Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Citibank: telefon LG K4 jako nagroda gwarantowana za przetestowanie karty Citi Simplicity

⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto720 zł od mBanku600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

17.04.2018

Citibank: telefon LG K4 jako nagroda gwarantowana za przetestowanie karty Citi Simplicity

Darmowa karta kredytowa Citi Simplicity dostępna jest w kolejnej promocji.

Telefon LG K4 Dual Sim za kartę kredytową Citi SimplicityTym razem do wzięcia jest gwarantowana nagroda rzeczowa w postaci telefonu LG K4 Dual Sim. By go zdobyć wystarczy wyrobić kartę i wykonać 15 płatności na dowolne kwoty i w dowolnych miejscach. I to w praktyce tyle.

Na początek parę zdań dla osób, które z tego typu promocjami bankowymi stykają się po raz pierwszy (jeśli jesteś stałym Czytelnikiem bloga to wiesz już doskonale, że na takich okazjach można zyskać sporo - Ciebie zapraszam już do części wpisu nieco niżej, pod podkreśleniem).

Jak to się dzieje, że banki rozdają nagrody? Takie propozycje mogą zaskakiwać, bo przecież "nie ma nic za darmo". I ziarenko prawdy w tym jest. Bank płaci bowiem za pozyskanie klienta, który zawrze umowę. Ale w tym przypadku płaci klientowi. W klasycznym modelu zapłaciłby sporo za reklamę w telewizji czy prasie, ale nie ma się co oszukiwać, że efekty takich działań reklamowych mogą być mizerne. W promocji jak ta niniejsza, bank zapłaci dopiero za osiągnięty efekt. No a bankowi zależy na nowych klientach, bo liczy oczywiście na potencjał zarobku, gdy klient skorzysta z innych produktów. Ale to nie jest wymagane i przez promocję można przejść nie ponosząc ani grosza kosztów (o czym przekonało się już wiele osób, bo tego typu okazje od Citibanku nie są nowością).

Czy to aby na pewno nic nie kosztuje? Karta kredytowa, którą należy wyrobić w promocji może się niektórym osobom źle kojarzyć skoro jest w niej słowo "kredytowa". Jednak karta kredytowa różni się od samego kredytu, który wiąże się z otrzymaniem całej kwoty do ręki i jej spłatą w ratach, a więc i z kosztami (m.in. z odsetkami). Karta daje bowiem dostęp do limitu kredytowego, z którego możemy, ale nie musimy korzystać. Jeśli nie korzystamy, to i opłat, odsetek, ani innych kosztów nie ma (bo karta Citi Simplicity jest darmowa bez warunków). Na potrzeby promocji Citibanku z telefonem LG K4 należy co prawda wykonać 15 płatności kartą, więc jakąś kwotę się wykorzysta. Czy z tego powodu będą koszty? Też nie, jeśli wykorzystaną kwotę spłacisz w okresie bezodsetkowym, który liczony jest dla wszystkich transakcji bezgotówkowych (a więc płatności kartą). Dzięki temu oddajesz dokładnie taką samą kwotę, jaką z karty wydasz.

Na stronie promocji znaleźć możesz informację "Rzeczywista roczna stopa oprocentowania: 10,47%" - jest to jednak wyliczenie, które powstało w oparciu o ustawowo narzucony wzór i zakłada spłatę wykorzystanej kwoty w ratach. Trzymając się spłacania karty w okresie bezodsetkowym, nie poniesiesz takich kosztów i oddasz dokładnie tyle samo, ile zostało przez Ciebie wydane. Jeżeli dotąd nie było Ci dane korzystać z karty kredytowej, przeczytaj poradnik: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać. Tam wyjaśniam zasady jej działania oraz to, czym jest okres bezodsetkowy.
___________________

Dla kogo promocja? Propozycja skierowana jest do osób które nie posiadają i co najmniej od 1.01.2015 r. nie posiadały jakiejkolwiek głównej karty kredytowej w Citibanku.

Zasady promocji. By wziąć udział w promocji i zdobyć telefon LG K4 Dual Sim:
 • najpóźniej do 25.07.2018 r. wypełnij formularz zgłoszeniowy;
 • gdy zadzwoni konsultant banku, złóż wniosek o kartę, wyrażając przy tym zgody na przetwarzanie danych w celach informowania o produktach i usługach podmiotów współpracujących z bankiem oraz na otrzymywanie informacji handlowych;
 • przekaż bankowi dokument potwierdzający zadeklarowane dochody (o tym jak to zrobić poinformuje Cię konsultant banku w trakcie w/w rozmowy);
 • najpóźniej do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu podpisania umowy o kartę (tę datę znajdziesz w umowie, którą bank do Ciebie odeśle) co najmniej jeden raz zaloguj się do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej Citibanku;
 • przez 3 kolejne miesiące kalendarzowe następujące po miesiącu zawarcia umowy, wykonaj po minimum 5 płatności kartą (na dowolne kwoty i w dowolnych miejscach)

  O przyznaniu nagrody Citibank powiadomi Cię wiadomością w bankowości internetowej najpóźniej do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków promocji. W ciągu 30 dni od tej wiadomości nagroda zostanie przesłana kurierem.

