Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe: lipiec 2020 roku

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

1.07.2020

Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe: lipiec 2020 roku

Skoro mamy nowy miesiąc, to czas sprawdzić co w bankach piszczy, jeśli chodzi o oprocentowanie dla oszczędności.

Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe: lipiec 2020 roku
Przyszło nam funkcjonować w świecie rekordowo niskich stóp procentowych, więc znalezienie czegoś z lepszym oprocentowaniem jest o wiele trudniejsze. Poniżej znajdziesz wszystkie obecnie najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe (kilka sensownych okazji jeszcze zostało).

Miniony miesiąc już cięć stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej nie przyniósł, bo i ciąć za bardzo nie ma z czego. Jednak banki jeszcze nadal korygowały oferowane stawki. Dziś w wielu przypadkach standardem stało się np. 0,1 czy nawet 0,01% w skali roku (choć to już w praktyce tylko symbolika, by nie dać 0%). Na takie traktowanie swych (najczęściej ciężko zarobionych) pieniędzy nie ma co sobie pozwalać, więc dobrze poszukać czegoś co przynajmniej ma jedynkę, a najlepiej i dwójkę na przodzie.

Poniżej znajdziesz wszystkie aktualnie najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe.

⚡ Promocyjne oprocentowanie + premia (oprócz odsetek)


Na początek propozycje banków godne szczególnej uwagi, bo są okazją na podwójny zysk. Otrzymasz bowiem nie tylko odsetki (wynikające z dobrego - jak na obecne czasy - promocyjnego oprocentowania), ale też i dodatkową, gwarantowaną premię pieniężną za spełnienie najczęściej bardzo prostych warunków. Jest to więc idealne połączenie tego wszystkiego, co na blogu opisuję.

mBank: 2,5% do 20 tys. zł + premia do 140 zł


mBank: 2,5% do 20 tys. zł + premia do 140 zł
Osoby otwierające eKonto osobiste w mBanku jednocześnie mogą zgarnąć dwie korzyści. Jedna to gwarantowana premia pieniężna do 140 zł za spełnienie bardzo prostych warunków, a druga to podwyższone oprocentowanie na rachunku oszczędnościowym "Moje cele". Uzyskać można stawkę 2,5% w skali roku, którą bank zagwarantuje na okres 4 miesięcy kalendarzowych dla kwoty do 20 000 zł. Sprawdź szczegółowe prześwietlenie promocji >>

Millennium: lokata 2,5% do 15 tys. zł + premia 100 zł


Millennium: lokata 2,5% do 15 tys. zł + premia 100 zł
W tym przypadku do czynienia mamy z kumulacją dwóch różnych promocji. Jest tu bowiem i promocja, w której do wzięcia czeka gwarantowana premia pieniężna 100 zł za otwarcie konta, i łączą się z nią druga propozycja w postaci programu "Lubię to polecam", gdzie do wyboru jest jedna z nagród - a wśród nich znaleźć można właśnie 3-miesięczną lokatę z oprocentowaniem 2,5% w skali roku, na której zdeponować można do 15 000 zł. Sprawdź szczegółowe prześwietlenie promocji >>

Bank Pekao: odbierz do 150 zł za konto + 2% dla oszczędności


Bank Pekao: odbierz do 150 zł za konto + 2% dla oszczędności
W Banku Pekao osoby zakładające konto (w promocji, w której do wzięcia czeka premia pieniężna 100 zł oraz bon na zakupy o wartości 50 zł) torują sobie drogę do otwarcia konta oszczędnościowego także objętego promocją. A na nim uzyskać można 2% w skali roku, które bank gwarantuje na okres 120 dni od otwarcia konta oszczędnościowego dla kwoty do 20 tys. zł. Sprawdź szczegółowe prześwietlenie promocji >>

Najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe na lipiec 2020 roku


O ile zawsze dokonywałem rozdziału lokat i kont oszczędnościowych, to w obliczu zubożenia oferty z tym drugim produktem bankowym w roli głównej, tym razem wszystko łączę w poniższym zestawieniu. Z oprocentowaniem powyżej 1,5% propozycji jest bowiem niewiele.

Oto najlepsze na lipiec oferty dla oszczędzających w bankach w Polsce:
 1. Lokata na Wejście 3% w mBanku - aktualnie to jedyna lokata bankowa z oprocentowaniem rozpoczynającym się od trójki. W taki sposób mBank wita nowych klientów, zakładających konto... Acz zamiast lokować maksymalnie 10 tys. zł na okres 3 miesięcy, lepiej wybrać otwarcie tegoż konta w promocji z premią do 140 zł i stawką 2,5% w skali roku do 20 tys. zł. (na 4 miesiące).

 2. Lokata Lubię to polecam - to już także wspomniana przeze mnie lokata, choć z niej skorzystać mogą nie tylko osoby dopiero co zakładające konto w Banku Millennium, ale również obecni posiadacze konta w tym banku. Lokata (2,5% w skali roku; na 3 miesiące; do 15 tys. zł) dostępna jest w ramach programu poleceń, więc założyć ją może także osoba polecająca (czyli aktualny klient).

