Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Odbierz rekordowy bonus 200 zł za konto w Nest Banku (+ lokata 4% na 3 lub 6 miesięcy)

900 zł do Allegro od Citi⭐ 500 zł od: Millennium, BNP Paribas , ING i Aliora7% + 200 zł od Pekao

21.05.2019

Odbierz rekordowy bonus 200 zł za konto w Nest Banku (+ lokata 4% na 3 lub 6 miesięcy)

Wystartowała nowa promocja konta osobistego w Nest Banku.

Wiosenny bonus 200 zł za konto w Nest Banku
I o ile w ostatnim czasie Nest Bank organizując promocje bankowe płacił za otwarcie konta 100 lub 150 zł, to teraz jest okazja, by załapać się na rekordowy w tym banku bonus w wysokości 200 zł. Z udziałem w akcji nie warto zwlekać, bo pula wniosków objętych promocją jest dość mocno ograniczona.

[Aktualizacja w dn. 24.05.2019 r.: z powodu wyczerpania puli wniosków objętych promocją, akcja została zakończona. Kto jednak zdążył już złożyć wniosek, ten może mieć pewność uzyskania swych bonusów (oczywiście po zawarciu umowy o konto i spełnieniu warunków).]

Nest Konto z bonusem do 200 zł


Dla kogo ta promocja bankowa? Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia, która nie posiada i w ciągu 24 miesięcy przed dniem złożenia wniosku o konto w niniejszej promocji, nie posiadała konta osobistego w Nest Banku. Wykluczenie obejmuje też osoby, które złożyły wniosek o konto, który teraz jest jeszcze przez bank rozpatrywany.

Nagroda. W promocji do wzięcia czekają bonusy pieniężne na sumę 200 zł, które bank wypłaci na Twe konto w trzech transzach (100 i 2 x 50 zł). Środki te będzie więc można wypłacić, przelać lub wydać na dowolny cel.

Limit promocyjnych wniosków. W promocji uczestniczyć może tylko 650 osób. Gdy pula wniosków się wyczerpie (co jest bardzo prawdopodobne), to na stronie promocji pojawi się informacja o zakończeniu akcji. I tu dobra wiadomość z regulaminu, która rozwiewa wszelkie wątpliwości i obawy:
"Zakończenie Promocji nie będzie miało wpływu na prawa osób, które przystąpiły do Promocji przed jego zakończeniem." 

[Aktualizacja w dn. 24.05., godz. 14:10: otrzymałem właśnie informację, że pula wniosków lada moment się wyczerpie - zakończenie promocji przewidziane jest w okolicach godz. 16 (wtedy ma się pojawić komunikat na stronie promocji), więc ze składaniem wniosku nie warto już zwlekać].

Zasady promocji. By wziąć udział w promocji "Nest Konto z wiosennym bonusem 200 zł":
 • do 4.06.2019 r. (ale pamiętaj, że promocja może zakończyć się wcześniej) na stronie promocji złóż wniosek o Nest Konto wraz z wydawaną do niego kartą (tylko w taki sposób złożone wnioski biorą udział w promocji z bonusem do 200 zł); 
 • do 21.06.2019 r. zawrzyj umowę z bankiem; 
 • najpóźniej do 31.07.2019 r. zapewnij wpływ wynagrodzenia w wysokości min. 1 000 zł oraz (w tym samym miesiącu kalendarzowym, w którym zapewnisz ww. wpływ) wykonaj płatności kartą na sumę 500 zł.

Za spełnienie powyższych warunków otrzymasz pierwszy z bonusów (w wysokości 100 zł). Ale to nie wszystko! By otrzymać dwa bonusy po 50 zł każdy, w dwóch kolejnych miesiącach:
 • zapewnij wpływ wynagrodzenia w wysokości min. 1 000 zł oraz 
 • wykonaj płatności kartą na sumę 500 zł.

Wypłata nagród. Każdy z bonusów otrzymasz do 20. dnia roboczego następującego po miesiącu spełnienia warunków uzyskania danego bonusu. Do momentu otrzymania bonusu nie zamykaj konta, ani nie składaj wypowiedzenia umowy.

