Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe: kwiecień 2018 + ranking lokat

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

1.04.2018

Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe: kwiecień 2018 + ranking lokat

Gdzie można znaleźć najlepsze propozycje dla oszczędzających? Sprawdzam.

Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe - ranking lokat kwiecień 2018 r.
Wraz z nowym miesiącem publikuję przegląd obejmujący najkorzystniej oprocentowane lokaty i - coraz popularniejsze ostatnio - konta oszczędnościowe w bankach.

Poprzedni miesiąc nie przyniósł jakiś spektakularnych zmian, jeśli chodzi o ofertę depozytową banków. Nie pojawiały się też - znane z poprzednich miesięcy - okazjonalne promocje lokat. Wyróżnić należy jednak konto oszczędnościowe w BZ WBK z oprocentowaniem 2,7% w skali roku do 100 000 zł. To propozycja, z której skorzystać może w praktyce każdy.

Inne banki nie wprowadziły znaczących zmian (ani jeśli chodzi o cięcia, a już tym bardziej podwyższanie oprocentowania). Ale nie ma się temu co dziwić, bo Rada Polityki Pieniężnej po raz kolejny utrzymała stopy procentowe na tym samym - rekordowo niskim - poziomie. Sytuacja taka trwa już zresztą od trzech lat (bo to w marcu 2015 roku po raz ostatni nastąpiła zmiana stóp - obniżenie). Skoro już tak długo mamy do czynienia z "dołkiem", to należałoby się spodziewać odbicia... ale tymczasem pojawiają się głosy (także z RPP) o kolejnych cięciach. Gdybania jednak nie lubię, więc przyglądam się temu co tu i teraz.

Zaczynam od przeglądu najwyższych stawek jakie można znaleźć w poszczególnych bankach. Znajdziesz je na poniższym wykresie:
Najlepsze lokaty w poszczególnych bankach - kwiecień 2018 r.

Patrząc na banki, gdzie znaleźć można stawki 3 czy nawet 4%, można by dojść do wniosku, że jest całkiem nieźle. Ale niestety spora część tych ofert to propozycje z określonymi warunkami. Szczegóły znajdziesz oczywiście w poniższym wpisie.

Celem ułatwienia przeglądu tego dość długiego wpisu, stosuję podział:
 • Promocyjne okazje
  • Z okazjami do bankobrania
  • Lokaty bez konta osobistego
  • Lokaty z kontem osobistym
 • Lokaty mobilne
 • Najkorzystniejsze dla każdego
  • Lokaty kilkumiesięczne
  • Lokaty długoterminowe
 • Najlepsze konta oszczędnościowe

Promocyjne okazje


Tych możliwości jest wiele. Każda jednak ma określone warunki. Czasem nieco bardziej wyśrubowane, a czasem banalnie proste. Oto co najlepsze na dzień dzisiejszy.

Z okazjami do bankobrania


Są oferty depozytów czy kont oszczędnościowych, dla których warto stać się klientem danego banku. Ale jeśli jest przy tym szansa na uzyskanie dodatkowych gratyfikacji z towarzyszącej promocji, to tym bardziej warto z tego skorzystać. Poniżej przedstawiam takie opcje.

Duet lokat + gwarantowana premia 140 zł + szansa na bon 50 zł


To taka okazja last minute dla tych, którzy wpis ten przeczytają na początku kwietnia. Bo już tylko do 3.04.2018 r. załapać się można na promocję Toyota Banku, w której do wzięcia jest bonus za 2 lokaty (dla nowych klientów wynosi on aż 140 zł, a dla obecnych 70 zł). Dodatkowo promocji towarzyszy również program poleceń (z premiami do 200 zł), a także konkurs dostępny dla Czytelników bloga, w którym zdobyć można bon Sodexo (o wartości 50 zł). Sprawdź szczegóły promocji duetu lokat w Toyota Banku >>

