Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Odbierz 250 zł za konto osobiste lub nawet 500 zł za pakiet kont w mBanku [AKTUALIZACJA]

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

10.04.2018

Odbierz 250 zł za konto osobiste lub nawet 500 zł za pakiet kont w mBanku [AKTUALIZACJA]

Wystartowała kolejna promocja dodatkowa, która pozwala skumulować zyski z tytułu skorzystania z produktów mBanku.

Premia pieniężna lub karta upominkowa do Zalando za konto w mBankuBonusy pieniężne do 150 zł oraz karta podarunkowa o wartości 100 zł do Zalando albo premia pieniężna 100 zł (do wyboru) są do wzięcia za konto osobiste, a do tego (dla osób prowadzących działalność gospodarczą) jest jeszcze 250 zł, a nawet 300 zł za konto firmowe. Warunki do spełnienia są bardzo proste.

Jako że mamy tutaj do czynienia w praktyce z kilkoma różnymi promocjami, które na szczęście łączą się ze sobą, to poniższy wpis dzielę na dwie części (z kontem osobistym dla klientów indywidualnych oraz z kontem firmowym).

Promocja eKonta (dla klientów indywidualnych)


Dla kogo promocja? W akcji z kartą podarunkową 100 zł do Zalando i bonusami pieniężnymi do 150 zł za konto osobiste udział może wziąć osoba, która nie posiada i co najmniej od 1.01.2016 r. nie posiadała (ani nie współposiadała) rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego i/lub rachunku oszczędnościowego o numerach rozliczeniowych 1140 2004 lub 1140 2017 (to cyfry z miejsc od 3. do 10. w 26-cyfrowym numerze konta).

Nagroda. W promocji na start organizator postanowił dać uczestnikom wybór. Po zmianie regulaminu wprowadzonej w dniu 27.04.2018 r. do wyboru jest:
 • karta upominkowa o wartości 100 zł do wykorzystania w sklepie Zalando.pl lub
 • [nowość!] nagroda pieniężna w wysokości 100 zł do wykorzystania na dowolny cel

Zasady promocji. By skorzystać z okazji do bankobrania z kontem osobistym w mBanku:
 • najpóźniej do 31.05.2018 r.:
  • w kolejnym kroku, na stronie promocji, wyraź zgodę na zwolnienie banku z tajemnicy bankowej (wyłącznie w zakresie niezbędnym do zweryfikowania spełnienia warunków promocji) i złóż wniosek o eKonto w taryfie standard wraz z wydawaną do niego kartą;
 • zawrzyj z bankiem umowę o konto i wydawaną do niego kartę;
 • do końca miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta wykonaj min. 5 transakcji na dowolne kwoty (mogą to być płatności kartą, przelewy na konto w innym banku lub płatności internetowe; do tych transakcji nie zaliczą się wypłaty z bankomatu, przelewy na rachunki w mBanku, ani transakcje anulowane); jeśli konto zostanie otwarte po 31.05. to warunek transakcji trzeba wykonać jeszcze w czerwcu (do 30.06.);

I tylko tyle wystarczy, by otrzymać nagrodę. O jej przyznaniu organizator powiadomi Cię mailowo najpóźniej do 20.07.2018 r. Jaka to będzie nagroda? Wybór będzie należał do Ciebie i a dokonać go będzie należało na stronie promocji najpóźniej do 23.07.2018 r. Jeśli zdecydujesz się na nagrodę pieniężną to wtedy do 25.07.2018 r. będzie należało jeszcze uzupełnić dane do wypłaty (podać będzie należało m.in. numer rachunku konta otwartego w mBanku w ramach promocji).

Karta upominkowa ma być wysłana mailem najpóźniej do 25.07.2018 r. Z kolei przelew premii pieniężnej ma nastąpić do 31.07.2018 r.


