Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Przypomnienie dla korzystających z promocyjnego oprocentowania na koncie oszczędnościowym Profit w Banku Millennium

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

21.05.2019

Przypomnienie dla korzystających z promocyjnego oprocentowania na koncie oszczędnościowym Profit w Banku Millennium

Niniejszy wpis to wpis z kategorii podpowiedzi sprytnych działań dla bankobiorców, które pomagają załapywać się na okazje bankowe.

Przypomnienie dla korzystających z promocyjnego oprocentowania na koncie oszczędnościowym Profit w Banku Millennium
Zbliża się bowiem moment (konkretnie to 25.05.), w którym warto posiadać jak najmniej środków na rachunkach w Banku Millennium, by w ten sposób przygotować się na (miejmy nadzieję) kolejną edycję promocji oprocentowania "dla nowych środków".

💡 Jeśli jeszcze nie jesteś klientem Banku Millennium, sprawdź promocję, w której w łatwy sposób zgarniesz gwarantowany bonus 200 zł na start. Promocja trwa już tylko do poniedziałku (tj. 27.05.2019 r.).
Prosty trick dla dotychczasowych klientów

Konto oszczędnościowe Profit w Banku Millennium już od bardzo długiego czasu jest jednym z najlepszych tego typu kont oferowanych przez banki w Polsce. I nie należy tu patrzeć tylko na samo oprocentowanie (bowiem np. w Getin Banku można uzyskać do 3,5%), ale na powtarzalność i przewidywalność oferty. Dzięki temu nawet obecni klienci Millennium ciągle mogą załapywać się na kolejne promocje oprocentowania. I dzieje się tak mimo faktu, że bank wymaga wpłacania "nowych środków"! W praktyce można bowiem ciągle obrać tą samą kwotą i dla niej uzyskiwać promocyjną stawkę. Kluczowe jest tylko zastosowanie pewnego prostego triku, który to umożliwia.

Kiedy zabrać swoje środki?

Bank Millennium po zakończeniu danej edycji promocji niezwłocznie odpala jej kolejną odsłonę, a wtedy dniem badania salda środków jest dzień poprzedzający start nowej edycji. I ta zasada jest regularnie stosowana, więc pozostaje też nadzieja, że podobnie stanie się tym razem. Nowa edycja powinna wystartować w niedzielę (26.05.2019 r.), a wtedy dniem badania salda środków będzie 25.05.2019 r. (a precyzyjnie rzecz ujmując to stan środków na koniec tego dnia). Jeśli więc myślisz o skorzystaniu z okazji na promocyjne oprocentowanie wynikające z kolejnej edycji, dobrze się do tego przygotować poprzez wypłacenie środków z rachunków w Banku Millennium. Do wyliczania salda bank bierze nie tylko środki na koncie oszczędnościowym, ale również na wszystkich innych rachunkach klienta w Millennium.
💡 O tym jak działa mechanizm wyliczania nowych środków i załapywania się na kolejne odsłony promocyjnego oprocentowania na koncie oszczędnościowym szczegółowo piszę (a nawet rozrysowuję) w instrukcji dla użytkowników konta oszczędnościowego Profit w Banku Millennium.
Uwaga na limit!

O tym chwilowym wycofywaniu środków z Millennium piszę już teraz nie bez przyczyny. Osoby, które posiadają większą sumę środków zgromadzonych na rachunkach w tym banku (powyżej 50 000 zł), muszą bowiem pamiętać o dziennym limicie przelewów zewnętrznych zlecanych w bankowości internetowej. Wynosi on właśnie 50 000 zł, więc przy dysponowaniu środkami np. w wysokości 90 000 zł, przelewy będzie trzeba rozłożyć na 2 dni.

Jak uniknąć kosztów?

Wspomniany dzienny limit przelewów nie dotyczy przelewów między własnymi rachunkami w Banku Millennium. Większe środki z konta oszczędnościowego na swe konto osobiste w tym banku możesz więc przelać od razu. O tym zresztą warto pamiętać, bo jak to zazwyczaj bywa w przypadku przelewów z kont oszczędnościowych, realizacja tylko jednej takiej dyspozycji w miesiącu kalendarzowym jest darmowa, a za każdą kolejną bank pobiera opłatę 7,50 zł (więc z konta oszczędnościowe środki lepiej wypłacić raz, a dobrze).
Jeśli będziesz przelewać większe kwoty z Banku Millennium do innego banku przez kilka dni, to warto też przelewać różne kwoty (np. 50 000 zł jednego dnia, 49 999,99 zł drugiego dnia i 49 999,98 zł następnego). Dlaczego w taki właśnie sposób? Polityka Banku Millennium jest bardzo ostrożnościowa. Gdy dzień po dniu zdarzają się przelewy na taką samą, wysoką kwotę, bank może wstrzymać realizację dyspozycji złożonej elektronicznie, aż do czasu jej telefonicznego potwierdzenia przez Ciebie (konsultanci dzwonią celem upewnienia się, czy to na pewno dyspozycja klienta).
Jakie oprocentowanie?

