Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zyskaj 500 zł w gwarantowanych bonusach za Konto Santander

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

1.09.2023

Zyskaj 500 zł w gwarantowanych bonusach za Konto Santander

Popularna i sprawdzona promocja Santander Banku powraca.

Promocja konta w Santander Banku: wrzesień 2023
Do wzięcia czeka premia pieniężna do 400 zł oraz bon o wartości 100 zł do wykorzystania podczas zakupów. To daje tytułowe 500 zł, ale realnie... można zyskać jeszcze więcej!

[Promocja zakończona. Sprawdź obecnie dostępne promocje w Santander Banku.]

Promocja konta w Santander Banku: wrzesień 2023


W praktyce mamy tutaj do czynienia z kumulacją kilku promocji, które można ze sobą łączyć. Do wzięcia czekają następujące nagrody: 
 • w ramach najnowszej, wrześniowej promocji "Konto z bonusem do 400 zł - edycja II": tytułowa premia 400 zł wpłynie na Twe konto osobiste, więc wykorzystasz ją według własnego uznania, wypłacając, przelewając lub wydając na dowolny cel;
 • nagroda za podanie kodu polecenia - tu do wyboru będziesz mieć: bon 100 zł na zakupy (do wykorzystania w Biedronce, Decathlonie, RTV Euro AGD lub Zalando) albo 4 bilety kina (Cinema City lub Helios).

Wszystko razem wzięte da nawet 500 zł
... ale w praktyce zyskać można jeszcze więcej. Niżej opiszę możliwość zarabiania na poleceniach (z bonami o wartości 100 zł lub biletami do kina dla polecającego) oraz zwroty za niektóre przelewy z konta (do 25 zł miesięcznie). Do tego dojść może też premia 100 zł za konto dla dziecka.

Przez mnogość bonusów niniejszy wpis jest dość długi. W praktyce całość da się jednak ogarnąć całkiem łatwo.

Zyskaj 500 zł na start w kumulacji promocji konta w Santander Banku


Dla kogo promocje? Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia z polskim obywatelstwem i dowodem osobistym, która co najmniej od 1.09.2022 r. nie posiada, ani nie współposiada konta osobistego (w PLN) w Santander Banku. 

Ten okres wykluczenia jest jednak dłuższy dla byłych posiadaczy Konta Jakie Chcę lub Jakie Chcę dla Młodych bądź Select, a także Kont Santander, jeśli to konto było założone w jakiejś promocji od 1.04.2019 roku.

Jeżeli masz inne produkty w Santander Banku (np. konto oszczędnościowe, kredyt, kartę kredytową czy rachunek firmowy), to nadal możesz wziąć udział w tej promocji konta osobistego. Pamiętaj jednak, żeby wniosek o konto złożyć w sposób opisywany poniżej (na stronie promocji), bo tylko taki kwalifikuje do uzyskania premii 400 zł. Nawet jeśli masz dostęp do bankowości internetowej, to tam otwarte konto nie będzie brało udziału w promocji (podobnie udziału nie biorą konta zakładane w placówkach banku).

Zasady promocji "Konto z bonusem do 400 zł - edycja II"


W ramach tej promocji zgarniesz 400 zł premii (rozbitej na 4 transze po 100 zł każda).

Zasady promocji. By wziąć udział w akcji:
 • do 30.09.2023 r. złóż wniosek (o Konto Santander lub Konto Santander dla Młodych) wraz z wydawaną do niego kartą;
 • we wniosku o konto podaj swój numer telefonu komórkowego i adres mailowy oraz wyraź zgody na: 
  • kontakt telefoniczny i drogą elektroniczną w celu marketingowym oraz
  • otrzymywanie od banku korespondencji w formie elektronicznej (to tzw. elektroniczny kanał kontaktu - EKK; wyrażenie tej zgody można zweryfikować po zalogowaniu do bankowości internetowej i przejściu ścieżki: Ustawienia => Forma otrzymywania korespondencji) oraz
  • nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania przez bank danych w celach marketingowych;

