Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe: listopad 2019 roku + ranking lokat

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

1.11.2019

Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe: listopad 2019 roku + ranking lokat

Listopad już w kalendarzu, więc czas sprawdzić, co przygotowały banki.

Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na listopad 2019 roku
Jak co miesiąc szperam w ofertach bankowych, by znaleźć najlepiej oprocentowane lokaty i konta oszczędnościowe. Wszystko to, co obecnie najkorzystniejsze, znajdziesz w poniższym wpisie.

Czytając ten wpis:
 • Dowiesz się, co zmienia się na rynku bankowym w Polsce? Bo znika nam właśnie kolejny bank.
 • Poznasz najlepsze obecnie lokaty i konta oszczędnościowe na listopad 2019 roku, które można też połączyć z promocjami, w których banki wypłacają dodatkowe, gwarantowane premie pieniężne.
 • Znajdziesz różne lokaty bankowe - z kontem i bez niego, dla nowych, jak i dla obecnych klientów.
 • Sprawdzisz, kiedy lepiej wybrać konto oszczędnościowe, niż lokatę bankową. Bo promocji oprocentowania na tych rachunkach ostatnio bardzo dużo.

Kolejna marka znika z polskiego rynku bankowości. Eurobank właśnie jest wchłaniany przez Bank Millennium. I o ile bank ten nie brylował w serwowaniu promocji i lokat z wysokim oprocentowaniem, to takie momenty zawsze zmuszają mnie do nostalgicznych wspomnień... Getin Online, Meritum Bank czy BGŻ Optima jeszcze kilka lat temu oferowały świetne oprocentowanie. Dziś albo tych marek nie ma, albo zmieniły swą strategię (jak BGŻ Optima, gdzie obecnie próżno szukać sensownych stawek dla oszczędzających). A niestety mniej małych banków, które zawsze najmocniej próbują się rozpychać, to mniejsza konkurencja. I o rywalizację oraz o przebijanie ofert dzisiaj ciężko (choć oczywiście do tego dochodzi mnóstwo innych czynników: rekordowo niskie stopy procentowe, obciążenia banków ze strony regulatorów, poziom napływu gotówki do banków większy niż zaciągniętych przez klientów kredytów itd.). Trzeba więc mocno szukać i się starać, by dla swych oszczędności uzyskać jak najlepsze oprocentowanie. Niniejszy wpis jest własnie po to, by Ci w tym pomóc.

Dla ułatwienia przeglądu tego obszernego wpisu, zastosowałem następujące pogrupowanie ofert bankowych:
 • Promocyjne oprocentowanie + gwarantowany bonus 
 • Promocyjne lokaty na listopad 2019 r. 
 • Lokaty mobilne 
 • Najkorzystniejsze lokaty dla każdego
  • Lokaty krótkoterminowe 
  • Lokaty długoterminowe
 • Najlepsze konta oszczędnościowe

Promocyjne oprocentowanie + gwarantowany bonus


Na początek to, co obecnie najlepsze. Czyli połączenie dwóch głównych tematów, które podejmuję na blogu Bankobranie. Z jednej strony to lokaty i konta oszczędnościowe z najlepszym obecnie oprocentowaniem, a z drugiej promocje bankowe z gwarantowanymi bonusami. Dzięki temu zwiększyć można ostateczny zysk, gdyż oprócz odsetek do wzięcia są też dodatkowe gratyfikacje. A takich propozycji ostatnio nawet sporo i - czemu dziwić się nie można - cieszą się one bardzo dużym zainteresowaniem w czasach, jakie mamy (niskie stopy procentowe + wysoka inflacja).

3% do 70 tys. zł + 2,6% do 100 tys. zł + rekordowa premia 200 zł od Alior Banku


To kumulacja różnych propozycji. Jest tu bowiem i lokata powitalna (dla nowych klientów) z oprocentowaniem 3% w skali roku na 100 dni i do 50 tys. zł, jak i takie samo oprocentowanie na koncie oszczędnościowym (do 20 tys. zł) gwarantowane do 15.01.2020 r. A kto ma więcej niż 70 tys. zł, ten jeszcze może wpłacić oszczędności na Konto Mocno Oszczędnościowe (na którym bank daje do 2,6% w skali roku). Do skorzystania z tych wszystkich propozycji przy jednocześnie najwyższej stawce oprocentowania uprawnia otwarcie konta osobistego w Alior Banku. A okazja ku temu jest nie lada, bo do wzięcia czeka gwarantowany bonus pieniężny 200 zł na start (to rekordowa premia, jak na ten bank). Kliknij i sprawdź szczegóły promocji Alior Banku >>

