Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Alior Bank: odbierz nawet 200 zł do wydania w sklepach Decathlon

⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto720 zł od mBanku600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

14.11.2018

Alior Bank: odbierz nawet 200 zł do wydania w sklepach Decathlon

Wystartowała nowa promocja Alior Banku.

Bony Decathlon 200 zł za konto i Kantor Walutowy w Alior BankuDo wzięcia czekają vouchery o wartości nawet 200 zł do wykorzystania podczas zakupów w sklepach Decathlon za konto walutowe i osobiste w Alior Banku.

Dla kogo promocja? Udział w akcji z bonem 100 zł do Decathlonu za Kantor Walutowy wziąć może osoba pełnoletnia, która przed dniem 31.10.2018 r. nie złożyła wniosku o Kantor Walutowy Alior Banku (zatem posiadanie dostępu do tej usługi Aliora kiedykolwiek, wyklucza z uczestnictwa w promocji).

Zasady promocji. By zdobyć bon Decathlon o wartości 100 zł:
 • zarejestruj się w Kantorze Walutowym Alior Banku z kodem JESIEN2018 (kod ten należy wpisać w polu "Kod promocyjny" na pierwszym etapie składania wniosku - tuż pod danymi kontaktowymi);
 • zawrzyj z bankiem umowę o kartę walutową Mastercard EUR i/lub USD, i/lub GBP, wydawaną do rachunku w Kantorze Walutowym; 
 • najpóźniej do 31.12.2018 r. wykonaj co najmniej 5 płatności na minimalną kwotę (dla każdej z transakcji) w wysokości 5 EUR dla karty EUR, 5 USD dla karty USD, 5 GBP dla karty GBP (transakcje można wykonywać zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych).

Wykonując powyższe transakcje, pamiętaj o wykluczeniu niektórych kodów MCC (które przypisywane są terminalom płatniczym i wskazują na dominujący charakter działalności sprzedawcy lub usługodawcy). Do tych, które nie zaliczą się do promocji, należą:
"7995, określający kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne, 
8999, określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska), 
4111, określający m.in. usługi transportowe, 
6012, określający instytucje finansowe, 
6211, określający brokerów ubezpieczeniowych, 
6051, określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych, 
4829, określający internetowe przekazy pieniężne, 
4900, określający narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne" (pisownia oryginalna).

Zdobyć możesz też i drugą nagrodę (również w postaci bonu o wartości 100 zł do wykorzystania w sklepach Decathlon). Propozycja skierowana jest wyłącznie do osób, które do dnia 31.10.2018 nie posiadały żadnego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w Alior Banku. By załapać się na nagrodę:
 • zawrzyj umowę o konto osobiste w Alior Banku wraz z wydawaną do niego kartą Mastercard Debit (PLN); 
 • wykonaj co najmniej 1 płatność kartą na kwotę min. 20 zł (transakcję można wykonać w sklepach stacjonarnych lub internetowych).

Akcja promocyjna wystartowała 1.11.2018 r., ale dotąd bank chyba jej zanadto nie promował, bo dopiero dzisiaj dostałem pierwszą informację o tej propozycji. Czas trwania promocji przewidziany jest do 31.12.2018 r., ale akcja może zakończyć się wcześniej w przypadku wyczerpania puli nagród, o czym organizator zamierza powiadomić tutaj. Przygotowano 500 bonów za konto w Kantorze Walutowym oraz 500 bonów za konto w Aliorze. O przyznaniu nagród decydować ma kolejność spełnienia warunków.

Jak wynika z regulaminu, bank niestety dopuszcza możliwość, w której ktoś założy konto/konta, spełni wszystkie warunki, a nagrody/nagród jednak nie dostanie. To słaba strona tej promocji, bo w większości innych okazji do bankobrania decyduje np. kolejność rejestracji (a nie spełnienia warunków, na które nie do końca mamy wpływ - wszak w różnym czasie może przyjechać kurier z umową czy dotrzeć do nas karta).
"Jeśli do Nagrody (...) zakwalifikuje się dwóch lub więcej Uczestników spełniających Warunki uczestnictwa w Promocji, to o wyższym miejscu Uczestnika na liście osób nagrodzonych zdecyduje wyższa suma transakcji wykonanych Kartami"

Wyniki promocji mają być ogłoszone do 24.01.2019 r. za pomocą komunikatu po zalogowaniu w Kantorze Walutowym (do tego momentu należy nie wypowiadać umowy o kartę/karty). Nagrody mają być wysłane SMSem najpóźniej do 31.01.2019 r.

