Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Nest Bank: do 3% na lokacie dla nowych środków + 3% na koncie oszczędnościowym

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

27.04.2018

Nest Bank: do 3% na lokacie dla nowych środków + 3% na koncie oszczędnościowym

Kolejny bank postanowił podnieść oprocentowanie lokat.

Nest Lokata Nowe Środki
Tym razem na taki ruch zdecydował się Nest Bank. Na lokacie dla nowych środków można teraz uzyskać do 3% w skali roku. Najwyższa stawka nie obowiązuje jednak dla - jak to zazwyczaj bywało - najdłuższego okresu depozytu, ale na 4 miesiące.

Nest Lokata Nowe Środki oferowana jest w kilku różnych wariantach jeśli chodzi o okres zdeponowania środków. Różne są też stawki oprocentowania - osoby, które posiadają lub założą konto osobiste w Nest Banku otrzymują o 0,2 p.p. więcej.

Aktualna propozycja oprocentowania Nest Lokaty Nowe Środki to:
Okres:
Oprocentowanie dla posiadaczy konta otwierających lokatę w bankowości internetowej lub w placówce
Oprocentowanie dla osób otwierających lokatę przez stronę internetową Nest Banku (bez konieczności posiadania/otwierania konta)
4 miesiące
3,0%
2,8%
6 miesięcy
2,7%
2,5%
12 miesięcy
2,7%
2,5%
18 miesięcy
2,75%
2,55%
24 miesiące
2,8%
2,6%

Pozostałe najważniejsze cechy lokaty to:
 • minimalna kwota: 1 000 zł; 
 • maksymalna kwota: 2 000 000 zł (na jednej lub łącznie na wielu lokatach);
 • oprocentowanie: stałe (w skali roku)

Oferta obowiązywać ma do odwołania, aczkolwiek przy lokacie 4-miesięcznej zaznaczono, że będzie ona dostępna wyłącznie w okresie od 27.04. do 2.05.2018 r.

Przez "nowe środki" bank rozumie nadwyżkę ponad saldo środków z dnia 15.04.2018 r. zgromadzone na Twych kontach osobistych, oszczędnościowych i lokatach w Nest Banku. Jeśli wpłacone środki nie spełnią tego kryterium, to bank obniży oprocentowanie lokaty do poziomu 1,2% w skali roku.

Nest Konto. Czy warto założyć?


Jak łatwo zauważyć różnica w oprocentowaniu oferowanym dla posiadaczy konta osobistego w Nest Banku, a tym dla osób takiego rachunku nie mających, wynosi 0,2 p.p. Różnica jest stosunkowo nieduża... ale zawsze tę różnicę robi. W jej wyliczeniu pomoże Ci przygotowany przeze mnie kalkulator odsetek. Przykładowo: gdyby na okres 4 miesięcy wpłacić kwotę 50 000 zł, to różnica w odsetkach wyniesie niespełna 27 zł. To przykład - indywidualna kalkulacja i odpowiedź czy warto należy do każdego z osobna.

Nest Konto otwierane i prowadzone jest bez warunków za 0 zł. Bank nie pobiera też opłat za wydanie i posiadanie karty do konta (choć jej zamawianie nie jest konieczne). Darmowe są również krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej.

Nest Lokata Witaj


Osoby otwierające Nest Konto łapią się również na lokatę powitalną, na której oprocentowanie wynosi 4% w skali roku dla kwoty do 10 000 zł. Lokata dostępna jest na jeden z dwóch okresów (3 lub 6 miesięcy). W przypadku pierwszego z nich nie ma konieczności spełniania dodatkowych warunków. Jeśli promocyjną stawkę zechcesz uzyskać na dłuższy okres, wówczas będzie trzeba zapewnić wpływ wynagrodzenia, emerytury, renty, stypendium bądź świadczeń z programu "Rodzina 500 plus" na konto w Nest Banku. Przeczytaj o promocyjnej lokacie 6-miesięcznej dla osób otwierających Nest Konto. Lokatę tę można założyć w ciągu 30 dni od otwarcia konta (z poziomu bankowości internetowej).

