Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Telefon LG K30 Dual Sim jako nagroda gwarantowana za przetestowanie darmowej karty Citi Simplicity

800 zł od Santandera7% + 300 zł od Pekao600 zł od Millennium500 zł od ING1200 zł za kartę Citi

18.11.2019

Telefon LG K30 Dual Sim jako nagroda gwarantowana za przetestowanie darmowej karty Citi Simplicity

Citibank przygotował nową promocję z nagrodą w postaci telefonu.


Telefon LG K30 Dual Sim LMX320EMW za kartę Citi Simplicity
Do wzięcia czeka telefon LG K30 Dual Sim za skorzystanie z karty i jej przetestowanie. Aktywność jaką należy się wykazać nie jest wyśrubowana, a spełnianie warunków można sobie rozłożyć w czasie (dopasowując do swego tempa).

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Citibanku.]


Telefon LG K30 Dual Sim od Citibanku


Dla kogo promocja? Udział wziąć może osoba pełnoletnia, która nie posiada oraz co najmniej od 1.01.2018 r. nie posiadała głównej karty kredytowej w Citibanku.

Konto, pożyczka, kredyt czy inne produkty posiadane w Citibanku na szczęście nie są przeszkodą do tego, by wziąć udział w promocji i zdobyć telefon LG za kartę kredytową.

Nagroda. Za wyrobienie karty do wzięcia jest telefon LG K30 Dual Sim. Zgodnie z informacjami podanymi na stronie promocji, główne cechy tego urządzenia to:
 • Ekran 5.45” FullVision HD+, 
 • Procesor Qualcomm Snapdragon™ 425, 
 • Aparat główny 8MP, 
 • Pamięć 2GB / 16GB + slot microSD, 
 • Bateria 3000mAh, 
 • Trwałość: Standard Militarny MIL-STD 810G, 
 • NFC: płatność telefonem, DUAL SIM + SD card,

W regulaminie promocji Citibank wycenił wartość telefonu na 599 zł. Telefon, który otrzymasz od banku objęty będzie 24-miesięczną gwarancją producenta (w razie potrzeby opis postępowania reklamacyjnego znajdziesz w 13. punkcie regulaminu promocji).

Zasady promocji. By wziąć udział w akcji "Zostań posiadaczem Karty Kredytowej Citibank Citi Simplicity i otrzymaj smartfon LG K30 Dual Sim LMX320EMW" i zgarnąć tytułową nagrodę gwarantowaną:
 • do 31.01.2020 r. złóż wniosek o kartę Citi Simplicity (tylko w taki sposób złożone wnioski kwalifikują do promocji z telefonem LG K30 Dual Sim); w powyższym terminie wystarczy złożyć wniosek - reszta formalności (zawarcie umowy czy aktywacja karty) może nastąpić później;
 • przekaż bankowi dokument potwierdzający zadeklarowane dochody, zawrzyj umowę o kartę i ją aktywuj; 
 • najpóźniej do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę (data ta będzie wpisana przez bank w umowie, którą bank Ci prześle) co najmniej jeden raz zaloguj się do aplikacji mobilnej Citibanku oraz
 • najpóźniej do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę wykonaj płatności kartą na łączną kwotę min. 2000 zł.

Na wykonanie transakcji kartą bank w praktyce daje ponad 3 miesiące (płatności można bowiem wykonywać także już w miesiącu wyrobienia karty). Dzięki temu transakcje można rozłożyć w czasie. Choć im szybciej wydasz sumę min. 2000 zł, tym szybciej otrzymasz nagrodę. O przyznaniu telefonu Citibank powiadomi Cię wiadomością w bankowości internetowej najpóźniej do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym spełnisz warunki promocji. A nagroda zostanie wysłana kurierem maksymalnie do końca drugiego miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków uzyskania telefonu. Pamiętaj przy tym, by do momentu przyznania nagrody nie rezygnować z karty wyrobionej w promocji.

Płatności kartą Citi Simplicity na potrzeby promocji wykonywać można w punktach handlowo-usługowych (a więc w dowolnych sklepach, stacjach paliw, aptekach, drogeriach itp.) i/lub w internecie (np. na Allegro). Co do płatności, to wykluczenie jest następujące:
"• nie będą to Transakcje szczególne w rozumieniu Regulaminu Kart Kredytowych Citibank Banku Handlowego w Warszawie S.A., 
• nie będą Transakcjami zwróconymi"

A zgodnie ze wspomnianym regulaminem kart kredytowych, transakcja szczególna to:
"– wypłata środków pieniężnych z Limitu kredytu, na dowolny cel konsumpcyjny, w formie Polecenia przelewu wewnętrznego w złotych lub Polecenia przelewu krajowego w złotych, 
– Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie gier losowych, hazardowych (...), 
– Transakcja w urzędzie pocztowym, 
– Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz pośredniczących w wymianie" 

Bank wykluczył więc tylko transakcje, które pozwoliłyby zrobić duży obrót na karcie bez faktycznych zakupów. Swobodnie można jednak płacić w sklepach (spożywczych, odzieżowych i innych), marketach, aptekach, drogeriach, na stacjach paliw czy punktach gastronomicznych. Można też płacić w Internecie (np. na Allegro). Te transakcje będą zaliczane do sumy, jaką należy wydać na potrzeby promocji.


