Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Lokata Specjalny Procent w Getin Banku: 3% na 6 miesięcy

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

16.11.2018

Lokata Specjalny Procent w Getin Banku: 3% na 6 miesięcy

Kolejny bank przedstawia lokatę na zatrzymanie.

Lokata Specjalny Procent na zatrzymanie środków w Getin BankuPropozycja pojawia się klientom, którzy chcą wycofać środki z Getin Banku, wykonując przelew za pomocą bankowości internetowej. W takiej sytuacji wyświetla się komunikat zachęcający do założenia 6-miesięcznej lokaty z oprocentowaniem 3% w skali roku.

Główne cechy Lokaty Specjalny Procent:
 • minimalna kwota: 500 zł;
 • maksymalna kwota: bez ograniczeń (aczkolwiek pamiętaj o tym, że Bankowy Fundusz Gwarancyjny chroni Twe środki jedynie dla kwoty będącej równowartością maksymalnie 100 000 euro);
 • okres lokaty: 6 miesięcy;
 • oprocentowanie: 3% w skali roku.

Lokata zakładana jest jako odnawialna. Można jednak zmienić jej parametry i ustawić nieodnawialność (po założeniu lokaty jest to możliwe w bankowości "Szczegółach lokaty" lub za pośrednictwem infolinii). Można też pamiętać o zakończeniu 6-miesięcznego okresu ze stawką 3% w skali roku i gdy lokata się odnowi, wystarczy ją zerwać (co warto zrobić, bo lokata odnowi się na oprocentowaniu niezbyt atrakcyjnym, bo równym stopie referencyjnej NBP - obecnie to 1,5%).

Lokata Specjalny Procent, czyli w praktyce na zatrzymanie środków, wydaje się być odpowiedzią Getin Banku na (być może zwiększone) zainteresowanie części klientów wycofaniem swych oszczędności. Wygląda to na podobną politykę do Idea Banku, aczkolwiek różnice nie są aż tak duże. Przypomnę, że gdy na promocyjnych lokatach Idea Bank oferował do 3,2% w skali roku, to na 3-miesięcznej Lokacie Zawrotnej (na zatrzymanie) zaproponował aż 3,5, a później i 3,8% w skali roku, by w końcu zaserwować nawet 3,9% na Lokacie Beztroskiej.

Getin Bank już od dłuższego czasu na swym koncie oszczędnościowym oferuje 3% w skali roku dla nowych środków (do 200 000 zł), a nawet 3,5% na 12 miesięcy do 10 000 zł. Lokata Specjalny Procent jest więc tylko alternatywą pozwalającą zapewnić sobie stawkę 3% w skali roku na dłuższy okres (6 miesięcy, a nie - jak na koncie oszczędnościowym - 92 dni).

Osobom, które nie posiadają jeszcze konta w Getin Banku, przypomnę, że na start w bardzo prosty sposób zgarnąć można bonus 50 zł.

Na koniec dodam, że choć główny udziałowiec Getin Banku i Idea Banku to jedna osoba, to banki te są dwoma odrębnymi podmiotami i dzięki temu odrębnie też liczone są limity Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Zatem można posiadać kwoty do równowartości 100 000 euro zarówno w jednym, jak i drugim banku i będą one bezpieczne. Trzeba mieć jednak na uwadze, że kiedyś może dojść do połączenia tych banków (co już swego czasu ich szefostwo zapowiedziało, komunikując o analizowaniu możliwości takiej fuzji). Po połączeniu banków, powstałby jeden podmiot, więc i ochrona środków przez BFG obowiązywałby wyłącznie dla kwoty o równowartości maksymalnie 100 000 euro. Tak samo jak obecnie do sumy środków zdeponowanych w Idea Banku zaliczają się środki w Lion's Banku (gdyż nie jest to odrębny bank, a jedynie oddział Idea Banku). Więcej o zasadach działania BFG, a także o podmiotach objętych gwarancjami przeczytasz tutaj.

[Aktualizacja: jeśli wpłacisz nowe środki do Getin Banku, to możesz też założyć 4-miesięczną lokatę ze stawką 3,3% w skali dla kwoty do 200 000 zł]


Za podrzucenie informacji o lokacie dziękuję Zbigniewowi.


Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:Przydatne dokumenty:

18 komentarzy:

 1. Pokazuje się bez względu na bank do jakiego chce przelać czy też wybiórczo jak w Idea Bank?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem, że pokazuje np. przy przelewie do Santander Banku.

   Usuń
  2. Do Millenium także

   Usuń
  3. Działa do ING

   Usuń
  4. Nawet przelewając do Idei banku na 3,9% wyświetliła się oferta.

   Usuń
  5. Pokazuje się także do Aliora i Millennium

   Usuń
 2. No to widać że też walczą. Pewnie część klientów odchodzi. No ale dobrze nagłośnić 3% bo teraz część klientów przyjdzie. Ja chętnie bo w IB już jestem załadowany pod korek.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeszcze dają 3,3% na lokacie na nowe środki

  OdpowiedzUsuń
 4. Czasem lepiej być biednym, to się człowiek nie martwi wtedy, że przekroczy kwotę 100000 euro ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Małe pieniądze, małe problemy. Duże pieniądze, duże problemy.

   Usuń
  2. Jest tez takie powiedzenie, ze jak masz za duzo pieniedzy to glowa boli, ale jak nie masz to leb peka...

   Usuń
 5. To jest niewiarygodne. W całej historii mamy wilka i owcę. Wilk niby podał się do dymisji ale pensję będzie brał do końca roku. A owca zbiera cięgi bo klienci zaczynają wycofywać kasę i musi sypać wysokim oprocentowaniem by ich zatrzymywać. Dziwny kraj.

  OdpowiedzUsuń
 6. Te ruchy Idea i Getin Banku być może zmuszą też inne banki do podbicia %. Na myśli mam zwłaszcza BGŻOptima

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakoś się nie kwapią do niczego bo ciągle 0,7%

   Usuń
  2. Mysle, ze w normalnej sytuacji tak by bylo. Ale tu mamy sytuacje, gdy czesc klientow boi sie bankructwa. Mysle, ze i tak per saldo depozyty zmniejszaja sie w obu bankach (nawet jesli niewiele), co oznacza, ze inne banki maja niespodziwany naplyw gotowki, wiec niekoniecznie musi im zalezec na walce o klienta.

   Usuń
  3. Pytanie czy emeryci którzy stali w popłochu w kolejkach pod Getinem teraz nie trzymają tej kasiory pod poduszką? Bo to może być tego rzędu strach. Z raportów NBP dopiero za jakiś czas dowiemy się czy depozyty w bankach w PL utrzymały się czy zmalały.

   Usuń
  4. Poprzenosili pewnie do PKO/Pekao.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Hit powraca: rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Promocja konta w ING z historycznie rekordową premią ponownie jest dostępna. Jest to więc okazja dla tych, którzy zapomnieli, zastanawiali s...