Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe: maj 2019 roku + ranking lokat

750 zł od VeloBanku900 zł za kartę Pekao580 zł od Santandera450 zł od BNP Paribas400 zł od Millennium

1.05.2019

Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe: maj 2019 roku + ranking lokat

Dla oszczędzających maj 2019 roku zaczyna się obiecująco, bo jest z czego wybierać. Zarówno jeśli chodzi o lokaty, jak i konta oszczędnościowe.

Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe: maj 2019 roku + ranking lokat
Jak co miesiąc raportuję, gdzie najlepiej ulokować swe oszczędności. I tym razem jest sporo ciekawych propozycji. W chwili obecnej na lokatach bez jakichkolwiek warunków do spełnienia znaleźć można oprocentowanie aż 3,5% w skali roku! Jeśli zaś chodzi o konta oszczędnościowe to w całkiem prosty sposób załapać się można nawet na 3,4% w skali roku.

Chociaż ten dość optymistyczny wstęp nie może przysłonić faktu, że grono banków rywalizujących o nasze oszczędności dość mocno się zawęża. W ostatnim czasie Nest Bank znacznie przyciął oprocentowanie swych lokat, a z oferty BGŻ Optima zniknęły wyróżniające się lokaty powitalne. Jednak jako optymista z natury wolę pozytywy, więc korzystam z tego co obecnie najlepsze.

Przegląd najlepszych lokat jak zawsze zaczynam od wykresu ukazującego najwyższe stawki oprocentowania na lokatach dostępne w poszczególnych bankach:
Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe: maj 2019 roku + ranking lokat

Najwyższe oprocentowanie dają lokaty powitalne dla nowych klientów (zazwyczaj z małym limitem kwoty, jaką można wpłacić), ale w tym miesiącu najlepsza lokata bez jakichkolwiek dodatkowych warunków to aż 3,5% w skali roku.
Bądź na bieżąco ze nowymi lokatami: i polub na Facebooku

Dla uporządkowania poniższego, obszernego wpisu, użyłem pogrupowania na:
 • Promocyjne oprocentowanie + gwarantowany bonus 
 • Promocyjne okazje 
  • Najlepsze lokaty bez konta osobistego 
  • Lokaty z kontem osobistym 
 • Lokaty mobilne 
 • Najkorzystniejsze lokaty dla każdego 
  • Lokaty krótkoterminowe 
  • Lokaty długoterminowe 
 • Najlepsze konta oszczędnościowe

Promocyjne oprocentowanie + gwarantowany bonus 


Na wstępie przyjrzę się kumulacjom promocji, dzięki którym zyskać można nie tylko podwyższone oprocentowanie, ale też i gwarantowane bonusy pieniężne. W większości przypadków przysługują one za spełnienie całkiem prostych warunków, a takie promocje bankowe warto wykorzystać, bo pozwalają zwiększyć zyski (wpadną dodatkowe pieniądze oprócz odsetek).

2,7% do 100 000 zł + bonus 200 zł na start


Na początek propozycja Banku Millennium, który oferuje konto oszczędnościowe Profit z oprocentowaniem 2,7% w skali roku dla kwoty do 100 000 zł. Stawka ta jest gwarantowana dla nowych środków przez okres 3 miesięcy, ale w praktyce można z niej korzystać z edycji na edycję kolejnej promocji, wpłacając te same środki (instrukcję przedstawiam tutaj). By korzystać z promocyjnego oprocentowania, niezbędnym jest posiadanie lub otwarcie konta osobistego w Banku Millennium. A teraz jest ku temu nie lada okazja, bo w prosty sposób do wzięcia czeka gwarantowany bonus 200 zł na start za spełnienie bardzo prostych warunków.

3% do 50 000 zł + zwroty do 150 zł


Tę propozycję znajdziesz w T-Mobie Usługi Bankowe, czyli w banku będącym efektem współpracy telekomu z Alior Bankiem (by skorzystać z tej oferty, nie trzeba posiadać telefonu w T-Mobile, a przeszkodą nie jest posiadanie konta w Alior Banku). A promocje są dwie. Jedna to oprocentowanie 3% na koncie oszczędnościowym, obowiązujące przez 3 miesiące dla kwoty do 50 000 zł. Z kolei z kontem osobistym, które przy tej okazji należy założyć, do zgarnięcia są zwroty za płatności (łącznie do 150 zł w przypadku Konta Premium). Sprawdź promocję: konto oszczędnościowe 3% w T-Mobile Usługi Bankowe + zwroty do 150 zł z Kontem Premium.