Kto może wnioskować o kartę w Citibanku? 


Od osoby wnioskującej o kartę kredytową bank wymaga spełnienia poniższych kryteriów:
"wiek - minimum 18 lat, dochód netto - minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm wiek - minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto - minimum 2500 zł" 

Citibank akceptuje też inne źródła dochodu: umowy cywilno-prawne, emerytury, renty, dochody z tytułu najmu nieruchomości oraz udziały w spółkach z o.o. i akcyjnych. W każdym przypadku obowiązują jednak wspomniane wyżej kryteria wiekowe oraz minimalnego dochodu.

Ile kosztuje karta Citi Simplicity?


Karta wydawana jest za 0 zł. Citibank nie pobiera też opłat za jej użytkowanie (ani miesięcznej, ani rocznej) i to bez warunków! Po wykonaniu płatności (tych na potrzeby promocji) kartę można zatem odłożyć do szuflady i nie będzie ona generować kosztów. Wyrabiając kartę, pamiętaj, by jednak nie włączać usług dodatkowych (jak CitiPhone), nie nadpłacać później karty kwotą wyższą niż 200 zł, ani nie korzystać z dodatkowych produktów (jak karta dodatkowa lub naklejka zbliżeniowa), bo te już mogą kosztować. Na potrzeby promocji nie są one wymagane.

Na stronie promocji znajdziesz zapis, że Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 10,47%, ale pamiętaj, że pojawia się on tam w oparciu o ustawowo narzucone obowiązki informacyjne banku. Wyliczenie bazuje na założeniu wykorzystania całej kwoty od razu i spłacania jej w miesięcznych ratach, co jest jednak oderwane od rzeczywistości. Gdy dokonasz spłaty wykorzystanych środków z karty we wspomnianym okresie bezodsetkowym, tych kosztów nie będzie.

Jeżeli dotąd nie było Ci dane korzystać z karty kredytowej, zachęcam do przeczytania poradnika: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać a wzrokowców zapraszam od razu na kanał bloga Bankobranie w serwisie Youtube, gdzie opublikowałem niedawno serię filmów instruktażowych poświęconych właśnie karcie kredytowej. Tam wyjaśniam zasady jej działania oraz m.in. to, czym jest i jak działa okres bezodsetkowy.


Chcesz zyskiwać na promocjach bankowych? 


W praktyce nie ma tygodnia, aby banki nie przygotowały nowych okazji do bankobrania. Pozwól, że ja osobiście wybiorę te najlepsze dla Ciebie. Zapisz się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga. To zero spamu, a jedynie powiadomienia o nowych wpisach, które wysyłam do dwóch razy w tygodniu.

Przydatne dokumenty:

33 komentarze:

 1. Czyli nie trzeba wydawać po 2 tys. zł/mies. przez te 3 miesiące, ale np. średnio 667 zł/mies.?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Płatności na sumę min. 2000 należy wykonać łącznie w okresie od otrzymania karty do końca trzeciego miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy z bankiem o kartę. Zatem w różnych miesiącach mogą być to różne kwoty - ważne, żeby łącznie przez ten czas wykonać transakcje na sumę min. 2000 zł.

   Usuń
  2. Chyba się skuszę. To będzie moja p-wsza karta kredytowa. Zatem jeszcze zapytam czy te wydaną kwotę trzeba spłacić na końcu jak już się wyda 2 tys. zł czyli po 3-cim miesiącu czy spłacać można wcześniej?

   Usuń
  3. Możesz spłacać wcześniej. Kiedy chcesz.

   Usuń
  4. Splacac tylko wczesniej, zeby nie placic odsetek.

   Usuń
  5. trzeba wcześniej nawet. Do 30 dni od wystawienia wyciągu

   Usuń
  6. Na wyciągu jest data kiedy należy dokonać spłaty kwoty minimalnej, ale lepiej spłacić całość zadłużenia, aby nie być zaskoczonym karnymi odsetkami.

   Usuń
 2. Powiedzcie prosze co lepsze ten Lg czy Oppo?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. OPPO ma więcej pamięci RAM (pamięć operacyjna - w uproszczeniu służy do obsługi uruchomionych programów) i nowszy/lepszy procek, a także większą baterię. Nie miałem w łapach żadnego z tych telefonów, więc nic nie powiem o doznaniach. Kierując się, samymi parametrami wybierałbym OPPO (i o niego walczę w promocji Citi).

   Usuń
 3. Co oznacza by nie nadpłacać później karty kwotą wyższą niż 200 zł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak masz limit np. 5000, a wydasz 500 to nie spłacaj więcej niż 700 zł. Bo wtedy byłaby nadpłata ponad 200 zł.

