Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Lokata Bezkonkurencyjna, czyli 3,5% od Idea Banku!

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

25.04.2018

Lokata Bezkonkurencyjna, czyli 3,5% od Idea Banku!

Takiej niespodzianki chyba mało kto się spodziewał.

Lokata Bezkonkurencyjna Plus 3,5% w Idea BankuIdea Bank dopiero co zaoferował 3,2% na Lokacie Wielki Procent... a już przebił samego siebie. Tym razem na Lokacie Bezkonkurencyjnej uzyskać można nawet 3,5% w skali roku na okres 1 lub 3 miesięcy.

Lokata dostępna jest w dwóch wariantach okresu zdeponowania środków, ale także w dwóch opcjach oprocentowania. Wyższa stawka obowiązuje dla posiadaczy konta:

Okres
Lokata Bezkonkurencyjna
(bez konta)
Lokata Bezkonkurencyjna Plus
(z kontem osobistym w Idea Banku)
1 miesiąc
3,2%
3,5%
3 miesiące
3,2%
3,5%

By skorzystać z propozycji, nie trzeba już spełniać żadnych dodatkowych warunków. Nie ma więc znaczenia czy jesteś nowym, czy obecnym klientem, ani to jakie środki wpłacisz na lokatę - mogą to być oszczędności już w Idea Banku utrzymywane, ale i też inne, dopiero co wpłacone.

Pozostałe najważniejsze cechy Lokaty Bezkonkurencyjnej i Bezkonkurencyjnej Plus to:
 • minimalna kwota: 500 zł; 
 • okres depozytu: 1 lub 3 miesiące; 
 • dostępność oferty: do odwołania (nie krócej niż do 26.04.2018 r.); 
 • ważność wniosku: 
  • 2 dni kalendarzowe w przypadku Lokaty Bezkonkurencyjnej 
  • tylko w dniu złożenia w przypadku Lokaty Bezkonkurencyjnej Plus

Lokatę Bezkonkurencyjną założysz tutaj lub w bankowości internetowej, jeśli dostęp do takowej już posiadasz. Do założenia lokaty z wyższym oprocentowaniem (a więc Bezkonkurencyjnej Plus) potrzebne jest konto osobiste. 

W Idea Banku to Konto Idealne, które bank otwiera i prowadzi za 0 zł bez warunków do spełniania. Nie pobiera również opłat za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej. Ba, dorzuca do tego nawet 2 darmowe (w każdym miesiącu kalendarzowym) przelewy natychmiastowe.Aktualizacja: 3% na koncie ZOŚKA PRO 

Idea Bank podniósł także oprocentowanie Konta ZOŚKA PRO. To rachunek oszczędnościowy, na którym można ulokować dowolną kwotę (brak górnego limitu) z oprocentowaniem 3% w skali roku. Trzeba jednak pamiętać, że stawka ta obowiązuje wyłącznie wtedy, gdy równowartość 10% środków zgromadzonych na koncie oszczędnościowym znajdować się będzie na koncie osobistym (już nieoprocentowanym, więc realny zysk wynosi 2,72% w skali roku). Propozycja skierowana jest do osób, które Konto ZOŚKA PRO dopiero otworzą.

Przydatne dokumenty:

45 komentarzy:

 1. Pytanie czy zrywać teraz Wielki Procent czy zostać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak założyłeś wielki procent wczoraj to jasne że zrywać i zakładać bezkonkurencyjna bplus. Pytanie tylko czy na 1 czy 3 miesiące.

   Usuń
  2. I czy na takim zerwaniu coś się straci?

   Usuń
  3. A jakie tam oprocentowanie ?

   Usuń
  4. Na Wielkim Procencie 3,2 na 45 dni. Już zerwałem.

   Usuń
  5. Wyższy %, dłuższy okres. Oczywiście że się opłaca nawet nie po dniu, ale po kilku.

   Usuń
  6. Ja już sprawdzam adres BFG, bo to niemal oczywiste!

   Usuń
  7. anonimowy 26 kwietnia 2018 16:32 bez przesady

   Usuń
  8. Anonimowy26 kwietnia 2018 16:32
   ale po co?? W razie upadku banku idziesz do banku który jest wskazany przez BFG i wypłacasz pieniądze. Niczego nigdzie zgłaszać nie musisz więc adres niepotrzebny ci będzie.

   Usuń
 2. Zrywaj. Takiej okazji może długo nie być. Opłaca się.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będzie kolego, w połowie maja kończą się lokaty w Ideabanku i to na spore kwoty, jak odpłynie kapitał przy tej płynności banku to będzie nieciekawie, muszą podnosić, a tak na serio w DB dają na 3% na cały rok więc tutaj szału nie ma, a za 4 miesiące lokaty mogą spaść znowu.

   Usuń
  2. Tu też jest 3% na rok :)

   Usuń
  3. Na Majówce Plus. Tylko że nie ma gwarancji że konto będzie w tym czaasie cały czas darmowe. W DB gwarancja jest. Zmiana opłat za konto nie jest ryzykiem przy krótkich lokatach na 1-4 miesiące bo zanim zapowiedzą zmianę toip i ją wprowadzą to zdąży się lokata skończyć. Ale jak jest roczna to różne może być i wtedy klient jesst w kleszczach.