Karta upominkowa 100 zł do Zalando lub nagroda pieniężna 100 zł to nie wszystko. Są jeszcze bonusy pieniężne na sumę 150 zł (już w ramach bankowej promocji "Lepiej z eKontem – IV edycja"). Te nagrody możesz już wykorzystać na dowolny cel. By je otrzymywać:
 • przez 5 kolejnych miesięcy kalendarzowych (zaczynając od miesiąca następującego po miesiącu, w którym przystąpisz do promocji), w każdym z miesięcy: 
  • wykonuj płatności kartą wydaną do konta, z Google Pay i/lub BLIKiem w punktach handlowo-usługowych (od tego ile ich wykonasz zależeć będzie wysokość Twego bonusu);
  • zapewnij wpływ na kwotę (jednorazowo) min. 1 000 zł (może to być dowolny wpływ - także z Twego konta w innym banku; do zrealizowania warunków promocji nie zaliczą się przelewy z Twych innych rachunków w mBanku); 
  • zaloguj się do aplikacji mobilnej mBanku;

mBank płaci 10 zł za każde 5 płatności. Miesięcznie można jednak uzyskać do 30 zł. A więc otrzymasz: 
 • 10 zł jeśli wykonasz od 5 do 9 płatności; 
 • 20 zł jeśli wykonasz od 10 do 14 płatności lub 
 • 30 zł jeśli wykonasz co najmniej 15 płatności.

Bonusy będą naliczane przez 5 kolejnych miesięcy, a ich wypłata ma być realizowana do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym spełnisz warunki promocji (płatności kartą, Google Pay i/lub BLIK, wpływ i logowanie).

W promocji udział biorą wyłącznie konta indywidualne (w przypadku konta wspólnego bank nie wypłaci bonusów). Do naliczania bonusów kwalifikują się transakcje nie zwrócone (do 15. dnia miesiąca następującego po miesiącu ich wykonania).

eKonto w taryfie standard - prześwietlenie oferty


Rachunek otwierany w ramach promocji to eKonto w taryfie standard. Jego główne cechy to:
 • 0 zł za prowadzenie konta (bez warunków);
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej i mobilnej;
 • 0/4 zł - opłata za kartę nie jest pobierana jeśli danym miesiącu wykonasz co najmniej 5 płatności kartą (na dowolne kwoty);
 • 0 zł za wypłaty kartą kwoty min. 100 zł w bankomatach Euronet, BZ WBK i Planet Cash (przy wypłatach mniejszych kwot bank pobiera prowizję w wysokości 1,30 zł)

W jaki sposób zawrzeć umowę o konto? By wziąć udział jednocześnie w promocji z nagrodą na start (a więc z kartą podarunkową 100 zł do sklepu Zalando.pl lub nagrodą pieniężną w wysokości 100 zł) i z bonusami do 150 zł od mBanku, pamiętaj, że wniosek o konto musi zostać złożony na stronie promocji (po uprzedniej rejestracji na niej). Inne miejsca złożenia wniosku nie kwalifikują do uzyskania karty podarunkowej.

Umowę o konto w mBanku zawrzeć można na jeden z poniższych sposobów (wyboru dokonasz na etapie finalizacji internetowego wniosku):
 • za pośrednictwem kuriera - już we wniosku o konto możesz wskazać adres na potrzeby przyjazdu kuriera (taki pod którym wygodnie będzie Ci podpisać dokumenty - może to być adres inny niż Twój adres zamieszkania czy korespondencyjny); mBank w przypadku umów zawieranych w ten sposób nie wymaga załączania skanu dowodu osobistego, ani przekazywania jego kserokopii kurierowi; 
 • w placówce mBanku lub w mKiosku - wybierając tę opcję, bezwzględnie pamiętaj, by sfinalizować wniosek złożony przez Internet i przypilnuj by nie został złożony nowy wniosek przez pracownika banku (bo ten wniosek nie zakwalifikuje Cię już do uzyskania karty podarunkowej do Zalando). Jak to najłatwiej zrobić? Po złożeniu wniosku online, otrzymasz maila (z numerem wniosku, np. RAC123456789). I właśnie wniosek z takim samym numerem musi być sfinalizowany (podpisaniem umowy) w placówce banku.

I to tyle jeśli chodzi o promocję dla osób, które chcą (i mogą) założyć tylko konto osobiste. Poniżej znajdują się już tylko informacje dla prowadzących działalność gospodarczą. Prześwietlam bowiem również towarzyszącą promocję konta firmowego.

Promocja mBiznes Konto Standard (dla posiadających firmę)


W tym przypadku również mamy do czynienia z kumulacją promocji. Od banku w ramach promocji "Proste konto i 100 zł zwrotu – edycja II" do wzięcia jest tytułowa stówka. W akcji dodatkowej bonus wynosi 150 zł.

