Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Aion Bank rusza w Polsce - daje od 1 do 1,5% na koncie oszczędnościowym (bez limitu kwoty)!

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

5.08.2021

Aion Bank rusza w Polsce - daje od 1 do 1,5% na koncie oszczędnościowym (bez limitu kwoty)!

W Polsce działalność rozpoczął właśnie nowy bank.

Aion Bank: promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym
To Aion Bank, który na start proponuje promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym (w PLN i EUR), wyróżniające się na tle tego, co oferuje konkurencja. Do tego dla Czytelników bloga Bankobranie obowiązywać będą preferencyjne warunki prowadzenia konta w nowym banku!

[Niniejszy wpis jest już częściowo nieaktualny. Sprawdź obecnie dostępną ofertę w Aion Banku.]

W ostatnich latach banków w Polsce raczej ubywa - dochodzi do fuzji i przejęć. Taką wiadomość jak ta, że pojawia się nowy gracz, trzeba więc przyjąć z radością. Każdy nowy bank, to większa konkurencja - a zatem szansa na korzyści dla nas, klientów.

Aion jest bankiem, który wystartował w Belgii, ale rozwija się w Polsce - zapewne między innymi z tego względu, że jego współtwórcami są Polacy - wśród nich jest Wojciech Sobieraj, pierwszy prezes Alior Banku. Bank już jakiś czas temu zaczął swą działalność w Belgii. Teraz przyszedł czas na kolejne kraje - Niemcy i Polskę. Bank działa w pełni online - obsługa jest zdalna (od otwarcia konta przez aplikację po jego zamknięcie).

Aion Bank zapowiada, że chce zmienić podejście do bankowości. Zamiast przepastnych cenników ze stawkami za różne usługi i z wieloma warunkami do spełnienia (w celu utrzymania konta czy karty za 0 zł), mają być przejrzyste zasady.

W ofercie Aion Bank wszystko w praktyce sprowadza się do trzech planów taryfowych, w których korzystać można z określonego zakresu usług i funkcjonalności. Jeden z nich jest darmowy (Light), a dwa pozostałe płatne - aczkolwiek w przypadku planów Smart i All-Inclusive obowiązują preferencyjne warunki dla osób, które podczas zakładania konta podadzą promocyjny kod dla Czytelników bloga Bankobranie. Będzie można wybrać albo 2 miesiące darmowego testowania planu, albo 6 miesięcy za połowę ceny - o szczegółach nieco niżej.

Jeśli zaś chodzi o promocyjne oprocentowanie, to na koncie oszczędnościowym można uzyskać od 1 do 1,5% w skali roku bez górnego limitu kwoty (choć oczywiście zawsze warto pamiętać o limitach gwarancji depozytów - do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro). Na chwilę obecną takie warunki mają obowiązywać do 31.12.2021 r.

💡 Jeśli wysokie (jak na obecne czasy i na tle tego co oferuje konkurencja) oprocentowanie chcesz sobie zapewnić na dłuższy czas (np. 1,6% na rok) sprawdź lokaty w InBanku (bez konieczności zakładania konta i bez korzystania z jakichkolwiek innych produktów). Z kolei dla osób, które dysponują większą kwotą oszczędności (potrzebne jest 400 tys. zł) ciekawie wygląda propozycja Citibanku, w którym można uzyskać tyle, co na 6-miesięcznej lokacie z oprocentowaniem aż 1,85% w skali roku.


Aion Bank: Light, Smart, All-Inclusive - porównanie


Czas przyjrzeć się szczegółom oferty Aion Banku. Najprościej będzie to zrobić za pomocą tabeli.

 

Plan Light

Plan Smart

Plan All-Inclusive

Co otrzymasz bez dodatkowych opłat?

Prowadzenie konta

Prowadzenie konta

Prowadzenie konta

Przelewy krajowe i zagraniczne

Przelewy krajowe i zagraniczne (w tym natychmiastowe SEPA)

Przelewy krajowe i zagraniczne (w tym natychmiastowe SEPA)

Wirtualna karta do konta*

Fizyczna i wirtualna karta do konta

Fizyczna i wirtualna karta do konta

Wypłaty z bankomatów na całym świecie za 0 zł do 900 zł/mies. (powyżej prowizja wynosi 2%)

Wypłaty z bankomatów na całym świecie

Wypłaty z bankomatów na całym świecie

Wymiana walut po kursie międzybankowym w każdym planie

Konto walutowe (EUR, USD, GBP, CHF) w każdym planie

Oprocentowanie na koncie oszczędnościowym PLN
(bez limitu kwoty)

1%

w skali roku

1,25%

w skali roku

1,5%

w skali roku

Opłata miesięczna (standardowa)

0 zł

29,99 zł

49,99 zł

Promocyjna oferta dla Czytelników bloga Bankobranie

Darmowa karta fizyczna
(opłata zostanie zwrócona w ciągu 7 dni od jej pobrania)

[Zmiana od 14.10.2021 r.]
Zamiast zwrotu bank daje bonus 30 zł - jak go uzyskać, wyjaśniam nieco niżej.

0 zł przez pierwsze 2 miesiące

lub

14,99 zł przez pierwsze 6 miesięcy

0 zł przez pierwsze 2 miesiące

lub

24,99 zł przez pierwsze 6 miesięcy

*istnieje możliwość zamówienia karty fizycznej w planie Light – standardowo za jej wysyłkę bank pobiera jednorazową opłatę 11,99 zł (ale jeśli podczas zakładania konta w Aion Banku podasz promocyjny kod dla Czytelników bloga Bankobranie i wykonasz min. 1 płatność kartą, to otrzymasz bonus 30 zł który z nawiązką pokryje ten koszt).

 
Plan taryfowy nie jest czymś, co wiąże na stałe - można go w dowolnym momencie zmienić.

Jak skorzystać z oferty promocyjnej? W czasie zakładania konta w Aion Banku za pomocą aplikacji mobilnej (dostępnej tutaj). podaj kod promocyjny:

 • BANKOBRANIEFREE - jeśli chcesz skorzystać z planu Smart lub All-Inclusive przez 2 miesiące za darmo albo
 • BANKOBRANIE50 - jeśli wolisz plan Smart lub All-Inclusive za pół ceny przez 6 miesięcy.

Kod polecający Aion Bank
Kod podać można na etapie wyboru planu Twego konta w Aion Banku - na dole strony znajdziesz wtedy przycisk "Dodaj kod polecający" (jak na grafice obok).

Czy i kiedy opłaca się wybrać wyższy plan taryfowy (Smart lub All-Inclusive)?


