Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Moje zarabianie na bankach - podsumowanie października 2019 roku

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

24.11.2019

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie października 2019 roku

Jak zawsze w ostatnią niedzielę miesiąca, dziś raportuję o swych wynikach.

Moje zarabianie na bankach: podsumowanie października 2019
W poniższym podsumowaniu znajdziesz informacje o tym ile wydałem i ile zarobiłem korzystając z promocji bankowych. Miniony miesiąc nie był dla mnie najłaskawszy... Ale kolejny zapowiada się lepiej.

Na początek Santander Bank, gdzie wpadło 80 zł za polecenie konta. Rekomendacja odbyła się w gronie rodziny, więc tylko z tego powodu uwzględniam ten bonus w comiesięcznym podsumowaniu (czego nie robię w przypadku bonusów uzyskanych dzięki poleceniom za pośrednictwem bloga - to byłoby niemiarodajne, a w swych raportach przedstawiam obraz bankobrania w dość standardowym gospodarstwie domowym 2+2).

A teraz... już miałem pisać Eurobank, a to Bank Millennium, który właśnie przejął niedawno działalność Eurobanku i teraz konto ze zwrotem działa już w banku w kolorystyce magenty. 5-procentowy moneyback naliczany za transakcje w wybranych kategoriach przyniósł mi tym razem 44,23 zł.

Bonus 25 zł przyniosło mi Konto Premium w T-Mobile Usługi Bankowe, gdzie co miesiąc wpada taka waśnie gratyfikacja, jeśli wykonam płatności kartą na sumę min. 500 zł.

Zwroty za płatności wpadły również na konto w Alior Banku, który oddaje 1% za płatności mobilne i BLIKiem. Ten rachunek utrzymuję ze względu na 3% oferowane przez ten bank na koncie oszczędnościowym, a swego czasu zachętą do jego założenia była premia na start (tak, jak i teraz, gdzie do wzięcia czeka gwarantowany bonus 200 zł).

I... to wszystko. Lista w tym miesiącu jest krótka, a i kwotowo daje to jeden z najniższych zarobków, jakie co miesiąc (już od prawie 6 lat) publikuję na blogu Bankobranie. To zbieg różnych okoliczności. Ale już kolejny miesiąc powinien być o wiele lepszy (pojawią się m.in. bonusy od BNP Paribas, do którego ja i żona powróciliśmy po pewnym czasie znów łapiąc się na promocje bankowe z logiem tego banku).

Wszystkie bonusy i nagrody - jeszcze raz - zebrane w jednym miejscu przedstawia poniższa tabela:
Gdzie?
W jaki sposób?
Ile wydałem?
Ile zyskałem?
Santander Bank
Program „Polecam Mój Bank”
-
80 zł
Eurobank
Zwrot 5% za płatności kartą
884,60 zł

44,23 zł
T-Mobile Usługi Bankowe
Zwrot na Konto Premium
502 zł
25 zł
Alior Bank
Zwrot 1% za płatności mobilne
1093
10,93 zł

A wpływy premii i zwrotów potwierdzam poniżej:
Moje zarabianie na bankach: raport za październik 2019 roku

Wyliczenia


Razem ze wszystkich premii, bonusów i zwrotów uzbierało się ‭‭160,16‬‬ zł. I jest to kwota, którą w całości mogę uznawać za zysk, gdyż nie poniosłem żadnych kosztów z tytułu posiadanych kont czy kart. Część z nich jest bowiem bezwarunkowo darmowa, a w przypadku pozostałych spełnienie warunków promocji jednocześnie jest też spełnieniem warunków zwalniających z opłat.

Kwotę uzyskaną dzięki promocjom bankowym tradycyjnie porównuję do odsetek, które dałyby mi obecnie najlepiej oprocentowane konta oszczędnościowe. By w ten sposób zyskać ‭‭160,16‬‬ zł, musiałbym przez cały miesiąc posiadać i "zamrozić" sumę aż 78 523,87 zł.

Po(rachunki) - czyli co zmieniło się w moim portfelu 


Jako że w ostatnim czasie i ja, i żona mieliśmy odrębne konta w PKO BP (jedno założone dość niedawno w promocji z premiami po 100 zł za otwarcie i polecenie), to drugie z nich poszło do zamknięcia.