 3. Nest Lokata Witaj - dla osób otwierających konto osobiste Nest Bank przygotował lokatę powitalną z oprocentowaniem 2,5% w skali roku, na której zdeponować można do 10 tys. zł. Klient ma możliwość wyboru okresu lokaty: 3 lub 6 miesięcy. Pierwszy z nich nie stawia dodatkowych warunków, ale jeśli podwyższonym oprocentowaniem chcesz cieszyć się przez pół roku, to niezbędnym będzie zapewnienie wpływu wynagrodzenia na konto w Nest Banku.

 4. Lokaty powitalne w Idea Banku - przez długi okres (właściwie liczony w latach) liderem zestawień lokat promocyjnych był Idea Bank z lokatą Happy. Teraz oferuje już niższe oprocentowanie, acz niezmiennie nie wymaga zakładania konta, ani korzystania z jakichkolwiek innych produktów. Trzeba jednak być nowym klientem, który dotąd nie posiadał, ani nawet nie wnioskował o jakikolwiek produkt w Idea Banku. A do wyboru jest jedna z lokat: Happy (2,4% 2%w skali roku przez 3 miesiące dla kwoty od 500 do 20 000 zł) lub Happy Pro (1,9% 1,7% w skali roku na 3 miesiące dla kwoty od 20 000,01 do 200 000 zł). [Aktualizacja: w dniu 3.07.2020 r. bank obniżył oprocentowanie lokat]

 5. Konto oszczędnościowe w Getin Banku: 2% w promocji "Bonus za aktywność" - w tym przypadku promocyjne oprocentowanie można zagwarantować sobie na najdłuższy okres, bo na 12 miesięcy. Szkoda jedynie, że maksymalna kwota objęta promocją to 10 tys. zł. Z propozycji Getin Banku skorzystać mogą jedynie nowi lub powracający klienci (po dłuższym okresie karencji), którzy założą konto osobiste. Więcej o promocji pisałem tutaj.

 6. Lokata mobilna w Santander Banku - to 4-miesięczny depozyt na którym ulokować można do 20 tys. zł. Z lokaty skorzystać można tylko jeden, jedyny raz.

 7. Lokata Plus w Toyota Banku - obecnie to tutaj dostępna jest najlepiej oprocentowana lokata bankowa bez wymogów kwalifikowania się jako nowy klient. Aczkolwiek trzeba posiadać (lub założyć) konto osobiste w Toyota Banku. Na 9-miesięcznej lokacie Plus uzyskać można 1,5% w skali roku (minimalna kwota lokaty wynosi 5 000 zł). [Aktualizacja: w dn. 2.07.2020 r. bank obniżył oprocentowanie do 1% w skali roku].

Przydatne informacje 


Powyższy przegląd obejmujący najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe przedstawia stan na 1.07.2020 r. Jako że sytuacja może się dynamicznie zmieniać, to zachęcam do śledzenia na bieżąco aktualizowanych zestawień: 

W każdym przypadku, gdy mowa o oprocentowaniu, to stawki podaję w ujęciu rocznym. Pod uwagę biorę wyłącznie stałe oprocentowanie, czyli takie, które nie zaskoczy spadkiem w trakcie trwania umowy, więc z góry można wyliczyć sobie spodziewany zysk. W obliczeniu odsetek pomóc Ci może kalkulator, który znajdziesz we wpisie: "Lokata bankowa: co to jest, co daje, jak obliczyć odsetki i wszystko co warto wiedzieć + KALKULATOR odsetek z lokaty".

Wszystkie omawiane wyżej lokaty i konta oszczędnościowe oferowane są przez banki, podlegające pod Bankowy Fundusz Gwarancyjny, który zapewnia bezpieczeństwo środków do kwoty o równowartości nie przekraczającej 100 tys. euro.

Bądź na bieżąco z najlepszymi lokatami i promocjami bankowymi. W czasach tak niskiego oprocentowania wszelkie tego typu okazje są na wagę złota. Jeśli nie chcesz ich przegapić, skorzystaj z bezpłatnego mailingu do Czytelników bloga Bankobranie (maksymalnie 2 razy w tygodniu otrzymasz przegląd nowości):

138 komentarzy:

 1. Biednie. Coraz bardziej biedniej niestety.

  OdpowiedzUsuń
 2. Opłaca się lokować na 9 mc w TB, czy coś zmieni się na lepsze w krótszym czasie ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Toyota w lipcu też obniży oprocentowane lokat więc to ostatnia szansa.

   Usuń
  2. W ogóle nie opłaca się lokować teraz. Tylko inwestycje. Bo lokaty to realna strata a tak przynajmniej masz szanse na zysk

   Usuń
  3. TB pożycza kasę kupującym Toyoty, więc tu tkwi tajemnica. Na długą metę oprocentowanie będzie spadać w rejony marginalne - taki klimat :)

   Usuń
  4. Ja bym zakładał na jak najdłużej pomimo wydawałoby się niższych stawek.