Do 4% dla oszczędności + bonus 50 zł na start


W Getin Banku dostępna jest m.in. lokata mobilna z oprocentowaniem 4% w skali roku (do 20 000 zł; na 3 miesiące) oraz konto oszczędnościowe z oprocentowaniem do 3,5% (a konkretnie: 3,5% gwarantowane aż na rok do 10 000 zł oraz 3,4% w skali roku przez 4 miesiące dla kwoty do 400 000 zł). O tych propozycjach w niniejszym poście piszę więcej. Ale tu dodam, że aby skorzystać z tych promocji niezbędnym jest posiadanie (lub otwarcie) konta osobistego w Getin Banku. Kto je teraz założy, może w bardzo łatwy sposób zgarnąć bonus 50 zł na start. Sprawdź szczegóły promocji "Polecam Proste Zasady" (to już nowa, 4. edycja, która wystartowała dzisiaj).

Promocyjne okazje 


Lokaty z najlepszym oprocentowaniem to najczęściej promocyjne lokaty powitalne. Poniżej możesz sprawdzić, czy na którąś z nich się łapiesz.

Najlepsze lokaty na maj 2019 bez konta osobistego 


Najlepsza lokata bankowa bez konieczności zakładania konta to Lokata Happy w Idea Banku. Uzyskasz na niej oprocentowanie 4% w skali roku przez okres 3 miesięcy dla kwoty od 500 do 20 000 zł. Dodatkowym wyróżnikiem lokaty jest możliwość jej zerwania w dowolnym momencie bez utraty odsetek (w takiej sytuacji zostaną one naliczone za faktyczny czas utrzymywania depozytu). Z tej lokaty skorzystać mogą wyłącznie nowi klienci, którzy nigdy nie posiadali, ani nie wnioskowali o jakikolwiek produkt w Idea Banku. Bank ten oferuje jeszcze alternatywę w postaci Lokaty Happy Pro, na którą można wpłacić od 20 000,01 do 400 000 zł na 3 miesiące z oprocentowaniem 3,5% w skali roku... ale w chwili obecnej nie opłaca się zakładać tej lokaty, gdyż lepiej wykorzystać Lokatę Happy (4%), a resztę środków (nadwyżkę ponad 20 000 zł) można wpłacić na Lokatę Wiosenną dostępną dla wszystkich (a więc nie tylko nowych) klientów (daje ona również 3,5% w skali roku na 3 miesiące - więcej na jej temat piszę w części wpisu pt. "Najkorzystniejsze lokaty dla każdego").

Niestety spośród promocyjnych lokat powitalnych zniknęły dwie propozycje BGŻ Optima (Lokata Bezkarna i Bezkompromisowa, które ostatnio dawały odpowiednio 3,5% oraz 2,7% w skali roku). Ta marka kilka lat temu (po powstaniu) wyróżniała się ofertą depozytową. Z czasem oferta - delikatnie ujmując - zachwycała coraz mniej (obniżano oprocentowanie, wycofano promocyjne stawki dla nowych środków na koncie oszczędnościowym). Teraz przyszedł czas na sztandarowe lokaty powitalne. Wszystko więc wskazuje na scenariusz wygaszania tej marki. Szkoda.

Przez wykruszenie się BGŻ Optima z grona banków oferujących najkorzystniejsze lokaty bez konta, drugim z banków z najlepszą propozycją dla nowych klientów jest BOŚ Bank. e-Lokata na Plusie daje możliwość ulokowania od 1 000 do 100 000 zł na okres 3 miesięcy ze stawką 2,5% w skali roku (lokata dostępna jest wyłącznie dla nowych klientów, którzy dotąd nie korzystali z usług BOŚ Banku).

Najlepsze lokaty z kontem osobistym


Grono banków, w których dostępne są lokaty powitalne bez konta, mocno się zawęziło. Nie brakuje jednak banków, które tego typu promocyjne lokaty oferują, ale wymagają jednak założenia konta osobistego. Bywa jednak, że takie konto można otworzyć i nawet się tego nie poczuje (gdy jest bezwarunkowo darmowe). No a skoro bank potrzebuje kolejnego konta chyba dla samych statystyk, no to cóż.