3% do 50 000 zł + moneyback do 150 zł lub więcej


Dużo, jak na obecne czasy, bo 3% na koncie oszczędnościowym uzyskać można w T-Mobile Usługi Bankowe (to bank pod marką telekomu, który obsługiwany jest przez Alior Bank). Na 92 dni można zagwarantować sobie powyższą stawkę dla kwoty nawet 50 000 zł. Ale promocyjna stawka oprocentowania na koncie oszczędnościowym to nie wszystko co zachęca do skorzystania z oferty tego banku. Jest bowiem również wysoki zwrot za płatności kartą wydawaną do konta, a wraz z nim do wzięcia nawet 150 zł. Sprawdź prześwietlenie promocji >>

Pekao: 2,7% na koncie oszczędnościowym + nawet 200 zł


W banku tym od niedawna skorzystać można z promocyjnej stawki oprocentowania na poziomie 2,7% w skali roku, gwarantowanej przez okres 180 dni dla kwoty do 10 000 zł. A zakładając Konto Przekorzystne do wzięcia jest nawet 200 zł (100 zł zwrotu za wykupienie lub kontynuację ubezpieczenia OC auta w PZU oraz do 100 zł w postaci zwrotów za opłacanie faktur za telefon z konta w Pekao). Sprawdź kumulację promocji w Banku Pekao >>

Citibank: lokata 3% + moneyback 5%


To propozycja dla nowych klientów, którzy zdecydują się na otwarcie konta Citi Priority w Citibanku. Bank na dobry początek umożliwia założenie 3-miesięcznej lokaty do 20 000 zł ze stawką 3% w skali roku. Poza tym można korzystać z wysokiego, bo 5-procentowego zwrotu za płatności kartą wydaną do konta, dzięki któremu wycisnąć da się nawet 300 zł. Dodatkowo sporo zyskać można dzięki wyrobieniu karty kredytowej. Sprawdź promocję konta w Citibanku >>

2,5% na koncie oszczędnościowym + 140 zł za konto z Lwem


ING Bank Śląski na Otwartym Koncie Oszczędnościowym serwuje stawkę 2,5% w skali roku. Oprocentowanie na tym poziomie można sobie zagwarantować przez okres 4 miesięcy (licząc od otwarcia konta) dla kwoty nawet 100 000 zł. Na samą promocję konta oszczędnościowego załapać się można do 18.04.2018 r. Przy okazji warto wziąć pod uwagę promocję konta osobistego, z którym zarobić można nawet 140 zł. Sprawdź szczegóły promocji w ING Banku Śląskim >>

Lokaty bez konta osobistego


W tym przypadku liderzy są ci sami już od wielu miesięcy. Różne są jednak kryteria zakwalifikowania klientów do możliwości skorzystania z lokat. Idea Bank ofertę promocyjnych lokat powitalnych kieruje wyłącznie do nowych klientów, którzy dotąd nie posiadali z tym bankiem żadnej umowy, ani o jakikolwiek produkt nie wnioskowali. Wykluczenia te rozszerzają się także na klientów Lion's Banku, który jest oddziałem Idea Banku. BGŻ Optima do tej kwestii podchodzi już liberalniej i założyć lokatę powitalną pozawala także powracającym klientom (wystarczy 12-miesięczny rozbrat z tym bankiem).

W Idea Banku spośród lokat powitalnych wybrać można jedną z poniższych opcji:
 • Lokata Happy - od 500 do 10 000 zł. Stawka oprocentowania zależy od okresu depozytu i wynosi:
  • 4% w skali roku w przypadku 2 miesięcy;
  • 3,5% w skali roku na 3 miesiące lub
  • 3% w skali roku na 1 miesiąc.
 • Lokata Happy Pro - 3-miesięczny depozyt, którego oprocentowanie uzależnione jest od wpłaconej kwoty i wynosi:
  • 3,5% w skali roku dla kwoty od 10 000 do 25 000 zł lub
  • 2,7% w skali roku dla kwoty od 25 000,01 do 100 000 zł.