   Usuń
  5. Co ciekawe właśnie podnieśli oprocentowanie na 24- i 36-miesięcznych do 1,25% i to chyba są znacznie lepsze opcje.

   Usuń
 3. Co z kontem oszczędnościowym w Alior? Tym, które można włączyć jako jedną z korzyści? Było 3 proc. do 30 czerwca, a teraz w szczegolavh konta mam 2,99%. Możliwe, ze tylko o tyle zmalało oprocentowanie tam?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, Alior wysyłał wiadomości że ścina to oprocentowanie - po obniżce jest 0,5% a z włączoną korzyścią 1% i to obowiązuje bodajże do 14.08

   Usuń
  2. Teraz przy włączonej korzyści jest 1% a nie 3%. Najwidoczniej system zaktualizuje tą informację z opóźnieniem

   Usuń
  3. 2.99 było zawsze. Obniżka ma być od dzisiaj.

   Usuń
  4. Od lipca jest 1 % z korzyścią i 0.5% bez. (2.99% to uśredniona wartość tzn. 20 tyś 3%, pozostałe środki x%)

   Usuń
  5. Mnie pokazuje 3% - najwyraźniej dzisiaj jest jeszcze za wcześnie na aktualizację.

   Usuń
  6. W bankowości we wiadomościach jest info o 1% do 20k od 1 lipca...

   Usuń
  7. W szczegółach konta wyświetla usrednione oprocentowanie dla całej kwoty na tym koncie. Zapewne środku na koncie przewyższają 20k, wobec czego jest 3% od 20k I prawdopodobnie 0.3% od nadwyżki, co po usrednieniu daje 2.99% od całej kwoty.

   Usuń
  8. Od 1 lipca oprocentowanie na tym koncie spadło do 1% (przy założeniu, że wydasz 300 zł kartą).

   Usuń
  9. Alior ma dzisiaj poważne problemy, dlatego wyłączyli cały system.

   "Drodzy klienci, mamy awarię. Nie działa: bankowość internetowa Alior Online, aplikacje Alior Mobile i Alior Giełda, system BusinessPro, Kantor Walutowy. Nadal możecie korzystać ze swoich kart, a przelewy zlecać w każdej placówce. Nasze placówki działają w niepełnym zakresie. Przepraszamy za problemy, zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji i robimy wszystko, aby jak najszybciej się skończyła. Spodziewamy się, że systemy będą ponownie dostępne po południu."

   Jeszcze rano ludzie masowo uciekali z kasą tam gdzie jeszcze można przenosząc oszczędności. Teraz takie 2% - choć wprawdzie tylko na niewielkie kwoty i w rozproszeniu po różnych bankach- to prawdziwy rarytas.

   Usuń
  10. Dokładnie, przed 8:00 przelałem wszystko co miałem na KO Korzyść.

   Usuń
 4. Warto wspomnieć jeszcze o :
  Promocyjnym oprocentowaniu na celu w mBanku 2,5%
  Koncie clik w toyota banku na 2% tylko dla młodych do 24 lat

  OdpowiedzUsuń
 5. Dokładnie m-c temu czyli 1. czerwca 36-miesięczna Lokata Plus w TB była na 1,9% - trzeba brać co dają, bo na jesieni oprocentowanie będzie marginalne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pierwszy miesiąc jesieni już jest zapowiedź zejścia w bankach do 0,01%

   Usuń
 6. Mnie zostały jeszcze KO Profit na 2,6% do 24. lipca oraz Nest Skarbonka na 3% do 8. września :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie długo pozostaną miłym wspomnieniem.

   Usuń
  2. Niedługo pisze się razem.

   Usuń
  3. Niedługo czyli wkrótce? Zgadzam się i dlatego wszedłem pod korek w 5-letnią w BOŚ @ 2,84% oraz w 3-letnią w TB @ 2,4% :)

   Usuń
  4. Co się dzieje, w przypadku gdy kończy się dana edycja? Czy kasa pozostawiona na KO z automatu jest oprocentowana w edycji aktualnie obowiązującej?

   Usuń
  5. Aby włączyć kolejną edycję promocji KO Profit należy dokonać wpłaty, w rezultacie której saldo będzie wyższe od salda z progowego czyli salda z dnia badania.

   Usuń
  6. Obecnie dają aż 1% na 60 dni - okazja nie do przeoczenia :)

   Usuń
 7. Złotówa, obligacje skarbowe zostały bez zmian i np. 4-latki COI0724 dają 1,30 % w 1. roku oraz w kolejnych latach to marża 0,75% + inflacja, z wypłatą odsetek co roku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale obligacje to nie lokaty.