W Santander Banku zamówiłem kilka kart Mastercard w związku z puntami, jakie można zdobyć za rejestrację takiej karty w programie Bezcenne Chwile. Cały czas zastanawiam się, czy wyrobić sobie kartę kredytową w tymże banku. Do wzięcia jest zaledwie 90 zł, ale z drugiej strony (bardzo) dobre i to, gdy nie wykluczono obecnych posiadaczy karty kredytowej w tym banku. Ewentualne działania w tej sprawie raczej podejmę jednak dopiero w grudniu.

Z historii bankobrania - porównanie z latami poprzednimi 


Raport z mego zarabiania na bankach jest stałą pozycją na blogu Bankobranie, publikowaną regularnie co miesiąc. I tak w analogicznych miesiącach lat poprzednich zyskałem:

Promocje bankowe godne uwagi


Końcówka roku kalendarzowego dla bankowców zapewne oznacza dopinanie rocznych planów sprzedażowych... dzięki czemu promocji bankowych zachęcających do otwarcia konta czy skorzystania z karty jest bardzo dużo. Najpopularniejsze obecnie promocje bankowe to akcje, w których do wzięcia czeka:
 • do 350 lub nawet do 400 zł za konto w BNP Paribas - wyjątkową aktywnością w ostatnim czasie wykazuje się również BNP Paribas, który obecnie serwuje dwie alternatywne promocje bankowe (w jednej do wzięcia czeka do 400 zł w bonusach pieniężnych, a w drugiej do 300 zł, a uzupełnieniem jest bon Allegro o wartości 50 zł; różnice są w warunkach do spełnienia - porównuję je w podlinkowanym wpisie);
 • min. 280 zł za konto w Santander Banku - tu kumulują się promocje bankowe, wśród  których szczególną rolę odgrywa najnowsza, 21. edycja Money manii, dzięki której na start można uzyskać bonus 200 zł; a dzięki pozostałym promocjom zdobyć można dużo więcej (nawet do 730 zł);

Są też promocje bankowe dla przedsiębiorców. Za otwarcie konta firmowego zgarnąć można nawet:

No i są jeszcze promocje bankowe z kartą kredytową w roli głównej, wśród których prym w serwowaniu nowości wiedzie Citibank - aktualnie wybrać można jedną z 7 propozycji (do wzięcia jest np. 400 zł na zakupy w Biedronce lub na Allegro albo telefon LG K30 Dual Sim).


Przewodnik "Jak zyskiwać dzięki bankom?"
Jeżeli chcesz śledzić promocje bankowe, skorzystaj z niezawodnego źródła. Zapisz się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga. To zero spamu, a jedynie powiadomienia o nowych wpisach, które wysyłam do 2 razy w tygodniu. Zapisując się na newsletter, otrzymasz powitalny prezent w postaci przewodnika "Jak zyskiwać dzięki bankom?", który zawiera objaśnienia, wskazówki, podpowiedzi oraz triki ułatwiające zarabianie na promocjach bankowych.

35 komentarzy:

 1. Rzeczywiście słabo, ale z biegiem czasu coraz trudniej łapać się na nowe promocje dla nowych klientów (i spełniać definicje nowego klienta). Przy okazji zastanawiam się, czy np. Toyota Bank w końcu z czymś wystartuje. Ostatni raz mieli jakąś promocje w maju.....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też miałem obawy, że z czasem wyniki będą gorsze lub nawet nie da się zarobić nic. Jednak np. 2018 rok (czyli w praktyce piąty rok raportowany na blogu) był moim rekordowym. Mimo tylu już lat wcześniejszego korzystania z promocji da się więc zarabiać w dłuższej perspektywie, acz ten bieżący rok jest u mnie nieco skromniejszy. No i fakt, z Toyota Bankiem ostatnio coś cicho. Szkoda.

   Usuń
 2. U mnie na bogato, 400 zł na allegro od Citi, 10 moneyback z millenium za zakupy w empiku i 20zl Visa oferty za Decathlon.
  Nr Złotowa, zamknąłem konto w BNP i Santander ale dalej mam dostęp do bankowości online, czy jak będę chciał skorzystać z kolejnych promocji to bankowości online muszę również zamknąć?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ładny wynik. Oby tak dalej! Co do dostępów, to w BNP Paribas najlepiej wypowiedzieć umowę ramową (obejmuje dostęp do bankowości internetowej). W Santander Banku dotąd dostęp do bankowości nigdy nie był przeszkodą do wzięcia udziału w promocjach konta.

