Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Moja Firma Moje PKO - 200 zł za otwarcie konta firmowego w PKO BP i 100 zł za polecenie

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

11.07.2017

Moja Firma Moje PKO - 200 zł za otwarcie konta firmowego w PKO BP i 100 zł za polecenie

Wystartował nowy program poleceń PKO Banku Polskiego.
Program poleceń Moja Firma Moje PKO
Tym razem promocja obejmuje wyłącznie polecanie kont firmowych. Za otwarcie takiego rachunku i spełnienie dość prostych warunków osoba polecona otrzyma 200 zł. Z kolei dla polecającego trafi bonus w wysokości 100 zł.

Dla kogo promocja? Zgodnie z regulaminem "nowy klient" (czyli osoba otwierająca konto firmowe z polecenia, która może zyskać gwarantowany bonus 200 zł) to:
"osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą lub będąca wspólnikiem w spółce cywilnej, która w dniu złożenia wniosku o Nowe konto PKO Banku Polskiego (...) nie posiada żadnego z kont (...) [PKO Konto Firmowe, PKO Rachunek dla Biznesu - przyp. Mr. Złotówa] ani nie jest rozpatrywany wobec niej wniosek o otwarcie żadnego z tych kont złożony przed rozpoczęciem Okresu Promocyjnego Programu, ani w okresie ostatnich trzech lat liczonych od daty rozpoczęcia Okresu Promocyjnego Programu nie posiadała żadnego konta z oferty PKO Banku Polskiego przeznaczonego dla firm"

Zasady promocji. By wziąć udział w akcji i zdobyć 200 zł za otwarcie konta firmowego w PKO BP:
 • we wniosku pamiętaj wyrazić zgody na przekazywanie przez bank materiałów marketingowych
 • w ciągu 30 dni kalendarzowych od dnia otwarcia konta: 
  • wykonaj płatności na sumę co najmniej 200 zł za pomocą karty wydawanej do konta lub za pomocą aplikacji IKO (z wykorzystanie kodu BLIK)  
  • co najmniej raz wykonaj przelew do ZUS z konta firmowego w PKO BP

I to byłoby już wszystko. Warunki promocji zostaną spełnione.

Ważne wskazówki


▶ Gdzie wykonać płatności? Płatności kartą i IKO, które liczą się w promocji muszą być wykonane w punktach handlowo-usługowych (do wymaganych minimów 200 zł kartą czy IKO nie zaliczą się płatności w Internecie).

▶ Promocja PKO BP, a Konto Inteligo. Konto Inteligo prowadzone jest przez PKO BP, ale posiadanie takiego konta na szczęście nie wyklucza z udziału w promocji Moja Firma Moje PKO. Możesz więc w takiej sytuacji zgarnąć 200 zł za założenie konta. Jeśli jednak chcesz je polecać w programie poleceń to niezbędne jest już posiadanie konta właśnie w PKO BP.

Promocja trwa od 10.07. do 30.09.2017 r. Weryfikacja spełnienia warunków promocji nastąpi w ciągu 50 dni od zakończenia okresu promocyjnego programu poleceń, a wypłata premii w ciągu kolejnych 25 dni

Masz konto w PKO BP? Jak polecać by zarabiać?


Jeżeli posiadasz już dowolne konto w PKO BP (lub je założysz z polecenia w niniejszym programie poleceń), to możesz też zarabiać na polecaniu konta. Uprzednio niezbędna jest jednak rejestracja na stronie mojafirma.pkobp.pl (podać należy m.in. numer telefonu komórkowego, który będzie zgodny z numerem zarejestrowanym w banku przy umowie o konto). I to właśnie ten numer będzie służył jako kod polecenia. Za każde skuteczne polecenie (a więc takie, gdy osoba polecana założy konto z kodem oraz spełni swe warunki do uzyskania premii 200 zł), jako osoba polecająca otrzymasz 100 zł. Dodatkowo bank funduje też nagrody dla najbardziej aktywnych - osoby, które polecą najwięcej klientów otrzymają nagrody pieniężne w wysokości 5 000, 3 000 i 1 000 zł.