W BGŻ Optima wybrać można również jedną z dwóch lokat. A są to:
 • Lokata Bezkarna - dla kwoty od 1 000 do 20 000 zł oprocentowanie wynosi 3,5% w skali roku na okres 3 miesięcy.
 • Lokata Bezkompromisowa - dla kwoty od 1 000 do 100 000 zł oprocentowanie wynosi 2,7% w skali roku na okres 3 miesięcy.

Co prawda lokaty w BGŻ Optima nie wymagają otwierania konta osobistego (bo takiego w ofercie tego banku nawet nie ma), ale wraz z depozytem otwierane jest Konto Oszczędnościowe Smart. To bezwarunkowo darmowy rachunek, który służy lokowaniu oszczędności (z oprocentowaniem do 2,5% w skali roku), a także obsłudze lokat.

Lokata powitalna bez wymogu otwierania konta dostępna jest także w Alior Banku. W tym przypadku oprocentowanie wynosi 2,5% w skali roku, a okres depozytu jest do wyboru: na 90 lub 186 dni. By skorzystać z oferty, trzeba być jednak nowym klientem, który dotąd z bankiem tym nie współpracował.

Lokaty z kontem osobistym


Część banków, oferując promocyjne oprocentowanie na lokacie powitalnej, obliguje klientów do założenia konta osobistego. Na szczęście w większości przypadków założenie takiego konta nie zmusza w praktyce do żadnej aktywności, bo mogą to być konta bez warunków darmowe.

Najlepszą propozycję ma Nest Bank, który oferuje 4% w skali roku do 10 000 zł na okres 3 lub 6 miesięcy. Nest Lokatę Witaj można założyć w ciągu 30 dni od otwarcia konta, które bank otwiera i prowadzi bez warunków za 0 zł. By skorzystać z lokaty na krótszy okres, nie trzeba spełniać żadnych dodatkowych warunków. Jeśli jednak interesowałby Cię lokata półroczna, to należy spełnić dodatkowy warunek (wpływy wynagrodzenia lub innych świadczeń).

mLokata na Wejście w mBanku to możliwość ulokowania maksymalnie 10 000 zł na okres 3 miesięcy przy stawce 3,5% w skali roku. By nic nie płacić za konto i nie musieć spełniać przy tym jakichkolwiek warunków, wybierz eKonto w taryfie standard bez karty.

Dwie powyższe lokaty dają możliwość ulokowania środków w kwocie nie przekraczającej 10 000 zł. Jeśli dysponujesz większymi oszczędnościami, to 3% na rok uzyskasz w Deutsche Banku, gdzie na lokatę dbNET Premium wpłacić można od 20 000 do 100 000 zł. Przy tym również całkiem prosto można mieć konto prowadzone za 0 zł.

Promocyjną lokatę na start oferuje jeszcze Plus Bank (ze średnim oprocentowaniem 4% w skali roku) na okres do 3 miesięcy. Na depozyt wpłacić można do 10 000 zł. By za konto nic nie płacić, trzeba wykazać się aktywnością (wykonać płatności kartą na określoną sumę lub zapewnić wpływy).

Lokaty mobilne


Oferta lokat dostępnych jedynie za pomocą aplikacji mobilnej jest dość stabilna. Już od dłuższego czasu tego typu propozycje (z oprocentowaniem co najmniej 2,3% w skali roku) znaleźć można w następujących bankach:
Bank
Okres
Oprocentowanie:
Min. kwota
Max. kwota
Eurobank*
1 miesiąc
3,50%
200 zł
10 000 zł
Getin Bank
2 miesiące
3%
500 zł
10 000 zł
BZ WBK
4 miesiące
2,5%
1 000 zł
20 000 zł
Bank Millennium
3 miesiące
2,25% (lub 2,5%)**
1 000 zł
10 000 zł
* - lokata dostępna wyłącznie w ciągu 7 dni od aktywacji aplikacji mobilnej
** - wyższa stawka obowiązuje w przypadku założenia lokaty w aplikacji z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości

Mankamentem powyższych ofert są ograniczenia kwotowe, a także to, że z lokat mobilnych skorzystać można tylko jeden raz. Wyjątkiem jest Bank Millennium, gdzie po zakończeniu jednej lokaty tego typu założyć można kolejną.