   Usuń
  2. Dokładnie - obligacje skarbowe są znacznie lepsze :)

   Usuń
  3. Ale jeśli musiałbyś wycofać pieniądze przed terminem wykupu tych obligacji, to potrącana jest opłata za przedterminowy wykup. Przykładowo wycofanie pieniędzy po roku, oznacza że dostaniesz nie 1,30%, a jedynie 0,60% i oczywiście to podlega jeszcze opodatkowaniu 19%. Wkładanie pieniędzy w te obligacje miało sens w kwietniu, kiedy oprocentowanie i marża były znacznie wyższe niż obecnie.

   Usuń
  4. Od kwietnia sporo się zmieniło (na gorsze!) w temacie oprocentowania lokat. Obligacje skarbowe są obecnie najlepszą formą inwestycji absolutnie bez ryzyka. Za 4 lata wspomniesz ten wpis!

   Usuń
  5. Dokładnie! Z jakiegoś powodu ludzie na tym blogu kochają plankton typu 'lokata' na 2 albo 3 miechy :)

   Usuń
  6. No i wyszli na tym jak Zabłocki na mydle. Początku kwietnia to był ostatni moment gdy należało parkować kasę na lokatach długoterminowych w BOŚ, TB czy nawet Nest - to se ne vrati :)

   Usuń
 8. Jutro zapada moja Lokata Standard z promki w TB. Rok temu gdy dawali 2,5% to ludzie kręcili nosami i mimo, że można było włożyć 70k, to wybierali jedynie minimalne wkłady. Wnioski są dość oczywiste.

  OdpowiedzUsuń
 9. Co się dzieje z KO Profit w Millennium oraz EKO w Getin?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też jestem ciekawa co z Millenium, da się przewidzeć kiedy mogłoby być jakiś dzień badania sald? mam tam to 2,6% na jeszcze chyba tydzień czy dwa.

   Usuń
  2. Wszędzie jest max 1%. Tak jak na KO w Aliorze.

   Usuń
  3. Jest na 1% do 4 lipca

   Usuń
  4. c.d. Mam cichą nadzieję, że jednak coś w miarę korzystnego jednak odpalą..

   Usuń
  5. @Anonimowy, 1 lipca 2020, 12:49 - Getin?

   Usuń
 10. A co z kontem oszczędnościowym w TB z 2% dla kwoty powyżej 50000 zł? W lipcu wciąż aktualne?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nawet jeśli to te 2% jest dla salda powyżej 50 tys. zł. A to co poniżej tej kwoty było (jest?) na niższym więc suma summarum średnia wychodzi słaba.

   Usuń
  2. Chodzi o próg 5k: https://www.toyotabank.pl/dla-ciebie/oszczedzanie/lokaty/lokata-plus/szczegoly/

   Usuń
 11. A czy IB oferuje jeszcze lokatę Zawrotną?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jutro kończy mi się u nich moja przedostatnia lokata - dam cynk, choć wątpię czy jeszcze oferują.

   Usuń
  2. mi na zawrotnej ostatnio oferowali 1,4% w IB

   Usuń
  3. Ja nie dostałam ale wiem, że przyznają te lokaty bardzo wybiórczo.

   Usuń
  4. 30 czerwca wypłacałem 30 000 i nic nie proponowali.Za to w Millenium przy tej samej kwocie zaproponowali aż 0,5%.

   Usuń
  5. Dzisiaj po zakończeniu lokaty robiłem przelew do Millennium - nic.
   Ponadto wszystkie lokaty weszły w terytorium śladowych :)

   Usuń
  6. Przecież niedawny komunikat Idea to zapowiadał - będą bankiem stricte dla małych firm. Generalnie wszystkie banki w Polsce mają nadmiar depozytów i tu leży przyczyna. Inna sprawa, że przy tak niskim WIBOR banki mogą pożyczać taniej między sobą zamiast od klientów. Dziś toczy się walka o pożyczkobiorców!

   Usuń
  7. Dokładnie, Alior do mnie niedawno dzwonił w sprawie pożyczki, Millennium i Santander wysyłają oferty pożyczek SMS-em, a kiedyś tego nigdy nie było.

   Usuń
 12. Złotówa ja mam na lokacie urodzinowej w Millennium 1% a nie 2% jak jest opisaleś w tekście

  OdpowiedzUsuń
 13. Szanowny Kliencie,
  informujemy, że od 4 września 2020 r. zmieniamy oprocentowanie rachunków bankowych.

  Z pozdrowieniami,
  Zespół Banku Millennium.

  OdpowiedzUsuń
 14. Wiadomość od Millenium: "Jednocześnie informujemy, że przygotowaliśmy dla Państwa nową promocję na Koncie Oszczędnościowym Profit:
  • 1% w skali roku dla nowych środków do 100 000 zł
  • oprocentowanie promocyjne obowiązuje przez 60 dni od pierwszej wpłaty nowych środków.
  Do promocji mogą Państwo przystąpić od 6 lipca do 8 sierpnia 2020 r. Szczegółowe warunki promocji zawarte są w Regulaminie promocji „Nowe środki na Koncie Oszczędnościowym Profit”, organizowanej przez Bank Millennium S.A., edycja 23, który dostępny jest na stronie Banku Millennium".

