Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na sierpień 2021 roku

750 zł od mBanku1200 zł za kartę Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

1.08.2021

Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na sierpień 2021 roku

Gdzie można znaleźć najkorzystniejsze oprocentowanie dla oszczędności? Jak co miesiąc sprawdziłem.

Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na sierpień 2021 roku
Za nami drugi miesiąc, gdy oprocentowanie lokat (lekko) wzrasta . Choć dzieje się to w bólach, mozolnie, małymi kroczkami. W lipcu na podniesienie stawek zdecydował się InBank oraz Getin. Miesiąc wcześniej podwyżki wprowadziły 3 banki. 

To dobry kierunek, ale niezmiennie nawet najlepsze lokaty bankowe nadal dają oprocentowanie znacząco odbiegające od inflacji. Tu na znaczne zniwelowanie tej różnicy nie sposób jednak bez podwyżki stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej. Na taki ruch decydowały się w ostatnim czasie banki centralne Węgier czy Czech, ale u nas cisza.

Co - jako oszczędzający - musimy teraz robić? Na pewno wyszukiwać tego, co najlepsze. A okazje się zdarzają. W lipcu była szansa uzyskać 1,3-1,5% na lokatach 6- i 12-miesięcznych. Okazja dostępna była jednak krótko, bo cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, więc bankowi zapewne szybko zapewniła pożądany napływ gotówki. Jeśli takich - nawet niespodziewanie pojawiających się - okazji nie chcesz przegapić w przyszłości, skorzystaj z niezawodnego źródła powiadomień, jakim jest newsletter bloga Bankobranie . Ogromna społeczność zgromadzona na moim blogu zawsze zauważy promocje bankowe i dzięki temu inni mogą się o nich szybko dowiedzieć. Zapis na newsletter zajmuje moment (podobnie jak rezygnacja, jeśli kiedykolwiek tak postanowisz):


W poniższym przeglądzie znajdziesz wszystkie najwyżej oprocentowane na ten moment lokaty (od 0,75 do 2,1% w skali roku) oraz konta oszczędnościowe (od 1 do 2%).

Nim przejdę do ich szczegółowego omówienia, dla osób, które być może pierwszy raz trafiają na bloga Bankobranie, podzielę się sprawdzonym i prostym sposobem na zrekompensowanie sobie marnych odsetek. A to zresztą tematyka dominująca tutaj, czyli promocje bankowe z gwarantowanymi bonusami (zazwyczaj premiami pieniężnymi) za założenie konta lub innego produktu i spełnienie określonych (najczęściej całkiem prostych warunków).

Sam swe wyniki co miesiąc raportuję od ponad 7 lat (bo tyle ma ten blog). Dzięki takim promocjom w zeszłym miesiącu uzyskałem 630 zł (kliknij i sprawdź mój wpis na ten temat). I stało się to bez angażowania oszczędności (bo do tego nie wliczam odsetek). A dziś osiągnięcie takiej samej kwoty jako odsetek jest w praktyce nierealne (jeśli nie dysponuje się 7-cyfrową sumą oszczędności). Dlatego w poniższym wpisie - oprócz lokat i kont oszczędnościowych - znajdziesz też najlepsze promocje bankowe (przy nich linkuję do prześwietleń odrębnie opublikowanych na blogu).


Najlepsze lokaty bankowe na sierpień 2021 roku


1. Nest Lokata Witaj: 2,1% na 6 miesięcy do 10 tys. zł

Liderem zestawienia jest lokata powitalna, z której skorzystać mogą nowi klienci, zakładający dopiero konto w tym banku (które prowadzone jest na szczęście za 0 zł bez warunków). Bank stawia jednak dodatkowy warunek - by uzyskać podwyższone oprocentowanie, trzeba też zapewnić wpływy wynagrodzenia. Jeśli to Ci się nie uśmiecha, to możesz założyć Lokatę Witaj w wariancie 3-miesięcznym (wtedy wpływy nie są już wymagane), ale oprocentowanie wyniesie już jedynie 1,5% w skali roku.

