztą dotychczasowe kary były śmiesznie niskie i pewnie tutaj się nic nie zmieni. Tak czy owak tak jak napisałem wcześniej to jest głównie szum medialny. Wszyscy piszą o IB, bo się Getback im klika. I nie jest ważne, czy tekst ma sens czy nie ma. Z instytucjami jest tak samo. Idą komunikaty o działaniach, o postępowaniach, ale wyników jeszcze nie ma i przez parę lat ich nie będzie.

   Usuń
 5. Ciekawe czy karencja 01.04.2017 w TMUB stosuje się również do możliwości otrzymywania 5% zwrotów na ROR-ach Freemium albo Premium? Maja tez podobno jakiś program poleceń, ale niestety nic nie można o nim znaleźć.

  OdpowiedzUsuń
 6. W Eurobanku mogę założyć konto z kartą ale po zrobieniu płatności zrezygnować z karty? I wtedy opłat żadnych nie będzie?

  OdpowiedzUsuń
 7. Zobaczymy co Optima zaoferuje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie łudzę się że coś ekstra bo przejęciu Raifga sporo depozytów przybędzie dzięki fuzji.

   Usuń
  2. Obecna edycja konta Smart właśnie się skończyła wczoraj, a przyłączenie Raiffeisen to sprawa przyszłego roku. Zresztą Optima i tak działa niejako odrębnie od BGŻ z oddziałami.

   Usuń
  3. Miejmy nadzieję, że data salda początkowego nie będzie wyznaczona równie groteskowo jak ostatnim razem :)

   Usuń
 8. Na dzień dzisiejszy oprocentowanie na KO Smart w BGŻ-Optima to 0,7% !!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie są zbyt poważni. Przed ostatnią edycją też zrobili przerwę ponad tydzień. Ja tam czekam już tylko na bonus i wieje

   Usuń
  2. Optima ciągle nie raczy nic zrobić. Może już mają długi weekend?

   Usuń
 9. Lokata 1,918% od PKO to śmiech na sali. Choć pewnie z ich punktu widzenia to woleliby dać coś na rocznicę Chrztu Polski w stylu 0,966%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może to dziwne, ale zdecydowana większość ich klientów od lat dopłaca do swoich kont będąc w przekonaniu, że to najlepszy bank w Polsce :)

   Usuń
 10. Witam, na wykresie widzę lokatę w Millenium 4%, jednak nie ma jej nigdzie opisanej we wpisie. Co to za lokata?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dostępna jest w ramach programu "Lubię to polecam", który opisuję tutaj.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...