Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Lokata Wielki Procent w Idea Banku: 3,2% na 3 miesiące bez warunków. [AKTUALIZACJA:] i 3,5% na 3 miesiące na Lokacie Zawrotnej i 3,9% na Lokacie Beztroskiej!

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

13.11.2018

Lokata Wielki Procent w Idea Banku: 3,2% na 3 miesiące bez warunków. [AKTUALIZACJA:] i 3,5% na 3 miesiące na Lokacie Zawrotnej i 3,9% na Lokacie Beztroskiej!

Idea Bank ponownie podniósł oprocentowanie na Lokacie Wielki Procent.

Lokata Wielki Procent w Idea BankuPo dotychczas oferowanych stawkach (2,8 oraz 3%) przyszedł czas na oprocentowanie na poziomie 3,2% w skali roku. Niezmiennie jest to lokata 3-miesięczna, którą można założyć bez konieczności posiadania konta, jak i bez spełniania jakichkolwiek dodatkowych warunków.

Główne cechy Lokaty Wielki Procent to:
 • minimalna kwota lokaty: 500 zł; 
 • maksymalna kwota lokaty: 1 000 000 zł (pamiętaj jednak, że limity Bankowego Funduszu Gwarancyjnego są o wiele niższe - generalnie to równowartość kwoty 100 000 euro);
 • okres depozytu: 3 miesiące; 
 • dostępność oferty: do odwołania (nie krócej niż do 14.11.2018 r.); 
 • ważność wniosku: 2 dni kalendarzowe

Jeśli posiadasz już dostęp do bankowości internetowej, to wniosek o Lokatę Wielki Procent złożysz po zalogowaniu. Jeśli takowego dostępu jeszcze nie masz, to wniosek o lokatę złożysz na stronie banku. Aczkolwiek w sytuacji, gdy jesteś nowym klientem, warto skorzystać z lokaty powitalnej Happy (od 500 do 20 000 zł; stawka oprocentowania wynosi 4% w skali roku na okres 3 miesięcy). Po założeniu lokaty uzyskasz dostęp do bankowości internetowej i możliwość wnioskowania o kolejne lokaty w Idea Banku (w tym o lokatę Wielki Procent). Pamiętaj, że Lokatę Happy założyć można tylko raz w życiu (więc warto z tej okazji skorzystać) - propozycja skierowana jest wyłącznie do osób, które dotąd nigdy nie posiadały jakiejkolwiek umowy, ani nie wnioskowały o jakikolwiek produkt w Idea Banku, ani w Lion's Banku, będącym oddziałem Idea Banku.

[Aktualizacja w dn. 13.11., godz. 20:50: Idea Bank podniósł też oprocentowanie na Lokacie Zawrotnej, która pojawia się jako propozycja dla obecnych klientów chcących wycofać środki do innego banku,  a o której pisałem tutaj. Obecnie można na niej uzyskać aż 3,5% w skali roku na okres 3 miesięcy dla kwoty od 10 000 zł.

Dzisiejszy dzień przyniósł mnóstwo doniesień na temat Leszka Czarneckiego i jego banków (Getin i Idea Bank). Zaczęło się od zawiadomienia przez biznesmena prokuratury dot. działań Komisji Nadzoru Finansowego, a konkretniej jej prezesa. Później KNF ogłosiła, że Idea Bank został wpisany na listę ostrzeżeń za "działalność maklerską bez zezwolenia w zakresie oferowania instrumentów finansowych, a także doradztwa inwestycyjnego" - to pokłosie zaangażowania banku w dystrybucję obligacji GetBacku - o czym pisałem już tutaj. Nie oceniam tych wydarzeń i nie wdaję się w kwestie - wydaje się - polityczne. Dodam jedynie, że wszystkie te wydarzenia nie mają wpływu na fakt, że środki deponowane w Idea Banku (do równowartości 100 000 euro) podlegają Bankowemu Funduszowi Gwarancyjnemu.]

[Aktualizacja w dn. 14.11.: na powyższych propozycjach Idea Bank nie poprzestał. Podniósł też oprocentowanie Lokaty Beztroskiej. Obecnie oferuje na niej aż 3,9% w skali roku dla kwoty od 500 do 1 000 000 zł. Lokata charakteryzuje się możliwością zerwania w dowolnym momencie bez utraty odsetek - będą one naliczone za faktyczny czas utrzymywania depozytu.]

Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:Przydatne dokumenty:

80 komentarzy:

 1. No to czas wycofywać kasę z Kont Idealnie Prostych.

  OdpowiedzUsuń
 2. Miła niespodzianka. Założone.

  OdpowiedzUsuń
 3. 3,2 proc i to w warunkach permanentnego braku konkurencji...

  OdpowiedzUsuń
 4. W USA bank, który sprzedawałby oszukane obligacje, zmagał z masowymi pozwami klientów, stracił 90% wartości akcji za swoje przestępcze praktyki, nie mógłby nawet marzyć że ktoś będzie reklamować jego kolejne "super" oferty. Każdy odwraca się od takiego podmiotu, nikt nie chce być z nim kojarzony. W Polsce nikomu to nie przeszkadza, a wręcz może liczyć na darmową reklamę w poczytnych blogach. Ręce opadają.
  A jak upadnie, to za jego błędy zapłaci BFG (czyli my wszyscy). Super logika - brawo!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy wiesz co doprowadziło to mega-kryzysu finansowego w USA we wrześniu 2008 roku, kryzysu który mógł równie dobrze zakończyć się katastrofą finansową?

   Usuń
 5. IDEA BANK WPISANA NA LISTĘ OSTRZEŻEŃ KNF
  O S T R O Ż N I E ! ! !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. https://www.knf.gov.pl/o_nas/komunikaty?articleId=63722&p_id=18

   Usuń
  2. Mr Złotówa co o tym sadzisz?

   Usuń
  3. no właśnie, co to oznacza? pieniądze "w razie czego" nadal są gwarantowane przez BFG czy uciekać z Idea Banku?

   Usuń
  4. Szefa KNF właśnie zwolnili :)

   Usuń
  5. Tego prezesa dzisiaj zwolnili więc sie nie liczy

   Usuń
  6. Wygląda na odbicie piłeczki. Zwłaszcza że dzisiaj taka decyzja w sprawie znanej KNF już od dawna.

   Usuń
  7. Znalezienie się banku na liście ostrzeżeń nie ma nic wspólnego z działalnością bankową a jest związane z dystrybucją papierów wartościowych do której uprawnień bank nie miał.

   Swoją drogą opieszale KNF działa bo sprawa dotyczy procederu który miał miejsce w przeszłości i skończył się w marcu br.

   Usuń
 6. Przy wpisaniu Idea Banku na listę ostrzeżeń KNF, wolę na razie przeczekać i już nie dokładać im więcej kasy.
  Od razu uprzedzę wpisy że jest BFG, ale BFG daje gwarancję tylko do 100tyś Euro więc jak ktoś ma więcej lub około tego...

  Przy czym wcale nie namawiam do masowego wycofywania z Idea pieniędzy, bo to najlepsza droga do doprowadzenia do upadłości, a chyba nikomu poza bankami państwowymi (żeby kupić za przysłowiową złotówkę)na tym nie zależy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie namawiasz do masowego wycofywania pieniędzy z Idea? Dzięki za tą dobrą radę, bo już miałem tak zrobić :)

   Usuń
 7. ale co ze na listę ostrzeżeń??? przeciez ma gwarancję funduszu bankowego ! a po dzisiejszej kolejnej aferze PISu rząd nie powoli na upadek tego banku!

  OdpowiedzUsuń
 8. Odrzuciło mi wniosek o lokatę. Czyżby już się skończyła?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lokata do jutra ma być dostępna. Przed chwilą u mnie wniosek działał. A co się konkretnie stało? I czy wniosek był składany w bankowości internetowej czy przez stronę internetową?

   Usuń
  2. Może już kiedyś miałaś coś w Idea Banku? Wtedy wniosek można złożyć tylko przez bankowość internetową.

   Usuń
 9. Mr Złotówa - czytelnikom należy się ostrzeżenie a nie tylko link

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dosłownie przed chwilą zaktualizowałem wpis o Lokatę Zawrotną oraz dodałem kilka słów nt. dzisiejszych wydarzeń (wątek listy ostrzeżeń nie był jeszcze znany w momencie publikacji wpisu).

   Usuń
  2. Ostrzeżenie? Niby o czym?

