Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Citibank: konto Citi Priority z premią 300 zł + lokata 2,5%

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

27.07.2017

Citibank: konto Citi Priority z premią 300 zł + lokata 2,5%

Wystartowała nowa akcja promocyjna konta osobistego w Citibanku.


Konto Citi Priority z premią 300 zł i promocyjną lokatą
To już kolejna promocja konta Citi Priority (choć ciągle trwa edycja, w której do zdobycia jest do 400 zł, ale bez promocyjnej lokaty). Teraz dodatkową zachętą ma być właśnie depozyt z oprocentowaniem 2,5% w skali roku, który ma ułatwić spełnienie warunków promocji (dla osób, które wybiorą wariant z utrzymywaniem określonego salda na rachunkach w Citibanku).

Na wstępie ważna kwestia. W oparciu o me doświadczenia, muszę stwierdzić, że tego typu promocja jak niniejsza z kontem Citi Priority, należy do nieco bardziej skomplikowanych, niż zazwyczaj wyglądają inne propozycje. Wymaga większego zaangażowania i skrupulatności. Jeśli jesteś początkującym bankobiorcą to zdecydowanie łatwiej i przyjemniej jest przejść promocję Alior Banku, Inteligo czy mBanku.

Dla kogo promocja z kontem Citi Priority? Uczestnikami promocji mogą być osoby, które po 30.06.2016 r. nie posiadały, ani nie współposiadały w Citibanku konta osobistego lub rachunku oszczędnościowego i nie były pełnomocnikami do konta innego klienta Citibanku. Posiadanie karty kredytowej czy innego produktu niż konto osobiste lub oszczędnościowe nie przeszkadza więc w skorzystaniu z niniejszej promocji.

Zasady promocji. By wziąć udział w akcji "Nagroda na powitanie w Citi Priority – edycja IV" najpóźniej do 30.11.2017 r. zawnioskuj o konto Citi Priority (wraz z wydawaną do niego kartą płatniczą) i aktywuj je.

Dalej przyjdzie już spełniać warunki promocji celem uzyskiwania bonusów (6 x 50 zł) za kolejne miesiące. Czyli:
 • do końca siódmego miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta (czyli upraszczając np. jeśli otwierasz w lipcu, warunki zaczynasz spełniać od sierpnia do końca stycznia 2018 r. lub od września do końca lutego 2018 r.), realizować jeden z warunków:
  • warunek I: zgromadzić i utrzymywać na rachunkach w banku średniomiesięczne saldo w wysokości 30 000 zł

   lub 
  • warunek II: zasilać konto środkami tytułem wynagrodzenia w łącznej wysokości min. 5 000 zł oraz posiadać aktywny produkt kredytowy w Citibanku (może to być karta kredytowa, pożyczka, kredyt hipoteczny lub limit kredytowy w koncie)

   (spełniając jeden z powyższych warunków automatycznie zapewnisz sobie bezpłatne prowadzenie konta Citi Priority)
 • oraz w każdym miesiącu spełnienia jednego z warunków wymienionych wyżej wykonać co najmniej dwie płatności kartą o łącznej wartości min. 300 zł (muszą one zostać też zaksięgowane)

Za każdy miesiąc, w którym spełnisz powyższe warunki, otrzymasz 50 zł (nagroda zostanie wypłacona do końca miesiąca następującego po miesiącu zrealizowania warunków). Bonusów można zdobyć maksymalnie sześć, co oznacza szansę uzyskania nawet 300 zł.

Powyższe wytyczne bez wątpienia wymagają kilku objaśnień. Średniomiesięczne saldo środków :
"wyliczane jest z sumy środków znajdujących się na wszystkich rachunkach uczestnika Oferty w Banku w kolejnych dniach miesiąca podzielonej przez liczbę dni w danym miesiącu kalendarzowym"

Utrzymywanie salda na poziomie aż 30 000 zł na nieoprocentowanym koncie osobistym byłoby nierozsądne i nieopłacalne, więc celem spełnienia warunku, a jednocześnie zyskiwania na odsetkach, warto skorzystać z produktów oszczędnościowych oferowanych przez Citibank. Jednym z nich jest lokata przewidziana dla uczestników promocji. Można ją założyć najpóźniej do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta. Jej główne parametry to:
 • oprocentowanie: 2,5% w skali roku (stałe)
 • okres depozytu: 3 miesiące
 • maksymalna kwota lokaty: 20 000 zł