Już w planie Light można uzyskać wszystko co najważniejsze za 0 zł. Jedynym mankamentem może być brak tradycyjnej, plastikowej karty - za jej wysłanie bank standardowo pobiera 11,99 zł, ale jeśli zakładając konto podasz którykolwiek z podanych wyżej kodów promocyjnych (np. BANKOBRANIE50), to jako Czytelnik bloga Bankobranie, otrzymasz bonus 30 zł, który z nawiązką pokryje koszt tej opłaty. 

Poza otwarciem konta z kodem, by uzyskać bonus 30 zł, trzeba jeszcze wykonać co najmniej jedną płatność kartą wydaną do konta (na dowolną kwotę). Transakcję można wykonać tradycyjną kartą (fizyczną, w postaci plastikowej, którą bank przesyła pocztą i za to jednorazowo pobiera 11,99 zł) albo kartą wirtualną, którą można wyrobić w aplikacji banku i płacić nią za pomocą Google Pay lub Aplle Pay. Karta wirtualna jest za 0 zł bez warunków, więc wtedy bonus 30 zł będzie zyskiem na czysto. Wypłata bonusu przewidziana jest w ciągu 7 dni roboczych od spełnienia warunku (tj. wykonania min. 1 płatności kartą).

Jednak za planami Smart i All-Inclusive idzie "coś" więcej, niż wyższa opłata miesięczna. Oprócz wyżej wspomnianych nielimitowanych wypłat ze wszystkich bankomatów, a także natychmiastowych przelewów, użytkownicy planu Smart oraz All-Inclusive dostają możliwość korzystania z platformy do inwestowania na globalnych rynkach, a także Ochronę online w postaci monitoringu wycieku w sieci (te usługi do wyboru, które w przypadku planu Light kosztują odpowiednio 19,99 i 9,99 zł miesięcznie). 

Użytkownicy planu All-Inclusive dostaną jeszcze pakiet MoneyMax, który daje m.in. miesięczną gwarancję najniższej ceny w przypadku zakupów online.

Promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym w Aion Banku


Kluczowa różnica pojawia się jednak w wysokości oprocentowania na koncie oszczędnościowym. O ile 0,25 czy 0,5 punktu procentowego więcej pozornie może wydawać się niewielką różnicą... to na pewno warto z tego korzystać w promocyjnym okresie dzięki kodowi BANKOBRANIEFREE (2 miesiące za darmo) - można wtedy wybrać najwyższy plan (All-Inclusive) i uzyskać 1,5% w skali roku.

Kiedy opłaca się zdecydować na otwarcie konta w Aion Banku z kodem BANKOBRANIE50 (czyli 50-procentowym rabatem miesięcznej opłaty przez okres 6 miesięcy)? Jeśli dysponujesz kwotą co najmniej 76 000 zł i zamierzasz ją wpłacić na konto oszczędnościowe w Aion Banku. I wtedy opłaca się wybrać konto w planie All-Inclusive, bo względem planu Light już taka kwota zrekompensuje opłatę miesięczną (24,99 zł), a wszystko co więcej ulokujesz, po prostu będzie dla Ciebie lepiej procentować (dla wnikliwych, polecam wpis z wyliczeniami tutaj).

W przypadku wyboru planu Smart wraz z kodem BANKOBRANIE50, z racji mniejszej różnicy oprocentowania (1,25% względem 1% w planie Light) różnica na korzyść płatnego planu pojawia się dopiero przy zdeponowaniu co najmniej 91 tys. zł na rachunku oszczędnościowym.

Jeśli użyjesz kodu BANKOBRANIEFREE, to wtedy wybór planu All-Inclusive przez okres 2 miesięcy opłaca się praktycznie w każdym przypadku - bez względu na to, jaką kwotę planujesz wpłacić na konto oszczędnościowe w Aion Banku.

Konto oszczędnościowe w Aion Banku prowadzone jest za 0 zł i obowiązuje na nim miesięczna kapitalizacja odsetek. Środki zdeponowane w Aion Banku gwarantowane są do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro przez belgijski odpowiednik Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (do dokumentu informacyjnego dla deponentów linkuję na końcu niniejszego wpisu).

Wszystkie przelewy z konta oszczędnościowego na konto osobiste w Aion Banku są za 0 zł (to duży plus, bo w większości banków w danym miesiącu kalendarzowym tylko pierwsza wypłata z konta oszczędnościowego jest darmowa, a za każdą kolejną trzeba płacić; w przypadku Aion Banku środki można więc wypłacać w dowolnym momencie, nie martwiąc się o opłatę).

Jak otworzyć konto oszczędnościowe w Aion Banku? Już po założeniu konta osobistego w Aion Banku, w aplikacji mobilnej bądź po zalogowaniu do bankowości internetowej wejdź w zakładkę "Finanse" i tam kliknij w przycisk "Otwórz nowe konto oszczędnościowe".

Promocyjne oprocentowanie dla euro


Choć na blogu generalnie skupiam się na prześwietlaniu ofert dla oszczędności w PLN, to - dla zainteresowanych - dodam, że w Aion Banku promocyjne oprocentowanie można też uzyskać na koncie oszczędnościowym EUR - bank daje 0,5% w planie Light, 0,75% w planie Smart oraz 1% w skali roku w planie All-Inclusive.

Wymiana walut po kursie międzybankowym


Pozostając przy wątku z walutami obcymi, warto nadmienić, że Aion Bank udostępnia ich wymianę po kursie międzybankowym, a więc w praktyce bez spreadu walutowego (a także bez dodatkowych opłat czy prowizji). Tym samym taki zakup bądź sprzedaż waluty wypada korzystniej nawet w porównaniu z najlepszymi ofertami kantorów internetowych czy serwisów udostępniających społecznościową wymianę walut.

Wymiana walut po kursie międzybankowym w Aion Banku dostępna jest w każdym z planów taryfowych, a jej dokonanie jest banalnie proste, bo odbywa się poprzez wykonanie przelewu środków pomiędzy swymi rachunkami (np. między rachunkiem podstawowym PLN, a rachunkiem walutowym EUR - przed jego wykonaniem pojawi Ci się informacja o bieżącym kursie po jakim dokonana zostanie wymiana).

Także płatności w walutach obcych wykonywane za pomocą karty wydanej do podstawowego konta w PLN są przeliczane po kursie międzybankowym. Karta ta nie jest kartą wielowalutową, więc nie da się jej "podpiąć" pod rachunek walutowy, ale można ją określić jako kartę bezspreadową (środki będą pobierane z konta PLN).

Wszystkie dodatkowe rachunki (czy to walutowe, czy oszczędnościowe) są prowadzone za 0 zł.

