Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Konto oszczędnościowe w Getin Banku: 3,2% nawet do 400 000 zł (+bonus 50 zł na start)

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

20.05.2019

Konto oszczędnościowe w Getin Banku: 3,2% nawet do 400 000 zł (+bonus 50 zł na start)

Getin Bank odpalił nową edycję promocji, w której daje podwyższone oprocentowanie dla nowych środków na koncie oszczędnościowym.

Konto oszczędnościowe w Getin Banku: 3,2% nawet do 400 000 zł (+bonus 50 zł na start)
Tym razem załapać się można na stawkę 3,2% w skali roku, którą bank gwarantuje na okres 4 miesięcy nawet dla kwoty do 400 000 zł. Z propozycji skorzystać mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci banku. Dla tych pierwszych, którzy dopiero teraz zdecydują się na otwarcie konta, do wzięcia czeka jeszcze gwarantowany bonus 50 zł, który bank wypłaci oprócz odsetek.

[Promocja zakończona. O nowej edycji przeczytasz tutaj: 3% w skali roku dla kwoty do 400 000 zł przez okres 4 miesięcy w Getin Banku.]

Konto oszczędnościowe 3,2% w Getin Banku


Główne cechy promocji oprocentowania dla nowych środków na koncie oszczędnościowym w Getin Banku to:
 • oprocentowanie: 3,2% w skali roku dla kwoty do 400 000 zł (dla nowych środków)
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 122 dni liczone od dnia spełnienia wszystkich warunków promocji, którymi są: 
  • posiadanie lub założenie (jeśli ich jeszcze nie posiadasz) konta osobistego oraz oszczędnościowego, 
  • wyrażenie zgód: "na użycie przez Bank telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, (...) oraz (...) zgodę Uczestnika na otrzymywanie od Banku informacji handlowych drogą elektroniczną (...) oraz (...) równocześnie możliwość prowadzenia marketingu (...)" i brak sprzeciwu na przetwarzanie danych w celach marketingu bezpośredniego banku oraz 
  • (przede wszystkim) wpłacenie pierwszych nowych środków na konto oszczędnościowe w Getin Banku w okresie przystąpienia do oferty (od 20.05. do 16.06.2019 r.). 

W promocji udział biorą wyłącznie indywidualne konta oszczędnościowe. Jeśli dopiero teraz staniesz się klientem Getin Banku, to w praktyce wszystko co wpłacisz na konto oszczędnościowe będzie "nowymi środkami" (jeśli już jesteś klientem Getin Banku, to objaśnienia dotyczące wyliczenia środków objętych promocyjnym oprocentowaniem znajdziesz nieco niżej).


Jeżeli chcesz zgarnąć gwarantowany bonus 50 zł za otwarcie konta osobistego w Getin Banku (bank wypłaci Ci go oprócz odsetek), to koniecznie sprawdź wpis, w którym prześwietlam promocję Getin Banku z bonusem na start (tam znajdziesz również link do wniosku, w którym można podać kod polecenia niezbędny do uzyskania bonusu oraz dowiesz się jak ten kod w prosty sposób zdobyć).

Konto oszczędnościowe w Getin Banku prowadzone jest bezwarunkowo za 0 zł. W danym miesiącu z konta oszczędnościowego wykonać można jeden przelew bez opłat. Drugi i każdy kolejny przelew w tym samym miesiącu kalendarzowym kosztuje 9 zł. Aczkolwiek na to jest pewien sposób - darmowe są bowiem również wypłaty (bez limitów) z konta oszczędnościowego, które bezpośrednio zasilają lokatę zakładaną w Getin Banku (gdy we wniosku o lokatę wskażesz konto oszczędnościowe jako rachunek do zasilenia lokaty).

Konto Proste Zasady. Posiadanie lub założenie konta osobistego w Getin Banku jest niezbędne by załapać się na promocyjne oprocentowanie 3,2% w skali roku na koncie oszczędnościowym - szczegółowo omawiam je we wpisie opisującym Konto Proste Zasady w Getin Banku.

