Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 2,8% na 4 miesiące i do 200 tys. zł na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w Getin Banku

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

4.11.2019

2,8% na 4 miesiące i do 200 tys. zł na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w Getin Banku

Getin Bank znów daje promocyjne oprocentowanie na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe
Na stawkę 2,8% w skali roku załapać się mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci banku, bo liczy się wpłacenie "nowych środków". Ale dla tych, którzy dopiero teraz założą konto w Getin Banku, do wzięcia (oprócz odsetek) czeka też gwarantowany bonus pieniężny 50 zł.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Getin Banku.]

Główne cechy promocji Elastycznego Konta Oszczędnościowego w Getin Banku to:
 • oprocentowanie dla nowych środków: 2,8% w skali roku dla kwoty do 200 000 zł (nowe środki w przedziale od 200 000,01 do 400 000 zł objęte będą już stawką na poziomie 2% w skali roku);
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 122 dni liczone od dnia spełnienia wszystkich warunków, do których należą: 
  • posiadanie lub założenie (jeśli ich jeszcze nie masz) konta osobistego i Elastycznego Konta Oszczędnościowego w Getin Banku, 
  • wyrażenie zgód: "na użycie przez Bank telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, (...) oraz (...) na otrzymywanie od Banku informacji handlowych drogą elektroniczną (...) oraz (...) równocześnie możliwość prowadzenia marketingu (...)" i brak sprzeciwu na przetwarzanie danych w celach marketingu bezpośredniego banku oraz 
  • (przede wszystkim) wpłacenie pierwszych nowych środków na Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku w okresie przystąpienia do promocji (od 4. do 30.11.2019 r.). 

Do promocji kwalifikują tylko indywidualne Elastyczne Konta Oszczędnościowe. Jeżeli teraz staniesz się klientem Getin Banku, to de facto wszystko co wpłacisz na taki rachunek z automatu będzie nowymi środkami. Jeżeli jednak jesteś już klientem Getin Banku, to objaśnienia dotyczące wyliczenia środków objętych promocyjną stawką znajdziesz nieco niżej (w części zatytułowanej "Jak wyliczyć nowe środki w Getin Banku?").

Jak uzyskać dodatkowy bonus 50 zł?


By skorzystać z promocyjnego oprocentowania na koncie oszczędnościowym, niezbędnym jest także posiadanie lub otwarcie konta osobistego w Getinie. Jeżeli dopiero teraz je założysz, to w prosty sposób zgarnąć możesz jeszcze bonus 50 zł. Sprawdź wpis z prześwietleniem promocji (tam znajdziesz link do promocyjnego wniosku o konto, w którym można podać kod polecenia niezbędny do uzyskania bonusu oraz dowiesz się, jak taki kod uzyskać; zapoznasz się też z prześwietleniem konta osobistego, które w prosty sposób można posiadać za 0 zł).

Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku - prześwietlenie oferty


Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku prowadzone jest za 0 zł bez warunków. Umożliwia ono także nielimitowane ilościowo przelewy środków na własne konto osobiste w Getinie (w przypadku ich zlecenia poprzez bankowość internetową lub mobilną). Takie warunki mają obowiązywać do końca 2020 roku.

Odsetki na koncie oszczędnościowym naliczane są za każdy dzień, na koniec którego środki znajdowały się na rachunku (i na każdy taki dzień bank wylicza saldo "nowych środków"). Kapitalizacja odsetek następuje na koniec każdego miesiąca kalendarzowego.

I to już wszystko, co ważne dla nowych klientów. Poniżej przedstawiam już informacje dla tych, którzy korzystają z konta/kont w Getin Banku i zamierzają załapać się na obecną promocję oprocentowania.

Jak wyliczyć nowe środki w Getin Banku? 


Na samym początku zwrócić warto uwagę, jaki rodzaj rachunku oszczędnościowego w Getin Banku posiadasz. Obecna oferta promocji oprocentowania obowiązuje bowiem wyłącznie dla Elastycznego Konta Oszczędnościowego (wprowadzonego do oferty Getinu w ostatniej dekadzie września). Jeśli nadal posiadasz "zwykłe" konto oszczędnościowe, to teraz trzeba je zmienić na Elastyczne Konto Oszczędnościowe (możliwe jest to w placówkach banku, jak i za pośrednictwem infolinii banku; zlecona dyspozycja wchodzi w życie od kolejnego dnia) albo założyć kolejny rachunek, który będzie już Elastycznym Kontem Oszczędnościowym (najprościej i najszybciej można to zrobić poprzez bankowość internetową).

