Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Ważna informacja dla korzystających z promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym Profit w Banku Millennium

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

12.11.2019

Ważna informacja dla korzystających z promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym Profit w Banku Millennium

Nadchodzi dzień, na który warto się przygotować, by (miejmy nadzieję) załapać się na kolejną edycję promocji oprocentowania dla "nowych środków".

Przypomnienie dla korzystających z promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym Profit w Banku Millennium
16.11.2019 r. jest ważnym dniem dla posiadaczy konta oszczędnościowego Profit w Banku Millennium, bo to właśnie wtedy najlepiej posiadać jak najmniej środków na rachunkach w tym banku. Z takim bowiem saldem będzie można przygotować się do załapania na kolejną promocję oprocentowania dla "nowych środków".

Dostępność aktualnej, 17. edycji promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym Profit w Banku Millennium przewidziana została na okres od 13.10. do 16.11.2019 r., czyli na dość krótki czas (bo bywały edycje dostępne nawet przez ok. 3 miesiące). Zatem znów pora przypomnieć co należy zrobić, by zaklepać sobie możliwość skorzystania z kolejnej edycji promocji.

Prosty trik dla dotychczasowych klientów 


Faktem jest, że obecnie w wielu bankach znaleźć można sporo kont oszczędnościowych z wyższym oprocentowaniem, niż stawka 2,7% dostępna na koncie oszczędnościowym Profit. Wystarczy spojrzeć na kilka poniższych propozycji:

Konto oszczędnościowe Profit w Banku Millennium od dłuższego czasu charakteryzuje się jednak tym, że nie tylko nowi (jak to bywa najczęściej w innych bankach), ale i obecni klienci banku mogą korzystać z promocji oprocentowania, lokując... (praktycznie) ciągle te same środki. Aczkolwiek trzeba pamiętać, że ta wyższa stawka oferowana jest (teoretycznie) tylko dla... "nowych" środków. Ten cudzysłów nie jest przypadkowy. Kluczowe jest bowiem zastosowanie pewnego prostego triku, który sprawia, że nawet te same środki są "nowymi".

Co i kiedy zrobić? Bank Millennium po zakończeniu każdej edycji promocji oprocentowania dla nowych środków na koncie oszczędnościowym Profit odpala kolejną (obecnie dostępna jest już 17. odsłona tej promocji). Wówczas dniem badania salda środków jest dzień poprzedzający start nowej edycji (innymi słowy: ostatni dzień dostępności poprzedniej edycji). I ta zasada stosowana jest regularnie, więc pozostaje nadzieja, że teraz (tj. 17.10.) stanie się podobnie. A więc w niedzielę powinna wystartować kolejna (18.) edycja promocji, a dniem badania salda środków (wobec którego będą wyliczane nowe środki) powinna być sobota 16.11.2019 r. (konkretnie saldo na koniec tego dnia).

Jeżeli zamierzasz skorzystać z okazji na promocyjne oprocentowanie wynikające z kolejnej edycji, to dobrze się do tego przygotować poprzez wypłacenie środków z rachunków w Banku Millennium. Środki wystarczy wycofać chwilowo (by nie było ich na zbliżającą się sobotę).

Pamiętaj, że do wyliczania salda bank bierze nie tylko środki na koncie oszczędnościowym Profit, ale też i na wszystkich innych rachunkach klienta w Millennium.
💡 O zasadach działania mechanizmu wyliczania nowych środków i załapywania się na kolejne edycje promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym szczegółowo piszę (a nawet rozrysowuję) w instrukcji dla użytkowników konta oszczędnościowego Profit w Banku Millennium

