Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Moje zarabianie na bankach - podsumowanie sierpnia 2020 roku

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

27.09.2020

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie sierpnia 2020 roku

Czas na nowy raport z mego zarabiania na promocjach bankowych.

Podsumowanie zarabiania na bankach przez Mr. Złotówę
Dziś będzie o debiucie mej córki w korzystaniu z promocji. Tradycyjnie podsumuję zyski, wydatki, a także napiszę o tym, gdzie chciałem złożyć wypowiedzenia umów, ale banki się postarały, bym tego jednak nie robił. No i do tego przypominam też o najlepszych obecnie promocjach (zwłaszcza, że część z nich lada moment się kończy).

Na początek bankobranie, do którego przyczyniła się... moja 4-letnia córka. Bo to właśnie dla niej otworzyłem konto w mBanku, co było premiowane bonem o wartości 100 zł do wykorzystania w sklepach Intersport. Promocja: bułka z masłem, bo poza założeniem rachunku dla dziecka nie trzeba było nic więcej robić. Córka właśnie zadebiutowała w korzystaniu z promocji bankowych. Syn, który obecnie ma 2 i pół roku, zaczął już znacznie wcześniej 😉

W Banku Millennium odnotowałem zwroty (5% za transakcje w wybranych kategoriach punktów handlowo-usługowych) na sumę 24,48 zł. To promocja obowiązująca na Koncie Active, które posiadam jeszcze z czasów Eurobanku (został przejęty przez Millennium). A skoro jestem już przy Millennium, to właśnie dzięki karcie Visa wydanej przez ten bank (choć bezpośrednio od Visy), otrzymałem zwrot 15 zł (za zakupy za min. 150 zł) w sklepie House (to zwroty wypłacane w ramach programu Visa Oferty).

Od T-Mobile Usługi Bankowe otrzymałem kolejny bonus 25 zł, który wpada na Konto Premium, jeśli wykonam płatności na sumę min. 500 zł. Z obawą czytałem wiadomość o zmianach jakie mają zajść w tym banku, a konkretnie o przejęciu przez Alior Bank, ale jak na szczęście się okazuje, promocja ze zwrotami ma być utrzymana. I dobrze by w tym względzie Alior wziął przykład z Banku Millennium, który długo utrzymuje wspomniane już wyżej zwroty dla byłych klientów Eurobanku. 

 Zwrot uzyskałem też na koncie w Alior Banku, gdzie Konto Jakże Osobiste "oddaje" 1% od płatności zbliżeniowych wykonanych telefonem. W ten sposób wpadło 15,32 zł.

Całości bankobrania za poprzedni miesiąc dopełnia EnveloBank, gdzie naliczane są bonusy za płatności kartą w Internecie przy zamówieniach z przesyłką obsługiwaną przez Pocztę Polskę. Standardowy bonus wynosi 2 zł, ale co dziesiąty to 10 zł, dzięki czemu teraz przy trzech zakupach zebrało się 14 zł.

Zbierając wszystko w jedno miejsce, poniżej znajdziesz przegląd mego bankobrania za ostatni miesiąc:

Gdzie?

W jaki sposób?

Ile wydałem?

Ile zyskałem?

mBank

Nagroda za otwarcie eKonta Junior

-

100 zł
(bon na zakupy)

Bank Millennium

Zwrot 5% za płatności kartą wydaną do Konta Active

489,60 zł

24,48 zł

Visa Oferty

Zwrot za zakupy

169 zł

15 zł

T-Mobile Usługi Bankowe

Zwrot na Konto Premium

514 zł

25 zł

Alior Bank

Zwrot 1% za płatności telefonem

1532

15,32

EnveloBank

Bonusy za płatności w Internecie z przesyłką z Pocztą Polską

172,23 zł

14 zł

A wszystkie nagrody, bonusy i zwroty na kontach wyglądają tak:

Potwierdzenie otrzymanych nagród i bonusów od banków


Wyliczenia 

Razem ze wszystkich premii, bonusów i zwrotów zebrała się suma 193,80‬‬ zł. I jest to kwota, którą mogę uznać w całości za zysk, ponieważ nie poniosłem żadnych kosztów z tytułu posiadanych kont czy kart. Część z nich jest bezwarunkowo darmowa, a w przypadku pozostałych spełnienie warunków promocji jednocześnie jest też spełnieniem warunków zwalniających z opłat. 