   Usuń
  2. W bnp jak zamykałem rok temu to też bankowość została a teraz założyłem konto i mimo to nagrodę dostałem :). W Santanderze również, tak jak pisze Złotówa

   Usuń
  3. W Santander Banku jak wcześniej w BZ WBK można śmiało zakładać konto w promocji nawet jak się ma bankowość i inne produkty. Ja mam kartę kredytową i konto firmowe. Nigdy nie było przeszkód.

   Usuń
  4. Mr.złotówa jak rozumieć zostawienie bankowości internetowej a zamknięcie umowy ramowej?Jak będę miał bankowość internetową tzn że mam konto u nich otwarte nie?

   Usuń
  5. @Unknown. Którego banku dotyczy pytanie? Bo kilka przewinęło się w tym wątku. Ale w wielu bankach jest tak, że można mieć dostęp do bankowości internetowej nawet gdy już nie posiada się konta. Ale np. w Aliorze to blokuje otwieranie konta w promocji (w przyszłości), więc lepiej i umowę ramową tam zamknąć.

   Usuń
 3. U mnie zaczęło się nie dawno i to dopiero czwarty miesiąc z jakimś zarobkiem. Ale za to najlepszy bo wpadło w sumie 550 zł 😊 A od początku już ponad 1060 zł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No się rozkręca. I oby tak dalej! Życzę dalszego owocnego korzystania z promocji bankowych :)

   Usuń
 4. 25 tmobile cashback
  2x 50 getin cashback
  100 twisto założenie jsrty
  100 net credit chwilówka
  2x50 Pekao mój skarb
  2x80 zł do Empiku Milenium
  2x bilet do kina milebiun

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wow, długa lista! No i sumując, świetny wynik! Życzę co najmniej powtórek w kolejnych miesiącach :)

   Usuń
  2. Coś bliżej o net credit i twisto. Jak można te 2 stówki zarobić?

   Usuń
  3. Jako że nie są to promocje bankowe, to na Bankobraniu ich nie opisuję. Promocja karty kredytowej Twisto z premią 100 zł jest już niedostępna, ale nadal można zdobyć bonus 100 zł za darmową pożyczkę w Net Credit.

   Usuń
  4. Złotówa szkoda że nie pojawiają się opisy takich promocji jak: Revolut, Monse,Curve....Poza tym komentarze na blogu pojawiają się dopiero po akceptacji,a to wydłuża czas oczekiwania na odpowiedź dotyczącą problemu. Od połowy 2015 jestem stałym czytalnikiem. Dawniej od Bankobrania zaczynałem przegląd promocji,teraz wchodzę na koniec,po uprzednim przejrzeniu blogów w temacie promocji bankowych. Może warto coś tu zmienić ?

   Usuń
  5. Z natury jestem bardzo ostrożny i póki co do nowinek, które wymieniasz, podchodzę dość asekuracyjnie. A trzymam się zasady, że na blogu opisuję to, z czego korzystam (lub przynajmniej chciałbym skorzystać). Są blogerzy finansowi (piszący szerzej niż tylko o promocjach bankowych), którzy swego czasu wychwalali np. inwestycje w obligacje GetBack. Jak się to skończyło, to wiemy. Nie sztuką jest napisać o wszystkim, co się pojawia (i za co czasem proponowane są gaże; odmawiam tego, co nie jest zgodne z moimi zasadami).

   Co do komentarzy, to jest to kwestia, która chciałabym, by wyglądała nieco inaczej. Blogspot nie udostępnia jednak możliwości np. rozdzielenia na automatyczną publikację komentarzy stałych Czytelników bloga i na moderację nowych (co wydawałoby mi się najlepszym rozwiązaniem). A w ogóle brak akceptacji komentarzy przed publikacją przyczyniłby się do wysypu linków, kodów polecenia itp. (jest tego niestety dość dużo) - dążę do tego, by dyskusja pod wpisami była merytoryczna, dot. tematu.