3% na pół roku + premia 200 zł od Banku Pekao


Bank Pekao oferuje konto oszczędnościowe, na którym gwarantuje stawkę 3% w skali roku przez okres 180 dni dla kwoty do 30 tys. zł. By skorzystać z tej propozycji, niezbędne jest otwarcie konta osobistego, za co bank dodatkowo daje premię. Zgarnąć można do 200 zł za spełnienie banalnie prostych warunków (które jednocześnie sprawiają też, że i konto, i karta do niego wydana są bez warunków darmowe). Kliknij i sprawdź szczegóły promocji Banku Pekao >>


2,7% do 100 tys. zł na... długo + łatwa premia 200 zł od Banku Millennium (TYLKO DO 4.11.!)Oferta promocji konta w Banku Millennium jest bliźniaczo podobna do wyżej przedstawionej propozycji Banku Pekao. Warunki uzyskania gwarantowanej premii 200 zł na start są bowiem bardzo proste i jednocześnie ich spełnienie sprawia, że za konto, ani za kartę bank nie pobierze żadnej opłaty. A i oferta oszczędnościowa tego banku jest godna uwagi ze względu na konto oszczędnościowe Profit. Da się na nim uzyskać 2,7% w skali roku dla kwoty do 100 tys. zł na okres 92 dni... ale w praktyce (czego uczy doświadczenie z wcześniejszych edycji, bo obecna to już 17. odsłona promocji) da się na dłużej. O ile bowiem w większości banków promocyjne oprocentowanie obowiązuje wyłącznie przez określony czas, a na kolejną edycję trudno się załapać (lub jest to wręcz niemożliwe), to w Millennium przy zastosowaniu prostego triku swe oszczędności można utrzymywać przy promocyjnym oprocentowaniu z edycji na edycję. Kliknij i sprawdź szczegóły promocji Banku Millennium >>


3% do 50 tys. zł + zwroty za płatności (do 150 zł) w T-Mobile Usługi Bankowe


T-Mobile Usługi Bankowe jest bankiem powstałym w efekcie współpracy telekomu z Alior Bankiem. By korzystać z jego promocji, nie trzeba posiadać telefonu w T-Mobile, a nawet można być klientem Aliora. Dla osób, które założą konto osobiste w T-Mobile Usługi Bankowe czeka oprocentowanie 3% w skali roku gwarantowane na 92 dni na koncie oszczędnościowym dla kwoty do 50 000 zł. A i z kontem osobistym można zarobić - do wzięcia jest do 25 zł miesięcznie (przez 6 kolejnych miesięcy) w przypadku wykonania płatności kartą na sumę min. 500 zł (Konto Premium). Ale jest też wariant dla tych, którym zależy wyłącznie na promocji oprocentowania. Wtedy wystarczy wybrać Konto Freemium bez karty (które prowadzone jest za 0 zł bez warunków). Kliknij i sprawdź szczegóły promocji w T-Mobile Usługi Bankowe >>

3% do 30 tys. zł i premia do 350 zł od Credit Agricole


Dla nowych klientów Credit Agricole przygotował promocję powitalną ze stawką 3% w skali roku na Rachunku Oszczędzam (którą gwarantuje na okres 4 miesiące i dla kwoty do 30 tys. zł). Promocja wymaga jednak otwarcia konta osobistego. Z nim zyskać można jednak do 350 zł w bonusach pieniężnych (za spełnienie całkiem prostych warunków). Kliknij i sprawdź szczegóły promocji Credit Agricole >>

2,7% do pół miliona zł(!) + bonusy do 300 zł od mBanku


Ta propozycja pochodzi z mBanku, w którym o tak wysokie oprocentowanie dotąd było dość trudno. Tym razem pojawiła się jednak propozycja, dzięki której do uzyskania na koncie oszczędnościowym jest 2,7% w skali roku aż do 500 tys. zł! Oprócz konta oszczędnościowego trzeba też założyć konto osobiste (mKonto Intensive), z którym zyskać można do 300 zł (ewentualnie mKonto Intensive można już posiadać, ale wtedy da się załapać na promocyjne oprocentowanie, ale już nie na bonusy). Warunki w przypadku tej promocji są dość wyśrubowane (bo to w końcu konto dla zamożnych). Kliknij i sprawdź szczegóły promocji w mBanku >>


Promocyjne lokaty na listopad 2019 r.


