Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zyskaj nawet 1020 zł za darmową kartę kredytową BP-Motokarta od Citibanku

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium530 zł od BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

27.08.2021

Zyskaj nawet 1020 zł za darmową kartę kredytową BP-Motokarta od Citibanku

Oto nowa kumulacja promocji karty z logo Citi.

Karta kredytowa Citibank BP-Motokarta
Do wzięcia czekają nagrody gwarantowane o łącznej wartości aż 1020 zł, z czego 300 zł będzie do wykorzystania na stacjach paliw BP, a resztę stanowią bonusy pieniężne (do wydania już gdziekolwiek zechcesz).

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Citibanku.]

W niniejszym wpisie dowiesz się:
 • jak wyrobić kartę w promocji i zgarnąć kartę paliwową o wartości 300 zł do wykorzystania na stacjach paliw BP w Polsce;
 • w jaki sposób zdobywać comiesięczne bonusy pieniężne, które łącznie dadzą do 720 zł w promocji łączącej się z wyżej wymienioną promocją z kartą paliwową;
 • jak działa karta kredytowa Citibank-BP MOTOKARTA i w jaki sposób nie ponosić żadnych kosztów podczas korzystania z takiej karty.

Na początek kilka słów dla osób, które z tego typu promocją stykają się być może po raz pierwszy (bo jeśli jesteś Czytelnikiem bloga Bankobranie od dłuższego już czasu, to świetnie wiesz, że podobnych promocji jest sporo i można dzięki nim zyskać sporo - Ciebie zapraszam do części wpisu nieco niżej, zaraz pod podkreśleniem). 

Jak to się dzieje, że bank rozdaje takie nagrody? Wszak "nie ma nic za darmo". I to prawda. Za darmo nie ma, bo bank wymaga zawarcia umowy i wykonywania płatności kartą. W przypadku promocji bankowej takiej jak ta bank premiuje jedynie wtedy, gdy już klienta pozyska i ten wykaże się określoną aktywnością (nie wykraczającą w zasadzie ponad standardowe korzystanie z karty). Dla banku jest to o wiele lepszy sposób na pozyskiwanie klientów, niż płacenie kroci za reklamę w mediach, której efektywność ciężko zmierzyć. Oczywiście dla banku liczy się też potencjał. Nowy klient może przecież skorzystać też z innych produktów. Ale to nie jest wymagane i przez promocję można przejść nie ponosząc ani grosza kosztów. O czym przekonało się już wielu Czytelników Bankobrania. 

Tego typu promocje Citibanku nie są nowością i opisuję je w praktyce od ponad 7 lat, a więc od początku prowadzenia bloga. Co istotne: nie jest to ani konkurs, ani loteria. Na blogu Bankobranie skupiam się bowiem na promocjach, w których do wzięcia są nagrody gwarantowane. I tak właśnie jest w niniejszej akcji Citibanku. 

Czy to na pewno nic nie kosztuje? Karta kredytowa, którą należy wyrobić w promocji może się niektórym osobom źle kojarzyć skoro jest w niej słowo "kredytowa". Jednak karta kredytowa znacząco różni się od samego kredytu, który wiąże się z otrzymaniem całej kwoty do ręki i jej spłatą w ratach, a więc i z kosztami (m.in. z odsetkami). Karta daje dostęp do limitu kredytowego, z którego można, ale nie trzeba korzystać.

Na potrzeby niniejszej promocji płatności kartą należy jednak wykonywać, ale to i tak nie oznacza kosztów. Wykorzystaną kwotę spłacić można bowiem w okresie bezodsetkowym, który liczony jest dla wszystkich transakcji bezgotówkowych (a więc płatności kartą). Dzięki temu oddajesz dokładnie taką samą kwotę, jaką z karty wydasz. A sama karta jest bez warunków za 0 zł - bank nie pobiera bowiem ani opłaty rocznej, ani miesięcznej (o tym więcej piszę jeszcze nieco niżej).
______________

300 zł do BP za kartę Citibank-BP MOTOKARTA


Na początek krótkie wyjaśnienie: nie sugeruj się nazwą karty, w której znajduje się marka sieci stacji paliw BP. To nie oznacza, że dla uzyskania tej nagrody będzie trzeba płacić na stacjach paliw BP. Takiego wymogu nie ma. Transakcje będzie więc można wykonywać według własnego uznania (w sklepach spożywczych, odzieżowych marketach, na innych stacjach paliw, w aptekach, drogeriach, księgarniach, lokalach gastronomicznych czy też w Internecie, np. na Allegro).