  LG K4 Dual Sim - specyfikacja telefonu


  Główne cechy urządzenia, będącego nagrodą gwarantowaną w akcji, za stroną promocji, to:
  "Typ telefonu: Dotykowy z Rear Key
  Procesor: Czterordzeniowy 1,1 GHz
  System operacyjny: Android 6.0.1 Marshmallow
  Wyświetlacz: 5,0" FWVGA 
  Wymiary (dł. x sz. x gr.) mm: 144,7 x 72,6 x 7,9 mm
  Pojemność baterii (mAh): 2500 mAh
  Dodatkowe funkcje: Zdjęcia gestem, automatyczne selfie, doświetlenie ekranem
  Pamięć: 1 GB pamięci RAM / 8 GB pamięci eMMC
  Aparat: Przedni: 5 MP / Tylny: 5 MP
  SIM:  Obsługa dwóch kart SIM"

  Kto może wnioskować o kartę kredytową?


  Wobec osób wnioskujących o kartę kredytową, Citibank stawia poniższe wymogi:
  "minimum 21 lat, dochód netto - minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm wiek - minimum 21 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata"

  Oprócz dochodów z tytułu umowy o pracę i z działalności gospodarczej, bank akceptuje jednak także inne źródła: umowy cywilno-prawne, emerytury i renty, przychody z najmu nieruchomości oraz udziały w spółkach z o.o. i akcyjnych.

  Karta kredytowa w Citibanku - prześwietlenie oferty


  W promocji teoretycznie można wyrobić dowolną kartę kredytową z oferty Citibanku, ale bez dwóch zdań najlepszym wyborem jest karta Citi Simplicity. Tę kartę bank wydaje bowiem bez opłat i nie pobiera też żadnych opłat (bez warunków) za jej posiadanie (nie ma więc ani opłat rocznych, ani miesięcznych).

  By nie ponosić żadnego kosztu warto pamiętać, by nie włączać dodatkowych usług (typu CitiPhone) lub wyrabiać dodatkowych produktów (jak naklejka zbliżeniowa czy dodatkowa karta do karty głównej), bo są one zbędne. Wystarczy bowiem główna karta w tradycyjnej postaci, a więc plastikowa. I ona - jak wspomniałem - jest bez warunków darmowa.


  Przydatne dokumenty:

  35 komentarzy:

  1. Jeśli mam umowę o pracę to jaki dokument dochodowy może być wymagany?

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Wyciąg z konta z wynagrodzeniem powinien wystarczyć.

    Usuń
  2. Telefon by się przydał. Ale ta data 1.01.2015 ciągle bez zmian :(

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. To samo pomyślałem. Biorąc pod uwagę, że zrezygnowałem ze swojej poprzedniej w marcu zeszłego roku to wieczność żeby coś znowu ugrać.

    Usuń
  3. Co jeśli chce kartę nie na firmę tylko prywatnie, ale mam założona działalność od 1.5 roki

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Karta jest "prywatnie" ale jakiś dochód musisz wykazać. Jak masz tylko z dział. gosp. to powinieneś ją prowadzić min. 2 lata.

    Usuń
   2. Niestety brat przerabiał już u nich wniosek o kartę w przypadku działalności. Bank chciał wiedzieć więcej niż urząd skarbowy do udokumentowania dochodów. Odpuścił sobie kredytówkę w tym banku mimo potencjalnych korzyści.

    Usuń
   3. W każdym banku jest tak samo. Ojciec wyrabiał w BGŻ BNP i składał papiery za 2 lata (PITy, KPiRy, potwierdzenia płatności, wszystko co się da).

    Usuń
  4. Hej. Mam pytanie z innej beczki. Aliorbank przysłał mi z programu rekomendacyjnego PIT 8c. Mam go rozliczyć jako PIT 36? czy jakoś inaczej? będę wdzięczny za pomoc, bo nie wiem co z tym fantem zrobić.

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Tak. W pierwszym lepszym kreatorze PITa będziesz mieć pole na wpisanie pozycji z PIT 8c i się wszystko podstawi.

    Usuń
  5. Model telefonu niestety nie powala.

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Zależy kto czego oczekuje. Jeśli jednak ktoś chce kupić inny model to może wyrobić kartę Citibanku w alternatywnej promocji i zdobyć nagrodę pieniężną 300 zł lub voucher 300 zł do wykorzystania na Allegro.

    Usuń
  6. Czy dostarczenie karty i później telefonu kurierem coś kosztuje?

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Dostarczenie telefonu jest kurierem na koszt banku.

    Jeśli chodzi o dostarczenie karty to wysyłana jest ona standardowo listem (też na koszt banku; alternatywnie można zamówić płatną dostawę kurierem ale to już wybór klienta).

    Usuń
  7. W jakim czasie można spodziewać się kontaktu??

