Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zyskaj 150 zł + 2% dla oszczędności za konto w Banku Pekao

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium530 zł od BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

1.07.2020

Zyskaj 150 zł + 2% dla oszczędności za konto w Banku Pekao

Bank Pekao odpalił nową edycję swej promocji Konta Przekorzystnego.

Sebastian Kawa zakłada konto na selfie w Pekao z premią do 250 zł
A właściwie to kumulacja różnych propozycji. Do wzięcia czekają: premia pieniężna 100 zł, bon na zakupy o wartości 50 zł oraz 2% na koncie oszczędnościowym.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Banku Pekao.]

Konto w promocji założyć można w prosty sposób bez wychodzenia z domu (i bez przyjmowania kuriera). Można to bowiem zrobić bez ruszania się sprzed komputera czy bez wypuszczania smartfona z ręki. Ale po kolei.

Niżej dowiesz się jak zgarnąć wszystkie gwarantowane nagrody, w jaki sposób założyć konto w promocji i uzyskać do tego 2% w skali roku dla swych oszczędności. Szczegółowo omawiam też Konto Przekorzystne, czyli konto z oferty Banku Pakao zakładane w niniejszej promocji.

Dla kogo promocja? Udział wziąć może osoba pełnoletnia, która w okresie od 1.01.2019 do 30.06.2020 r. nie posiadała (ani nie była współposiadaczem) rachunku płatniczego (konta osobistego), ani rachunku lokaty oszczędnościowej w Banku Pekao.

Posiadanie innych produktów w Pekao (np. pożyczki, kredytu, karty kredytowej czy rachunku firmowego) na szczęście nie wyklucza z promocji.
💡 Choć większość osób tę różnicę zna, to jednak czasem pojawia się pytanie. Zatem wyjaśniam: Bank Pekao S.A. (z żubrem w logo), o którym mowa w niniejszym wpisie, nie ma nic wspólnego z PKO BP S.A. (ze skarbonką w logo). To są dwa odrębne banki. Zatem jeżeli posiadasz konto w PKO BP (w tym np. Konto Inteligo), to możesz wziąć udział w niniejszej promocji i uzyskasz gwarantowane nagrody za konto osobiste w Pekao!

Zasady promocji z premią do 100 zł za konto na selfie w Pekao


Na początek o premii 100 zł za otwarcie konta na selfie w Pekao. By wziąć udział w promocji i zgarnąć 100 zł na start:
 • do 30.09.2020 r. złóż wniosek o Konto Przekorzystne w Banku Pekao wraz z wydawaną do niego kartą (lepiej wybrać kartę Mastercard - niżej wyjaśniam dlaczego) oraz z aplikacją PeoPay (czyli aplikacją mobilną tego banku umożliwiającą płatności BLIKiem i Apple Pay) i zawrzyj umowę z bankiem;

  we wniosku o konto - jako sposób zawarcia umowy - wybierz opcję online (z wykorzystaniem biometrii) albo przez aplikację PeoPay (mobilnie), bo tylko wtedy wniosek będzie się kwalifikował do uzyskania premii 100 zł;
 • do końca miesiąca następującego po otwarciu konta oraz przez 3 kolejne miesiące (w praktyce w każdym z tych 4 miesięcy): 
  • wykonaj min. 1 płatność kartą lub aplikacją PeoPay (w tym drugim przypadku chodzi o płatność, a nie przelew; transakcję można wykonać w dowolnym punkcie handlowo-usługowym lub - nie ruszając się z domu - w Internecie);
  • zapewnij jednorazowy wpływ na konto w wysokości min. 500 zł (może być to przelew z własnego konta w innym banku; wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta - nie ma konieczności ich utrzymywania przez jakikolwiek okres, więc w dowolnej chwili możesz część lub całość tych środków wydać, przelać lub wypłacić; do promocji nie zaliczą się wpłaty gotówki) oraz
  • zaloguj się do aplikacji PeoPay (czyli aplikacji mobilnej dla klientów Banku Pekao; wystarczy samo logowanie - nie ma potrzeby wykonywania jakichkolwiek transakcji za jej pomocą).

Spełniając te proste warunki nie tylko uzyskasz premię 100 zł, ale jednocześnie zapewnisz sobie też darmowe prowadzenie konta i kartę za 0 zł (szczegółowe prześwietlenie konta znajdziesz nieco niżej).