W tym miejscu znajdziesz obecnie najlepsze lokaty bankowe. Ale w parze z najwyższym możliwym oprocentowaniem idą dodatkowe warunki: najczęściej trzeba założyć konto (choć to niejednokrotnie bywa bez warunków darmowe, więc wymogu tego nie można traktować jako uciążliwości) i/lub być nowym klientem, więc w praktyce są to też głównie lokaty powitalne.

Najlepsza lokata aktualnie dostępna jest w Nest Banku, który daje 4% w skali roku dla kwoty do 10 000 zł. Do skorzystania z promocji wymagane jest otwarcie konta osobistego (bezwarunkowo darmowego). Lokata może być 3- lub 6-miesięczna - wybrać to można samodzielnie. W drugim przypadku trzeba jednak dodatkowo zapewnić wpływy na konto (o czym piszę tutaj).

Także 4% w skali roku (acz warto doprecyzować, że jest to oprocentowanie uśrednione, bowiem wynosi od 3% w pierwszym, przez 4% w drugim po 5% w trzecim miesiącu trwania lokaty) uzyskać da się także w Plus Banku. Maksymalna kwota tego depozytu to 10 000 zł. Choć w tym przypadku, by nic nie płacić za konto, trzeba zapewnić wpływ lub wykonać płatności kartą na sumę min. 500 zł.

W Idea Banku promocyjna lokata powitalna (skorzystać z niej mogą wyłącznie nowi klienci, którzy dotąd nie posiadali żadnej umowy, ani nawet nie wnioskowali o jakikolwiek produkt w tym banku) dostępna jest bez konieczności zakładania konta osobistego. Do wyboru jest jedna z dwóch opcji: Lokata Happy (dla kwoty od 1 000 do 20 000 zł z oprocentowaniem 3,8% w skali roku) lub Lokata Happy Pro (dla kwoty do 20 000,01 do 400 000 zł ze stawką 3,3% w skali roku). Czas trwania depozytu to w każdym przypadku 3 miesiące.

W mBanku na 3-miesięcznej mLokacie na Wejście uzyskać można 3,5% w skali roku dla kwoty do 10 tys. zł. By nic nie płacić za konto otwierane przy tej okazji, wybierz eKonto osobiste bez karty.

Alior Bank oferuje 3% w skali roku na powitalnej lokacie 100-dniowej dla kwoty do 50 tys. zł. To propozycja dla osób, które założą Konto Jakże Osobiste i są przy tym nowymi klientami, przez których bank rozumie osoby, które dotąd nie były klientami Aliora (ani banków przejętych przez ten bank, a więc np. BPH czy Meritum Banku).

Lokaty mobilne w listopadzie 2019 r.


Lokaty mobilne są propozycją banków skierowaną dla osób korzystających z aplikacji. Bo tylko tam można założyć lokatę tego typu. Takie oferty przygotowały następujące banki:
 • Getin Bank z oprocentowaniem 3% w skali roku na okres 3 miesięcy dla kwoty do 500 do 10 000 zł;
 • Bank Millennium (Lokata Urodzinowa) z oprocentowaniem 3% w skali roku na okres 1 miesiąca dla kwoty od 1 000 do 10 000 zł (lokatę założyć można w ciągu 30 dni od urodzin klienta; by ją założyć niezbędne jest wykorzystanie rozszerzonej rzeczywistości);
 • Santander Bank Polska z oprocentowaniem 2,5% w skali roku na okres 4 miesięcy dla kwoty od 1 000 do 20 000 zł;
 • Bank Millennium (Lokata Mobilna) z oprocentowaniem 2,25 lub 2,5% w skali roku (wyższa stawka obowiązuje dla wniosków złożonych z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości w aplikacji mobilnej) na okres 3 miesięcy dla kwoty od 1 000 do 10 000 zł.

Z wymienionych tylko Getin i Bank Millennium (w przypadku Lokaty Mobilnej) umożliwiają założenie kolejnej lokaty mobilnej (ale dopiero po zakończeniu poprzedniej). W pozostałych bankach lokaty tego typu są jednorazowe.

