Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Odbierz 400 zł do wydania na Allegro w prezencie za przetestowanie karty Citi Simplicity

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

5.08.2021

Odbierz 400 zł do wydania na Allegro w prezencie za przetestowanie karty Citi Simplicity

Citibank odpalił kolejną edycję swej popularnej promocji. 

Bon Allegro 400 zł za kartę Citi Simplicity
Do wzięcia niezmiennie czeka bon Allegro o wartości 400 zł. Do tego obowiązują proste warunki promocji i uproszczone zasady utrzymania karty za 0 zł.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Citibanku.]

Promocja w pigułce: bon Allegro o wartości 400 zł otrzymasz, jeśli po zawarciu umowy o kartę kredytową (którą w prosty sposób można utrzymać za 0 zł bez opłat i bez odsetek):
 • zalogujesz się do aplikacji mobilnej i aktywujesz w niej kartę;
 • wykonasz płatności kartą na sumę min. 1000 zł (bank daje na to sporo czasu - wykonywanie transakcji można rozłożyć sobie nawet na 3 miesiące).

Do tego dostaniesz również zwrot opłaty za kartę (12 zł), jeśli w danym okresie rozliczeniowym wydasz kartą min. 300 zł.

Szczegółowe prześwietlenie warunków promocji znajdziesz poniżej.

Co warto wiedzieć o promocjach bankowych?


Na początek kilka słów dla osób, które z tego typu promocją stykają się być może po raz pierwszy (bo jeśli jesteś Czytelnikiem bloga Bankobranie od dłuższego już czasu, to świetnie wiesz, że podobnych promocji jest sporo i można dzięki nim zyskać sporo - Ciebie zapraszam do części wpisu nieco niżej, zaraz pod podkreśleniem). 

Jak to się dzieje, że bank rozdaje takie nagrody? Wszak "nie ma nic za darmo". I to prawda. Za darmo nie ma, bo bank wymaga zawarcia umowy i wykonywania płatności kartą. Ale w przypadku promocji bankowej takiej jak ta bank premiuje jedynie wtedy, gdy już klienta pozyska i ten wykaże się określoną aktywnością (nie wykraczającą w zasadzie ponad standardowe korzystanie z karty). Dla banku jest to o wiele lepszy sposób na pozyskiwanie klientów, niż płacenie kroci za reklamę w mediach, której efektywność ciężko zmierzyć. Oczywiście dla banku liczy się też potencjał. Nowy klient może przecież skorzystać też z innych produktów. Ale to nie jest wymagane i przez promocję można przejść nie ponosząc ani grosza kosztów. O czym przekonało się już wielu Czytelników Bankobrania. Tego typu promocje Citibanku nie są nowością i opisuję je w praktyce od ponad 7 lat, a więc od początku prowadzenia bloga.

Co istotne: nie jest to ani konkurs, ani loteria. Na blogu Bankobranie skupiam się bowiem na promocjach, w których do wzięcia są nagrody gwarantowane. I tak właśnie jest w niniejszej akcji Citibanku.

Czy to na pewno nic nie kosztuje? Karta kredytowa, którą należy wyrobić w promocji może się niektórym osobom źle kojarzyć skoro jest w niej słowo "kredytowa". Jednak karta kredytowa znacząco różni się od samego kredytu, który wiąże się z otrzymaniem całej kwoty do ręki i jej spłatą w ratach, a więc i z kosztami (m.in. z odsetkami). Karta daje dostęp do limitu kredytowego, z którego można, ale nie trzeba korzystać. Na potrzeby niniejszej promocji płatności kartą należy jednak wykonywać, ale to i tak nie oznacza kosztów. Wykorzystaną kwotę spłacić można bowiem w okresie bezodsetkowym, który liczony jest dla wszystkich transakcji bezgotówkowych (a więc płatności kartą). Dzięki temu oddajesz dokładnie taką samą kwotę, jaką z karty wydasz. 

Choć na stronie promocji znaleźć możesz informację "Rzeczywista roczna stopa oprocentowania: 11,46%", to jest to jedynie wyliczenie w oparciu o ustawowo narzucony wzór i zakłada spłatę wykorzystanej kwoty w ratach. Trzymając się jednak zasady spłacenia karty w okresie bezodsetkowym, nie poniesiesz takich kosztów i oddasz dokładnie tyle samo, ile zostało przez Ciebie wydane. Sprawdziłem nie tylko w teorii, ale i w praktyce.