2. Lokata "Lubię to Polecam" w Millennium: 2% na 3 miesiące do 20 tys. zł

Ten depozyt jest jedną z nagród (do wyboru) w ramach programu poleceń. Może z niej skorzystać zarówno otwierający konto osobiste (polecony), jak i obecny posiadacz konta w Millennium (polecający) - więcej o tej promocji piszę tutaj.

3. Lokata Mobilna w Getin Banku: do 2% na 2 miesiące do 10 tys. zł

Lokata z takim oprocentowaniem jest prezentem powitalnym dla nowych klientów. Lokata mobilna dostępna jest bowiem też dla obecnych klientów, ale wtedy oprocentowanie wynosi już jedynie 0,3%. Jak nazwa lokaty wskazuje, można z niej skorzystać wyłącznie za pośrednictwem aplikacji mobilnej Getinu.

4. Do 1,5% na lokatach bez konta w InBanku

Tutaj w końcu są lokaty bez jakiś szczególnych wymogów, warunków i limitów (jeden jest - maksymalnie można ulokować do 400 tys. zł, ale to przecież wielokrotnie więcej niż we wcześniej wymienianych lokatach). Lokaty z oferty InBanku dostępne są w kilku różnych wariantach - ich oprocentowanie zależy od długości lokaty. Na 6 miesięcy bank daje 1,05%, a na 12 miesięcy 1,3% w skali roku. By z nich skorzystać nie trzeba zakładać konta, ani korzystać z jakichkolwiek innych produktów banku. Kliknij i sprawdź prześwietlenie oferty InBanku.

5. Santander Bank: 4-miesięczna Lokata Mobilna - 1% w skali roku do 20 tys. zł

Z propozycji skorzystać mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci banku, którzy dotąd nigdy nie posiadali jakiejkolwiek lokaty mobilnej w Santander Banku (czy wcześniej w BZ WBK). A w chwili obecnej opłaca się stać klientem tego banku, bo do wzięcia czeka min. 300 zł premii za konto osobiste.

6. mBank: 3-miesięczna Lokata dla nowych klientów - 1% w skali roku; do 10 tys. zł

Tę lokatę odnotowuję, jako ofertę dostępną dla nowych klientów, którzy zakładają konto w mBanku, ale... zamiast otwierać konto dla uzyskania nieco wyższych odsetek z tej lokaty, to lepszym wyborem jest otwarcie konta w promocji, w której do wzięcia jest premia do 450 zł oraz 1,7% dla oszczędności (również do 10 tys. zł i przez 3 miesiące). To więc okazja na połączenie promocji oprocentowania z promocją bankową, w której do zgarnięcia jest premia (rekordowa w historii dostępności eKonta osobistego w mBanku).

7. Toyota Bank: do 0,9% w skali roku i max. do 400 tys. zł na Lokacie Plus

O ile większość wyżej wymienionych propozycji banków dotyczy lokat krótkoterminowych (za wyjątkiem InBanku), to tutaj im dłuższy okres oszczędzania, tym wyższe oprocentowanie. I tak uzyskać można 0,9% w skali roku na lokacie 3-letniej, 0,8% w skali roku na 24 miesiące oraz 0,7% w przypadku wyboru depozytu na okrągły rok. Lokata dostępna jest dla osób, które posiadają (lub założą) konto osobiste w Toyota Banku. Na pojedynczej Lokacie Plus można zdeponować do 40 tys. zł, ale każdy klient może otworzyć 10 takich lokat, więc łącznie da się zdeponować do 400 tys. zł.

8. Santander Consumer Bank: Lokata Online Nowe Środki - 0,8% w skali roku do 400 tys. zł

Na 3-letniej lokacie ten bank oferuje tyle samo, co Toyota Bank (na 24 miesiące), czyli 0,8% w skali roku. Nie ma tutaj jednak wymogu zakładania konta, ani korzystania z jakichkolwiek innych produktów Santander Consumer Banku (którego nie należy mylić z Santander Bank Polska, a więc dawnym BZ WBK; to dwa odrębne banki).

