Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Black Friday w Santander Banku - jak wypłacić za darmo pieniądze z karty kredytowej i nie płacić za to odsetek?

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

23.11.2018

Black Friday w Santander Banku - jak wypłacić za darmo pieniądze z karty kredytowej i nie płacić za to odsetek?

Dziś Black Friday, czyli dzień w którym należałoby spodziewać się szczególnych okazji i promocji.

Propozycję dla obecnych klientów odpalił Santander Bank. Dziś posiadaczom kart kredytowych pozwala wypłacić pieniądze z kart kredytowych (w bankomatach lub przelewem) bez opłat! Przyglądam się tej promocji i podpowiadam na co uważać.

Dla kogo promocja Black Friday w Santander Banku? Udział wziąć mogą posiadacze kart głównych kart kredytowych oraz użytkownicy kart dodatkowych w Santander Bank Polska (dawniej znanym jako BZ WBK; nie mylić z Santander Consumer Bank).
💡 Jeśli nie posiadasz karty kredytowej w Santander Banku, sprawdź kartę 1|2|3, z którą możesz uzyskać moneyback do 760 zł rocznie; możesz też porównać promocje innych banków: BGŻ BNP Paribas daje 300 zł na zakupy w Biedronce, a Citibank funduje 15 000 punktów Priceless Specials na start.

Zasady promocji Black Friday w Santander Banku. Tylko dziś (promocja dostępna jest wyłącznie w Black Friday, a więc 23.11.2018 roku) skorzystać można z promocji, dzięki której Santander Bank nie pobierze opłat za:
"a. wypłaty gotówki w kraju i za granicą; 
b. przelewy z rachunku Karty kredytowej złożone za pośrednictwem usługi bankowości elektronicznej"

Jest więc na czym oszczędzić, bo standardowo opłaty za tego typu operacje są wysokie. Wypłata gotówki w kraju i za granicą kartą kredytową Santander Banku wiąże się z naliczeniem prowizji w wysokości 4% (min. 10 zł). Podobnie jest z opłatą za przelew z rachunku karty kredytowej złożony za pośrednictwem usług Santander internet - opłata wynosi 4% (min. 10 zł) od przelewanej kwoty. Przykładowo więc, jeśli wczoraj lub jutro (a więc poza Black Friday) kartą kredytową wypłacisz w bankomacie lub z karty zrobisz przelew w wysokości 50 zł, to bank pobierze 10 zł. A jeśli zdecydujesz się na wypłatę lub przelew większej kwoty, to przykładowo przy 5 000 zł byłaby to prowizja aż 200 zł! W Black Friaday takiego kosztu nie będzie.
💡 Jeśli szukasz dostępu do darmowej gotówki, sprawdź pożyczkę w Eurobanku z RRSO 0% (bez haczyków), dzięki której oddasz dokładanie tyle, ile pożyczysz (nawet w 6 ratach).

Ale nie wszystko złoto co się świeci i nie wszystko super promocją, co rzekomo promocyjne. Z tych dwóch opcji - wypłata gotówki w bankomacie oraz przelew z rachunku karty kredytowej wykonany za pośrednictwem bankowości Santander Banku - lepiej wybrać tę drugą.

Dlaczego? Pamiętaj, że okres bezodsetkowy liczony jest wyłącznie od transakcji bezgotówkowych! Zatem strzeż się wypłat gotówki w bankomacie, bo choć dzięki Black Friday w Santander Banku nie zapłacisz za to prowizji, to bank naliczy odsetki (wrr!). Ale sytuacja z przelewem wygląda już inaczej. W regulaminie kart kredytowych dla klientów indywidualnych jest on bowiem zdefiniowany następująco:
"Przelew z rachunku Karty – transakcja bezgotówkowa dokonywana z rachunku Karty za pośrednictwem usługi Santander internet lub aplikacji Santander mobile w ramach przyznanego limitu kredytowego i ustalonych dla usług Santander online limitów przelewów (...)"

Mamy więc do czynienia z transakcją bezgotówkową, za którą odsetek Santander Bank nie naliczy. Koniecznie jednak pamiętaj o całkowitej spłacie zadłużenia przed upływem swego okresu bezodsetkowego, bo tylko wtedy swój udział w promocji Black Friday w Santander Banku zakończysz bez grosza kosztów.


Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:Przydatne dokumenty:

33 komentarze:

 1. I właśnie dlatego Bankobranie to najlepszy blog o promocjach co już kiedyś napisałem i podtrzymuję. Dzięki za info!

  OdpowiedzUsuń
 2. Przelew poszedł. Opłaty nie ma. Ale kwoty na koncie osobistym jeszcze też nie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kasa na koncie jest z kilkuminutowym opóźnieniem.

   Usuń
 3. Czy aby nie płacić prowizji z rachunku karty kredytowej muszę dokonać najpierw przelewu wewnęcznego na rachunek osobisty ?Czy mogę zrobić przelew bezpośrednio z rachunku karty kredytowej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma znaczenia. Ale lepiej puść wewnętrzny, zwłaszcza jak masz konto Jakie Chcę bo wtedy puścisz sobie darmowy natychmiastowy do innego banku i dojdzie od razu.