   Usuń
  4. konto w idea mam chyba najdłużej ze wszystkich kont własnie ze względu na lokaty, jakieś 6 lat i od tamtej pory warunki prowadzenia się nie zmieniły, więc jak dla mnie ta cała panika nawet osób tu komentujących jest śmieszna

   Usuń
 3. Potrzebują pieniędzy na już. Chyba grunt pali im się pod nogami. Bo takich procentów od kilku lat już nawet u nich nie było.

  OdpowiedzUsuń
 4. No to musiało im trochę depozytów odpłynąć ostatnio.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie tak. Swoją drogą bank powinien pozwać parę portali i dziennikarzy za pisanie rzeczy które nie mają za bardzo podstaw i umocowania w rzeczywistości a tylko sieją zamęt.

   Usuń
  2. Z jakiego powodu?

   Usuń
  3. Zapewne chodzi o kwestie do których odnoszę się tutaj.

   Usuń
  4. Świetny tekst. Polecam.

   Usuń
 5. Dla pewności dopytam, nie muszą być nowe środki na te lokaty?

  OdpowiedzUsuń
 6. Skoro oferują tak wysoki procent to faktycznie sporo osób musiało odpłynąć z gotówką po aferze z obligacjami GetBacku ale póki BFG gwarantuje depozyty trzeba korzystać :)

  OdpowiedzUsuń
 7. No to przelane, choć tym razem zarzekałem się, że tego nie zrobie. ;-) Przez 3 miesiące może żadna katastrofa tego banku nie dosięgnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też się dałem skusić. No ale 3,5 tu a 2,7 w BZ WBK robi różnicę. U mnie wyjdzie prawie 72 zł.

   Usuń
 8. No i pięknie. Opłacało się założyć konto w Idei. Promocji na otwarcie konta i tak nie robią a już wpadł bon 100 do Empiku z masterpass a teraz lokaty z przyjemnym oprocentowaniem.

  OdpowiedzUsuń
 9. Kurcze, a u mnie cała kasa przyblokowana do połowy maja na Wielkim Procencie 3% :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam tak samo. Po cichu liczę że coś zaproponują wtedy na zatrzymanie pewnie nie małych sum.

   Usuń
  2. I u mnie.

   Usuń
 10. Udostępniony przez Ciebie link prowadzi nie do założenia Konta Idealnego, tylko Konta Zośka Pro. Czy jest to działanie fair z Twojej strony?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To wniosek o Konto Idealne. Dodatkowo bank otwiera klientowi darmowe konto oszczędnościowe Zośka Pro.

   Usuń
 11. Getin ma 0,5 mld strat za 2017 rok, a nikt nie mówi o jego upadku.

  Idea Bank miał 230 mln zł zysku za 2017 rok, a zrobiono z niego bank który miałby być w złej sytuacji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To tak jest jak ludzie się nie znają. A tak naprawdę to obecny kurs to wynik wyprzedaży przez małych inwestorów. Wystarczy popatrzeć na wolumen, resztę mają LC, Getin, i fundusze czyli (razem ok 93 % akcji.) A potem nie dziwota, że ludzie takie bzdury wypisuja, przez co Ci mali się boją i wyprzedają. Moim zdaniem wypisywanie niepotwierdzonych informacji mogących wpływać na rynek powinien być ścigany z urzędu ze względu na próbę wpływania na system finansowy. Jak Idea poleci to potem i cała grupa Getin, a to już polski system by nie udźwignął .

   Usuń
  2. Myślę że chodzi o złą sytuację w sensie moralnym i wizerunkowym, a nie finansowym. Choć finansowo na pewno też to się odbije na nich. A póki co trzeba korzystać.
   A ja też mam niemałą kasę przyblokowaną no połowy maja, ale nie mam sentymentów, jak nie zaproponują nic dobrego to zabieram kasę i przeniosę tymczasowo gdzie indziej, choćby na optimę (od jutra pewnie będzie nowy okres promocyjnego procentowania na nowe środki).

   Usuń
  3. Prawda w tym co piszecie. A drobni inwestorzy już się nawyprzedawali a dziś kurs 26% w górę.

   Usuń
 12. Wiele wskazuje że lokatę potrzymają dłużej w ofercie bo eksponują 3,5% na całą główną stronę.

  OdpowiedzUsuń
 13. Najgorsze jest to że bezskuteczne są prośby o przeniesienie ze starej bankowości do Cloud. Pytanie czy to nie podpada pod dyskryminację pewnych grup klientów i UOKIK nie powinien się tym zająć...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A to ciekawe u mnie bylo pytanie czy chce zostac przy starej czy przejsc do Cloud. Wybralem Cloud. Jedno klikniecie i od tamtej pory wszystko dzala bez zarzutu. Ja jestem z IDEI bardzo zadowolony.

   Usuń
  2. Jak ktoś jest starym klientem i ma stary system to wyboru nie ma.

   Usuń
 14. Mam konto i mogę założyć lokatę plus. Ale jak to zrobić jak środki przeleję z innego banku dopiero w poniedziałek a wniosek ważny tylko w tym samym dniu? To może się nie udać jak lokatę wycofają w niedzielę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie przypominam sobie by kiedyś w weekend wycofali lokatę więc do poniedziałku jeszcze będzie.

   Usuń
 15. A lokata ciągle dostępna. Już nie wiem co sobie myśleć.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...