Jak założyć konta walutowe i rachunek oszczędnościowy EUR w Aion Banku? Już po otwarciu rachunku podstawowego PLN w Aion Banku, po uzyskaniu dostępu do bankowości i aplikacji mobilnej banku, po zalogowaniu do niej, w zakładce 'Finanse' możliwe będzie zakładanie kolejnych rachunków - tam bowiem znajdziesz przyciski 'Otwórz nowy rachunek' (w celu otwarcia konta walutowego) oraz 'Otwórz nowe konto oszczędnościowe' (na tym poziomie - jako obecny klient - wszystko już szybko się wyklikuje).

Jak założyć konto w Aion Banku?


Proces otwierania konta sprowadza się do ściągnięcia aplikacji mobilnej i za jej pomocą uzupełnienia dość krótkiego wniosku, z wykorzystaniem metody "na selfie" - robi się wówczas zdjęcie twarzy, które system bankowy porównuje ze zdjęciem w dowodzie osobistym i w taki sposób dokonuje weryfikacji tożsamości.Przydatne dokumenty:

163 komentarze:

 1. Jak wygląda zawieranie umowy? Przelew? Kurier?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Całkowicie online - z wykorzystaniem wideoweryfikacji ("na selfie").

   Usuń
 2. Wg mnie różnica na korzyść All-Inclusive (49,99 zł) względem Light (0 zł) przy oprocentowaniu 1,5% vs 1% zaczyna się od poziomu 150 tys. zł. W praktyce wyjdzie zatem, że jak ktoś wpłaci 400 tys. zł to 150 zł będzie miał na 1% a 250 tys. będzie na 1,5%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uwzględniając standardową opłatę za plan All-Inclusive to różnica pojawia się przy tym poziomie. Acz kod BANKOBRANIE50 daje ścięcie opłaty o połowę przez 6 miesięcy, więc wtedy różnica w odsetkach (na korzyść planu All-Inclusive mimo opłaty miesięcznej) pojawi się przy kwocie 75 tys. zł. Wszystko co więcej wpłacone, będzie dawać 1,5% w skali roku.

   Na powyższym przykładzie klienta wpłacającego 400 tys. zł: 75 tys. zł realnie będzie dawać 1%, a 325 tys. zł będzie na 1,5% w skali roku.

   Usuń
 3. Już gdzieś od miesiąca widziałem reklamy zapowiadające na Facebooku. Fajne oprocentowanie ale pytanie na jak długo? Czy to tylko wabik?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W tabeli oprocentowania podana jest data obowiązywania promocyjnej oferty: do 31.12.2021 r.

   Co będzie potem? Pożyjemy, zobaczymy. Podejrzewam jednak, że Aion Bank jako nowy gracz na rynku, będzie walczył o klientów.

   Usuń
 4. Oprocentowanie promocyjne jest tylko do końca roku...
  Nie mogę znaleźć informacji - ile kosztuje zmiana planu taryfowego (i czy w ogóle jest taka możliwość). Np. z planu "all in" na light ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W apce: osoby -> plan -> zmień plan

   Zmiana bez opłat. Wchodzi o najbliższego okresu rozliczeniowego (kolejnego miesiąca).

   Usuń
 5. Ile wypłat miesięcznie można zrobić z konta oszczędnościowego w miesiącu?

  OdpowiedzUsuń
 6. A jak wygląda zmiana planu po jakimś czasie (np. po okresie promocyjnym z kodu)? Są jakieś ograniczenia, opłaty dodatkowego lub limity np. 1 zmiany w ciągu roku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Więcej tutaj
   https://support.aion.be/pl/support/solutions/articles/80000335281-jak-zmieni%C4%87-plan-

   Usuń
 7. Złotówa czy można spodziewać się jakiś bonusów dla nowych klientów? Zastanawiam się czy czekać czy zakładać bo % kusi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tez mysle zeby chwile poczekac, zwykla stowka za rejestracje i zalozenie przekonałaby mnie do natychmiastowego uruchomienia konta

   Usuń
  2. Gdy rozmawiałem z przedstawicielem Aion Banku, to było jedno z mych pierwszych pytań. Bank nie przewiduje takich bonusów.

   Widać, że wybrał drogę zachęcania promocyjnym oprocentowaniem dla oszczędzających (chce pozyskiwać środki, bo zamierza prężnie udzielać kredytów - niebawem ruszy też oferta dla firm; takie wnioski wysnułem po lekturze wywiadu we Forbes z twórcami Aion Banku).

   Usuń
 8. Zakładałem kiedyś konto oszczędnościowe w tym banku dla bonusu za otwarcie i polecenie. Skończyło się na tym, że bonusu nie otrzymałem a opłaty za konto musiałem ponieść (nie było to niedopatrzenie z mojej strony - wszystkie warunki zostały spełnione a w identycznej sytuacji znalazło się wiele osób - powinno coś o tym być w sieci). Radzę się dwa razy zastanowić - w moim przypadku ciężko było czegokolwiek dochodzić, bo bank nie działał jeszcze w Polsce.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie pomyliłeś przypadkiem z Alior?

   Usuń
  2. Nie, chodziło dokładnie o ten bank

   Usuń
  3. Pewnie zakładałeś w belgijskiej wersji, jak jeszcze w Polsce ich nie było. Możliwe że promocja była tylko dla obywateli Belgii. Tak samo jak w regulaminach chyba wszystkich promocji banki w Polsce piszą że promocja jest tylko dla obywateli RP.

   Usuń
  4. Nic z tych rzeczy. Część znajomych premię otrzymało, a inni postępujący dokładnie w ten sam sposób już nie. Ale tak jak piszesz - było to jeszcze w banku belgijskim.

   Usuń
 9. Nie do końca rozumiem. W jednym miejscu jest 11,99 zł za kartę w planie Light. W innym miejscu że karta jest darmowa. Jak w końcu jest?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. bo normalnie jest 11,99 zł ale z kodem BANKOBRANIEFREE te opłatę ci zwrócą.

   Usuń
 10. Złotówa jeśli np dziś złożyłbym wniosek o konto all-inclusive z kodem bankobaraniefree to kiedy najpóźniej musiałbym zmienić plan, żeby uniknąć opłat? Ostatniego dnia września? Zmiana planu jest tego samego dnia, czy tak jak w twisto trwa dłużej i mogą naliczyć opłaty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po 5 września, by 5.10 włączył ci się Light.

   Usuń
 11. Jak liczone są 2 m-ce za darmo? Od bieżącego m-ca czyli pierwszy miesiąc niepełny?
  Pytam w kontekście kiedy dokonać konwersji żeby nie ponieść opłaty po 2 m-cach.

  OdpowiedzUsuń
 12. "Użytkownicy planu All-Inclusive dostaną jeszcze pakiet MoneyMax, który daje m.in. miesięczną gwarancję najniższej ceny w przypadku zakupów online."