Najkorzystniejsze lokaty dla każdego - listopad 2019


Było już o różnego rodzaju lokatach promocyjnych, gdzie banki stawiają dodatkowe warunki (trzeba być nowym klientem albo założyć konto i wykazywać się określoną aktywnością). Teraz czas na lokaty bankowe już bez wyśrubowanych wymagań. Aczkolwiek pojawiają się takie, jak konieczność posiadania/założenia konta osobistego albo wpłacenie "nowych środków".

Lokaty krótkoterminowe w listopadzie 2019 


Zarówno nowi, jak i obecni klienci Idea Banku skorzystać mogą z Lokaty na Nowe Środki Plus, która pozwala ulokować większe środki (nawet do miliona złotych, acz przypomnę, że limity Bankowego Funduszu Gwarancyjnego są niższe - piszę o tym jeszcze na końcu niniejszego wpisu). Oprocentowanie na tej lokacie uzależnione jest od okresu depozytu jaki wybierzesz. I tak możesz uzyskać: 2,2% na 12 miesięcy, 2,3% na 6 miesięcy i/lub 2,7% na 3 miesiące (w każdym przypadku, jak i w całym wpisie oprocentowanie podaję w ujęciu rocznym). Wymogiem jest jednak otwarcie lub posiadanie konta osobistego w tym banku oraz wpłacenie nowych środków. Jeśli tych dodatkowych warunków nie chcesz lub nie możesz spełnić, to alternatywą jest Lokata Nr 1, ale na niej najwięcej uzyskasz przy wariancie na 12 miesięcy (2,1% w skali roku).

Na 180-dniowej Lokacie Sprint w Toyota Banku (dostępnej dla posiadaczy konta osobistego w tym banku) uzyskać można 2,4% w skali roku. Na depozyt wpłacić da się od 3 do 18 tys. zł, a każdy klient posiadać może maksymalnie 10 lokat tego typu, więc maksymalnie można ulokować do 180 tys. zł.

Szukając dalej lokat bez szczególnych obwarowań i wymogów, dojdziemy do Getin Banku, który na Lokacie na Nowe Środki oferuje 2,1% w skali roku, które uzyskać można przez okres 6 lub 12 miesięcy. Na lokatę wpłacić można do 300 tys, zł. Muszą być to nowe środki, ale nie ma już konieczności zakładania konta.

Można jeszcze wspomnieć o Santander Consumer Banku (nie mylić z Santander Bankiem, który zastąpił BZ WBK), który oferuje oprocentowanie 2,1% w skali roku przez 15 miesięcy. To Lokata Online Nowe Środki również dostępna bez konta.

Lokaty długoterminowe (listopad 2019 roku)


Wspomniane na wstępie zniknięcie Eurobanku jest zauważalne w grupie lokat na dłuższy okres, bo jeszcze miesiąc temu właśnie w tym banku w przypadku lokat na 3 lata można było załapać się na oprocentowanie do 2,6% w skali roku. Gdzie teraz można znaleźć najwyższe stawki na lokatach 2- czy 3-letnich?

Na okres 24 miesięcy najwięcej uzyskać można dzięki EKOlokacie na lata z oferty BOŚ Banku. Standardowe oprocentowanie na niej wynosi 2,1% w skali roku, ale możliwy jest także dodatkowy bonus (podwyższający oprocentowanie o 0,5 p.p.). By łącznie uzyskać więc 2,6% w skali roku, trzeba posiadać konto, wyrazić zgody marketingowe, zapewnić comiesięczny wpływ wynagrodzenia min. 1000 zł oraz co miesiąc wykonać płatności kartą na sumę co najmniej 300 zł. Prościej będzie już w Santander Consumer Banku, gdzie bez konieczności zakładania konta, na lokacie dla nowych środków uzyskać można 2,3% w skali roku.

Najlepsze 3-letnie lokaty znaleźć można w Santander Consumer Banku (2,5% w skali roku), Toyota Banku (2,4% i 2,3%) oraz Credit Agricole (2,3%).