Najkorzystniejsze dla każdego


Poniżej nie znajdziesz już lokat, które wymagają tego, by być nowym klientem banku, ale mogą zdarzyć się takie, że trzeba posiadać lub dopiero założyć konto osobiste albo wpłacić "nowe środki".

Lokaty kilkumiesięczne


Od dłuższego już czasu (bo zazwyczaj tego typu propozycje były dostępne okazjonalnie) Idea Bank utrzymuje w swej ofercie 6-miesięczną lokatę z oprocentowaniem 3% w skali roku. To Lokata Na Nowe Środki Plus - by ją założyć niezbędne jest konto osobiste (na szczęście bez warunków darmowe) w tym banku. Na krótszy okres (3 miesiące), także dla "nowych środków" i przy wymogu posiadania konta, uzyskać da się 2,65% w skali roku.

W ofercie banku tuż przed Świętami Wielkanocnymi pojawiła się okazjonalna Lokata Od Zająca. Dostępna jest ona w 2 wariantach okresu depozytu: na 6 i 8 miesięcy. Posiadacze konta osobistego w Idea Cloud otrzymują odpowiednio 2,8 i 2,85%, a bez konta bank oferuje 2,4 oraz 2,45% w skali roku.

W Nest Banku i BGŻ Optima, a więc bankach, w których czasami zdarza się znaleźć oprocentowanie promocyjne, na początku kwietnia mamy tylko 2 propozycje lokat krótkoterminowych (6 miesięcy), gdzie dla nowych środków można uzyskać 2,35 oraz 2,3% w skali roku. Z racji tego dość ubogiego wyboru warto więc sprawdzić niżej opisywane konta oszczędnościowe. Gwarantowane tam oprocentowanie - również na krótsze, kilkumiesięczne okresy - jest bowiem wyższe, co daje bardzo dobrą alternatywę dla krótkoterminowych lokat.

Lokaty długoterminowe


By założyć lokatę na dłuższy okres, trzeba mieć na uwadze dwie kwestie. Przyda się przeczucie, że stopy procentowe w tym czasie nie wzrosną (bo przy stałym oprocentowaniu lokaty będzie to oznaczać straty). No i niezbędna jest jeszcze pewność, że środki te w dłuższym okresie nie będą potrzebne (gdyż przedterminowe zerwanie odsetek oznacza utratę odsetek).

Na chwilę obecną najwyżej oprocentowanie lokaty 2-letnie oferują: Toyota Bank i Nest Bank (po 2,6%) oraz Idea Bank (2,5% w skali roku). Na okres 3 lat po najlepsze stawki skierować można się do Idea Banku, Lion's Banku i Toyota Banku (po 2,75% w skali roku) oraz Eurobanku i Santander Consumer Banku (po 2,6%).

Najlepsze konta oszczędnościowe


Dobrą alternatywą dla lokat - głównie jednak tych krótkoterminowych - są konta oszczędnościowe. Wśród promocyjnych ofert stawka oprocentowania na nich jest zazwyczaj gwarantowana przez określony czas (najczęściej 3-4 miesiące), więc z góry można przewidzieć zysk (bo w tym czasie nic nie zmieni się). A konto oszczędnościowe względem lokaty ma jeszcze jedną dużą zaletę - środki można dopłacać i w każdej chwili wypłacić bez utraty odsetek (co wśród lokat jest rzadkością).

W ostatnim czasie promocje kont oszczędnościowych stały się w bankach bardzo modne. Świadczy o tym chociażby liczba propozycji.