Dla kogo promocja z bonusem 150 zł? Propozycja skierowana jest do przedsiębiorców przez których bank i organizator rozumieją:
"osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, wspólników spółek cywilnych, spółki jawne, partnerskie, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, spółki z o.o. w organizacji, spółki komandytowe, fundacje, stowarzyszenia rejestrowe, stowarzyszenia zwykłe, spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe, publiczne szkoły i przedszkola, niepubliczne przedszkola prowadzone przez os. fizyczną, publiczne jednostki oświatowe, kościoły i parafie oraz związki wyznaniowe"

W przypadku byłych klientów firmowych mBanku zasady są o wiele bardziej liberalne. W promocji udziału brać nie mogą bowiem podmioty, które posiadały jakikolwiek aktywny rachunek bieżący (dla firm) w mBanku dla danego numeru NIP na dzień 2.04.2018 r. Karencja jest więc bardzo krótka (w odróżnieniu od tej dla klientów indywidualnych, która liczona jest od 1.01.2016 r.).

Zasady promocji. By uzyskać bonus 150 zł zł:
 • najpóźniej do 31.05.2018 r.:
  • zarejestruj się na stronie promocji;
  • w kolejnym kroku, na stronie promocji, wyraź zgodę na zwolnienie banku z tajemnicy bankowej (wyłącznie w zakresie niezbędnym do zweryfikowania spełnienia warunków promocji) i złóż wniosek o mBiznes Konto standard;
 • zawrzyj z bankiem umowę o konto;
 • w ciągu 30 dni od zawarcia umowy o konto wykonaj płatność (lub płatności) do ZUS na kwotę min. 250 zł; jeśli otwarcie konta nastąpi po 31.05. to warunek ten należy spełnić najpóźniej do 30.06.0218 r.

O przyznaniu bonusu w wysokości 150 zł organizator powiadomi Cię mailowo najpóźniej do 25.07. Wówczas będzie należało zareagować na tę wiadomość, zalogować się na stronie promocji i najpóźniej do 2.08. uzupełnić numer rachunku konta firmowego założonego w promocji. Wypłata bonusu nastąpi najpóźniej do 10.08.2018 r. (i do momentu jego otrzymania konto należy utrzymywać).

Ale 150 zł to nie wszystko, bo za spełnienie powyższych warunków i dodatkowo wykonanie jednej płatności (na dowolną kwotę) kartą wydaną do konta firmowego, otrzymasz też premię w wysokości 100 zł od mBanku. Wypłata tej premii nastąpi już bez konieczności uzupełniania danych - do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków (a więc wykonania płatności do ZUS). 

Gdyby tego było mało, to regulamin promocji "Proste konto i 100 zł zwrotu – edycja II" przewiduje jeszcze bonus 50 zł z tytułu otwarcia konta firmowego w ramach programu "PolecamBank". Jeśli we wniosku będzie więc możliwe podanie identyfikatora od osoby polecającej, to możesz wpisać słowo bankobranie (to właśnie mój identyfikator) - za to wpadnie dodatkowy bonus dla Ciebie (i dla mnie za polecenie). By jednak otrzymać bonus 50 zł za otwarcie konta z polecenia należy nie posiadać żadnego produktu w mBanku po 31.12.2009 roku! To wykluczenie jest więc baaaaardzo długie. Poza tym dla otrzymania 50 zł nowy (polecony) klient musi w okresie 60 dni od dnia otwarcia rachunku wykonać min. 5 dowolnych transakcji (mogą to być płatności kartą, przelewy wychodzące, płatności mTransferem, BLIKiem, wypłaty z bankomatu (kartą lub BLIKiem), wypłaty lub wpłaty gotówki w oddziale mBanku.

mBiznes Konto standard - prześwietlenie oferty


Otwierający konto firmowe w ramach promocji "Proste konto i 100 zł zwrotu – edycja II" zyskują też preferencyjne warunki prowadzenia konta, które mBank gwarantuje przez okres 24 miesięcy (licząc od zawarcia umowy). A są to:
 • 0 zł za prowadzenie konta; 
 • nielimitowany pakiet przelewów internetowych Elixir PLN za 0 zł;
 • 0 zł za kartę wydawaną do konta;
 • 0 zł prowizji za wypłaty w PLN z bankomatów własnych, Planet Cash, Euronet, BZ WBK S.A. na terenie Polski; 
 • 0 zł prowizji za wpłaty w PLN w wpłatomatach mBanku, Euronetu na trenie Polski.

Umowę o konto, podobnie, jak w przypadku kont osobistych, zawrzeć można za pośrednictwem kuriera lub w placówkach mBanku. Pamiętaj jednak, że wniosek musi zostać złożony przez Internet (za pośrednictwem strony promocji), bo tylko taki wniosek kwalifikuje do uzyskania zarówno 150, jak i 100 zł.