Co zaś zrobić po upływie tej lokaty lub z pozostałymi środkami niezbędnymi do utrzymania odpowiedniego salda w Citibanku? Z pomocą przyjść może Konto SuperOszczędnoście (oproc. 1,5% w skali roku do 20 000 zł), by za ten rachunek nic nie płacić należy co miesiąc zapewnić na konto osobiste wpływ wynagrodzenia w wysokości min. 3 000 zł. Jeśli jednak zapewnisz wcześniej wymagany wpływ 5 000 zł to ten warunek będzie już z automatu spełniony. Warto też zwrócić uwagę, że odsetki na Koncie SuperOszczędnościowym bank naliczy wyłącznie za miesiąc, w którym nie wykonasz żadnej wypłaty z tego rachunku. W przypadku wypłacania środków z konta najlepiej więc zrobić to wyłącznie na początku miesiąca kalendarzowego.
💡  Jeśli utrzymywanie średniomiesięcznego salda środków w Citibanku nie wchodzi w grę w Twym przypadku, to być może łatwiejsze okaże się spełnienie warunku nr II. Tam - przypomnę - posiadać należy jeden z produktów kredytowych. Te zazwyczaj generują dodatkowe koszty poza jednym: kartą kredytową. Bezwarunkowo darmową kartę Citi Simplicity możesz obecnie wyrobić w jednej z dostępnych promocji i zdobyć przy okazji np.: 
- voucher 400 zł do wykorzystania w sklepach Biedronka 
- telefon LG K4 Dual Sim (2017)  
Skorzystanie z promocji karty kredytowej nie wyklucza z możliwości wzięcia udziału w promocji konta Citi Priority (i na odwrót), więc po staniu się klientem Citibanku możesz skumulować zyski 😉

Z kolei zasilenie konta środkami tytułem wynagrodzenia może wzbudzać obawę, że wpływ powinien pochodzić od pracodawcy, ale... kwestia ta w żadnym miejscu regulaminu nie została doprecyzowana. Dzieje się zatem podobnie jak we wcześniejszych promocjach Citibanku (tam zapisy były podobne). W rzeczywistości spełnienie warunku okazało się bardzo proste, co przetestowali Czytelnicy, a także ja osobiście. Wpływ mógł pochodzić też z innego źródła niż konto pracodawcy. Jedynym zastrzeżeniem jest to, by wpływ nie pochodził z innego rachunku dla klientów indywidualnych prowadzonego przez Citibank.

Ważna uwaga: brak spełnienia warunków niezbędnych do otrzymania bonusu w którymś z kolejnych 6-ciu miesięcy oznacza pozbawienie uczestnika możliwości otrzymywania następnych bonusów.

Konto Citi Priority - prześwietlenie oferty


Warunki, których spełnienie pozwala uniknąć opłaty za konto (30 zł) jak wspomniałem już nieco wyżej są zbieżne z warunkami promocji (jeden z warunków musi zostać spełniony w każdym miesiącu, by nie płacić za konto). Pozostałe informacje, które się przydadzą to:
 • 0 zł za wydanie i posiadanie karty (bez warunków);
 • 0 zł za przelewy krajowe PLN zlecane w bankowości internetowej i mobilnej;
 • 0 zł za wypłatę gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce.Po wysłaniu formularza zgłoszeniowego, w ciągu kilku dni kontaktuje się konsultant Citibanku celem przyjęcia wniosku o konto i umówienia kuriera, który przybędzie z dokumentami do podpisania.

Jeśli jednak posiadasz już dostęp do bankowości internetowej Citibanku (bo np. masz już kartę kredytową w tym banku), to proces ten wygląda nieco inaczej. Również należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i w rozmowie telefonicznej z konsultantem złożyć wniosek, ale dokumenty będą już wtedy do zaakceptowania w systemie bankowości internetowej CitiOnline.

Udział w promocji wziąć będzie mogło 2 500 uczestników, którzy otrzymają pierwszą premię. W oparciu o doświadczenia z wcześniejszych promocji Citibanku, raczej nie należy spodziewać się przedterminowego zakończenia promocji. w innych akcjach z kontem Citi Priority przy puli ograniczonej do 1 000 sztuk nagród, promocje trwały do daty końcowej przewidzianej w regulaminie.

⭐⭐⭐ - w ratingu ofert (czyli systemie oceny promocji bankowych, dostępnym na blogu Bankobranie) powyższej promocji przyznaję trzy gwiazdki (na pięć możliwych). To o jedną mniej niż otrzymywały wcześniej edycje promocji, czy nawet wspomniana, ciągle dostępna promocja Citi Priority z premiami na sumę 400 zł (Citibank wypłaca tam 100 zł na start, a resztę w postaci aż 6-procentowego zwrotu za płatności kartą). Powodem obniżenia noty jest wzrost poziomu skomplikowania promocji i rozłożenie wypłaty bonusów na dłuższy okres (przy czym lokata oferowana w promocji - choć z lepszym obecnie oprocentowaniem niż to było kiedyś - oferowana jest tylko na 3 miesiące). Trzy gwiazdki to jednak ciągle dobra nota, ale oznacza to, że promocja wymaga większego zaangażowania i skrupulatności uczestnika.


Bądź na bieżąco z promocjami opisywanymi na blogu. na Twitterze i polub na Facebooku:


Przydatne dokumenty:

2 komentarze:

 1. Czy te 300 zł musi być wydane w p. handl.-usług. czy nie ma ograniczeń?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Hit powraca: rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Promocja konta w ING z historycznie rekordową premią ponownie jest dostępna. Jest to więc okazja dla tych, którzy zapomnieli, zastanawiali s...