Kantor Walutowy i konto w Aliorze - prześwietlenie


Jeśli chodzi o Kantor Walutowy w Alior Banku, to najważniejsze kwestie wyglądają tak:
 • 0 zł za korzystanie z usługi;
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie rachunku walutowego;
 • 0/15 zł za wydanie karty płatniczej do rachunku (opłata nie jest pobierana, jeśli w ciągu pół roku od dnia jej wysłania wykonasz min. jedną płatność).

W przypadku konta osobistego regulamin promocji nie precyzuje jaki rachunek należy założyć, więc wybrać można dowolny - obecnie Alior Bank oferuje Konto Internetowe oraz Konto Jakże Osobiste. Pierwsze z nich prowadzone jest za 0 zł bez warunków, a drugie wymaga comiesięcznego wpływu kwoty min. 1 500 zł, by uniknąć opłaty za prowadzenie. Warunki zwolnienia z opłaty za kartę w obydwu przypadkach są takie same - zarówno w przypadku Konta Internetowego, jak i Jakże Osobistego wykonać należy płatności na sumę min. 300 zł miesięcznie, by uniknąć opłaty - odpowiednio 6 i 5 zł. Konto Jakże Osobiste wydaje się jednak lepszym wyborem, bo można na nim uzyskiwać też zwroty za płatności telefonem oraz podwyższone oprocentowanie na koncie oszczędnościowym (3% do 20 000 zł, gwarantowane aż do końca 2019 r.). Więcej o tym koncie piszę tutaj.

Za podrzucenie informacji o promocji dziękuję Czytelnikowi Kamilowi.

Przydatne dokumenty:

31 komentarzy:

 1. Dzisiaj dostałem odpowiedź na moje zapytanie zgłoszone poprzez formularz kontaktowy do Alior o pomoc przy pierwszym logowaniu. Starszy specjalista d/s kontaktu zdalnego poinformował, że pomimo braku aktywacji tego konta ze względu na problem z pierwszym logowaniem, to i tak umowa podpisana w dokumentach dostarczonych przez kuriera mnie obowiązuje i jestem odpowiedzialny za konto, do którego nie mogę się nawet zalogować ... wyższa kultura bankowości :)

  PS. Zapytanie to wysłałem 15-go października czyli miesiąc temu!

  OdpowiedzUsuń
 2. Czyli wykluczenie dożywotnie byłych klientów :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na to wychodzi. A to bardzo nieładny pomysł.

   Usuń
  2. Tak samo jak ograniczanie puli nagród i rozdawanie ich wg kolejności spełnienia wszystkich warunków.

   Usuń
 3. Coś dziwnego się dzieje z tą firmą i wystarczy tylko porównać jak działał Alior wcześniej, tzn. przed przejęciem BPH oraz Meritum, a co się tam dzieje obecnie, żeby zauważyć spora różnice w jakości oferty i obsługi klienta!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlaczego? Bo od niemal 2 lat aż 30% udziałów ma Skarb Państwa!

   Usuń
 4. Koledzy, a jak wydać te 5 jednostek? Normalnie zapłacić w markecie tą kartą w USD? tak by liczba dolarów w przeliczeniu wynosiła min.5?
  Jakieś pomysły gdzie i jak zapłacić, żeby szybko? Bo rozumiem że przyjaciel Rev 6012 tu nie pomoże?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Revolut ma MCC wykluczony.
   Normalnie idziesz do sklepu i np kartą USD (najlepiej wybrać bo najkorzystnueszy przelicznik) robisz zakupy za ok. 20 zł. Zejdzie ci z konta walutowego min. 5 USD i będzie git.

