Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Nawet 250 zł za konto w Credit Agricole

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santanderatelefon od Citi

1.07.2017

Nawet 250 zł za konto w Credit Agricole

Bank kontynuuje swą promocję. A właściwe są to dwie łączące się ze sobą promocje.

Nawet 250 zł za przeniesienie konta do Credit AgricoleW jednej płaci bowiem 200 zł za przeniesienie konta, a w łączącym się programie poleceń dorzuca 50 zł dla otwierającego konto z polecenia. Warunki do spełnienia mogą być bardzo proste, bo wybierając odpowiednie konto i wariant warunków można premie dostać nawet bez płacenia kartą 😉

Poniżej znajdziesz połączone prześwietlenia promocji "Polacy wybierają Credit Agricole" (z premią 200 zł za przeniesienie konta) oraz Programu poleceń (z bonusem 50 zł dla osoby otwierającej konto z kodem polecenia). Na jednym koncie upiec można dwie promocje, więc łącznie do wzięcia jest 250 zł.

Dla kogo promocja? Udział w akcji mogą wziąć osoby, które w okresie do jednego roku przed datą zawarcia umowy o konto nie były posiadaczem lub współposiadaczem konta osobistego w Credit Agricole (to warunek zarówno w promocji z premią 200 zł jak i w programie poleceń).

Zasady promocji. Aby wziąć udział w obydwu promocjach jednocześnie:
 • złóż wniosek o konto z kartą płatniczą wydawaną do konta, wybierając przy tym wyciąg w formie elektronicznej i podając kod polecenia od osoby już będącej klientem Credit Agricole (taki kod polecenia możesz uzyskać wypełniając formularz na końcu niniejszego wpisu);
 • we wniosku wyraź zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych oraz na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną od banku (zgód tych nie wycofuj w trakcie uczestnictwa w promocji), podając przy tym swój aktualny numer telefonu komórkowego;
 • zawrzyj umowę o konto z kartą płatniczą i dostępem do bankowości internetowej;
 • złóż wniosek z pełnomocnictwem (brzmi enigmatycznie, ale nieco niżej wyjaśniam o co chodzi);
 • złóż zobowiązanie przekazywania stałych wpływów na konto oraz zapewnij te wpływy;
 • do dnia wypłaty premii posiadaj kartę do konta.

Czym jest wniosek z pełnomocnictwem? To upoważnienie banku do przeniesienia Twego konta z innego banku. We wniosku tym trzeba podać nazwę banku i numer rachunku do zamknięcia. Ważne, by w takim pełnomocnictwie wszystkie dane osobowe i podpis zgadzały się z tym, co masz w banku, w którym konto przeznaczysz do zamknięcia. Wniosek z pełnomocnictwem można złożyć w momencie zawierania umowy o konto lub nie później niż w ciągu siedmiu dni od podpisania umowy.

Skąd taka rozbieżność czasowa? Stąd, że umowę o konto możesz zawrzeć za pośrednictwem kuriera, ale później trzeba będzie jednak pofatygować się do placówki Credit Agricole, by takie pełnomocnictwo uzupełnić. Możesz również zrobić tak, że - co sam przerobiłem - wniosek o konto złożysz online, a jako sposób zawarcia umowy wybierzesz placówkę banku. Sam przerabiałem właśnie tę ścieżkę. Wtedy w oddziale czekają już dokumenty do podpisania (należy dopilnować, by w takiej sytuacji doradca w oddziale zakładał konto kontynuując złożony przez Ciebie wniosek on-line a nie próbował składać kolejnego wniosku, bo przecież w tym pierwszym będziesz mieć już wpisany kod polecenia).

Co bank rozumie przez "stałe wpływy"? Tu przygotuj się na dość długi cytat, ale pod nim wyjaśniam o co dokładnie chodzi, bo wcale nie jest to takie straszne jak wygląda, a w dodatku zostało już sprawdzone przez Czytelników i mnie osobiście w praktyce.
"Warunek zapewnienia stałych wpływów na Konto uważa się za spełniony, jeżeli Klient: 
1) wypełni i podpisze „Zlecenie przekazywania środków” oraz wskaże we Wniosku z Pełnomocnictwem nazwę i adres instytucji przekazującej Wynagrodzenie, która ma być powiadomiona przez Bank o zmianie rachunku bankowego Klienta oraz 
2) zapewni Wpływ na Konto, co najmniej raz w każdym miesiącu kalendarzowym, kwoty zadeklarowanej na "Zleceniu przekazywania środków" na kwotę nie mniejszą niż 3 000 zł przez co najmniej trzy następujące po sobie miesiące kalendarzowe, przy czym pierwszy Wpływ na Konto określony powyżej powinien zasilić Konto najpóźniej do końca kolejnego miesiąca kalendarzowego przypadającego po dniu otwarcia Konta"

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że trzeba zarabiać co najmniej 3 000 zł, by załapać się na promocję, gdy wynagrodzenie to będzie wpływać na konto otwarte w Credit Agicole. Jednak zlecenie przekazywania środków i zadeklarowana kwota to jedno, a zapewnienie wpływów to drugie. Drugi punkt z powyższego cytatu mówi bowiem już o zapewnieniu wpływów "kwoty zadeklarowanej na zleceniu", ale już nie doprecyzowuje źródła pochodzenia tego wpływu. Niekoniecznie więc musi być to wpłata od Twego pracodawcy na nowe konto (która oczywiście może wpływać i to nawet w kwocie mniejszej niż 3 000 zł), może być również przelew realizowany przez Ciebie, ale ważne by była to już kwota co najmniej 3 000 zł przez 3 kolejne miesiące.

Spełnienie powyższych warunków spełni zarówno warunki promocji z premią 200 zł za przeniesienie konta, jak i 50 zł za jego otwarcie z polecenia (więcej o programie poleceń pisałem tutaj, we wpisie który pojawił się w momencie startu promocji; tam wyczytasz również, że warunkiem do spełnienia jest wykonywanie płatności kartą na sumę min. 300 zł miesięcznie... na szczęście jest to warunek alternatywny; drugim jest zapewnienie wpływów na konto i to właśnie zrealizujesz zapewniając wpływy w ramach wyżej opisywanej promocji z wpływami po min. 3 000 zł).

Wypłata premii 200 zł, jak i 50 zł nastąpi do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia ostatniego z warunków. Promocja ma być dostępna do 30.09.2017 r. do 31.12.2017 r. (po zmianie regulaminu) - to termin, w którym należy zawrzeć umowę o konto.