💡 Na koniec przypomnienie: w przypadku promocji dla osób prowadzących działalność gospodarczą premie wypłacane w promocji należy traktować jako przychód. Konieczne będzie więc rozliczenie podatku i to na przedsiębiorcy spoczywa ten obowiązek.

Przydatne dokumenty:

49 komentarzy:

 1. Szkoda że ciągle ten 1.01.2016 :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie. Bo ja niestety konto zamknąłem dopiero w lutym 2016, bo jakoś tak się późno zdecydowałem. A chce mieć konto wspólne, główne w mBank bo w sumie dobry ten serwis transakcyjny mają. A jakoś tak szkoda bez promocji zakładać 😉

   Usuń
 2. Jakie zgody są wymagane na stronie promocji? Bo jest ich 6 do zaznaczenia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przed rejestracją (na stronie promocji) wymagane jest zaznaczenie tylko pierwszego oświadczenia. Bez niego nie da się przejść dalej. Pozostałe są dobrowolne.

   Usuń
 3. W promocji udział może wziąć osoba, która nie posiada i co najmniej od 1.01.2016 ... czekamy dalej :)

  OdpowiedzUsuń
 4. a co z programem polecen? mozna łączyc?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli we wniosku o konto, składanym za pośrednictwem strony promocji, będzie pole umożliwiające wpisanie identyfikatora od osoby polecającej to tak.

   Usuń
  2. Przed chwilą składałem wniosek. Można wpisać kod polecenia. Wpisałem "bankobranie" mimo że wnioskowałem tylko o konto osobiste (firmowe mnie nie dotyczy). Mam nadzieję że może być?

   Usuń
 5. A jakbym transakcje zrobił Blikiem to kartę muszę w ogóle wyrabiać? Czy można odpuścić?

  OdpowiedzUsuń
 6. Czyli tak: robię przelew 1000zł z banku X do mbanku, następnie robię przelew 1000zł z mbanku do banku X. Po mięsiącu robię przelew 1000zł z banku X do mbanku, następnie z mbanku do banku X i tak 5 miesięcy.

  Dobrze zrozumiałem? Wystarczy w ten sposób obrócić 1000zł + transakcje kartą?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. edit: nie doczytałem, że to jednorazowo ma być, czyli wystarczy wysłać z banku X 1000zł do mbanku i później można 1000zł z mbanku do banku X i to się liczy?

   Usuń
  2. jeśli chcesz otrzymywać bonusy to tak prze z 5 msc. Jednorazow znaczy, ze za każdym razem na być wpłącone 1 tys, a nie np. dwa razy po 500 zł

   Usuń
 7. Jeśli posiadam kredyt a mam konto techniczne o numerach 1140 2004 lub 1140 2017 to mnie wyklucza czy nie?

  OdpowiedzUsuń
 8. Wziąłem udział w promocji gdy był sam bon zalando. Czy będę miał też wybór i możliwą zmianę na stówkę w gotówce?

  OdpowiedzUsuń
 9. Proszę o wyjaśnienie, jeżeli prowadzę działalność gospodarczą, to żeby otrzymać 150 zł i 100 zł muszę złożyć dwa wnioski i otworzyć dwa konta ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za konto osobiste dostaniesz 100 zł (w formie nagrody pieniężnej lub karty upominkowej - samodzielnie można wybrać) oraz do 150 zł w postaci comiesięcznych bonusów pieniężnych (5 x 30 zł).

   Jeśli założysz konto firmowe to do wzięcia jest 150 i 100 zł (+ ewentualnie 50 zł za otwarcie konta z polecenia).

   Można wziąć udział w obydwu promocjach - wtedy założyć trzeba obydwa konta (osobiste i firmowe), ale można wziąć wyłącznie w jednej promocji (konta osobistego lub konta firmowego). Jak kto woli i jak kto może.

   Usuń
 10. chcąc skorzystać z promocji 100zł w gotówce muszę dokonać dowolnych 5ciu operacji w maju i czerwcu, nie ma wymogu wpływów jak rozumiem? Kiedy mogę zamknąć konto, jeśli nie chcę korzystać z kolejnych promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak wpłynie bonus to konto możesz zamykać. Jest możliwość w bankowości.

