Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Najlepszy czas by założyć konto z premią 100 zł w ING Banku Śląskim

800 zł od Santandera600 zł od Millennium500 zł od ING7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

10.07.2017

Najlepszy czas by założyć konto z premią 100 zł w ING Banku Śląskim

Dziś przypomnienie o promocji konta oferowanego przez bank z lwem w logo.

100 zł za Konto z Lwem Direct w ING Banku Śląskim
Do zdobycia jest gwarantowany bonus 100 zł za otwarcie Konta z Lwem Direct. Promocja ta wystartowała jakiś czas temu, a że w międzyczasie inne banki nie próżnowały i oferowały promocję za promocją to propozycja ING Banku Śląskiego jest już gdzieś hen daleko w historii wpisów na moim blogu.

Ale jest jeszcze jeden powód, dla którego wspominam o promocji raz jeszcze i to właśnie teraz. Bo otwarcie konta w tym momencie daje możliwość zoptymalizowania drogi do wypłaty premii. Warunki jakie stawia promocja celem uzyskania premii od teraz idealnie pokrywają się z warunkami bezpłatności konta.

Szczegółowo promocję "100 zł za otwarcie konta" opisywałem tutaj (już w momencie jej pojawienia się w ofercie banku). Dziś przypomnę jednak wszystko co najistotniejsze.

Dla kogo promocja? Udział w akcji wziąć mogą osoby, które nie posiadają i od 1.10.2015 r. nie posiadały, ani nie współposiadały konta osobistego (z Lwem: Direct, Komfort, Premium, Klasyczne czy Student) w ING Banku Śląskim.

Zasady promocji. By zdobyć gwarantowany bonus 100 zł:
 • do 31.07.2017 r. otwórz konto w ING Banku Śląskim wraz z wydawaną do niego kartą płatniczą oraz (jeśli nie posiadasz) Otwarte Konto Oszczędnościowe i zawnioskuj przy tym o dostęp do bankowości internetowej (w takcie otwierania konta);
 • do 31.10.2017 r. wykonaj płatności kartą na łączną kwotę min. 1 000 zł (muszą one zostać rozliczone na koncie do 5.11.2017 r.);
 • utrzymuj konto osobiste wraz z aktywną kartą i Otwarte Konto Oszczędnościowe do dnia wypłaty nagrody, a więc najpóźniej do 15.11.2017 r.

I w tej promocji... to już byłoby na tyle 😉 Nie trzeba spełniać żadnych dodatkowych warunków, jak zapewnianie wpływów, logowania do aplikacji czy wyrażanie nie wiadomo ilu zgód. Wystarczy zawrzeć umowę i wykonać płatności. Za to wpłynie gwarantowana nagroda.

Ważne wskazówki


▶ Wymaganą kwotę w promocji (1 000 zł) wydać można jednorazowo lub w dowolnej liczbie transakcji (liczy się bowiem suma). Płatności jednak warto rozłożyć w czasie, bo ich systematyczne wykonywanie pozwoli jednocześnie uniknąć opłaty za konto (o czym szczegółowiej piszę ciut niżej).

▶ Zarówno w kontekście promocji, jak i zwolnień z opłaty, kartą można płacić w dowolnych miejscach (bez wykluczeń) - zarówno w punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie.

▶ Udział w promocji biorą wyłącznie wnioski złożone online - w takiej sytuacji przyjedzie do Ciebie kurier z dokumentami do podpisu.

▶ Jeśli na chwilę obecną posiadasz już dostęp do bankowości internetowej (np. posiadając Otwarte Konto Oszczędnościowe) wniosek o konto złóż po zalogowaniu, a oprócz tego (najpóźniej do 31.07.2017 r.) wyślij formularz zgłoszeniowy (dotyczy wyłącznie aktualnych klientów ING Banku Śląskiego; jeśli z bankiem nie masz aktualnie nic wspólnego, wniosek o konto złóż tutaj - już bez konieczności wysyłania odrębnego formularza).