Jeżeli dotąd nie było Ci dane korzystać z karty kredytowej, przeczytaj poradnik: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać. Tam wyjaśniam zasady jej działania oraz to, czym jest okres bezodsetkowy.
__________________

Nagroda gwarantowana: 400 zł do Allegro za kartę Citi Simplicity


Dla kogo promocja? Udział wziąć może osoba pełnoletnia, która nie posiada i co najmniej od 1.01.2020 r. nie miała głównej karty kredytowej w Citibanku. 

Jeśli posiadasz inne produkty Citibanku (np. konto osobiste, pożyczkę czy nawet dodatkową kartę do głównej karty kredytowej z logo Citi), to możesz uczestniczyć w niniejszej promocji.

Nagroda. Bon, który otrzymasz od Citibanku, będzie można wykorzystać podczas zakupów na Allegro. Już od kwietnia br. obowiązuje zmiana, która polega na tym, że tego typu bony można wykorzystywać wielokrotnie - jeśli więc zrobisz mniejsze zakupy (poniżej wartości bonu) i zapłacisz bonem, to reszta zostanie do wydania podczas kolejnych zakupów. Bon Allegro będzie można wykorzystywać przez 12 miesięcy.

Zasady promocji. By skorzystać z promocji "Zostań posiadaczem Karty Kredytowej Citi Simplicity, zyskaj zwrot opłaty rocznej i 400 zł w voucherze Allegro – edycja VI" i zgarnąć tytułową nagrodę:
 • do 7.09.2021 r. złóż wniosek o kartę Citi Simplicity (do uzyskania nagrody kwalifikują tylko wnioski złożone na stronie promocji);
 • w ciągu 10 dni roboczych od złożenia wniosku o kartę, przekaż bankowi dokument potwierdzający dochody (można to zrobić online; choć w samym wniosku o kartę jest do wyboru opcja bez dostarczania takiego dokumentu, to pamiętaj, że jest to wymóg promocji - by otrzymać nagrodę);
 • zawrzyj z bankiem umowę o kartę Citi Simplicity i za pomocą aplikacji mobilnej Citibanku aktywuj kartę;
 • do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę (data ta będzie wpisana przez bank w umowie, którą bank Ci prześle) co najmniej jeden raz zaloguj się do aplikacji mobilnej Citibanku (do tego wystarczy samo posiadanie karty - otwieranie konta nie jest wymagane);
 • najpóźniej do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę: wykonaj płatności kartą na łączną kwotę min. 1000 zł (mogą to być płatności na Allegro, ale nie muszą - transakcje można wykonywać też w innych miejscach). 

Na potrzeby promocji możesz wykonać jedną lub wiele transakcji - istotne jest to, by we wskazanym czasie wykonać płatności na łączną min. 1000 zł (i oczywiście nie chodzi tutaj o takie płatności w każdym miesiącu, ale przez cały ten okres - od otrzymania karty do końca trzeciego miesiąca po miesiącu zawarcia umowy). Wykonywanie płatności możesz zatem rozłożyć w czasie i dopasować do swych możliwości (aczkolwiek czym prędzej je wykonasz, tym prędzej dostaniesz nagrodę od banku).

Płatności kartą możesz wykonać w punktach handlowo-usługowych (np. w sklepach spożywczych, odzieżowych, monopolowych, marketach, aptekach, drogeriach, lokalach gastronomicznych, księgarniach, na stacjach paliw itp.) i/lub w Internecie (m.in. na Allegro). Zwróć jedynie uwagę, że Citibank uwzględni tylko transakcje, które:
 • nie będą to Transakcje szczególne w rozumieniu Regulaminu Kart Kredytowych Citibank Banku Handlowego w Warszawie S.A., [niżej wyjaśniam o co chodzi - przyp. Mr. Złotówa],  
• nie będą to Transakcje zwrócone 

Zgodnie ze wspomnianym regulaminem kart kredytowych, transakcje szczególne to:
"– wypłata środków pieniężnych z Limitu kredytu, na dowolny cel konsumpcyjny, w formie Polecenia przelewu wewnętrznego w złotych lub Polecenia przelewu krajowego w złotych, 
– Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie gier losowych, hazardowych (...), 
– Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz pośredniczących w wymianie" 

Powiadomienie o nagrodzie dostaniesz wiadomością w bankowości internetowej Citibanku najpóźniej do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków promocji. Nagroda przyjdzie w taki sam sposób w ciągu 60 dni od powiadomienia o jej przyznaniu. Do dnia otrzymania nagrody posiadaj aktywną kartę wyrobioną w promocji.