Ważne wskazówki. Spełniając warunki niniejszej promocji, pamiętaj, że do płatności kartą (tych na sumę min. 500 zł) nie zaliczą się wypłaty gotówki (w tym cash back), płatności za gry hazardowe, transakcje odwołane lub anulowane oraz "u podmiotów świadczących usługi w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz pośredniczących w wymianie".

Jeśli zaś chodzi o wpływ wynagrodzenia, to dla Nest Banku jest nim suma wpływów na konto osobiste z tytułu:
"(i) wynagrodzenia z tytułu umowy o pracę stosunków mianowania/powołania, kontraktów menedżerskich/wojskowych/marynarskich; umów zlecenia/o dzieło dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez pracodawcę / zleceniodawcę lub 
(ii) renty lub emerytury i świadczenia przedemerytalnego dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez organ wypłacający świadczenie lub 
(iii) stypendium dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez uczelnię wyższą lub inny organ wypłacający świadczenie lub 
(iv) świadczenia z programu Rodzina 500 plus lub innego świadczenia rodzinnego dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez organ wypłacający świadczenie"

Bank zastrzega sobie możliwość poproszenia klienta o udokumentowanie wysokości wynagrodzenia (będzie to należało zrobić w ciągu 7 dni).

Ile kosztuje Nest Konto w Nest Banku? 


Lubię opisywać warunki prowadzenia konta w Nest Banku, bo są one bardzo proste:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta (bez warunków); 
 • 0 zł za krajowe przelewy PLN zlecane w bankowości internetowej; 
 • 0 zł za wydanie pierwszej karty do konta i jej posiadanie (bez warunków do spełnienia); 
 • 0 zł za wypłatę gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Do otwarcia Nest Konta zachęcać mogą nie tylko gwarantowane bonusy na sumę 200 zł, ale też lokata powitalna z oprocentowaniem 4% w skali roku. Z tej propozycji można, ale nie trzeba korzystać (regulamin promocji tego nie wymaga). Ale dla zainteresowanych dodam, że lokatę można założyć w bankowości internetowej w ciągu 30 dni od otwarcia konta. Nest Lokata Witaj pozwala zdeponować do 10 000 zł na okres 3 miesięcy (4% dostaniesz bez dodatkowych warunków) lub 6 miesięcy (po zapewnieniu wpływu wynagrodzenia na konto - więcej na ten temat pisałem tutaj).

Wszystkie opcje dodatkowe we wniosku (np. konto oszczędnościowe, konto walutowe, limit w koncie czy przeniesienie konta z innego banku) są dobrowolne - regulamin promocji nie wymaga ich zaznaczania. 

Umowę o Nest Konto zawrzesz na jeden z poniższych sposobów: 
 • podczas wideorozmowy z konsultantem banku; 
 • przelewem weryfikacyjnym z własnego konta w innym banku (ale możliwe jest to tylko z wąskiego grona banków, do których należą: Alior Bank, Eurobank, ING Bank Śląski, mBank, Pekao, PBS Bank, Santander Bank i T-Mobile Usługi Bankowe) - w tym przypadku ważne, by dane przy przelewie idealnie zgadzały się z tymi, które wpiszesz we wniosku o konto;
 • za pośrednictwem kuriera - wybierając tę opcję już we wniosku możesz podać adres miejsca podpisania umowy inny niż zamieszkania czy korespondencyjny (możesz więc wskazać np. miejsce swej pracy);
 • w placówce Nest Banku (można ją wybrać we wniosku wybierając odpowiadającą lokalizację) - przy tej opcji pamiętaj, by doradca w placówce koniecznie kontynuował wniosek złożony online (bo tylko taki liczy się w promocji) i nie przyjmował kolejnego.