Kwotę uzyskaną z promocji bankowych tradycyjnie porównuję do odsetek, które dałyby mi obecnie najlepiej oprocentowane konta oszczędnościowe. By w ten sposób zgarnąć 193,80 zł, musiałbym przez cały miesiąc posiadać i "zamrozić" kwotę aż 166 113,17 zł.

Po(rachunki) - czyli co zmieniło się w moim portfelu

W ostatnim czasie zrezygnowałem z konta w Credit Agricole oraz z karty kredytowej w Banku Millennium. A właściwie to... prawie zrezygnowałem 😉 W obydwu przypadkach po złożonych wypowiedzeniach konsultanci banków zadzwonili, by przedstawić propozycję zatrzymania. I muszę przyznać, że obydwie propozycje były nie do odrzucenia.

W pierwszym w banków za wykonywanie 3 płatności kartą i zapewnienie wpływów wynagrodzenia ma wpadać bonus 25 zł miesięcznie. I to przez rok. Z kolei w Banku Millennium (to ta karta kredytowa, która kilka miesięcy temu przyniosła mi olbrzymi, bo wynoszący aż 760 zł zwrot za płatności przy okazji wydatków remontowo-budowlanych) przez 3 miesiące mam otrzymywać 3-procentowy zwrot za płatności (już bez ograniczenia do wybranych kategorii miejsc, w których należy płacić). Tu łącznie będzie można uzyskać nawet 760 zł.

Wyszło więc tak, że żaden produkt bankowy mi nie ubył... a do tego jeszcze jeden przybył. To konto w Citibanku założone w promocji z premią do 150 zł. Chociaż tutaj na promocję niestety ja się nie łapię (przez okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta), okazję skrzętnie wykorzystała moja żona.

Z historii bankobrania - porównanie z latami poprzednimi

W tej części jak zwykle bieżący wynik z mego zarabiania na bankach odnoszę do rezultatów z przeszłości. Jako że bloga Bankobranie prowadzę już od grubo ponad sześciu lat, to i materiału porównawczego jest sporo. I tak w analogicznych miesiącach lat poprzednich zarabiałem:

Na czym zarobić obecnie? Najpopularniejsze promocje

Zbliża się koniec września. A jak to zazwyczaj bywa z zakończeniem miesiąca, to wiele z promocji wtedy właśnie przestaje być dostępnymi. Są to więc ostatnie chwile, by załapać się na:


Jest też i kończąca się promocja dla przedsiębiorców, w której zgarnąć można do 900 zł za Firmowe Konto Godne Polecenia.

Z kolei spośród promocji, które dostępne są w dłuższym terminie, ale których nie warto przegapić, są poniższe propozycje banków:

Bankobranie od A do Z... czyli przewodnik "Jak zyskiwać dzięki bankom?"

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie miesiąca
Zarówno dla początkujących, jak i też dla tych już nieco bardziej zaawansowanych w temacie, dobrym sposobem na zapoznanie się z wszystkimi najważniejszymi kwestiami dotyczącymi aktywnego korzystania z promocji bankowych, jest przewodnik jaki przygotowałem w oparciu o swą wiedzę oraz długoletnie doświadczenie Czytelników i własne. Dostępny w formie eBooka, który możesz czytać na komputerze, tablecie lub na komórce, przewodnik "Jak zyskiwać dzięki bankom?" jest zbiorem objaśnień, wskazówek, pomysłów i inspiracji, które ułatwiają bankobranie. Jako prezent powitalny otrzymują go osoby zapisujące się na bezpłatny newsletter:

39 komentarzy:

 1. Ciekawa jestem czy korzystasz z apki cashback goodie na zakupy w internecie albo jakiejś innej??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gra niewarta świeczki. Grosze są od tego. Prowizje zazwyczaj w drogich sklepach i do tego często nierozliczone.

   Usuń
  2. Cashback to usługa, dzięki której posiadacz karty płatniczej może pobrać gotówkę podczas dokonywania zakupów w sklepie przy płatnośsci kartą.