   Usuń
  2. Możesz zrobić zakupy na AliExpress

   Usuń
  3. No z tym alli to wiem, ale chodzi mi o jakieś lokalne Januszowe zakupy, dzieki anonimowy

   Usuń
  4. Zielona Ż., czerwona PP, przekaz w €sieci, R_v___t itp odpadają niestety.

   Usuń
  5. Ale w każdym wariancie jednak parę złotych na przewalutowaniu się straci. To kolejny minus tej promocji.

   Usuń
 5. A ja rozwiązuje umowę o konto już 3ci miesiac. Wypowiedzenie złożyłem z końcem sierpnia i do dziś się z nim bujam. I jeszcze raczyli zadzwonić i poprosić o opinie o banku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też miałem nie zamknięte konto na czas. Dobrze że sprawdziłem i przypilnowałem ich.

   Usuń
 6. Karty trzeba utrzymać do stycznia więc co miesiąc muszę wydawać 300 zł tą kartą wydaną do konta PLN. A co z kartą walutową? Też trzeba nią płacić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Walutowa jest darmowa jak zrobisz 1 płatność. A że trzeba zrobić 5 to tym bardziej będziesz mieć ją za darmo. Tylko kartą PLN trzeba płacić.

   Usuń
 7. Warto dodać, że ponownie jest 2,7% na Koncie Mocno Oszczędnościowym na 4 miesiące

  OdpowiedzUsuń
 8. Decyduje kolejność rejestracji Kantoru Walutowego...patrz regulamin "Organizator zastrzega sobie możliwość skrócenia okresu trwania Promocji z Nagrodą premiową i dodatkową, jeśli pula rejestracji Kantoru Walutowego z kodem promocyjnym JESIEN2018 uprawniająca do Nagród zostanie wyczerpana przed zakończeniem Promocji"

  OdpowiedzUsuń
 9. Czy transakcje Revolut'em (z podpiętą kartą Aliora) będą uważane za spełnienie warunków?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. MCC Revolut - 6012, a zatem - wykluczenie, niestety.

   Usuń
 10. Do Anonimowy15 listopada 2018 07:42:

  5 transakcji po 20 złotych, by otrzymać... bon 100 złotych. Great!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no w sumie tak wychodzi, ale co robić.

   Usuń
  2. Ale za to w tym dekatonie ceny są wyjontkowe :)

   Usuń
  3. Wyjątkowe.
   To fakt + darmowa dostawa + darmowy zwrot.

   Usuń
 11. Hej czy jeżeli mam założone konto wraz z kartą wielowalutową ( którą już uzywałam ) to na ta czesc promocji z kantorem mogę się załapać czy też nie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz wziąć udział w promocji z bonem 100 zł za Kantor Walutowy (bo z tej części promocji wykluczyć może jedynie posiadanie lub nawet wnioskowanie kiedykolwiek o Kantor Walutowy; posiadanie produktów w Aliorze nie jest przeszkodą).

   Usuń
  2. Super dziękuje, a tak jak pisali rozmówcy gdzie w Pl można zapłacić w euro? Rozumiem że wystarczy kantor tylko aktywowac i zrobić te 5 transakcji ale jak zapłacić karta wielowalutowa w Pl w euro skoro karta sama dobiera walute?

   Usuń
  3. W kantorze nie mają karty wielowalutowe a konkretne walutowe np. USD. Generalnie w PL płacisz w PLN a czasem tylko np w knajpach terminal pyta czy chcesz zapłacic w obcej walucie. Ale wystarczy by ci z konta pobrali 5 jednostek waluty więc robisz zakupy np za 20 zł przy karcie USD albo 25 zł kartą EUR i będziesz mieć transakcje odpowiednio po 5 USD/EUR

   Usuń
  4. w kantorze są 3 rózne karty do 3 róznych kont!!!karta wielowalutowa to coś zupełnie innego.np. dla karty w euro płacąc w polsce jesteś traktowany jak np. słowak albo niemiec który płaci kartą wydaną przez swój bank i z twoich eurasów bank pobiera eurasy przelicza na złotówki i płaci a ciebie z konta ubywaja eurasy

   Usuń
 12. głupie pytanie ale jak zawnioskować o kartę? w serwisie transakcyjnym tego nie widzę...

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...