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Po wysłaniu zgłoszenia pojawia się komunikat o oczekiwaniu do 5 dni roboczych.

    Usuń
   2. Ja przedwczoraj wypełniłem zgłoszenia, a dzwonili do mnie dzisiaj.

    Usuń
   3. No a dziś był u mnie kurier. Fajnie było by kartę dostać jeszcze w tym miesiącu. Może się uda.

    Usuń
  8. Czy skany dowodu i innych dokumentow jak poprzednio potencjalni klienci wysylaja mailem do banku? Czy tez bank zmienil procedury i jest upload httpsem?

   OdpowiedzUsuń
  9. Witam. Czy emerytka też może otrzymać kartę ? Do jakiego wieku można się starać

   OdpowiedzUsuń
  10. Czy opłacanie rachunków na poczcie też się "kwalifikuje" do płatności bezgotowkowych? Tu i w programie poleceń

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Tu tak bo nie ma wykluczeń. W programie poleceń nie wiem ale ostatnio to zaczęli wprowadzać ograniczenia.

    Usuń
  11. Po jakim czasie można zrezygnować z karty ?

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Kartę wystarczy posiadać do otrzymania nagrody.

    Usuń
  12. Ten regulamin to papier toaletowy, mają tajne zasady pod pretekstem odmowy wydania karty, więc o co chodzi jak zawsze o kasę. Jaki bank takie zasady i regulamin a wszystko g.... warte jak i cały ten citybank

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Śmieszne jest to co piszesz. Otóż uświadomię cię, że każdy bank ma swoją politykę kredytową i zasady udzielania kredytów czy przyznawania kart kredytowych które sam sobie ustala. A jakbyś ty miał pożyczać pieniądze to może rodzinie czy znajomym byś pożyczył ale czy każdemu pierwszemu napotkanemu na ulicy? Niekoniecznie.

    Usuń
  13. Dlaczego tu nie napisano że muszę spłacić kredyt by otrzymać tel. przecież za same odsetki mogę sobie kupić dwa takie telefony.

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Ale odsetek można uniknąć, jeśli wykorzystaną z karty kwotę spłaci się w okresie bezodsetkowym. Tym samym telefon można uzyskać bez żadnych dodatkowych kosztów (nie ma odsetek, prowizji, ani opłat). Zostało to sprawdzone nie tylko od strony teoretycznej, ale i w praktyce :) Więcej wyjaśnień pod komentarzem niżej.

    Usuń
  14. REPREZENTATYWNY PRZYKŁAD DLA KARTY KREDYTOWEJ CITIBANK SIMPLICITY:
   Reprezentatywny przykład dla Karty Kredytowej Citibank Simplicity. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania 10,47% (RRSO) przy założeniu: całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 12000 zł, całkowita kwota do zapłaty 12659,89 zł., zmienne oprocentowanie nominalne 10% w skali roku, całkowity koszt kredytu 659,89 zł. (w tym opłata roczna za wydanie i możliwość użytkowania karty głównej 0 zł, odsetki 659,89 zł.), 12 miesięcznych rat równych w wysokości po 1054,99 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 29/06/2018 na reprezentatywnym przykładzie.

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Jest to wyliczenie, które bank musi przedstawić na bazie ustawowych wytycznych. I o ile sprawdza się ono w przypadku kredytu czy pożyczki, gdzie cała kwota do dyspozycji klienta jest od momentu uruchomienia, a dalej są spłacane raty, to w przypadku kart kredytowych nieco mija się z rzeczywistością. Zakłada bowiem scenariusz, że klient od razu wypłaca cały dostępny limit, a później te środki spłaca przez rok w ratach. Tak jednak karta kredytowa nie działa. Klient otrzymuje limit kredytowy z którego może, ale nie musi korzystać. Jeśli jakąś część środków wykorzysta (i tu chodzi o płatności kartą, a nie przelewy z niej czy wypłaty z bankomatów), wtedy też może te środki oddać w okresie bezodsetkowym. A więc odda dokładnie tyle ile wydał. Bez odsetek, a także bez prowizji czy jakichkolwiek dodatkowych kosztów (bo karta jest bezwarunkowo darmowa).

    Zasady działania kart kredytowych opisuję tutaj.

    Usuń
  15. Czyli formularz informacyjny dotyczący kredytu konsumenckiego który też otrzymałem i te wszystkie wyliczenia i opłaty które mnie obowiązują to kredyt z którego nie muszę korzystać tylko wypełnić warunki by otrzymać telefon.

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Zgadza się

    Usuń
   2. Dokładnie tak to wygląda. Gdyby nie było opłacalne to by się nie znalazło na tym blogu ;)

    Usuń
  16. OK. właśnie otrzymałem kartę, kiedy ją aktywować czy w przyszłym miesiącu od którego mam rozpocząć transakcje, i gdzie mogę sprawdzić termin rozliczenia bez odsetkowego karty.

   OdpowiedzUsuń

  Aktualnie najpopularniejsza promocja:

  Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

  Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...