Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Aż 3,5% do 400 000 zł na koncie oszczędnościowym w Getin Banku w ofercie dla nowych środków (+ bonus 50 zł na start)

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

22.11.2018

Aż 3,5% do 400 000 zł na koncie oszczędnościowym w Getin Banku w ofercie dla nowych środków (+ bonus 50 zł na start)

Getin Bank podniósł oprocentowanie na koncie oszczędnościowym.

Konto oszczędnościowe 3,5% dla nowych środków w Getin BankuW nowej ofercie dla nowych środków uzyskać można stawkę 3,5% w skali roku, gwarantowaną przez okres 3 miesięcy. Propozycja skierowana jest zarówno do nowych, jak i obecnych klientów. By się na nią załapać, wystarczy wpłacić nowe środki. A na nowych klientów dodatkowo - oprócz odsetek - czeka jeszcze gwarantowany bonus 50 zł na start.

[Aktualizacja: niniejsza promocja zakończyła się. Prześwietlenie nowej edycji znajdziesz tutaj]

By skorzystać z promocyjnego oprocentowania 3,5% na koncie oszczędnościowym niezbędne jest posiadanie lub założenie konta osobistego w Getin Banku (a jego otwarcie teraz się opłaca, bo na start otrzymasz bonus 50 zł - więcej na ten temat piszę pod koniec niniejszego wpisu).

Główne cechy promocyjnej oferty oprocentowania dla nowych środków na koncie oszczędnościowym w Getin Banku to:
 • oprocentowanie: 3,5% w skali roku dla kwoty do 400 000 zł (pod warunkiem wpłacenia nowych środków); 
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania (3,5%): 92 dni kalendarzowe liczone od dnia spełniania warunków promocji - do nich zalicza się otwarcie konta (jeśli jeszcze nie posiadasz), wyrażenie zgód, no i co najważniejsze, czyli wpłacenie pierwszych nowych środków na konto oszczędnościowe w okresie przystąpienia do oferty (od 22.11. do 23.12.2018 r.)

Wspomniane zgody, które należy wyrazić to zgody na używanie przez bank telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego oraz na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną (zgód tych należy nie wycofywać) oraz nie zgłaszać sprzeciwu wobec przetwarzania danych w celach marketingu.

Promocyjne oprocentowanie 3,5% w skali roku uzyskać można wyłącznie na indywidualnym koncie oszczędnościowym (konta wspólne nie biorą udziału w promocji), a będzie ono obowiązywać tylko na jednym koncie oszczędnościowym (jeśli posiadasz lub założysz ich więcej, to promocją objęte będzie tylko najstarsze konto).

Jeśli dopiero teraz staniesz się klientem Getin Banku to sytuacja jest klarowna, bo wszystko co wpłacisz na konto oszczędnościowe z automatu będzie objęte promocyjną stawką 3,5% w skali roku. Nieco więcej wyjaśnień potrzebne jest w przypadku obecnych klientów.

Ważne  dla obecnych klientów


Promocja 3,5% w skali roku (XIV edycja) nie łączy się z poprzednimi edycjami promocji na nowe środki (edycja I, II, III, IV, V, VI, VII, VIII, IX, X, XI, XII, XIII). Poza tym pamiętaj również, że:
"Z niniejszej Oferty nie może skorzystać uczestnik biorący udział w poprzednich edycjach Na nowe środki, któremu w okresie od 22.11.2018 r. do 23.12.2018 r. zakończył się Okres trwania poprzednich edycji Oferty Specjalnej „Na nowe środki”."

A nowymi środkami dla Getin Banku są:
"środki na Koncie Oszczędnościowym wpłacone po Dacie Salda początkowego stanowiące nadwyżkę nad Saldem początkowym na Koncie Oszczędnościowym oraz jednocześnie nad Saldem początkowym na Produktach depozytowych"

A datą salda początkowego - zgodnie z regulaminem - jest 19.11.2018 r. I na ten dzień bank wylicza środki zgromadzone na Twych produktach depozytowych (czyli rachunkach oszczędnościowych, lokatach, rachunkach technicznych i IKE w Getin Banku, których jesteś posiadaczem lub współposiadaczem). I te środki przez cały czas obowiązywania promocji będzie trzeba w Getin Banku utrzymywać, a dopiero nadwyżka (dopłacona kwota) będzie objęta oprocentowaniem 3,5% w skali roku.

Bonus 50 zł za otwarcie konta z polecenia 


Do uzyskania promocyjnego oprocentowania na koncie oszczędnościowym niezbędne jest posiadanie lub założenie konta osobistego w Getin Banku. A otwierający konto osobiste załapać się mogą w bardzo prosty sposób na bonus 50 zł.

By uzyskać tę nagrodę, we wniosku o konto podać trzeba kod polecenia - więcej na ten temat przeczytasz tutaj (dowiesz się tam również, jak zdobyć wiarygodny kod polecenia, który umożliwi Ci zgarnięcie premii).

Konto osobiste w Getin Banku (Konto Proste Zasady) prowadzone jest za 0 zł, jeśli miesięcznie wykonasz co najmniej 1 płatność kartą i/lub BLIKiem na dowolną kwotę i w dowolnym miejscu. Darmowa (bez warunków) będzie też karta wydana do rachunku.