Dla kogo promocja? Udział wziąć może osoba pełnoletnia, która nie posiada i co najmniej od 1.01.2020 r. nie miała głównej karty kredytowej w Citibanku. 

Jeśli posiadasz inne produkty Citibanku (np. konto osobiste, pożyczkę czy nawet dodatkową kartę do głównej karty kredytowej z logo Citi), to możesz uczestniczyć w niniejszej promocji.

Nagroda. Dzięki tej promocji uzyskasz kartę paliwową  (to taki swego rodzaju bon, przy czym środki doładowane są na karcie - karta ta jednak nie ma nic wspólnego z kartą kredytową Citibanku) o wartości 300 zł. 

Środki z karty można wykorzystywać wielokrotnie - aż do jej wyzerowania. Karta paliwowa ma być ważna przez 24 miesiące od momentu, gdy otrzymasz powiadomienie o przyznaniu nagrody.
💡 Jeśli wolisz nagrodę w innej postaci, sprawdź promocję, w której do wzięcia czeka 400 zł do wydania na Allegro (to alternatywna promocja; nie łączy się z bonusami do 720 zł).

Zasady promocji. By wziąć udział w akcji "Zostań posiadaczem Karty Kredytowej Citibank-BP MOTOKARTA i zdobądź 300 zł do BP" i uzyskać tytułową nagrodę: 
 • do 24.09.2021 r. złóż wniosek o kartę Citi BP-Motokarta (do uzyskania nagrody kwalifikują tylko wnioski złożone na stronie promocji);
 • w ciągu 10 dni roboczych od złożenia wniosku o kartę, przekaż bankowi dokument potwierdzający dochody (można to zrobić online; choć w samym wniosku o kartę jest do wyboru opcja bez dostarczania takiego dokumentu, to pamiętaj, że jest to wymóg promocji - by otrzymać nagrodę);
 • zawrzyj z bankiem umowę o kartę i aktywuj ją za pomocą aplikacji mobilnej Citibanku;
 • do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę (data ta będzie wpisana przez bank w umowie, którą bank Ci prześle) co najmniej jeden raz zaloguj się do aplikacji mobilnej Citibanku (do tego wystarczy samo posiadanie karty - otwieranie konta nie jest wymagane);
 • najpóźniej do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę: wykonaj płatności kartą na łączną kwotę min. 1000 zł (mogą to być płatności na stacjach BP, ale nie muszą - transakcje można wykonywać też w innych miejscach). 

Na potrzeby promocji możesz wykonać jedną lub wiele transakcji - istotne jest to, by we wskazanym czasie wykonać płatności na łączną kwotę min. 1000 zł (i oczywiście nie chodzi tutaj o takie płatności w każdym miesiącu, ale przez cały ten okres - od otrzymania karty do końca trzeciego miesiąca po miesiącu zawarcia umowy). Wykonywanie płatności możesz zatem rozłożyć w czasie i dopasować do swych możliwości (aczkolwiek czym prędzej je wykonasz, tym prędzej dostaniesz nagrodę od banku). 

Płatności kartą możesz wykonać w punktach handlowo-usługowych i/lub w Internecie. Zwróć jedynie uwagę, że Citibank uwzględni tylko transakcje, które:
 • nie będą to Transakcje szczególne w rozumieniu Regulaminu Kart Kredytowych Citibank Banku Handlowego w Warszawie S.A., [niżej wyjaśniam o co chodzi - przyp. Mr. Złotówa],  
• nie będą to Transakcje zwrócone 

Zgodnie ze wspomnianym regulaminem kart kredytowych, transakcje szczególne to:
"– wypłata środków pieniężnych z Limitu kredytu, na dowolny cel konsumpcyjny, w formie Polecenia przelewu wewnętrznego w złotych lub Polecenia przelewu krajowego w złotych, 
– Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie gier losowych, hazardowych (...), 
– Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz pośredniczących w wymianie" 

Powiadomienie o nagrodzie dostaniesz wiadomością w bankowości internetowej Citibanku najpóźniej do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków promocji. Kartę paliwową BP bank prześle Ci najpóźniej w ciągu 60 dni od powyższej wiadomości - za pośrednictwem Poczty Polskiej na Twój adres korespondencyjny, który podasz w banku. Do dnia otrzymania nagrody posiadaj aktywną kartę wyrobioną w promocji.