Aktualna, 13. edycja promocji oprocentowania na Koncie Oszczędnościowym Profit (dostępna jeszcze do 25.05.2019 r.) pozwala załapać się na stawkę 2,7% w skali roku dla kwoty do 100 000 zł, gwarantowaną przez okres 92 dni. Czy nowa edycja przyniesie coś nowego? Dowiemy się w niedzielę.

💡 A gdzie jeszcze obecnie szukać najlepszego oprocentowania? Sprawdź:

Chcesz więcej tricków i informacji o najlepszym oprocentowaniu od Złotówy?

Zapisz się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga. To zero spamu. Zapis na newsletter zajmuje chwilę, podobnie jak rezygnacja (jeśli kiedyś z jakieś przyczyny tak postanowisz).

67 komentarzy:

 1. Hej, mały trick dotyczący limitu przelewów, sam limit nie dotyczy sumy przelewów zrealizowanych danego dnia, a jedynie sumy przelewów zleconych. Aby zmaksymalizować odsetki trzeba rozłożyć na kilka dni zlecanie i np mając 90tys zł chcąc je przelać w piątek planujemy wpierw w środę przelew z przyszłą datą piątkową na 50tys, a następnie w czwartek planujemy znowu z przyszłą datą piątkową przelew na brakujące 40tys. Jedyn czego nie pamiętam to czy wpierw wykonywane są przelewy wewnętrzne czy zewnętrzne, a co za tym idzie na kiedy zaplanować przelew wewnętrzny z konta Profit na ROR. Przy wkocie do 100tys może się wydawać, że ta procedura jest zbędna ale mając już 200tys konieczność rozłożenia tego na 4 dni pokazuje, że ma to sens.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Limit dzienny na przelewy wychodzące to 50K jak by na to nie patrzeć.

   PS. Zabawne, że w oddziale można wypłacić absolutnie dowolną sumę - amok!

   Usuń
  2. Inne bank też ograniczają. Eurobank bodaj 20k, Santander 100k. Nielekko być bogatym.

   Usuń
  3. Limit dotyczy zlecania przelewów, można więc wykonać operacje jak wyżej opisana. Tak samo jest np. w Santanderze (choć tam limity wyższe).

   Co więcej, pierwsze w kolejności idą przelewy wew., więc można całość zaplanować na jeden dzień (piątek). Przetestowane.

   Usuń
  4. Mikołaj, dzięki za ta info!

   Czyli jeśli w środę i w czwartek zrobię dyspozycje przelewu zewnętrznego z ROR, np. na 50K każda, oraz dodatkowo zrobię dyspozycję przelewu wewnętrznego z piątek z KO Profit na ROR to uniknę bezodsetkowego trzymania 50K na ROR przez jeden dzień?

   Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź.

   Usuń
  5. Kolejne badanie salda już wkrótce, tzn. 20-go lipca czyli znowu w sobotę!

   Usuń
 2. Millennium zrobiłby sobie nie lada przysługę likwidując tą pułapkę z dniem badania salda. Powinni po prostu wprowadzić KO o ustalonym oprocentowaniu i basta!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A chciałbyś mieć 1,4%? Wolę raz na 2 miesiące zrobić ten przelew i dzięki temu mieć 2,7%

   Usuń
  2. Chciałbym mieć co najmniej 3% na KO bez pułapek :)

   Usuń
 3. Ta promocja jest odnawiana co 2 miesiące? Ostatnio badane saldo było 30.03

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak mniej więcej. Co 1,5-2 miesiące.

   Usuń
  2. no własnie .chyba pomyłka

   Usuń
  3. Co 1,5-2 mies. są nowe edycje. Ale u każdego okres promocyjnego oprocentowania trwa 92 dni.