  Ściema! Wygląda to bardzo źle!
  Niestety to nie jest zobowiązanie Banku do zwrotu różnicy jeśli na rynku pojawi się tańsza oferta (co niekiedy oferują sprzedawcy). Usługa obejmuje tylko i wyłącznie PRÓBĘ uzyskania częściowego zwrotu po zakupie, wyłącznie od pierwotnego sprzedawcy. Choć Bank "dołoży wszelkich starań", zakładam że w ogromnej większości przypadków się to nie uda. Porównywarki ofert ubezpieczeń czy usług np. prądu też już istnieją i nie spodziewam się by te "bankowe" były wyraźnie lepsze.
  Ogólnie dopłacanie za All Inclusive wydaje się nie mieć żadnego sensu, chyba że ktoś chce samo oprocentowanie.

  OdpowiedzUsuń
 13. "sorry - we are not operating in your country" tylko Belgia :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musisz mieć język polski w ustawieniach.

   Usuń
  2. Pobierz apkę ze sklepu bezpośrednio. Z linka wysyłanego na telefon miałem ten sam problem.

   Usuń
 14. Jak wygląda i ile w praktyce trwa procedura wypłat z belgijskiego funduszu gwarancyjnego? Czy w razie upadłości banku wnioski składa się w Polsce, czy trzeba pisać do Belgii?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wypłata w ciągu 20 dni roboczych od upadku banku. Do 2024 roku ma nastąpić skrócenie tego okresu do 7 dni. Nigdzie jechać nie trzeba. Wniosek o wypłatę środków można złożyć przez internet.

   Zgodnie z zasadami unijnymi każdy lokalny fundusz gwarancyjny też wtedy działa, więc BFG też by przygotował jakąś ścieżkę działania/wnioskowania.

   Usuń
 15. Czy kapitalizacja odsetek w tym rachunku oszczędnościowym jest miesięczna czy kwartalna?

  OdpowiedzUsuń
 16. sprostowanie poprzedniego komentarza - chyba niepotrzebnie zacząłem od wyboru angielskiej wersji językowej i apka nie rozpoznała we mnie polonusa (wszystkie późniejsze kroki były jak dla Belga) - powtórka po przeinstalowaniu już poszła gładko

  OdpowiedzUsuń
 17. Czy można coś więcej napisać o tymże belgijskim funduszu gwarancyjnym. Czy w razie upadku przedsięwzięcia trzeba będzie się fatygować do Belgii, aby odzyskać pieniądze i czy w ogóle ten fundusz jest państwowy i wiarygodny?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W każdym kraju EU fundusze gwarancyjne są takie same i gwarantują do 100 tys. euro.

   Usuń
 18. A co z podatkiem Belki? W końcu to Belgijski bank.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podatek Belki jest naliczany. Zgodnie z FAQ na stronie banku: "Tak, zgodnie z polskim prawem naliczany jest podatek w wysokości 19% naliczonych odsetek. Podatek pobierany jest automatycznie — kwota odsetek, którą widzimy w aplikacji, jest kwotą po pobraniu podatku."

   Usuń
 19. Czy karta jest obowiązkowa? Czy też można konto otworzyć bez niej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja kartę z chęcią biorę (bo za 0 zł) - a nuż kiedyś się przyda. Ale wymogu nie ma.

   Usuń
 20. Nie wygląda to dobrze... Bank nie ma żadnych placówek, nic, totalny wirtual, a wszystkie oszczędności nie są lokowane w Polsce. Firma sama pisze, że polski oddział prowadzi jedynie nieoprocentowane konta, a wszystkie oszczędności są przelewane do Belgii.

  Do tego jakieś "plany", gdzie płatność z konta zostanie pobrana, oczywiście przez polski oddział banku, natomiast nasze pieniądze płyną do Belgii, do innego oddziału - czyli innego podmiotu prawnego. W razie problemów są to 2 niezależne spółki, więc obowiązki wobec jednej (tj. umowa na "plany") mają się nijak w stosunku do obowiązku wypłaty naszych oszczędności i odsetek przez spółkę belgijską. Tak więc możemy skończyć z długiem wobec jednej mimo rzekomego (obiecanego) zysku z drugiej - mylę się???

  Kolejna sprawa to dokument pdf opisujący opłaty - jest tak skonstruowany, że zgodnie z tabelą opłatę 49 zł można pobrać wielokrotnie i nie będzie od tego żadnych reklamacji, bo wszystko jest jasno wyszczególnione w TOiP.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W InBanku jest to tak samo rozwiązane. Normalne że działalność prowadzi oddział w danym kraju, a udział w nim w 100% ma firma-matka. Przez to powiązanie odpowiedzialność jest też uzależniona 1 do 1.

   A Toyota Bank ma oddziały? Nawet już wiele lat temu BGŻ Optima działała tylko wirtualnie (chociaż BGŻ maił placówki ale tam nic z Optimy załatwić się nie dało). Z Inteligo jest podobnie. Citi Bank ma obecnie placówki bodajże tylko w 6 miastach. To normalne że nowe banki będą już tylko bezoddziałowe, a stare też będą do tego zmierzać bo regularnie likwidują placówki na potęgę.

   Usuń
  2. Tak, banki likwidują oddziały i to jest ok, ale w tym przypadku chodzi o połączenie tego faktu, z tym że wszystkie pieniądze wpłacone do "banku" lądują od razu w Belgii, na koncie belgijskiej firmy. Firma nic nie inwestuje w Polsce - nie otwiera oddziału, nie urządza go, więc jeśli któregoś dnia postanowi zamknąć biznes, to po prostu wyłączy serwer i nie poniesie z tego tytułu takich strat jak by to było przy placówce - można to interpretować jako drogę do szybkiej ucieczki i krótkoterminowych planów. A jeśli taki scenariusz by się sprawdził, to może być bardzo pod górę z odzyskaniem pieniędzy - bo centrala w Belgii nie upadnie i tamtejszy BFG nie będzie zobowiązany do wypłat.

   Usuń
  3. Myślisz że jakby w kraju X nie chcieli wypłacić pieniędzy to w kraju Y bank nadal będzie działać, bo klienci spokojnie będą trzymać pieniądze? No to źle myślisz. Szybko zaczną w panice wypłacać i upadnie.

   Usuń
  4. Słuszna uwaga - a jak znaną marką jest Aion w Belgii? Ilu ma klientów? Od kiedy istnieje? Bo jak od sierpnia 2021, to raczej nie ryzykuje zbyt dużo...

   Usuń
 21. To zdjęcie dowodu osobistego trzeba załączyć podczas zakładania konta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdjęcie robi się na bieżąco w czasie otwierania konta. Wniosek jest bardzo intuicyjny i podpowiada co zrobić.

