Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Wyższe oprocentowanie na lokatach w InBanku

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

31.08.2021

Wyższe oprocentowanie na lokatach w InBanku

InBank postanowił podnieść stawki na swych lokatach.

Lokaty InBank: wrzesień 2021
Oprocentowanie wzrosło na lokacie 3-miesięcznej (z 0,5 do 1%), 6-miesięcznej (teraz to 1,2%) oraz 12- i 24-miesięcznej (wynosi już 1,4% w skali roku). Każdą z tych lokat niezmiennie można założyć bez otwierania konta i bez korzystania z jakichkolwiek innych produktów.

[Od 23.09.2021 r. obowiązuje zmienione, wyższe oprocentowanie lokat w InBanku - nową ofertę prześwietlam tutaj.]

Tu jak na dłoni widać więc, jak dobrze robi konkurencja - wszędzie, ale na rynku bankowym zwłaszcza. Gdy z początkiem lipca opisałem lokaty w InBanku, oferta cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem, więc bank zapewne szybko zgromadził oczekiwane środki, bo z czasem obniżył oprocentowanie. Jednak w sierpniu w Polsce wystartował Aion Bank, który zaoferował od 1 do 1,5% na koncie oszczędnościowym. Podwyżki oprocentowania lokat wprowadzone właśnie przez InBank bez wątpienia są więc odpowiedzią na ruch nowej konkurencji. Nie pozostaje więc nic innego jak się z tego cieszyć i korzystać.

Lokaty w InBanku - szczegóły oferty 


Główne cechy lokat dostępnych w InBanku to: 

 • minimalna kwota lokaty: 5 000 zł 
 • maksymalna kwota lokaty: 50 000 zł (na pojedynczej lokacie; klient ma jednak możliwość założenia wielu lokat - ich łączna suma nie może jednak przekroczyć 400 000 zł); 
 • oprocentowanie (stałe) - jego wysokość uzależniona jest od okresu lokaty (stan obowiązywania: od 31.08.2021 r.): 
  • 3 miesiące - 1,0% w skali roku (dotąd stawka wynosiła 0,5% w skali roku, więc na tej lokacie nastąpił największy wzrost); 
  • 6 miesięcy - 1,2% w skali roku (zamiast dotąd obowiązującej stawki 1,05% w skali roku); 
  • 12 miesięcy - 1,4% w skali roku (w miejsce 1,3%);
  • 24 miesiące - 1,4% w skali roku (oprocentowanie zastąpiło stawkę 1,35% w skali roku);
  • 36 miesięcy - 1,4% w skali roku;
  • 48 miesięcy - 1,45% w skali roku; 
  • 60 miesięcy - 1,50% w skali roku
 • naliczenie odsetek: na koniec umownego okresu lokaty (w przypadku wcześniejszego zerwania lokaty następuje wyłącznie zwrot wpłaconego kapitału).

W jaki sposób otworzyć lokatę w InBanku?


Jeśli jeszcze nie jesteś klientem InBanku:
 • złóż wniosek o lokatę, wybierając jej parametry (okres, kwotę);
 • przejdź do dokonania przelewu weryfikacyjnego poprzez kliknięcie przycisku "Podpisuję" (kliknięcie w ten przycisk będzie możliwe po uprzednim pobraniu umowy - też poprzez kliknięcie w odpowiedni przycisk we wniosku);
 • wykonaj przelew środków na kwotę wskazaną we wniosku - koniecznie trzeba zrobić go z własnego konta, by dane przy przelewie (imię, nazwisko oraz adres) idealnie zgadzały się tymi, które wpiszesz we wniosku (w taki sposób InBank dokonuje weryfikacji klienta).

Z racji tego, że przelew weryfikacyjny odbywa się za pomocą systemu BlueMedia, czyli systemu przelewów natychmiastowych (klient nie ponosi kosztów związanych z tym przelewem), to otwieranie lokaty jest bardzo szybkie. InBank informuje, że weryfikacja powinna nastąpić najpóźniej w następnym dniu roboczym.

Przelew weryfikacyjny w najszybszy sposób można wykonać z następujących banków: Alior, Bank Nowy BG, BNP Paribas, BOŚ Bank, Credit Agricole, Getin Bank, ING Banku Śląski, mBank, Millennium, Nest Bank, Pekao, PKO BP, Plus Bank i Santander Bank. 

W przypadku tych banków dane do przelewu powinny podstawiać się automatycznie. 
Przelew weryfikacyjny do InBanku

Jeśli przelew chcesz wykonać z innego banku (np. z konta Inteligo), wtedy trzeba wybrać opcję: "Samodzielny przelew".

Lokatę w InBanku można założyć bez konta oraz bez konieczności otwierania jakichkolwiek innych produktów. 

Lokata otwierana jest jako odnawialna, acz można to zmienić w czasie trwania lokaty. Jednak z tym warto zaczekać i lokatę po prostu zerwać po odnowieniu, bo z tej automatycznej odnawialności może być dodatkowa korzyść w przyszłości - po odnowieniu, zgodnie z tabelą oprocentowania, otrzymasz bonus w wysokości +0,1%. Oczywiście dziś trudno wyrokować jakie będzie oprocentowanie tej odnowionej lokaty za rok czy nawet za 3 miesiące, ale nic nie będzie stało na przeszkodzie, by wtedy taką lokatę zerwać (jeśli oprocentowanie okazałoby się nieatrakcyjne lub środki byłyby Ci potrzebne).

Po zakończeniu/zerwaniu lokaty, środki trafią na Twój rachunek, z którego został wykonany przelew zasilający lokatę.