Dla kogo karta kredytowa w Citibanku? 


Osoba chcąca uzyskać kartę Citi Simplicity, powinna spełniać poniższe kryteria:
 • wiek - minimum 18 lat; 
 • dochód netto - min. 1200 zł lub w przypadku działalności gospodarczej min. 2 500 zł; 
 • zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; w przypadku działalności gospodarczej wymagane jest jej prowadzenie od min. 2 lat

Jako źródło dochodu Citibank akceptuje nie tylko umowy o pracę i działalność gospodarczą, ale też umowy cywilno-prawne, emerytury, renty, dochody z tytułu najmu nieruchomości oraz udziały w spółkach z o.o. i akcyjnych. W każdym przypadku obowiązują jednak te same wymogi minimalnego wieku i dochodu wnioskodawcy.

Karta Citi Simplicity - szczegóły oferty Citibanku


Kartę bank wydaje za 0 zł. 

Na uczestników promocji z bonem Allegro czeka jednak jeszcze jeden przywilej - bank zwróci opłatę miesięczną za kartę (12 zł), jeśli w miesięcznym okresie rozliczeniowym wykonasz płatności na sumę min. 300 zł. Jest zatem prościej uniknąć kosztu, niż w przypadku warunków standardowych (wynikających z taryfy opłat i prowizji). Takie uproszczone zasady dla uczestników promocji obowiązują przez 12 kolejnych okresów rozliczeniowych, począwszy od drugiego okresu rozliczeniowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę (transakcje wykonywane na potrzeby zwolnienia z opłaty za kartę również muszą spełniać wytyczne, o których pisałem wyżej, tj. nie mogą być to np. transakcje zwrócone, czy płatności w kasynach). 

Zwrot opłaty za kartę ma być realizowany w kolejnym okresie rozliczeniowym następującym po tym, w którym zrealizujesz płatności na sumę min. 300 zł.

Po upływie 12 miesięcy opłaty za kartę również będzie można uniknąć, ale już nie na warunkach regulaminu promocji, a zgodnych z taryfą opłat i prowizji (na dzień dzisiejszy takie warunki dla "standardowego" posiadacza karty to 1000 zł płatności kartą miesięcznie).

Wyrabiając kartę, pamiętaj, by nie włączać usług dodatkowych (jak CitiPhone), nie nadpłacać później karty kwotą 200 zł lub wyższą, ani nie korzystać z dodatkowych produktów (jak karta dodatkowa lub naklejka zbliżeniowa), bo te już mogą kosztować. Na potrzeby promocji nie są one wymagane.

💡 Na koniec dodam, iż w Citibanku zyskać można jeszcze więcej. Do wzięcia czeka bowiem premia 200 zł za CitiKonto + do 100 zł moneybacku. Promocję karty kredytowej z bonem do Allegro można łączyć z promocją konta (a dla uzyskania wspomnianego moneybacku jest to wręcz niezbędne). Kolejność złożenia wniosków o kartę kredytową i konto osobiste nie ma znaczenia.

Jeśli chcesz śledzić najlepsze okazje i zyskiwać na promocjach bankowych, skorzystaj z prostego i niezawodnego źródła informacji, jakim jest newsletter dla Czytelników bloga. Zapis zajmuje tylko chwilę (podobnie jak rezygnacja z subskrypcji, jeśli kiedykolwiek z jakiejkolwiek przyczyny tak postanowisz):

Przydatne dokumenty:

46 komentarzy:

 1. Pytanie do obecnych klientów którzy niedawno rezygnowali z karty. Czy jest nadal promocja na zatrzymanie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak, jestem w trakcie :)

   Usuń
  2. a co to za promocja?

   Usuń
  3. Ja wczoraj kolejny raz zostałem zatrzymany stówą przez bank :)

   Usuń
  4. Dają zwrot 10% płatności kartą. Można zdobyć 200 zł.