Czy ta wypłata ma sens? Ostatnie edycje promocji Millennium charakteryzowały się tym, że były dostępne przez dość krótkie okresy. Zatem jeśli ktoś od niedawna ma uruchomione oprocentowanie wynikające z 16. edycji (a obowiązuje ono przez 92 dni), to jeśli kolejna edycja okaże się też krótko dostępna (będzie przez np. miesiąc), to może się okazać, że ta wypłata środków na 16.11. okaże się nieco mniej sensowna (stanie się tak, jeśli 18. edycja będzie krótsza od Twego 92-dniowego okresu promocyjnego oprocentowania). Przy takim ewentualnym scenariuszu będzie jeszcze koniecznym wypłacić środki na ostatni dzień 18. edycji (oprocentowanie z niej Cię ominie), co pozwoli załapać się dopiero na 19. edycję. Ale tego niestety nie wiemy. Niemniej jednak wycofać środki na 16.11. nie zaszkodzi. W niedzielę (a w większości przypadków w poniedziałek, bo sesje Elixir, na których bazują standardowe przelewy między bankami działają tylko w dni robocze) ze środkami będzie można wrócić, by ciągle korzystać z oprocentowania wynikającego z uczestnictwa w dotychczasowej edycji. A jeśli Twój okres promocyjnego oprocentowania minie w okresie dostępności 18. edycji, to od następnego dnia (po upływie Twego dotychczasowego okresu promocji oprocentowania) włączy Ci się stawka wynikająca z nowej edycji (dzięki wypłacie środków na 16.11.).

Jak poradzić sobie z limitem przelewów?


O tymczasowym wycofaniu środków przypominam nie bez przyczyny już teraz. Wcześniej o wycofywaniu środków pomyśleć muszą bowiem osoby posiadające sumę ponad 50 000 zł na rachunkach w Banku Millennium (teraz trzeba już także uwzględnić środki na ewentualnie posiadanych rachunkach przeniesionych z byłego już Eurobanku, który został przejęty przez Millennium). Dzienny limit dyspozycji przelewów zewnętrznych w bankowości internetowej wynosi bowiem 50 000 zł, więc jeśli ktoś ma ulokowane w tym banku np. 90 000 zł, przelewy będzie trzeba rozbić na przykład na 2 dni. Tak to wygląda w przypadku autoryzacji przelewów za pomocą haseł z SMSów. Od niedawna jest jednak dostępna też mobilna autoryzacja (nie należy mylić z przelewami wykonywanymi w bankowości mobilnej; w tym przypadku chodzi jedynie o potwierdzanie dyspozycji składanych w bankowości internetowej nie za pomocą haseł z SMSów, ale poprzez potwierdzenie w aplikacji). Wtedy taki limit jest wyższy i można w jednym dniu przelać nawet 100 000 zł.

Poniżej podpowiadam co robić, by wykonać przelewy w optymalny sposób, korzystając nadal z autoryzacji hasłami z SMSów.

Jak uniknąć kosztów? Wspomniany dzienny limit przelewów nie dotyczy przelewów między własnymi rachunkami posiadanymi w Banku Millennium. Dowolne środki (nawet na większe kwoty) z konta oszczędnościowego na swe konto osobiste w tym banku możesz przelać od razu. I tak też najlepiej zrobić, bo z konta oszczędnościowego tylko jeden przelew w miesiącu kalendarzowym jest darmowy (każdy kolejny kosztuje już 7,50 zł). Jeżeli będziesz przelewać większe kwoty z Banku Millennium do innego banku przez kilka dni, to warto też przelewać różne kwoty (np. 50 000 zł jednego dnia, 49 999,99 zł drugiego dnia i 49 999,98 zł następnego). Dlaczego? Polityka Banku Millennium jest niezwykle ostrożnościowa. Gdy dzień po dniu zdarzają się przelewy na identyczną kwotę, bank może wstrzymać realizację dyspozycji złożonej elektronicznie, aż do czasu jej telefonicznego potwierdzenia przez Ciebie (konsultanci dzwonią celem upewnienia się, czy to na pewno Twa dyspozycja).

By jak najdłużej utrzymywać środki na koncie oszczędnościowym Profit (na którym zapewne masz oprocentowanie 2,7%), można zastosować poniższy sposób składania dyspozycji (ciągle bazując na powyższym przykładzie z kwotą 90 000 zł).
💡 Przykładowo: w środę zleć przelew z konta oszczędnościowego na osobiste w Millennium całej kwoty 90 000 zł z datą wykonania tego przelewu na piątek. I w środę też zleć przelew z konta osobistego do innego banku kwoty 50 000 zł, by przelew wyszedł w piątek. W czwartek zleć przelew (również na piątek) z pozostałą kwotą (40 000 zł) z konta w Millennium do innego banku.