Opodatkowanie nagród


W tym miejscu przytoczę zapisy z regulaminu promocji:
"W przypadku nagród otrzymywanych (uzyskiwanych) przez: 
1) Uczestników [osoby polecające - przyp. Mr. Złotówa] - Organizator, jako płatnik podatku, zwiększy wartość jednostkową nagrody finansowej lub w przypadku nagród rzeczowych przyzna dodatkowy element finansowy odpowiadający równowartości należnego zryczałtowanego podatku dochodowego od osób fizycznych od uzyskanej nagrody. Kwotę tę Organizator przekaże na rachunek właściwego Urzędu Skarbowego tytułem należnego podatku dochodowego. 
2) Nowych klientów - stanowi ona przychód z działalności gospodarczej Nowego klienta, który we własnym zakresie dokonuje obliczenia i odprowadzenia zobowiązań podatkowych oraz innych zobowiązań wymaganych powszechnie obowiązującymi przepisami prawa"

Konta firmowe w PKO BP - prześwietlenie oferty


W promocji "Moja Firma Moje PKO" założyć można PKO Konto Firmowe lub PKO Rachunek dla Biznesu.

PKO Konto Firmowe to:
 • 0 zł za prowadzenie konta przez okres 6 miesięcy dla firm działających krócej niż 12 miesięcy 
 • 0/25 zł za prowadzenie konta dla firm z dłuższym stażem działania niż 12 miesięcy (lub po upływie sześciu miesięcy dla firm, które korzystały ze zwolnienia z opłaty) - miesięczna opłata nie jest pobierana jeśli w danym miesiącu z konta wykonasz przelew do ZUS oraz płatności kartą na sumę min. 500 zł
 • 0 zł za pierwsze 30 przelewów krajowych zlecanych w miesiącu (za każdy kolejny bank pobiera opłatę w wysokości 1 zł) 
 • 0 zł za przelewy do ZUS i Urzędu Skarbowego zlecane za pośrednictwem bankowości internetowej
 • 0 zł za użytkowanie karty wydawanej do konta przez okres pierwszych 12 miesięcy (później roczna opłata w wysokości 30 zł za kolejny rok)
 • 0 zł za wypłaty gotówki z bankomatów PKO Banku Polskiego

Z kolei PKO Rachunek dla Biznesu to:
 • 0 zł za prowadzenie konta przez okres 6 miesięcy dla firm działających krócej niż 12 miesięcy
 • 0/49 zł za prowadzenie konta dla firm z dłuższym stażem działania niż 12 miesięcy (lub po upływie sześciu miesięcy dla firm, które korzystały ze zwolnienia z opłaty) - miesięczna opłata za prowadzenie konta nie jest pobierana jeśli w danym miesiącu na konto wpłynie min. 50 000 zł 
 • 0,75 zł - opłata za przelewy krajowe PLN zlecane w bankowości internetowej
 • 0 zł za przelewy do ZUS i Urzędu Skarbowego zlecane za pośrednictwem bankowości internetowej
 • 0 zł za użytkowanie karty wydawanej do konta przez okres pierwszych 12 miesięcy (później roczna opłata w wysokości 30 zł za kolejny rok)
 • 0 zł za wypłaty gotówki z bankomatów PKO Banku Polskiego

Przy promocji kont firmowych w PKO BP warto zwrócić uwagę na fakt, że w przypadku likwidacji rachunku przed upływem trzech miesięcy od daty jego otwarcia bank pobierze za to opłatę w wysokości 100 zł.

Przydatne dokumenty:

24 komentarze:

 1. Te sumy to grosze dla jakiejkolwiek firmy nawet jedno-osobowej!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe czy stawkę podbiją także dla klientów indywidualnych w Mam PKO?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skoro polecenia konta firmowego oddzielili od promocji MAM PKO to raczej nie przewidywałbym wzrostu stawek.

   Usuń
  2. Za 100 zł to konta firmowego pewnie nikt zakładać nie chciał. 200 zł już brzmi inaczej i chętnie przyjmę :)

   Usuń
 3. chyba trzeba niezle sie napocic aby dostać te 200zł - jakieś terminy 50 dni, opłata za konto 25zł - czy możemy prosić o podsumowanie ile trzeba zrobić by w końcu dostać po 75 dniach roboczych słodką nagrodę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak masz firmę od max. 12 mies. to wydajesz 200 zł, robisz 1 przelew do ZUS i koniec. Czekasz na premię.

   Jak masz firmę już dłużej to trochę gorzej to wygląda. Bo albo co miesiąc musisz przelać 50 tys. (co wydaje się łatwiejsze) albo kartą wydać 500 zł. Aż do chwili wypłaty premii.