9. Toyota Bank: Moto Lokata - 0,75% w skali roku; do 250 tys. zł

Na końcu zestawienia jeszcze raz czas na Toyota Bank, w którym dostępna jest lokata 9-miesięczna bez konieczności zakładania konta w tym banku. Na jednej Moto Lokacie można zdeponować nie więcej, niż 50 tys. zł, ale każdy klient może założyć 5 takich lokat, więc maksymalnie da się wpłacić do 250 tys. zł.

I to by było na tyle, jeśli chodzi o najlepsze lokaty bankowe na sierpień 2021 roku. Ale dla lokat jest jeszcze alternatywa - to konta oszczędnościowe. Te które biorę pod uwagę, mają zagwarantowane utrzymanie warunków przez określony czas (zazwyczaj to kilka miesięcy), więc można je traktować jak lokaty krótkoterminowe (bo tak samo z góry da się już przewidzieć wysokość odsetek). Konta oszczędnościowe mają jednak też zaletę, którą jest możliwość wpłacania i wypłacania środków w dowolnym momencie bez utraty odsetek za faktyczny czas utrzymywania oszczędności w banku.


Najlepsze konta oszczędnościowe w sierpniu 2021 roku


Wybór w tym zestawieniu jest spory, a dodatkową zachętą są też często towarzyszące promocje z gwarantowanymi bonusami wypłacanymi oprócz odsetek.

A najlepsze konta oszczędnościowe na sierpień 2021 roku to:

1. Getin Bank: Elastyczne Konto Oszczędnościowe w promocji "Bonus za aktywność" 

Lider od dawna pozostaje ten sam. I tak samo niezmienna jest jego oferta: 2% przez 12 miesięcy można uzyskać dla kwoty do 10 tys. zł. Promocja skierowana jest wyłącznie dla nowych klientów, którzy otworzą też konto osobiste - więcej na temat tej oferty piszę tutaj (zakładając konto osobiste w Getinie przy okazji można zgarnąć 50 zł na zakupy w Decathlonie lub na Allegro).

2. mBank: promocja na rachunku "Moje Cele" 

W mBanku skorzystać można - już ze wspomnianej wyżej - promocji, w której bank daje 1,7% w skali roku na 3 miesiące i dla kwoty do 10 tys. zł. Do skorzystania z promocji niezbędne jest posiadanie (lub otwarcie) konta osobistego w mBanku - aktualnie przy okazji jego założenia czekają premie pieniężne do 450 zł (acz trzeba mieć na uwadze, że dostępność tej kumulacji promocji niebawem się kończy).

3. ING Bank Śląski: Smart Saver 1,6% 

Na rachunku oszczędnościowym w banku z lwem w logo uzyskać można 1,6% w skali roku do 5 tys. zł (oferta dostępna jest do odwołania). Z promocyjnego oprocentowania na rachunku oszczędnościowym korzystać mogą zarówno obecni, jak i nowi klienci. Koniecznym jest jednak posiadanie konta osobistego (lub jego założenie - a to się akurat opłaca, bo zgarnąć można gwarantowane bonusy do 210 zł).

4. Credit Agricole: Rachunek Oszczędzam 1,5%

Promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym w tym banku dostępne jest dla kwoty do 20 tys. zł i gwarantowane przez 3 miesiące. Z propozycji skorzystać mogą wyłącznie osoby, które założą konto osobiste w Credit Agricole.

5. Nest Bank: promocyjne oprocentowanie na dwóch rachunkach 

Nest Skarbonka daje 1,1% w skali roku do 5 tys. zł (gwarantowane do końca szóstego miesiąca kalendarzowego po otwarciu konta). Takie samo oprocentowanie można uzyskać również na rachunku Nest Oszczędności, ale tu obowiązuje ono już do 10 tys. zł (jednak zapewnione jest jedynie do końca drugiego miesiąca kalendarzowego po otwarciu konta).

