Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Odbierz 200 zł do wydania na Allegro w prezencie za kartę Citi Simplicity

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

16.07.2020

Odbierz 200 zł do wydania na Allegro w prezencie za kartę Citi Simplicity

Bony Allegro za wyrobienie karty kredytowej z logo Citibanku ponownie czekają do wzięcia.

Bon Allegro 200 zł za kartę Citi Simplicity
Nagrodą gwarantowaną w tej promocji jest bon o wartości 200 zł, który będzie można wykorzystać w największym w Polsce serwisie zakupów online.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Citibanku.]

Dla kogo promocja? Udział wziąć może wyłącznie osoba pełnoletnia, która nie ma i co najmniej od 1.01.2018 r. nie miała głównej karty kredytowej w Citibanku.

Posiadanie innych produktów Citibanku (np. konta, lokaty, pożyczki czy nawet dodatkowej karty kredytowej) na szczęście nie wyklucza z promocji. Jedyne o czym należy jednak pamiętać w takiej sytuacji to, by wniosek złożyć na stronie promocji (bo tylko tak złożone wnioski kwalifikują do uzyskania nagrody).

Bon Allegro 200 zł za kartę Citi Simplicity


Nagroda. Do wzięcia czeka bon o wartości 200 zł wyłącznie do jednorazowego wykorzystania podczas zakupów na Allegro. Bon Allegro ma być ważny przez 12 miesięcy, a można go wykorzystać zarówno w przypadku zakupów u jednego sprzedawcy, jak i uiszczając należność za koszyk zakupów u różnych sprzedawców.

Zasady promocji. By skorzystać z akcji "Zostań posiadaczem Karty Kredytowej Citi Simplicity i zdobądź voucher do allegro.pl – lato 2020" i zgarnąć tytułową nagrodę o wartości 200 zł:
 • do 30.09.2020 r. złóż wniosek o kartę Citi Cimplicity
 • w ciągu 10 dni roboczych od złożenia ww. wniosku przekaż bankowi dokument potwierdzający zadeklarowane dochody, 
 • zawrzyj umowę o kartę i aktywuj ją; 
 • do końca pierwszego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę (data ta będzie wpisana przez bank w umowie, którą bank Ci prześle) co najmniej jeden raz zaloguj się do bankowości internetowej lub za pomocą aplikacji mobilnej Citibanku (Citi Mobile);
 • najpóźniej do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę wykonaj płatności kartą na sumę co najmniej 1 500 zł (nie muszą to być płatności na Allegro). 

By spełnić warunki promocji, możesz wykonać jedną płatność na dużą kwotę lub wiele transakcji na mniejsze kwoty - ważne jest jedynie to, by łącznie uzbierało się min. 1 500 zł płatności. Realizację tych warunków możesz dostosować do swych możliwości, bo są na to 3 miesiące (a nawet trochę więcej, bo kartą można płacić już w miesiącu jej wyrobienia). Jednak czym szybciej spełnisz warunki promocji, tym prędzej otrzymasz nagrodę.

Kiedy Citibank przekaże bon Allegro?


Informację o przyznaniu nagrody otrzymasz wiadomością w bankowości internetowej najpóźniej do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków promocji. A sam voucher Allegro bank wyśle Ci w ten sam sposób w ciągu maksymalnie 60 dni od wspomnianej wiadomości (do tego momentu nie zamykaj karty, ani jej nie blokuj i nie zastrzegaj).


Na co zwrócić uwagę wykonując płatności na potrzeby promocji?


Płatności kartą można wykonywać w punktach handlowo-usługowych i/lub w internecie, ale trzeba pamiętać, że pod uwagę bank weźmie tylko te transakcje, które:
• nie będą to Transakcje szczególne w rozumieniu Regulaminu Kart Kredytowych Citibank Banku Handlowego w Warszawie S.A., 
• nie będą Transakcjami zwróconymi.

A zgodnie ze wspomnianym regulaminem kart Citibanku, transakcją szczególną jest:
"– wypłata środków pieniężnych z Limitu kredytu, na dowolny cel konsumpcyjny, w formie Polecenia przelewu wewnętrznego w złotych lub Polecenia przelewu krajowego w złotych, 
– Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie gier losowych, hazardowych (...), 
– Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz pośredniczących w wymianie."

W praktyce więc Citibank postanowił wykluczyć miejsca, w których łatwiej byłoby o zrobienie większych obrotów na karcie bez faktycznego robienia zakupów. Można za to swobodnie płacić w sklepach spożywczych, odzieżowych, monopolowych, marketach, aptekach, drogeriach, lokalach gastronomicznych, kinach, u lekarza, mechanika lub na stacjach paliw, a także w Internecie (m.in. na Allegro). Te transakcje zaliczą się do wymaganej sumy co najmniej 1 500 zł.

Jak korzystać z karty, by nic za to nie płacić? 