Jak zawsze, oczywiście i tym razem podkreślę, że niestety nie ma gwarancji, iż realizacja powyższego scenariusza z wycofaniem środków z Banku Millennium będzie miała sens, bo nie ma gwarancji, że bank odpali 18 edycję promocji, przy której utrzyma dotychczas stosowane zasady. Ale bazując na doświadczeniu z poprzednich edycji przynajmniej można mieć taką nadzieję.


O najlepszych lokatach i kontach oszczędnościowych, nawet tych pojawiających się okazjonalnie, dowiadywać się możesz zapisując się na bezpłatny newsletter newsletterowi.

40 komentarzy:

 1. Szkoda że konto z Eurobanku trzeba czyścić na weekend bo to właśnie w weekend jest najwięcej wydatków pod moneyback.

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. A skąd 16,01.19? Jak można by zrobić z datą przeszłą?

   Usuń
 3. Warto wspomnieć, że taka ewakuacja pełnej promocyjnej kwoty z Mille (bez zamiany na autoryzację mobilną) potrwa teraz 2 dni. Potwierdzone na infolinii i przeze mnie w praktyce, że nie da się już zrobić tricku z przelewem z datą przyszłą. Jeśli nie mam na koncie kwoty, którą chcę w przyszłości przelać - to system nie przepuszcza mi wcale takiego zlecenia przelewu informując, że brak jest kasy na koncie. Przynajmniej u mnie tak było i nie da się tego przeskoczyć :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najpierw zmień datę.

   Usuń
  2. Mnie się to przed chwilą udało.

   Usuń
  3. "Najpierw zmień datę."

   Oczywiście, że zmieniałem i nic nie dawało! Żałuję, że nie zrobiłem screena. Nie wiem czy mogło mieć na to wpływ, że była to niedziela?

   Usuń
  4. Wszystko działa po staremu. Dzisiaj zlecałem przelew na piątek.

   Usuń
  5. Dzisiaj też zrobiłem przelew z datą przyszłą. Kasy na koncie nie ma. Najpierw jak ci się wyświetla na czerwono komunikat o tym że ie można to kliknij w datę jeszcze raz i zniknie.

   Usuń
  6. "Najpierw jak ci się wyświetla na czerwono komunikat o tym że ie można to kliknij w datę jeszcze raz i zniknie."

   Wypróbuję następnym razem. Dzięki za podpowiedź:)

   Usuń
 4. Po połączeniu banków mogli by podnieść limit ze 100 do np. 200 tys. zł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej obawiam się obniżenia. Po przejęciu Eurobanku mają więcej kapitału.

   Usuń
  2. Też mam takie obawy. Jak BGŻ BNP Paribas przejął Raiffeisena to od razu uciął jakiekolwiek sensowne oprocentowanie w BGŻ Optimie.

   Usuń
  3. Też mam pewne obawy. No ale okaże się w niedzielę.

   Usuń
 5. Mam pytanie Złotówa które nurtuje mnie od dłuższego czasu. Mam na KO PROFIT jakieś środki powiedzmy 40 tyś. Na dzień badania salda na KO zostaje 20. Następnie wpłacam z powrotem 20 i rozumiem że 20 jest oprocentowane standardowo a 20 promocyjnie. A co gdy po kilku dniach wypłacam z KO 20? Te 20 które zostają są na 2,7 czy standardowo?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Standardowo.

   Usuń
  2. Starą kwotę musisz trzymać przez cały czas. Jak jej nie będziesz utrzymywać to będziesz mieć oprocentowanie standardowe. Ale po co chcesz coś zostawiać? Wszystko wypłać.

   Usuń
 6. standardowo bo promocyjnie są traktowane tylko te co stanowią nadwyżkę ponad stan z dnia badania salda

  OdpowiedzUsuń
 7. Millennium odpalił właśnie promocję z kartą kredytową, ale teraz jest wymóg 250 zł w każdym z trzech kolejnych miesięcy. Było 200 zł.

  OdpowiedzUsuń
 8. Cześć, a ja biję się z myślami czy wypłacać ,cz też nie...Jestem jeszcze w 15 edycji i moja promocja kończy się 15.12.Oprócz środków na KO mam też lokatę kończącą się 9.12.
  Jesli znów w grudniu odpalą promocję to to będzie chyba też tak w połowie miesiąca-u mnie po zakończonej lokacie i końcu mojego terminu promocji. Jak się zapatrujecie na moje przemyślenia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście że wypłacaj bo ci to nic nie szkodzi. Ale kasę z lokaty i tak będzie trzeba zostawić. Najlepsza lokata to mobilna (2,5%).