Depozytem ze szczególnie długim okresem umowy jest Lokata 5 na 5 w BOŚ Banku, na której uzyskać można 2,84% w skali roku (to średnie oprocentowanie, gdyż wzrasta ono wraz z każdym rokiem umowy). 5 lat - bo na tyle jest ta lokata - to jednak okres tak długi, że nie sposób przewidzieć zmiany polityczne i gospodarcze, które mogą zajść (a za tym również mogą zmieniać się stopy procentowe).

Najlepsze konta oszczędnościowe na listopad 2019 roku


Konta oszczędnościowe już od jakiegoś czasu stały się świetną alternatywą wobec krótkoterminowych lokat. Przewyższają je bowiem wysokością oprocentowania. A dzięki temu, że w wielu przypadkach obowiązuje gwarancja utrzymania warunków przez określony czas, to mamy pewność osiągnięcia zysku (jak na lokacie). Do tego też dochodzą zalety konta oszczędnościowego: możliwość dopłacania środków (co w przypadku lokat nie jest możliwe) oraz wypłaty części lub całości swych oszczędności bez utraty odsetek za czas faktycznego utrzymywania depozytu.

Liderem zestawienia w tej kategorii jest Getin Bank, w którym znaleźć można najwyższe oprocentowanie i na najdłuższy okres - to 3,5%  przez rok dla kwoty do 10 000 zł. Jeżeli jednak posiadasz większe oszczędności, to w tym banku znajdziesz też ofertę 2,8% w skali roku do 200 tys. zł (na 4 miesiące). Z tej drugiej opcji skorzystać mogą nie tylko nowi, ale i obecni klienci banku, bo warunkiem załapania się na promocyjne oprocentowanie jest wpłacenie nowych środków.

Aż 5 banków oferuje na kontach oszczędnościowych oprocentowanie 3% w skali roku. Różne są jednak parametry tych propozycji. Najlepiej jednak wygląda to w Citibanku, bo nie dość, że można wpłacić większą kwotę (nawet do 100 tys. zł), to promocyjne oprocentowanie można sobie zagwarantować na 6 miesięcy. W uprzywilejowanej sytuacji do skorzystania z tej promocji są osoby, które posiadają (lub dopiero wyrobią) kartę kredytową z logo Citi (co też się opłaca, bo promocji z kartą Citi Simplicity jest sporo). Kliknij i sprawdź szczegóły promocji Citibanku >>

Stawkę 3% w skali roku na koncie oszczędnościowym oferują jeszcze - wspomniane już zresztą - Alior Bank, Credit Agricole, Pekao oraz T-Mobile Usługi Bankowe. Sporo jest jednak różnic między tym propozycjami. W pierwszym z wymienionych banków ulokować można do 20 000 zł. W dwóch kolejnych (czyli w Credit Agricole i Pekao) maksymalnie do 30 000 zł, a w T-Mobile Usługi Bankowe nawet 50 000 zł.  Ale maksymalna kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem to nie jest jedyna różnica. Bo obowiązują też odmienne okresy obowiązywania podwyższonej stawki. W Alior Banku do 15.01.2020 r., w Credit Agricole 4 miesiące, w Pekao 180 dni, a w T-Mobile Usługi Bankowe przez 4 miesiące. W każdym z przypadków niezbędne jest otwarcie konta osobistego (bo to zazwyczaj propozycje dla nowych klientów) albo jego posiadania (w przypadku Alior Banku).

Objaśnienia


Stan przedstawiony w niniejszym wpisie obowiązuje na 1.11.2019 r. Wszystkie najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe znajdziesz w aktualizowanych na bieżąco zestawieniach:

Jako że osobiście preferuję spokój i bezpieczeństwo dla swych oszczędności, to na blogu Bankobranie uwzględniam wyłącznie lokaty i konta oszczędnościowe oferowane przez banki podlegające pod Bankowy Fundusz Gwarancyjny. A to oznacza ochronę środków do sumy nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro. Wtedy nawet w przypadku bankructwa banku otrzymasz swe pieniądze z powrotem. Więcej o działaniu systemu ochrony depozytów w Polsce przeczytasz w mym wisie poradnikowym: jak działa Bankowy Fundusz Gwarancyjny oraz komu i w jakich sytuacjach wypłaca pieniądze

Jeśli dopiero zaczynasz swą przygodę z oszczędzaniem i masz jakiekolwiek pytania dotyczące lokat, sprawdź kompendium wiedzy: Lokata bankowa: co to jest, co daje, jak obliczyć odsetki i wszystko co warto wiedzieć. Tam też znajdziesz kalkulator odsetek, który w prosty sposób pozwoli Ci wyliczyć zyski z lokat i kont oszczędnościowych.