Konto w Credit Agricole - prześwietlenie oferty


W promocji założyć można jedno z czterech kont dostępnych w ofercie Credit Agricole. Może to być 1 Konto, Konto PROSTOoszczędzające, Konto PROSTOoszczędzające PLUS lub Konto PROSTOoszczędzające PREMIUM. Warunki ich prowadzenia najprościej porównać w tabeli:


1Konto dostępne dla osób do ukończenia 27. roku życia
Konto PROSTOoszczędzające
Konto PROSTOoszczędzające PLUS
Konto PROSTOoszczędzające PREMIUM
Opłata za konto:
0 zł
4,90 zł
0 lub 9,90 zł  - z opłaty zwalnia wpływ w kwocie min. 1 500 zł (a dla osób, które nie ukończyły 30. roku życia: 1 000 zł)
0 lub 14,90 zł -  z opłaty zwalniają wpływy na sumę min. 10 000 zł
Opłata za kartę
0 lub 2,90 zł - z opłaty zwalnia wykonanie i zaksięgowanie płatności kartą na sumę min. 1 zł
3,90 zł
0 lub 7,90 zł z opłaty zwalnia wykonanie i zaksięgowanie płatności kartą na sumę min. 500 zł
0 zł
Opłata za przelew złotówkowy zlecany w bankowości internetowej
0 zł
0 zł
0 zł
0 zł
Wypłaty gotówki za 0 zł w bankomatach:
W placówkach banku, BZ WBK 24, Euronet
W placówkach banku
Wszystkie bankomaty krajowe
Wszystkie bankomaty krajowe i zagraniczne


Dla osób w wieku 18-27 lat najlepszym wyborem będzie 1 Konto - to 0 zł za prowadzenie rachunku i karta płatnicza także za 0 zł na bardzo prostych warunkach.

Wybór nieco komplikuje się dla osób mających nieco więcej wiosen. Trzeba bowiem zastanowić się nad wyborem między Kontem PROSTOoszczędzającym w wariancie PLUS lub PREMIUM (bo przy tych kontach możliwe jest uniknięcie jakichkolwiek opłat za prowadzenie rachunku czy za kartę).

Przy koncie w wariancie PLUS trzeba jednak wykazywać się sporą comiesięczną aktywnością (z opłaty zwalnia wykonanie płatności na sumę min. 500 zł, a to już sporo). Lepiej więc wybrać już konto w opcji PREMIUM. Tu za konto, ani za kartę nie zapłacisz nic jeśli co miesiąc zapewnisz wpływy na sumę min. 10 000 zł (może to być wpływ jednorazowy, ale może też być suma mniejszych wpływów - na potrzeby promocji z premią 200 zł pamiętaj jednak by jeden z nich wyniósł co najmniej 3 000 zł; wpływy mogą pochodzić z dowolnego źródła - także z Twego konta w innych banku). I właśnie w przypadku tego konta mamy sytuację, o której wspomniałem na początku wpisu - wszystkie warunki zwalniające z opłat, jak i te których spełnienie pozwala załapać się na gratyfikacje można spełnić poprzez zapewnianie wpływów na konto, a bez konieczności wykonywania płatności kartą.

By uzyskać 50 zł za otwarcie konta z polecenia pamiętaj, aby we wniosku o konto zaznaczyć opcję "Otwieram konto z Polecenia" i wpisać tam kod polecenia:
Otwieram konto z polecenia w Credit Agricole - odhaczenie we wniosku o konto


Wiarygodny kod polecenia możesz uzyskać po zgłoszeniu do mnie. Wypełnij i wyślij poniższy formularz (kod odeślę w ciągu 24 godzin):

Bądź na bieżąco z tym co na blogu. na Twitterze i polub na Facebooku:


Przydatne dokumenty:

288 komentarzy:

 1. Tak w skrócie bym mógł się połapać? Bo sporo tego a nie chcę pomylić choć wydaje mi się że czaję o co chodzi

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1. Otwierasz konto z kodem, wypełniasz deklarację wpływów i pełnomocnictwo do przeniesienia konta.
   2. Credit Agricole przenosi ci konto i zamyka w dotychczasowym banku
   3. Zapewniasz wpływy 3k PLN przez 3 mies. na konto - mogą być z Twego konta.
   4. Odbierasz premie 250 zł.

   Usuń
  2. No a co z tym zleceniem przekazywania środków co ma być do pracodawcy?

   Usuń
  3. Wypełniasz i tyle. Pracodawca nawet nie ma obowiązku takiego świstka respektować. W budżetówce pójdzie to od razu do niszczarki. Zresztą gdyby pracodawca przyjmował takie zlecenia z bylekąd i od kogokolwiek to ja bym takiego pracodawcy nie chciał.
   Tu chodzi o wypełnienie zlecenia. Kropka. Warunek spełniony.

   Usuń
  4. A jak się poda jakiegoś pracodawcę nie będąc nawet zatrudnionym?

   Usuń
  5. No to co? Myślisz że kadrowa ma czas biegać, sprawdzać i wyjaśniać? Puści niczego wart świstek przez niszczarkę i po temacie.

   Usuń
  6. U nas w kadrach nie mają niszczarki - po prostu taka przesyłka byłaby zwrócona do nadawcy.

   Usuń
 2. Niestety nie da się przenieść konta z Nest Banku :( Szkoda.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nest banku nie da się przenieść, ale da się przenieść BZWbk z którym sporo osób chce rozstać się.

  OdpowiedzUsuń
 4. z jakich banków można to konto przenieśc gdzie znajde taki wpis? i co jeśli instytucja nie odbierze nawet tego listu z przeniesieniem konta do wypłat i czy one rzeczywiscie muszą wpływac czy wystarczy że bede sobie wpłacał 3k??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lista banków uczestniczących w procesie przenoszenia rachunków/usług płatniczych prowadzących rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe dla osób fizycznych: https://static.credit-agricole.pl/asset/l/i/s/lista-bankow-uczestniczacych-w-procesie-przenoszenia-rachunkow_12516.pdf

   Usuń
  2. haha dziekuje:) akurat tak sie składa że nie mam nic do usuniecia z w/w listy jedynym sensownym rozwiązaniem jest założenie w jakims banku spółdzielczym tylko po to żeby go przenieśc

   Usuń
  3. Ja w poprzedniej edycji założyłem drugie w banku w którym już konto miałem i o nie złożyłem wniosek o przeniesienie. Bo przeniesienie dotyczy jednego konta.