Konto w ING Banku Śląskim - prześwietlenie oferty


Główne cechy Konta z Lwem Direct otwieranego w promocji to:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta (bez warunków) 
 • 0 zł za przelewy krajowe PLN zlecane w bankowości internetowej i mobilnej 
 • 0 zł za wydanie karty płatniczej do konta 
 • 0/7 zł - opłata za kartę nie jest pobierana jeśli w okresie rozliczeniowym (w ING Banku Śląskim liczony jest on od 29. dnia miesiąca do 28. dnia miesiąca kolejnego) wykonasz płatności kartą na sumę min. 300 zł (w unikaniu tej opłaty pomogą Ci płatności kartą, które w promocji i tak są wymagane) 
 • 0 zł za wypłatę gotówki w bankomatach ING Banku Śląskiego oraz sieci Planet Cash 
 • w pozostałych bankomatach: 
  • 0 zł za pierwszą wypłatę w miesiącu 
  • 2,50 zł za drugą i każdą kolejną wypłatę w miesiącu

Z kolei Otwarte Konto Oszczędnościowe to bezwarunkowo darmowy rachunek, na który możesz (ale nie ma takiego obowiązku) wpłacać oszczędności. Oprocentowanie przez pierwsze 4 miesiące wynosi 2% w skali roku (dla kwoty do 100 000 zł). Rachunek ten trzeba jednak posiadać, bo tu właśnie wpłynie premia 100 zł. Przelewy z takiego konta oszczędnościowego na konto osobiste w ING Banku Śląskim zlecane w bankowości internetowej są nielimitowane i darmowe.

 Złóż wniosek o Konto z Lwem Direct i zdobądź premię 100 zł 

Jak przejść przez promocję? Drogowskazy dla bankobiorców


W promocji by otrzymać premię wykonać należy płatności kartą na sumę min. 1 000 zł. Jak już wspomniałem można to zrobić nawet jedną transakcją, ale można też rozłożyć w czasie. I ta druga opcja bardziej się opłaca. Jak zatem wydawać pieniądze by uniknąć opłat za kartę, a jednocześnie spełnić warunki promocji? Skorzystaj z poniższej rozpiski:
 • okres rozliczeniowy do 28.07. - to czas w którym założysz konto, więc jest to niepełny okres rozliczeniowy dla karty. Tym samym nie musisz wykazywać się żadną aktywnością, by nie płacić za kartę (za ten okres opłaty nie będzie). Choć oczywiście płacić kartą już możesz (transakcje wliczą się do wymaganej kwoty min. 1000 zł)
 • okres rozliczeniowy od 29.07. do 28.08. - wykonaj płatności kartą na sumę min. 300 zł (unikniesz opłaty za kartę)
 • okres rozliczeniowy od 29.08. do 28.09. - wykonaj płatności kartą na sumę min. 300 zł (unikniesz opłaty za kartę)
 • okres rozliczeniowy od 29.09. do 28.10. - wykonaj płatności kartą na sumę min. 300 zł (unikniesz opłaty za kartę)
  • ❗ pamiętaj jednak by od założenia konta do 31.10.2017 r. wykonać płatności na łączną kwotę min. 1 000 zł, bo to jest gwarantem otrzymania nagrody; jeśli w wymienionych okresach rozliczeniowych wykonasz płatności dokładnie po 300 zł to zostanie jeszcze do wydania 100 zł - możesz to zrobić w dowolnym terminie (w jednym z tych okresów rozliczeniowych, w miesiącu otwarcia konta albo do 31.10., choć osobiście nie zostawiałbym płatności na ostatnią chwilę bo trzeba pamiętać o dacie 5.11. w której transakcje muszą zostać zaksięgowane na koncie)
 • okres rozliczeniowy od 29.10. - to już okres, w którym otrzymasz nagrodę (wypłata ma nastąpić do 15.11.2017 r.). Jeśli i w tym okresie nie chcesz płacić za kartę to wykonaj płatności kartą na sumę min. 300 zł

⭐⭐⭐⭐ - 4 gwiazdki (na 5 możliwych) w ratingu ofert, czyli systemie ocen promocji bankowych dostępnym na blogu Bankobranie to bardzo dobra nota. Wynika z warunków promocji i warunków, których spełnienie pozwala uniknąć opłat. Tym czego można by sobie życzyć to na pewno krótszy okres wykluczenia z promocji byłych klientów banku, aczkolwiek ten okres systematycznie się przesuwa. Warto też zauważyć, że zarabianie z ING Bankiem Śląskim na tej stówce może się nie skończyć. Bank odpalił program poleceń dla swych klientów (pisałem o nim tutaj), miał niedawno promocję, w której dawał vouchery do Empiku za płatności telefonem, a dla obecnych klientów zaserwował promocję z premią 100 zł za wpływy pensji i inne benefity (to jednak propozycja wyłącznie dla zaproszonych przez bank; ja jako klient, który dla premii za otwarcie konta założyłem konto w ING Banku Śląskim dosłownie kilka miesięcy temu już takie zaproszenie dostałem). Czy takie propozycje będą powtarzać się w przyszłości? Oczywiście trudno prognozować, ale obecne polityka ING Banku Śląskiego pokazuje, że stając się jego klientem można zyskać więcej niż tylko 100 zł na start 😉

Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:


Przydatne dokumenty:

50 komentarzy:

 1. Wydaje mi się, że można przelewać między rachunkami do woli, bez opłat. Tak mam obecnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Słusznie. Już poprawione. Przelewy w bankowości internetowej z Otwartego Konta Oszczędnościowego na konto osobiste w ING Banku Śląskim są darmowe i bez limitów. Ograniczenie jest do wypłat gotówki w oddziale (jedynie p-wsza w miesiącu rozliczeniowym darmowa); podobnie jak do bezpośrednich przelewów z OKO do innego banku.

