Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Idea Bank: lokata do 4% + bon 200 zł do wykorzystania na Fly.pl

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

6.07.2017

Idea Bank: lokata do 4% + bon 200 zł do wykorzystania na Fly.pl

Lokaty powitalne w Idea Banku w chwili obecnej założyć można nie tylko z promocyjnym oprocentowaniem, ale i z dodatkowym, gwarantowanym bonusem.

Promocja "Happy Wakacje" z bonem 200 zł do wykorzystania na Fly.pl od Idea Banku
Za otwarcie jednej z lokat Happy z oferty banku otrzymasz nie tylko odsetki, ale również voucher o wartości 200 zł do wykorzystania w serwisie Fly.pl. Jest więc to świetna okazja do powiększenia zysków z depozytu, który można założyć z oprocentowaniem do 4% w skali roku, bez otwierania konta i bez korzystania z innych produktów banku.

Dla kogo promocja? W akcji udział mogą wziąć osoby, które założą lokatę Happy, Happy Plus lub Happy Pro. A propozycja tych lokat skierowana jest wyłącznie do nowych klientów, którzy nie posiadają, ani nigdy nie posiadali jakichkolwiek umów z Idea Bankiem (oraz Lion's Bankiem, będącym oddziałem Idea Banku) oraz o żadne produkty w tym banku nie wnioskowali. Jeśli Tobie było już dane współpracować z Idea Bankiem to może znajdzie się ktoś z rodziny, kto będzie w stanie skorzystać? 😉

Zasady promocji. By załapać się na odsetki z lokaty oraz na nagrodę gwarantowaną:
 • zarejestruj się na stronie promocji, podając numer telefonu - do wyboru jest:
 • w kolejnym kroku na tej samej stronie złóż wniosek o lokatę w Idea Banku 
 • wpłać środki na lokatę (należy to zrobić w ciągu pięciu dni kalendarzowych od złożenia wniosku)
 • nie zrywaj lokaty do końca miesiąca kalendarzowego, w którym nastąpiło jej założenie (a dotrzymanie lokaty nawet do końca umownego okresu opłaca się, bo tylko wtedy naliczane są odsetki)

Idea Bank daje sobie pięć dni na zweryfikowanie spełnienia warunków promocji, a w ciągu kolejnych pięciu dni prześle voucher. Jeśli więc lokatę założysz w lipcu to najpóźniej do 10.08.2017 r. otrzymasz SMS z kodem będącym voucherem. Będzie można go zrealizować do 30.06.2018 r. przy zakupie usług turystycznych i pakietów lotniczych na stronie wczasy.fly.pl.

Którą lokatę wybrać?


W promocji założyć można jedną z trzech lokat powitalnych. Wybór przede wszystkim determinować może kwota jaką dysponujesz. Poniżej przedstawiam szczegóły dotyczące poszczególnych depozytów:

Lokata Happy

 • kwota lokaty: od 500 zł do 10 000 zł (dzięki tej propozycji udział wziąć mogą więc także osoby, dla których lokaty nie są na co dzień priorytetem; kwota wejścia - już od 500 zł - powoduje "zamrożenie" małej sumy)
 • okres lokaty: 1, 2 lub 3 miesiące
 • oprocentowanie stałe w wysokości:
  • 4% w skali roku w wariancie 2-miesięcznym lub
  • 3,5% w skali roku w wariancie 3-miesięcznym lub
  • 3% w skali roku w wariancie 1-miesięcznym (o wariancie czasowym zadecydujesz w momencie składania wniosku)

Lokata Happy Pro

 • kwota lokaty: od 500 do 25 000 zł
 • okres lokaty: 3 miesiące
 • oprocentowanie: 3% w skali roku (stałe)


Lokata Happy Plus

 • kwota lokaty: od 10 000,01 do 100 000 zł
 • okres lokaty: 3 miesiące
 • oprocentowanie: 2,5% w skali roku (stałe)


Jak założyć lokatę w Idea Banku? Po złożeniu wniosku o wybraną lokatę, na podany adres mailowy otrzymasz wiadomość z instrukcją oraz z numerem rachunku, na który należy wpłacić deklarowaną kwotę. Zasilenie lokaty należy zrealizować jednorazowym przelewem (całej zadeklarowanej kwoty) z własnego konta w innym banku. Ważne jest by wszystkie dane przy takim przelewie (imię, nazwisko oraz adres) zgadzały się z tymi, które wpiszesz we wniosku. W ten sposób bank weryfikuje bowiem tożsamość osoby zakładającej lokatę.