Oprocentowanie 4% w skali roku oferuje Nest Bank, w którym Nest Lokata Witaj dostępna jest w dwóch wariantach: na 3 lub 6 miesięcy. Krótszy z okresów nie wymaga spełniania jakichkolwiek dodatkowych warunków, ale przy dłuższym okresie (dla uzyskania promocyjnego oprocentowania) niezbędnym jest zapewnienie wpływów na konto - więcej o zasadach piszę tutaj. Na lokatę wpłacić można od 1 000 do 10 000 zł, a jej otwarcie możliwe jest za pośrednictwem bankowości internetowej w ciągu 30 dni od otwarcia konta. A konto osobiste w Nest Banku to darmowy rachunek bez jakichkolwiek warunków do spełnienia (tak samo jest z kartą wydawaną do konta).

Również promocyjna 3-miesięczna Lokata na Start w Plus Banku daje 4% w skali roku (to oprocentowanie średnie, gdyż dokładnie wynosi ono 3% w pierwszym, 4% w drugim i 5% w trzecim miesiącu trwania umowy o lokatę). Tak samo można wpłacić do 10 000 zł, ale konto zakładane w Plus Banku może już kosztować (w uniknięciu opłaty pomóc może odpowiednia aktywność: zapewnienie wpływów na konto lub płatności kartą).

mLokata na Wejście przewidziana jest dla osób otwierających konto osobiste w mBanku. Jej główne cechy to: oprocentowanie na poziomie 3,5% w skali roku przez okres 3 miesięcy dla kwoty do 10 000 zł. eKonto osobiste w mBanku (jeśli założysz je bez karty) prowadzone jest za 0 zł bez jakichkolwiek warunków do spełnienia.

Z kolei Lokata na dobry początek w Eurobanku to depozyt, na którym można ulokować większe środki, bo jest przewidziana dla kwoty od 200 do nawet 100 000 zł. Uzyskać tu możesz 2,5% lub 3% w skali roku na okres 3 miesięcy. Wyższe oprocentowanie przysługuje tylko wtedy, gdy na konto wpłynie wynagrodzenie w wysokości min. 500 zł lub gdy zapewnisz 2 wpływy na konto po min. 1 500 zł i wykonasz co najmniej 9 płatności kartą (jednak by karta do konta była darmowa, to za jej pomocą trzeba wykonać transakcje na sumę min. 400 zł miesięcznie!).

Lokaty mobilne 


W tej części znajdziesz lokaty, których nie da się założyć w placówkach czy poprzez bankowość internetową, gdyż są one dostępne wyłącznie - co sugeruje nazwa - w bankowości mobilnej. Niezbędnym jest więc skorzystanie z aplikacji mobilnej, a wtedy w poszczególnych bankach załapać się można na poniższe propozycje:

Bank
Okres
Oprocentowanie:
Min. kwota
Max. kwota
Getin Bank
3 miesiące
4%
500 zł
20 000 zł
Eurobank*
3 miesiące
3%
200 zł
10 000 zł
Bank Millennium**
1 miesiąc
3%
1 000 zł
10 000 zł
Santander Bank Polska
4 miesiące
2,5%
1 000 zł
20 000 zł
Bank Millennium
3 miesiące
2,5%***
1 000 zł
10 000 zł
* - lokata dostępna w ciągu 30  dni od aktywacji aplikacji mobilnej
** - lokata dostępna w ciągu 30 dni od urodzin klienta; by ją założyć niezbędne jest wykorzystanie rozszerzonej rzeczywistości
*** - wyższa stawka obowiązuje w przypadku założenia lokaty w aplikacji z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości (standardowe oprocentowanie na tej lokacie wynosi 2,25% w skali roku).

Główny mankament tych lokat to ograniczenia kwotowe, jeśli chodzi o maksymalną sumę środków jaką można zdeponować na lokacie mobilnej. Poza tym najczęściej można posiadać tylko jedną tego typu lokatę kiedykolwiek w danym banku. Wyjątkiem są Bank Millennium i Getin Bank, gdzie po zakończeniu jednej lokaty mobilnej możliwe jest założenie kolejnej.

