Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 10 lekkich i przyjemnych promocji bankowych na gorący, przedświąteczny czas

750 zł od mBanku1200 zł za kartę Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

24.11.2019

10 lekkich i przyjemnych promocji bankowych na gorący, przedświąteczny czas

Dziś opisuję promocje bankowe, które nie wymagają wiele, a i tak dadzą świetnie zarobić.

Proste promocje bankowe na listopad i grudzień 2019 roku
Do świąt Bożego Narodzenia już coraz bliżej. Czasu więc i będzie coraz mniej, bo przygotowania, zakupy, porządki... A do tego wydatki i jeszcze raz wydatki. Dobrze więc zaplanować dodatkowy zastrzyk (a najlepiej zastrzyki) gotówki do budżetu domowego.

Dziś więc na blogu promocje bankowe, w których warunki do spełnienia są proste i wygodne (tak, by przed świętami zbytnio sobie nie zaprzątać nimi głowy). Z drugiej jednak strony przed świętami często dużo i licznie płacimy, więc spełnienie warunków w tych różnych promocjach bankowych przyjdzie z większą łatwością.

Proste promocje bankowe: listopad i grudzień 2019 roku


Opisuję tutaj wyłącznie promocje bankowe, w których wystarczy wykonywanie płatności na dowolne, nawet najdrobniejsze kwoty (może być to np. zakup bułki, owocu, gazety czy kawy) i zapewnienie wpływów z konta w innym banku (ale niekoniecznie przez pracodawcę, bo najczęściej mogą być to przelewy z własnego konta). Nie ma zatem konieczności robienia transakcji na jakieś duże sumy. No i też nie trzeba załatwiać dodatkowych formalności u pracodawcy.

Jak zarobić i się nie narobić - podpowiedzi


Oto kilka krótkich i praktycznych wskazówek, które pomogą rozgryźć niżej wspomniane promocje bankowe:

▶️ Gdy poniżej pojawia się wymóg wpływu na konto, to wystarczy przelew z własnego konta w innym banku (chyba, że w opisie zaznaczam inaczej - tak jest w przypadku Credit Agricole).

▶️ Wpływ na konto oznacza pojawienie się środków w historii rachunku. Nie ma przymusu ich utrzymywania przez jakikolwiek określony czas (możesz je nawet od razu w części lub w całości wydać, przelać lub wypłacić).

▶️ Płatności kartą i/lub BLIKiem oznaczają, że możesz płacić w dowolny sposób. Albo samą kartą, albo samym BLIKiem, albo w sposób mieszany (i kartą, i BLIKiem).

▶️ Płatności kartą lub BLIKiem, gdy nie wskazano, że mają być na jakieś określone minimum, mogą być na dowolne, nawet bardzo drobne kwoty. Transakcje te będą zaliczone, bo znaczenie ma tylko ich liczba.

Za każdym razem warunki oraz zasady uczestnictwa w danej promocji omawiam w podlinkowanych wpisach,w których bardziej szczegółowo opisałem poszczególne promocje bankowe.

Promocje kont osobistych


W tej części znajdziesz promocje bankowe kont osobistych dla klientów indywidualnych. Dalej (na końcu niniejszego wpisu) przedstawiam jeszcze promocje bankowe kont firmowych dla osób prowadzących działalność gospodarczą.

Premia 200 zł za konto w Banku Pekao + 3% dla oszczędności


To promocja banku ciesząca się wśród Czytelników bloga olbrzymim zainteresowaniem ze względu na prostotę warunków do spełniania. Właściwie wszystko sprowadza się do tego, by miesięcznie zapewnić wpływ 500 zł i wykonać co najmniej jedną płatność kartą (lub za pomocą aplikacji PeoPay) na dowolną kwotę. I to już wszystko. Tyle wystarczy robić, by załapać się na bonusy i jednocześnie zapewnić sobie brak opłat. W dodatku konto założyć można z domu bez ruszania się sprzed komputera czy telefonu (wystarczy bowiem weryfikacja online). Dodatkową zachętą do skorzystania z oferty Banku Pekao jest oprocentowanie 3% w skali roku gwarantowane na koncie oszczędnościowym na 180 dni dla kwoty do 30 000 zł.Od 200 do nawet 730 zł za konto w Santander Banku