   Usuń
  3. Gra jak najbardziej warta świeczki, niektóre sklepy dają niski zwrot ale zakupy na np. Aliexpress to już realny zwrot 9% z wybranej kategorii co przekłada się na zakup tańszy o parę %, tak samo Groupon itp. Jak zaczniesz kupować z Goodie (którego właścicielem jest bank Millennium) to szybko się przyzwyczaisz do korzystania z apki

   Usuń
  4. Ja już wypłaciłem ponad 200 zł z Goodie. Najwięcej otrzymałem z Groupon, czasem mają akcje że dają 20% zwrotu za niego, więc idzie coś na tym zyskać. Jeśli oczywiście co jakiś czas kupujesz przez internet.

   Usuń
  5. Ot i dość istotny warunek: jeśli kupujesz przez internet :)

   Usuń
  6. mnie już przy pierwszym zwrocie oszukali za przeniesienie numeru do nju po prostu usunąłem i nawet nie podziekowałem

   Usuń
 2. U mnie 480 zł. Od początku roku 1965 zł 😊 Celem było 2000, więc powinno być z górką.

  OdpowiedzUsuń
 3. u mnie w tym miesiącu 405 zł i to raczej w tym roku już więcej nie wpadnie , ale ogólnie nie będsie najgorzej

  OdpowiedzUsuń
 4. U mnie miesiąc jakoś słaby bo tylko 125 zł (BNP + TMUB). Ale za miesiąc powinno być lepiej. Szkoda, że już nie ma takich promocji jak we wrześniu bywały z Priceless Specials.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy ktoś się orientuje jak wygląda teraz sytuacja k.o. w millennium z promocja? Co zrobić jeśli na dzień badania salda w tej edycji najprawdopodobniej już miałem maxa na koncie? Czy trzeba czekać aż do ogłoszenia kolejnej edycji? Kiedy się ona zacznie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podobno nowa edycja zaczęła się własnie dzisiaj.

   Usuń
  2. Kolejnych promocyjnych edycji nie bedzie.

   Usuń
 6. Podobno są plany wprowadzenia od nowego roku zmian podatkowych od dochodów ze wszystkich źródeł czyli również premii z banku, zwrotów za płatności kartami, etc.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdybym wierzył w to co "podobno" i innych fake newsów wypisywanych w internecie, to bym musiał już dawno wyjechać w Bieszczady albo nawet na Syberię.

   Usuń
  2. Chyba pomyliłeś pomysł ozusowania wszystkich umów. Opodatkowanie to co innego. I nagrody do 2 tys. PLN niezmiennie są zwolnione z podatku.

   Usuń
 7. Pytanie na temat propozycji ca przy zamykaniu konta; "W pierwszym w banków za wykonywanie 3 płatności kartą i zapewnienie wpływów wynagrodzenia ma wpadać bonus 25 zł miesięcznie." Wpływ wynagrodzenia musi być od pracodawcy, czy wystarczy przelew z obcego konta a jeśli tak to czy określili w jakiej wysokości? Pytam bo też zamykam tam konto. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też ostatnio zamknąłem u nich konto i dostałem tylko propozycje nie zapewniania wpływów dla bezpłatności konta.

   Usuń
  2. A o jaki bank chodzi, że tak bezceremonialnie spytam?

   Usuń
  3. Credit Agricole

   Usuń
  4. Ja dostałem jedną propozycję na roczną lokatę 2.5% o kwocie 50000 złotych (gdzie trzeba zrobić wpływ 3000 złotych) i drugą propozycję jak wyżej za 3 płatności kartą z wyłączeniami i wpływ wynagrodzenia min. 1000 złotych. W trakcie rozmowy z działem utrzymania powiedziałem, że zakładam konta dla oszczędności i/lub dla nagród z promocji.

   Usuń
  5. @Anonimowy 29 września 2020 00:14 - masz może gdzieś jakieś regulaminy tych ofert? Jak składałeś wypowiedzenie? W oddziale, a potem za jakiś czas telefon? Czy może telefonicznie też można?

   @Mr. Złotówa - Ty też napisałeś, że masz tę ofertę z premią 25 zł. Masz może jej regulamin, jeśli tak, to czy mógłbyś gdzieś wrzucić albo podesłać na maila? Jak zamykałeś konto? W oddziale czy inaczej?