Najkorzystniejsze lokaty dla każdego 


W tym miejscu znajdziesz lokaty, które mogą założyć zarówno nowi, jak i obecni klienci danego banku. Zdarza się jednak, że pojawia się dodatkowy warunek (np. wpłacenie "nowych środków" albo posiadanie konta).

Lokaty krótkoterminowe - maj 2019


W tej grupie lokat konkurencję bije Idea Bank. Szczególne wrażenie robi jego 3-miesięczna Lokata Wiosenna z oprocentowaniem 3,5% w skali roku bez jakichkolwiek warunków! Z tej propozycji skorzystać mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci banku (nie trzeba przy tym posiadać konta, ani jakichkolwiek innych produktów, a wpłacić można dowolne - także obecnie posiadane w banku - środki).

Jeśli środki chcesz ulokować na dłużej, to w grę wchodzi jeszcze Lokata Na Nowe Środki Plus, na której Idea Bank oferuje 3,4% w skali roku na okres 6 miesięcy oraz 3,5% przy wariancie 12-miesięcznym. Tu trzeba jednak wpłacić nowe środki, a oferta skierowana jest wyłącznie dla tych którzy posiadają (lub dopiero założą) konto osobiste w Idea Banku (prowadzone bez warunków za 0 zł). Powyższe lokaty mają też ogromną zaletę, którą jest możliwość wpłacenia dużych środków (nawet do miliona złotych; aczkolwiek pamiętaj o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym i jego limitach, o czym piszę na końcu wpisu).

Inne banki niestety zostają mocno w tyle. Poza Idea Bankiem najwięcej uzyskać można w Getin Banku, gdzie dostępna jest e-Lokata na Nowe Środki (bez konta; z oprocentowaniem 2,8% w skali roku dla kwoty od 500 do miliona zł na 3 miesiące) oraz na Lokacie Sprint w Toyota Banku (2,4% w skali roku, na 180 dni, dla kwoty od 3 000 do 18 000 zł na pojedynczej lokacie; klient może założyć do 10 lokat tego typu; konieczne jest posiadanie konta).

Lokaty długoterminowe


Na okres 24 miesięcy najlepsze lokaty znaleźć można w Nest Banku, który daje 2,45 lub 2,4% w skali roku (w obydwu przypadkach wymagane jest posiadanie konta; wyższe oprocentowanie obowiązuje dla osób zapewniających wpływ wynagrodzenia do Nest Banku; przy niższej stawce wymogiem jest wpłacenie "nowych środków"). Także 2,4% w skali roku daje 2-letnia lokata dla nowych środków w Santander Consumer Banku (nie mylić z Santander Bankiem, będącym następcą BZ WBK).

Jeśli zaś chodzi o lokaty na dłuższy okres - 36 miesięcy, to najlepsze oprocentowanie dają: Eurobank i Santander Consumer Bank (po 2,6% w skali roku). Kolejne banki: Toyota Bank i Credit Agricole oferują jeszcze mniej - odpowiednio 2,4 i 2,35% w skali roku.

Przy takim poziomie oprocentowania lokaty na kilka lat wydają się już mało atrakcyjne. Jedynym ratunkiem dla ich opłacalności mógłby być scenariusz, w którym w nieodległej przyszłości nastąpią cięcia stóp procentowych (wtedy przy długoterminowych lokatach ze stałym oprocentowaniem warunki zmienić się nie mogą).

Dla długodystansowców ciekawą opcją może być Lokata 5 na 5 w BOŚ Banku. Założyć ją można jednak na bardzo długo, bo aż na 5 lat, a średnie oprocentowanie wynosi 2,84%  w skali roku (rośnie od 1,5 w pierwszym roku do 5% w ostatnim, 5. roku).

Najlepsze konta oszczędnościowe - maj 2019


Po wielu miesiącach zmienił się lider zestawienia! Obecnie najlepiej oprocentowane konto oszczędnościowe znaleźć można w Citibanku, który oferuje 4% w skali roku dla kwoty do 10 000 zł gwarantowane przez okres 4 miesięcy. Ta propozycja zdetronizowała dotąd najlepszą ofertę Getin Banku, który ciągle daje stawkę 3,5% - również dla kwoty do 10 000 zł, ale za to zapewnia utrzymanie warunków przez 12 miesięcy!

