Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: "Konto z zyskiem" czy "Zyskuj jesienią"? Dwie promocje bankowe. Którą wybrać?

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium530 zł od BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

22.11.2019

"Konto z zyskiem" czy "Zyskuj jesienią"? Dwie promocje bankowe. Którą wybrać?

Dziś w sposób praktyczny porównuję dwie obecnie dostępne promocje bankowe konta w BNP Paribas.

Porównanie promocji konta w BNP Paribas
Te promocje bankowe różnią się wartością nagród, które są do wzięcia (o 50 zł na korzyść akcji "Konto z zyskiem"), ale też różne są warunki do spełnienia. Choć ich realizacja jest rozłożona na podobny okres, to jednak promocja "Zyskaj jesienią" wymaga zdecydowanie mniejszych wydatków.

[Promocje zakończone. Sprawdź aktualnie dostępne promocje bankowe w BNP Paribas.]

BNP Paribas zachęca do założenia konta organizując równolegle dwie, alternatywne promocje bankowe. Bank ten sam, konto do założenia też, nawet nazwy promocji są podobne, stąd może to stwarzać pewien dylemat. Aby rozwiać wątpliwości i pomóc w podjęciu decyzji tym, których uwagę przyciągnęły te propozycje, przygotowałem krótki wpis.

Promocje BNP Paribas: "Konto z zyskiem" czy "Zyskuj jesienią"


To dwie, obecnie równolegle dostępne promocje bankowe z kontem w BNP Paribas w roli głównej. W obydwu przypadkach chodzi o Konto Otwarte na Ciebie wraz z wydawaną do niego kartą, którą można wybrać w dowolnym wariancie spośród trzech dostępnych (można więc wybrać np. Kartę Otwartą na Dzisiaj, przy której łatwo uniknąć opłaty - wystarczy bowiem miesięcznie wykonać zaledwie jedną płatność na dowolną kwotę i już żadnego kosztu nie będzie; a jeśli użytkownik karty nie ukończył 26. roku życia, to będzie miał ją za darmo bez konieczności robienia transakcji).

Obydwie promocje bankowe szczegółowo już na blogu prześwietliłem:

W podlinkowanych wyżej wpisach znajdziesz omówienie warunków, terminy wydania nagród i dokładne wskazówki dotyczące promocji BNP Paribas, jak i konta. Dziś publikuję jednak prostą tabelę, która ułatwi Ci wybór promocji bankowej najlepiej skrojonej pod Twe możliwości. Każdy z nas ma bowiem inną sytuację i inne uwarunkowania. Ktoś może płacić kartą często, ale będą to drobne wydatki, a ktoś z kolei robi zakupy rzadko, ale konkretne (w markecie na cały tydzień lub tankuje auto pod korek). To przekłada się na możliwości spełniania warunków w promocjach. A te wyglądają następująco:

                Promocja:
„Konto z zyskiem”
„Zyskuj jesienią”
Nagrody o wartości:
400 zł
(premie pieniężne)
350 zł
(premia pieniężna 300 zł i bon Allegro 50 zł)
Dostępność do:
8.12.2019 r.
(lub do wyczerpania puli 4500 rejestracji)
26.11.2019 r.
(lub do wyczerpania puli 3000 rejestracji)
Data zawarcia umowy do:
20.12.2019 r.
3.12.2019 r.
Warunki do spełnienia:
Grudzień:
- 3 płatności kartą na dowolne kwoty
- 6 płatności kartą na dowolne kwoty
Styczeń:
- płatności kartą na sumę min. 300 zł
- 10 płatności kartą na dowolne kwoty oraz
- wpływ(y) na sumę min. 1000 zł
Luty:
- płatności kartą na sumę min. 300 zł oraz
- wpływ(y) na sumę min. 1000 zł
- 10 płatności kartą na dowolne kwoty oraz
- wpływ(y) na sumę min. 1000 zł
Marzec:
- płatności kartą na sumę min. 300 zł oraz
- wpływ(y) na sumę min. 1000 zł
- 5 przelewów poprzez bankowość internetową lub mobilną
- 10 płatności kartą na dowolne kwoty oraz
- wpływ(y) na sumę min. 1000 zł
Termin wypłaty ostatniej premii do:
30.04.2020 r.
30.04.2020 r.
 Szczegóły:


 Weź udział:
Strona promocji

Strona promocji


Kiedy wybrać "Konto z zyskiem", a kiedy "Zyskuj jesienią"?