6. Alior Bank: konto oszczędnościowe z włączoną 'korzyścią' 

W Aliorze dostępne jest oprocentowanie 1% w skali roku do 10 tys. zł, które bank aktualnie gwarantuje do 30.09.2021 r. (choć sukcesywnie obowiązywanie tej stawki przedłuża). Z promocyjnego oprocentowania korzystać mogą wyłącznie osoby, które posiadają Konto Jakże Osobiste z uruchomioną tzw. 'korzyścią', podwyższającą oprocentowanie na koncie oszczędnościowym. Jeśli nie masz jeszcze konta w Aliorze, to możesz uzyskać bonusy pieniężne do 300 zł oraz zwroty za płatności (do 20 zł miesięcznie).


Przydatne informacje 


Wszystkie wyżej przedstawione lokaty bankowe i konta oszczędnościowe przedstawiają stan na 1.08.2021 roku. Jeżeli ten wpis czytasz później, to z racji tego, że banki nieraz dynamicznie zmieniają swe tabele oprocentowania, sprawdź zestawienia, które aktualizuję na bieżąco: 

Pamiętaj, że zawsze gdy  podaję oprocentowanie, to jest to stawka w skali roku. Uwzględniam wyłącznie lokaty ze stałym oprocentowaniem, czyli takie, które dadzą przewidywalne odsetki, bo w czasie trwania umowy nic zmienić się nie może.

Jeśli dopiero zaczynasz oszczędzanie, a lokaty bankowe są dla Ciebie nowością, to polecam wpis poradnikowy: "Lokata bankowa: co to jest, co daje, jak obliczyć odsetki i wszystko co warto wiedzieć" - tam umieściłem też kalkulator odsetek, który w prosty sposób pozwala wyliczyć spodziewane zyski. 

Opisywane wyżej lokaty i konta oszczędnościowe dostępne są jedynie w bankach, w których obowiązują gwarancje środków do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro (więcej w tym temacie możesz poczytać we wpisie, w którym omawiam zasady działania polskiego Bankowego Funduszu Gwarancyjnego).

39 komentarzy:

 1. Kiedy RPP może zmienić stopy procentowe?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na najbliższym posiedzeniu :)

   Usuń
  2. Nieprędko. Polska i inne państwa są zadłużone po uszy. Podwyzszach koszt spłaty długów samym sobie im się nie opłaca.

   Usuń
  3. Kwestią jest znacznie bardziej złożona. Zresztą na tle większości krajów rozwiniętych dług Polski to dziecinne igraszki :)

   Usuń
  4. Anonimowy1 sierpnia 2021 10:39
   Czyli nie w sierpniu.
   We wrześniu na p-wszym posiedzeniu po wakacjach nie wypada.
   W październiku będą czekać na odczyt inflacyjny.
   W listopadzie zaczekamy do grudnia.
   W grudniu inflacja trochę spadnie to nie podwyższymy.

   Nie moje, gdzieś widziałem. Ale oddaje temp działania RPP.

   Usuń
 2. Tylko obligi skarbowe mają dziś jakikolwiek sens - reszta to lipa. Tyle.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale sensowne są min. 4-letnie. Szalenie długo.

   Usuń
  2. Długo, ale nie skaczesz po bankach kilka razy do roku za marne kilka złotych.
   Ja się wbiłem w COI06/24, oproc. w tym roku 5,05% + 0,75 marża. A lipcowe jeszcze lepsze.

   Usuń
  3. Dokładnie, właśnie płacili za lipcowe 5,45% :)

   Usuń
  4. @Adams, jeśli kupiłeś COI0624, to na razie wypłacili Ci jedynie 1,3% za 1. rok 😂

   Usuń
  5. Pisząc w tym roku miałem na myśli 07.21 - 06.22.
   W poprzednim (06.20 -06.21) owszem 1.3%, ale czy znasz jakiś bank który oferuje "jedynie 1.3% za 1. rok" na lokacie rocznej?

