Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Do 140 zł za konto w ING Banku Śląskim

800 zł od Santandera600 zł od Millennium500 zł od ING7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

1.11.2018

Do 140 zł za konto w ING Banku Śląskim

Bank z lwem w logo odpalił kolejną edycję promocji konta osobistego.

Premia do 140 zł za konto Direct w ING Banku ŚląskimDo zgarnięcia czekają bonusy pieniężne w wysokości 100, 20 i 20 zł, więc łącznie zdobyć można nawet 140 zł na start. A to nie wszystko, bo dzięki programowi poleceń można jeszcze zyskać dodatkowe 50 zł (by się jednak załapać, trzeba się mocno pospieszyć).

[AKTUALIZACJA: niniejsza promocja została zakończona. Prześwietlenie nowej edycji znajdziesz tutaj.]

Dla kogo promocja z premią do 140 zł? Uczestnikiem akcji może być osoba, która od 28.02.2017 r. nie posiadała (ani nie współposiadała) Konta z Lwem (Direct, Komfort, Mobi, Premium, Klassyczne, Student, PRP) w ING Banku Śląskim.

Zasady promocji. By wziąć udział w promocji i zgarnąć bonusy:
 • do 31.12.2018 r. (ale uwaga: program poleceń trwa krócej - pisze o nim niżej) otwórz konto w ING Banku Śląskim wraz z dowolną kartą wydawaną do konta oraz zawrzyj umowę o Otwarte Konto Oszczędnościowe i dostęp do bankowości internetowej (udział w promocji biorą wyłącznie wnioski złożone przez Internet); 
 • do 31.03.2019 r. wykonaj płatności kartą lub BLIKiem na sumę co najmniej 1 000 zł - transakcje te można wykonywać w punkach handlowo-usługowych, jak i w Internecie (za spełnienie tego warunku otrzymasz bonus 100 zł);
 • opcjonalnie (bo to dodatkowe bonusy) najpóźniej do 31.03.2019 r.: 
  • wykonaj 3 płatności BLIKiem za zakupy w sklepach internetowych (te transakcje mogą być na dowolne kwoty) za co dostaniesz dodatkowy bonus 20 zł; 
  • otrzymaj na konto co najmniej jedno wynagrodzenie min. 1 000 zł - za to również będzie się należał kolejny bonus w wysokości 20 zł; 
 • do 15.04.2019 r., a więc do momentu wypłaty premii, posiadaj konto osobiste wraz z wydaną do niego kartą, a także konto oszczędnościowe (bo na ten rachunek wpłynie premia).

Jeśli chodzi o wynagrodzenie, to z regulaminu promocji warto jeszcze przytoczyć zapis:
"Wynagrodzenie nie może być przekazywane z rachunku, którego posiadaczem jest klient indywidualny. Nie będą też brane pod uwagę wpłaty własne w oddziałach Banku lub wpłatomatach Banku" 

Z ING Bankiem Śląskim zdobyć można jednak więcej. Aczkolwiek niżej opisane okazje do bankobrania dostępne są już krócej, niż wyżej omówiona promocja z premiami do 140 zł. Warto się więc pospieszyć.

[Aktualizacja w dn. 28.12.2018 r.: założenie konta na ostatnią możliwą chwilę jest najlepszym momentem na wzięcie udziału w tej promocji, bo dystans do uzyskania premii będzie optymalnie skrócony 😉 I tak jeśli złożysz wniosek o konto np. 29.12.2018 r. (lub później), to pierwszy okres rozliczeniowy dla Twej karty wydanej do konta będzie bez opłaty (bo będzie to okres niepełny). Płatności na potrzeby promocji (1000 zł) będzie trzeba wykonywać dopiero od 29.01.2019 r. (choć oczywiście można wcześniej) do 31.03.2019 r. Dobrze je przy tym rozłożyć, tak by w okresach rozliczeniowych karty wydanej do konta (od 29.01. do 28.02. oraz od 1. do 28.03.) wydać po min. 300 zł - wtedy karta będzie dla Ciebie darmowa. Kwestią otwartą pozostanie jedynie okres od 29.03. do 15.04. (czyli do momentu wypłaty premii przez bank). Możesz i wtedy wydać 300 zł, by nic za kartę nie płacić i w tym okresie, ale możesz też odpuścić - opłata będzie wtedy naliczona proporcjonalnie za okres w którym będziesz kartę faktycznie posiadać (pamiętaj jednak, by nie zrezygnować z niej za wcześnie, bo trzeba ją posiadać do dnia otrzymania premii). A po rezygnacji z karty i tak będziesz mieć stały dostęp do środków i płacenia (choćby dzięki BLIKowi).]