W tym przypadku kumulują się różne promocje bankowe dotyczące Santandera. W akcji specjalnej Money mania 21 do wzięcia czeka premia 200 zł, którą uczestnik otrzyma za zapewnienie wpływu 1000 zł na konto oraz wykonanie 3 płatności kartą wydaną do konta na dowolne kwoty. Pikuś. Ale można zyskać też więcej, choć wtedy trzeba wykazać się nieco większą aktywnością. By zgarnąć dodatkowy bonus 80 zł za otwarcie konta z polecenia, trzeba wykonać płatności na sumę min. 300 zł. Z kolei dla kolejnej premii, tym razem w wysokości do 150 zł, trzeba zapewnić wpływy wynagrodzenia lub innych świadczeń. Są jeszcze zwroty za płatności z konta. Ale oczywiście to Ty zadecydujesz w jakim zakresie i z których promocji bankowych chcesz skorzystać. Można skupić się na tych najwygodniejszych dla siebie. Jeśli zaś chodzi o konto otwierane w Santander Banku, to jego olbrzymią zaletą są darmowe przelewy natychmiastowe.


Premia 300 zł + bon Allegro 50 zł za konto w BNP Paribas


Tę promocję odnotowuję, ale zaznaczam, że ona jest dostępna już tylko do 26.11.2019 r. (a może też zakończyć się wcześniej w przypadku wyczerpania puli rejestracji w promocji bankowej, o czym organizator niezwłocznie poinformuje na stronie promocji). Do wzięcia czekają bonusy pieniężne na sumę aż 300 zł oraz bon o wartości 50 zł do wykorzystania na Allegro. Ich uzyskiwanie będzie rozłożone w czasie (premię pieniężną rozłożono na transze w wysokości 50, 100 i 150 zł). Spełnianie warunków tej promocji bankowej w kolejnych miesiącach jest różne, ale maksymalnie to 10 płatności kartą wydaną do konta (na dowolne kwoty) oraz zapewnienie wpływów na sumę min. 1000 zł. W prześwietleniu promocji załączyłem przydatną rozpiskę warunków, która ułatwi Ci przejście przez promocję w wygodny sposób.


Bonus 50 zł za konto w Getin Banku + do 3,5% dla oszczędzających


To okazja z najskromniej wyglądającym bonusem. Jednak propozycje Getin Banku szczególnie mogą zainteresować oszczędzających, bo w tym banku można załapać się na 3,5% na koncie oszczędnościowym gwarantowane na 12 miesięcy dla kwoty do 10 tys. zł. Kto ma większe oszczędności, ten z kolei może skorzystać z 2,8% w skali roku przez 4 miesiące dla kwoty do 200 tys. zł. By uzyskać bonus 50 zł, warunki do spełnienia są bardzo proste - wystarczy zapewnić wpływy (z własnego konta). A tak samo jak proste są warunki promocji, tak i proste są warunki bezpłatnego prowadzenia konta - w miesiącu wystarczy wykonać jedną płatność kartą lub BLIKiem (na dowolną kwotę).


Do 140 zł za eKonto osobiste w mBanku


Na proste warunki promocji można też trafić w mBanku. Wszystko w praktyce sprowadza się do wykonania 10 płatności kartą i/lub BLIKiem (na dowolne kwoty) oraz do zapewnienia dwóch wpływów po 1000 zł każdy. I to wszystko. Za zrealizowanie tych prostych wymogów otrzymasz dwie premie w wysokości 100 i 40 zł. A i konto wraz z kartą łatwo mieć za 0 zł, bo konto prowadzone jest za 0 zł bez żadnych warunków, a do uniknięcia opłaty za kartę wystarczy wykonać za jej pomocą jedną płatność miesięcznie.


Nawet 350 zł za konto w Credit Agricole


W praktyce to dwie promocje bankowe: "Korzyści dla Ciebie 2019" (z premią do 300 zł) oraz program poleceń (z bonusem 50 zł za otwarcie konta), które łączą się ze sobą. W pierwszej z nich (dostępnej już jednak tylko do 30.11.) uczestnik do wyboru ma jeden z trzech wariantów spełniania warunków. I co ciekawe to fakt, że całość można ogarnąć bez wykonywania jakiejkolwiek płatności kartą (sic!), bo wystarczą same wpływy na konto. Tak jest w przypadku Konta VIP. A jeśli zdecydujesz się na Konto dla Ciebie, to też będzie łatwo, gdyż wystarczy wykonywać 1 płatność kartą lub BLIKiem miesięcznie, ale tylko po to, by uniknąć opłaty za konto i kartę. Choć same warunki promocji z premią do 300 zł wydają się wymagające (przeniesienie konta z innego banku + wypełnienie dyspozycji do pracodawcy + zapewnienie wpływów), to tylko pozory. Jest o wiele prościej i docelowo wystarczą wpływy na konto w postaci wpłaty gotówkowej bądź przelewu z innego konta niż własne.


