Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Rekordowe 1150 zł do wzięcia za Firmowe Konto Godne Polecenia w Santander Bank Polska

900 zł za kartę Pekao580 zł od Santandera1000 zł do Allegro od Citi450 zł od BNP Paribas

2.07.2020

Rekordowe 1150 zł do wzięcia za Firmowe Konto Godne Polecenia w Santander Bank Polska

Pojawiła się kolejna promocja z kontem firmowym w Santander Bank Polska w roli głównej.

Premia do 1150 zł za konto firmowe w Santnader Banku
Do wzięcia czeka gwarantowany bonus pieniężny 250 zł na start. A to oznacza możliwość załapania się na kumulację okazji, bo jednocześnie można też skorzystać z promocji banku, w której do wzięcia czeka nawet 900 zł. Łącznie da się więc zgarnąć nawet 1150 zł!

[Promocja zakończona. Sprawdź promocje dla przedsiębiorców.]

O ile promocja z premiami do 900 zł dla osób otwierających konto firmowe w Santander Bank Polska dostępna jest od jakiegoś czasu (i oczywiście opisywałem ją już na blogu), to akcja z bonusem 250 zł na start jest nowością. A takie kumulacje zawsze są mile widziane, więc poniżej prześwietlam obydwie promocje oraz konto z oferty Santander Bank Polska.

Bonus 250 zł na start


Dla kogo promocja? Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia, posiadająca polskie obywatelstwo, która prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą i która co najmniej od 1.07.2019 r. nie posiadała rachunku bankowego o charakterze rozliczeniowym (czyli konta firmowego) prowadzonego przez Santander Bank Polska.

Rozwiewając jakiekolwiek wątpliwości, przytoczę bardzo korzystny zapis z regulaminu:
"Uczestnikami Akcji mogą być osoby, które posiadają lub posiadały rachunek indywidualny oszczędnościowo-rozliczeniowy dla osób fizycznych prowadzony przez Bank [tj. w Santander Bank Polska - przyp. Mr. Złotówa]"

Zatem posiadanie konta osobistego (czy innych produktów) w Santander Bank Polska nie wyklucza z poniższych promocji. Trzeba jedynie pamiętać, że wniosek o konto firmowe należy złożyć na stronie promocji (bo wnioski składane np. przez bankowość internetową, jeśli ktoś już do takowej posiada dostęp, nie będą brały udziału w obydwu promocjach jednocześnie).

Nagroda. W tej promocji do wzięcia czeka tytułowy bonus 250 zł, który wpłynie na konto założone w promocji. Środki te będzie można przelać, wypłacić lub wydać na dowolny cel.

Zasady promocji. By wziąć udział w promocji:
 • do 31.08.2020 r. zarejestruj się na stronie promocji, wyrażając przy tym wymaganą zgodę na zwolnienie z tajemnicy bankowej (jedynie w zakresie niezbędnym do rozliczenia udziału w promocji i zgody banku na wypłatę premii) oraz w kolejnym kroku (na tej samej stronie) złóż wniosek o Firmowe Konto Godne Polecenia wraz z wydawaną do niego kartą płatniczą oraz dostępem do bankowości elektronicznej Mini Firma, wyrażając przy tym zgody na kontakt: 
  • w sprawie realizacji wniosku o otwarcie konta i dostarczenie regulacji bankowych, w tym Taryfy Opłat i Prowizji; 
  • drogą elektroniczną w celach marketingowych oraz
  • telefoniczny w celach marketingowych;  
 • najpóźniej do 15.09.0202 r. zawrzyj umowę z bankiem o ww. konto; 
 • do 11.10.2020 r. wykonaj co najmniej 3 dowolne przelewy (z wyjątkiem przelewów do ZUS) na rachunki prowadzone poprzez inny podmiot niż Santander Bank Polska; 
 • pobierz i co najmniej raz zaloguj się do aplikacji mobilnej.