  OdpowiedzUsuń
 15. W Aliorze śmiech na sali. Wycofywałam pieniądze z konta oszczędnościowego i dostałam propozycję 30-dniowej lokaty na UWAGA! promocyjne 0,1% W sumie nie wiem czy się śmiać, czy płakać.

  OdpowiedzUsuń
 16. Od 1 września 2020 r. obniżamy oprocentowanie rachunków oszczędnościowych, których umowy zostały zawarte przed 1 lipca 2020 r.: Konto Idealnie Proste, Konto Idealne Premium, Konto Idea Saver, Konto Idealne Prestige, Konto ZOŚKA PRO, Konto ZOŚKA oraz Konto Zyskowne.

  Zmiany są następstwem decyzji Rady Polityki Pieniężnej z dnia 8 kwietnia 2020 r. o obniżeniu stopy referencyjnej Narodowego Banku Polskiego.

  OdpowiedzUsuń
 17. Toyota już obniżyła. Jeszcze wczoraj na 9 mc było 1.50 proc a dziś już 1.00 proc.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lokaty na 24 oraz na 36 m-cy też spadły z 1,25% na 1,1% - sytuacja jest 'dynamiczna' :)

   Usuń
  2. Ale to i tak ciągle najlepsze lokaty długoterminowe. Niestety.

   Usuń
  3. Najbardziej wkurza mnie to, ze Toyota zaskakuje klientow jak zaden inny bank. Np. podaja informacje o nowej tabeli oprocentowania od 3 sierpnia. 1 lipca na stronach nie ma zadnej informacji wiecej o zmianach (poza tymi od sierpnia), a nagle 2giego pokazuje sie nowa tabela ze zmiana od dzisiaj. Czy nie ma zadnych przepisow ktore by wykluczaly takie zmiany natychmiastowe?

   Usuń
  4. Jest koronakryzys* a więc totalna bandytka wszędzie.

   *koronakryzys, czyli celowe zaplanowana działania na skalę globalną, których zadaniem jest pozbawienie praw obywatelskich i przejęcie kontroli nad globalną wioską zwaną Ziemią.

   Usuń
  5. @Anonimowy, 3 lipca 2020, 01:13 - Ewidentnie mylisz stawki oprocentowania z TOiP - dość częste, niestety :)

   Usuń
  6. Co mylę? Toyota ostatnio już dwa razy mnie tak zaskoczyła zmieniając oprocentowanie z dnia na dzień bez uprzedzenia. Zobacz ile ostatnio było zmian: https://www.toyotabank.pl/obsluga-klienta/oprocentowanie/ Trochę trudniej wykazać dzień ogłoszenia o zmianach, bo tego jak widzę nie podają. I pewnie celowo. Zmieniają praktycznie z dnia na dzień.

   Usuń
  7. Stawki oprocentowania mogą zmieniać nawet co godzinę jeśli zechcą, natomiast zmiana TOiP musi być wprowadzona z wyprzedzeniem co najmniej 2-miesięcznym, capisci?

   Usuń
  8. Absolutnie najczęściej oprocentowanie lokat zmieniali ostatnio w Idea :)

   Usuń
 18. A tymczasem w Getinie na mobilnej jest już 0,4%. Jedynie dla nowych klientów jest 1,5%. A dotąd dla wszystkich było 1%. "Ładnie" to rozegrali :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety w Getinie dla stałego klienta max to obecnie 1% na EKO. I to dla nowych środków.

   Usuń
  2. Wczoraj wypowiedziałem konto :)

   Usuń
  3. Dobry ruch, gdyż za kilka m-cy jest szansa na promkę z poleceniem wartym 100 zeta za sztukę - taki klimat :)

   Usuń
  4. EKO bez promocji już wkrótce będzie miało oprocentowanie 0,05%

   Usuń
 19. Przy okazji dlaczego RPP obnizyla stopy? Bo zamiast kierowac sie inflacja, kieruje sie interesem rzadu. A rzad pieniedzmi obywateli pokrywa dlug publiczny. Teraz mnostwo osob rzucilo sie na obligacje, ktore sa nizej oprocentowane niz lokaty 2-3 mc temu, ale lepiej niz wiekszosc obecnych stawek. Gdyby nie te szalone obnizki, niewiele osob kupowaloby obligacje. Dodatkowo przy obecnej konstrukcji obligacji oprocentowanie na przyszlosc tez jest mocno niepewne. Dodatkowo rzad w ten sposob wypycha pieniadze na rynek do konsumpcji czy inwestycji. Czyli kto placi za kryzys. Przecietny Kowalski. W dobrze zarzadzanym kraju, rzad mialby rezerwe na sytuacje nadzwyczajne. My nie mamy. I nie jest to tylko krytyka obecnego rzadu, ale rowniez poprzednich, że nie zadbały o taką rezerwę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli RPP obniżyła stopy po to, żeby ludzie się 'rzucili' na obligacje skarbowe? Ciekawe :)

   PS. €-zona ma od ładnych kilku lat ujemne stopy referencyjne i niektóre banki nawet pobierają opłatę za depozyty - co Ty na to?