Dla kogo karta kredytowa w Citibanku? 


Osoba chcąca uzyskać kartę kredytową BP-Motokarta, powinna spełniać poniższe kryteria:
 • wiek - minimum 18 lat; 
 • dochód netto - min. 1200 zł lub w przypadku działalności gospodarczej min. 2 500 zł; 
 • zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; w przypadku działalności gospodarczej wymagane jest jej prowadzenie od min. 2 lat

Jako źródło dochodu Citibank akceptuje nie tylko umowy o pracę i działalność gospodarczą, ale też umowy cywilno-prawne, emerytury, renty, dochody z tytułu najmu nieruchomości oraz udziały w spółkach z o.o. i akcyjnych. W każdym przypadku obowiązują jednak te same wymogi minimalnego wieku i dochodu wnioskodawcy.

Ale nagroda na start to nie wszystko. Bo z kartą kredytową Citibank-BP MOTOKARTA można zdobyć więcej. Choć oczywiście od Twej decyzji zależy czy z poniższych gratyfikacji korzystać czy nie (bo takiego obowiązku nie ma i możesz skupić się tylko na wyżej opisanej części z nagrodą o wartości min. 300 zł na start).

Do 720 zł zwrotów za płatności 


Wyrabiając kartę w powyższej promocji, możesz załapać się również na promocję "Zyskaj do 720 zł z Kartą Kredytową Citibank-BP Motokarta", bo te promocje łączą się ze sobą. A i warunki uczestnictwa w praktyce się pokrywają, gdyż wystarczy nie posiadać karty kredytowej Citibanku co najmniej od 31.12.2019 r. (przy czym tu regulaminowy zapis brzmi, że nie można posiadać dowolnej karty kredytowej, więc z tej promocji najpewniej wyklucza posiadanie dodatkowej karty kredytowej z logo Citi).

Dzięki tej propozycji Citibanku uzyskiwać można zwroty za płatności. W tym przypadku ich wypłata rozłożona jest w czasie i wymaga większej aktywności.

Nagroda. Citibank będzie przyznawał bonusy pieniężne po 20 zł za każdy miesięczny okres rozliczeniowy dla karty. Takich bonusów można zdobyć 30 lub 36, co odpowiednio da zysk do 600 lub nawet 720 zł.

Na większy zarobek (do 720 zł) mogą liczyć osoby, które w procesie wnioskowania o kartę przekażą Citibankowi dokument potwierdzający dochody (a to stanie się poniekąd z automatu, bo na potrzeby wyżej opisanej promocji z kartą paliwową BP o wartości 300 zł przekazanie takiego dokumentu tak czy siak jest wymagane).

Zasady promocji. By uzyskiwać bonusy po 20 zł:
 • w każdym pełnym okresie rozliczeniowym następującym po zawarciu umowy o kartę wykonaj płatności kartą na sumę 500 zł (w tym na sumę min. 250 zł na stacjach paliw BP w Polsce).

Dla płatności kartą wykonywanych na potrzeby promocji obowiązują te same wykluczenia, co w przypadku promocji z kartą paliwową BP o wartości 300 zł. Do wymaganej sumy nie zaliczą się więc transakcje zwrócone, transakcje szczególne, ani przelewy z karty.

Wypłata nagrody. Bonus w wysokości 20 zł bank będzie przyznawał już w ciągu 3 dni roboczych po zakończeniu danego okresu rozliczeniowego. Uczestnik promocji w bankowości internetowej będzie mógł zlecić wypłatę środków na rachunek karty kredytowej lub te bonusy kumulować i wypłacać rzadziej niż co miesiąc (maksymalnie podczas jednej wypłaty można uruchomić 12 bonusów). Bank wypłaci bonus(y) w ciągu 3 dni roboczych od zlecenia ich wypłaty.