O przyznaniu bonusu 250 zł organizator powiadomi mailowo do 20.10.2020 r. Po otrzymaniu tej wiadomości, najpóźniej w ciągu 7 dni będzie należało zalogować się na stronie promocji i podać numer rachunku konta założonego w promocji. Wypłata bonusu na ten rachunek nastąpi do 31.10.2020 r. Do tego momentu nie zamykaj, ani nie wypowiadaj umowy o Firmowego Konto Godne Polecenia.

Premia do 900 zł za konto firmowe w promocji Santander Bank Polska


Osoba zakładająca Firmowe Konto Godne Polecenia w powyższej promocji z bonusem 250 zł, jednocześnie może też załapać się na "Promocję dla przedsiębiorców IV", w której do wzięcia czeka premia do 900 zł. Warto jedynie zwrócić uwagę, że w tej drugiej promocji okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta firmowego w Santander Bank Polska jest nieco dłuższy, bo liczony od 31.03.2019 r. (a w promocji z bonusem 250 zł - przypomnę - od 1.07.2019 r.)

Posiadanie konta osobistego czy innych produktów dla klientów indywidualnych nie wyklucza z udziału w niniejszej promocji konta firmowego.

Zasady promocji. By wziąć udział w akcji i zgarniać premie wynikające z "Promocji dla przedsiębiorców IV"
 • wnioskując o Firmowe Konto Godne Polecenia na stronie promocji z bonusem 250 zł, zamów do niego kartą płatniczą (Visa Business Electron lub MasterCard Business Debit; w promocji udziału nie bierze karta Visa Business);
 • nie wyrażaj sprzeciwu na przetwarzanie danych marketingowych w banku;
 • do 15-go dnia miesiąca następującego po miesiącu naliczenia premii wykonaj co najmniej jeden przelew do ZUS lub Urzędu Skarbowego w wysokości co najmniej 200 zł (spójrz tabela niżej).

Dalej pozostanie wykonywanie płatności kartą wydaną do konta, gdyż wysokość premii zależeć będzie właśnie od sumy tych transakcji. Bank będzie naliczać 3% zwrotu od dowolnych płatności (można płacić kartą zarówno w punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie; wykluczone są jedynie: kasyna, kasyna internetowe, gry losowe, zakłady bukmacherskie, loterie i totalizatory).

Okres naliczania zwrotów za płatności kartą obowiązuje przez 6 kolejnych miesięcy kalendarzowych i liczony jest od dnia otwarcia konta. Maksymalnie można uzyskać do 150 zł zwrotu za dany miesiąc, więc łącznie konto firmowe przynieść może nawet 900 zł (w ciągu 6 miesięcy).

Przebieg promocji dla przedsiębiorców obrazuje też poniższa tabela (z regulaminu promocji):
Przebieg promocji dla przedsiębiorców w Santander Banku

Zwrot będzie wypłacany na konto uczestnika promocji do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków.

💡 Przypomnę, że w przypadku promocji dla przedsiębiorców pamiętać należy, iż kwestia opodatkowania zdobytych premii wygląda inaczej, niż w przypadku promocji dla klientów indywidualnych. Premie czy zwroty otrzymane w ramach promocji są przychodem firmy, więc niezbędne jest ich rozliczenie i odprowadzenie podatku - obowiązek ten spoczywa na przedsiębiorcy.

Firmowe Konto Godne Polecenia - szczegóły oferty


Regulamin "Promocji dla przedsiębiorców IV" przewidział też preferencyjne warunki prowadzenia konta dla osób biorących udział w akcji:
"Uczestnik może skorzystać z promocji cenowej polegającej na:  
1. Zwolnieniu z opłat naliczanych przez Bank przez 24 miesiące z tytułu:
a. prowadzenia Konta Firmowego Godnego Polecenia, 
b. przelewów wykonywanych w systemie Elixir w usługach bankowości elektronicznej Santander Mini Firma 
c. przelewów w formie polecenia wypłaty w EUR do krajów EOG innych niż Polska - polecenie przelewu SEPA 
d. 10 pierwszych przelewów w systemie BlueCash wykonywanych w miesiącu rozliczeniowym w usługach bankowości elektronicznej Santander Mini Firma, 
e. realizacji zleceń stałych na konta w innych bankach w usługach bankowości elektronicznej Mini Firma, 
f. realizacji poleceń zapłaty w usługach bankowości elektronicznej Mini Firma z rachunku płatnika na rachunek odbiorcy prowadzony w innym banku, 
g. wysłania smsKodów autoryzacyjnych, 
h. użytkowania pierwszej karty debetowej (w PLN) do Konta Firmowego Godnego Polecenia (do wyboru: Visa Business Electron lub MasterCard Business Debit) 
i. wypłaty gotówki kartą: 
   i. w bankomatach poza siecią Santander Bank Polska S.A., 
   ii. w terminalach innych instytucji w kraju, 
   iii. bankomatach i terminalach innych instytucji za granicą."