Dwa najkorzystniej oprocentowane konta oszczędnościowe promocyjną stawką obejmują kwoty stosunkowo nieduże. Jeśli dysponujesz większymi oszczędnościami, to zainteresować Cię może kolejna propozycja (również z Getin Banku), dzięki której uzyskasz 3,4% w skali roku przez 4 miesiące nawet do 400 000 zł. Z promocji skorzystać mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci Getinu - warunkiem załapania się na stawkę 3,4% jest wpłacenie "nowych środków".

Na 3,2% w skali roku można załapać się w Idea Banku. Tyle daje Konto Idealnie Proste, na którym przy tej stawce ulokować można do 20 000 zł. Klient ma jednak możliwość skorzystania z trzech kont tego typu, więc w sumie da się zdeponować do 60 000 zł. Promocyjne oprocentowanie ma obowiązywać do końca czerwca.

W Citibanku, T-Mobile Usług Bankowe oraz w Alior Banku załapać się można na stawkę 3% w skali roku. Różne są jednak szczegóły i limity przy tych propozycjach. Główna różnica to maksymalna kwota jaką można ulokować - kolejność wymienionych banków nie była przypadkowa, bo można w nich skorzystać z promocji oprocentowania odpowiednio do 70 000, 50 000 oraz 20 000 zł. Różny jest też czas obowiązywania promocji. W Citibanku to 6 miesięcy, w T-Mobile Usługi Bankowe 3 miesiące, a w Alior Banku promocyjne oprocentowanie może obowiązywać do 31.12.2019 r. W przypadku dwóch pierwszych banków z propozycji skorzystać mogą nowi klienci, którzy założą też konto osobiste. W Alior Banku propozycja skierowana jest zarówno dla obecnych, jak i nowych klientów, ale warunkiem jest posiadanie lub otwarcie Konta Jakże Osobistego (i uruchomienie przy nim tzw. "korzyści" w postaci podwyższonego oprocentowania na koncie oszczędnościowym).

Objaśnienia


Stan przedstawiony powyżej obowiązuje na dzień 1.05.2019 r. Wszystkie najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe znajdziesz w aktualizowanych na bieżąco zestawieniach:

Wszystkie powyżej przywołane lokaty i konta oszczędnościowe oferowane są przez banki, które podlegają pod Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG). Na mym blogu przeczytasz o tym jak działa BFG oraz komu i w jakich sytuacjach wypłaca pieniądze. Dzięki temu możesz spać spokojnie, gdyż nawet w przypadku upadku któregoś z banków, odzyskasz swe oszczędności (gwarancja obejmuje kwoty do równowartości 100 tys. euro).

Jeżeli masz pytania na temat oszczędzania i depozytów bankowych, przeczytaj mój przewodnik po tej tematyce: Lokata bankowa: co to jest, co daje, jak obliczyć odsetki i wszystko co warto wiedzieć. W tym poradniku znajdziesz również intuicyjny w obsłudze kalkulator odsetek z lokat i kont oszczędnościowych, który pozwoli w prosty sposób wyliczyć ile zyskasz, wpłacając swe środki do banku.

Bądź na bieżąco z najlepszymi lokatami i kontami oszczędnościowymi, a także promocjami bankowymi. Zapisz się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga.

51 komentarzy:

 1. Optimy żal będzie. Pamiętam że tam właśnie zakładałem jedne ze swych pierwszych lokat. Takie śmieszne tokeny mieli do logowania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pamiętam! Taki z guziczkami. Wyglądał trochę jak miniaturka kalkulatora.

   Usuń
 2. Świetne zestawienie. Jasno i na temat. Dziękuje i pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Powiedzmy, że wpłacam na lokatę happy równe 20000. Czy odsetki będą naliczane tylko przez pierwszy miesiąc, czy również przez pozostałe jeśli dodając odsetki + depozyt zrobi się już kwota powyżej 20000

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odsetki naliczone będą w momencie zakończenia lokaty (a więc po upływie 3 miesięcy lub w momencie zerwania lokaty). Są naliczane od całej wpłaconej kwoty i za cały okres utrzymywania depozytu.

   Usuń
  2. Z kontami oszczędnościowymi jest tak samo?
   Wpłacając 10000 do GB na 12 miesięcy odsetki będą naliczane przez cały rok czy tylko przez pierwszy miesiąc, bo później kwota będzie wyższa niż 10000

   Usuń
  3. Na koncie oszczędnościowym odsetki są na koniec miesiąca. A bonus za aktywność do 15-go kolejnego miesiąca.