Podczas składania wniosku o lokatę w InBanku uzyskasz dostęp do bankowości internetowej. Za jej pośrednictwem możliwe będzie zakładanie kolejnych lokat.

Ochronę środków klientów zgromadzonych na lokatach klientów InBanku zapewnia Fundusz Gwarancyjny Estonii Tagatisfond (czyli odpowiednik polskiego Bankowego Funduszu Gwarancyjnego), bo InBank choć działa w Polsce od kilku lat, to jako bank zarejestrowany w Estonii podlega pod tamtejszego regulatora i tamtejszy fundusz gwarancyjny. W ramach Unii Europejskiej standardy w tym zakresie są jednak ujednolicone, więc tak samo - w razie czarnego scenariusza - można liczyć na zwrot całości kapitału, bo przy obecnym kursie euro wobec PLN nie sposób nie zmieścić się w limicie 100 tys. euro (a w InBanku na lokatach nie da się zdeponować więcej, niż 400 tys. zł).Bądź na bieżąco z takimi okazjami jak ta powyższa oraz z najlepszymi promocjami bankowymi. Niezawodnym źródłem powiadomień o nowościach jest newsletter dla Czytelników bloga. Zapis na bezpłatną subskrypcję zajmie Ci chwilę (podobnie jak rezygnacja, jeśli kiedykolwiek z jakiegoś powodu tak postanowisz). To zero spamu, a jedynie do dwóch wiadomości w tygodniu o tym, co w bankowości i Bankobraniu piszczy:

Przydatne dokumenty: 

24 komentarze:

 1. Jak już mam lokatę w Inbanku to teraz o nową muszę składać wniosek od początku czy wystarczy w bankowości założyć? Przelew też musi być z moje konta i sprawdzają dane?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wtedy już przez bankowość - wniosek o lokatę jest skrócony. Przelew zasilający każdą kolejną lokatę niezmiennie musi być z własnego konta.

   Usuń
 2. Do kiedy obowiązuje ta oferta?

  OdpowiedzUsuń
 3. Ile jest czasu na zrobienie przelewu na lokatę?

  OdpowiedzUsuń
 4. A jak przebiega likwidacja lokaty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dyspozycję można zgłosić mailowo (środki zostaną zwrócone na rachunek, z którego został wykonany przelew zasilający lokatę).

   Usuń
  2. Co właściwie powinna taka dyspozycja zawierać?
   Np. Zgłaszam dyspozycję zamknięcia lokaty nr 08......12
   I to wszystko? Wystarczy? Skąd wiedzą czyja to lokata?

   Usuń
  3. Lokata ma swój indywidualny unikatowy numer. Takiego samego nikt inny nie ma. Wysyłasz maila, podajesz numer tej lokaty i ją przelewają. Szybko to robią.

   Usuń
 5. Czy aby tak do końca konkurencyjny do Aion Banku? Tam jest 1,5% i pieniądze można w każdej chwili wypłacić bo to konto oszczędnościowe. Tu 1,5% jest też ale na aż 5 lat.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1,5% jest w płatnej wersji konta. Przez 2 miesiące możesz ją mieć za darmo, a jak później zmienić na darmowe konto Light to oprocentowanie spadnie do 1%. Przez 6 miesięcy średnie oprocentowanie w Aion wyniesie 1,166%. Tu masz 1,2% na 6 miesięcy.

   Usuń
 6. Z tym wyższym oprocentowaniem w tym przypadku jest podobnie jak z promocjami w sklepach, najpierw podwyższają ceny tylko po to, żeby po promocji było jeszcze drożej niż przed promocją.
  Pamiętajmy że InBank najpierw sporo obniżył to oprocentowanie po to, żeby teraz podwyższyć ale już nie do tego co było.
  Teraz to dopiero jest super "promocja". ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Normalne że zmieniają oprocentowanie. Co robił Idea Bank? Tam dopiero było rollercoaster ze stawkami. Lepsze to niż stabilne 0,01% jak dziś dają wszystkie największe banki.

   Usuń
  2. Na początku lipca 3-miesięczna lokata też była na 1%. Potem zmienili na 0,5%, a teraz wrócili do 1%

   Usuń
  3. @Anonimowy 2 września 2021 11:00
   Aha! A co np. z roczną? Gdzie te 1,5%?

   Usuń
 7. 1,4% w skali roku. Super. Uwzględniając inflację, niech będzie ta oficjalna ok. 5% - jesteśmy po roku do tyłu jakieś 3,6% nie uwzględniając Belki )))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Inflacja nie odpuszcza, a Rada Polityki Pieniężnej zamroziła stopy procentowe. Dla oszczędzających niestety nie są to dobre czasy. Jednak wśród lokat ciężko o coś lepszego. A są sytuacje, gdy ktoś nie chce/ nie może pozwolić sobie na cokolwiek innego, niż lokata bądź konto oszczędnościowe, więc zawsze lepiej uzyskać np. 1-1,5%, niż nic lub 0,01-0,1% (jak to jest w niektórych bankach).

   Usuń
 8. To dowodzi jak nas okradają inne banki dające 0.001%!!!
  Idea Bank został przywołany do porządku przez kradzież Właścicielowi Czarneckiemu bez zobowiązań GetBack!!!!
  Dobrze ze wchodzą te nowe zagraniczne banki !
  Daj Boże więcej takich !

  OdpowiedzUsuń
 9. Założyłem lokatę 3-miesięczna ale chciałbym jednak 6-miesięczną. Czy da się to jakoś zmienić? Czy muszę zerwać i założyć od nowa?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko można zerwać i potem założyć nową.

   Usuń
 10. Czy oprócz lokat w PLN mają może lokaty walutowe?

  OdpowiedzUsuń
 11. W inbank strona nie wyskaje

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...