Przydatne dokumenty:

72 komentarze:

 1. Czy jak wybiorę kuriera to może się tak zdarzyć, że przez to się nie załapię na bonus, bo będę wolniejszy niż ci co założoną konto przelewem albo w wideorozmowie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Załapiesz się, bo znaczenie ma kolejność złożenia wniosków. Gdy pula się wyczerpie, to na stronie promocji pojawi się info o tym.

   Usuń
 2. Czy trzeba w banku składać jakiś wniosek o przeniesienie wpływów tak jak w Credit Agricole albo w Santanderze?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie trzeba. Załatwia się to we własnym zakresie.

   Usuń
  2. A czy przejdą przelewy "wynagrodzenia"?

   Usuń
  3. Czyli trzeba przenieść wypłatę wynagrodzenia od pracodawcy do Nest Banku ?

   Usuń
  4. 2 edycje temu przechodziło "wynagrodzenie" od ojca o innym nazwisku xD

   Usuń
 3. oraz "u podmiotów świadczących usługi w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz pośredniczących w wymianie". --- czy to wyklucza revolut? We wcześniejszych promocjach tego nie było.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To samo zauważyłem. Na to wychodzi.

   Usuń
 4. Wniosek złożony. Ale teraz zwątpiłem bo nic nie zauważyłem, a czy trzeba było coś zaznaczyć żeby założyć lokatę 4%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. Mając na ROR wystarczające saldo lokatę zakłada się samemu z poziomu bankowości: Oszczędności --> Nowa Lokata.

   Usuń
  2. Lokatę możesz tak założyć w ciągu 30 dni od otwarcia konta. Nic wcześniej zaznaczać nie trzeba było.

   Usuń
 5. Przy wielokrotnie trudniejszych do spełnienia warunkach, premia wzrosła zaledwie o 1/3 w porównaniu do poprzednich edycji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ostatnio było 100 zł więc wzrost jest o 100%. A warunek wpływów był taki sam.

   Usuń
  2. W promocji z lutego dawali 75 zł za jeden przelew 'wynagrodzenia' plus po 5 zł za każdą 15-tu płatności na dowolna kwotę. Razem było 150 zł.

   W promocji z marca też dawali razem 150 zł choć było już trochę trudniej.

   Usuń
 6. Czy ktoś się orientuje czy w tym banku przejdzie przelew wynagrodzenia z mojego firmowego konta? Mam działalność gospodarczą i przez to omijają mnie wszystkie promocje z wypłatą wynagrodzenia;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, to przelew własny, a nie wynagrodzenie. Zlikwiduj DG, załóż spółkę zoo i zostań prezesem. Załapiesz się na promocje bankowe, a do tego zaoszczędzisz kupę kasy na podatkach i zusie :).

   Usuń
  2. Też mam DG i przelewy z mojego konta firmowego do Santandera i CA były kwalifikowane jako wynagrodzenie bez problemu.

   Usuń
  3. Dlatego właśnie pytam czy ktoś wie jak jest w NEST BANK, bo ostatnio też była taka promocja, więc może ktoś ma taką wiedzę. Nie planuje likwidacji DG.

   Usuń
 7. są jakies sposoby na obejście 'wynagrodzenia' ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie uznali przelew z konta ind. w CA od osoby o innym nazwisku z tytułem sugerującym wynagrodzenie.

   Usuń
 8. 1. Czy moge teraz aktywować konto, a wykonanie tych opłat kartą 500 zł w lipcu?
  2. Wpływ na konto będzie w czerwcu (pod koniec), czy 500 zł kartą należy wykonać w czerwcu czy w lipcu?

  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 2. Płatności też już w czerwcu.

   Usuń
 9. Mogę doładować revoulta na te 500zł? Zostanie zaliczone?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. prawdopodobnie nie. Doszło coś takiego: u podmiotów świadczących usługi w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz pośredniczących w wymianie". To chyba chodzi o m.in. revolut...

   Usuń
 10. Czy ktoś został do tej pory poproszony o udokumentowanie wynagrodzenia? Co wtedy trzeba dosłać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sprawdziłem komentarze pod starymi artykułami. Nikt nigdzie nie pisał o takim czymś.