Środki będą wpływać na rachunek karty kredytowej, więc spłacą ewentualnie wykorzystany limit na karcie lub spowodują jego nadpłatę (w tym drugim przypadku środki najlepiej będzie wydać, wykonując płatności; alternatywne opcje: wypłata w bankomacie lub przelew z karty nie należą do korzystnych rozwiązań, bo sporo kosztują). W przypadku tego typu nadpłaty Citibank nie naliczy dodatkowej opłaty (co robiłby standardowo; regulamin promocji na szczęście tą kwestię przewidział i wyjaśnia na korzyść klienta).

Karta kredytowa Citibank BP-Motokarta - prześwietlenie oferty 


Choć na stronie promocji znajdziesz informację, iż Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 7,44%, to pamiętaj, że zapis ten pojawia się w oparciu o ustawowo narzucone obowiązki informacyjne banku. Wyliczenie bazuje na założeniu wykorzystania całej kwoty od razu i spłacania jej w miesięcznych ratach, co jest jednak oderwane od rzeczywistości. Gdy dokonasz spłaty wykorzystanych środków z karty we wspomnianym okresie bezodsetkowym, tych kosztów nie będzie. 
💡 Jeśli dotąd nie było Ci dane korzystać z karty kredytowej, zachęcam do przeczytania poradnika: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać. Tam wyjaśniam zasady jej działania oraz m.in. to, czym jest okres bezodsetkowy. 

Ile kosztuje Citibank-BP Motokarta? 


Karta kredytowa z oferty Citibanku, którą należy wyrobić na potrzeby powyższej promocji, wydawana jest za 0 zł. Bank nie pobiera też opłat za jej użytkowanie (ani miesięcznej, ani rocznej) i to bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków! 

Po wykonaniu płatności (tych na potrzeby promocji) kartę można zatem odłożyć do szuflady i nie będzie ona generować kosztów. Wyrabiając kartę, pamiętaj, by jednak nie włączać usług dodatkowych (jak CitiPhone), nie nadpłacać później karty kwotą 200 zł lub wyższą, ani nie korzystać z dodatkowych produktów (jak karta dodatkowa lub naklejka zbliżeniowa), bo te już kosztują, ale na potrzeby promocji nie są one wymagane.

💡 Na koniec dodam, iż w Citibanku zyskać można jeszcze więcej. Do wzięcia czeka bowiem premia 200 zł za CitiKonto + do 100 zł moneybacku. Promocję karty kredytowej z bonem do Allegro można łączyć z promocją konta (a dla uzyskania wspomnianego moneybacku jest to wręcz niezbędne). Kolejność złożenia wniosków o kartę kredytową i konto osobiste nie ma znaczenia.

Przydatne dokumenty:

8 komentarzy:

 1. 250 zł na BP trzeba wydać jednorazowo w każdym miesiącu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obojętnie. Przy tych cenach teraz wchodzi na jeden bak (50 l).

   Usuń
 2. Trochę poboczne pytanie dotyczące kart kredytowych Citi... Czy przy złożeniu wypowiedzenia Citi nadal oferuje ofertę utrzymaniową?
  A jeśli tak, to jaka ona jest obecnie i w jakim terminie odzywa się konsultant od momentu złożenia wypowiedzenia?

  OdpowiedzUsuń
 3. Jakby ktoś wpadł na taki pomysł jak ja, to wygląda na to, że Citi traktuje płatność za rachunki w agencji bankowej swoją kartą kredytową jako przelew z karty i obciąża ok. 10% prowizją. Dodatkowo nalicza odsetki od takiej transakcji bez względu na spłatę karty w terminie już od pierwszego dnia. Napisałem do banku czekam na odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Anonimowy 31 sierpnia 2021 09:02
   No szczerze mówiąc, to mi nawet nie przyszło do głowy aby za rachunki płacić kartą kredytową, a to dlatego, ze taka płatność nie jest zakupem.
   Moim zdaniem słusznie bank pobiera prowizję i nalicza odsetki.

   Usuń
 4. Z jakiego okresu należy przedstawić dokument o dochodach?
  Jak należy je załączyć?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z trzech miesięcy. Można elektronicznie załączyć pliki w formacie pdf.

   Usuń
 5. Otrzymałam bonusowa kartę, ale nie otrzymałam informacji o nagrodzie. Karta nie jest aktywna, nie mogę z niej skorzystać...
  Czy komuś się to przytrafiło?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...