Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Wymarzona Lokata 3% od 10 000 do 50 000 zł w Raiffeisen Polbanku

750 zł od mBanku1200 zł za kartę Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

11.04.2018

Wymarzona Lokata 3% od 10 000 do 50 000 zł w Raiffeisen Polbanku

W ofercie Raiffeisen Polbanku pojawiła się lokata, na której uzyskać można 3% od 4 do nawet 12 miesięcy.

Wymarzona Lokata 3% do 50 000 zł w Raiffeisen Polbank
Promocyjna stawka oprocentowania na start obowiązuje dla kwoty do 10 000 zł, ale wraz z kolejnym 4-miesięcznym okresem można już ulokować maksymalnie 25 000 zł, a w jeszcze następnym nawet 50 000 zł. Ciągle z oprocentowaniem 3% w skali roku.

Dzisiejszy wpis zacznę jednak od kwestii, która w ostatnich tygodniach pojawiała się w mediach, a teraz już wydaje się coraz bliższa ziszczenia. Raiffeisen Polbank niebawem ma zostać przejęty przez BGŻ BNP Paribas. Promocyjna Wymarzona Lokata w Raiffeisen Polbanku może być więc ostatnią okazją na promocję z tym bankiem. Oczywiście warto przy tym pomyśleć o odpowiedniej strategii. Zanim przejdę do jej omówienia, wyjaśnię co oznaczać może przejęcie Raiffeisen Polbanku przez BGŻ BNP Paribas. Z punktu widzenia troski o bezpieczeństwo zdeponowanych środków można spać spokojnie. Środki zdeponowane w banku objęte są Bankowym Fundusze Gwarancyjnym i tak cały czas będzie. Sprzedaż udziałów w Raiffeisen Polbanku przez zagraniczną centralę Raiffeisena nie dość, że wymaga zgody UOKiK czy KNF to dodatkowo (po jej wyrażeniu) cały proces będzie nadzorowany. Scenariusz ten był już w Polsce niejednokrotnie przerabiany. Połączenia PKO BP z Nordea Bank Polska, Alior Banku z Bankiem BPH czy z Meritum Bankiem, BZ WBK z Kredyt Bankiem (wymieniać można by długo) pokazały, że fuzje przebiegały sprawnie, ale i to, że sam proces od zapowiedzi do faktycznego połączenia banków był wydłużony i trwał od kilku do kilkunastu miesięcy. Teraz więc może być jeszcze czas, by wykorzystać okazję na bardzo dobą - jak na obecne czasy - lokatę w Raiffeisen Polbanku.

Co do strategii zaś, to decydując się na wejście w poniższą lokatę w Raiffeisen Polbanku, warto rozegrać całość tak, by klientem BGŻ BNP Paribas stać się nie wskutek połączenia tych banków, ale już wcześniej. Jeśli więc z BGŻ BNP Paribas nie posiadasz obecnie umowy ramowej (nie dotyczy BGŻ Optima), ani w okresie ostatnich 3 lat nie było Ci dane posiadać konta osobistego w tym banku (ani przed fuzją konta w BGŻ i/lub BNP Paribas), to teraz jest najlepszy czas, by skorzystać z promocji, gdzie za otwarcie darmowego Konta Optymalnego w BGŻ BNP Paribas do wzięcia jest roczny dostęp do obiektów sportowych w ramach OK System za darmo albo karta podarunkowa o wartości 200 zł do wykorzystania w sklepach Rossmann.

Dla kogo promocja w Raiffeisen Polbanku? Z Wymarzonej Lokaty skorzystać może osoba, która posiada lub otworzy Wymarzone Konto Osobiste wraz z wydawaną do niego kartą płatniczą. Poza tym wymagane jest również wyrażenie zgód na otrzymywanie informacji handlowych za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, na używanie przez bank telekomunikacyjnych urządzeń takich, jak telefon, smartfon, komputer, tablet, oraz na używanie automatycznych systemów wywołujących w formie komunikatów głosowych lub SMS, MMS, na wysyłanie wiadomości e-mail, czy inicjowanie połączeń telefonicznych, w celu oferowania przez bank produktów, usług i promocji, czyli dla celów tzw. marketingu bezpośredniego, na otrzymywanie korespondencji (dotyczy: wyciągów, harmonogramów, informacji o zmianach wzorców umownych) w postaci elektronicznej oraz nie należy zgłaszać sprzeciwu wobec przetwarzania danych w celach marketingowych.