   Usuń
 5. W banku podpisuje się ZLECENIE PRZEKAZYWANIA ŚRODKÓW adresowane do pracodawcy, ale można poprosić, żeby bank tego nie wysyłał do pracodawcy, tylko dał nam do ręki w celu osobistego przekazania pracodawcy. Ważne jest tylko, żeby takie zlecenie podpisać w banku i nazwę pracodawcy podać też w formularzu dotyczącym przeniesienia konta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jak sam sobie jestem pracodawcą to podaję siebie za pracodawcę?

   Usuń
 6. czy jesli wpalce 10 tys i na 2 dzien wypłace to tez zalicza i teak przez 3 miesiace??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz wypłacić nawet tego samego dnia :)

   Usuń
 7. Musi to byc jeden przelew na 3k czy może to być suma przelewów w miesiącu?

  OdpowiedzUsuń
 8. Można dalej polecać ? Jest jakiś program poleceń ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz link do wpisu o programie poleceń. Możesz polecać max 10 osób x 50 zł

   Usuń
 9. Złożyłem wniosek i rozmawiałem z konsultantem. Podalem numer konta innego banku które ma być przeniesione. Mają mi przesłać wniosek o przeniesienie konta, który podpiszę i oddam kurierowi, także wizyta w banku nie jest konieczna. Potwierdze kiedy przyślą mi dokumenty do podpisania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale zlecenie zasilania konta do pracodawcy też Ci przywiezie kurier?

   Usuń
 10. Można przenieść konto z Inteligo do Credit Agricole ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie można z Nest, Inteligo i Idea Banku. Z reszty można.

   Usuń
  2. Oczywiście, ze mozna własnie jestem w trakcie przenoszenia konta z Inteligo do Credit.

   Usuń
  3. idea bank jest na liście fm bank był na liście w regulaminie z roku 2016 a na 2017 nie ma jak znalezc tej listy, inteligo podchodzi czy nie? ktoś znalazł bo zamykam, to konto od ponad roku i wreszcie by mi sie udało go pozbyc, i to konto przenoszone też bank zamyka w terminie 30 dni przy przenoszeniu? bo czekam na 2 przelewy.

   Usuń
  4. No to jak to w końcu jest można przenieść Inteligo czy nie ? Bo jedni piszą, że tak inni że nie, a na liście banków przenoszonych brak Inteligo..

   https://static.credit-agricole.pl/asset/l/i/s/lista-bankow-uczestniczacych-w-procesie-przenoszenia-rachunkow_12516.pdf

   Właśnie zakończyłem promocję z Inteligo i bym sobie przeniósł konto do CA zamiast je zamykać listem poleconym.

   Usuń
  5. No na liście Nest Banku ani FM czy innych poprzedników nie ma. Lista jest jednak stara i mogło się zmienić. Ale na stronie banku też szukałem i też jest ta sama.

   Usuń
  6. Sprostowanie: Idea Bank jest. Tak samo PKO z dopiskiem że wszystkie oddziały uczestniczą więc podejrzewam, że Inteligo też

   Usuń
 11. Mija3 tydzień a oni dalej chcą2 raz numer konta bo dane im się skasowaly nie raczyli poinformować sam musiałem przyjść do banku po info..3 tyg. od otworzenia konta nie śpieszy im się z przeniesieniem konta dziadowski bank

  OdpowiedzUsuń
 12. te wpływy m-czne na sumę 10 tys. zł to można wykonać przelewając np. 2,5 tys. zł w tą i z powrotem 4x ze swojego konta w innym banku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak może być. Jedynie ta kwota 3000 musi chyba jednorazowo wpaść. Ale reszta może dowolnie wpływać

   Usuń
 13. @marko, możesz zrobić tak jak piszesz. Nieważne ile przelewów miesięcznie zrobisz. Ma być miesięczna suma wpływów 10 tyś.

  OdpowiedzUsuń
 14. Czy koniecznie trzeba stawić się osobiście w banku? Nawet nie wiem gdzie go szukać... A pasowałoby przenieś konto z BGŻ Paribas...

  OdpowiedzUsuń
 15. Witam czy kod polecajacy ma okreslona waznosc ,chodzi mi oto ze moj syn ma konto w CA,i bral udzial w poleceniu ale w listopadzie 2016 i czy jego polecenie jest nadal wazne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nowy program jest od tego roku więc może być że kod jest inny.

   Usuń
 16. Mr Złotówa, na pewno ten link do otwarcia konta jest prawidłowy? W wykazie dokumentów z banku do pobrania jakie są pod linkiem do otwarcia konta jest m.in. REGULAMIN PROMOCJI „Polacy wybierają Credit Agricole – przenieś konto.
  Edycja 2” a ten zakończył się 30.06.2017 - żeby potem bank nie powiedział, że braliśmy udział w zakończonej promocji! Nie ma w wykazie dokumentów pliku, który nazwałeś na tej stronie blogu "regulamin promocji "Polacy wybierają Credit Agricole" obowiązującego od 01.07.2017

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podlinkowana strona promocji zawiera informacje o promocji do 30.09. i taki tam również został umieszczony regulamin (czyli aktualnej akcji "Polacy wybierają Credit Agricole" - można go znaleźć po lewej u dołu strony wyświetlanej na komputerze). W samym wniosku po uzupełnieniu danych na końcu faktycznie znajduje się stary regulamin, ale to już raczej niedopatrzenie informatyków banku, że wisi tam jeszcze stary dokument. Jednak tego nie ma się co obawiać, bo o uczestnictwie w promocji decyduje m.in. czas złożenia wniosku (od 1.07. trwa już nowa - opisywana wyżej - edycja promocji), a sam regulamin promocji nie wymaga jakiejś jego szczególnej akceptacji. Czas złożenia wniosku = załapanie się na promocję.

   Usuń
 17. Czy z TM Usługi Bankowe można też przenieść ?

  OdpowiedzUsuń
 18. Może głupie pytanie. Czy muszę zamknąć konto na ktore wcześniej było wpłacane wynagrodzenie od pracodawcy , czy mogę zamknąć obojętnie jakie konto ?

  OdpowiedzUsuń
 19. Nie musisz zamykać konta na które wpływa wynagrodzenie. Wystarczy, że z innego, własnego konta na CA zrobisz raz w miesiącu przelew z tytułem "wynagrodzenie".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Numer konta bankowego składający się z 26 cyfr pokazuje jednoznacznie czy to konto indywidualne czy firmowe - cyfry 11 do 14.