Na chwilę publikacji tego wpisu najwyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym oferują dwa banki: wspominany już T-Mobile Usługi Bankowe oraz Alior Bank, które dają 3% w skali roku. Pierwszy z nich utrzymanie stawki gwarantuje przez 92 dni i dla kwoty do 50 000 zł. W przypadku Alior Banku stawka 3% obowiązuje do 30.06.2018 r. i dla kwoty do 20 000 zł.

Kolejne 3 banki w zestawieniu przygotowały stawkę 2,7% w skali roku. W Banku Millennium ulokować można do 200 000 zł (by jednak uzyskać promocyjne oprocentowanie, wpłacić trzeba "nowe środki"). Stawka oprocentowania jest w tym przypadku gwarantowana przez okres 92 dni od pierwszej wpłaty oszczędności.

BZ WBK stawkę 2,7% w skali roku na koncie oszczędnościowym oferuje zarówno nowym, jak i obecnym klientom. Tu nie ma też żadnych dodatkowych wymogów (na konto można więc wpłacić także środki, które dotąd były utrzymywane w tym banku). Promocyjne oprocentowanie obowiązywać ma do 30.07.2018 r. i maksymalnie dla kwoty 100 000 zł.

Ostatni z banków, który proponuje tę stawkę oprocentowanie jest - wspomniany już - Bank Pekao. W tym przypadku promocyjne warunki obowiązywać mają przez długi okres (180 dni), ale jedynie dla kwoty do 10 000 zł.

Już nieco mniej, bo 2,55% w skali roku można znaleźć na koncie oszczędnościowym w Deutsche Banku (dla kwoty do 100 000 zł). Na ofertę tego banku warto jednak zwrócić uwagę, bo można tu również założyć lokatę, na której bank daje 3% dla kolejnych środków (nawet 100 000 zł) przez cały rok. Przeczytaj więcej o ofercie powitalnej Deutsche Banku.

Aż 5 banków oferuje stawkę 2,5% w skali roku. Różne są jednak kwoty, które można ulokować, jak i okres obowiązywania promocyjnego oprocentowania. Szczegóły wszystkich kont oszczędnościowych z oprocentowaniem od 2,5% znajdziesz w poniższej tabeli:
Bank
Konto
Oprocentowanie
Kwota objęta promocyjną stawką
Okres obowiązywania oprocentowania
Dostępność promocji
T-Mobile Usługi Bankowe
3,0%
do 50 000 zł
92 dni
do 30.06.2018 r.
Alior Bank
3,0%
do 20 000 zł
do 30.06.2018 r.
do 30.06.2018 r.
Bank Millennium
2,7%
do 200 000 zł
92 dni
do 12.05.2018 r.
Bank Zachodni WBK
2,7%
do 100 000 zł
do 30.07.2018 r.
do 30.06.2018 r.
Bank Pekao
2,7%
do 10 000 zł
180 dni
do 30.06.2018 r.
Deutsche Bank
2,55%
do 100 000 zł
4 miesiące
do odwołania
Getin Bank
2,5%
do 200 000 zł
122 dni
do 3.04.2018 r.
BGŻ Optima
2,5%
do 150 000 zł
do 26.04.2018 r.
do 26.04.2018 r.
Alior Bank
2,5%
do 100 000 zł
4 miesiące
do odwołania
ING Bank Śląski
2,5%
do 100 000 zł
4 miesiące
do 18.04.2018 r.
Eurobank
2,5%
do 30 000 zł
3 miesiące
do odwołania

Wszystkie lokaty i konta oszczędnościowe opisane w powyższym wpisie oferowane są przez banki objęte Bankowym Funduszem Gwarancyjnym. To oznacza, że w przypadku upadku któregoś z banków, Twe środki są bezpiecznie i odzyskasz je w 100% (do kwoty równowartości 100 000 euro).