   Usuń
  2. Polska już też na tej drodze. Oprocentowanie spadło, lokaty wycofują z oferty. co prawda tylko w PKO i firmowe ale ktoś właśnie wywraca pierwszy klocek domina.

   Usuń
 20. W Getinie dziś przy przelewie 200 tys. zł oferta specjalna: Lokata Specjalny procent 0,7% na 2 mies. albo 0,5% na 3 mies. A miałem 2,7% na koncie oszczędnościowym, które wczoraj mi się skończyło.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A już dziś przy przelewie 90 tys. oferta: 0,6% na 2 mies. i 0,4% na 3.

   Usuń
  2. Cieniutko. Idea Bank daje teraz 1% na Zawrotnej. Jest też Happy Back 1%

   Usuń
  3. Dzisiaj zawrotna 1,2%.

   Regulamin:
   https://www.ideabank.pl/uploads/doc/Regulamin_zawrotna_120_3M.pdf

   Usuń
 21. Komunikat PKO:

  "PKO Bank Polski (PKO BP) zawiesi od 6 lipca 2020 r. do odwołania oferowanie lokat terminowych dla firm i przedsiębiorstw, podał bank.

  "Lokaty otwarte do 5 lipca 2020 r. będą prowadzone na dotychczasowych warunkach, natomiast w pierwszym dniu kolejnego okresu umownego zostaną zamknięte, a środki pieniężne zgromadzone na rachunku lokaty wraz z odsetkami przekażemy na rachunek" - czytamy w informacji."

  Czyli już nawet nie chcą lokat. Nawet te 0,01% to za dużo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To sposób na "ożywienie" gospodarki. Firmy są od tego żeby kapitał inwestować i pomnażać a nie kisząc kapustę zubażać biedne banki. ;P

   Usuń
  2. Niemal wszystkie banki działające w Polsce mają od dłuższego czasu nadmiar depozytów - czy to aż tak trudno zakminić? Gdyby nawet bank znalazł się w potrzasku, to znacznie lepszą opcją jest 'pożyczka' międzybankowa ---> WIBOR.

   Usuń
  3. I do tego płacą podatek bankowy od aktywów. Czyli nie opłaca się podwójnie.

   Usuń
 22. wczoraj albo przedwczoraj zmienily sie tabele w Toyota Banku i Lokata Plus tylko 1%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lokaty na 24 oraz na 36 m-cy @ 1,1% - bierz póki dają!

   Usuń
 23. Szanowni Państwo,
  Od 10.08.2020 r. wprowadzamy zmiany w Tabeli oprocentowania kont osobistych oraz kont oszczędnościowych dla Klientów indywidualnych w Getin Noble Bank S.A.

  Z poważaniem,
  Getin Noble Bank.

  OdpowiedzUsuń
 24. Lokaty happy i happy pro w idea banku odnotowały kolejny spadek oprocentowania. Happy z 2.4% na 2.0% a Happy pro z 1.9% na 1.7%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na szczęście to jedynie wabiki, a nie prawdziwe lokaty :)

   Usuń
  2. Jak zakładałem lokatę happy to było bagatela 8%

   Usuń
  3. A jaka była wówczas inflacja?

   Usuń
  4. Inflacja to jedna kwestia, a druga to poziom depozytów w bankach. Zresztą wówczas pożyczali na tak wysoki procent, że setki tysięcy ludzi wpadło w pułapkę zwaną kredyt w CHF :)

   Usuń
  5. Sprawdziłem i inflacja wynosiła wtedy 3-4%.

   Usuń
  6. Wówczas nie było jeszcze podatku bankowego - to kolejna poważna różnica.

   Usuń
  7. Na nowe środki już tylko 1%.

   Usuń
  8. @Anonimowy, 5 lipca 2020, 22:02

   Poziom depozytów w bankach bardzo poważnie wzrósł od czasów, gdy oferowali takie lokaty, tzn. circa 2011-2012 r.

   W normalnych ekonomiach z grubsza ta sama ilość kasy krąży między depozytami bankowymi, inwestycjami w złoto, giełdą i nieruchomościami - taki klimat :)

   Usuń
  9. Gdyby banko potrzebowały depozytów, to sytuacja byłaby drastycznie inna pomimo obniżki stóp. Dodatkowo problemem jest brak pożyczkobiorców.

   Usuń
  10. Niskie stopy mogą zachęcić ludzi do pożyczania, ale niestety banki drastycznie podwyższyły tzw. 'opłaty towarzyszące' więc koszt pożyczki wychodzi podobnie jak przed obniżkami stóp.

   Usuń
  11. Idea Bank nadal tnie. Happy już 1,8, a Happy Pro tylko 1,5%

   Usuń
  12. Ale teraz zauważyłem jeszcze że chociaż podnieśli % lokaty dla nowych środków. jest cały okrągły 1% na 2 miesiące.