Czas wypłaty premii 100 zł zleży od tego kiedy założysz konto:
"- Jeśli Konto zostało założone w lipcu 2020 r. i spełnisz warunki od sierpnia do 30 listopada 2020 r. nagrodę otrzymasz do 31.12.2020 r. 
- Jeśli Konto zostało założone w sierpniu 2020 r. i spełnisz warunki od września do 31 grudnia 2020 r. nagrodę otrzymasz do 31.01.2021 r. 
- Jeśli Konto zostało założone we wrześniu 2020 r. i spełnisz warunki od października do 31 stycznia 2021 r. nagrodę otrzymasz do 28.02.2021 r."

3400 punktów... czyli 50 zł na zakupy


Osoba zakładająca konto w Pekao może też (podobnie zresztą jak obecni klienci) skorzystać z promocji, w której do wzięcia czeka 3400 punktów powitalnych w programie Bezcenne Chwile (wcześniej znanym jako Priceless Specials). To darmowy program lojalnościowy dla posiadaczy kart z logo Mastercard (więc właśnie taką najlepiej wybrać podczas wnioskowania o konto).

Do wzięcia czeka 3400 punktów powitalnych, które w praktyce są równowartością nagrody o wartości 50 zł. Z katalogu wybrać można np. vouchery na zakupy na Allegro, Circle K, w Decathlonie lub RTV Euro AGD (w zależności od dostępności).

By uzyskać punkty, po otrzymaniu karty, za pośrednictwem bankowości internetowej Banku Pekao zarejestruj się w programie Bezcenne Chwile (w zakładce 'Wnioski') i zaloguj się do aplikacji mobilnej PeoPay. I to wszystko.

1000 punktów powitalnych dostaniesz do 14 dni roboczych od dnia rejestracji w programie Bezcenne Chwile, a 2400 punktów otrzymasz w ciągu 30 dni od zalogowania do aplikacji.

Punkty mają być ważne przez 6 miesięcy od dnia zasilenia salda punktowego w programie Bezcenne Chwile. Promocja z 3400 punktów w programie Bezcenne Chwile ma być dostępna do końca 30.09.2020 r. O ile jednak promocja z premią pieniężną 100 zł nie jest limitowana, to w promocji z punktami trzeba mieć na uwadze, że pula nagród jest ograniczona - przygotowano ich jednak sporo (to 50 000 pakietów po 3400 punktów).

Konto Przekorzystne - szczegóły oferty Pekao


Konto Przekorzystne, czyli konto osobiste otwierane w Banku Pekao w ramach promocji, charakteryzuje się następująco:
 • 0/6 zł miesięcznie za prowadzenie konta oraz 0/3 zł miesięcznie za kartę (Mastercard wielowalutowa) wydawaną do konta - bank nie pobierze opłat za konto i kartę, gdy spełniony zostanie jeden z poniższych warunków: 
  • (I) posiadacz konta nie ukończył 26 lat lub 
  • (II) w miesiącu poprzedzającym pobranie opłaty na konto wpłynie jednorazowo min. 500 zł (nie zaliczają się do tego wpłaty gotówkowe) i wykonasz co najmniej jedną płatność kartą wydaną do konta lub aplikacją PeoPay;

   Powyższe warunki obowiązują dla karty Mastercard (we wniosku o konto określonej jako karta wielowalutowa), bo w jej przypadku łatwiej o spełnienie warunków braku opłat i możliwe jest zdobycie punktów w programie Bezcenne Chwile (dających nagrodę o wartości 50 zł). Zwróć na to uwagę, bo we wniosku jest też dostępna karta Visa Debit Gold - z miesięcznej opłaty za kartę Visa (9,99 zł) zwalnia jednak wykonanie min. 4 płatności kartą miesięcznie. 
 • 0 zł za wydanie karty ze standardową szatą graficzną/ 5 zł za wydanie i wznowienie (po upływie ważności) karty z niestandardową szatą graficzną;
 • 0 zł za przelewy krajowe Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej i mobilnej; 
 • 0,20 zł - opłata za każdy SMS służący akceptacji dyspozycji składanych w bankowości Pekao24 - jej można jednak uniknąć, bo alternatywnym sposobem jest autoryzacja za pomocą aplikacji - wtedy odbywa się to bez opłat; inny sposób to utworzenie zaufanych odbiorców, co pozwoli wykonywać do nich kolejne przelewy już bez konieczności autoryzacji; opłata nie jest pobierana za SMSy przesyłane przy autoryzacji logowania do bankowości internetowej;
 • w przypadku karty Mastercard wydanej do konta: 0 zł za wypłatę gotówki z bankomatów Pekao; w przypadku innych bankomatów w miesiącu kalendarzowym darmowe są pierwsze 2 wypłaty, o ile w miesiącu poprzednim zapewnisz wpływ min. 500 zł na konto i wykonasz co najmniej 1 płatność kartą lub PeoPay (za każdą kolejną wypłatę w danym miesiącu kalendarzowym bank naliczy prowizję 2%, min. 5 zł) lub w przypadku karty Visa Debit Gold: 0 zł za wypłatę z dowolnych bankomatów w Polsce (ale jedynie w przypadku zapewnienia wpływów na konto na sumę min. 5000 zł w poprzednim miesiącu).

