Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Lokata 3% (do 25 000 zł) i konto oszczędnościowe 2,5% (do 30 000 zł) w promocjach Expandera i Eurobanku

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

4.07.2017

Lokata 3% (do 25 000 zł) i konto oszczędnościowe 2,5% (do 30 000 zł) w promocjach Expandera i Eurobanku

Kolejny już bank postanowił powalczyć o środki od oszczędzających.

Lokata na Dobry Start - promocja Expander i Eurobanku
Powyższy tytuł zapewne wzbudzi zainteresowanie osób oszczędzających, bo przygotowany pakiet wygląda ciekawie. Nawet 55 000 zł można ulokować na dobrym (w przypadku konta oszczędnościowego) lub bardzo dobrym (w przypadku lokaty) oprocentowaniu. A jest jeszcze jeden bonus w postaci kolejnej lokaty (aczkolwiek tylko do 10 000 zł) ze stawką 3,5% w skali roku.

Dużo tego wszystkiego, więc już wyjaśniam po kolei.

Lokata na Dobry Start


Propozycja tej lokaty została przygotowana przez firmę doradztwa finansowego Expander, która już kilkukrotnie odpalała podobne promocje (pisałem o nich na blogu). Jednak to oczywiście nie ta firma przyjmuje oszczędności w depozyt, a robi to współpracujący z nią bank. Aktualnie jest to Eurobank i to on prowadzi lokatę, dzięki czemu wpłacane środki objęte są Bankowym Fundusze Gwarancyjnym. Aby skorzystać z oferty niezbędne jest jednak umówienie spotkania z doradcą za pośrednictwem strony promocji. Wtedy możliwe będzie założenie Lokaty na Dobry Start, której główne cechy to:
 • minimalna kwota: 10 000,01 zł 
 • maksymalna kwota: 25 000 zł 
 • okres: 3 miesiące 
 • oprocentowanie: 3% w skali roku (stałe)

Dla kogo promocja? Z oferty Lokaty na Dobry Start skorzystać mogą klienci, którzy:
"w okresie 12 miesięcy przed dniem skorzystania z Oferty nie byli posiadaczem, współposiadaczem lub pełnomocnikiem do konta dla osób fizycznych prowadzonego przez Bank i nie byli stroną obowiązującej umowy o usługi bankowości elektronicznej w Banku"

Jeśli warunek powyższy spełniasz i chcesz skorzystać z propozycji lokaty, wypełnij formularz kontaktowy celem umówienia spotkania. U doradcy Expandera założysz konto osobiste (w pakiecie Active) w Eurobanku. To konto jest bowiem niezbędne, by otworzyć lokatę. Ale tu od razu dobra wieść: regulamin promocji klientów otwierających konto zwalnia z opłat za takie konto nawet przez okres 12 miesięcy (bez warunków; nie ma przy tym konieczności wyrabiania karty do konta).

Możliwość założenia lokaty bank udostępni klientowi w bankowości internetowej i mobilnej w ciągu trzech dni roboczych od zawarcia umowy o konto (a lokatę da się uruchomić w ciągu 30 dni od udostępnienia).

Rachunek Ekstra Zysk


Lokata na Dobry Start to jednak nie wszystko z czego skorzystać mogą klienci Eurobanku. Na promocyjnych warunkach Rachunku Ekstra Zysk (który można założyć do 30 dni od otwarcia konta osobistego) ulokować można do 30 000 zł ze stawką 2,5% w skali roku. Warunki te obowiązywać będą przez 3 miesiące od otwarcia Rachunku Ekstra Zysk.

Rachunek ten prowadzony jest bez warunków za 0 zł, a otworzyć go możesz za pośrednictwem bankowości internetowej. W miesiącu kalendarzowym tylko raz można wypłacić/ przelać (przez Internet lub w placówce) środki z takiego konta bez opłat (co jest też standardem w innych bankach w przypadku konta oszczędnościowego w Polsce), a każda kolejna wypłata kosztuje (najmniej, bo 5 zł jeśli jest to wypłata na rachunek w Eurobanku)

Lokata LOGujesz-LOKujesz


Jeśli oszczędności masz więcej niż 30 000 zł do ulokowania na Lokacie na Dobry Start i 25 000 zł na Rachunku Extra Zysk to możesz jeszcze skorzystać z lokaty LOGujesz-LOKujesz. To propozycja dla osób, które skorzystają z aplikacji mobilnej banku, gdyż tylko tam bank umożliwia założenie depozytu, a oferta jest dostępna wyłącznie przez 7 dni od aktywacji aplikacji. Główne cechy tej lokaty to:
 • minimalna kwota: 200 zł
 • maksymalna kwota: 10 000 zł
 • okres: 1 miesiąc
 • oprocentowanie: 3,5% w skali roku (stałe)


Powyższa oferta sprawia, że Eurobank dołącza do grona banków, w których można szukać dobrych - jak na obecne czasy - propozycji dla oszczędzających. Wszak niedawno pisałem o Deutsche Banku, który daje 3% na rocznej lokacie do 100 000 zł i 2,55% na koncie oszczędnościowym (również do 100 000 zł), a w Toyota Banku znaleźć można lokatę ze stawką może nieoszałamiającą w porównaniu z powyższymi, bo 2,25% w skali roku, ale za to z dodatkowym gwarantowanym bonusem 100 zł.