Jeśli w prosty sposób chcesz wyliczyć odsetki jakie uzyskasz z danego konta oszczędnościowego lub lokty, skorzystaj z kalkulatora odsetek. A gdy masz jakiekolwiek pytania dotyczące lokat to zachęcam Cię do zapoznania z poradnikiem: "Lokata bankowa: co to jest, co daje, jak obliczyć odsetki i wszystko co warto wiedzieć".

Bądź na bieżąco z promocjami bankowymi i najlepszymi - nawet tymi okazjonalnie się pojawiającymi - lokatami. na Twitterze i polub na Facebooku:

53 komentarze:

 1. TMUB przedłużył promo z 3%? Bo chyba miało być do końca marca. A na stronie nie widzę nigdzie regulaminu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przedłużył do 30.06. Informacje na ten temat można znaleźć w tabeli oprocentowania (można ją znaleźć we wpisie prześwietlającym ofertę T-Mobile Usługi Bankowe).

   Usuń
  2. A jak konto Premium w T-Mobile UB założyłem ok 20-go marca a dopiero teraz założę oszczędnościowe to te 3% też dostanę?

   Usuń
  3. 3% liczy się od założenia konta oszczędnościowego. I to czy jesteś nowym klientem a więc uczestnikiem promocji oprocentowania.

   Usuń
 2. Czy w promocji Toyota Banku jak tylko się teraz zarejestruję to będę mógł też polecać? Czy dopiero można po założeniu konta? (co jest raczej nierealne do 3-go, jak dziś złożę wniosek o konto).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecać można od razu po rejestracji. By później otrzymać premię za polecenie trzeba jednak spełnić warunki promocji (założyć konto czy lokaty).

   Usuń
 3. Chcialbym uniknac miesiecznej oplaty za konto,a nie mam szans na karte kredytowa. Pozyczki odpadaja. Czy ktos zna wymogi do uzyskania "limitu na koncie"?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O jaki bank pytasz?

   Usuń
  2. Wymogi najlepiej sprawdzić w banku :)

   Usuń
  3. Zapewne chodzi tu o Handlowy, jednak ktoś kto nie ma szans na otrzymanie KK, to limitu też nie dostanie, gdyż warunki otrzymania limitu na koncie są zazwyczaj identyczne.

   Usuń
 4. Złotówa, pisząc: "Wyróżnić należy jednak konto oszczędnościowe w BZ WBK z oprocentowaniem 2,7% w skali roku do 100 000 zł. To propozycja, z której skorzystać może w praktyce każdy" mijasz się niestety z prawdą. Otóż jest to konto MOBILNE, to raz. Po drugie kto o zdrowych zmysłach inwestuje telefonem kwoty do 100 tys. zł?

  Rozumiem, że BZWBK był (i być może wciąż jest) dla Ciebie partnerem byznesowym, ale dobre praktyki bezstronności na własnym blogu z pewnością nie zaszkodzą!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ono mobilne jest tylko z nazwy. Tak samo możesz z niego korzystać w bankowości internetowej na komputerze.

   Usuń
  2. @Anonimowy 1 kwietnia 2018 11:40, z Twym zarzutem się nie zgodzę. Tak jak napisał przedmówca, Mobilne Konto Oszczędnościowe jest mobilne z nazwy, co nie oznacza ograniczenia do korzystania z niego tylko na telefonie. Jak to ktoś z Czytelników w innym miejscu na blogu określił, że chyba tak zostało nazwane by było "ładnie, nowocześnie i trendy". Nie ma przeszkód by korzystać z niego poprzez bankowość internetową (na komputerze), a nawet w sposób jeszcze bardziej tradycyjny, czyli w placówkach banku.

   Usuń
  3. Jakby jakiś bank wymyślił nazwę Kosmiczne Konto Oszczędnościowe to też byłoby ograniczenie, bo przecież nie każdy może lecieć w kosmos. No i kto o zdrowych zmysłach zainwestuje duże pieniądze w kosmosie? ;)

   Usuń
  4. Mr.Złotówka,w placówce bzwbk MKO nie założysz.Próbowałem wykorzystać tą drogę-odpowiedzieli,że nie są upoważnieni przez centralę,która znów dziwne sztuczki wyprawoa.