Po złożeniu wniosku o konto na stronie promocji (a tylko tak złożone wnioski uprawniają do uzyskania premii do 100 zł) umowę z bankiem zawrzeć można w placówce banku lub bez wychodzenia z domu, w procesie z wykorzystaniem biometrii. Wymagane będzie wtedy m.in. wykonanie selfie (stąd określenie "konto na selfie"), czyli sfotografowanie twarzy np. za pomocą kamerki w komputerze czy smartfonie. I tę właśnie opcję otwarcia konta na selfie należy wybrać, gdyż tylko ona uprawnia do wzięcia udziału w promocji.

Jeśli we wniosku o konto od razu zdecydujesz się na to, by po wniosku internetowym umowę zawrzeć w placówce, to nie uzyskasz premii. Ale jest pewna furtka... (dopuszczona w regulaminie). W sytuacji, gdy zdecydujesz się na otwarcie konta online, ale ten proces się nie powiedzie i wtedy finalizacja będzie możliwa jedynie w placówce, to też otrzymasz premię 100 zł.

Scenariusze udziału w promocji są zatem trzy:

  ❌ składasz wniosek o konto, w którym wybierzesz oddział jako sposób podpisania umowy => nie otrzymasz premii;

  ✅ składasz wniosek o konto, w którym zdecydujesz się na zawarcie umowy online (lub mobilnie) i w taki sposób zawrzesz umowę => otrzymasz premię 100 zł;

  ✅ w składanym wniosku wybierasz zawarcie umowy online (lub mobilnie), ale weryfikacja okaże się nieudana i umowę zawrzesz w oddziale => nadal otrzymasz premię 100 zł.

Konto oszczędnościowe: 2% na 4 miesiące


Zachętą do założenia Konta Przekorzystnego jest nie tylko premia 100 zł czy bon na zakupy o wartości 50 zł, ale też promocyjne oprocentowanie, jakie Bank Pekao daje na koncie oszczędnościowym (oczywiście to już propozycja dla chętnych; na potrzeby promocji z premią pieniężną nawet nie ma konieczności zakładania konta oszczędnościowego).

Ta propozycja również dostępna jest do 30.09.2020 r. (liczy się otwarcie rachunku), a jej główne cechy to:
 • oprocentowanie: 2,0% w skali roku; 
 • okres obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 120 dni (licząc od dnia zawarcia umowy o Konto Oszczędnościowe); 
 • kwota dla której obowiązuje oprocentowanie 2% w skali roku: do 20 000 zł. 

Konto Oszczędnościowe w Banku Pekao prowadzone jest bezwarunkowo za 0 zł. Kapitalizacja odsetek odbywa się na koniec miesiąca kalendarzowego. Bezpłatne są wszystkie przelewy z takiego konta na konto osobiste w Pekao zlecane za pośrednictwem bankowości mobilnej (w przypadku innych form zlecenia przelewu bank pobiera opłatę 7 zł).

Środki zgromadzone na rachunkach w Banku Pekao objęte są Bankowym Funduszem Gwarancyjnym (do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro).

💡 Na koniec dodam, że gdy już założysz konto osobiste w Banku Pekao, to możesz je też polecać i na tym również będziesz zarabiać - jest bowiem dostępny program poleceń konta w Pekao. Za skuteczną rekomendację bank płaci polecającemu 100 zł (polecony z tytułu otwarcia konta z polecenia nie dostaje nic dodatkowego, ale może wziąć udział w powyższej promocji z premią 100 zł na start i bonem 50 zł na zakupy).

Przydatne dokumenty:

37 komentarzy:

 1. Czy oni naprawdę nie mogą zrobić zakładania konta przelewem weryfikacyjnym? To zakładanie z biometrią jakoś nie bardzo mi odpowiada. A i oferta taka sobie, tylko 150 zł plus oprocentowanie może i dobre ale kwota mała....