   Po co te zgody? W praktyce są one niezbędne choćby po to, by bank przetwarzał dane w celu zweryfikowania spełnienia warunków promocji i przyznania nagród, a bez zgód nie mógłby zrobić nawet tego (A czy należy liczyć się z natarczywością ofertową? Sam mam konto osobiste w tym banku i w ciągu ostatniego roku tylko jeden raz ktoś do mnie z niego zadzwonił).
 • do 10.10.2023 r. zawrzyj umowę o konto z kartą i dostępem do bankowości internetowej;
 • w październiku 2023 r.:
  • jeśli masz 26 lat lub więcej: wykonaj płatności kartą lub Blikiem na sumę min. 300 zł albo
  • jeśli nie masz ukończonych 26 lat: wykonaj min. 1 płatność kartą lub Blikiem (na dowolną kwotę).

Spełnienie powyższych warunków zapewni Ci pierwszą premię 100 zł. Dalej, w listopadzie i grudniu 2023 oraz w styczniu i lutym 2024 r. (w każdym z tych czterech miesięcy kalendarzowych):
 • jeśli masz 26 lat lub więcej:
  • zapewnij wpływ na konto w wysokości min. 1 000 zł oraz
  • wykonaj płatności kartą lub Blikiem na sumę min. 300 zł albo
 • jeśli nie masz ukończonych 26 lat:
  • zapewnij wpływ na konto w wysokości min. 300 zł oraz
  • wykonaj min. 1 płatność kartą lub Blikiem (na dowolną kwotę).

Za spełnienie powyższych warunków w listopadzie i grudniu otrzymasz drugą premię 100 zł, a kolejna (już trzecia premia) w wysokości 100 zł wpadnie za wykazanie się powyższą aktywnością w styczniu i lutym.

Kto zaś spełni wyżej wymienione warunki uzyskania wszystkich trzech premii pieniężnych (3 x 100 zł), ten zapewni sobie jeszcze jedną nagrodę - kolejną premię 100 zł.

Wpływ na konto może pochodzić z dowolnego źródła - może to by więc np. przelew z Twego konta w innym banku. Wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta - nie ma wymogu utrzymywania ich przez jakikolwiek określony czas.

Płatności kartą lub Blikiem na potrzeby promocji z premią można wykonywać w dowolnych punktach handlowo-usługowych i/lub w Internecie (nie zaliczą się przelewy Blik na telefon).

Wypłata premii na Twe konto w Santander Banku nastąpi w następujących transzach:
 • do 30.11. otrzymasz 100 zł (za spełnienie warunków w październiku);
 • do 31.01.2024 r. wpłynie 100 zł (za realizację wytycznych w listopadzie i grudniu);
 • do 31.03.2024 r. wpadnie trzecia premia 100 zł (za wymaganą aktywność w styczniu i lutym) oraz
 • także do 31.03.2024 r. premia 100 zł dla tych, którzy spełnią warunki uzyskania wszystkich trzech wyżej wymienionych bonusów.

Do czasu otrzymania nagród nie zamykaj konta, nie wypowiadaj umowy z bankiem, ani nie wycofuj wyrażonych zgód oraz nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania danych przez bank.

Program "Polecam mój Bank": 100 zł na zakupy lub bilety do kina


Otwierając konto w promocji z premią do 400 zł, jednocześnie możesz też zdobyć nagrodę w ramach programu "Polecam mój Bank", w którym do wyboru będzie:
 • 100 zł do Biedronki lub 
 • 100 zł do Decathlonu, lub
 • 100 zł do RTV Euro AGD, lub
 • 100 zł do Zalando, lub 
 • 4 bilety do sieci kin Cinema City.