Bądź na bieżąco z promocjami bankowymi i najlepszymi propozycjami lokat i kont oszczędnościowych. Zapisz się na bezpłatny newsletter:
Adres e-mail
Przydatne dokumenty:

36 komentarzy:

 1. No to zaczyna się wyścig na lokaty. I to w wakacje, a pewnie po to się rozpędzi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyścig na lokaty? Szczególnie te 1-miesięczne :)

   Usuń
  2. Jakakolwiek oferta zaledwie na miesiąc albo do 10K to zwyczajny wabik i tyle.

   Usuń
  3. Nie narzekajcie, bo dzięki temu blogowi macie kolejną szansę na zainwestowanie swoich oszczędności na bardzo dobrych warunkach :)

   Usuń
 2. Jak już korzystałem z expandera to teraz też mogę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Nie wykluczają jak Open Finance ostatnio.

   Usuń
 3. Do kiedy ta lokata ma być dostępna?

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja mimo wszystko nie skorzystam. Również ostrzegam osoby chcące założyć konto w eurobanku. Mam bardzo niemiłe wspomnienia po współpracy z tym bankiem. Moje problemy dotyczyły wielu spraw m. in. terminowości wypłat, rozpatrywania reklamacji, bardzo utrudnionego kontaktu itp., co doprowadziło do tego, że chciałem zamknąć konto. Ale okazuje się, że to nie jest takie proste. Po złożeniu wniosku wypowiedzenia konto musi być jeszcze przez miesiąc otwarte bo tyle wynosi okres wypowiedzenia ale chociaż macie konto otwarte to nie możecie z niego korzystać. Tak, to nie żart. Po wypowiedzeniu konto jest zawieszane na miesiąc a później eurobank przesyła wam zawiadomienie o tym, że przez ten miesiąc nie opłaciliście konta (za jego użytkowanie) do tego przelewy wychodzące z banku kosztowały kiedyś 7 zł. Dla mnie ten bank to jedna wielka kombinatoryka jak naciągnąć klienta na opłaty. Nic dziwnego, że szukają klientów do naciągnięcia różnymi drogami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Po wypowiedzeniu konto jest zawieszane na miesiąc a później eurobank przesyła wam zawiadomienie o tym, że przez ten miesiąc nie opłaciliście konta ..." - ichni ROR Aktywny jest akurat za friko :)

   Usuń
  2. @Anonimowy 8 lipca 2017 10:18
   "ichni ROR Aktywny", czyli jak rozumiem Konto Active, kosztuje 9 zł miesięcznie.
   Z opłaty tej zwalnia dopiero spełnienie jednego z warunków wskazanych w tabeli opłat:
   1) suma wpływów z tytułu wynagrodzenia, emerytury lub renty w wysokości min. 1500 zł;
   2) średnie saldo konta min. 15000 zł;
   3) wpływ na rachunek bieżący świadczenia wychowawczego od organu właściwego do jego wypłaty w ramach programu Rodzina 500 Plus (zwolnienie z opłaty obowiązuje do końca września 2017 r.).

   Usuń
  3. Konto jest darmowe przez 12 m-cy!

   Usuń
 5. Należy również pamiętać, że w eurobanku jest limit dzienny na przelewy, wynosi on 20 tys. zł, więc przelewy wypłat trzeba rozłożyć na dwa lub trzy dni, oczywiście w zależności od ilości ulokowanych środków. Do tego od 1 sierpnia 2017 r. zmienia się tabela opłat i prowizji więc trzeba się dobrze zapoznać i uważać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak w Expanderze też trzeba uważać, żeby przez SMSa nie wcisnęli nam dodatkowych usług.
   Oddzwaniają z Warszawy ? (mieli zaraz a u mnie niedługo minie 24 godziny).

   Usuń
 6. Wczoraj wysłałem zgłoszenie. Dziś spotkanie. Poszło szybko, uwinąłem się w jakieś 15-20 min.

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy okres 12 miesięcy karencji dotyczy Expandera czy Eurobanku?