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy aplikację muszę mieć na telefonie z moim numerem telefonu podanym w banku czy może być na innym? Np. na żony?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można mieć na telefonie z innym nr tel. U mnie praktykowane.

   Usuń
  2. W innych bankach, np getin czy santander można mieć na dowolnym telefonie. W Pekao zakładałam na swoim numerze ale potem jak wyjęłam kartę z moim numerem z telefonu to aplikacja nadal działała.

   Usuń
 3. Czy działa w tej promocji program poleceń, jak w poprzedniej promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Także działa. Prześwietlenie programu poleceń właśnie się pisze. Wkrótce (dziś) podlinkuję.

   Usuń
 4. Bony Allegro są teraz w Bezcennych Chwilach??? Dotąd chyba nie było.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na to wygląda, że wkrótce powinny być. Komunikuje o tym strona promocji Banku Pekao (być może będą to bony dostępne wyłącznie dla klientów Pekao).

   Usuń
  2. Dziś dostałem informację, że bony Allegro dostępne są wyłącznie dla klientów Pekao.

   Usuń
 5. Karencja nie bez przyczyny pokrywa się z okresem gdy ten 'bank' zorganizował swoją pierwszą promkę, w której wziął udział nawet nasz Szanowny Gospodarz :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Miałem założone konto w Pekao przez biometrię, ale sam z siebie bym tego banku nie polecił:
  - konto założone przez biometrię ma założony dodatkowy limit biometryczny na przelewy wychodzące w wysokości 3000 złotych dziennie, który może zostać zdjęty jedynie w placówce, gdzie składa się wzór podpisu na dokumencie
  - z powodu tego powyższego limitu i braku podpisu musiałem trzy razy chodzić do placówki, bo niestety pracownicy banku nie wiedzieli jak zdjąć ten limit biometryczny (!) i odsyłali mnie na infolinię, która z kolei odsyłała mnie do oddziału
  - pieniądze z promocji dostałem z opóźnieniem (dzień po terminie zapisanym w regulaminie)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co piszesz, to lepiej doprowadzić do sytuacji, że weryfikacja biometryczna się nie powiedzie (np. zakrywając paluchem kamerkę) i później na podstawie wniosku w necie, założyć w oddziale. Czy dobrze się domyślam, że wtedy tego limitu 3000 zł nie będzie?

   Usuń
  2. Bardzo nam przykro z powodu wszelkich niedogodności. Mamy jednak nadzieję, że będziesz zadowolony z prowadzenia rachunku w naszym banku. W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu z naszą infolinią lub oddziałem. :)

   Usuń
 7. I takie 2% jest teraz korzyścią sporą bo gdy w Aliorze, Millenium czy Getinie jest max. 1% to różnica w odsetkach przy ulokowaniu 20k zł wyniesie 53 zł. Czyli wychodzi ponad 200 zł (premia + bon + wyższe odsetki).

  OdpowiedzUsuń
 8. Czy jeśli do tej pory nie założyłam finalnie konta w Pekao, ale złożyłam wniosek i nie dopełniłam formalności - mam szansę na udział w promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po jakimś czasie (ale tu zachęcam do dopytania się w banku, np. na infolinii) "stary" wniosek najpewniej jest anulowany (albo będzie można to teraz zrobić). I wtedy nie widzę przeszkód, by nowy, dopiero co składany wniosek brał udział w obecnej promocji.

   Usuń
  2. Skontaktuj się z naszą infolinią, nasi konsultanci pomogą Ci w kwestii przerwanego wnioskowania o założenie konta. :)

   Usuń
 9. Ostrzegam drodzy czytelnicy - przed wypowiedzeniem umowy wyjmijcie wszelkie środki z konta. Wypowiedzenie złożyłem 30.06 i do dziś nie mogę dostać się do swoich środków w banku. Ba! nie mogę wypłacić ich w kasie! W chwili złożenia wypowiedzenia - mimo dokładnie odwrotnej deklaracji - zablokowali mi wszystkie kanały dostępu - twierdzą, że omyłkowo - a kasa twierdzi, że może jedynie złożyć wniosek do centrali i czekać na jego rozpatrzenie. Nie są mi stanie wytłumaczyć dlaczego tak się stało, po prostu 'to są takie specjalne przypadki...' Po prostu kpina. A to jeszcze nie koniec historii bo dodatkowych problemów jest po drodze mnóstwo..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Michale, przykro nam z powodu Twoich negatywnych doświadczeń z naszym bankiem. Jeżeli masz zastrzeżenia, możesz złożyć oficjalną reklamację. Szczegóły znajdziesz na naszej stronie https://www.pekao.com.pl/o-banku/reklamacje.html. Mamy nadzieję, że sytuacja rozwiąże się dla Ciebie pomyślnie.