Dla młodych (18-26 l.): 140 zł za konto w ING Banku Śląskim


Konto Mobi to propozycja banku z lwem w logo dla młodych osób (w wieku 18-26 lat). W aktualnie dostępnej promocji bankowej załapać się można na bonusy od 100 do 140 zł na start. A warunki do spełnienia są łatwe (jeszcze łatwiejsze niż w poprzednich edycjach tej promocji). Dla zgarnięcia całej puli wystarczy bowiem wykonać 10 płatności kartą lub BLIKiem na dowolne kwoty oraz 3 płatności BLIKiem w sklepach internetowych (te 3 płatności wliczają się do wspomnianych 10 transakcji), a także dwa przelewy na telefon (BLIK) na kwotę min. 5 zł każdy. Konto Mobi i wydawana do niego karta płatnicza są bezwarunkowo darmowe.


10 biletów do kina za Konto 360° Student (18-26 l.) w Millennium


I także Bank Millennium ma propozycję dla osób młodych, w wieku 18-26 lat (przy czym nie trzeba być studentem, co błędnie sugerować może nazwa konta). Za otwarcie Konta 360° Student do wzięcia czeka 10 biletów do sieci kin Helios lub Multikino (można wybrać samodzielnie). A warunki do spełnienia są proste, bo wystarczy jedynie aktywować aplikację mobilną oraz przez 2 kolejne miesiące (w każdym z tych miesięcy) zapewnić wpływy na sumę min. 500 zł oraz wykonać min. jedną płatność kartą lub BLIKiem na dowolną kwotę.


Promocje bankowe dla przedsiębiorców


Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą, to możesz też założyć konto firmowe i (sporo) dzięki temu zarobić.

(Co najmniej) 920 zł za iKonto Biznes w Alior Banku


W tej promocji bankowej do wzięcia czeka premia 200 zł na start za samo otwarcie konta firmowego w Alior Banku i zapewnienie wpływu min. 500 zł. Kolejne bonusy (łącznie do 600 zł) otrzymasz za wykonywanie przelewów do ZUS i US (czyli aktywność ze strony klienta niezbędną, ale jednak ograniczającą się tylko do kilku kliknięć w bankowości). No i dodatkowo są jeszcze bonusy za (na szczęście darmowe) przelewy natychmiastowe, co dać może kolejne 120 zł. Zdobyć można jeszcze więcej, ale wtedy jest już niezbędne nieco więcej aktywności. Samo konto prowadzone jest za 0 zł (a wyrabianie karty do konta nie jest wymagane, ale jeśli się na nią zdecydujesz to i opłaty za kartę łatwo uniknąć).


(Minimum) 200 zł za konto w Banku Pekao


Niniejszy przegląd obejmujący proste, lekkie oraz przyjemne promocje bankowe rozpocząłem od Banku Pekao i... zakończę Bankiem Pekao. Bo i ile wcześniej była mowa o premii 200 zł za konto osobiste, to teraz mowa o premii 200 zł za konto firmowe. A to minimum, bo do wzięcia jest jeszcze więcej (kolejne bonusy po 200 zł czekają za skorzystanie z terminala płatniczego oraz z produktu kredytowego - a jeśli tym produktem będzie karta kredytowa, to jeszcze może udać się załapać na prezent w postaci plecaka).
Bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami bankowymi. Zapisz się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga. To zero spamu, a jedynie powiadomienia o nowych wpisach, które wysyłam do dwóch razy w tygodniu.

4 komentarze:

 1. Czy w Aliorze mogę założyć konto firmowe w promocji jak już mam konto osobiste? Też w promocji, niedawno założone.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz wziąć udział. Posiadanie konta osobistego nie wyklucza z promocji konta firmowego w Alior Banku.

   Usuń
 2. Jeżeli posiadam zwykle konto w mBanku, nie mam oszczędnościowego to mogę załapać się na promocję?
  Jestem tu nowy :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale promocję czego? Konta? Jak masz to już nie. Musisz zamknąć, odczekać i wtedy założysz znów.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...