W celu zdobycia nagrody (którą wybierzesz dla siebie samodzielnie), poza otwarciem konta w Santander Banku (tego zakładanego w ramach promocji z premią 400 zł):
 • w ciągu 30 dni po otwarciu konta:
  • zarejestruj się w programie poleceń Santander Banku (możliwe jest to w bankowości internetowej lub mobilnej - w zakładce "Program poleceń"), podając kod polecenia od obecnego klienta banku - jeśli takiej osoby nie znasz, to możesz skorzystać z mego kodu: 7L4R2V oraz
  • wyraź zgodę na ujawnienie tajemnicy bankowej - choć brzmi to groźnie i podejrzanie, to w praktyce chodzi wyłącznie o to, by... bank mógł wydać nagrodę za skuteczne polecenie osobie polecającej - bo już tym pośrednio ujawnia, że osoba polecana musiała założyć konto i spełnić warunki - a tego bankowi, bez takiej zgody, nie wolno byłoby zrobić;
 • najpóźniej do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta wykonaj płatności kartą wydaną do konta na łączną kwotę min. 300 zł (do tych transakcji nie zaliczą się płatności Blikiem) - te płatności mogą pokrywać się z płatnościami, które będziesz wykonywać na potrzeby promocji z premią.

Możliwość wyboru nagrody ma być udostępniona przez bank (w bankowości internetowej) bardzo szybko, bo już w ciągu 5 dni roboczych od dnia spełnienia powyższych warunków i ten wybór będzie możliwy przez 30 dni. Nagrody (karty podarunkowe) mają mieć ważność przez co najmniej 60 dni od udostępnienia.

Jak zyskać jeszcze więcej?


▶ 100 zł premii za konto dla dziecka w wieku 7-17 lat. Jeśli jesteś rodzicem dziecka w tym wieku i zdecydujesz się na otwarcie rachunku także dla osoby nieletniej, to bank zapłaci za to 100 zł. Więcej o tej promocji piszę tutaj.

▶ Nagrody za polecanie konta w Santanderze. Jeżeli już posiadasz lub dopiero założysz konto osobiste w Santander Banku, to możesz też zyskać dzięki poleceniom (a osobę polecaną zawsze łatwiej przekonać do otwarcia konta, gdy dostępna jest kumulacja promocji taka, jak ta i może zdobyć łącznie nawet 500 zł). Sprawdź wpis: program "Polecam mój Bank - edycja 5", z którego dowiesz się m.in. jak stać się polecającym i zgarnąć nagrody - do pięciu w każdym miesiącu kalendarzowym.

▶ Zwroty za płatności z konta. Konto Santander (jak i Konto Santander dla Młodych) daje również zwrot 1% wartości rachunków i faktur za media (takich, jak gaz, prąd, telefon, telewizja i Internet) opłacanych z konta (mogą to być płatności "zwykłym" przelewem, za pomocą zlecenia stałego i/lub polecenia zapłaty).

W ten sposób w ciągu roku można zgarnąć nawet 300 zł, max. 25 zł miesięcznie; acz wycisnąć aż tyle jest trudno, bo za media trzeba by płacić ponadprzeciętnie dużo. Choć pewnie i to jest w zasięgu niektórych - np. osób, które ogrzewają dom na gaz bądź prąd i mają z tego tytułu wysokie opłaty.

By uzyskiwać zwroty należy zgłosić do banku rachunki/faktury, za które będziesz dokonywać płatności, tak by bank wiedział, za przelewy na jaki rachunek naliczać zwrot. Można to zrobić w placówkach banku albo w bankowości internetowej (po zalogowaniu do bankowości przy Koncie Santander wybierz: Więcej => Zwroty za rachunki => Zgłoszeni dostawcy => Dodaj kolejnego dostawcę).

Konto Santander - prześwietlenie oferty


Główne cechy kont z oferty Santander Banku to:
 • Konto Santander: 0/6 zł - opłata miesięczna za prowadzenie konta oraz 0/9 zł - opłata miesięczna za kartę wydawaną do konta - opłaty nie będą pobrane, jeśli w danymi miesiącu wykonasz płatności kartą i/lub Blikiem na sumę min. 300 zł (tego warunku nie trzeba spełniać w miesiącu otwarcia konta);

  Konto Santander dla Młodych (dla osób, które nie ukończyły 26. roku życia): 0 zł za prowadzenie konta; 0/9 zł - opłata miesięczna za kartę nie będzie pobierana, jeśli w danym miesiącu zostanie wykonana co najmniej jedna płatność kartą wydaną do konta lub BLIKiem.