   Usuń
  3. O liście ostrzeżeń. Która powinna ostrzegać o stanie bieżącym a nie odnosić się do przeszłości o czym zresztą sama KNF pisze w komunikacie, że wpis jest za działania do marca br.

   Usuń
  4. Czytając to ich ostrzeżenie w zasadzie trudno wywnioskować o co im chodziło ... może jedynie o te 40 baniek?

   Usuń
 10. Na Lokacie Zawrotnej oferują 3,5% na 3 m-ce do 10K maks. czyli w porównaniu do 3,2% to daje netto 6,08 zł różnicy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie do maks. 10k, ale od 10k.

   Usuń
  2. A jakie dają oprocentowanie do 10 tys. zł?

   Usuń
 11. no dobra, kasę gwarantuje BFG
  ale co w sytuacji jak BFG się "rozmyśli" czytaj przestanie gwarantować z jakiś tam względów i czy będzie to z dnia na dzień czy to będzie jakiś dłuższy czas przejściowy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie zależy od widzimisię BFG. Vide: ustawa.

   Usuń
 12. Ja poczekam na Noworoczną - może dadzą 4% na rok :)

  OdpowiedzUsuń
 13. ktoś miał (nie)przyjemność korzystać z gwarancji BFG? jak to w praktyce wygląda, tzn jeśli miałoby się rok czekać i przepychać z wnioskiem, potem jego uzupełnieniem, jego zatwierdzeniem itp to nie warta skórka wyprawki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja miałem z SK Bankiem. Kasa była do wypłaty w oddziałach BZ WBK 5 dni po ogłoszeniu upadłości. Żadnego przepychania z wnioskiem. Wystarczyło pójść z dowodem i się wypłacało od ręki.

   Usuń
  2. https://www.bfg.pl/gwarantowanie-depozytow/przebieg-wyplaty/

   7 dni :)

   Usuń
  3. Też miałam już raz tę nieprzyjemność, ale wszystko odbyło się sprawnie, nawet wypłacili należne odsetki, na dzień upadłości, tak, że żadnych strat, jedynie trochę nerwów.

   Usuń
  4. Mój tato dostał list że pieniądze z BFG czekają na niego do odbioru w banku zachodnim

   Usuń
 14. Odpowiedzi
  1. No i ta lokata bardziej mnie zaniepokoiła niż ucieszyła.

   Usuń
  2. A Beztroska już 3,9%

   Usuń
 15. Lokata zawrotna już 3,8%. Skala wycofywania środków musi być bardzo duża.

  OdpowiedzUsuń
 16. Ten bank powinien być napietnowany za aferę dużo, dużo większą, niż Amber Gold.

  OdpowiedzUsuń
 17. Potwierdzam 3,8 % Zwrotna

  OdpowiedzUsuń
 18. co najgorsze może być to tylko panika ludzi i wypłacanie masowo kasy, które jest bezpodstawne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja w pierwszym odruchu też myślałam o wycofaniu kasy,ale tak naprawdę to KNF nie kwestionuje ich działalności bankowej -tu jest wszystko ok(komunikat KNf, teraz my jako klienci musimy wykazać się i nie robić gwałtownych ruchów. Mnie uspokaja BFG w razie czego .

   Usuń
  2. wszyscy bfg a to tak naprawdę pieniądze nas wszystkich które banki wpłacaja na bfg i przez to płacimy korzystajac z banków a bank wiadomo ze swoich nie da tylko od klientów. poczekam do wieczora aż dają na 5% skoro tak szybko rośnie

   Usuń
 19. Lokąta beztroska 3,9 % na 3mce

  OdpowiedzUsuń
 20. U mnie nie pojawia się zwrotną przy próbie przelewu do TMUB.

  OdpowiedzUsuń
 21. Jak jedni wycofują to inni skorzystają :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W pełni się z tym zgadzam więc teraz dopłacam kaskę i co miałem w innych bankach (m.in. konta 123 w Santanderze) transferuję na Lokatę Beztroską.

   Usuń
 22. Jest już 3,9% z możliwością zerwania lokaty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawe ile takich lokat można założyć?

   Czy propozycja "Lokata Beztroska" znika z listy nowych lokat po założeniu jednej? ;)

   Usuń
  2. Nie znika.