Bądź na bieżąco z najlepszymi lokatami i kontami oszczędnościowymi, a także promocjami banków.  na Twitterze i polub na Facebooku:


61 komentarzy:

 1. Poziom absurdu oprocentowania lokat w niektórych bankach jest niebywały. Ofert PKO czy ING to już nawet nie sprawdzam. Ale ostatnio w jednym banku robiłem przelew i pojawiła mi się oferta "promocyjnej lokaty". Takiej na zatrzymanie. I uwaga: był to 1% na 365 dni.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A co w tym dziwnego? W bardzo wielu krajach oprocentowanie lokat jest poniżej poziomu inflacji, a szczególnie tam, gdzie mają stabilne systemy bankowe. W skali Europy Polska raczej przoduje w kwestii lokat!

   Usuń
  2. A w których dają 1 procent na zatrzymanie?

   Usuń
  3. Podobno w €-zonie są ujemne stopy procentowe. Czy do lokat trzeba dopłacać?

   Usuń
 2. Materiał jak zawsze profeska :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeszcze w Millennium jest 2,7% na koncie oszczędnościowym. Wg mnie najlepsza oferta.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie lepiej już odpuścić sobie całkowicie konta i lokaty, i przenieść środki na Mintosa lub coś podobnego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jedynie lokata (alternatywnie konto oszczędnościowe):
   - ma gwarancję wpłaconego kapitału
   - daje z góry określony zysk
   - pozwala ulokować w praktyce dowolne środki
   - jest bez prowizji, opłat i dodatkowych kosztów
   - w praktyce jest bezobsługowa
   - daje dostęp do środków w każdym momencie
   - umożliwia wybór dowolnej perspektywy lokowania środków

   W przypadku wszystkich alternatywnych form lokowania czy inwestowania środków spełnienia tych wszystkich kryteriów próżno szukać. Osobiście cenię sobie spokój i bezpieczeństwo swych środków, więc dlatego skupiam się na tym co ma gwarancje (choć oczywiście bardzo bym chciał, żeby zysk z tego był większy).

   Usuń
 5. Na ten moment to najlepsza oferta to Getin Bank:
  1) 10 tys zl oprocentowane 3,5% na rok czasu
  2) wszystko ponad 10 tys zl oprocentowane na 2,8 na 4 miesiace
  3) 50zl z polecenia za otwarcie konta
  4) konto bezplatne - wystarczy 1 transakcja karta w miesiacu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziś wystartowała właśnie kolejna edycja programu "Polecam Proste Zasady" (opisuję tutaj). Sporo dobrego :)

   Usuń
  2. Jak ostatnio Zawrotna? Ktoś wie?

   Usuń
  3. 2,7% na 3 miechy na zawrotnej przy próbie przelewu do millennium

   Usuń
  4. W Getinie na zatrzymanie ostatnio 2,4%

   Usuń
  5. U mnie 2,8% na 3 miesiące podczas próby przelewu do Millennium.

   Usuń
  6. Przy próbie przelewu do GNB dają 2,81% :)

   Usuń
  7. "Przy próbie przelewu do GNB dają 2,81% :)"

   Kiedy? (czy to dziś 1 list.) i jeśli wolno spytać przy jakiej kwocie dostałeś/aś taką propozycję?

   Usuń
  8. Dzisiaj przy przelewie 11 tys. do Millennium 2,8%.

   Usuń
  9. Przy większej kwocie i do Getinu to samo - też 2,8% :)

   Usuń
  10. Potwierdzam. Dziś chciałem zrobić przelew ekspresowy do Millennium i wyskoczyła propozycja 2,8% na 3 miesiące. Przelewałem 23 tys. zł.

   Usuń
  11. To skąd się u niektórych pojawiło 2,81%?

   Usuń
  12. "To skąd się u niektórych pojawiło 2,81%?"

   Sądzę, że to jakaś literówka tj. "cyfrówka" ;)

   Odpowiedz

   Usuń
  13. Czy Zawrotna dostępna jest w bankowości mobilnej?

   Usuń
  14. Przy wątku od Idea Banku warto przypomnieć że bank od 18.11 wycofuje 2 darmowe przelewy natychmiastowe przy koncie Idealnym.