   Usuń
 9. coś mi sie nie zgadza: u mnie w szczegółach promocji w aplikacji mobilnej jest napisane że korzystam z edycji 17 i promocyjne odsetki mam do lutego 2020

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale dlaczego ci się nie zgadza? Masz promocję z obecnej (17) edycji i oprocentowanie na 92 dni.

   Usuń
 10. czy ktoś z Was nie otrzymał moneybacku za transakcje karta visa alfa w millennium w pazdzierniku? Zrobilem zakup w empiku za 200zl, powinien byc zwrot 5% a chyba przez to łączenie z eurobankiem nic nie wpadlo

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyznano mi zwrot z moneybacku za październik dla karty Alfa.

   Usuń
  2. Do 10. dnia ROBOCZEGO jest wypłacane

   Usuń
 11. Witam
  Czy jak dzisiaj zrobiłem przelew wychodzacy na 50k, jutro rano zrobie na 49999,99 a w piątek rano na resztę środków (kilkk tyś) to będzie OK i załapie sie na ewentualną kolejną edycję?

  PS ktoś wie co tam dają na zawrotnej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawrotna wczoraj 2,4% przy przelewie 66k do Getiniu.

   Usuń
  2. Anonimowy13 listopada 2019 12:38, tak, ważne żeby do soboty włącznie wszystko powycofywać. W poniedziałek można wrócić.

   Usuń
  3. Dzisiaj też 2,4% przy przelewie do Millennium i Getinu.

   Usuń
 12. Zmęczyli mnie. Co miesiąc trzeba się ewakuować na 3 dni z KO, na którym oprocentowanie nie powala jak również dość niski limit kwotowy i te głupie zawody z limitem przelewów sztywno ustawionym na 50k. Najwyższy czas się z nimi pożegnać!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "...jak również dość niski limit kwotowy i te głupie zawody z limitem przelewów sztywno ustawionym na 50k."

   Przyznam szczerze, że też delikatnie mówiąc mnie to wkurza. Wyprowadzka kasy na 3 raty przy tym ich bzdurnym limicie - doprowadza mnie do szału i marnuje oprocentowanie kasy! A do aplikacji mobilnej nie chcę się przekonywać na siłę - tylko dla podniesienia limitu :(

   Usuń
 13. Przy zleceniu przelewu na anstępny dzień po wykonaniu wcześniej jednego przelewu na 50k wyskakuje taki komunikat
  Transakcja nie może zostać zrealizowana, ponieważ jej wykonanie spowodowałoby przekroczenie limitu dziennego transakcji wynoszącego 50000 PLN. Twoje aktualne zużycie limitu dziennego to 50000 PLN. Do kwoty 50000 PLN możesz zwiększyć limit w ustawieniach zabezpieczeń w Millenet. Transakcja powyżej limitu może być wykonana w każdym Oddziale Banku.

  Więc wychodzi na to że nie da sie zlecić przelewu na dzień następny

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nu ładna - wot i zagwożdżka!

   Usuń
  2. Miałem dokładnie tak samo. Dzwoniłem nawet w tej sprawie na infolinię. To coś - co w tym banku wkurza mnie niesamowicie! Nie można nawet zlecić przelewu z datą przyszłą - tylko bank zmusza mnie do wstawania rano następnego dnia i puszczania go "ręcznie". To jest chore :(

   Usuń
 14. Jak zwiększyć limit powyżej 50k? Piszecie o autoryzacji mobilnej - mam ją a limit nadal 50k i w ustawieniach nie mogę dać więcej.

  OdpowiedzUsuń
 15. A jednak nie miałem włączonej autoryzacji mobilnej :D już wszystko działa :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Proszę doradzcie mi, biorę udział w 15 edycji, okres naliczania promocyjnego to 16.08-23.11. Czy powinnam wypłacić środki 16.11?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szczególnie. Oprocentowanie z 15. edycji kończy Ci się lada dzień. Dzięki temu, że teraz wypłacisz, a w poniedziałek ze środkami wrócisz, to do 23.11. będziesz mieć oprocentowanie z 15. edycji, a od 24.11. wskoczy oprocentowanie (zakładając, że się pojawi) z 18. edycji.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...