Zasady promocji. Na start założyć można Pierwszą Lokatę (czas na to bank daje do 31.05.2018 r.). Po jej zakończeniu przyjdzie kolej na Drugą Lokatę i później na Trzecią Lokatę. Dla każdej warunki są nieco inne (o czym poniżej). To co wspólne to:
 • okres lokaty: 4 miesiące
 • oprocentowanie: 3% w skali roku (stałe)
Pierwszą Lokatę założyć można na kwotę od 1 000 do 10 000 zł. Trzeba jednak wpłacić "nowe środki". A dla Raiffeisen Polbanku jest to:
"nadwyżka ponad łączne saldo środków Klienta złożone na indywidualnych i wspólnych: rachunkach oszczędnościowo – rozliczeniowych, w tym rachunkach a’vista, rachunkach oszczędnościowych, rachunkach terminowych lokat oszczędnościowych, lokat inwestycyjnych prowadzonych przez Bank, na koniec ostatniego dnia roboczego miesiąca kalendarzowego poprzedzającego miesiąc, w którym zawarto umowę lokaty terminowej [Wymarzonej Lokaty - przyp. Mr. Złotówa]"

Wymóg wpłacenia "nowych środków" dotyczy wyłącznie Pierwszej Lokaty.

Po zakończeniu Pierwszej Lokaty (przez okres miesiąca kalendarzowego od jej zakończenia) założyć będzie można Drugą Lokatę, ale tym razem zdeponować da się już od 1 000 do 25 000 zł (także na 4 miesiące i z oprocentowaniem 3% w skali roku).

By Drugą Lokatę móc założyć, spełnić będzie należało jednak dodatkowe warunki:
 • posiadać kartę wydaną do konta; 
 • w trakcie trwania Pierwszej Lokaty:
  • zasilić Wymarzone Konto Osobiste (z którego została otwarta lokata) jednorazowo kwotą min. 1 200 zł (może być to przelew z dowolnego rachunku w innym banku albo wpłata gotówkowa);
  • wykonać płatności kartą w punktach handlowo-usługowych (za wyjątkiem zakładów bukmacherskich i kasyn) na łączną kwotę min. 500 zł;
  • wykonać co najmniej jeden przelew krajowy PLN z Wymarzonego Konta Osobistego poprzez bankowość R-Online lub aplikację Mobilny Portfel.

W ciągu miesiąca kalendarzowego od zakończenia Drugiej Lokaty będzie można założyć Trzecią Lokatę i wtedy już wpłacić na nią od 1 000 do 50 000 zł (znów na 4-miesięczny okres i z oprocentowaniem 3% w skali roku).

By założyć Trzecią Lokatę, niezbędne będzie spełnienie poniższych warunków:
 • posiadać kartę wydaną do konta; 
 • w trakcie trwania Drugiej Lokaty:
  • zasilić Wymarzone Konto Osobiste (z którego została otwarta lokata) jednorazowo kwotą min. 2 400 zł (może być to przelew z dowolnego rachunku w innym banku albo wpłata gotówkowa);
  • wykonać płatności kartą w punktach handlowo-usługowych (za wyjątkiem zakładów bukmacherskich i kasyn) na łączną kwotę min. 1 000 zł;
  • wykonać co najmniej jeden przelew krajowy PLN z Wymarzonego Konta Osobistego poprzez bankowość R-Online lub aplikację Mobilny Portfel.

Mankamentem oferty jest fakt, że lokaty zakładać można wyłącznie w placówkach banku.