I to tyle jeśli chodzi o informacje dla nowych klientów. Teraz czas na objaśnienia dla tych, którzy już korzystają z konta/kont w Getin Banku i zamierzają uzyskać podwyższone oprocentowanie.

Jak wyliczyć nowe środki w Getin Banku? 


O załapaniu się na promocję oprocentowania decyduje kilka warunków.

Aktualnie dostępnej, 20. edycji promocji nie można łączyć się z poprzednimi edycjami, więc nie da się jednocześnie korzystać z nowej oraz jeszcze z którejś z poprzednich edycji (co mogłoby mieć miejsce zważywszy na to, że niektóre z wcześniejszych promocji dawały promocyjne oprocentowanie 3,2% w skali roku nawet na okres 122 czy aż 152 dni). Zwróć też uwagę, że:
"Z niniejszej Oferty nie może skorzystać uczestnik biorący udział w poprzednich edycjach Na nowe środki, któremu w okresie od 20.05.2019 r. do 16.06.2019 r. zakończył się Okres trwania poprzednich edycji Oferty Specjalnej „Na nowe środki”." 

A nowe środki na koncie oszczędnościowym to dla Getin Banku:
"środki na Koncie Oszczędnościowym wpłacone po Dacie Salda początkowego stanowiące nadwyżkę nad Saldem początkowym na Koncie Oszczędnościowym oraz jednocześnie nad Saldem początkowym na Produktach depozytowych" 

Saldo początkowe na potrzeby obecnej promocji wyliczane jest na 14.05.2019 r. I to właśnie na ten konkretny dzień Getin Bank sumuje środki zgromadzone na produktach depozytowych klienta (chodzi tu o rachunki oszczędnościowe, lokaty, rachunki techniczne i IKE w Getin Banku, których jesteś posiadaczem lub współposiadaczem). Środki te trzeba utrzymywać w Getin Banku przez cały czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania na koncie oszczędnościowym, a to co jest nadwyżką, będzie objęte promocyjną stawką oprocentowania.

W sytuacji, gdy posiadasz więcej niż jedno konto oszczędnościowe w Getin Banku, to promocja oprocentowania obejmie wyłącznie najstarszy z tych rachunków, a może być to dowolne konto oszczędnościowe z oferty Getin Banku ("z wyłączeniem Celowych Kont Oszczędnościowych, Kont Oszczędnościowych Skarbonka, Kont Oszczędnościowych Premium, Kont Oszczędnościowych, które uczestniczyły w promocji Family Saver oraz Kont Oszczędnościowych, które Bank wprowadzi do oferty w Okresie przystąpienia do Oferty Specjalnej").

Przydatne dokumenty:

14 komentarzy:

 1. KO na zatrzymanie to 3,3% do 200K na 3 m-ce.

  OdpowiedzUsuń
 2. a gdzie trzeba próbować przelać aby takie było?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma znaczenia. Ma tylko w Idea Banku.

   Usuń
  2. Ma znaczenie czy nie ma?

   Usuń
  3. W Getinie nie ma.

   Usuń
  4. Przy próbie przelewu solidnej kwoty z GNB do Idea wyskakuje oferta KO na zatrzymanie @ 3,3% do 200K maks. na 3 m-ce.

   Usuń
  5. Potwierdzam! Tylko łapcie tę ofertę od razu, bo potem kolejna już jest z niższym oprocentowaniem.

   Usuń
 3. Dostałem dzisiaj 2,9% na 3 miesiące bez górnego limitu

  OdpowiedzUsuń
 4. A jest w Getinie jakaś dobrze oprocentowana lokata/ KO, ale bez konta? Miałam u nich tylko KO, ale bez konta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. https://bankobranie.blogspot.com/2019/05/e-lokata-na-nowe-srodki-w-getin-banku-maj-2019.html

   2,6% na 3 mięsiace.

   Usuń
  2. hmm? Coś godnego polecenia?

   Usuń
 5. Czyli aby skorzystać z kolejnej edycji promocyjnej na nowe środki należy odczekać min. 1 miesiąc?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...