Konto Direct - prześwietlenie oferty


Główne cechy konta zakładanego w promocji to:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta (bez warunków);
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej i mobilnej;
 • 0/7 zł - opłata miesięczna za kartę wydawaną do konta nie jest pobierana, jeśli w okresie rozliczeniowym wykonasz płatności kartą na sumę min. 300 zł; w unikaniu tej opłaty pomogą Ci transakcje i tak już wykonywane na potrzeby promocji; okres rozliczeniowy w ING Banku Śląskim liczony jest od 29. dnia miesiąca do 28. dnia miesiąca następnego; opłata nie jest pobierana za pierwszy niepełny okres rozliczeniowy, w którym otwierasz konto; wybrać możesz też kartę w telefonie (dostępną na urządzenia z systemem Android w wersji min. 4.4, wyposażone w moduł NFC) - opłata i warunki z niej zwalniające są analogiczne do tradycyjnej karty, ale do 28.12.2018 r. obowiązuje promocja i bank nie pobiera opłaty za kartę Mastercard w telefonie; 
 • 0 zł za wypłatę gotówki w bankomatach ING Banku Śląskiego oraz sieci Planet Cash; w pozostałych bankomatach: 0 zł za pierwszą wypłatę w miesiącu; 2,50 zł za drugą i każdą kolejną wypłatę w miesiącu.

Jako że jedyną opcją na załapanie się do promocji jest złożenie wniosku o konto przez Internet (do 31.12.2018 r. włącznie), to i umowę z bankiem zawrzeć można wyłącznie za pośrednictwem kuriera (może to nastąpić po 31.12.2018 r.). Promocja nie jest dostępna w placówkach ING Banku Śląskiego.

Wraz z kontem osobistym założyć należy również Otwarte Konto Oszczędnościowe (powinno ono założyć się z automatu razem z Kontem Direct). Zatem przyglądam się i jemu. To rachunek oszczędnościowy, który prowadzony jest za 0 zł bez warunków. Nie trzeba tu wpłacać jakichkolwiek środków, ale jego otwarcie na potrzeby promocji jest konieczne, bo to właśnie tutaj wpłyną premie (do 140 zł; pozostałe będą wypłacane na konto osobiste) Wszystkie przelewy z konta oszczędnościowego na swoje konto/konta w ING Banku Śląskim są bezpłatne.

Dodatkowy bonus 50 zł za otwarcie konta z polecenia [PROMOCJA ZAKOŃCZONA]


By zgarnąć dodatkowy bonus: 
 • w czasie składania wniosku o konto (najpóźniej do 11.12.2018 r., bo tylko w takim czasie dostępny jest program poleceń) podaj kod polecania, imię oraz nazwisko polecającego i wyraź przy tym znajdującą się tam zgodę na informowanie polecającego o spełnieniu lub niespełnieniu warunków promocji (jeśli nie znasz osoby, od której możesz pozyskać kod polecenia, skorzystaj z formularza tutaj - w automatycznej odpowiedzi dostaniesz wiarygodny kod polecenia); 
 • w okresie od otwarcia konta do lutego 2019 r. (włącznie), w każdym z dwóch dowolnych miesięcy kalendarzowych, wykonaj płatności kartą wydaną do konta założonego w promocji lub BLIKiem na sumę min. 300 zł (te transakcje jednocześnie będą się pokrywać z płatnościami, które wykonywać będziesz na potrzeby promocji z premiami do 140 zł). 

Premie za otwarcie konta z polecenia bank będzie wypłacał od stycznia do kwietnia 2019 r. Osoby, które dopiero teraz z polecenia założą konto w ING Banku Śląskim, niestety nie mogą przystąpić do programu i stać się polecającymi.