   Bankobranie jest blogiem osobistym, który prowadzę samodzielnie bez niczyjej pomocy, więc nie zawsze jestem w stanie akceptować komentarze na bieżąco, a między godz. 8, a 23 i tak jest to trochę moim uzależnieniem ;)

   Niemniej jednak wielkie dzięki za Twój komentarz i spostrzeżenia, którymi się dzielisz.

   Usuń
 5. Ja 2200 od lutego... niby niewiele ale Corfu na wakacje juz kupione :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj wiele, wiele. Zwłaszcza, że mogło tego nie być, a jednak jest.

   Usuń
 6. U nas październik znów łaskawy: 830 zł
  150 zł Santander konto firmowe
  50 zł Idea konto frimowe
  70 zł Alior Bank konto firmowe
  50 zł Getin Bank
  60 Zł Bank Millenium
  200 zł POKO SA za firmową kartę kredytową
  100 zł PKO BO za konto mąz
  100 zł PKO BP za polecenie tego konta
  50 zł Payback za kupowanie wszędzie gdzie się da z Payback

  No i mogę powiedzieć, że skończyło się "rumakowanie" od listopada schodzimy w dół, ale nadal 3 cyfry :)
  To wszytko minus podatek z firmy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Minus podatek? Ale dlaczego? Tam gdzie dotyczy kont firmowych to oczywiste, ale tam gdzie chodzi o konto prywatne, to chyba nie wlicza się do przychodu z działalności?

   Usuń
  2. "minus podatek z firmy" raczej właśnie oznacza, że chodzi o opodatkowanie przychodów wynikających z premii za konta firmowe czy kartę kredytową. Bo w przypadku tego typu promocji należy się rozliczyć. W przypadku produktów indywidualnych takiego obowiązku już nie ma.

   Usuń
  3. Mr. Złotówka zgadza się podatek tylko przy kontach firmowych :)

   Usuń
 7. Za promocję z kartą kredytową trzeba się rozliczać Złotówa? Miałem bon 400 na allegro z Citi...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Konieczność rozliczenia podatku leży po stronie osób, które prowadzą działalność gospodarczą i premia czy nagroda jest przychodem w związku z tą działalnością (a więc np. za otwarcie konta firmowego czy wyrobienie karty kredytowej dla firmy - w przypadku promocji karty Citi Simplicity mamy do czynienia z nie z produktem firmowym, a dla klientów indywidualnych).

   Usuń
 8. Mr Złotówa, te 80 zł z Santander'a już wpłynęło? Bo u mnie jeszcze nic nie :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wpłynęło. Odnotowuję tylko wypłacone premie. Jeśli chodzi o kwestię wypłaty u Ciebie, to znaczenie ma kiedy warunki zostały spełnione?

   Usuń
  2. Wszystko spełnione już w połowie października. Niby czas do końca listopada na wypłatę premii, zobaczymy...

   Usuń
 9. Niemiecki Volksbank Raiffeisenbank właśnie wprowadził ujemne stopy procentowe dla osób oszczędzających swoje pieniądze na rachunkach i lokatach – w ten sposób przerzuca na klientów koszty związane ujemnymi stopami procentowymi EBC.

  Stopa depozytowa wynosi obecnie -0,5% i od pewnego czasu niektóre banki wprowadzały ujemne stopy dla oszczędności, ale dotyczyło to przede wszystkim wysokich kwot depozytów. Volksbank Raiffeisenbank zdecydował się jednak wprowadzić ujemną stopę dla wszystkich lokat i rachunków. Wynosi ona właśnie -0,5% :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Wiesz może Złotówa jak to jest z tą promocją Net Credit? Jak się spłaci pożyczkę to już nic nie trzeba robić? W sensie czy przy pożyczce otwiera się jakieś konto tam czy profil?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spłata pożyczki = zakończenie umowy o pożyczkę. Jeśli zaś chodzi o profil, do którego można zalogować się na stronie, to w zakładce "Moje dane" jest opcja "Usuń profil".

   Usuń
 11. U mnie na razie w listopadzie 250 zł z Credit Agricole. Czekam na premię 200 zł z Millenium (ma być do 30 listopada).

  OdpowiedzUsuń
 12. A BNP przy zamknięciu karty kredytowej proponuje coś żeby zatrzymać?

  OdpowiedzUsuń
 13. Hej, Co to za promka, o której piszesz, Santander, 90 PLN za założenie nowej karty kredytowej. Patka

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...