   Usuń
  15. W Getin oszukują bowiem te 10 tys to nie jest 3.5 % a jedynie 0.7.. Ktoś może pomyśleć że kwota 10 tys jest na 3.5 a reszta na 2.8 a tak nie jest bo ogólnie jest 2.8 a 10k jest wyrównanie do 3.5 czyli wzrasta o 0.7 procent a nie 3.5 nie dajcie się naciac..

   Usuń
  16. Na koniec miesiąca kalendarzowego wypłacane są odsetki wynikające z oprocentowania standardowego. Ale później bank weryfikuje jeszcze czy zostały spełnione warunki promocji (m.in. wpływ) i wypłaca bonus (wszak nazwa promocji to "Bonus za aktywność"), który na konto wpada do 15. dnia kolejnego miesiąca, w wysokości odpowiadającej różnicy pomiędzy oprocentowaniem 3,5% w skali roku, a odsetkami już wypłacanymi (standardowo).

   Usuń
  17. Potwierdzam. Jest tak jak pisze Złotówka.

   Usuń
 6. Ja już na ten moment wykorzystałam wszystkie dostępne możliwości.Czekam na zakończenie promocji...by zamknąć konta odczekać okres wykluczenia i zacząć od nowa.Na Bankobranie mimo to zaglądam niemal codziennie.Dziękuję Złotówo.Dużo mi pomogłeś.Dzięki Tobie czasem gdy rozmawiam z konsultantem bany lepiej jestem zorientowana niż konsultant😊Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za miłe słowa :) Życzę jak najszybciej pojawiających się okazji do powrotu. Pozdrawiam :)

   Usuń
 7. Jakie znacie konta oszczędnościowe z których można przelewać bez ograniczeń? Tzn. nie ma tylko jednego darmowego przelewu ale każdy jest za darmo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mocno Oszczędnościowe w Aliorze i oszczędnościowe w BGŻOoptima.

   Usuń
  2. Konto oszczędnościowe PKO SA wszystkie przelewy bezpłatne.

   Usuń
  3. 1. Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin - darmowe wszystkie przelewy przez bankowość internetową/mobilną na własny ROR w Getin do końca 2020 r.
   2. Konto Mocno Oszczędnościowe w Alior - darmowe wszystkie przelewy przez bankowość internetową/mobilną na własny ROR w Alior.
   3. Otwarte Konto Oszczędnościowe w ING - darmowe wszystkie przelewy przez bankowość internetową/mobilną na rachunki własne w ING.

   PS. @Unknown 1 listopada 2019 21:15 wprowadza w błąd, bo w Pekao darmowe są przelewy z KO na ROR tylko przez bankowość mobilną.

   Usuń
  4. #Anonimowy1 listopada 2019 21:04
   Tylko że w BGŻOptima oprocentowanie 0,7% więc już lepiej wyjdzie płacić za drugi przelew niż trzymać na takim oproc.
   #Unknown1 listopada 2019 21:15
   PKO? Jakie konto?

   Usuń
  5. Przelewy za darmo ma też BNP Paribas (Konto Dobrze Oszczędnościowe). No ale oproc. 0,5%

   Usuń
  6. W Getinie teraz jest Elastyczne KO. Ale dotąd też można było wypłacać do woli. Tylko sposobem. Przelew był 1 darmowy, ale do woli można było zakładać lokat z pobraniem środków z konta oszczędnościowego. To zawsze było darmowe. No a potem lokatę można było zrywać.

   Usuń
 8. A co z opłatą za konto oszczędnościowe po wycofaniu środków? Ja mam oszczędnościowe w Getin, właśnie minął okres promocyjny i jak się doliczylam to oprocentowanie jest na poziomie 1%.
  Czy można bezkarnie mieć saldo O? A jak jest w innych bankach? Bo przekładam konta oszczędnościowe i potem je sztucznie utrzymywać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Konto oszczędnościowe jest darmowe bez względu na to czy masz coś na nim czy nie masz.