   Usuń
 4. A mnie odmówili ostatnio promocyjnego oprocentowania.
  Powód? Przed weekendem badania salda nie wyprowadziłem środków z KO oszczędnościowego ponieważ byłem w końcówce jednej edycji i zaraz po weekendzie miała mi się zaraz rozpocząć kolejna (PRZEDOSTATNIA).
  Jakież było moje zdziwienie, kiedy w połowie tygodnia zamiast kontynuacji 2,7% na KO zobaczyłem oprocentowanie standardowe.
  Reklamacją nic nie wskórałem, że należy mi się jeszcze promocyjne % z zaległej edycji. Pani stwierdziła, że z tamtej (PRZEDOSTNIEJ) edycji wypadłem i obowiązuje mnie już tylko AKTUALNA edycja promocji, a na dzień badania jej salda miałem tam równe 100 T.
  Nie wiem, czy byłem przypadkiem jednostkowym, czy koś jeszcze to spotkało. Skutkowało jednak wyprowadzeniem całości oszczędności do innego banku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W zasadzie to sam sobie 'odmówiłeś' :)

   Usuń
  2. Wszystko zgodnie z regulaminem (nie miałeś nowych środków) - w takich sytuacjach trzeba wycofywać środki zgodnie z sugestiami na blogu.

   Usuń
 5. Jeżeli jestem teraz w promocji 13, oproc. prom. 11-05-2019 - 10-08-2019, to czy dobrze rozumiem, że nie opłaca mi się przelewać teraz środków i lepiej zrobić to pod koniec tej promocji, która teraz ma się pojawić? Czyli jak będzie trwała 2 miesiące to pod koniec lipca?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. Nie.

   Usuń
  2. Dlaczego nie? Jeśli promocja 14 będzie powiedzmy do 27.07, to wystarczy że wyzeruję konto przed 27.07 i po zakończeniu promocji nr 13 w dniu 10.08 wskoczę do promocji nr 15 na 90 dni, czyli do ok 10.11.

   Usuń
 6. 25 w sobotę kończy mi się oprocentowanie z edycji 12. Od niedzieli powinienem wskoczyć na 13 edycję - tą co się kończy właśnie - ponieważ na dzień 30.03 miałem wyzerowane konta. I teraz pytani: faktycznie załączy mi się ta edycja 13 czy wskoczę na 14 (jeśli ona wystartuje i wyzeruję konta przed weekendem). A jeśli włączy mi się 13 to chyba musiałbym mieć w niedzielę jakąś minimalną chociaż sumę na KO, bo jak nie to jak wpłacę w poniedziałek to pewnie przeskoczę od razu na 14?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to 13 edycja już ci się nie włączy, bo ona może się włączyć do 25-go właśnie. Jeśli teraz wyzerujesz konta to od niedzieli będziesz mieć oprocentowanie z edycji 14.

   Usuń
 7. Ostatnio banki coś obniżają % więc obstawiam, że będzie 2,5%. No może 2,6%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Które banki obniżyły ostatnio oprocentowanie na KO?

   Usuń
  2. Póki co Millennium trzyma jeden poziom, choć w świetle obecnej inflacji(+belka) pieniądze zarabiają minimalnie...
   A oprocentowanie tnie Getin - pierwotnie było 3,5%, potem 3,4%, teraz wystartowało 3,2%

   Usuń
  3. Anonimowy 22 maja 2019 11:16
   Przykładowo:
   Alior - Konto Mocno Oszczędnościowe - oprocentowanie promocyjne - z 2,7% na 2,5 %
   Getin - Konto Oszczędnościowe - oprocentowanie promocyjne - z 3,4% na 3,2 %
   ING - Otwarte Konto Oszczędnościowe - oprocentowanie standardowe - z 0,7% na 0,5 %

   Usuń
  4. I to samo dzieje się z lokata. Idea Bank przycina co chwilę choć było 3,5%. Getin ściął lokatę na nowe środki, a w Nest Banku max to już teraz 2,3% na lokacie z wymogiem wpływów wynagrodzenia (!) do Nest.

   Usuń
  5. Obniżka oprocentowania na lokatach w Idea czy GNB nie ma absolutnie nic do rzeczy z rzekomym 'trendem' zniżkowym na rynku.

   Usuń
  6. Anonimowy 22 maja 2019 12:32
   Cyt: "Póki co Millennium trzyma jeden poziom, choć w świetle obecnej inflacji(+belka) pieniądze zarabiają minimalnie..."
   Co za bzdury piszesz, zarabiają minimalnie? Konto Oszczędnościowe na 2,70% przy inflacji 2,20%, to realna strata wartości pieniądza. Aby nie stracić musi być oprocentowane, na co najmniej 2,72%.