   Usuń
 20. zakłądając konto z w/w linku zakładamy z polecenia trzeba w czasie rozmowy telefonicznej powiedziec pani aby konto było i z polecenia i z przeniesieniem z innego banku

  OdpowiedzUsuń
 21. Witam,

  To takie proste czy ja coś źle rozumuje?
  1. Składam wniosek o konto Konto PROSTO oszczędzające PREMIUM
  2. Akceptuję wymagane zgody
  3. Zawieram umowę o konto z kartą
  4. Składam wniosek o pełnomocnictwo
  5. Robię co miesiąc przelew z innego banku na 10 000 zł
  6. Po 3 miesiącach mam dodatkowe 250 zł

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak to wygląda :) To bardzo prosta promocja.

   Usuń
 22. Pytanie odnośnie danych osobowych. Jak rozumiem, trzeba wyrazić zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych i otrzymywanie informacji handlowych drogę elektroniczną w przypadku przenoszenia konta z polecenia? Jeżeli zrezygnuję z tych dodatkowych 50zł to tych zgód wyrażać nie muszę? W regulaminie "Polacy wybierają CA" takiego obowiązku nie widzę. 50zł to nie jest duża kwota za obracanie moimi danymi osobowymi...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się, regulamin promocji z premią 200 zł nie wymaga wyrażania jakichkolwiek zgód. Ale jeśli ktoś chce zdobyć dodatkowe 50 zł (za otwarcie konta z polecenia) to już te zgody muszą być zaznaczone.

   Usuń
  2. Za 3 miesiące wypłacą ci premię to możesz zgody wycofać.

   Usuń
  3. Konto w CA mam już od 4 miesięcy. Ani razu nie dzwonili a wszystkie zgody mają wyrażone. Raczej więc nie grillują klientów.

   Usuń
 23. moze troche dziwne pytanie
  -jezeli w wbku mam 6 rachunków to musze zamknac wszystkie czy tylko jeden ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak we wniosku z pełnomocnictwem podasz 1 konto to zamkną tylko 1, a reszta zostanie.

   Usuń
 24. po kliknięciu w link "produkt chwilowo niedostepny" uuuu

  OdpowiedzUsuń
 25. Wiadomo czemu linki do tej promocji nie dzałaja?

  OdpowiedzUsuń
 26. Potwierdzam można przenieść Inteligo (gdyż jest to PKO BP) i nie trzeba w ogóle jechać do placówki banku. Wszystkie papiery dyspozycja/deklaracja przekazywania wynagrodzenia, pełnomocnictwo przeniesienia konta, umowa itd wszystko można podpisać przy kurierze wiem bo właśnie jestem w trakcie przenoszenia i tak też właśnie zrobiłem :)

  OdpowiedzUsuń
 27. "Wypełni i podpisze „Zlecenie przekazywania środków” oraz wskaże we Wniosku z Pełnomocnictwem nazwę i adres instytucji przekazującej Wynagrodzenie, która ma być powiadomiona przez Bank o zmianie rachunku bankowego Klienta"

  Czy takie zlecenie z pełnomocnictwem zostaje w banku czy można zabrać i niby samemu przekazać pracodawcy jak ktoś wspominał wcześniej w komentarzach, a jak się zabierze to czy bank będzie wiedział że coś takiego wypełniliśmy co może spowodować nienaliczenie premii, jak to jest i jak to sensownie zrobić aby premię dostać a wynagrodzenia nie przenosić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podbijam pytanie z rozszerzeniem: a jak sam sobie jestem płatnikiem wynagrodzenia? (właściciel przedsiębiorstwa jestem, he he;)

   Usuń
  2. Jest kilka sposobów. Podać dane firmy w której nie pracujesz. Albo poinformować dział kadr żeby olali tą dyspozycje przelewu wynagrodzenia na konto CA. W wielu firmach taki papierek z automatu idzie do kosza i go olewają. Tu chodzi o tylko podpisanie zlecenia przekazania środków, owe środki już nie muszą wpływać.

   Usuń
  3. Tak, ja miałem taką sytuację. Złożyłem dyspozycję przelewów podając swoje konto i sam sobie robiłem przelewy. Przeszło. Zresztą pani w oddziale powiedziała mi wtedy, że jak ktoś ma działalność to tak musi być.

   Usuń
  4. Mnie doradczyni w banku powiedziała że oni muszą to wysłać do pracodawcy.

   Usuń
  5. a mnie doradczyni u której podpisuwałem papiery sama z siebie zapytała dzisiaj "zanmiesie pan to sam czy mam to wysłac ja?" odpwoiedziałem zgodnie z prawda że sam zaniose

   Usuń
  6. Do ręki dostaje się jeden egzemplarz, a drugi i tak wysyłają listem poleconym wskazanemu pracodawcy.

   Usuń
  7. Też dostałem pełnomocnictwo do ręki z propozycją że sam dostarczę, ale tego nie zrobiłem. Jakie było moje zdziwienie gdy zobaczyłem jednak wypłatę na koncie w C-A. Zawsze wysyłają kopię pełnomocnictwa. Można ewentualnie kombinować z adresem pracodawcy, może nie dojdzie...

   Usuń
 28. Czy jest sposob, zeby osoba niepracujaca zalapala sie na te promocje? Czy moge podac nazwe jakiejkolwiek instytucji, w ktorej nie jestem zatrudniona? Czy ktos to sprawdzi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak możesz, przecież w dniu składania wniosku mogłaś tam pracować ostatni dzień proste. Nikt tego nie sprawdzi wyślą do firmy, a tam pewnie takie pismo trafi do kosza z powodu braku takiej osoby na liście płac proste.

   Usuń
  2. CBA, KAS i ABW. A tak poważnie. Co pytanie to brnie ktoś dalej. Czy wy myślicie że tego nie czytają bankowcy? Więc pomyślcie zanim napiszecie. Można samemu wypróbować. Pieniądze lubią ciszę.

   Usuń
  3. jak studiujesz możesz podac uniwerek jako wypłate stypendium

   Usuń
 29. Czy można jakoś przenieść konto wspólne? Najlepiej jakby jedna osoba się mogła przenieść a druga rezygnuje w ogóle z konta. Na dodatek to Inteligo...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. można dzisiaj przy podpisywaniu przeniesienia widziałem że jest miejsce na 2 podpisy i dopytałem mozna przenieśc konto wspólne z tym że obie osoby musza zlożyc swoje podpisy i zawizytowac Credit agricole

   Usuń
  2. Aha, czyli współwłaściciele razem muszą złożyć wizytę w Credit Agricole niby logiczne. Ale mam nadzieję, że nie wszyscy współwłaściciele muszą zakładać nowe konta w CA?