   Usuń
  3. Potwierdzam. Można założyć wiele lokat Beztroskich.

   Usuń
  4. Yhy, jest jednak jedno WIELKIE ALE - dyspozycje kilku lokat beztroskich, owszem, się przyjęły, lecz ani lokaty się nie założyły, ani potwierdzenie mailowe nie dotarło. Saldo rachunku (skąd miały zostać pobrane środki) też nie zmieniło się. Ktoś nas tu kiwa...

   Usuń
 23. A ja właśnie całe swoje oszczędności przeniosłem z Millenium do Idea Banku. Takie okazje jak 3,9% trzeba łapać.

  OdpowiedzUsuń
 24. "W związku z pracami modernizacyjnymi w dniu 16.11.2018 r. od godziny 22:00 do godziny 03:00 dnia 17.11.2018 r. nastąpi przerwa w dostępie do bankowości internetowej Idea Cloud. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy." to dopiero ludziory wpadną w panikie i rano polecą wypłacać masowo

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A po co panikować! Przecież to tylko kilka godzin przerwy w godzinach nocnych, jak ktoś ma potrzebę to może załatwić sprawy do 22. Po co się nakręcać ...

   Usuń
  2. ja nie mówię o tobie czy o mnie ale o zwykłych ludziach takich co to będą wietrzyć spisek na ich kaske

   Usuń
  3. Santander dopiero co miał kolejną przerwę, tym razem 2-dniową - nie działały bankomaty, karty i bankowość.

   Usuń
 25. Złotówa wypowiedz się w powyższym temacie tj. lokaty beztroskiej na 3,9,wszak prowadzisz bloga i uchodzisz prawie,że na eksperta,założyłem tą lokatę ale zastanawiam sie czy przelać środki mam 2 dni,wiem że BFG itd ale jak ty to widzisz w końcu jesteśmy Twoimi jakby to nie powiedzieć fanami!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ileż miłych słów ;) Osobiście nie należę do osób podejmujących decyzje pod wpływem impulsu. Wydarzenia śledzę, bo w Idea Banku mam ok. 70% swych oszczędności. Jednak nie przekraczają one limitów BFG, więc z tego względu nie wycofuję środków.

   Takie jest moje stanowisko, ale oczywiście nie jest to rekomendacja z mej strony. Każdy decyzję musi podjąć samodzielnie. Liczy się poczucie komfortu i dobre samopoczucie, więc jeśli komuś trzymanie środków w banku X ma przysparzać stresu i powodować nieprzespane noce, to lepiej niech środki (lub przynajmniej ich część) wycofa. Ale po przemyśleniu, bez impulsywnych działań.

   Jedyna sytuacja w której sugerowałbym wypłacać środki (ale wtedy w praktyce tylko część) to taka, gdy ktoś ma ulokowane więcej niż równowartość 100 tys. euro. Ale ta rekomendacja dotyczy nie tylko Idea Banku, ale też każdego innego banku. A z korespondencji jaką otrzymuję od Czytelników wynika, że takie osoby są - w tym przypadku zdecydowanie polecam ograniczenie zaangażowania (by zmieścić się w limitach BFG).

   Usuń
  2. A ja nie cykam. Tez nie mam srodkow ponad 100 Tys Euro. Wlasnie zlozylem 3 wnioski o lokate (kwota podzielona na 3), gdyby trzeba bylo awaryjnie zrywac. Mam nadzieje ze za 3 miechy bede sie radosnie cieszyl z lokaty +odsetek na poziomie3,9 %. A nawet gdyby, to procedura wyplaty srodkow z BFG jest nieskomplikowana a dotego wyplacaja z naleznymi odsetkami (do dnia ogloszenia upadlosci) wiec nie pekam!Lubie element "drobnego" ryzyka" ;-)

   Usuń
  3. Czytałem że w placówkach Getinu jednak kolejki. Pewnie w Idea Banku to samo.

   Usuń
  4. Różne rzeczy wypisują w Internecie. Liczy się jednak odpowiedzialność za te słowa. Zarówno dziennikarzy, jak i każdego kto pisze chociażby komentarz. Dziś mamy czasy pędu za klikalnością, lajkami, polubieniami. Dziennikarze, publicyści czy redaktorzy często za to są rozliczani w swych redakcjach, więc podkręcają. Szkoda, bo to sprawa, który wymaga odpowiedzialnego podejścia, a nie kolorozywania. A sam widzę (chociażby po ruchu z wyszukiwarek internetowych), że temat cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem.