Łatwo można więc zauważyć, że warunki promocji (w celu uzyskania premii) w praktyce pokrywają się z warunkami, których realizacja zapewnia prowadzenie konta i kartę za 0 zł.

W przypadku płatności kartą do tej sumy 300 zł bank nie zaliczy transakcji Quasi Cash. Czym są owe transakcje? W regulaminie można znaleźć następującą definicję: "transakcja bezgotówkowa, podczas której wymieniasz środki na gotówkę lub jednostki pieniężne. Zrealizujesz ją w punktach oznaczonych jako: kasyna, kasyna internetowe, gry losowe, zakłady bukmacherskie, loterie i totalizatory"

Pozostałe ważne kwestie, to:
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej oraz mobilnej; darmowe są też wszystkie przelewy natychmiastowe (co wyróżnia Konto Santander na tle kont w innych bankach);
 • 0 zł za wydanie karty i 15 zł za jej wznowienie (gdy bank przesyła nowy plastik po upływie okresu ważności karty; w przypadku osób do 26. roku życia opłata nie jest pobierana); 
 • 0 zł za wypłaty kartą z bankomatów Santander Banku; w przypadku osób do 26. roku życia wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce są darmowe; bez względu na wiek można korzystać z różnych bankomatów w przypadku wypłat za pomocą BLIKa.

Do udziału we wszystkich wyżej wymienionych promocjach kwalifikuje tylko wniosek o konto złożony na stronie promocji: Konto Santander lub Konto Santander dla Młodych. Konto możesz wtedy założyć na jeden z poniższych sposobów:
 • za pośrednictwem kuriera, który na koszt banku przywiezie do Ciebie dokumenty do podpisania i odeśle je do banku (w niektórych miastach możliwe jest podpisanie dokumentów w wersji elektronicznej - na tablecie u kuriera; dokumenty dla Ciebie bank prześle mailem). We wniosku można wskazać inny adres dla kuriera, niż adres zamieszkania czy korespondencyjny (może więc on przyjechać przykładowo do Twej pracy lub na uczelnię) lub
 • "na selfie", czyli za pomocą wideoweryfikacji w tym procesie będzie należało skorzystać z kamerki w Twym urządzeniu (np. komputera czy telefonu), by za jej pomocą dokonać weryfikacji zgodnie ze wskazówkami tam podawanymi przez bank (robi się m.in. zdjęcie dowodu osobistego i swej twarzy). Wtedy konto zostanie otwarte bez ruszania się z domu i bez wizyty kuriera.

Przydatne dokumenty:

9 komentarzy:

 1. Te 300 zł to musi być w jednej płatności? Czy też może być wiele na mniejsze kwoty ale na sumę 300 zł?

  OdpowiedzUsuń
 2. Całkiem dobra okazja, ale karencja z 1.04.2019 to kuriozum!

  OdpowiedzUsuń
 3. Znowu ta katerncja ponad 3 lata

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czekamy czekamy, aż coś z nią w końcu ruszy...

   Usuń
 4. Visa czy Mastercard? Którą kartę do konta trzeba wybrać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W kontekście powyższych promocji bez znaczenia (warunki uniknięcia opłaty miesięcznej też są takie same bez względu czy to karta Visa czy Mastercard). Gdybym miał wybierać, to zdecydowałbym się na kartę z logo Mastercard (częściej pojawiają się promocje - zwłaszcza jeśli chodzi o program Bezcenne Chwile, gdy od czasu do czasu pojawia się możliwość zdobycia promocyjnych punktów za rejestrację karty; mając już w portfelu kartę Mastercard - jeśli taka okazja się pojawi - będzie można skorzystać).

   Usuń
 5. Santander wprowadził nową aplikacje bankową i zaczęły się problemy. Nie dość że aplikacja jest tragiczna w porównaniu ze starą to są coraz częstsze problemy z dostępem do konta i swoich pieniędzy.

  OdpowiedzUsuń
 6. Złótówa, będzie rozpiska działań do wydruku? :)

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...