   Usuń
  7. Strata miała by miejsce gdyby kasa z konta znikała :)

   Usuń
  8. Anonimowy 24 maja 2019 15:54
   To byłaby strata nominalna (na końcu masz mniej złotówek niż na początku), a @Jerzy napisał o stracie realnej (na końcu masz więcej złotówek, ale możesz za nie kupić mniej niż na początku).

   Usuń
 8. A czy 14 edycja już przypadkiem nie wystartowała, zazębiając się z trzynastą? Po wpisaniu w google "millenium edycja 14" w pierwszym linki wyskakuje mi jej regulamin...

  Zobaczcie:
  https://www.google.com/search?q=millenium+edycja+14&oq=mille&aqs=chrome.0.69i59l3j69i60j69i57j69i60.1461j0j4&client=ms-android-huawei&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chodzi o regulamin będący pierwszym wynikiem wyszukania? To promocja konta walutowego.

   Usuń
  2. Tak masz rację! Dzięki wielkie! Mój błąd.

   Usuń
 9. witam. obecnie jestem w 13 edycji. cała kwote która mam (poprzez triki o których piszecie wyżej) mam na promocyjnym oprocentowaniu juz chyba od 3 edycji. obecnie okres naliczania promocyjnego oprocentowania mam 16.05.19-15.08.19. badanie salda było dnia 30.03.19. czy jesli teraz nie wypłace środków a zakładając że kolejne badanie środków bedzie pod koniec lipca czyli mniej wiecej za dwa miesiące to zalapie sie na kolejna edycje i ciagle te srodki beda promocyjne? czy musze mimo wszystko je teraz wyplacic?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skoro obecne oprocentowanie masz do 15.08 to jest wielce prawdopodobne że w tym czasie zdąży się skończyć 14. edycja i ruszy 15. Wtedy musisz wyzerować konta na ostatni dzień 14. edycji.

   Usuń
  2. Ok dzięki za odpowiedz:-) pozdrawiam

   Usuń
 10. Środki wycofane dzisiaj. Zabawni są, bo na zatrzymanie chcieli mnie zwabić lokatą 2%. Taka pojawiła się na bannerze. Nie wiem jak miałoby mnie to przekonać gdy mam 2,7% na KO?!

  OdpowiedzUsuń
 11. Miałbym jedno małe pytanie, jeżeli dniem badania salda zwykła być sobota, to rozumiem, że w niedzielę rano, a nawet o godzinie np. 00:05, środki mogą już wrócić na konta Mille?

  Pozdrawiam i gratuluję świetnej witryny. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Jednak zanim wpłacisz cokolwiek na KO Profit upewnij się w szczegółach tego konta w bankowości czy oferta nowej edycji jest już aktywna.

   Usuń
  2. a jak chcesz wpłacić zaraz po północy? Przelewy między bankami chodzą w dni robocze.

   Usuń
  3. Przelewy natychmiastowe z wielu banków można realizować niemal 7/24.

   Usuń
  4. Tylko że takie przelewy słono kosztują za nielicznymi wyjątkami.

   Usuń
  5. Ale są banki, w których przelewy natychmiastowe są darmowe i działają 24/7, więc komentarz nic nie wnoszący do tematu. Tym bardziej, że dla Millennium jedyna przerwa w przelewach express elixir w ciągu tygodnia jest w nocy z piątku na sobotę (od 23:00 do 4:00).

   A czy kosztują słono? Odsetki za 1 dzień od 100K wynoszą netto ok. 6zł. W bankach, w których przelewy ekspresowe są płatne, najczęstsza opłata wynosi 5zł. W związku z tym twierdzę, że dla pewnych kwot opłaca się nawet zapłacić za ten przelew.

   Usuń
 12. Ciekawe, że dzień badania salda znowu wyznaczyli na sobotę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To zdecydowanie wygląda na celowe działanie, gdyż nawet natychmiastowy przelew wychodzący robiony dzisiaj i tak będzie miał datę poniedziałkową!

   Usuń
 13. Konto Oszczędnościowe na 2,70% przy inflacji 2,20%, to realna strata wartości pieniądza. Aby nie stracić na wartości, lokata, (KO), musi być oprocentowane na co najmniej 2,72%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skąd masz te dane o inflacji? Mam nadzieję, że nie z GUS :)

   Usuń
 14. Uwaga. Millenium wymyslil sobie, ze wycofanie z promocji odbywa sie w ciagu 1 dnia roboczego. Moim zdaniem tego wczesniej nie bylo i nie ma nigdzie mowy w regulaminie promocji. Wycofalem udzial, ale teraz zastanawiam sie, co dalej robic, jesli starej promocji nie wylacza dzis. Zostaje oczywiscie reklamacja, ale wiadomo jak to bywa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A czemu wycofałeś swój udział w promocji?