   Usuń
 4. Posiadam konto ror w banku PKO BP. Prowadzę również jednoosobowa dzialalnosc. Czy mogę:
  1) skorzystać z promocji i założyć rachunek firmowy ?
  2) czy sam jako osoba fizyczna mogę siebie polecić w celu założenia konta ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1) tak
   2) mało prawdopodobne

   Usuń
  2. Ad2. W regulaminie nie znalazłem punktu wykluczającego.

   Usuń
 5. Czyli nie warto się spieszyć, chyba że ktoś chce powalczyć o nagrodę za największą liczbę poleceń. Zakładam we wrześniu, nie trzeba będzie żonglować kartą i przelewami do tego czasu, tak się składa że w IdeaBanku mam promocję do września, więc przelew za ZUS za wrzesień pójdzie już na nowe konto, nic nie stracę. Nie jest sprecyzowane czy ma to być przelew wszystkich trzech składek czy można np. ubezpieczenie społeczne tylko a resztę z innego konta żeby spełniać jednocześnie warunki w innych promocjach kont firmowych. W niektórych promocjach piszą jasno że przelew za ZUS, nie mniej niż... No i będzie czas na założenie konta prywatnego bo w PKO jeszcze nie mam, będzie można polecić samego siebie - tak więc sporo do zgarnięcia.

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam,

  Czy płatności kartą (500zł, żeby konto było bez opłat) przez internet też się wliczają ?

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy jeśli promocja trawa do 30 września i właśnie dzisiaj podpisałem umowę u Kuriera to załapię się na nagrodę? Bank dokumenty dostanie po 30 września...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale jest jeszcze/dopiero sierpień :) Do 30 września jeszcze daleko.

   Usuń
 8. Na potrzeby otrzymania bonusu konto należy posiadać do otrzymania nagrody a potem można bez konsekwencji zamknąć? Założyłem firmę we wrzesniu 2017 więc mam wszystko pół roku za darmo?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak otrzymasz bonus to możesz zamknąć.

   Usuń
 9. Mnie już 100 + 200 zł wpłynęło :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ale pech, znowu czegoś nie doczytałem... Otworzyłem niedawno konto indywidualne z polecenia żeby móc założyć konto firmowe z polecenia (własnego). Przed chwilą dostałem umowę konta firmowego, a tam promocja "PKO Konto z Internetem" gdzie dają kartę SIM Orange z internetem 10GB co miesiąc na rok czasu, zamiast 200zł. Teraz dopiero zauważyłem, że program poleceń "Mam PKO" to nie to samo co "Moja firma Moje PKO", więc z 200zł + 100zł nici. Gorzej, ze 100zł + 50zł też nici, bo otwierając konto firmowe z polecenia w programie "Mam PKO" nie otrzymam nagrody, dają jedynie przy otwieraniu kont indywidualnych. A miało być tak pięknie... Jedynie za otwarcie konta indywidualnego coś tam skapnie no i ta karta SIM która raczej się nie przyda. Jestem trochę zły na siebie że taka okazja przeszła mi koło nosa.

  OdpowiedzUsuń
 11. Kasa wpłynęła - 300zl. Poszedłem do banku żeby zamknąć rachunek, a Pani mówi ze 100 zł trzeba zapłacić bo nie minęły 3 miesiące od otwarcia rachunku... Mieliście podobna sytuacje ?

  OdpowiedzUsuń
 12. Witam :-) Dziś Bank rozliczył promocję. Moje pytanie dotyczy zamknięcia rachunku. Pani w PKO powiedziała, że jeżeli rachunek zamykamy przed okresem 3 miesięcy od otwarcia (mój został otwarty 31 sierpnia) Bank potrąci 100zł. Czy faktycznie po otrzymaniu nagrody muszę to konto mieć aktywne przez tak długi okres czasu? Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 13. Przelewy na telefon z IKO są bezpłatne?

  OdpowiedzUsuń
 14. Dobrze rozumiem, że premia 200zl powinna wpłynąć do 14 grudnia? Mamy 5 a ja jeszcze premii nie otrzymałem

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Coś koło tego miało być. Chociaż mnie już wypłacili jakiś czas temu.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Hit powraca: rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Promocja konta w ING z historycznie rekordową premią ponownie jest dostępna. Jest to więc okazja dla tych, którzy zapomnieli, zastanawiali s...