   Usuń
  2. Spłacając zadłużenie, najlepiej nie wykonywać nadpłat, a jeśli ktoś już koniecznie chce zapłacić więcej niż wynika z wyciągu, to nie nadpłacać więcej niż 200 zł. Np. w ciągu okresu rozliczeniowego wydasz kartą 2300 zł, przychodzi Ci wyciąg z kwotą do zapłaty. Najlepiej spłacić równowartość kwoty z wyciągu (brak zapłaty całości skutkuje naliczeniem odsetek, nadpłacenie powyżej 200 zł powoduje konsekwencje określone w regulaminie/tabeli opłat).

   Usuń
 4. Tylko 2GB RAM... kiepsko. W poprzedniej, chyba jeszcze aktywnej, promocji można zdobyć OPPO AX7 4GB/64GB.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zależy jakie kto ma potrzeby. Pograć będzie ciężko na jakiś wypasionych gierkach, ale do codziennego użytku jak FB, messenger, mail, smsy, dzwonienie itp to starczy.

   Usuń
  2. ale teraz jest NFC, a to już jest podstawa telefonu - jeśli mowa o bankowości nowoczesnej

   Usuń
 5. Jak długo trzeba utrzymywać konto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Konta posiadać, ani otwierać nie trzeba. Wystarczy sama karta. A kartę wystarczy posiadać do momentu przyznania nagrody.

   Usuń
 6. To chyba nie tak działa w tą kartą Citi Simlicity. Na tej stronie (punkty nr 2 i 3) jest informacja, że kwotę 2 tys. należy wydać nie później niż do końca pierwszego miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę. Jeśli umowa zostanie zawarta w grudniu, to 2 tys. trzeba wydać do końca stycznia. Pytanie kto kogo wprowadza w błąd?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze wiążące jest to co w regulaminie promocji A tam [Pkt 4., ppkt. e)] warunek brzmi: "nie później niż do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia Umowy o Kartę (...) dokonają Kartą (...) Transakcji (...) o łącznej wartości wynoszącej co najmniej 2000 PLN". Na stronie jest błąd (aczkolwiek jeśli ktoś wykona te płatności w krótszym czasie, to nagrodę otrzyma wcześniej).

   Usuń
 7. Ok, jeśli potem nie będzie odwracania kota ogonem :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma takiej opcji. I o tym zawsze trzeba pamiętać (nie mają znaczenia błędne czy uproszczone zapisy na stronie promocji, ulotce czy w jakimkolwiek innym miejscu, ani nawet informacje udzielane przez pracowników). Wiążący dla obydwu stron (i dla klienta, i dla banku) jest regulamin.

   Usuń
 8. Raz miałem taką sytuację w jednym z banków, że dawali pożyczkę na 0%, ale nie można było być ich klientem. W oddziale dowiedziałem się, że pożyczki nie dostanę, bo jestem byłym klientem, a w regulaminie jest zapis, że tylko dla nowych klientów. Przesłałem do banku screen, z którego wynikało, że reklamują to informacją, że promocją nie są objęci jedynie obecni klienci (no i ja klientem wtedy nie byłem). Ktoś z banku do mnie oddzwonił i powiedział, że mam rację. Parę dni później zmienili regulamin tak, że byli klienci też nie mogli skorzystać z promocji.

  OdpowiedzUsuń
 9. a jeśli otrzymałem kartę w grudniu i już w grudniu spełniłem wszystkie warunki, to kiedy mogę się spodziewać wiadomości z banku o "przyznaniu nagrody"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W tej sytuacji wiadomość o przyznaniu nagrody powinna przyjść do końca stycznia, a nagroda zostanie wysłana "do końca drugiego miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków uzyskania telefonu" (czyli do końca lutego). Najczęściej - jak donosili Czytelnicy - ta wysyłka odbywa się wcześniej, a nie na ostatnią chwilę.

   Usuń
 10. Czy kartą kredytową z Citibanku można zapłacić w kasie Spółdzielni Mieszkaniowej?

  OdpowiedzUsuń
 11. Czy trzeba czekać na wyciąg aby spłacić kartę, czy raczej można spłacić kartę od razu jak się wyda 2000 zł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można spłacić wcześniej (nie ma jakiś obostrzeń), ale można też zaczekać do wyciągu. Grunt by zmieścić się w okresie bezodsetkowym.

   Usuń
 12. Czy jest możliwy wybór koloru obudowy telefonu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. W regulaminie jest wzmianka o tym: "Uczestnik nie ma możliwości wyboru wersji kolorystycznej Nagrody".

   Usuń
 13. Karte dostałam w grudniu, spełniłam warunki do końca stycznia. Nie mam żadnej informacji o przyznaniu nagrody? Gdzie mam jej szukać?

  OdpowiedzUsuń
 14. Czy jeśli nie zalogowałem się w terminie do aplikacji mobilnej nagroda nie zostanie mi przyznana?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sugerowałbym korzystać z aplikacji teraz i jak najczęściej. W przypadku reklamacji powinno to być argumentem przemawiającym za jej pozytywnym rozpatrzeniem.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...