   Usuń
  5. Wygląda na to, że KNF tym komunikatem zdobył się an 'odwet' za doniesienie do prokuratury. Wierchuszka Idea Bank podjęła słuszną decyzję oferując wysokie odsetki na lokatach, których krótkotrwały charakter (3 m-ce) świadczy o chęci zatrzymania obecnych klientów do czasu, aż ten rejwach medialny się zakończy.

   Usuń
 26. BFG ma jakieś ograniczone fundusze. Co się stanie jeśli by upadł bank (obojętnie jaki, już nawet nie mam na myśli Idei) i okaże się że ludzie mieli tam więcej pieniędzy niż kwota jaką dysponuje BFG??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rząd sypnie, nikt nie pozwoli żeby ludzie kasę stracili

   Usuń
  2. I dobrze że nie ma takiej kasy bo by to zamrażałoby gospodarkę. W razie potrzeb uruchamiana jest procedura zrzuty przez inne banki. W zgromadzeniu kasy na wypłatę gwarancji dla klientów upadłego banku może też partycypować Skarb Państwa.

   Usuń
  3. to też nie jest tak że nagle bank będzie miał zero tylko po upadłości jakaś kwota X będzie brakowała żeby wypłacić wszystkie depozyty a reszte pokryje BFG który później w części będzie sie zaspokajał np z osób które mają kredyty w danym banku

   Usuń
 27. Coś nie działa to zakładanie lokaty. Klikam dostaję info że gratulacje założyłeś lokatę ale nie ma info dotyczących przelewu :(

  OdpowiedzUsuń
 28. Nie chce się założyć lokata na 3,9% klikam potwierdzam ale kasa nie zostaje przelana z konta idealnego na lokatę. Czy po złożeniu wniosku o lokatę sam muszę zrobić jeszcze przelew ?

  OdpowiedzUsuń
 29. A ja właśnie całe swoje oszczędności przeniosłem z Millenium do Idea Banku. Takie okazje jak 3,9% trzeba łapać.

  OdpowiedzUsuń
 30. Ten wpis na listę ostrzeżeń KNF jest działaniem czysto POLITYCZNYM. Jest to klasyczne odbicie piłeczki przez pana Chrzanowskiego (gdy jeszcze miał uprawnienia do reprezentowania KNF), zemsta za doniesienie na niego do prokuratury. Tymczasem jak się okazało, Chrzanowski - pionek PiS w KNF - jest sprzedawczykiem i skorumpowanym złodziejem. To już chyba samo pokazuje, czy ostrzeżenie wystawione przez niego (kilka godzin przed dymisją z KNF) wobec banku należącego do osoby (Leszka Czarneckiego), która obnażyła jego obłudę, hipokryzję i skorumpowanie, ma jakąkolwiek wartość merytoryczną.

  OdpowiedzUsuń
 31. Ja postanowiłam uzbroić się w cierpliwość i poczekać na rozwój wypadków. Nie likwiduję lokat, nie robię żadnych gwałtownych ruchów, a na nowe lokaty niestety nie mam środków.

  OdpowiedzUsuń
 32. ja to nie rozumiem niektórych-pamiętam jak wszyscy krytykowali lokaty strukturyzowane w Idea Banku-nie znasz sie to zakładaj zwykłe lokaty-juz położyłam na tych pieniądzach laskę i okazuje sie ze zyskałam 18 procent w skali 3 lat-tak samo jest z ta lokata-każdy tutaj najmądrzejszy a trzeba się swoim rozumem kierować i mieć trochę szczęscia.Kto nie ryzykuje ten nie pije szampana.

  OdpowiedzUsuń
 33. A mąz wczoraj wyplacił pieniadze z lokaty Idea banku. Taka cena spokoju.... Dzsiaj są juz na koncie. Wszystko zadziałało bez zarzutu.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Hit powraca: rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Promocja konta w ING z historycznie rekordową premią ponownie jest dostępna. Jest to więc okazja dla tych, którzy zapomnieli, zastanawiali s...