W praktyce więc wszystko co najistotniejsze w przypadku konta przez 2 lata można sobie zapewnić bez opłat (i to przez ten okres warunki z regulaminu biorą górę nad standardową ofertą wynikającą z taryfy opłat i prowizji). Z promocyjnych warunków bank może Cię jednak wykluczyć, ale jedynie wtedy, gdy posiadasz inne firmowe konto w Santander Bank Polska, wypowiesz umowę o usługi bankowości elektronicznej "Mini Firma" lub gdy Twe roczne przychody przekroczą 10 milionów zł.

Do udziału w obydwu promocjach (tj. z bonusem 250 zł i premią do 900 zł) kwalifikuje wyłącznie wniosek o Firmowe Konto Godne Polecenia złożony na stronie promocji. Jedyną opcją zawarcia umowy z bankiem jest w tym przypadku kurier.

Przydatne dokumenty:

9 komentarzy:

 1. Witam, mam pytanko w kwestii promocji 3,5% do 10k w Getinie. Założyłem tam konto w maju, pod koniec miesiąca wpłaciłem 10k, spełniłem wszystkie te warunki promocji promocji, a dostałem tylko 2%, zamiast 3,5. Z czego to wynika? Trzeba pisać reklamacje, czy oni to jakoś potem skoryguje? Dajcie znać czy wiecie coś na ten temat

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na koniec m-ca dostajesz oprocentowanie podstawowe. A dodatkowe odsetki dostaniesz do 15-go. Łącznie wyjdzie 3,5%.

   PS. Co Getin ma wspólnego z powyższym wpisem o promce Santandera?

   Usuń
 2. Można połączyć z promką Konta Jakie Chcę?? I jeśli tak to czy wtedy znaczenie ma kolejność otwierania?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można skorzystać z obydwu promocji. Kolejność nie ma znaczenia.

   PS. Dla zainteresowanych prześwietlenie promocji konta osobistego można znaleźć tutaj.

   Usuń
  2. Dziękuję za odpowiedź. Wnioski wysłane.

   Usuń
 3. Czy płatności w Google i Facebooku będą zliczane do zwrotów?

  OdpowiedzUsuń
 4. Właśnie dostałem pierwszą premię 150zł, zastanawiam się jednak czy nie popełniłem błędu... Niby jest napisane że zwroty za płatności kartą będą przez 6 miesięcy kalendarzowych, liczone już od miesiąca otwarcia konta. Nie wiem tylko czy wraz z początkiem kalendarzowego miesiąca "licznik" liczy od nowa... Otworzyłem konto pod koniec lipca, szybko dokonałem płatności na 5 tys. żeby załapać się na zwrot jeszcze za ten sam miesiąc, w sierpniu zaś płatności dokonywałem przez kilkanaście pierwszych dni. Teraz może się okazać, że będzie to jednak jeden cykl miesięczny, w którym będzie wydane 10 tys. Oby nie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Liczy się miesiącami kalendarzowymi.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Aż 600 zł do wzięcia za konto w VeloBanku [AKTUALIZACJA: + 50 zł na start + 100 zł na zakupy]

VeloBank oferując nowe konto osobiste, odpalił promocję z moneybackiem. Do wzięcia czeka nawet 600 zł w postaci wysokiego, bo 10-procentoweg...