   Usuń
  2. ja zrobiłem wewnętrzny jak masz konto w BZ to chyba bez róznicy

   Usuń
  3. Mozna zrobic Express Elixir bezpośrednio z KK na rachunek w innym banku. U mnie zadziałało.

   Usuń
  4. Pytanie czy za taki przelew nie pobiorą ci opłaty? No ale w sumie regulamin nie precyzuje jaki rodzaj przelewu to może być.

   Usuń
 4. Złotówo a czy Ty skorzystasz?

  OdpowiedzUsuń
 5. Za to ING na Black Friday zniósł prowizję od pożyczki. Ale wszystko inne po staremu. RRSO bodaj 13%. Nie umywa się do Santandera.

  OdpowiedzUsuń
 6. No i co to za promocja ja przelewam na rewolut i mam za darmo

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo Revolut za nadużywanie tego sposobu blokuje konta. Patrz regulamin

   Usuń
  2. Tylko Revolut to firma która może ci napisać że ci blokuje konto gdy akurat tam będziesz miał przelane pieniądze. Popiszesz sobie z botem (po angielsku), później będą cię prosić o różne dokumenty i ewentualnie odblokują dostęp. Albo nie.

   Usuń
  3. Przy karcie mastercard world jeszcze punkty Priceless naliczaja się :)

   Usuń
  4. Po pierwsze nigdzie w regulaminie rewolut nie ma zakazu że nie mogę go zasilać karta kredytową więc nie wprowadzaj w błąd

   Usuń
  5. Ja rewoluta już w tym roku pod kurek zasiliłem kredytówkami ok 40k z czego 39k wróciło przelewem do banku w Polsce, a ok 1k to zakupy ich kartą. I nic na razie nie zablokowali

   Usuń
  6. Revolut banuje za wpłacanie i wypłacanie kasy w kółko. Wystarczą nawet małe kwoty. Przerabiałem.

   Usuń
  7. Jakiego banku karta Mastercard World?

   Usuń
  8. Przecież punkty Priceless naliczają tylko za transakcje u partnerów? To jak za przelew/revolut mieliby naliczyć?

   Usuń
  9. Punkty priceless są nie tylko za zakupy u partnerów, ale również za zakup w premiowanych kategoriach (np. transport, noclegi, gastronomia), bez względu na to czy dany punkt jest oficjalnym partnerem priceless czy nie.
   Akurat w przypadku karty Mastercard World w Santander naliczają 1 pkt za każde 5zł wydane przez internet.
   https://santander.pl/ms/priceless-specials/start.html

   Sprawdzałem i za revoluta naliczają się punkty priceless.

   Usuń
 7. orientuje się Ktoś, jak to jest w przypadku kk przeniesionych z DB ? pzdr

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skoro cię przenieśli to już jesteś klientem Santandera.

   Usuń
 8. przelew na rachunek własny przyjęty do realizacji 23.03, jest 23.22 i kasy brak na rachunku (Przelogowałem się 2 razy), z karty tak jakby przelew nie zszedł bo środki do wykorzystania na karcie są.
  Zaniepokojony

  OdpowiedzUsuń
 9. Zobaczymy czy mi zalicza 23;30 zlozony przelew na wewnetrzny na razie srodkow brak(23:39)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To przelew może być wykonany po północy bo o tak późnej wieczorowej może mają opóźnienia i są wykonywane następnego dnia. Co nie zmienia faktu że ty wykonałeś jak należy więc jeśli ci pobiorą opłatę to napisz reklamację. Ja miałem tak ze zmianą opcji opłaty za kartę Dopasowaną do Konta Jakie Chcę. Sam bank przysłał mi SMSa że do końca miesiąca mam czas na zmianę opcji. Zrobiłem to 30.09 o godz. 22:30. Wyświetlił mi się komunikat że warunki zostaną zmienione od... listopada! I faktycznie 5 płatności w październiku nic nie dało i opłatę za kartę pobrali. Ale zgłosiłem reklamację i następnego dnia 3 zł oddali. Ale trzeba na to uważać.

   Usuń
  2. Edit udało się nie pobrali prowizji ale kase dopiero dziś przelali pomimo że pisalo że jak się weźmie to będzie prowizja (taka zmyła aby jak najwięcej ludzi myślało że nie mają promocji)

   Usuń
  3. Mnie się kojarzy że tych prowizji nie pobierają od razu ale dopiero po jakimś czasie więc pilnuj.

   Usuń
  4. Oczywiście będę pilnował..w razie czego powołam się na czarny piątek

   Usuń
 10. U mnie 2 karty na łączny limit 20 tys. zł. Idealnie na początku okresu rozliczeniowego więc liczę na 52 dni Lokaty Beztroskiej. 20k zł x 3,9% x 52 dni = 90 zł odsetek :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No i jest elegancka kwota. Prawie jak w niektórych promocjach za założenie konta.

   Usuń
 11. tak czy siak za długo se tymi pieniędzmi nie poobracam 23 zrobili zestawienie więc ten przelew łapie się na spłatę do 19.12

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...