   Usuń
 11. Wnosek złożony dziś - 21.05.
  Konto przelewem założone również dziś - 21.05.

  Na wpływ pierwszego wynagrodzenia (1000 PLN) i płatności na min. 500 PLN mam czas aż do 31.07.2019 by załapać się bonus(y)?

  Nie muszę tego robić w maju/czerwcu? Mogę odłożyć w czasie na lipiec / sierpień / wrzesień?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najpóźniej w czerwcu.

   Usuń
  2. A nie w lipcu?

   W regulamienie i we wpisie Mr. Złotówny jest "najpoźniej do 31.07.2019".

   Usuń
 12. Czy przenosząc wynagrodzenie od pracodawcy to musi wpływać całość czy może cześć? Bo i tak muszę mieć wynagrodzenie wpływające na konto w Santanderze.

  OdpowiedzUsuń
 13. Ależ okrutny haczyk, ktrórego nie zauważyłem wcześniej. Pensja wpływa mi na konto zazwyczaj w ostatni dzień miesiąca po południu-ok.godz.17. W praktyce mam tylko kilka godzin na wykonanie płatności na 500zł. . Wtopiłem tym razem :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale te płatności kartą nie muszą być po wpływie wynagrodzenia. Mają być w tym samym miesiącu, więc wcześniej możesz sobie tam przelać potrzebną kwotę (np. z własnego konta), wykonywać na spokojnie płatności kartą, a gdy w ostatnim dniu miesiąca wpłynie wynagrodzenie to wszystkie warunki będą spełnione.

   Usuń
  2. ok,masz rację. Problem wystąpi jeżeli w pensja wpłynie nie ostatniego, tylko pierwszego, wtedy w jednym miesiącu będą 2wypłaty, a w następnym żadnej. Z uwagi na weekendy często się tak zdarza. Autorzy tej promo pewnie mieli to na uwadze, pisząc lekko podchwytliwy regulamin :(

   Usuń
 14. A jak wygląda zamknięcie konta w tym banku? Będę musiał szukać oddziałów czy da się zdalnie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Full opcja: list, oddział, mail, infolinia.

   Usuń
 15. Może głupie pytanie, ale - czy płatności kartą za zakupy przez internet się liczą?

  OdpowiedzUsuń
 16. Otrzymałem właśnie informację, że pula wniosków lada moment się wyczerpie - zakończenie promocji przewidziane jest w okolicach godz. 16 (wtedy ma się pojawić komunikat na stronie promocji), więc ze składaniem wniosku nie warto już zwlekać.

  OdpowiedzUsuń
 17. Czy nest zaakceptuje jako wynagrodzenie przelew z tytułu 500+, ale z żoną w polu odbiorca przelewu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z powyższego opisu oferty czytamy, ze dla Nest Bank wynagrodzenie to suma wpływów na konto osobiste m.in. z tytułu świadczenia z programu Rodzina 500 plus lub innego świadczenia rodzinnego dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez organ wypłacający świadczenie.

   PS. Najpewniej akceptują nawet wypłaty z MOPS-u :)

   Usuń
  2. Tak, zgodnie z regulaminem akceptują wypłaty z mopsu, ALE pytanie czy jako odbiorca tego przelewu z mopsu musi być wpisany właściciel konta czy moze byc żona? Czy na to nie patrzą i wpływ to wpływ?

   Usuń
  3. Mnie przelała dziewczyna 1K ze swojego ROR w Credit Agricole i przeszło.

   Usuń
 18. Jeżeli byłeś już klientem banku to lokata promocyjna nie przysługuje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja kiedyś miałem konto w Banku Smart, ale zamknąłem za czasów Nest Banku. I teraz po powrocie mogłem te lokatę 4% założyć.

   Usuń
 19. Czy jeśli w zakładce lokaty nie mam możliwości założenia lokaty 4% to czy oznacza to że nie załapałem sie na pulę wniosków promocyjnych? Czy też opcja takiej lokaty pojawia się dopiero po wpłynięciu 1000zł na konto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jeśli chodzi o lokaty to nie ma żadnej puli. Jak będziesz mieć kasę na koncie to powinna być lokata do wyboru.