   Usuń
 22. Czy jest jakiś okres ważności tych kodów promocyjnych?

  OdpowiedzUsuń
 23. Czy można mieć więcej kont oszczędnościowych? Czy tylko 1?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdzieś widziałem informację że można mieć 5 kont tego samego typu w danej walucie.

   Usuń
 24. Numer rachunku w Aoin jest polskim numerem?

  OdpowiedzUsuń
 25. jak zamknąć potem konto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dyspozycję zamknięcia konta można złożyć poprzez czat w aplikacji. Rachunek zostanie zamknięty (standardowo) po 30-dniowym okresie wypowiedzenia.

   Usuń
 26. W planie Light po użyciu kodu widzę że za wysyłkę karty ostatecznie nic nie zapłacę. A jak wygląda prowadzenie takiej karty? Są jakieś opłaty czy wymogi żeby nie było opłat?

  OdpowiedzUsuń
 27. Jeśli dostaje się polski numer rachunku, to przelewy na ten rachunek i z tego rachunku chodzą elixirem? Czy bank informuje o godzinach, w jakich księgowane są przelewy dla poszczególnych sesji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Godziny graniczne sesji wychodzących dla transakcji w Polsce w PLN:
   09:15
   13:15
   15:15

   Wszystkie przelewy krajowe wykonane w walucie PLN dostarczamy do odbiorcy tego samego dnia, o ile zostaną wysłane przed godziną 15:15. Wszystkie przelewy w walucie EUR realizowane w ramach strefy SEPA dostarczamy do odbiorcy również tego samego dnia, o ile zostaną wysłane przed godziną 15:15. Pozostałe przelewy w innych walutach dostarczamy w ciągu 1-2 dni roboczych, pod warunkiem, że zostaną wykonane przed godziną graniczną dla danej waluty.

   Usuń
  2. Godziny graniczne sesji wychodzących dla transakcji w Polsce w PLN:
   09:10
   13:10
   15:10
   Godziny graniczne sesji wychodzących dla transakcji w całej UE w EUR (SEPA):
   05:30
   08:15
   10:45
   13:15
   15:15
   https://support.aion.be/pl/support/solutions/articles/80000335527-jakie-są-godziny-graniczne-przelewów-wychodzących-

   Usuń
  3. No to już z 2 powyższych komentarzy widać, że bank podaje nieznacznie, ale jednak różne dane w różnych miejscach.

   Usuń
  4. I pewnie sami pracownicy banku te informacje tu wklejają...
   Jest cała masa rozbieżnych informacji i informacji nie mających pokrycia (bo np. coś nie działa).

   Grubo startują. :(

   Usuń
  5. Przychodzące jeszcze 10:30, 14:30 i 16:30

   Usuń
 28. Czyli jeśli dziś zakładam rachunek w planie Plan All-Inclusive z kodem na darmowe 2 miesiące i zakładam lokatę na 1,5%, następnie w dniu 30 września zmieniam plan na Plan Light to unikam wszystkich opłat, mam przez 2 mies (nie całe) 1,5% na lokacie, potem 1%. I nie ma żadnych warunków dotyczących wpływów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do 5.10 będziesz mieć All Inclusive, a od 6.10 Light. Wszystko bez opłat.

   Usuń
 29. Muszę się z Wami podzielić moją wczorajszą przygodą z Aion Bankiem.
  Otóż po przeczytaniu na Bankobraniu o tym banku, postanowiłem trochę poszukać , poczytać i na polskiej stronie banku nie ma nic o gwarancjach zgromadzonych lokat , dopiero w odpowiedziach na pytanie , jest informacja iż środki do 100 000 euro są gwarantowane przez Belgijski Fundusz Gwarancyjny, wiec ok, to było dla mnie najważniejsze .
  Wiec postanowiłem otworzyć konto. Po podaniu numeru telefonu przychodzi link do pobrania aplikacji. Wszystko ok, ale to bank Aion.be, no spoko myślę potem będzie wybór kraju.
  Na początku instalacji pada pytanie o język, jest Francuski, Niderlandzki i Angielski .WTF, a gdzie Polski?
  No ok mam telefon z 2 kartami SIM ( jedna Polska a druga Holenderska) wiec myślę ze dlatego ze język telefonu mam nastawiony na Holenderski wiec aplikacja widzi mnie jako obywatela Holandii.
  Cos mi tu nie gra, muszę zadzwonić na infolinie…no właśnie .Na Polskiej stronie banku brak numeru telefonu do kontaktu!!!!Ludzie jeśli ktoś otwiera bank to zaufanie jest najważniejsze!!A jeśli brak jest telefonu to zaczynam tracić zaufanie. No ok znalazłem formularz kontaktowy, poprosiłem o kontakt , po 10-20 minutach telefon z Aion banku , wyjaśniam o co chodzi , pracownik banku informuje mnie abym wyciągnął Holanderska kartę z telefonu i powinno być ok ,a jak nie to na późniejszym etapie na pewno aplikacja skieruje mnie do Polskiego oddziału ( bo nie chciałem otwierać konta w Belskijskim oddziale.)
  Choć byłem pewny że wyciągniecie karty nic nie da, tak też robię.
  Ale zauważyłem iż jest możliwość chat online, wiec pisze po Polsku o moim problemie, po chwili odpowiedź ..ale…co to ??Tło chmurki odpowiedzi białe, zaś litery jasno szare!!!Nie ma możliwości odczytania wiadomości!!!Pisze na chat że nie mogę odczytać bo jest wszystko na biało, szybko wszedłem w ustawienia telefonu i zmieniłem ustawienie wyświetlacza, ok, pomogło widzę odpowiedzi no i osoba na chacie pisze ze problem z niewidocznymi odpowiedziami jest tylko na telefonach ciemny tłem, pracują nad tym i za kilka dni naprawią..
  No jeśli coś jest niedopracowane to lepiej tego nie wypuszczać , zaufanie moje maleje jeszcze bardziej. No ok jedziemy dalej.
  Na początku wybieram język Niederlandzki ,bo ty językiem się posługuje i po zrobieniu zdjęcia dowodu osobistego kolejny jest zrobienie selfie , ruchów głową oraz przeczytaniu kilku cyfer , mam możliwość podglądu , no jak zobaczyłem swoja weryfikacje to postanowiłem zrobić raz jeszcze bo jakość była nie ciekawa, ale przez przypadek kliknełem WYŚLIJ ..no i ku memu zdziwieniu weryfikacja przeszła poprawnie ( WTF??) NO coś zaczyna moje już nadszarpnięte zaufanie znikać całkowicie , kiedyś gdy otwierałem konto w Paribasie to musiałem ten etap bodajże 10 razy powtarzać bo ciągle mnie odrzucało , a tutaj po przesłaniu tragicznie złej jakości selfi , jest oke…dziwne..
  No ale idę dalej, pada pytanie Czy oprócz Belgijskiego obowiązku podatkowego podlegam również podatkowemu obowiązku w USA, no i czy w innym państwie podlegam obowiązku podatkowemu??
  No na tym etapie przeszło mi już całkowicie..
  Moim zdaniem jeśli ktoś otwiera bank , gdzie ludzie powierzają dorobek swego życia, to musi być wszystko dopięte na ostatni guzik .A tutaj śmierdzi to wszystko totalna amatorką, a szkoda, bo skusili mnie dobrym oprocentowaniem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @darek 6 sierpnia 2021 12:05
   I po co to zamieszanie które sobie samemu robisz? Czasami wystarczy poczytać komentarze.
   Poczytaj, może to Ci pozwoli spojrzeć inaczej na całą tę sytuację.