   Usuń
  5. 200 zł ?! Mi po raz szósty zaoferowali 100 zł, nigdy więcej

   Usuń
  6. 200 zł to jest szansa tylko przy pierwszej rezygnacji. Przy kolejnych zawsze 100 zł.

   Usuń
  7. Czy ktoś może podrzucić sprawdzoną formułkę złożenia rezygnacji z karty kredytowej? Proszę:)

   Usuń
  8. Niniejszym składam dyspozycję wypowiedzenia umowy o limit kredytowy w rachunku karty kredytowej. Dyspozycję proszę procedować zgodnie z obowiązującym w banku okresem wypowiedzenia.

   Usuń
 2. Jak wygląda zawieranie umowy z bankiem, kurier / selfie / wizyta w oddziale ?

  OdpowiedzUsuń
 3. Niech mi ktoś wyjaśni albo autor strony. Jeśli np w jakimś banku X otrzymam bon przykładowo 400 zł na allegro. To muszę utrzymywać dalej ten rachunek czy mogę go już zamknąć a bon i tak mi nie przepadnie bo np ma rok ważności?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Generalnie jest tak, że kartę (jak w powyższej promocji) czy konto (w innych promocjach bankowych) należy utrzymywać do momentu otrzymania nagrody. Później można zrobić co się chce (także wypowiedzieć umowę) i to już nie ma wpływu na ważność bonu (jeśli taka jest forma nagrody). Nie trzeba też niczego zwracać, ani ponosić kosztu.

   Lojalki, czyli zobowiązanie do utrzymywania umowy przez jakiś określony czas, dłuższy niż otrzymanie nagrody, już od dłuższego czasu nie są stosowane (w myśl zasady, że z niewolnika nie ma klienta). A dobrych kilka lat temu (gdy takie zapisy jeszcze były stosowane), to i tak zdarzało się to na szczęście bardzo rzadko. Jeśli lojalka jednak była, to tak to zaznaczałem, by nikomu nie umknęło ;)

   Usuń
 4. Dlaczego używasz terminu "przetestowanie" karty kredytowej? Przecież to jest normalnie działająca karta, a nie jakaś karta służąca do testów, więc o żadnym testowaniu nie powinno być mowy. Skąd to testowanie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O ile konto osobiste jest produktem bankowym pierwszej potrzeby, o tyle w przypadku karty kredytowej jest nieco inaczej. Nie każdy czuje potrzebę jej posiadania, ba, wiele osób nie wie jak działa taka karta, bo dotąd nie miało z nią styczności. Zachętą jest promocja z gwarantowaną nagrodą, która może zachęcić właśnie do skorzystania/przetestowania karty i poznania korzyści jakie z jej użytkowania mogą płynąć.

   Usuń
 5. Co to jest ta naklejka zbliżeniowa i jak ewentualnie ją wyłączyć bo w umowie mam zapis że to jest usługą płatna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Napisz wiadomość w bankowości że nie chcesz korzystać i by wyłączyli. Zgłosiłem też tak i żadnej opłaty mi nie pobrali.

   Usuń
 6. Witam a czemu nie można nadplacac karty kwota wyższa niż 200 zł i czemu to jest płatne ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za nadpłatę 200+ zł jest prowizja 20 zł.

   Usuń
  2. Gdy taką prowizję wprowadzono do cennika, to też mnie ona dziwiła. Ale swego czasu jeden z Czytelników uświadomił mnie (bo jak człowiek uczciwy i długów nie ma, to mu nawet takie pomysły do głowy nie przychodzą), że niektóre osoby (np. niepłacący alimentów) wykorzystują rachunki kart kredytowych, by unikać zajęć komorniczych. Być może taka prowizja ma (w jakimś stopniu) zniechęcać do tego.

   Usuń
  3. Aha ok rozumiem. A czy z karty po otrzymaniu bonu można zrezygnować bez opłat i konsekwencji ???

   Usuń
  4. Właśnie allegro informuje że ten bon należy wykorzystać od razu nie można go podzielić.

   Usuń
  5. Tak, można zrezygnować.

   Gdzie Allegro tak informuje? W regulaminie kart podarunkowych jest zapis że można dzielić.

   Usuń
  6. Rozmawiałem z nimi na czacie.