Żeby skorzystać z promocyjnego oprocentowania na koncie oszczędnościowym, wpłacić trzeba "nowe środki", przez które Getin Bank rozumie:
"środki na EKO [Elastycznym Koncie Oszczędnościowym - przyp. Mr. Złotówa] wpłacone po Dacie Salda początkowego, stanowiące nadwyżkę nad Saldem początkowym na EKO oraz jednocześnie nad Saldem początkowym na Produktach depozytowych

Saldo początkowe na potrzeby promocji oprocentowania na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym wyliczane jest na 28.10.2019 roku. By to saldo wyliczyć, zgodnie z wytycznymi banku, należy zsumować środki klienta zgromadzone na koniec tego właśnie dnia na wszystkich produktach depozytowych (chodzi tu o rachunki oszczędnościowe, lokaty, rachunki techniczne i IKE w Getin Banku, których jesteś posiadaczem lub współposiadaczem). Środki te będzie trzeba utrzymywać w Getinie przez cały czas korzystania z promocyjnego oprocentowania na koncie oszczędnościowym (a tylko to co jest nadwyżką, będzie objęte promocyjną stawką oprocentowania).

Jednakże wpłacenie "nowych środków" nie jest jedynym warunkiem do spełnienia. Udziału w obecnej promocji nie można łączyć z poprzednimi edycjami promocji oprocentowania dla nowych środków, więc nie da się jednocześnie korzystać z nowej oraz jeszcze z którejś z poprzednich edycji (co mogłoby mieć miejsce zważywszy na to, że większość z poprzednich odsłon promocji raczyło klientów promocyjną stawką przez 122 dni). Ponadto:
"Z niniejszej Oferty nie może skorzystać uczestnik biorący udział w poprzednich edycjach Na nowe środki, któremu w okresie od 04.11.2019 r. do 30.11.2019 r. zakończył się Okres trwania poprzednich edycji Oferty Specjalnej „Na nowe środki”.
oraz
"Oferta nie łączy się z poprzednimi edycjami Oferty specjalnej „Na nowe środki”, „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” oraz z Ofertą Specjalną „Podwyższamy oprocentowanie”." 

Jeśli masz więcej niż jedno Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku, to promocja oprocentowania obejmować będzie tylko najstarszy z tych rachunków.

O najlepszych kontach oszczędnościowych, jak i o lokatach, nawet tych pojawiających się w ofercie banku jedynie na chwilę, dowiadywać się możesz zapisując się na bezpłatny newsletter.

Przydatne dokumenty: 

29 komentarzy:

 1. Gdzie sprawdzić datę końca już uruchomionej poprzedniej edycji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Napisz wiadomość w bankowości. Odpowiadają zazwyczaj tego samego dnia.

   Usuń
 2. Jeśli założyłem konto w zeszłym tygodniu ale dopiero teraz wpłacę środki to będę miał oprocentowanie liczone z tej edycji czy z poprzedniej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ważna jest wpłata p-wszych nowych środków na EKO. Jeśli nie wpłacałeś nic to teraz dopiero uruchomisz promocję (II edycję) na 122 dni.

   Usuń
 3. Radzę uważać na Getin Bank, bo u nich pieniądze wpadają w jakieś dziury czasowe. Przykładowo dziś nie zaksięgowali jeszcze przelewów przychodzących z pierwszej sesji elixir, a jest godzina 14:15.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam wszystko zaksięgowane. Nie wiem kiedy to się stało ale rano przelewałem (przed godz. 8) a teraz kasa jest. Wcześniej nie sprawdzałem.

   Usuń
 4. CO tam sypie teraz zawrotna?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziś na zawrotnej przy kwocie 10100 do Millenium 2,4% na 3 miesiące.

   Usuń
  2. Dzisiaj: 2,8% przy przelewie do Millennium i 2,7% do Getinu.

   Usuń
  3. Anonimowy4 listopada 2019 15:52

   2,4%? O której robiłeś przelew?

   Usuń
  4. Dziwne : dzisiaj przelewy do Getinu o ca 12.30 i potem ca 17.30 wypadło zawsze po 2,8%

   Usuń
  5. A w Millennium przy przelewie do Idea Banku propozycja na aż 2%

   Usuń
  6. Anonimowy 4 listopada 2019 16:53
   Przelew robiłem około 12,30.Być może mniej mi zaproponowali bo kwota mniejsza.Dwa tygodnie wcześniej przy kwocie dwa razy większej dali mi 2,7%.

   Usuń
  7. U mnie 2,8% było przy przelewie do Millenium o godz. 11:15. Kwota 100k. Ciekawe bo wcześniej oprocentowania raczej nie warunkowali kwotą.

   Usuń
  8. A od dziś spadki w IB. Nowe środki już tylko 2,6%.

   Usuń
  9. W Idea Banku zacne spadki. Zawrotna 2,3% przy przelewie do Getinu i po 2,4% do Millennium i Santandera.

   Usuń
 5. przy składaniu wniosku z bankowości internetowej jest dużo zgód do wybrania. czy ktoś wie jaki jest minimalny zestaw?