Zbieżne warunki w obydwu promocjach bankowych to zapewnienie wpływów na konto (w jednej promocji przez 2, a w drugiej przez 3 miesiące). Warto tu podkreślić, że nie musi być to przelew od pracodawcy, bo wystarczy przelew nawet z własnego konta w innym banku (byle nie był to rachunek w BGŻ Optima, ani z przejętego niedawno przez BNP Paribas Raiffeisena). Wpływy na sumę min. 1000 zł oznaczają, że możesz przelać raz w miesiącu taką kwotę, ale możesz też obracać mniejszymi kwotami. Ważne by w miesiącu kalendarzowym uzbierało się łącznie min. 1000 zł. No i wpływ oznacza jedynie pojawienie się środków w historii konta - nie musisz ich utrzymywać przez jakikolwiek określony czas. Kwotę wpływu można więc nawet od razu wydać, przelać lub wypłacić.

Jeśli zaś chodzi o płatności kartą, to tu różnica jest największa. O ile bowiem jeszcze w grudniu obydwie promocje bankowe mają wymóg transakcji na dowolne kwoty - bo ważna jest tylko ich liczba, o tyle od stycznia jest inaczej. Jeśli nie masz wielu wydatków (albo są one już zagospodarowane na potrzeby wykonywania płatności przy innych promocjach bankowych), to lepszym wyborem będzie dla Ciebie promocja "Zyskuj jesienią". Tam bowiem znaczenie ma liczba wykonanych transakcji, a ich kwoty to sprawa nieistotna. Można więc płacić za gazetę, bułkę, hot-doga, kawę czy inną drobnicę i będzie dobrze - ważne by zrobić 10 płatności w miesiącu. Łącznie zyskasz wtedy nagrody o wartości 350 zł (zaletą tej promocji jest również to, że jedną z nagród - bon Allegro o wartości 50 zł - otrzymasz bardzo szybko, bo już do 13.12.2019 r.).

Jeżeli jednak jesteś w stanie wykonywać transakcje na sumę min. 300 zł (może być to jedna lub wiele płatności na mniejsze kwoty - ważne by łącznie w miesiącu tyle się uzbierało), to śmiało możesz zdecydować się na "Konto z zyskiem", z którym uzbierasz premie do 400 zł.

Sprawdź szczegółowy opis promocji bankowej, która bardziej Ci odpowiada:

W powyższych wpisach znajdziesz też przygotowaną przeze mnie rozpiskę warunków promocji, którą można pobrać i wydrukować - harmonogram działań zdecydowanie pomoże przejść przez promocje bankowe w prostszy i wygodniejszy sposób.


Bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami bankowymi. Zapisz się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga. To zero spamu, a jedynie powiadomienia o nowych wpisach, które wysyłam do dwóch razy w tygodniu.

5 komentarzy:

 1. U mnie wybór już padł na "Konto z zyskiem". Jakoś płatności i tak się ogarnie a kasa większa i 100% gotówka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też kieruję się zasadą że biorę to gdzie jest więcej 😊

   Usuń
 2. Do wypełnienia wniosku chcą zdjęcie dowodu osobistego. Czy to bezpieczne? Co Wy na to?

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy jeszcze uzyska się bonus czy wyczerpana się pula?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak długo jak możliwa jest rejestracja na stronie promocji, tak długo pula się nie wyczerpała. Kto zatem zdąży się zarejestrować, ten może mieć pewność załapania się na promocję i nagrody. Zasada jest bowiem taka, że gdy pula się wyczerpie, to na stronie od razu zniknie formularz rejestracyjny i pojawi się komunikat o zakończeniu akcji.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...