   Usuń
  6. W inBanku jest 1,3% na rok:
   https://bankobranie.blogspot.com/2021/07/inbank-lokaty-lipiec-2021.html

   Usuń
  7. Jest jednak spory minus ujemny - depozyty w InBank nie są gwarantowane przez BFG.

   Usuń
  8. Jest gwarancja estońskiego BFG. W zakresie gwarancji nie ma żadnych różnic.

   Usuń
 3. Teraz na poziom oprocentowania ma też wpływ ograniczona konkurencja. Kiedyś był Getin Online, Idea, BGŻ Optima, Bank Smart i się licytowali.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze starsi pamiętają np. LG Petro.

   Usuń
  2. Był też Meritum oraz inny wynalazek Czarneckiego zwany Open Finance jednak nie zmienia to faktu, że gdyby te instytucje wciąż istniały, to i tak sytuacja w kwestii lokat byłaby identyczna :)

   PS. Smart zmienił nazwę na Nest, a za poprzednich właścicieli nazywał się Biz, a jeszcze wcześniej FM.

   Usuń
  3. Precyzyjniej to było Open Online.

   I to były jeszcze czasy lokat 1-dniowych. Pamiętaj jak jednego dnia zapomniałem je założyć. Ból był bo przepadło 20 parę złotych.

   Usuń
  4. Open Online był tym dla Open Finance, co Getin Online dla Getin Bank.

   Usuń
  5. Anonimowy2 sierpnia 2021 14:51

   "i tak sytuacja w kwestii lokat byłaby identyczna"

   No niekoniecznie. Wszak Idea w grudniu ub.r. dawała jeszcze 1,6%.

   Usuń
 4. Mr Złotówa jest nowa promocja w Pekao SA, za rejestrację karty w Google Pay w aplikacji PeoPay można zgarnąć 20 zł za 2 platnosci na kwotę min.5 zł.
  Beata

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. GPay nie jest częścią PeoPay - może chodzi o płatności BLIK ??

   Usuń
  2. Chodzi o płatności w Google Pay.
   REGULAMIN PROMOCJI
   „Płać telefonem i zyskaj 20 zł” – edycja I

   O promocji bank poinformował w wiadomościach w aplikacji PeoPay

   Beata

   Usuń
 5. Za kilka dni kończy mi się promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym w Getinie. Czy obecnie bank daje jakieś oferty na zatrzymanie przy przelewie jak wycofuje się środki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kilka dni temu u mnie pojawiła się propozycja lokat po 0,5% ale też 0,5% na koncie oszczędnościowym do 400 tys. zł na 3 miesiące.

   Usuń
  2. Sprawdź aion bank, 1.5 proc.

   Usuń
 6. 0,5% na 2 lub 3 mies.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podobnie jak w Millennium, który ponadto ma też obecnie ofertę loterii lokat na 1% :)

   Usuń
  2. Loteria lokat? Dość zabawne :)

   Usuń
  3. Nie loteria a aukcja lokat. Jest takie coś w Millennium od dawna. Ale bez szału.

   Usuń
  4. Dzisiaj Millennium przy przelewie do ING oferował 0,5% na 3 m-ce.

   Usuń
  5. A u mnie do Santandera 0,35

   Usuń
 7. Czy ktoś zakładał Nest Lokatę Witaj? Próbowałam przelewem weryfikacyjnym i dwukrotnie mnie odrzuciło.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak kiedyś coś miałeś w Nest Banku/ Smart Banku to kolejny raz przelewem nie da się już założyć.

   Usuń
 8. Tak nas RPP rżnie na stopach procentowych - co przekłada się na najgorsze oprocentowanie lokat od wielu, wielu lat, a co za tym idzie najwyższą realną stratę kasy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kredyciarze sobie raczej chwalą - każdy na swój strój :)

   Usuń
 9. Jeśliby ktoś był zainteresowany, to w SKOKu Stefczyka są dwie lokaty z interesującym oprocentowaniem 2,2%:
  a) lokata Witaj - 2 miesiące, do 50 tys.
  b) lokata na nowe środki - 9 miesięcy, do 15 tysięcy.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...