   Usuń
  2. OKO i tak nie jest żadną rewelacją na rynku z jedynie 2% odsetek!

   Usuń
 2. Jezeli załoze konto na kogoś z rodziny i podam ten sam mail i telefon jak ja mam w ING, to nie wykluczy mnie z programu polecen, otrzymam kase za polecenie i osoba polecona ?

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy rezygnacja z karty wystarczy w bankowości internetowej czy trzeba jak w BZ WBK iść do oddziału?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Ing wystarczy w bankowości. Jest to rezygnacja z karty bez wznawiania i bez dalszych opłat.

   Usuń
  2. Poprzez internet można jedynie kartę zastrzec. Można to zrobić również czasowo (np. na tydzień) co jest ewenementem wśród banków działających w Polsce.

   Usuń
  3. Czasowo można też zablokować w PKO i BZ WBK.

   Usuń
  4. Zastrzec, zamknąć, zablokować, zrezygnować ... o co tutaj chodzi?

   Usuń
  5. Zlikwidować ...

   Usuń
 4. a gdzie jest to 100zł o którym ostatnio pisałeś za regularne inwestowanie w fundusze ?? bo z tego co widzę w bankowości internetowej nie ma.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 100 zł za fundusze jest dla zaproszonych: http://bankobranie.blogspot.com/2017/06/benefity-za-pensje-promocja-ing-banku-slaskiego.html

   Usuń
 5. A czy mozna polaczyc to z programem polecen i zharnac dodatkowe 50 pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej można ale nie wiem w którym momencie podaje się kod od osoby polecającej.
   Na pewno nie w pierwszym etapie składania wniosku o konto.
   Czy ktoś już to przerabiał, może ktoś podpowie ??

   Usuń
 6. Ojciec ma konto w tym banku.ja jestem współwłaścicielem.mogę skorzystać z tej promocji???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Współwłaściciel = posiadacz konta (nieważne, że 1 z 2). Lepiej było być pełnomocnikiem.

   Usuń
 7. Jaka firma kurierska dostarcza umowe i karte ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedys tak ale teraz umowa jest podpisana z Poczta Polska (kurier Pocztex)
   nie piesz głupot.

   Usuń
  2. Zgadza się - PP S.A.

   Usuń
  3. Karta przyszła listem do odebrania na poczcie, a kuriera dalej ani słychu, ani widu - dziwne.

   Usuń
 8. Rodzice, którym chciałbym polecić konto nie zawsze są w domu. Czy można podpisać umowę w oddziale banku, czy tylko przy pomocy kuriera?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko kurier.

   Usuń
  2. Promocji nie ma w oddziałach i umowy też nie da się podpisać w oddziale.

   Usuń
  3. Promo tylko przez internet, ale sama oferta jak najbardziej otwarta dla każdego klienta wliczając oddziały.

   Usuń
  4. Pocztex dostarcza umowę, a po kartę trzeba się pofatygować na pocztę.

   Usuń
 9. Mam konto firmowe i musiałam wypełnić formularz dla obecnych klientów. Nie ma tam miejsca na kod od osoby polecającej. Czy w takim przypadku nie mogę być osobą poleconą?

  OdpowiedzUsuń
 10. Jak tu jest z księgowaniem czy płatności wykonane kartą dnia 27 ale zaksięgowane 29 będą wchodzi w okres rozliczeniowy z dnia płatności czy dnia księgowania ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wchodzi z księgowania

   Usuń
  2. Czy osoba polecajaca ktora przekaze kod osobie zakładajacej konto musi utrzymac karte do czasu wypłaty premii 100zl, czy moze zastrzec ?

   Usuń
 11. Był dziś kurier. Tak mało podpisów przy umowie z bankiem jeszcze nigdy nie składałem. Jednak można :) A w BZWBK albo Toyota Banku po kilkanaście podpisów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kurier z umową ING? Myślałem, że umowa przychodzi na e-mail wskazany przy składaniu wniosku, a kartę odbiera się na poczcie ... jaki to kurier?