   Usuń
 10. Czy jeżeli chcę się załapać na 100 zł za polecenie konta, to polecający (otworzyłem właśnie konto) i nowy klient (otworzył z mojego polecenia) muszę mieć konto do otrzymania tej stówki, czyli do 26.02.2021 i spełniać warunki aby mieć wszystko za 0? Czyli w praktyce przez 7 miesięcy muszę wpłacać co miesiąc 500 zł, dokonywać co miesiąc jednej płatności kartą i logować się do aplikacji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obydwoje muszą mieć konta do wypłaty premii. No i jak nie chcą płacić za konto to oczywiście muszą mieć wpływ + płatność co miesiąc. Chyba że ktoś ma <26 lat to wtedy ta osoba nie.

   Usuń
 11. Prosze mi powiedziec gdzie mam szukac swojego kodu polecajacego. Dzieki

  OdpowiedzUsuń
 12. Mam pytanie dotyczące okresu wykluczenia dla byłych klientów. Czy dotyczy ono tylko bonusu pieniężnego czy również bonusu w ramach punktów z Mastercard Bezcenne Chwile i 2% na koncie oszczędnościowym? W opisie dotyczącym np. promocji Credit Agricole jest to dokładnie ujęte w regulaminie, a w przypadku Pekao nie mogę tego znaleźć.

  OdpowiedzUsuń
 13. ja też jestem zawiedziony ,brak szczegółów co do oprocentowania na koncie oszczednosciowym (potem okazało się iż do 30 tys.oprocentowanie promo, wpłaciłem znacznie wiecej a teraz nie mogę wypłacić przez limity dzienne, brać to potrafią a oddać nie chcą...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale to nie mogło okazać się potem, bo to od razu wiadomo. Regulamin o tym mówił.

   Usuń
  2. Skontaktuj się z naszą infolinią lub poprzez czat dostępny w Pekao24 lub PeoPay, chętnie wyjaśnimy kwestię oprocentowania na koncie. :)

   Usuń
 14. Dzień dobry. Skończyło mi się promocyjne oprocentowanie w Pekao. Co Pan radzi,jak teraz postąpić ? Zlikwidowač konto jak w poprzednio i czekać na kolejną edycję, czy że względu na aktualne oprocentowanie promocyjne przenieść się do innego banku, czy może są teraz inne rozwiązania?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście zlikwidować i wrócić jak będzie się opłacało. A teraz szukać innego.

   Usuń
 15. Witam,kończy mi się promocyjne oprocentowanie w Pekao i ING. Co Pan poleci robić dalej w obecnej sytuacji ? Pozdrawiam 😊

  OdpowiedzUsuń
 16. Cześć,
  Czy konto oszczędnościowe 2% jest dl obecnych klientów również?
  Dodam, że właśnie 31 lipca skończyło mi się konto oszczędnościowe 3% :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Promocyjne oprocentowanie 2,00% w skali roku do wysokości kwoty 20 tys. zł przez 120 dni od dnia zawarcia umowy Konta Oszczędnościowego jest dostępne dla klientów, którzy do 30.09.2020 r. otworzą Konto Oszczędnościowe razem z Kontem Przekorzystnym lub Kontem Świat Premium lub Eurokontem Prestiżowym.

   Z promocji mogą skorzystać osoby, które w okresie 1.01.2019- 30.06.2020 r. nie posiadały w naszym banku rachunku płatniczego lub lokaty, bądź posiadały, o ile spełniają dodatkowe warunki określone w Regulaminie promocji. Promocja obowiązuje w oddziałach banku i placówkach partnerskich. Po upływie promocji środki na Koncie Oszczędnościowym będą oprocentowane wg stawek standardowych, podobnie jak środki przekraczające poziom 20 tys. zł w okresie promocji.
   Promocja obowiązuje tylko na jednym Koncie Oszczędnościowym.

   Usuń
  2. dzięki za odpowiedź. Czyli dla obecnych klientów nie ma nic.

   Usuń
 17. Czy jeśli założyłam konto 28.09 to mam szanse załapać się na promocję bezcenne chwile? Czy jeśli fizycznie karta do mnie nie dotrze to przepadło?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musisz mieć kartę żeby ją zarejestrować. Ale pewnie będzie kolejna edycja.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...