Bonus 30 zł za płatności z Google Pay [PROMOCJA ZAKOŃCZONA]


Ale 140 i 50 zł to jeszcze nie wszystko, bo ING Bank Śląski przygotował jeszcze dodatkowe 30 zł dla tych, którzy wykonają 3 płatności z Google Pay (niezbędne jest więc posiadanie/użytkowanie urządzenia z systemem Android). Na tę promocję można już jednak załapać się tylko do 10.11.2018 r. (w tym czasie trzeba się zarejestrować w promocji; 3 płatności z Google Pay można wykonać później). Więcej na temat tej promocji przeczytasz tutaj.


Przydatne dokumenty:

44 komentarze:

 1. Można mieć tylko kartę w telefonie i z niej korzystać? Czy karta plastikowa jest wymagana?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może być dowolna karta. Co prawda z kontem wyrabia się automatycznie kartę plastikową ale możesz ją zastrzec i mieć tylko kartę w telefonie. MC do końca roku za 0 zł.

   Usuń
  2. Do 28.12.2018 konkretnie. Później standardowe 7 zł albo 0 jak się wyda min 300 zł. Nadzieja że przedłużą promocje bo poprzednio tak robili.

   Usuń
 2. A jeśli posiadam już samo konto oszczędnościowe, czy przy uruchamianiu konta Direct utworzy się kolejne konto oszczędnościowe, czy nie mogę skorzystać z tej promocji ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wtedy chyba możesz nie brać udziału bo przekieruje Cię do Moje ING a tam złożony wniosek nie bierze udziału

   Usuń
 3. Czy zamknięty w zeszłym miesiącu rachunek oszczędnościowo rozliczeniowy w EUR wyklucza mnie z tej promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. rachunek walutowy to żadne z wymienionych kont z Lwem (od Direct do PRP - cokolwiek ten skrót oznacza). O ile masz zamkniętą bankowość internetową to możesz.

   Usuń
 4. Czy w warunku "współposiadała" mieści się również pełnomocnictwo do jakiegokolwiek konta w ING?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pełnomocnictwo nie wyklucza. Tylko posiadanie albo współposiadanie.

   Usuń
 5. Czy płatności google pay liczą się też do tych 300zł?

  Czyli, żeby zaliczyć polecenie i nie płacić za kartę można wydać np. 60zł google pay, 40zł blikiem i 200zł kartą?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Transakcje Google Pay liczą się jak płatności kartą. Ale te 40 zł Blikiem zaliczy się do warunków otrzymania premii z polecenia ale nie zaliczy się do zwolnienia z opłaty za kartę!

   Usuń
  2. Dzięki za info.
   Ale skoro płatności blikiem się liczą do tych 1000zł do promocji od banku, to w tym miesiącu już jestem bezpieczny bo mam poniżej 26lat, więc muszę wydać tylko 200zł kartą :)

   Usuń
 6. A jeśli posiadam już samo konto oszczędnościowe, czy przy uruchamianiu konta Direct utworzy się kolejne konto oszczędnościowe, czy nie mogę skorzystać z tej promocji ?

  OdpowiedzUsuń
 7. Pytanie odnośnie warunków do spełnienia dla osoby polecającej. Wymogiem jest wydanie kartą 300 zł do 11.12.2018. Jak wiadomo okres rozliczeniowy w ing trwa od 28 do 29 kolejnego miesiąca więc teraz jesteśmy w okresie od 28.10 - 29.11.
  W tym okresie wydałem już ponad 300 pln kartą natomiast konta z polecenia, umowy, zostaną podpisane na dniach. Czy wydana już kwota zalicza się do spełnienia w/w wymienionego warunku, czy kwota wydana kartą zaczyna się liczyć dopiero od momentu podpisania nowych umów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warunek jest taki: obecny klient "po przystąpieniu do Promocji oraz w czasie trwania Promocji (do 11 grudnia 2018), dokona transakcji bezgotówkowych o łącznej wartości co najmniej 300 PLN

   Usuń
  2. Dziękuję za odpowiedź. Mam nadzieje, że dobrze rozumiem iż "po przystąpieniu do promocji" rozumiemy moment wygenerowania kodu promocyjnego.

   Usuń
 8. Cy konto muszę otwierać przez podany w artykule link czy dowolny?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podtrzymuję pytanie Anonimowego z 6.listopada 07:43. Link w artykule kieruje na stronę, która informuje, że oferta ING jest już nieaktywna

   Usuń
  2. Link działa i prowadzi do wniosku objętego promocją (za inne nie mogę odpowiadać).