   Usuń
 25. Teraz dynamikę zmian pokazuje to że chociaż nie minęły 2 tygodnie to dużo lokat z tego artykułu już niestety jest nieaktualna. Złotówo, czy nie myślałeś o obniżeniu minimum oprocentowania jakie bierzesz pod uwagę, bo ranking już jest bardzo krótki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W zasadzie temat loka i KO dojeżdża powoli do stacji końcowej. Już wkrótce w większości banków KO będą w rejonach śladowych typu 0,1% luba nawet 0.05% - to nie szmonces!

   Co do lokat to chyba ostatni na placu boju ostał się jeszcze Toyota Bank z Lokatą Plus ... na jak długo?
   https://www.toyotabank.pl/dla-ciebie/oszczedzanie/lokaty/lokata-plus/szczegoly/

   Usuń
  2. Nie trzeba było zbyt długo czekać - już pozamiatane :)

   Usuń
 26. A w millennium lokata mobilna już jest tylko na 0,5%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli możliwe że kolejna edycja KO Profit to będzie < 1 proc.

   Usuń
  2. A na KO jest dalej 1%, czy też zniżyli?

   Usuń
  3. Ta Mobilna nigdy nie była żadną lokatą - to jedynie był wabik na instalowanie apki :)

   Usuń
  4. @Anonimowy, 13 lipca 2020, 13:34 - Powiedziałbym, że to niemal pewne :)

   Usuń
  5. @Adams, w aktualnie dostępnej 23. edycji (dostępnej do 8.08.2020 r.) dla nowych środków obowiązuje stawka 1% w skali roku.

   Usuń
 27. Dzisiaj pokończyły mi się lokaty. Jak zobaczyłem że Idea Bank daje teraz max. 0,9% dla nowych środków to się przeraziłem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lokaty Zawrotnej to już chyba nie oferują??

   Usuń
  2. Przekonam się o tym już za 11 dni gdy będę przelewał kasę po zakończeniu mojej ostatniej lokaty w Idea. Jestem ich klientem od 9 lat - to był niewątpliwie piękny rejs!

   Usuń
  3. Potwierdzam. Idea Bank był przez wiele lat zdecydowanie najlepszym bankiem (obok Meritum, FM oraz Alior sprzed 're-polonizacji') na lokaty. Raz się wychylił CA bodajże 6-7 lat temu z wyjątkowo dobrze oprocentowanymi poliso-lokatami w TU Europa ... dziś to już tylko wspomnienia.

   Usuń
  4. Łezka się toczy w oku gdy wspomnę te lokaty "anty-Belkowe" po 1000 zeta - to se ne vrati :)

   Usuń
  5. Dzisiaj przy przelewach do Millennium oraz do Alior Zawrotna była 1,2% w obu przypadkach.

   Usuń
 28. Ja z "grubszymi" poszedłem w czerwcu w obligacje czteroletnie (chociaż spóżniłem się o 1mc-oproc.)
  A z "drobniejszymi" wróciłem do Millenium.
  Wszystkie sensowne KO zaliczone w przeciągu ostatniego półtora roku.
  Tak więc nie było co z kapustą zrobić.
  Z "drobnymi" to już większego znaczenia nie ma czy to 0,7% czy 1,2%, to i tak o wiele za mało.
  Takie tylko poczucie że nie oddałem do przechowalni za darmo.
  A z "grubszymi", że inflacja nie zeżre.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "...że inflacja nie zeżre."
   Przy marży dla COI na poziomie 0,75% nie zeżre inflacja na poziomie do 3,2%. Jeśli inflacja byłaby powyżej 3,2% (a taka jest obecnie) to zeżre. Co więcej, w pierwszym roku zeżre inflacja już na poziomie 1,05%. A gdybyś wycofał przed terminem wykupu, to odsetki pomniejszy jeszcze opłata "manipulacyjna".

   Usuń
  2. Wiem, wiem, ale w porównaniu z dzisiejszymi odsetkami bankowymi stracimy najmniej.

   Usuń
  3. @Anonimowy, 16 lipca 2020 14:36 - czyżby inflacja nie 'zżerała' kasy na lokatach?

   Usuń
 29. W poniedziałek UOKiK nałożył na Idea Bank 17,3 mln zł kary - przykra sprawa :)

  OdpowiedzUsuń
 30. Czy mBank zmienił wymaganie co do rachunku oszczędnościowego moje cele?
  Czytam regulamin i nie ma ani słowa na temat otwierania nowego rachunku, a jedynie:
  Promocja jest skierowana do Klientów Banku - osób fizycznych, mających pełną zdolność do czynności prawnych, zwanych dalej Uczestnikami Promocji, którzy w okresie, w którym można przystąpić do Promocji spełnią łącznie wszystkie następujące warunki:
  1) posiadali na rachunkach oszczędnościowych oraz lokatach w Banku dnia 30.04.2020 mniej niż 1 000 zł.
  2) złożyli wniosek o rachunek umożliwiający regularne oszczędzanie Moje cele.
  3) zaakceptują treść tego Regulaminu na wniosku o rachunek umożliwiający regularne oszczędzanie Moje cele.