Otwarcie i prowadzenie lokaty w Idea Banku jest bezwarunkowo bezpłatne. W przypadku wcześniejszego zerwania lokaty (przed umowną datą jej zakończenia) otrzymasz zwrot wpłaconego kapitału (bez odsetek).

Jeśli dotąd nie było Ci dane korzystać z lokat, sprawdź poradnik: Lokata bankowa: co to jest, co daje, jak obliczyć odsetki i wszystko co warto wiedzieć. Tam również znajdziesz kalkulator odsetek, który pozwoli Ci obliczyć spodziewane zyski. Środki zdeponowane w Idea Banku objęte są Bankowym Fundusze Gwarancyjnym.

Wakacyjny poradnik dla wyjeżdżających za granicę


Lokata z bonem na wakacje świetnie wpisuje się w tematykę wakacyjnego cyklu poradnikowego, który przygotowałem we współpracy z serwisem Walutomat.pl, pośredniczącym w społecznościowej wymianie walut. We wpisie rozpoczynającym ten cykl zapowiedziałem kolejne części poradnika. I właśnie czas na odsłonę najnowszej.

W e-booku dostępnym na stronie Walutomat.pl tym razem podpowiadam jak ustrzec się kradzieży karty, gotówki czy portfela podczas wakacyjnych wojaży (a reperkusje takiego zdarzenia za granicą są o wiele poważniejsze niż w Polsce). Wskazuję też jak ograniczyć skutki takiej kradzieży gdyby miało do niej jednak dojść. Są tam m.in. podpowiedzi jak wykiwać złodzieja przez sztuczkę "na 3 PINy" 😉


Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:


Przydatne dokumenty:

17 komentarzy:

 1. Szkoda, że wykluczają wszystkich byłych klientów :( No ale cóż, jakaś babcia lub pradziadek jeszcze się znajdą ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli podsumowując: każdy czysty PESEL pożądany.

   Usuń
 2. By dostać bon nie ma jakiejś minimalnej kwoty lokaty? Może być te 500 zł??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wystarczy lokata na 500 zł. Np z 500+ 😉

   Usuń
 3. Ten voucher to po prostu uniwersalny kod który gdzieś wpisujemy, czy jest on przypisany tylko do użycia przy rezerwacji na nasze nazwisko? Czy można łączyć kilka voucherów przy zakupie na fly.pl??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może wykorzystać każdy bo z nazwiskiem nie jest ten kod z vouchera powiązany. Ale podczas rezerwacji wykorzystać można tylko 1 voucher. Takie info uzyskałem na infolinii fly.pl

   Usuń
 4. A ja nie dostałem maila. I co teraz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na 99,999% już coś u nich miałeś lub o coś wnioskowałeś. Więc lokata powitalna nie dla Ciebie.

   Usuń
  2. Tak, też miałem taki przypadek. Wyjaśniałem i okazało się że kilka lat temu wnioskowałem o jakąś lokatę. Nawet o tym zapomniałem ale faktycznie takie coś było bo sprawdziłem w skrzynce mailowej i był ślad. W takiej sytuacji z promocji się odpada ;(

   Usuń
 5. Jeśli wszystko dobrze zrozumiałem to wszystko może odbyć się bez kuriera i bez wizyty w placówce?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, wszystko online. Wystarczy przelać pieniądze na lokatę i to jest formą zawarcia umowy.

   Usuń
 6. Czy jest jakaś "kara" za zerwanie lokaty przed końcem jej trwania?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Brak odsetek to jedyna konsekwencja zerwania lokaty.

   Usuń
 7. Tylko najtańsze wczasy zaczynają się od ceny 3000 zł za 2 osoby!!!

  OdpowiedzUsuń
 8. czy zakładając lokatę na członka rodziny, który byłby nowym klientem idea banku, można użyć zarejestrowanego już przy swojej lokacie nr tel i e-maila

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można. Liczy się nowy klient po PESELu.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...