   Usuń
 11. Czy w miesiącu zawierania umowy np. maj też trzeba wykonać co najmniej 5 płatności kartą żeby nie było opłaty 4zł w czerwcu??

  OdpowiedzUsuń
 12. Co jeżeli posiadałem rachunek eMAX w EURO? Niby w regulaminie jest:
  "Uczestnikami Akcji nie mogą być klienci Banku posiadający konto osobiste prowadzone w złotych polskich..." więc wygląda na to, że konta walutowe nie wchodzą w rachubę.
  Czy moje rozumowanie jest poprawne?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To rachunek walutowy a nie ror więc słuszne rozumowanie.

   Usuń
 13. czy po spełnieniu warunków (5 płatności w czerwcu) mogę już zrezygnować z karty? czy jednak będzie się to wiązało ze stratą premii.

  OdpowiedzUsuń
 14. Dostał już ktoś maila?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja jeszcze nie mam.

   Usuń
  2. Ja też jeszcze nie otrzymałem maila o przyznaniu nagrody .
   Pewnie czekają do ostatniego dnia tj. 20 lipca.

   Usuń
 15. otrzymałem dzisiaj maila, i po zalogowaniu się nie mogę wybrać nagrody ani wypełnić formularza z danymi. Też tak macie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam identycznie . Próbowałem na Firefoxie , Explorerze i Chrome.
   Wszędzie mam tak samo - brak możliwości uzupełnienia formularza.

   Usuń
  2. Dostałem maila , w którym napisano, że dane należy uzupełnić do dnia 25.07.2018 zaś premia zostanie wypłacona do dnia 31.08.2018.
   W Regulaminie jest zapisane , że dane należy uzupełnić do dnia 23.07.2018 zaś premia zostanie wypłacona do dnia 31.07.2018.
   Tak się zastanawiam czy bank może jednostronnie zmieniać zapisy regulaminu.   Usuń
  3. Raczej to pomyłka z tym 31.08

   Usuń
  4. też tak mam po zalogowaniu nie da się dalej nic zrobić, ani wybrać nagrody, ani podać danych, co z tym zrobić?

   Usuń
  5. Ja zalogowałem się na promocyjnej stronie , wszedłem w kontakty i napisałem do nich reklamację.
   A tak nawiasem mówiąc to wstyd dla mBanku za taką wpadkę.

   Usuń
 16. Ja dostałem wiadomość, że nie spełniłem warunków mimo, że je spełniłem. Jak mogę się odwoływać? Za pośrednictwem banku czy organizatora?

  OdpowiedzUsuń
 17. Organizatorem jest AGORA !!! - więc nie ma co się dziwić , że wszystko szwankuje.
  Nie potrafią nawet wrzucić formularza na swoją stronę promocyjną .
  Dziwię się bankom , że jeszcze chcą korzystać z pseudousług Agory.

  OdpowiedzUsuń
 18. Żeby "uwidocznić" formularz na stronie promocyjnej należy wyczyścić wszystkie ciasteczka w przeglądarce . U mnie to pomogło .

  OdpowiedzUsuń
 19. Jak to zrobić?

  OdpowiedzUsuń
 20. Czyszczenie ciasteczek w różnych przeglądarkach wygląda trochę inaczej , ale zasada jest taka sama jak poniżej.
  Czyszczenie plików cookie ( ciasteczek ) w przeglądarce FIREFOX :
  Narzędzia - Opcje - Prywatność - Historia - Kliknąć w link "Wyczyść całą bieżącą historię"- Odznaczyć tylko ciasteczka - Kliknąć "Wyczyść teraz".

  OdpowiedzUsuń
 21. dostał już ktoś stówkę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja jeszcze nie dostałem . Mają czas do jutra.

   Usuń
 22. no już jest ostatni dzień i nic ....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie też nic.
   W mailu było do dnia 31.08. , ale to chyba pomyłka bo w regulaminie jest do dnia 31.07.
   Trzymają do północy ???.

   Usuń
 23. Również dostałam. Dajcie znać jak dostaniecie ten dodatkowy bonus za transakcje

  OdpowiedzUsuń
 24. Ja bonusu za transakcje nie dostałem, a powinien być do wczoraj wypłacony

  OdpowiedzUsuń
 25. Ja za transakcje w czerwcu bonus otrzymałem 27 lipca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem, że konto aktywne od maja? Ja własnie widzę, że mam aktywne od 1 czerwca więc promocja powinna być do końca miesiąca wypłacona za lipiec

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...