   Usuń
  5. Otwarcie Mobilnego Konta Oszczędnościowego objętego stawką 2,7% możliwe jest tylko przez stronę promocji; nie jest to możliwe w placówkach banku, ani nawet przez BZWBK24 (jeśli ktoś posiada już dostęp). Szczegółowo tę promocję opisuję tutaj.

   Usuń
  6. Przez rozmowę wideo z konsultantem szybko i sprawnie sprawdzone konto mobilne na 2,7 % widnieje zaraz po zakończeniu rozmowy.

   Usuń
  7. A jest jakiś problem z metodą na przelew? Pytam, bo nie mam kamery.

   Usuń
  8. A czy kamera w telefonie nie wystarczy?

   Usuń
  9. Przez kamere w telefonie idzie sprawniej zrobić zdjęcie dowodu

   Usuń
  10. Najwygodniej jest otwierać konto kurierem, gdyż to nie klient tylko bank za to płaci i to niemało bo circa 20 zeta od przesyłki.

   Dlaczego tego konta nie można otworzyć z poziomu bankowości internetowej pozostanie tajemnicą :)

   Usuń
  11. Bo za proste. Klient Janusz miałby 2,7%. A Janusz te swoje zaskórniaki i tak będzie tam trzymać choć dawaliby 0,1%.

   A w banku doszli do wniosku że chcą przyciągnąć nową kasę od klientów którzy są bystrzejsi i nie mają oporów zakładać kolejnego konta via internet/kurier/wideorozmowa.

   Janusz kasę zostawi, wyjadacz bankowy przyjdzie i kasę też wpłaci. Hajs będzie się zgadzał mimo że kuriera opłacą.

   PS. Myślę, że przy umowie na hurtowe dostarczanie umów do klientów bank wynegocjował lepszą stawkę która może być w okolicach nawet 10-13 zł.

   Usuń
  12. Dzisiaj 3-krotnie bezskutecznie usiłowałem złożyć wniosek o mobilne KO poprzez video-rozmowę. Niestety, z tego co mi wiadomo, z powodu problemów technicznych leżących po mojej stronie nie doszło to do skutku. Pomimo tego otrzymałem od nich e-mail i SMS z potwierdzeniem złożenia wniosku wraz z załącznikami, tzn. regulaminem, TOiP oraz formularzem oświadczenia o odstąpieniu.

   Komedia pomyłek!

   Usuń
  13. Po prostu trudno uwierzyć, że ktoś potrafił aż tak skomplikować proces zakładania zwykłego konta oszczędnościowego - ten bank się cofa i to bardzo szybko!

   Usuń
  14. Odpuść i złóż wniosek z kurierem. Najpewniejsza ścieżka.

   Usuń
  15. Ważny szczegół: umowy BZWBK wozi InPost!

   Usuń
  16. Próbowałem przelewem z konta w TMUB założonego osobiście w oddziale ale niestety wniosek odrzucony ... o co tutaj chodzi?

   Usuń
  17. Złotówa, podbijam pytanie ... o co tutaj chodzi?

   Usuń
  18. Jeśli wniosek z otwieraniem konta przez przelew został odrzucony to następny można złożyć z kurierem (bo kolejny z przelewem i tak już nie przejdzie).

   Usuń
 5. W Millenium pojawiła się lokata urodzinowa. Niby 3% ale ogólnie to słabo bo tylko na 1 mies i do 10 tys. Malo tego. Można założyć tylko w rozszerzonej rzeczywistości i tylko w ciagu 30 dni od urodzin.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli na urodziny dają... 2 zł. Bo taka jest różnica między tą lokatą a kontem oszczędn. w tym samym banku. Nie postarali się. Albo im nie wyszło.