   Usuń
  4. Tak, wiem, ale czy będą naliczane gdy kwota na koncie przekroczy 10 000.
   Pierwszy miesiąc wpłata 10000, gdy naliczą się odsetki będzie już powyżej 10000 i czy to oznacza,koniec naliczania czy liczy się podstawa wpłaty jaką w tym przypadku jesy obejmowane promocją 10000

   Usuń
  5. Od wszystkiego będziesz mieć odsetki. Dla kwoty do 10k 3,5% a dla nadwyżki 3,4% przez 4 mies. A później standardowe. Ale też przecież co miesiąc możesz wypłacić raz za darmo.

   Usuń
 4. Na oszczędnościowych co miesiąc naliczane.

  OdpowiedzUsuń
 5. U mnie cała kasa poszła na wiosenną. Jeszcze tylko czekam na zakończenie lokaty 4% w Nest Banku i też kasę transferuję na Wiosenną o ile jeszcze będzie dostępna

  OdpowiedzUsuń
 6. Lokata Wiosenna ma jeszcze taką zaletę że można ją rolować czyli zrywać i zakładać nową. Będą jeszcze odsetki od odsetek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlatego ja też składam nowe wnioski co 3 dni i jak w końcu wycofają to sobie zerwę by założyć na jak najdłużej.

   Usuń
  2. A to nie lepiej założyć lokatę na 12 miesięcy? Też 3,5%

   Usuń
  3. W jaki sposób złożyć wniosek na lokatę Wiosenną będąc klientem banku aby mieć wniosek ważny 3 dni i móc zrolować lokatę? Na zasadzie nowego klienta ?

   Usuń
  4. Jako klient banku klikasz w "Załóż lokatę". Wybierasz wstępnie lokatę wiosenną i wpisujesz kwotę, następnie "Załóż". Przechodzisz do okna "dane produktowe" i tu w polu "z konta" rozwijasz i wybierasz "konto w innym banku". Zaznaczasz zgody i masz wniosek ważny 3 dni.

   Usuń
  5. Anonimowy1 maja 2019 16:27 ale oczywiście że tak. Tylko trzeba konto mieć i nowe środki skołować.

   Usuń
 7. A czy wiadomo już coś więcej odnośnie Idea Bank, kiedy łączy się z Getinem? Mam na myśli konkretniejszą odpowiedź, niż 3 kwartał roku :) Pytanie odnośnie spokoju dla lokaty Wiosennej, czy do sierpnia przetrwa bez zawirowań właśnie związanych z łączeniem banków?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Brak konkretów. Plany na III kwartał ale równie dobrze może być inwestor i do fuzji nie dojdzie.

   Usuń
 8. Łączenie banków nie wpływa w żaden sposób na zawarte lokaty. Dla jasności - według planów to Idea ma przejąć Getin, a nie odwrotnie. Z lokatą nic się nie stanie. W razie kłopotów (wizji utraty płynności, czy spadku kapitałów) co najwyżej zostanie scedowana na inny podmiot - formalnie udziali jej inny bank niż Idea i zostaniesz o tym powiadomiony.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jedynie warto uważać na to, że jak w obydwu bankach będzie się miało po 400 tys. to teraz można mieć ze spokojem jeśli chodzi o BFG. Po połączeniu już będzie tylko 1 limit BFG.

   Usuń
  2. @Anonimowy, 1 maja 2019, 23:07

   Połączenie Idea z GNB raczej nie wchodzi w rachubę, ze względu na GetBack. Nieoficjalnie wiem od szefa jednego z zamykanych oddziałów Noble, że GNB szuka kupca!

   Usuń
 9. Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Credit Agricole odpalił 3% na Rachunku Oszczędzam ale tylko dla nowych klientów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. https://bankobranie.blogspot.com/2019/05/rachunek-oszczedzam-credit-agricole-promocja-na-start.html

   Usuń
 11. Mam pytanie odnośnie ing -oko bonusu jak kończy się mi 9 maja i wtedy też wypłacają resztę odsetek i premi w tym dniu to czy srodki muszą być tego dnia czy mogę je już wpłacić np 5 mają do innego banku

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja miałem zakładać lokatę w Idea Banku i jednak zrezygnowałem.
  Poczekam jak dadzą mi 5%, a narazie mam inną inwestycję skoro banki dają tak małe procenty.
  Zresztą chyba jest ustawa że w razie groźby bankructwa banku pieniądze nie należą do właściciela pieniędzy, a do banku na ratowanie jego.
  Niech ktoś potwierdzi czy to prawda.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Anonimowy 4 maja 2019 02:59
   A przeczytałeś to co już tu napisano?