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwaga!!!!
  Jeżeli posiadasz konto oszczędnościowe z podwyższonym oprocentowaniem i założysz elastyczne konto oszczędnościowe to promocja na tym ostatnim wystartuje dopiero po zakończeniu podwyższonego oprocentowania na koncie oszczędnościowym.
  Tragedia w tym Getinie - rozwiązaniem jest zlikwidowanie konta oszczędnościowego lub przekształcenie owego w elastyczne konto oszczędnościowe!!!!!
  To wszystko usłyszałem dzisiaj na infolinii oraz to że moje 200k leżało z tego powodu 11 dni na elastycznym koncie oszczędnościowym z oprocentowaniem 0,5% !!!!!
  Co na to Złotówka !!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale co masz na myśli "podwyższone oprocentowanie"? Co to jest?

   Usuń
  2. @Anonimowy 19 listopada 2019 19:23
   To chyba nazwa promocji, która oferowana była (jest?) na zatrzymanie klientów, wycofujących środki z konta oszczędnościowego.

   @Anonimowy 19 listopada 2019 17:53
   Niestety promocje nie łączą się. W prześwietleniu cytuję fragment: "Oferta nie łączy się z poprzednimi edycjami Oferty specjalnej „Na nowe środki”, „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” oraz z Ofertą Specjalną „Podwyższamy oprocentowanie”."

   Usuń
 7. Hej
  przy składaniu wniosku o EKO po zalogowaniu do bankowości internetowej na końcu jest pytanie, czy wyrażasz zgodę na:
  "Wyrażam zgodę na przekazanie przez Bank moich danych osobowych: imienia, nazwiska, adresu do korespondencji, nr telefonu, e-mail, PESEL oraz przetwarzanie ich przez spółki grupy kapitałowej Banku (w rozumieniu przepisów ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych) i towarzystwa ubezpieczeniowe, z którymi Bank ma zawarte umowy ubezpieczenia grupowego klientów Banku (wykaz tych podmiotów dostępny jest na www.getinbank.pl oraz w oddziałach Banku) w celu realizowania przez te podmioty marketingu bezpośredniego poprzez SMS i telefon przy użyciu automatycznych systemów wywołujących i telekomunikacyjnych urządzeń końcowych zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004r. Prawo telekomunikacyjne oraz otrzymywania od nich informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną poprzez e-mail i w bankowości internetowej. "

  -rozumiem, że nie jest to zgoda obowiązkowa? Chodzi o spółki grupy kapitałowej, wg mnie w regulaminie o nich nie ma mowy że są obowiązkowe.

  OdpowiedzUsuń
 8. Podsumowując,
  w bankowości internetowej mamy do wyboru następujące zgody:
  1. Zgoda na marketing SMS i telefoniczny Banku
  2. Zgoda na marketing elektroniczny Banku
  3. Zgoda na oferty marketingowe spółek powiązanych i podmiotów współpracujących z Bankiem
  4. Zgoda na marketing przez Grupę kapitałową

  Rozumiem, że aby skorzystać z oprocentowania 2,8% na EKO wystarczy wyrazić zgodę na dwie pierwsze z nich?

  Złotówa, potwierdzisz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wymagane są wyłącznie wszystkie zgody związane z marketingiem banku. A te, które dotyczą spółek, podmiotów i grupy kapitałowej są już dobrowolne.

   Usuń
  2. "marketing standardowy" jest konieczny. Tylko przez tel. można odpalić. Uważajcie na nich - bo tak próbują oszukiwać

   Usuń
 9. Hej Maniacy. Są może jakieś przecieki czy promoja ta zostanie przedłużona poza 30.11? W połowie grudnia kończy mi się lokata w innym banku i nie wiem czy pod koniec listopada założyć EKO i wpłacić niewielką kwotę a w połowie grudnia główną kwotę po zamknięciu lokaty czy czekać i liczyć na przedłużenie promocji. Możecie polecić jakieś dobre rozwiązanie. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba nie ma takich przecieków. Spróbuj 30.11. zadzwonić na infolinię to może ci powiedzą. Mi kiedyś powiedzieli co będzie od kolejnego dnia.

   Usuń
  2. zakładałem wczoraj EKO jako powracający klient. pracownik banku weryfikujący mój wniosek wspomniał, iż od 1.12 EKO spada na 2,7%, poczekamy, zobaczymy.

   Usuń
  3. Podobno tak ma być. Więc kto ma możliwość, to dobrze by wpłacił choćby małą kwotę jeszcze w listopadzie, bo to uruchomi oproc. 2,8% z obecnej edycji.

   Usuń
 10. UWAGA !!!
  Próbują oszukiwać !!! Zgody marketingowe to także zgoda na "marketing standardowy" - nie wiecie co to ? Nie ma tego w bankowości elektronicznej ? I o to chodzi tym oszustom. Tą zgodę można wyrazić tylko w placówce lub telefonicznie. Dzięki tym chwytom mnie już okradli na 50 zł (bo nie załapałem się na 2,8% tylko mam 2,7% obowiązujące od grudnia. I tylko dlatego, że nie zgadzały mi się odsetki za 2 dni listopada. Jakby nie to straty byłyby dużo grubsze, pewnie kilkaset złotych. Z Getinem zalecam CZUJNOŚĆ !!

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...