   Usuń
  2. Należy wpisać kwotę lokaty w polu "Kwota" i wtedy pojawia się wybór lokat.

   Usuń
 20. Od Banku otrzymałam list powitalny, kartę, zalogowałam się - ale nigdzie nie ma umowy. Czy reklamować?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A w jaki sposób zawierałaś umowę?

   Usuń
 21. Wykonałem (wydanie 500 zł + wynagrodzenie) w czerwcu.
  Bonus jest wypłacany do 20. dnia roboczego następującego po miesiącu spełnienia warunków uzyskania danego bonusu.
  Czyli musi być wypłacony do 26 lipca (20 dzień roboczy). Dobrze rozumuję?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak. Do 26.07. bank powinien wypłacić bonus.

   Usuń
  2. ok. dziękuję za odpowiedź

   Usuń
 22. Czy ktoś otrzymał juz premię 100 PLN?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja spełniłem warunki w czerwcu, a 100 zł nadal brak.

   Usuń
  2. '/ja przed chwilą sprawdzałem i nic nie ma :/

   Usuń
  3. Ŕownież spełniłem warunki w czerwcu. 100 zl brak...

   Usuń
  4. U mnie również brak. Reklamacja poszła.

   Usuń
 23. Własnie pojawił sie bonus :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Potwierdzam, u mnie też wpłynął bonus.

   Usuń
 24. Wypłacili już komuś drugi raz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, 50 zł przelali w poniedziałek.

   Usuń
 25. Czyli u mnie niestety nie przeszła opcja z przelewem od teścia :/ konto założone 22 maja. Warunki spełnione w czerwcu i w lipcu. Przelew od teścia. Nagrody niestety brak;/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie przelew z konta indywidualnego z tytułem wskazującym na przelew wynagrodzenia zostało zaliczone.

   Usuń
 26. Nie otrzymałam żadnego bonusu, co robić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgłoś reklamację do banku. Jak to robić w poszczególnych bankach, podpowiadam tutaj (opisuję tam też jak to wygląda w Nest Banku).

   Usuń
  2. Dostałam odpowiedź z banku:W odpowiedzi na zgłoszenie z dnia 04.09.2019 r. uprzejmie informuję, że Uczestnik w celu uzyskania prawa do premii w [§ 3 Regulaminu promocji „Nest Konto z wiosennym bonusem 200 zł”] powinien spełnić łącznie poniższe warunki:   zapewnić Wpływ Wynagrodzenia w wysokości minimum 1.000.00 zł na swój Rachunek ROR nie później niż do 31.07.2019 r., oraz

   wykonać co najmniej jedną Operację bezgotówkową Kartą, na łączną kwotę minimum 500zł.   Dodam, że w rozumieniu Regulaminu promocji, Wpływ Wynagrodzenia, jest to suma wpływów na rachunek ROR z tytułu umowy o pracę, renty, emerytury, stypendium lub świadczenia 500+, dokonanego bezpośrednio na rachunek bieżący przez organ wypłacający świadczenie.   Mając na uwadze fakt, iż nie odnotowaliśmy wpływu Pani Wynagrodzenia, warunki promocji nie zostały spełnione.
   Ale ja spełniłam warunki. Czy jeszcze odwoływać się ?

   Usuń
  3. Jak masz faktyczne wynagrodzenie to ich ciśnij. Odwołaj się i postrasz powiadomieniem KNF, UOKIKu i Rzecznika Finansowego.

   Usuń
 27. Czy była już wypłata nagrody 50 zł w drugim miesiącu? Termin był do 20.09.2019. U mnie nic.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czas na wypłatę bank ma do 20. dnia roboczego (czyli do 27.09.).

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Aż tyle do wzięcia za konto osobiste w ING jeszcze nigdy nie było. Do wzięcia czeka gwarantowana premia pieniężna 500 zł. Względem poprzedni...