   Usuń
  2. Wielkanocny prima aprilis, si señor?

   Usuń
 6. Jak mam konto w Inteligo to z promocji Pekao mogę skorzystać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oraz nawet z PKO :)

   Usuń
  2. Konto Przekorzystne jest w Pekao (z żubrem) a nie w PKO (ze skarbonką). Inteligo nie ma więc nic do Pekao.

   Usuń
 7. BGŻ wciąż nie wypłaciło odsetek za marzec na KO Smart - żałosne!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli dobrze pamiętam - to wypłacają teraz na drugi ROBOCZY dzień nowego miesiąca, więc nie zdziwię się, że będą dopiero jutro ;)

   Usuń
  2. Getin dał rade już 1-go

   Usuń
  3. Podobnie w Millennium i Alior. Ja za odsetki z KO Profit już wczoraj kupowałem alkohol :)

   Usuń
 8. To k.oszczędnościowe w BZWBK to jest dobry sposób na wytransferowanie środków z Idea Banku bo na te lokaty typu Skarbonka czy od Zająca to się nie ma co łaszczyć. Słabe albo na za długo jak dla mnie ta lokata na 8 miesięcy. Widać że teraz mają strategię by przyciągać nowe środki i te lokatę 3% już mają od 2 czy 3 miesięcy albo nawet dłużej. Jeśli więc to utrzymają to w maju to ja wrócę do nich już z powrotem z kasą z BZWBK ale już jako z nowymi środkami i będę miał 3%. No chyba że wcześniej coś zaoferują dobrego (czytaj 3%) bez warunków.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda tylko że te 3% od Idea już nie jest na 3 mies. ale już tylko na 6 mies.

   Usuń
 9. Chciałem otworzyć to Mobilne Konto Oszczędnościowe w BZ WBK przelewem ale mi odrzucili przelew. Co robić skoro w oddziale ani prze BZWBK24 założyć się nie da?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kurier - szybko i pewnie :)

   Usuń
  2. Mnie również odrzucili wniosek przelewem, a mam już u nich Konto Jakie Chcę. To kuriozalne, żeby aż tak skomplikować zakładanie zwykłego KO.

   Usuń
 10. Mam pytanie co do przelewania pieniędzy na konta oszczędnościowe. czy taki przelew można zrobić ze zwykłego konta w innym banku i innej osoby? Czyli bazując na przykładzie - mam konto w BGZ i chce robić przelewy, żeby zyskiwać premie. To czy mogę zrobić taki przelew na kont oszczędnościowe mamy? Czy najpierw trzeba na zwykłe, żeby doszło na oszczędnościowe?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do Millennium, BGŻ Optima i BZ WBK możesz przelewać z dowolnego konta, od dowolnej osoby bezpośrednio na konto oszczędnościowe.

   Usuń
  2. Oczywiście jeśli to kolejne przelewy a nie przelew weryfikacyjny otwierający konto bo to wtedy musi być z twojego konta.

   Usuń
 11. W treści artykułu jest wymieniona lokata mobilna w Eurobanku (do 7 dni od aktywacji aplikacji) o wysokosci 3,5 %. Problem w tym, ze taka lokata w aplikacji jest widoczna ale...z oprocentowaniem do 2% na 24 m-ce. To niezupełnie to samo ;-)
  Czy ja popełniam jakiś błąd czy na to jest jakiś "haczyk"??

  OdpowiedzUsuń
 12. Inflacja w marcu 1,3% rok do roku. Nie mamy się co łudzić. Wzrostu oprocentowania lokat nie będzie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No nie będzie. Dlatego rozważam te 3% w Deutsche Banku.

   Usuń
  2. Deutsche Bank? A to oni jeszcze funkcjonują?

   Usuń
  3. Tak, i dają 3% do 100k :D

   Usuń
 13. RPP po raz kolejny utrzymała stopy procentowe bez zmian. To oznacza, że oprocentowanie kredytów jest niezagrożone!

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...