Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: e-Lokata na nowe środki w Getin Banku: 2,6% na 3 miesiące (+ do 3,5% na koncie oszczędnościowym + bonus 50 zł na start)

⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto720 zł od mBanku600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

13.05.2019

e-Lokata na nowe środki w Getin Banku: 2,6% na 3 miesiące (+ do 3,5% na koncie oszczędnościowym + bonus 50 zł na start)

W ofercie Getin Banku pojawiła się nowa odsłona e-Lokaty na nowe środki. Niestety z nieco obniżonym oprocentowaniem.

Niezmiennie jest to lokata dostępna zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów banku, a żeby z niej skorzystać nie ma potrzeby posiadania konta. Choć akurat jego otwarcie może się opłacić, bo pozwala załapać się na dodatkowy gwarantowany bonus (ale o tym za chwilę).

e-Lokata na nowe środki - główne cechy:
 • oprocentowanie: 2,6% w skali roku (stałe; dla nowych środków - niżej wyjaśniam jak je obliczyć) 
 • minimalna kwota lokaty: 500 zł 
 • okres lokaty: 3 miesiące
 • liczba lokat, którą może założyć klient: 1
 • czas na wpłacenie środków na lokatę: 7 dni po złożeniu wniosku 
 • dostępność promocji: do 13.06.2019 r. (to ostateczny czas na złożenie wniosku; środki na lokatę można wpłacić w ciągu 7 dni od złożenia wniosku).

e-Lokata na nowe środki dostępna jest zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów Getin Banku (wtedy wniosek należy złożyć po zalogowaniu do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej). Promocyjne oprocentowanie obowiązywać będzie wyłącznie dla nowych środków. A dla Getin Banku są to środki, które na dzień założenia lokaty będą stanowić nadwyżkę ponad saldo środków na koniec dnia 5.05.2019 r.

Do wyliczenia tego salda uwzględniane są - indywidualne, jak i wspólne - konta osobiste, oszczędnościowe, rachunki przejściowe i do obsługi bankowych papierów wartościowych, IKE, a także lokaty klienta w Getin Banku. Poza tym nadwyżka ponad saldo środków musi uwzględniać kwotę lokat założonych z nowych środków już po 5.05.2019 r.

By skorzystać z promocyjnego oprocentowania, we wniosku o lokatę pamiętaj wyrazić zgody "na użycie przez Bank telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, (...) na otrzymywanie od Banku informacji handlowych drogą elektroniczną (...) oraz (...) możliwość prowadzenia marketingu".


Getin Bank: lokaty i konto oszczędnościowe


W Getin Banku załapać się można również na inne promocje bankowe (w tym na oprocentowanie do 3,5% na koncie oszczędnościowym). W ofercie banku jest też lokata ze stawką aż 4% w skali roku, a na osoby otwierające konto czeka gwarantowany bonus 50 zł na start. W kontekście spadku oprocentowania na e-Lokacie na nowe środki (poprzednio bank oferował 2,8%, a teraz już 2,6%), to skorzystanie z tych opcji jest jeszcze bardziej kuszące.

Poniżej wyjaśniam jak załapać się na poszczególne propozycje.

▶️ By poznać szczegóły dotyczące (łatwych do spełnienia) warunków odebrania bonusu 50 zł sprawdź wpis o programie "Polecam Proste Zasady". Tam znajdziesz też prześwietlenie konta oraz uzyskasz wiarygodny kod polecenia, który trzeba podać we wniosku o konto.

▶️ Na stronie promocji z wnioskiem o konto znajdziesz informację o promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym (3,5% na rok do 10 000 zł) - propozycję kryjącą się za promocją "Bonus dla aktywnych" opisuję tutaj.

▶️ Na tym samym koncie oszczędnościowym możesz też skorzystać z innej promocji Getin Banku. To 3% w skali roku nawet do 400 000 zł gwarantowane na okres 122 dni. Jeśli dopiero teraz staniesz się klientem Getin Banku, to wszystkie wpłacone środki  (max. 400 tys. zł) będą kwalifikowały się do promocyjnego oprocentowania. Jeśli jednak masz już konto w Getinie, to w podlinkowanym wyżej wpisie znajdziesz szczegółowe informacje na temat wyliczenia "nowych środków", dla których obowiązuje stawka 3% w skali roku.

▶️ Jeśli zdecydujesz się na konto osobiste (i oszczędnościowe), to po jego założeniu uzyskasz dostęp do bankowości internetowej i mobilnej Getin Banku. Tam już będzie możliwe skorzystanie z e-Lokaty na nowe środki, a w aplikacji mobilnej dostępna będzie też 3-miesięczna Lokata Mobilna z oprocentowaniem 4% w skali roku, na którą wpłacić można od 500 do 20 000 zł.


O najlepszych lokatach, nawet tych pojawiających się okazjonalnie, dowiadywać się możesz dzięki newsletterowi. To niezawodny sposób otrzymywania informacji o promocjach bankowych (a przy tym zero spamu).

Przydatne dokumenty:

3 komentarze:

 1. Różnica między oprocentowaniem na koncie oszczędnościowym a na lokacie jest już taka duża że nie widzę argumentów żeby korzystać z lokaty zamiast z konta.

  OdpowiedzUsuń
 2. Co sadzicie o obecnej sytuacji finansowej Getin Banku i ewentualnie Idea Banku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co tu sądzić?? Do ~425k PLN (precyzyjnie 100k EUR) obowiązuje BFG

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...