Konto oszczędnościowe w Getin Banku 


Rachunek ten otwierany i prowadzony jest za 0 zł (bez warunków). W każdym miesiącu kalendarzowym wykonać można z niego jeden przelew bez opłat. Drugi i każdy kolejny kosztuje 9 zł (jest jednak wyjątek - bank nie pobierze opłaty jeśli środkami z konta oszczędnościowego zasilisz lokatę zakładaną w Getin Banku). Odsetki na koncie oszczędnościowym kapitalizowane są na koniec każdego miesiąca kalendarzowego.

Przydatne dokumenty:

28 komentarzy:

 1. No to dziś kasa z Millennium leci do Getinu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a wyląduje w PKO BP w ramach BFG :)

   Usuń
  2. Z 3,5% to mogę wylądować nawet w PKO ;)

   Usuń
  3. i u mnie dziś z Millennium idzie do Getin :)

   Usuń
  4. Szkoda że Millennium nową edycję % na KO Profit ogłosi dopiero w styczniu bo może odczuwają odpływ kasy i teraz by podnieśli

   Usuń
  5. I mnie kierunek Getin z Mille.

   Usuń
 2. w tamtym miesiącu zamknąłem rachunek .czy jestem teraz nowym klientem czy jest jaks karencja , bo nie widze takowego zapisu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W przypadku konta oszczędnościowego nie ma żadnej karencji - skorzystać mogą nawet obecni klienci (warunkiem jest wpłacenie nowych środków względem 19.11.).

   W przypadku konta osobistego z bonusem 50 zł, szczegóły promocji opisuję w podlinkowanym wpisie (tutaj). Ale i tam karencja jest krótka: "osoba polecana to osoba pełnoletnia, która nie posiadała konta osobistego w Getin Banku od dnia 1.11.2018 r. do dnia przystąpienia do promocji" :)

   Usuń
 3. A jak wycofałem od nich kasę 16-go to znaczy że jestem szczęściarzem i teraz wracam na 3,5%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To zależy z czego środki zostały wycofane. Jeśli z konta osobistego czy lokaty to faktycznie się załapiesz. Jeśli z konta oszczędnościowego to weź pod uwagę, że możesz brać jeszcze udział w poprzedniej edycji.

   Usuń
  2. Dzięki za info. Niestety środki były na koncie oszczędnościowym i miałem 3% więc w promocji. No to teraz czas by konto założyła żona.

   Usuń
 4. Nie mam Getinu w swojej miejscowości więc teraz mam pytanie jak później wygląda zamknięcie takiego konta? Można przez bankowość czy tylko oddziały?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bankowość: Oferta i wnioski - Obsługa - Dyspozycje - Wypowiedzenie umowy rachunku

   Usuń
 5. Czy BFG liczy się odrębnie dla Getinu i odrębnie dla Idea Banku? czy jakoś razem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Liczą się odrębnie.

   Usuń
  2. Getin osobno i Idea Bank osobno. Do Idea jedynie wlicza się Lions Bank.

   Usuń
  3. Chyba że się połączą...

   Usuń
 6. Przy tej kwocie warto już pamiętać o limicie przelewów jakie w ciągu dnia można wykonać z Getinu przez bankowość. Nie jest on tak niski jak w Millennium (50 tys.) ale jest. Jeśli nic się nie zmieniło to 200 tys./dzień.

  OdpowiedzUsuń
 7. 3,5% liczy się tylko dla p-wszej wpłaconej kwoty czy także do dopłacanych w ciągu 92 dni?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla całkowitego salda w okresie 92 dni liczonych od daty 1-szej wpłaty.

   Usuń
 8. I od kiedy dokładnie startuje 92 dni - od daty otwarcia rachunku czy też od daty pierwszej wpłaty (która z tego co wiemy musi jednakże nastąpić do 23 grudnia)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od dnia pierwszej wpłaty w okresie promocji, tzn. między 22.11 i 23.12

   Usuń
 9. Czy poza wpłatą 'nowych środków' przed 23.12 trzeba jeszcze spełniać jakiś inny dodatkowy wymóg (np. aktywność itp.) żeby się zakwalifikować na 3,5% na tym KO?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. musisz mieć wyrażone zgody i tyle.

   Usuń
  2. Czy wystarczy 0,01 PLN przelać np. 22.12. by "uruchomić" konto na promocyjnym oprocentowaniu i później, np. pod koniec grudnia i w styczniu wpłacać kolejne środki z kończących się lokat i dla całości mieć 3,5% przez 92 dni licząc oczywiście od 22.12.?

   Usuń
 10. Kiedy zakładałam konto oszczędnościowe (w placówce stacjonarnej), to oprócz tego konta i konta "Proste Zasady" założono mi również konto "Skarbonka". Pracownik powiedział coś w rodzaju, że ono zakłada się automatycznie i nie muszę z niego korzystać.
  Zastanawiam się teraz, czy można je bezpiecznie zamknąć, tzn. czy jest jakoś powiązane z innymi rachunkami / promocjami?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kompletnie niepotrzebny do niczego gadżet, który nie wpływa w jakikolwiek sposób na ROR czy KO.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...