Nest Oszczędności: 3% w skali roku


Dodatkowo teraz (ale wnioskując o konto wyłącznie do 7.05.2018 r.) można uzyskać 3% na koncie oszczędnościowym Nest Oszczędności. Stawka ta obowiązuje wyłącznie dla osób, które wniosek o konto osobiste w Nest Banku złożą za pośrednictwem dedykowanej strony, a umowę z bankiem zawrą podczas wideorozmowy i wyrażą podczas niej zgody na marketing banku i przesyłanie informacji handlowych. Jest jednak pewne ograniczenie:
"Z udziału w Promocji wyłączeni są Klienci, którzy na dzień złożenia Wniosku posiadają lub posiadali Rachunek ROR w ciągu ostatnich 12 miesięcy przed dniem złożenia Wniosku, jak również którzy przed złożeniem Wniosku, o którym mowa w Regulaminie, złożyli już wniosek o otwarcie takiego rachunku, będący w trakcie rozpatrywania przez Bank"

Promocyjną stawką 3% objęta będzie kwota do 10 000 zł, a
"Oprocentowanie promocyjne obowiązywać będzie do: 
1) 30 czerwca 2018 r. – w przypadku otwarcia Konta Oszczędnościowego w okresie od 10 kwietnia do 30 kwietnia 2018 r., 
2) 31 lipca 2018 r. – w przypadku otwarcia Konta Oszczędnościowego w okresie od 1 maja do 31 maja 2018 r., 
3) 31 sierpnia 2018 r. – w przypadku otwarcia Konta Oszczędnościowego w okresie od 1 czerwca do 7 czerwca 2018 r."

O konto oszczędnościowe zawnioskować należy wraz z wnioskiem o otwarcie Nest Konta lub w bankowości internetowej lub mobilnej, ale nie później niż w ciągu 30 dni od otwarcia konta osobistego.Przydatne dokumenty:

11 komentarzy:

 1. Do 3,5% jak w IB to im daleko więc nie wiem kto tam pójdzie. Chyba tylko tacy co mają full siana i nie chcą przekraczać 415 tys. w IB ze względu na BFG.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podzielam opinię.

   Usuń
  2. To nie takie proste. Zawsze lepiej dywersyfikować portfel. Wystarczy proste przypomnienie wydarzeń z Cypru (cięcie środków deponentów), ale też i Grecji (limitowane dziennie wypłaty depozytów). Sam BFG również nie jest z gumy i nie wiem czy wytrzymałby upadek któregokolwiek z większych banków. Nie chcę straszyć - po prostu fajnie że jest więcej banków z lepszymi ofertami.

   Usuń
  3. Co ma sytuacja tzw. 'rajów podatkowych' jak Cypr czy bankruta jakim okazała się Grecja do Polski, która ma jeden z najniższych długów publicznych w relacji do PKB w Europie?

   Jeśli BFG wypłacił pieniądze klientom SKOK-ów, które nawet NIGDY nie były ubezpieczone przez BFG, to dlaczego obawiać się o depozyty w bankach, które płacą składki na BFG od lat?

   Usuń
  4. Zaraz, zaraz - a co ma relacja długu publicznego Polski do depozytów w komercyjnym banku? Sugeruje Pan/Pani że Państwo pokryje brakującą różnicę, gdyby środki w BFG nie wystarczyły na spłatę gwarantowanych depozytów? Proszę porównać stan środków BFG i sumę bilansową wybranych banków.

   Usuń
 2. Optima podniosła % na KOS ale niewiele. Z 2,5 na 2,6%. Ciekawe jak odpowie Millenium 13 maja.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Stawiam na to że niestety utrzyma 2,7 proc.

   Usuń
 3. Promocyjna stawka 3% na KO objęta będzie dość śmieszna kwota do 10 tys. zł i jedynie przez 2 m-ce.

  Łezka się toczy w oku gdy się pomyśli o lokatach oferowanych przez FM Bank w czasach gdy właścicielem był Abris - żałosne!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To fakt. Tym bardziej że przy lokacie na ten sam % to się mija z sensem.

   Usuń
  2. 10 tys. przez 2 m-ce daje aż 40,50 zł odsetek!

   Usuń
 4. Słabo że ta lokata 3% była tylko do 2.05 gdzie połowa z dni w których była dostępna to były dni wolne od pracy.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...