   Usuń
 30. Jak podpiszę jutro umowę i jak w niepełnym miesiącu lipcu już przeleję 3000 zł
  to będzie to potraktowane jako pierwszy miesiąc i potem wystarczy już tylko w sierpniu i wrześniu po 10 k i warunki spełnione a konto za darmo. W pierwszym niepełnym miesiącu wystarczy chyba tylko 3k czy też trzeba 10k aby konto i karta były bezpłatne ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W poprzedniej edycji konto założone w marcu. Potem kwiecień i maj (przez wszystkie 3 mies. przelewy po 10k) i premia była w czerwcu.

   Usuń
 31. Witam,

  Mam już konto założone w promocji. W jaki sposób mogę uzyskać swój własny kod polecający tak abym mógł polecić konto znajomemu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mi pani w banku wygenerowała i kod jest ważny dopiero 24 godziny po wygenerowaniu

   Usuń
  2. Mi powiedziano że od następnego dnia a nie po 24 h. No ale lepiej się wstrzymam skoro tak piszesz.

   Usuń
 32. Czy CA zamknie skutecznie rachunek w BZ WBK, który był założony przez Internet i potwierdzony przelewem weryfikacyjnym?

  OdpowiedzUsuń
 33. Mam taką sytuację. Wypowiedzenie złożyłem w BZ WBK w piątek. Czy jak teraz w Credit Agricole złożę wniosek z przeniesieniem to to zaakceptują w BZ WBK czy już odrzuca bo poszło moje wypowiedzenie? (jeszcze nie wiedziałem o promocji)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lepiej idź do BZ WBK wycofać wypowiedzenie a później złóż wniosek w CA z przeniesieniem z BZ WBK

   Usuń
  2. A ja podpisałem dokumenty, podawałem nr rachunku do zamknięcia ale w domu zerkam w te dokumenty i nie ma w środku żadnego dokumentu potwierdzającego że bank w moim imieniu zamknie inny mój rachunek. Czy też tak mieliście czy dostaliście jakiś dokument na tą okoliczność.

   Usuń
  3. Też nic nie dostałem jeśli chodzi o przeniesienia ani zlecenia przekazywania środków.

   Usuń
 34. W banku wypełniłem zlecenie przekazywania środków ale zaznaczone zostało całe wynagrodzenie. A nie powinna być zdeklarowana kwota 3000 zł ? Jak powinno to poprawnie wyglądać ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja nawet tego zlecenia nie widziałem ale pracownik banku mówił że wpisuje 3000 bo tyle musi być w promocji.

   Usuń
  2. Ja też tak mam a zlecenie dostałem do ręki żebym dostarczył pracodawcy :) Babka mówiła, że wystarczy że min. 3 tyś będzie wpływ a tak by musiała zaznaczyć że część wynagrodzenia w kwocie 3 tyś musi przelewać na konto pracdawca a reszte nie.

   Usuń
 35. Jest jakaś lojalka ?
  Czy jak założę konto z polecenia to łapię się na promocję 200 PLN spełniając warunki ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma lojalki. A na drugie pytanie to już odpowiedź masz w tytule artykułu.

   Usuń
  2. Skąd niby wiadomo, że nie ma żadnej lojalki? Wcześniej u nich zawsze były.

   Usuń
 36. Jesli chce przeniesc konto z getingu to wystarczy ze podam nr konta w CA,czy musze okazac umowe z getingu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. sam numer konta wystarczy

   Usuń
  2. Czyli co? Można podać dowolne konto nawet nie swoje i przejdzie?

   Usuń
  3. Musisz podać swój bo banki przesyłają sobie informację czy konto będzie zamknięte. Więc CA dowie się co i jak a warunkiem promocji jest przejście przeniesienia konta.

   Usuń
  4. Potwierdzam. U mnie BZ WBK cofnął wypowiedzenie z przeniesieniem bo była rozbieżność adresu. Fakt, miałem tam stary i nie zmieniłem. Dzwonili do mnie z Credit, że muszę to naprostować bo BZ WBK na przeniesienie się nie zgodzi a to spowoduje brak premii

   Usuń
  5. @Anonimowy, 9 lipca 2017, 19:44 - Czyli co? Można podać dowolne konto nawet nie swoje i przejdzie?

   Wątpie bardzo.

   Usuń
  6. I od razu podac zaklad pracy tej osoby zeby kosic jego wynagrodzenie ☺

   Usuń
 37. Jak ktoś ma możliwość to polecam przeniesienie z Millenium. Bez zgrzytów i bez problemów :)

  OdpowiedzUsuń
 38. Czy założenie rachunku "Oszczędzam" do tej promocji 200+50zl jest niezbędne? Wciśnięto mi go w placówce że niby jest niezbędny, ale nie jestem do tego przekonana. W bankowości internetowej pod tym rachunkiem jest opcja "Zamknij" i korci mnie by z niej skorzystać... Po co mi rachunek oszczędnościowy 0,5% z kapitalizacją CO KWARTAŁ...

  OdpowiedzUsuń
 39. Czy przy wyborze karty zostawić zaptaszkowaną usługę CA saver? Pierwszy raz spotykam taką opcje, wytłumaczcie laikowi ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wtedy zaokrąglają kwoty od płatności kartą i przeksięgowują na konto oszczędnościowe.

   Usuń
  2. Przeksięgowują czy raczej przelewają? To spora różnica.

   Usuń
 40. Chcialem tylko dodac ze jest literowka tam gdzie jest napisane ze w 1 wariancie trzeba wydać 300 zl ale na szczescie jest drugi i nic nie trzeba pozniej jest tabelka a tam trzeba wydac500 zl aby miec darmo karte to tylko taki szczegół

  OdpowiedzUsuń
 41. Kasę z likwidowanego konta prześlą na nowe, czy trzeba samemu przelać?
  Czy na stare konto po zamknięciu będzie można jeszcze wejść do końca okresu rozliczeniowego? (np. do końca danego miesiąca)

  OdpowiedzUsuń
 42. Czy po przelaniu 10000 mogę je przelać na inne konto i wymóg będzie spełniony ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zaliczy się. Wystarczy samo odnotowanie wpływu w historii i możesz od razu przelać.