   Usuń
  6. Wypowiedzenie złożyłem w placówce. Jeszcze tego samego dnia zadzwonił konsultant z ofertą promocji. Po rozmowie dostałem takiego SMSa: "www.credit-agricole.pl/premia-za-wynagrodzenie300zl-5" (link do regulaminu".

   PS. Jako ciekawostkę dodam, że na koniec konsultant dopowiedział, że zadzwoni do mnie jeszcze dyrektor oddziału z podziękowaniami za pozostanie. Ale niestety nie zadzwonił ;)

   Usuń
  7. Dzięki za regulamin :)
   Swoją drogą zmieniając numerki w tym linku, można trafić na poprzednie wersje promocji, gdzie było jeszcze więcej wykluczeń pośredników transakcji...

   Ale mam jeszcze pytanie - czy musiałeś podczas rozmowy podawać dane pracodawcy albo deklarować konkretne wynagrodzenie czy może oni sami chcą wysyłać do pracodawcy jakieś deklaracje w tej promocji? Czy może nic takiego i wystarczy tylko zwykły przelew, swój albo od kogoś, jak to bywało w promocjach na start? Nadal tak jest i to działa?

   Ciekawe też czy nadal mają podobną ofertę ze zwrotami za opłacanie rachunków - wie ktoś może?

   Usuń
  8. O nic mnie nie pytano, nie musiałem uzupełniać danych.

   Zapisy w regulaminie tej promocji są inne niż w regulaminie promocji dla nowych klientów (gdzie jest wyraźny rozdział między wynagrodzeniem, a wpływem). Ja zapewniam wpływ wynagrodzenia.

   Usuń
  9. Dzięki za info. Porównując te regulaminy wychodzi na to, że tutaj w utrzymaniówce trzeba jednak zapewnić wpływ wynagrodzenia, ale z racji, że nie wymagają żadnych danych pracodawcy, można to pewnie ogarnąć jakimś sposobem.

   Inna sprawa, czy tę promocję dają każdemu po wypowiedzeniu czy może jednak są jakieś ich wewnętrzne kryteria? Ale tego to już w regulaminie nie ma.

   Usuń
  10. Mnie niestety nie zaoferowali.

   Usuń
 8. Gdyby nie pomoc ze strony córki, to marny byłby to miesiąc. Czy teraz będzie już tylko gorzej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czasy na pewno cięższe bo sytuacja banków cięższa. Mniej zarabiają bo stopy procentowe są ścięte prawie do zera. Ale na spokojnie nadal da się wyhaczać okazje. W tym roku bez karencji była m.in promocja w mBanku i BNP

   Usuń
 9. 200 zł do Allegro od PKO BP oraz 15 zł zwrot za płatności z Alior Bank

  OdpowiedzUsuń
 10. 90zł, słaby miesiąc, ale zawsze to butelka Jacka D. :)

  OdpowiedzUsuń
 11. witam, czy można liczyć na oferty utrzymaniowe w przypadku rachunków ROR w bankach ING lub Alior ? Jak to wyglądało do tej pory ?

  OdpowiedzUsuń
 12. Złotówa.
  W T-Mobile mają utrzymać zwrot dotychczasowy tylko gdy ważność KK się skończy np. w przyszłym roku(tak mi się kończy) to nową będzie wydawał już Alior. A ona już obejmnie tego zwrotu (tak podejrzewamm bo nie będzie wydana przez T-Mobile)

  OdpowiedzUsuń
 13. 980 zł - PNB, AB firmowy, SBP polecenie - wszystko podwójnie :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Wrzesień:
  - 200 złotych w ramach bonu do Allegro od PKO Banku Polskiego
  - 18,36 złotych w ramach zwrotu za zakupy KK Impresja (oferta na zatrzymanie od Banku Millennium)

  PS: Pytanie do prowadzącego bloga: w jaki sposób wypowiadał umowę na korzystanie z ROR w banku Credit Agricole, że oddzwonili z działu utrzymania z taką ofertą?

  OdpowiedzUsuń
 15. U mnie wczoraj wpadło 25 zł po raz p-wszy na konto w CA. Ta sama promocja na zatrzymanie.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...