Karta kredytowa bywa - z racji nazwy - negatywnie kojarzona. Tymczasem nie musi ona wiązać się z kredytowaniem (i idącymi za tym kosztami w postaci chociażby odsetek). Karta kredytowa daje bowiem dostęp do limitu kredytowego, z którego możesz korzystać kiedy chcesz i w zakresie według własnego uznania. Ale nawet, gdy środki z karty wykorzystasz (np. wykonując płatności na potrzeby promocji), to i tak kosztów nie musisz ponieść. Wykorzystaną kwotę z karty kredytowej spłacić możesz bowiem jeszcze w okresie bezodsetkowym (który w przypadku karty Citi Simplicity wynosi od 26 do 56 dni). A to oznacza, że oddasz dokładnie taką samą kwotę, jaką wydasz za pomocą karty (bez odsetek i bez prowizji czy jakichkolwiek kosztów).

Choć na stronie promocji znajdziesz informację, że Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 9,59%, to pamiętaj, że ta informacja pojawia się tam w oparciu o ustawowo narzucone obowiązki informacyjne banku. Wyliczenie opiera się na założeniu wykorzystania całej kwoty od razu i spłacania jej w miesięcznych ratach, co jest jednak oderwane od rzeczywistości. Gdy dokonasz bowiem wspomnianej spłaty w okresie bezodsetkowym, to bank nie naliczy odsetek.

Jeśli dotąd nie było Ci dane korzystać z karty kredytowej, zachęcam do przeczytania poradnika: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać. Tam wyjaśniam zasady jej działania oraz m.in. to, czym jest okres bezodsetkowy.

Kto może uzyskać kartę kredytową Citibanku? 


Od osoby wnioskującej o kartę kredytową bank wymaga spełnienia poniższych kryteriów:
"wiek - minimum 18 lat, dochód netto - minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm wiek - minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto - minimum 2500 zł" 

Citibank honoruje także dochody z tytułu umów cywilno-prawnych, emerytury, renty, dochody z najmu nieruchomości oraz udziały w spółkach z o.o. i akcyjnych. W każdym przypadku obowiązują jednak wspomniane wyżej kryteria wiekowe oraz minimalnej kwoty dochodu.

Citi Simplicity - prześwietlenie karty


Karta wydawana jest za 0 zł. Opłata miesięczna za kartę wynosi 12 zł, ale można jej uniknąć - warunkiem jest wykonanie płatności na sumę min. 1 000 zł miesięcznie.

Wyrabiając kartę, warto też pamiętać o tym, by nie włączać usług dodatkowych (jak CitiPhone), nie nadpłacać później karty kwotą 200 zł lub wyższą, ani nie korzystać z dodatkowych produktów (jak karta dodatkowa lub naklejka zbliżeniowa), bo te już mogą kosztować. Na potrzeby promocji nie są one wymagane.

Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:


Przydatne dokumenty:

8 komentarzy:

 1. Mnie jako klientowi City, telefonicznie zaproponowano lepsza promocję. Polega ona na poleceniu kogoś kto założy bezpłatną kartę BP Payback - Jedyna pozostająca całkowicie bezpłatna również dla nowych klientów). Za to polecający otrzymuje 200zł na zakupy w biedronce i polecony też 200zł do biedronki. Warunek otrzymania vauchera prosty wydać 200zł gdziekolwiek w ciągu 2 miesięcy po podpisaniu umowy, a polecający otrzymuje vaucher już za samo podpisanie umowy i aktywowanie karty przez poleconego.

  OdpowiedzUsuń
 2. Promocje Citi skończyły się z chwilą gdy Simplicity przestała być darmowa bez warunków. Niestety nic nie może wiecznie trwać.

  OdpowiedzUsuń
 3. "Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz pośredniczących w wymianie."

  Czy ktoś wie, czy podpięcie karty do Curve i płacenie w ten sposób jest wykluczone?
  Promocje w innych bankach testowanych przeze mnie przechodziły z Curve (Alior, Millenium)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na 99,9% będzie wykluczone. A dodatkowo transakcji szczególnych należy się wystrzegać ze względu na prowizję.

   Usuń
  2. MCC 4829.

   Usuń
 4. Trochę poza tematem. W związku z bardzo niskimi zyskami z oprocentowania, postanowiłem część środków przeznaczyć na inwestycję w waluty. I pytanko, ma ktoś może już konto na Revolucie (darmową wersję). I czy można tam, jak gdzieś czytałem, wymieniać bez prowizji waluty (jest ich chyba 28 dostępnych), po kursie międzybankowym do odpowiednika 5 tys. funtów miesięcznie? Jak to wygląda, bo chciałbym wiedzieć czy warto tam zakładać konto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Śmiało możesz korzystać. Waluty wymieniaj w dni robocze bo w weekend wypada gorzej.

   Usuń
 5. Ja założyłem zmamiony 3% przy założeniu konta i karty kredytowej. Wykonałem wszystko jak należy, ale pod koniec promocji dalej miałem odsetki rosnące jak przy 2% a nie 3. Zgłosiłem się na infolinię - spławienie do innego działu itd itp. W końcu kazano mi napisać reklamację pisemną w systemie. Zrobiłem to i co? Ano jak zwykle kruczki kruczeczki. Skończyło się na "niezmiernie nam przykro, ale nie będzie 3% ani kodu na zakupy" (mimo zakupów kartą kredytową na 3000 zł.) Od początku z zakładaniem miałem problem i przyznam szczerze - nigdy więcej City.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...