  Nie śledziłem wcześniej tej promocji ze względu na to że była oznaczona jako dla nowych klientów, ale z regulaminu wynika że jest inaczej.

  OdpowiedzUsuń
 31. 20. lipca 2020 roku Sąd Okręgowy w Krakowie wydał wyrok zasądzający w procesie przeciwko Idea Bank o odszkodowanie za utratę kapitału zainwestowanego w obligacje GetBack. Sąd zobowiązał bank do zapłaty na rzecz powoda kwoty 120 tys. zł wraz z odsetkami ustawowymi liczonymi od daty, która została wyznaczona bankowi w toku postępowania reklamacyjnego oraz pokrycia kosztów sądowych.

  OdpowiedzUsuń
 32. Toyota Bank własnie obniżył oprocentowanie lokat - przykra sprawa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I to jeszcze jak... Na 3 lata 0,5% w skali roku. A jeszcze pół roku można było zakładać 2,4%. Czyli 1,5 vs 7,2% po 3 latach.

   Usuń
  2. A ile wynosiła referencyjna stopa procentowa pół roku temu?

   Usuń
 33. Dziś Toyota Bank obszedł się z lokatami bezlitośnie. Aktualnie: lokata Standard max. 0,5%, lokata Plus max. 0,8%

  OdpowiedzUsuń
 34. Na depozytach bieżących ludności od początku roku przybyło aż 105,8 mld zh, co oznacza wzrost o 17,5% w zaledwie pół roku. Z tej kwoty aż 90,4 mld zł pojawiło się od końca lutego do końca czerwca. Oznacza to, że gospodarstwa domowe musiały znacząco ograniczyć wydatki - banki mają bardzo poważny nadmiar depozytów, d których płacą podatek bankowy wprowadzony przez PiS.

  Pożyczkobiorcy sa obecnie bardzo energicznie poszukiwani :)

  OdpowiedzUsuń
 35. Na jaki dzień przewidujecie badanie salda w Millennium przed następną edycją promocji KO i kiedy następna edycja ruszy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nowa edycja najpewniej od 9.08. Ale data badania salda jest bardzo trudna do przewidzenia. Bo o ile przez 20 edycji dniem badania salda był dzień poprzedzający start danej edycji, to kolejne odsłony przyniosły spore zmiany.

   21. edycja, dostępna od 26.04., dzień badania salda miała wyznaczony na 18.04.
   22. edycja, dostępna od 1.06. ma ten termin wyznaczony na 16.05. (czyli z jeszcze większym wyprzedzeniem)
   23. edycja, dostępna od 6.07., dzień badania salda ma wyznaczony na 27.06.

   Próbując coś z tego wywnioskować można przyjąć, że może to być 1.08. lub 25.07. Ale to zgadywanie.

   Usuń
  2. Jeśli nawet zaoferują kolejna edycję, to zapewne spadnie oprocentowanie :)

   Usuń
  3. Dzisiaj złożyłem dyspozycję wypowiedzenia konta. Byłem ich klientem od dość dawna, bo od 4 lat, co chyba nie zdarzyło mi się jeszcze w żadnym innym banku. Jednka mając na uwadze niepewność co do daty dnia badania salda, dzienny limit przelewów na 50k oraz zdecydowanie niższe oprocentowanie na KO, to była słuszna decyzja.

   Usuń
 36. Idea ma ofertę lokaty NA NOWE ŚRODKI PLUS:
  - 1,1% na 2 m-ce oraz
  - 1,0% na 3 m-ce

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na PING PONG dają 0,2% i jednocześnie informują, że rekomendowana kwota minimalna do uzyskania jakiegokolwiek zysku (czyt. 1 grosz) to 4k - jest zabawnie :)

   Usuń
  2. Tak zabawnie, że aż na płacz się zbiera.

   Usuń
 37. Wygląda na to, że sierpniowa edycja wątku o najlepszych lokatach i KO może być jedną z ostatnich jeśli nie ostatnią. We wrześniu niemal wszystkie banki zejdą z oprocentowaniem w rejony symbolicznych 0,05% - 0,1% :)

  OdpowiedzUsuń
 38. Po zalogowaniu do bankowości taka informacja mi dzisiaj wyskoczyła:

  Kiedy oprocentowanie lokat na rynku spada, Ty masz szansę na coś więcej:
  • atrakcyjne oprocentowanie nawet do 1,1% w skali roku

  • kwota lokaty od 500 zł do 1 000 000 zł

  • na 2 lub 3 miesiące

  • lokata tylko dla nowych środków

  • dla posiadaczy Konta Idealnego

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wciskają gorszy % bo na Zawrotnej jest 1,2%

   Usuń
  2. No to nieźle bo w Getinie już tylko 0,7% na 2 mies. albo 0,5% na 3 mies., więc bieda straszna.

   Usuń
  3. Zawrotna już też się popsuła. Dziś przy przelewach do Santander Banku i Millennium oferta na 0,8%

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...