   Anonimowy 5 sierpnia 2021 14:46 napisał:
   "Pobierz apkę ze sklepu bezpośrednio."

   Wiechmin 5 sierpnia 2021 14:09 napisał:
   "sprostowanie poprzedniego komentarza - chyba niepotrzebnie zacząłem od wyboru angielskiej wersji językowej i apka nie rozpoznała we mnie polonusa (wszystkie późniejsze kroki były jak dla Belga) - powtórka po przeinstalowaniu już poszła gładko"


   @darek 6 sierpnia 2021 12:05
   Wszystko o czym piszesz to bzdety.

   Usuń
  2. Słaby kontrast jest na czacie jak masz włączony w telefonie tryb ciemny. Przełącz na jasny bo wtedy jest czytelnie.

   Usuń
  3. A co jest dziwnego w pytaniach o rezydencję podatkową? Standard w każdym banku.

   Usuń
  4. Anonimowy 6 sierpnia 2021 14:18
   Ale pytanie o miejsce zatrudnienia już nie.

   Usuń
  5. Nie o miejsce zatrudnienia ale źródło dochodu gdzie wybiera się: bezrobotny / wynagrodzenie / emerytura / samozatrudnienie. Standardowe pytanie stawiane też w innych bankach. Prawnie zresztą wymagane.

   Usuń
  6. Żadnego pytania o miejsce zatrudnienia mi nie zadano.

   Usuń
  7. Wszedłem na stronę Belgijskiego Funduszu Gwarancyjnego i wpisałem Aion w polu search i niczego nie znalazło. Jeśli ktos znalazł, to prośba o przesłanie linka. Z góry dzięki

   Usuń
  8. Sprawdzone. Tamtejsza wyszukiwarka banków chyba nie wyszukuje - od czego innego jest. Ale Aion jest na liście banków (nawet na pierwszym miejscu, bo alfabetycznie tak wychodzi).

   Usuń
 30. Oprocentowanie standardowe wynosi 0,05 % w skali roku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale promocyjne - bez żadnych wymogów - od 1 do 1,5% :)

   Usuń
 31. Czy są jakieś limity kwotowe przelewów?

  OdpowiedzUsuń
 32. Czy na komputerze też można korzystać czy tylko na smartfonie ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można. Na stronie banku należy wejść w zakładkę "Zaloguj się", a następnie w aplikacji wygenerować kod do logowania (klikając w ikonkę ludzika w prawym górnym narożniku i tam wybierając "Wygeneruj kod do logowania w przeglądarce").

   Usuń
 33. Konto założone, wszystko poszło sprawnie. Ale nie mam konta oszczędnościowego. Czegoś nie wyklikałem we wniosku? Czy mogę je teraz jakoś otworzyć?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Konto oszczędnościowe można otworzyć już po założeniu konta osobistego. W aplikacji bądź po zalogowaniu do bankowości internetowej należy wejść w zakładkę "Finanse" i tam można znaleźć przycisk "Otwórz nowe konto oszczędnościowe".

   Usuń
 34. A dostaliście umowę o prowadzenie konta gdzie widnieje wasze imię i nazwisko?Ja w otrzymanych od nich e-mailach nie mogę tego znaleźć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pytałem o to, nie ma umowy, ponoć tak jest ok.

   Usuń
  2. Teraz umowa jest już imienna.

   Usuń
 35. czy jeśli założyłam konto z darmowym planem, to mogę jeszcze skorzystać z kodu polecającego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba tylko podczas zakładania konta można go podać.

   Usuń
 36. Jak szybko pojawiają się środki po zasileniu konta w Aionie kartą?

  OdpowiedzUsuń
 37. Kiedy złożyć wniosek o wypowiedzenie, aby nie płacić za pakiek all jeśli konto zostało założone 6.08?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wybrałeś 2 m-ce za darmo? Po 6.09. zgłoś zmianę z All inclusive na Light. Wypowiedzenie złożysz jak już będziesz mieć odsetki.

   Usuń
  2. Wybrałam, niestety KOD się nie uaktywnił i musialam złożyć reklamacje.

   Usuń
 38. Tylko infolinia nie działa.oddzialow brak.w in bank strona np nie wyświetla czyli jak by miał lokaty to przepadną.ja otworze konto jak bank będzie miał 10 oddziałów w polsce

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie będzie miał tylu oddziałów. Już żaden nowy bank nie będzie miał oddziałów. To nie czasy obsługi stacjonarnej. Pandemia zmieniła wszystko w tempie błyskawicznym. Jest praca zdalna, zakupy robi się przez internet, a banki zamykają placówki i są w internecie/aplikacji. A nawet w urzędach już większość spraw da się załatwić zdalnie. Od tego nie ma odwrotu.

   Usuń
  2. Niewykluczone, że coś otworzą. Bo w Belgii oddział w Brukseli już mają.

   BTW taka ciekawostka. Podobna Light bez opłat jest tylko w Polsce. W Belgii mają 2 plany: za 3,90 i 19 euro/mies.

   Usuń
 39. Czy nikt nie będzie się czepiał, jeśli założę teraz wersję najdroższą z kodem polecenia. Zamówię z nią darmową kartę, a potem przełączę się na wersję darmową (w której za wysyłkę karty trzeba płacić)?

  Jeśli założę konto all-inclusive 10 sierpnia, to z kodem polecenia będzie darmowe do 10 października, czyli chcąc przerobić je na light muszę to zrobić 10 września aby uniknąć opłat? Czy podwyższone odsetki wówczas będą naliczane do końca okresu wypowiedzenia, czy zostaną obniżone od razu w momencie złożenia wniosku o przerobienie konta na plan light?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Twój wybór, twoje prawo do zmiany planu. Zmiana jest bez opłat. Zmiana z wyższego planu na niższy wchodzi od nowego okresu rozliczeniowego, czyli możesz zgłosić np. 20.09 i będzie od 10.10 Light. Odsetki do 9.10 powinny być naliczane wg planu All Inclusive.