   Usuń
 9. Czy zakup biletów na stronie pkp za pomocą bliku będzie liczyło się jako sklep internetowy? Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 10. Niestety przy próbie składania wniosku i kliknięciu dalej, wyświetla się strona logowania do ING. Nie mogę założyć konta

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no to byłeś kiedyś klientem masz dostęp nie zablokowany i tam byś musiał złożyć konto ale wtedy to poza promocją

   Usuń
  2. Dzięki. Byłem klientem, ale jakieś 10 lat temu, myślałem że jest ok. Możliwe że nie zamknąłem bankowości internetowej....

   Usuń
 11. Jaki jest kod polecenia? Niestety hyperlink nie działa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przed chwilą przetestowałem i działa. Jeśli problem jest nadal, napisz proszę na kontakt@bankobranie.pl - prześlę kod.

   Usuń
 12. 15 lat temu posiadałam konto w ING (oczywiście zamknięte już jest). Dziś chciałam otworzyć konto Direct przez internet. Jednak nie mogę (od razu przekierowuje mnie do logowania) ponieważ jak poinformował mnie Pan z infolinii miałam już kiedyś konto (hmm 15 lat temu)i nie mogę się już zarejestrować przez internet tylko powinnam udać się do oddziału i tam założyć. A ja chciałam skorzystać z promocji... Co sądzicie o tym?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak zamykałaś konto nie wypowiedziałaś umowy ramowej/ nie zablokowałaś bankowości. I stąd problem.

   Usuń
 13. Czy jezeli 13XI zlozylam wniosek a dopiero dzis zalogowalam sie na stronie banku, moge polecic to konto i uzyskac premie? W regulaminie jest warunek, by co najmniej od 30 dni byc posiadaczem konta...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Osobą polecającą może być osoba, która konto posiada co najmniej od 30 dni, więc się nie da, bo program poleceń dostępny jest już tylko do 11.12. (poza tym osobą polecającą nie może być osoba, która założyła konto z polecenia).

   Usuń
 14. Warto dodać dobrą wiadomość. W TOIP zaktualizowano zapis dot. opłat za kartę MC w telefonie:
  "Opłata za kartę Mastercard w telefonie nie jest pobierana do 28.12.2019 r"

  OdpowiedzUsuń
 15. Kolejna rzecz którą trzeba podkreślić to fakt, że okres dla karty to 29 danego miesiąca do 28 kolejnego. Z kolei aby otrzymać premię 50 pln z polecenia trzeba wydać 300 pln przez dwa kolejne miesiące kalendarzowe. Te okresy się pokrywają, ale... 29,30,31 przechodzą do karty na kolejny miesiąc, a płatności jednak będą liczone do obecnego okresu kalendarzowego....

  OdpowiedzUsuń
 16. a czy trzeba jaką kwitologię do banku wysyłać odnośnie przelewu wynagrodzenia (dyspozycję przelewu z nazwą firmy) czy wystarczy sam przelew "wynagrodzenie" z konta firmowego /jednoosobowa DG/?

  OdpowiedzUsuń
 17. dostał ktoś kasę za polecenia? dziś powinni wypłacać

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja dostałem póki co za pierwsze.

   Usuń
  2. Dzisiaj dostałem.

   Usuń
  3. Ja nie dostałem jeszcze, zakładałem konto z polecenia z kodu z tej strony.

   Usuń
 18. A ja dopiero dzisiaj założyłem otwarte konto oszczędnościowe bo nie otworzyło mi się z automatu, a wczensiej mi nie było potrzebne. Czyli z premii lipa?

  OdpowiedzUsuń
 19. A propos konta z polecenia - czy płatność kartą w Internecie też się liczy? Bo wydałem w listopadzie ponad 300 zł w internecie kartą, potem w grudniu już fizycznie, i nie dostałem teraz w styczniu 50 zł. Konto otworzyłem w listopadzie

  OdpowiedzUsuń
 20. Jeżeli chodzi o ten warunek płatności 1000 zł liczą się transakcje za usługę typu naprzykald dentysta ?

  OdpowiedzUsuń
 21. Czy otrzymaliście premię 100 zł na konto oszczędnościowe? do dziś miała nastąpić wypłata - ja nadal jej nie mam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To raczej nie pod tą edycją, ale tutaj:
   https://bankobranie.blogspot.com/2019/04/bonusy-do-140-zl-za-konto-w-ing-banku-slaskim.html

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...