   Usuń
 15. Zastanawiam się z jakiego powodu jest tutaj taki rejwach o KO dające jedynie 2,7% i to tylko do kwoty maks. 100K, których nie da się nawet wypłacić jednym przelewem, co niestety trzeba robić regularnie ze względu na pułapkę z 'nowymi środkami' ... przedziwne.

  Ja traktuje je jedynie jako pomocnicze do KO w Getin, po tym gdy zamknąłem konto w Optima.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo nigdzie nie masz takiego poziomu oprocentowania nieprzerwanie już przez tak długi okres?! W Getinie jak ci się skończy promocja dla nowych środków to będzie słabo.

   Usuń
  2. E tam nigdzie. W Santanderze jeszcze przez miesiąc działa - do 29 czerwca, przez grubo ponad rok rok 2,7% do 100K (najpierw od marca'18 do lipca'18 konto mobilne do 100K na 2,7% (nic nie trzeba było robić) a od sierpnia'18 udostępnili 5 x konto systematyczne na 2,7%, i po ustawieniu przelewu comiesięcznego na 20zł też nie trzeba robić NIC, i też 2,7% do 100K aż do końca czerwca. A obstawiam, że przedłużą

   Usuń
  3. Ja wciąż mam w Getin KO na 3,5% z oferty na 5 m-cy!

   Usuń
  4. No właśnie. Przez 5 m-cy, a później spadnie jakoś do 0,x no góra 1,x%. A szybko nie wejdziesz w nową promocję dla nowych środków. Millenium systematycznie daje 2,7%.

   Usuń
 16. Jeśli dopiero dziś wykonam przelew to wystarczy czy już za późno?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może tak być. Liczy się saldo na koniec dnia.

   Usuń
  2. Najpewniej tak. Założę się, że w historii operacji widać datę przelewu z poniedziałku, tj. 27-go.

   Usuń
 17. Wczoraj przystąpiłem do 13. edycji poprzez zasilenie KO Profit 2 groszami. Oznacza to, że do 23-08-2019 mam 2,7% - jutro się okaże czy to był dobry ruch :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie będzie dobry. Obawiam się, że % spadnie

   Usuń
 18. Wszystko zostało po staremu. 2,7% na 3 mies. do 100k

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Promocja trwa od 26 maja do 20 lipca 2019 r.

   Usuń
 19. Wyzerowałam oba konta w Millenium. W aplikacji nadal pokazuje mi, że biorę udział w 12 edycji promocji. Czy jeśli jutro wpłacę nowe środki to powinnam automatycznie przystąpić do edycji 14?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak teraz wpłacisz środki to nadal będziesz mieć oprocentowanie z 12. edycji. Aż do upływu 92 dni od p-wszej wpłaty nowych środków w tamtej edycji. A dzięki zerowaniu kont na 25.05. zaraz po tym jak skończy Ci się oprocentowanie z 12. edycji Twe środki od kolejnego dnia będą już objęte stawką z 14. edycji. Znów na 92 dni.

   Usuń
 20. Mam pytanie czy wiadomo kiedy teraz będzie badanie sald w Millenium? Mam KO jeszcze z poprzedniej promocji (kończy się 19.07) i tam trochę straciłam, bo przegapiłam badanie sald i stare środki są na to minimalne oprocentowanie. Nie chciałabym popełnić tego błędu drugi raz. Pytanie jeszcze czy jak wypłacę kasę nie na koniec miesiąca, tylko w trakcie, to czy za tę część też wypłacą mi odsetki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Badanie salda powinno być 20.07. Będę jeszcze o tym przypominać na blogu. Odsetki dostaniesz na koniec miesiąca, nawet jeśli wcześniej środki wypłacisz.

   Usuń
 21. Moje pytanie do znawców tematu-ja dopiero jestem w swojej drugiej edycji(14 edycja promocji)
  Mój okres promocyjnego oprocentowania to 07.06-06.09.2019.
  i teraz pytanie-czy wycofywać teraz w lipcu,czy odpuścić i wtedy ten czas od 07.09 do hipotetycznej 16 edycji pozostać na standardowym oprocentowaniu? jakie są Wasze doświadczenia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wycofaj. Bo pewnie jeszcze kolejna edycja będzie dopiero od 28.09 - szkoda okresu między 6, a 28. Ponad 3 tyg. byłyby na słabym oproc.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...