   Usuń
 43. Czy komuś odrzucono wniosek o zamknięcie konta? wydaje mi się, że pracownica banku CA wprowadziła mnie w błąd - tzn. stwierdziła, ze w przypadku niezgodności podpisu, nie ma problemu, wniosek można złożyć ponownie (?). Czarny scenariusz się sprawdził - tj. bank odrzucił mój wniosek (Millenium - na razie nie mam informacji z jaiego powodu, aczkolwiek jedyny powód to może byc ten nieszczęśny podpis - prawdopodobnie we wzorze jest imie i nazwisko, a ja podpisałam się niepełnym). Maił ktoś taki problem? co zrobić w tej sprawie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To chyba zmowa innych banków bo przenosiłem z BGŻ, a żona z Inteligo w jednym i drugim banku trzeba było aktualizować podpisy, bo się ponoć nie zgadzały i w sumie ze dwa tygodnie zeszło bo w Inteligo to tylko listownie.

   Usuń
  2. Bo banki po prostu nie lubią tracić klientów więc kładą kłody. Spójrz jak mało banków pozwala zamknąć konto przez internet. Ale otworzyć to już co innego. No ale wiadomo że liczy się pozyskiwanie klientów a nie ich tracenie.

   Usuń
  3. Proszę o informację czy z BGŻ PARIBAS można przenieść konto tylko i wyłącznie jeżeli należysz do jednego z Oddziałów wymienionych na Liście? Czy może już jednak wszystkie oddziały BGŻ współpracują z CA w zakresie przeniesienia konta?

   Usuń
  4. Tylko z wymienionych na liście.

   Usuń
 44. A za te 50zł polecenia będę musiał zapłacić podatek?Czyli innymi mówiąc zamiast rozliczyć swój Pit w Styczniu 2018 bo tak dostaję Pit z pracy ,będę musiał czekać na Pit z Banku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma PITu bo premii max 500 (tj. 10x50) zł więc miescisz się w kwocie 760 zł zwolnionych z podatku

   Usuń
  2. Bonus za polecenie to nie to samo dla US co premia!

   Usuń
 45. A mogę przelać wpierw 3000zł,odesłać je z powrotem i ponownie przelać 3000zł i tak aż uzbiera się 10000zł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak można zrobić. Liczy się suma wpływów w miesiącu.

   Usuń
 46. 2x składałem wniosek. Pierwszy 21.07 drugi 25.07. Brak odzewu ze strony banku. Brak maili w skrzynce(w spamie nie ma). Brak kontaktu tel....

  OdpowiedzUsuń
 47. Kwota 3 tys. zł nie musi pochodzić od pracodawcy, jednak pracodawcę jednak trzeba mieć i osoby nie mające wynagrodzenia odpadają z tej oferty - szkoda.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Druga część to bzdura. Poczytaj komentarze tu lub pod wcześniejszymi postami o promo CA.

   Usuń
  2. A to ciekawe - jak można przenieść wynagrodzenie nie będąc zatrudnionym?

   Usuń
  3. Renta, emerytura, stypendium ...

   Usuń
 48. Jeśli poleciłem konto, to dostanę jakieś potwierdzenie?

  OdpowiedzUsuń
 49. pod karta była jakaś usługa nie musze jej zaznaczać bo nie zaznaczyłam?

  OdpowiedzUsuń
 50. DO mnie zadzwonili po 3 minuchach :) wybrałam kontto z 10000 zł może to dlatego :)

  OdpowiedzUsuń
 51. Dostałem wiadomość, że moje dotychczasowe konto w banku zostanie zamknięte jeśli w dzień zamknięcia zapewnie saldo dodatnie. Czy dobrze rozumiem, że chodzi o to żeby nie było tam minusowego salda czyli jeśli będzie 0zł to warunek też będzie spełniony? Obawiam się, że jak wpłace tam jakieś grosze, to jeszcze naliczą mi opłatę miesieczną za korzystanie z konta + opłata za zrobienie przelewu tych pozostałych groszy. i wtedy zamiast 200zł zysku będe mial 160zł ;/ przenoszę się z CITI HANDLOWY

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Citi trzeba zostawić 0. Bo salda dodatniego nie przeleją i konta nie zamkną. Opłat już nie pobierają.

   Usuń
 52. Witam mam pytanie o deklaracje przekazywania srodków bo ja takiej nie wypisywałem tzn wypisałem tylko zlecienie przekazywania srodków od pracodawcy zaznaczyłem opcje całe wynagrodzenie o Pani która wypisywała wnioski stwierdziła że to wystarczy też tak myslicie czy jednak musi być kwota zdeklarowana konkretna?

  OdpowiedzUsuń
 53. A jak ktoś jest bezrobotny to może złożyć deklaracje przekazywania środków do firmy"xxxx" i wziąć udział w promo?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko już wynika z wcześniejszych komentarzy 😉

   Usuń
 54. Zlecenie przekazywania wypłaty na konto wziąłem od razu z banku i powiedziałem, że sam przekażę do kadr, oczywiście nie przekazałem, ale jakie było moje zdziwienie, że wypłata jednak zasiliła konto Cdedit Agricole.....
  Macki banku są wielkie....

  OdpowiedzUsuń
 55. Padło już tu pytanie dotyczące przenieniesienia rachunku z BZ WBK ale bez odpowiedzi. W takim razie i ja zapytam, czy można przenieść konto z WBK które było założone z użyciem przelewu weryfikacyjnego a nie fizycznego podpisu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli w BZ WBK nie złożyłeś wzoru podpisu, to konta nie przeniesiesz. Oczywiście w każdej chwili możesz w oddziale BZ WBK złożyć wzór podpisu i dopiero wtedy wniosek w CA o przeniesienie konta. Tylko pamiętaj, że za przeniesienie konta (a ściślej mówiąc za przeniesienie salda) BZ WBK pobierze opłatę 8 zł(!), więc w dniu przeniesienia na koncie musi być więcej niż 8 zł.

   Usuń
  2. @Anonimowy, 13 sierpnia 2017, 11:39 - "za przeniesienie konta (a ściślej mówiąc za przeniesienie salda) BZ WBK pobierze opłatę 8 zł"

   Nawet gdyby saldo było zerowe?

   Usuń
  3. A BGŻ PNB Paribas właśnie pobrało mi 6zł za tzw.przelew w oddziale a chodziło o przeniesienie salda do Credit Agricole. Gdyby stan konta był zerowy nie pobraliby nic ale to Credit Agricole zmusiło mnie do tego,żebym na koncie miała co najmniej 10zł,bo cyt."stan konta musi być dodatni". No to teraz mam na ich koncie 4zł zamiast 10zł. Pójdę do nich ze skargą.