   Usuń
  2. Nie do końca tak jest. Przy zmianie planu na niższy, system żąda zamknięcia kont oszczędnościowych. Co oznacza, że chcąc uniknąć opłaty przez miesiąc nie naliczane są żadne odsetki, gdyż trzeba przelać środki na nieoprocentowane konto.

   Usuń
  3. No na to wychodzi że trzeba przelać z oszczędnościowego na zwykłe, zamknąć oszczędnościowe i zmienić plan a dopiero potem założyć nowe oszczędnościowe i przelać na nie kasę z powrotem. Dlatego ze zmianą planu lepiej zaczekać do ostatniej chwili i na 1-2 dni przed końcem promocyjnych 2 m-cy zlecić zmianę. Plus że konto oszczędnościowe zamykane jest od razu a nie po miesięcznym okresie wypowiedzenia, całe szczęście.

   Usuń
 40. Krajowych przelewów natychmiastowych bank nie ma w ofercie. Jest więc błąd w tabeli porównującej pakiety. Trochę lipa jak za taką kasę....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Anonimowy 10 sierpnia 2021 00:12
   Dobrze prawisz.

   Z informacji umieszczonej na stronie banku:
   "Natychmiastowe przelewy krajowe i zagraniczne (wkrótce)"

   Słowo klucz: "wkrótce".
   Tak więc tu w tym powyższym opisie jest błąd.

   Takie obiecanki cacanki a głupiemu radość. Ja też wkrótce będę miał swój bank. Będzie on cały ze złota. I będzie się nazywał "... Gold".

   Usuń
 41. Dzisiaj przyszła karta. Przywiózł kurier.

  OdpowiedzUsuń
 42. Euro chciałem przerzucić na konto oszczędnościowe w Aion. Jaki mają kod Swift?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. BMPBPLPP

   Można go znaleźć na stronie banku.

   Usuń
 43. Do konta dają Visę czy MC?

  OdpowiedzUsuń
 44. Chciałbym mieć polski i niemiecki numer konta, między którymi bez problemu mógłbym przesyłać/przewalutowywać sobie środki. Czy to możliwe?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Aion tylko polskie numery rachunków mają.

   Usuń
 45. Jak wyglądają kursy walut w porównaniu z Revolutem? Jak przedstawia się sama procedura wymiany walut? Identycznie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Robi się przelew z konta PLN na walutowe i tyle. Kurs euro sprawdzałem. Bardzo dobry. Lepszy od najtańszej oferty sprzedaży w wymianie społecznościowej w Cinkciarzu.

   Usuń
 46. Złotówka, sprawdziłem przed chwilą strony belgijskiego funduszu gwarancyjnego i nie ma tam Aion, oczywiście nie ma też na stronach naszego BFG, więc jak jest z gwarancją depozytów. Myślę, że zapewnienia konsultanta na infolinii, to za mało :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli Złotówa pozwoli to dam link. Aion pierwszy na liście:
   https://fondsdegarantie.belgium.be/fr/liste-des-membres

   Usuń
 47. Ja w banki które w 100% opierają się na aplikacji nie wchodzę, bo potem może być sytuacja jak teraz mam z aplikacją Lidl+, wszystko działało, wprowadzili aktualizację a ta pokazuje mi że mam już urządzenie niezgodne z ich aplikacją i nie można ani pobrać aktualizacji, ani uruchomić aplikacji. Gdy takie coś stanie się z apką bankową to pozostaje jedynie pędzić do sklepu i kupić nowego smartfona(zgodnego z aplikacją), tylko skąd wziąć pieniądze skoro do banku nie mamy dostępu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. masz duzo racji, to troche jak vivid w niemczech, nie widze problemu z kwotami rzedu pareset euro, bo i procedura otwarcia byla prosta, karta dotarla za 2 dni, ale powierzyc cos ok 100 tys euro dla banku wirtualnego, bez infolinii z siedziba poza pl troche peniam

   Usuń
 48. Czy są ograniczenia w koncie oszczędnościowym Aion dotyczące darmowych wypłat w danym miesiącu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma. Wszystkie wypłaty za free.

   Usuń
 49. Czy kartę banku Aion można podpiąć do Google Pay? Jak to wygląda w planie darmowym? W Twisto w planie za 0 zł Online nie ma takiej możliwości, dopiero w płatnym Space.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można. W Twisto jest inaczej bo w taryfie Online nie ma karty fizycznej. A tu jest w każdej taryfie.

   Usuń
  2. Twisto udziela kredytów, a oni zbierają kasę tym wabikiem - spora różnica.

   Usuń
 50. Co wrzystkie pieniędze wpłacac tam będziecie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sporo, ale nie wszystkie bo część zamroziłem na rocznej lokacie w InBanku.

   Usuń
  2. Ja wkładam wszystko co mam. To super oferta!

   Usuń
 51. Czy można wykonać przelew z innego banku bezpośrednio na konto oszczędnościowego w banku AION?

  OdpowiedzUsuń
 52. Złotówa powiedz czy jak założyłem konto te pośrednie z twiom kodem na dwa miesiące za darmo to jeśli chciałbym po miesiącu przejść na ten najwyższy to będę miał jakieś dodatkowe opłaty z ten drugi miesiąc, czy jest to wykonalne?

  OdpowiedzUsuń
 53. Czy karta zamawiana jest z automatu czy ją jakoś odrębnie się zamawia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zamawia się w aplikacji dopiero po tym jak konto jest już otwarte.

   Usuń
 54. Karta do konta jest wielowalutowa? Jak założę konto w euro i będę płacić w Niemczech to wtedy pobierze mi z konta walutowego? Nie mogę znaleźć takiej informacji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. Powiązana jest tylko z kontem PLN. Płatność schodzi w przeliczeniu z waluty obcej na PLN po bieżącym kursie międzybankowym.

   Usuń
 55. Czy ktoś z Was może mi podać 8 cyfŕ identyfikujących nr rachunku w Aion Banku lub przykładowy cały taki nr?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 12 2910 0006 - pierwsze 10 cyfr

   Usuń
  2. Te 8 cyfr nic mi jednak nie dało (2910 0006). Potrzebuję nawet fikcyjny, ale pełny nr rachunku do Aion Banku.

   Usuń
  3. W jakim celu tak mocno potrzebujesz całego numeru konta?