  OdpowiedzUsuń
 8. dobrze, że rusza się coś w zakresie kont oszczędnościowych, bo jak do tej pory tylko Orange Finanse dawało w miarę dobry procent - 3,5% chyba

  OdpowiedzUsuń
 9. Czy jest ktoś, kto by nie chciał skorzystać z lokaty LOGujesz-LOKujesz aż na 10K na okres miesiąca? To po prostu okazja stulecia ... tylko po co jeszcze ci naganiacze z Ekspandera :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Rachunek oszczędnościowy Ekstra Zysk pozwala ulokować jedynie 30 tys. zł ze stawką 2,5% w skali roku. Warunki te obowiązywać będą przez 3 miesiące od otwarcia rachunku - jest to kopia konta Profit w Millennium, które pozwala ulokować 100 tys. zł ze stawką 2,5% bez konieczności wizyt u 'doradców' :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale zakładasz że nikt nie ma więcej niż 110 tys. zł (licząc w Millenium lokatę mobilną).

   Usuń
 11. 3% lokata na 25 tys. zł na okres 3 m-cy w stosunku do konta oszczędnościowego na 2,5% np. w Millennium daje jedynie 25 zł różnicy i na dodatek wymaga to wizyty w siedzibie Expandera - słabiutko :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Regulamin promocji §4 ust. 6 i 7 są zastanawiające:

  6. Po upływie pierwszego okresu 3-miesięcznego Lokata ulegnie odnowieniu na kolejny 3-miesięczny okres w ten sposób, że kapitał Lokaty utworzy nowy depozyt, a odsetki zostaną przekazane na Konto.

  7. Lokaty odnowione na kolejne 3-miesięczne okresy będą oprocentowane według stawki oprocentowania dla standardowych 3-miesięcznych lokat terminowych o oprocentowaniu stałym otwieranych w serwisie Eurobank online określonej w TOiP"

  Czy to oznacza w praktyce, że te 3 miesiące to w rzeczywistości 6 miesięcy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak lokata jest odnawialna to możesz ją po odnowieniu zerwać.

   Usuń
 13. Uwaga! Wysyłając formularz zgłoszeniowy warto najpierw przemieścić się do samego końca, bo tam są odhaczone aż 4 zgody na 'TAK' (m.in. od AdRate!)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co to jest to AdRate? Kolejni spamerzy?

   Usuń
  2. Bez zgód na marketingowych oraz zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania informacji handlowych drogą elektroniczną nie można z nimi nic zdziałać.

   Zresztą i tak w Ekspandrze wypełniają jedynie wniosek o konto ROR w Eurobanku ze wskazaniem metody: kurier lub przelew 1 zeta - czy to nie groteska?

   Usuń
  3. Ekspander/Toruń doradca po wypełnieniu wniosku o konto metodą przelewu poinformował że numer konta bankowego otrzymam od banku a bank że powinienem otrzymać po wypełnieniu wniosku.Czyli kwadratura koła.Stracone godziny i tyle.

   Usuń
  4. Ja zrezygnowałem w momencie gdy 'doradca' nie chciał złożyć wniosku o ROR bez udzielenia zgód. Dodatkowo zażądałem usunięcia mnie z ichniej bazy danych - €bank strzela sobie w stopę takimi akcjami i tyle!

   Usuń
  5. I oto jak Eurobank postanowił powalczyć o środki od oszczędzających :)

   Usuń
 14. Okazuje się, że ten Ekstra Zysk i LOG-LOK można założyć najzwyczajniej w świecie w kilka minut w każdym oddziale Eurobanku - o co tutaj chodzi i jaka miałaby niby być rola Expandera w tym nieporozumieniu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za pierwszym razem doradca z Ekspandera pomylił miejsce mojego zamieszkania (urodziłem się w Wawie ale nie mieszkam w stolicy). Za drugim też poszło coś nie tak bo konta nie mam do dzisiaj. Doradcy źle wypełniają wnioski ja kiepsko sprawdzam, Eurobank nie podaje pełnych informacji na temat wniosków - komedia pomyłek, szkoda czasu ;)

   Usuń
  2. Mam nadzieję, że chociaż usunęli Twoje dane z ich bazy, bo będziesz dostawał dużo niechcianych telefonów :)

   Usuń
  3. Bez wyrażenia zgód nikt nie ma prawa przetrzymywać niczyich danych.

   Usuń
  4. Na wniosku są już odhaczone na "tak" więc warto je cofnąć, żeby w przyszłości nie być nękanym telefonami.

   Usuń
 15. Eurobank jest dla mnie skreślony z jednego względu - limitu transakcji 20000 zł . Po więcej musisz się fatygować do oddziału, który przyjaźnie dla klienta otwarty jest do 17ej i nie w soboty. BEZSENSU!

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...