Posiadaczom większych środków, którzy na rok chcieliby uzyskać 3% na lokacie, przypomnę o promocji Deutsche Banku >>

Wymarzone Konto Osobiste - prześwietlenie oferty


Jeśli nie posiadasz jeszcze Wymarzonego Konta Osobistego i teraz zdecydujesz się na jego otwarcie, poniżej prezentuję przegląd jego najważniejszych cech:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta (bez warunków);
 • 0 zł za przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej i mobilnej;
 • 0 zł za wydanie karty płatniczej do konta - do wyboru jest karta MasterCard Debit lub Wymarzona Visa: 
  • posiadanie karty MasterCard Debit miesięcznie kosztuje bezwarunkowo 6 zł. W zamian zyskać można bezpłatny dostęp do wypłat ze wszystkich bankomatów w Polsce;
  • Wymarzona Visa będzie bezpłatna jeśli w miesiącu wykonasz nią co najmniej jedną płatność na dowolną kwotę (w przeciwnym wypadku opłata wyniesie 3 zł). Karta ta daje możliwość darmowych wypłat gotówki wyłącznie z bankomatów sieci Euronet, zlokalizowanych poza placówkami banków

Posiadaczom Wymarzonego Konta Osobistego Raiffeisen Polbanku udostępnia program lojalnościowy #Korzystaj, w którym punkty zbierane za określone aktywności wymieniać można na nagrody.

Umowę o konto w Raiffeisen Polbanku zawrzeć można za pomocą przelewu weryfikacyjnego lub za pośrednictwem kuriera. Wybór jednej z tych ścieżek otwarcia konta wydaje się najwygodniejszy, by później wpłacić środki na już założone konto i gdy się one tam pojawią, wybrać do placówki banku celem założenia lokaty.


Przydatne dokumenty:

9 komentarzy:

 1. To wygląda jak konwulsje śmiertelnie chorego pacjenta, a chirurgiem ma być nie kto inny tylko doktor BGŻ - czy to jakiś żałosny szmonces?!

  OdpowiedzUsuń
 2. By móc założyć Drugą Lokatę należy:
  - posiadać kartę wydaną do konta
  - zasilić konto jednorazowo kwotą min. 1200 zł
  - wykonać płatności kartą na łączną kwotę min. 500 zł ... czy to nie jest zabawne?

  Bankowi, który ma być wkrótce przejęty powinno zależeć na jak największej liczbie klientów z dość oczywistych powodów!

  OdpowiedzUsuń
 3. A mnie ten artykuł przypomniał że mam to konto. Założyłem jak była lokata 6%. Czas najwyższy już by zamknąć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedyś Getin dawał 10% zwrotu za transakcje kartowe ... to se ne vrati :)

   Usuń
 4. Skusiłbym się... gdyby nie ten oddział. Nie ma opcji.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czyli ich marketingowcy wydedukowali, że dzięki wabikowi lokaty 4-miesięcznej na 10K ludzie zaczną zakładać konta ROR z obligatoryjnymi wpływami wraz z kartami płatniczymi, na które na dodatek trzeba wykonać dość wysoki obrót 500zł miesięcznie - tego jeszcze nie grali :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wpływ wystarczy po jednym razie w czasie trwania Pierwszej Lokaty i Drugiej Lokaty (a nie co miesiąc).

   Płatności kartą na określoną sumę też nie muszą być miesięcznie, ale w określonym czasie (na sumę 500 zł w 4-miesięcznym okresie Pierwszej Lokaty i na sumę 1000 zł w 4-miesięcznym okresie Drugiej Lokaty).

   Usuń
  2. Dzięki. To zmienia diametralnie postać rzeczy :)

   Zapewne już w trakcie trwania Drugiej Lokaty nastąpi już przejęcie operacji niehipotecznych przez BGŻ ... brrr!

   Usuń
  3. Zważywszy na to jak długo trwało (nie)wchodzenie Raiffeisena na GPW którego oczekiwała KNF to myślę że do fuzji dojdzie nawet po roku więc już o lokacie wtedy zapomni się, że się miało 😉

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...