   Usuń
 7. Właśnie dostałem bon z poprzedniej edycji i we wiadomości od banku jest komunikat, że bon może być wykorzystany tylko raz: "Voucher zgodnie z regulaminem oferty jest ważny przez 12 miesięcy od daty otrzymania tej wiadomości i po tym terminie środki z Vouchera nie będą mogły być wykorzystane. Voucher nie pokrywa kosztów przesyłki i może zostać wykorzystany tylko podczas jednej płatności". Dodatkowo dodam, że bank pobiera mi opłatę 12 zł, mimo, że zakładałem kartę w promocji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Reklamacja pomogła i 12 zł zostało zwrócone.

   Usuń
 8. A czy nie jest to tak, że jeśli zapłaci się bonem mniej niż 400 zł, to dostaje się wtedy nowy bon o nowym numerze o wartości stanowiącej różnicę między 400 zł a wydaną kwotą? Warunkiem musi tu być chyba posiadanie konta na Allegro, bo gdzieś ten nowy numer bonu musi przyjść, ale samo założenie konta i jego utrzymanie przez osobę która tylko kupuje jest chyba bezpłatne. Może ktoś wie więcej w tym temacie?
  !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na Allegro da się jeszcze kupować bez konta? Tak, trzeba mieć i jest ono bezpłatne. Niewykorzystana kwota z kuponu zostaje jako nowy kupon na tę kwotę (resztę) i można go wybrać przy kolejnych zakupach.

   Usuń
  2. A gdzie mam szukać nr tego nowego bonu ? Na koncie allegro i ewentualnie w którym miejscu?

   Usuń
  3. Dostaniesz poprzez bankowość w wiadomości. w zakładce KONTAKT

   Usuń
 9. czy jesli nie udała mi sie weryfikacja przez biometr załapie sie na nagrode?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście. Biometria nie jest wyznacznikiem udziału w promocji.

   Usuń
 10. Czy mogą być 2 źródła dochodu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, u mnie brali pod uwagę wynagrodzenie o pracę (niskie, bo na 1/2 etatu) i emeryturę.

   Usuń
 11. Kurde! Nie doczytałam i aktywowałam kartę przez stronę banku, a dopiero potem pobrałam aplikację na telefon i zalogowałam się do niej. Czyli nie spełnię warunków promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co chwilę ludzie piszą o takich przypadkach. Składają reklamacje i bank pozytywnie je rozpatruje.

   Usuń
  2. Możesz podesłać informacje o tym?

   Usuń
 12. Witam a gdzie można sprawdzić okres wyłączenia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Udział wziąć może osoba pełnoletnia, która nie posiada i co najmniej od 1.01.2020 r. nie miała głównej karty kredytowej w Citibanku.

   W regulaminie jest taka data.

   Usuń
 13. Czy zaświadczenie o dochodach musi być na ich druku czy może być normalne od pracodawcy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może być na druku pracodawcy (ważne by zawierało informacje wymagane przez bank, ale generalnie te dane są dość uniwersalne i kadry powinny wiedzieć co wypisać).

   Usuń
 14. Za polecenie KK dają obecnym posiadaczom co najmniej 200 zł. Co łączy się z powyższą promocją. Czemu nie ma takiej informacji? Wolno to tutaj powiedzieć?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla poleconego, czyli osoby wyrabiającej kartę, niestety nie ma jednak żadnej dodatkowej korzyści poza nagrodą dostępną i tak w powyższej promocji (w programie poleceń zyskuje tylko polecający).

   Usuń
 15. Mam pytanie o to zatrzymywanie. Ten proponowany zwrot 10% to jest za każdy miesiąc?. Czy jest jakiś limit maksymalnego zwrotu?. Chodzi mi, czy jest szansa np. kupienia laptopa za 3000 kartą i zwrot 300?. W jaki sposób to to zwracają, spłacają tymi pieniędzmi kartę?.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zwrotu jest 100 zł i to za cały okres kilku miesięcy na które te 10% włączają. Zatem w tym czasie wystarczy wydać 1000 zł. Zwrot wpłacany jest na rachunek karty.

   Usuń
 16. Czy placówki pocztowe liczą się na poczet wydania tych 1000 zł?? Na przykład zrobienie opłat czynszowych na poczcie???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. I przy tym jeszcze byłaby prowizja. To transakcja szczególna.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...