   Usuń
  4. @Anonimowy 14 sierpnia 2017 20:35, ale teraz masz też pewność, że konto zostało przeniesione i masz na to dowód w postaci potwierdzenia przelewu salda. PS. Mnie za to samo w BZ WBK pobrali 8zł.

   Usuń
  5. @Anonimowy, 14 sierpnia 2017, 20:35

   Rzekomo poprzez sformułowanie "dodatni stan konta" CA rozumie, że saldo nie może być ujemne czyli może być np. zerowe - sama bym tego nie wymyśliła :)

   Usuń
  6. @Anonimowy, 14 sierpnia 2017, 20:35
   PNB Paribas właśnie pobrało mi 6zł za tzw.przelew w oddziale a chodziło o przeniesienie salda do Credit Agricole
   ----
   Kiedyś słyszałam, że jest umowa między francuskimi bankami, żeby takich opłat nie pobierać od swoich klientów.

   Usuń
  7. @Anonimowy, 13 sierpnia 2017, 11:39 - za przeniesienie konta (a ściślej mówiąc za przeniesienie salda) BZ WBK pobierze opłatę 8 zł

   Skąd takie wieści? Z doświadczenia?

   Usuń
  8. Z infolinii. To pewne!

   Usuń
 56. U mnie problem z zamknięćiem kont, CA nie poinfomowął mnie że nic z tego. Gdybym nei zadzwoniła do niech to nei miałałabym premii.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po ilu dniach zadzwoniłaś od momentu podpisania dyspozycji o przeniesieniu konta?

   Usuń
 57. Czy za esemesy informujące o tym iż wpłynęła jakaś kwota na konto,są płatne czy darmowe(mam konto Premium)

  OdpowiedzUsuń
 58. Przy koncie Premium są darmowe.

  OdpowiedzUsuń
 59. Zapomniałem dodać, że darmowe pod warunkiem spełnienia warunku, wpływu 10 tyś zł w miesiącu.

  OdpowiedzUsuń
 60. Czy muszę aktywować kartę,bo nie zamierzam z niej korzystać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zależy jakie masz konto. Przy Premium karta nic nie kosztuje więc można sobie aktywować a i tak nic nie zapłacisz. Ale przy Plus może być tak że za nieaktywowaną kartę pobierać opłatę i tak będą. Choć nie wiem jak to w Credit wygląda bo różnie banki mają to rozwiązane.

   Usuń
 61. do 30,09 trzeba złozyc wniosek , czy juz trzeba miec otwarte konto i zrobione wszystkie formalnosci ?

  OdpowiedzUsuń
 62. "za przeniesienie konta (a ściślej mówiąc za przeniesienie salda) BZ WBK pobierze opłatę 8 zł"

  A co w przypadku gdyby saldo było zerowe? Czy ktoś wie.

  CA przysyła SMS, że "konto będzie zamknięte pod warunkiem zapewnienia salda dodatniego na dzień zamkniecia rachunku".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Według pana z infolinii CA "saldo dodatnie" rozumieją jako "nieujemne", więc 0 też jest wg nich dodatnie. Ale nie mam na to potwierdzenia na papierze - tylko słowa usłyszane na infolinii

   Usuń
  2. Saldo może być ujemne, albo zerowe, albo dodatnie - innych opcji nie ma.

   Usuń
  3. W/g infolinii Wubeku przeniesienie konta jest darmowe, ale jak wiem z praktyki infolinia może się czasem mylić :)

   Usuń
  4. Samo przeniesienie jest darmowe ale tylko w przypadku zerowego salda. Jeśli na koncie jest saldo dodatnie wówczas jest opłata zgodnie z ichnim TOiP-em.

   Usuń
  5. No ale podobno do przeniesienia konta CA wymaga salda dodatniego?

   Usuń
  6. Nieprawda. Ne ma takiego wymogu. Przeniosłem z zerem.

   Usuń
  7. Raczej nieujemnego czyli debetu - regulaminów nie piszą geniusze :)

   Usuń
 63. A co będzie jeśli złoże jednocześnie dwa wioski o przeniesienie dwóch różnych kont np z wbk do ca?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Generalnie w bankach to można mieć jedno konto, ewentualnie dodatkowo wspólne. Ale jeśli złożysz w tym samym czasie, to może się uda mieć dwa :) ,czyli 2x 250zł

   Usuń
  2. Ja mam w Wubeku 6 kont godnych polecenia ... ciekawe co będzie jak złożę 6 wniosków o przeniesienie :)

   Usuń
  3. To przecież oczywiste że zapłacą za jedno konto. I to za pierwsze założone. Bo zakładając drugie z automatu nie spełniony jest wymóg nie posiadania konta w CA.

   Usuń
 64. Mr Złotówa .zmienił się regulamin .oferta jest ważna bezterminowo .

  OdpowiedzUsuń
 65. @Anonimowy4 września 2017 09:32 ,zgadza się promocja do odwołania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli mogą zakończyć nawet i jutro :)

   Usuń
 66. Czy istnieje aktualna list banków, z których można przenieść konto na podstawie dyspozycji złożonej w Credit Agricole?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na stronie CA jest tylko ta: https://static.credit-agricole.pl/asset/l/i/s/lista-bankow-uczestniczacych-w-procesie-przenoszenia-rachunkow_12516.pdf

   Usuń
  2. Lista jest sprzed 2 lat i w międzyczasie tak BRE Bank jak oraz BPH zakończyły bieg i na dodatek Volkswagen Bank Polska do nich wkrótce dołączy :)

   Jednak CA to wciąż mentalnie Lukas!

   Usuń
  3. Tydzień temu wysłałem zapytanie poprzez formularz kontaktowy CA z zapytaniem czy istnieje aktualna lista banków, z których można przenieść konto na podstawie pisemnej dyspozycji złożonej w ich banku - dalej cisza :)

   Usuń
 67. Czy przeniesienie do CA konta otworzonego przelewem nie dyskwalifikuje z tej oferty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co mi wiadomo to chyba tak.

   Usuń
  2. W regulaminie nie ma żadnych zastrzeżeń.

   Usuń
 68. Nie ma problemów z przenosinami np rachunku emax z mbanku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A to konto osobiste czy nie oszczędnościowe czasem? Ja przenosiłem ekonto kilka miesięcy temu. Poszło bez problemów.

   Usuń
  2. Oszczędnościowe nie może być przenoszone??

   Usuń
  3. Skąd to wiadomo?