   Usuń
  2. Kartę w kopercie przywiózł kurier.

   Usuń
  3. No de facto ING nazywa to potwierdzeniem tożsamości a nie zawieraniem umowy. ta jest elektroniczna. No ale jakie to ma znaczenie? Ważne że formalności mało :D

   Usuń
 12. Witam,
  W mailu od banku otrzymałam dyspozycję do przelewu pensji. Było również napisane, że kurier (tą opcję wybrałam) przywiezie tę dyspozycję już wypełnioną. Czy wpływ pensji jest konieczny do skorzystania z promocji? Jakoś nie znalazłam takiej info...
  Czy w ogóle wymagany jest jakiś wpływ w ciągu miesiąca?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wpływ wynagrodzenia nie jest wymagany. Tak samo nie jest wymagany regularny comiesięczny wpływ. Ani na potrzeby promocji, ani względem uniknięcia opłat, bo takiej za konto nie ma. Konto jest darmowe.
   Banki podsuwają klientom takie dyspozycje bo im zależy na tym by klienci byli aktywni i zapewniali wpływy. Ale to nie wymóg.

   Usuń
 13. A można jeszcze 100 zł dodatkowo zyskać https://www.ingbank.pl/_fileserver/item/1114753

  OdpowiedzUsuń
 14. Chciałabym polecić konto, widziałam zapis, że mogę zrobić to po miesiącu od otworzenia swojego. Czy tak faktycznie jest? Wówczas osoba której polecę konto nie złapie się na premię, ponieważ promocja trwa do 31.07. Swoje otworzyłam kilka dni temu. Ktoś się orientuje?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale sama wszystko dobrze wydedukowałaś :) Nie ma się w czym orientować. Jeśli konto dopiero założyłaś to nie da rady upłynąć 30 dni by się wyrobić do 31. lipca

   Usuń
 15. Czy jak dziś złożę wniosek i okaże się, że nie zdążę założyć konta do 31.07 to wypadam z promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wystarczy wniosek do 31-go. Kurier może być później bo z nim jest tylko potwierdzenie tożsamości.

   Usuń
 16. A czy jeśli złożyłem wniosek 31 lipca, a kurier przyjechał w sierpniu, to wg komentarza wyżej łapię się na promocję, ale czy muszę w okresie do 28.08 wykonać płatności na 300zł? Czy nie? Okres niepełny, więc opłaty nie powinno być, ale wyprowadźcie mnie z błędu, jeśli się mylę...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na 99% musisz już w tym ale zapytaj w ING BankOnLine. Odpowiadają bardzo sprawnie. I co będziesz mieć w odpowiedzi to już będzie dla Ciebie podkładką.

   Usuń
  2. @Artur Radomski
   Opłata za kartę jest naliczana począwszy od pierwszego pełnego okresu rozliczeniowego, czyli w Twoim przypadku 29.08-28.09. Za okres od 31.07 do 28.08 opłata nie zostanie naliczona. Też kiedyś otwierałem konto w 31 dniu miesiąca i dokładnie tak to wyglądało.

   Usuń
 17. 15.11.2017 r mija a na koncie zero? Jak jest u Was?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pod p-wszym z wpisów dotyczących promocji ING Banku Śląskiego (tutaj) pojawiły się komentarze Czytelników, którzy otrzymali dziś premie. Niezbędne więc będzie zgłoszenie reklamacji (można wysłać w bankowości internetowej).

   Usuń
  2. Może powodem jest brak zgód? U mnie tak było w którejś z poprzednich promocji. Złożyłem reklamację, po zmianie zgód wypłacili mi premię.

   Usuń
  3. Ale w regulaminie tej promocji akurat nic o zgodach nie napisali więc były dobrowolne.

   Usuń
 18. Mnie także nie wypłacili premii. Napisalam reklamacje. W odpowiedzi stwierdzili, ze nie wyraziłam zgod marketingowych. Poprosilam o wskazanie który pkt regulaminu wymagal tych zgod. Przeproszono mnie bowiem nie bylo takiego wymogu jednakże i tym razem stwierdzili ze premii nie otrzymałam bowiem nie spelnilam warunku wydania stosownej kwoty w transakcjach bezgotówkowych. Jeszcze raz podliczyłam i okazuje się ze wydalam dużo wiecej niż wymagali takze pisze kolejna reklamacje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem że mogą się pomylić. Ale jak już odpowiadają na reklamację to mogliby dokładniej wszystko sprawdzić a nie strzelać i liczyć że klient odpuści.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...