   Usuń
  2. @Anonimowy, 4 maja 2019, 02:59

   Jaka to ustawa?

   Usuń
  3. Piszesz bzdury. Kto ma w banku nie więcej niż 100k EUR temu nic nie zabiorą bo są gwarancje BFG.

   Usuń
 13. "Wyjątkiem są Bank Millennium i Getin Bank, gdzie po zakończeniu jednej lokaty mobilnej możliwe jest założenie kolejnej."
  Czy to znaczy, że lokatę mobilną 4% na 3 miesiące do 20.000 w Getin Banku można rolować i zakładać w kółko od nowa na tych samych zasadach?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na tych zasadach, które będą obowiązywać. Ale 3 miesiące temu założyłem w Getinie lokatę na 4% i kilka dni temu znów to zrobiłem.

   Usuń
 14. Po załozeniu lokaty w Idea Bank ile mam dni na zrobienie przelewu do banku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zależy od lokaty. W regulaminie lokaty znajdziesz informację ile masz dni na przelew. Pewnie ok. 5.

   Usuń
  2. To wszystko od razu jest też podawane po założeniu lokaty.

   Usuń
  3. Z wyjątkiem lokat mających w nazwie PLUS - te założyć można jedynie mając wystarczająco kasy na ROR.

   Usuń
 15. Czy dzień badania salda do "Lokaty na Nowe Środki Plus" w Idea to wciąż 20. dzień kalendarzowy poprzedniego m-ca?

  OdpowiedzUsuń
 16. Drogi Mr Złotówo, czy w świetle ostatnich info o Idei (z dziś) wycofywać lokaty? Jest dość nerwowo po zajęciu kasy Idei w NBP. Poradź!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Giełda spokojna. Dziś nawet kurs akcji Idea Banku rośnie.

   Usuń
  2. Daleki jestem od paniki. W Idea Banku posiadam ok. 60% swych oszczędności. Nie przekraczają limitu objętego ochroną Bankowego Fundusz Gwarancyjnego ;) Jedynie kogo bym zachęcał do wycofania części środków, to te osoby, które mają zdeponowane w tym banku więcej niż równowartość 100 tys. euro. No ale tego limitu to warto trzymać się w każdym banku.

   Usuń
  3. To jasne. Dzięki za odpowiedź, mam lokatę do końca lipca i trochę się niepokoję. No ale jest poniżej 100K euro, więc w razie czego może się załapię na BFG. Pozdrawiam!

   Usuń
  4. Jaka info o Idea była tak bulwersująca?

   Usuń
  5. Ostatnio lokaty NA NOWE ŚRODKI PLUS oraz BEZTROSKA mocno zapikowały - czekam na jakąś nową ofertę!

   Usuń
  6. Te informacje mnie zaniepokoiły...
   https://www.money.pl/gospodarka/sad-zabezpieczyl-182-mln-zl-na-kontach-idea-banku-w-nbp-sprawa-na-tyle-powazna-ze-to-konieczne-6389007549892225a.html

   Usuń
  7. Anonimowy7 czerwca 2019 00:35
   Śpij spokojnie. O ile różne SKOK-i doprowadzano do upadków, to raczej nikt nie chciałby doprowadzić do tego samego z IB. Za bolesne dla rynku.

   Anonimowy7 czerwca 2019 21:15
   1,82 mln to mała kwota dla banku

   Usuń
  8. Te obligacje GetBack będą się za nimi jeszcze długo ciągnąć, tak jak pożyczki w CHF za mBank.

   Jednak to dość zabawne, bo banki bez mrugnięcia okiem nasyłają windykatorów albo komorników na swoich klientów, a tu taki zonk :)

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Aż 600 zł do wzięcia za konto w VeloBanku [AKTUALIZACJA: + 50 zł na start + 100 zł na zakupy]

VeloBank oferując nowe konto osobiste, odpalił promocję z moneybackiem. Do wzięcia czeka nawet 600 zł w postaci wysokiego, bo 10-procentoweg...