   Usuń
 69. Do kiedy jest ważna ta oferta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podobno aż do odwołania.

   Usuń
  2. Do odwołania program poleceń. 200 zł za przeniesienie do końca września.

   Usuń
  3. W/g nowego regulaminu ta oferta obowiązuje bezterminowo

   Usuń
 70. Mr Złotówa, a jak to wygląda gdy zamknąłem konto w CA koniec lipca (okres wypowiedzenia do końca sierpnia). Otwierałem w promocji w marcu- też z przenosinami z BPH. I teraz chciałbym znów otworzyć (po 2 tygodniach od zamknięcia) zamykając w Paribas, czy są wyłączenia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Udział w akcji mogą wziąć osoby, które w okresie do jednego roku przed datą zawarcia umowy o konto nie były posiadaczem lub współposiadaczem konta osobistego w Credit Agricole (to warunek zarówno w promocji z premią 200 zł jak i w programie poleceń)".

   Usuń
  2. Dlaczego dawni klienci znowu nie mogą być traktowani jak nowi? To jest niesprawiedliwe!

   Usuń
 71. Czy pozostawienie zerowego salda na bezwarunkowo darmowym Koncie Godnym Polecenia w BZWK, do którego nie posiadam karty płatniczej pozwala na przeniesienie go do CA?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podobno tak, ale nie wiem na pewno i czekam na potwierdzenie z ichniej infolinii, z której odpowiedzi przychodzą niemal tak powoli jak z BGŻ :)

   Usuń
 72. Czy można wszystkie formalności załatwić przez kuriera? Łącznie z pełnomocnictwem i zleceniem dla pracodawcy? Czy obedzie sie bez wizyty w oddziale?

  OdpowiedzUsuń
 73. Podobno do spełnienia warunku zwolnienia z miesięcznej opłaty za konto Premium kwalifikują również wpływy z rachunku innego klienta oraz przelewy od wewnętrzne jak i wpłaty gotówki w oddziale lub wpłatomacie? Ktoś coś o tym wie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podbijam powyższe pytanie.

   Usuń
  2. Tabela opłat odsyła w tej kwestii do Regulaminu konta, a w tym czytamy: "Bank oblicza Wpływ na Konto w miesiącu kalendarzowym, który poprzedza naliczenie opłaty lub prowizji, jako sumę Transakcji, które wynikają z wpłat gotówkowych oraz przelewów na Rachunek główny w PLN z wyłączeniem:
   a) przelewów pomiędzy rachunkami Konta,
   b) przelewów z innych Kont prowadzonych przez Bank, jeśli Klient jest ich Posiadaczem lub pełni wobec nich rolę pełnomocnika
   c) przelewów środków z zakończonej lokaty,
   d) wypłat z Rachunku Oszczędzam, Programu Systematycznego Oszczędzania, Antidotum PRO, Antidotum Progresywnego, przelewów wykonanych w wyniku odkupienia jednostek uczestnictwa w Funduszu Inwestycyjnym dystrybuowanym przez Bank."

   Usuń
  3. Wynikałoby z tego, ze przelewy z rachunków od innych klientów z CA się kwalifikują. Zastanawia mnie jedynie ten zapis o "miesiącu kalendarzowym, który poprzedza naliczenie opłaty lub prowizji" - o co tu może chodzić w przypadku gdy konto założyłem w ostatnich dniach września i zasilenia rachunku kwotą 10K dokonam siłą rzeczy już w październiku? Czy obciążą mnie tymi 14,90 zł opłaty?

   Dzięki za super szybką i precyzyjną odpowiedź. Czekam już ładne kilka dni odpowiedź w tej kwestii z ich infolinii i wygląda to na drugi BGŻ :)

   Usuń
  4. Czyli wpłaty gotówki też przechodzą ... ciekawe ile jest za to prowizji?

   Usuń
  5. @Anonimowy 2 października 2017 21:47
   Prawdopodobnie obciążą. Wtedy pozostaje reklamacja, ale niestety bez żadnych podstaw - tylko liczenie na przychylność banku. Szkoda, że nie zasiliłeś w końcówce września, bo nie tylko uniknąłbyś opłaty, ale i o miesiąc wcześniej miałbyś spełnione warunki promocji.

   Usuń
  6. Reklamacja? Powodzenia - oni nawet na najzwyklejsze pytanie odpowiadają tygodniami, a co dopiero na reklamacje. Pamiętajmy, że to jest również francuski bank tak jak BGŻ :)

   Nawiasem mówiąc, to w opisie Złotówy zamieszczonym powyżej ewidentnie brakuje jakiejkolwiek wzmianki o tej kwestii, tzn. pobierania opłat w przypadku braku wpływu 10K w miesiącu kalendarzowym, który poprzedza naliczenie opłaty lub prowizji. To niemal wymusza zakładanie takiego konta na samym początku miesiąca!

   Usuń
  7. @Anonimowy 3 października 2017 15:24
   1. Na "najzwyklejsze pytania" mogą odpowiadać w dowolnym terminie albo wcale, na reklamacje muszą odpowiedzieć w terminie 30 dni.
   2. Nawet gdyby Mr. Złotówa na uszach stawał, to we wpisie blogowym nie da rady zamieścić odpowiedzi na wszystkie ewentualne pytania. Dlatego pytania zadajemy w komentarzach.
   3. Zasilenie konta otwartego nawet w ostatnim dniu miesiąca jest jak najbardziej możliwe, więc nie ma tu żadnego wymuszania, ale byłoby oczywiście fajnie, gdyby pierwszy niepełny miesiąc w ogóle nie liczył się w kwestii opłat (tak jest chyba tylko w Millennium).

   Usuń
  8. Za p-wszy niecały miesiąc opłaty nie ma. A jeśli byłaby to pisz reklamację. Zwłaszcza przy KPO Premium rozpatrują często pozytywnie. Ja jednego miesiąca zapomniałem zrobić wpływ. Napisałem reklamację i dostałem zwrot opłaty.

   Usuń
  9. @Anonimowy, 3 października 2017, 16:24
   Jest bardzo niewiele banków, które uzależniają warunek opłaty za konto na podstawie wykonania wpływów w miesiącu poprzednim i dlatego, w moim odczuciu, Złotówa doradzając wybór tego konta powinien o tym jednak wspomnieć!

   @Anonimowy, 3 października 2017, 16:56 - "Za p-wszy niecały miesiąc opłaty nie ma. A jeśli byłaby to pisz reklamację"

   Dzięki, w razie konieczności tak zrobię.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...