   Usuń
 9. Banki dają po dupie, coś im się chyba podyrdało w główkach.
  Inflacja w Polsce jest już w okolicy 7%, a lokaty są po ok 1%, a 3% dostać to już mega wyczyn i w dodatku z limitem ok 30 tyś zł.
  Banki chyba chcą by ludzie się wkurzyli i pozabierali oszczędności.
  Jak tak dalej będzie to samo zacznę szukać jakiegoś taniego domku czy działki po pieniądzach i zainwestuje w nieruchomości a bank dostanie figę ode mnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bank jak banki. Zwróć uwagę że RPP nie zmienia stóp procentowych już od ponad 4 lat. Dlaczego banki miałyby to robić za RPP?

   Usuń
  2. Do czego służą w danym kraju stopy procentowe? Wie ktoś?

   Usuń
  3. W Polsce z oszczędności Polaków, banki finansują ROZDAWNICTWO +

   Usuń
 10. A czy masz może wiedzę co będzie teraz z promocją cashbacku z Eurobanku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten cashback ma być zachowany.

   Usuń
  2. Na szczęście zostaje. Choć wadą będzie gdy trzeba czyścić konta pod kolejną promocję oprocentowania na KO Profit. Tam też będzie trzeba wyzerować konto i to na weekend gdy wydatków pod zwroty 5% jest najwięcej.

   Usuń
 11. Rzekomo w Aliorze lokata urodzinowa też jest. Ktoś może potwierdzić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzekomo 2,65% na 100 dni. Ale do urodzin mi jeszcze trochę zostało.

   Usuń
 12. Z których banków przechodzi przelew weryfikacyjny przy otwieraniu rachunku w T-mobile?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak ci raz nie przeszedł to przy kolejnym wniosku musisz wybrać kuriera.

   Usuń
  2. Nie przeszło mi dwa razy, w trzecim wniosku wreszcie przeszło Pekao SA.

   Usuń
 13. W Millennium na kiedy czyszczenie kont?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. https://bankobranie.blogspot.com/2019/11/wyplata-srodkow-z-konta-oszczednosciowego-profit-w-millennium.html

   Usuń
 14. Plus bank obniszka lokat. Nie ma lokat na dwa lata

  OdpowiedzUsuń
 15. Jak to jest z zachowaniem ustawy RODO w przypadku Alior Banku : To propozycja dla osób, które [...] są przy tym nowymi klientami, przez których bank rozumie osoby, które dotąd nie były klientami Aliora (ani banków przejętych przez ten bank, a więc np. BPH czy Meritum Banku). Jeżeli zamknąłem konto w BPH i Meritum a potem bez mojej zgody ani żadnej informacji pomimo zamknięcia tam kont moje dane zostały przejęte przez Alior i ten bank twierdzi że mam niby tam umowę ramową ???? Według mnie to karygodne naruszenie RODO gdzie dane osobowe zostały przejęte przez instytucję bez żadnej informacji i zapytania o moja zgodę

  OdpowiedzUsuń
 16. Niemiecki Volksbank Raiffeisenbank właśnie wprowadził ujemne stopy procentowe dla osób oszczędzających swoje pieniądze na rachunkach i lokatach – w ten sposób przerzuca na klientów koszty związane ujemnymi stopami procentowymi EBC.

  Stopa depozytowa wynosi obecnie -0,5% i od pewnego czasu niektóre banki wprowadzały ujemne stopy dla oszczędności, ale dotyczyło to przede wszystkim wysokich kwot depozytów. Volksbank Raiffeisenbank zdecydował się jednak wprowadzić ujemną stopę dla wszystkich lokat i rachunków. Wynosi ona właśnie -0,5%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Volksbank Raiffeisenbank to niemal jak Polksbank Raiffeisen :)

   Usuń
  2. Ale 'polski' Raif został wchłonięty przez dawny BGŻ.

   Usuń
 17. Mam prośbę o publikację/zestawienie opłat za konta osobiste. Ostatnio Bank Pekao za konto życzył sobie i skasował 50 zł za m-c .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wychodzi na to, że posiadasz Konto Świat Premium. To rachunek, który kosztuje 50 zł miesięcznie. Można tej opłaty uniknąć, ale wymagane jest wtedy posiadanie w banku aktywów na sumę 200 tys. zł (dużo zważywszy nawet na fakt, że dla posiadaczy tego konta, oprocentowanie 3% na koncie oszczędnościowym obowiązuje nie do 30, ale do 100 tys. zł). Niestety Konto Świat Premium nie kwalifikuje też do promocji z premią 200 zł za otwarcie konta, więc z tej przyczyny nie prześwietlam go na blogu.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...