   Usuń
  4. Już mam. Dzięki za podpowiedzi :)

   Usuń
 56. Mam pytanie odnośnie kapitalizacji odsetek - co to znaczy 'kapitalizacja miesięczna'? Ostatniego dnia miesiąca? Czytam dokument:
  https://aion.eu/dam/jcr:04cfe7a7-d5a9-4199-9b0e-7867f5f28be6/28072021-Warunki-umowne-dotyczace-Konta-Oszczednosciowego-Aion-Oszczednosci.pdf

  i widzę 'Kapitalizacja odsetek: 30 dni.
  Czyli jeśli zasiliłem konto 10 sierpnia, to kapitalizacja nastepuje 10 września?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. W FAQ jest nawet odpowiedź na to pytanie:

   Jak są wypłacane odsetki na koncie Aion Oszczędności?
   Odsetki wypłacane są co miesiąc bezpośrednio na konto oszczędnościowe. Dokładna data wypłaty zależy od dnia zasilenia konta oszczędnościowego i ma miejsce tego samego dnia następnego miesiąca.

   Usuń
  2. Wczoraj wpłynęły mi odsetki. Wszystko się zgadza.

   Usuń
  3. Potwierdzam. Odsetki wpłynęły 5-go czyli po miesiącu od założenia i wpłaty środków, a nie na koniec miesiąca kalendarzowego. Nie zauważyłem powiadomienia push o odsetkach choć po wszystkich innych wpływach wyskakiwało mi dotąd niezawodnie.

   Usuń
 57. Jeśli chcę założyć konto oszczędnościowe w złotówkach i euro to jak to zrobić?? Jak wejść na konto bankowości internetowej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W aplikacji na dole musisz wejść w FINANSE i tam będziesz mieć przycisk do otwarcia konta oszczędnościowego.

   Usuń
 58. Próbuję się zalogować przez komputer. Avast blokuje mi dostęp. Co zrobić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja wyłączyłem na ten czas antywirusa. Kolejna choroba wieku dziecięcego.

   Usuń
 59. Co w przypadku utraty telefonu.
  Czy można zalogować się przez przeglądarke?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na stronie banku w sekcji zadawanych pytań od klientów znalazłam taką informację:

   "Zgubiłem swój telefon / mój telefon został skradziony. Jak mogę chronić swoje konto?

   Jeśli chcesz zablokować dostęp do aplikacji w przypadku zgubionego lub skradzionego telefonu, skontaktuj się z naszym Centrum Obsługi Klienta - Customer Happiness Centre, wówczas dostęp do aplikacji zostanie zablokowany.

   Pamiętaj! Blokada spowoduje brak możliwości zalogowania się do aplikacji z jakiekolwiek urządzenia.   W przypadku, gdy będziesz chciał zalogować się do aplikacji za pośrednictwem innego, bezpiecznego urządzenia, ponownie skontaktuj się z Customer Happiness Centre, aby odblokować dostęp do aplikacji.".

   Usuń
 60. A w jaki sposób można się w tym przypadku skontaktować z customer centrę ???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Formularzem kontaktowym na stronie.

   Usuń
 61. Czy kody nadal są aktywne?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, kody są aktualne i aktywne - można z nich korzystać (jeśli by się to zmieniło - poinformuję we wpisie).

   Usuń
 62. Ostrzegam Anion bank nie dodaje kodu polecającego do konta, po założeniu konta w dniu 05.08.2021 i zmianie planu (wg poleceń bankobranie i konsultanta aion banku) w dniu 06.09 trzeba zamknąc konto oszczędności i z 1,5 % na dwa miesiące robi sie tylko i wyłacznie jeden miesiąc korzystnego oprocentowania, ponieważ oprocentowanie all-inclusive na 1,5% jest przypisane do konta. Nie polecam.

  OdpowiedzUsuń
 63. Hej, Jak dokladnie wyglada proces zakladania konta? Tylko z aplikacji na smartfona? Jak chce na paszport to uzywany jest czytnik nfc, ale czy wtedy paszport tez jest skanowany? Jakie dane pobierane sa przez nfc? I o co chodzi z tym skanem twarzy? To jest robione zarowno w sytuacji gdy otwieram na dowod jak i na paszport? Dziwny jest tez totalny brak infolinni. Co z tego ze poprosze ich o kontakt telefoniczny, jak pozniej nie mam pewnosci, ze dzwonia z banku? Do tej pory zawsze tak robilem, ze jak bank dzwonil to ja do nich oddzwanialem chwile pozniej. A tak kazdy moze zadzwonic powiedzec, ze z Aion banku i wypytywac mnie o poufne dane. To jest slabe. Jakos Aion budzi moje duze watpliwosci...

  OdpowiedzUsuń
 64. Witam
  Chciałem zapytać o taką rzecz. Ściągnąlem aplikację, założyłem konto, doszedłem do stronki gdzie wpisuje się kod polecający jednak chyba zrobiłem gafę bo nie zmieniłem domyślnego planu free na wyższy i wpisałem kod. Fakt że później zmieniłem plan na wyższy ale z tego co widzę chyba mi tego kodu przez to niedopatrzenie nie przyjęło. Czy można to gdzieś sprawdzić

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Napisz jeszcze na czacie żeby uwzględnili ci kod dla wyższego planu.

   Usuń
 65. Te konta w Aion Banku mają IBAN Aiona czy rachunki prowadzi im jakiś inny bank?

  OdpowiedzUsuń
 66. Próbuję uruchomić aplikację w telefonie i pojawia się komunikat: "Nie jesteś połączony z internetem". Działają mi wszystkie strony internetowe i aplikacje innych banków. Jaka może być tego przyczyna?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uruchom telefon ponownie. Może to pomoże.

   Usuń
 67. W Santander z kontem pravit banking dają lokaty na 2 procent

  OdpowiedzUsuń
 68. Od 1 grudnia 2021 zwiększamy oprocentowanie nowo otwartych kont oszczędnościowych w planach:

  Smart: 1,5% rocznie w PLN (wcześniej 1,25%)

  All-Inclusive: 2% rocznie w PLN (wcześniej 1,5%)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyłącznie dla nowo założonych kont oszczędnościowych od 1 grudnia. Można zlikwidować obecne i przenieść pieniądze na nowe.

   Usuń
 69. Po 1,5 roku działania postęp! Do Aion Banku można zlecać przelewy ekspresowe. No szok!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No cóż, jak widać nawet najgorszym zdarza się pomylić i zrobić coś dobrego. Tyle, że to i tak sto lat nawet za maruderami.

   Usuń
  2. O ile jednak do innych banków takie przelewy dochodzą praktycznie od razu to w Aion Banku na przelew przychodzący trzeba zaczekać do kilku do kilkunastu minut. Chociaż "natychmiastowy".

   Usuń
 70. Ale Blika jak nie było tak nie ma a obiecywali do końca 2021 r.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...