Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Bonus 50 zł za Konto Proste Zasady w Getin Banku + do 500 zł za polecenia + do 3,5% dla oszczędności

650 zł + 7% od mBanku625 zł od BNP Paribas800 zł za kartę Pekao

Bądź na bieżąco. Korzystaj z bezpłatnego newslettera

1.05.2019

Bonus 50 zł za Konto Proste Zasady w Getin Banku + do 500 zł za polecenia + do 3,5% dla oszczędności

Getin Bank odpalił 4. edycję programu "Polecam Proste Zasady". W tej promocji bank premiuje otwarcie konta, jak i jego polecenia.


Program "Polecam Proste Zasady" w Getin BankuZachętą do otwarcia konta w Getin Banku jest jednak nie tylko bonus 50 zł, który da się zgarnąć w łatwy sposób. Oprócz tego można bowiem załapać się na promocyjne oprocentowanie (nawet do 3,5%) dla oszczędności.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualne promocje w Getin Banku.]


Program poleceń "Polecam Proste Zasady"


Dla kogo promocja? Jak to bywa w programach poleceń, tak i tutaj wyróżnić należy dwie grupy uczestników. To osoby polecane (które dopiero założą konto w Getin Banku), jak i osoby polecające (które taki rachunek już posiadają).

Osoba polecana to dla banku osoba pełnoletnia, która od dnia 30.04.2019 r. nie posiadała konta osobistego w Getin Banku  (uwielbiam tak krótkie okresy wykluczenia!). Ewentualne posiadanie innych produktów Getin Banku nie wyklucza z udziału w promocji "Polecam Proste Zasady".

Z kolei polecającym może być osoba pełnoletnia, która posiada konto osobiste w Getin Banku (posiadanie innych produktów niż konto osobiste nie uprawnia do polecania).

Zasady programu "Polecam Proste Zasady". By założyć konto w ramach promocji i zgarnąć gwarantowany bonus 50 zł na start:
 • złóż wniosek o Konto Proste Zasady, podając w nim kod polecenia od obecnego klienta Getin Banku i zawrzyj umowę z bankiem (konto musi być aktywowane najpóźniej do 31.07.2019 r.); jeśli nie posiadasz kodu polecenia możesz go uzyskać tutaj
 • nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych w celach marketingowych banku, a także wyraź zgody na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną, poprzez e-mail, bankowość internetową i telefon w tym SMS, na możliwość prowadzenia marketingu oraz na przekazanie przez bank obecnemu klientowi informacji objętych tajemnicą bankową niezbędnych do uzyskania nagrody (chodzi tu wyłącznie o to, że bank wypłacając premię za polecenie w praktyce zdradza, że polecona osoba założyła konto - co jest podstawą wypłaty premii - więc taka formalna zgoda jest niezbędna); 
 • w każdym z trzech pełnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu aktywacji Twego konta w Getin Banku, zapewnij jednorazowy wpływ w wysokości min. 1 000 zł (musi to być przelew z konta w innym banku lub z konta firmowego prowadzonego przez Getin Bank; wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta, więc nie ma konieczności ich utrzymywania przez jakikolwiek określony czas - w dowolnej chwili możesz część lub całość środków wydać, przelać lub wypłacić). Najprostszym sposobem na spełnienie tego warunku będzie wykonanie przelewu z własnego konta w innym banku.

Wypłata nagród. Bonusy dla osoby poleconej i polecającej mają być wypłacone do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia powyższych warunków. Do dnia tej wypłaty ani polecający, ani polecony nie mogą zamknąć konta, a także wypowiedzieć umowy z bankiem. 

Przykładowo więc: jeśli konto zostanie założone w maju, to polecony musi zapewnić wpływy w czerwcu, lipcu i sierpniu, a bonusy (dla poleconego i dla polecającego) wpłyną do końca września (doświadczenie z poprzednich edycji tej promocji pozwala mieć jednak nadzieję, że z wypłatą premii Getin Bank nie czeka do ostatniej chwili). 

Gdzie podać kod polecenia? Kod należy wprowadzić na drugim etapie składania wniosku, wpisując go w polu "Kod polecenia" (znajdującym się pod oświadczeniami):

[Aktualizacja: od 1.06.2019 r. w Getin Banku dostępna jest jeszcze jedna promocja dla osób zakładających konto. Do wzięcia są 2 bilety do kina, a warunek do spełnienia jest bardzo prosty. Aczkolwiek okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta osobistego w Getin Banku jest nieco dłuższy, bo na promocję z biletami do kina łapią się tylko ci, którzy konta nie posiadali w tym banku od 1.06.2018 r. By uzyskać 2 bilety do kina (Cinema City lub Helios) wystarczy jedynie:
 • w okresie promocji (od 1.06. do 31.08.2019 r.) zawrzeć umowę o Konto Proste Zasady w Getin Banku oraz
 • najpóźniej do końca drugiego pełnego miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy o konto wykonać min. jeden przelew w bankowości internetowej lub mobilnej na rachunek prowadzony w innym banku (przelewy na rachunki uczestnika promocji nie będą uwzględniane).

I to tyle. Nagrodę bank prześle Ci wiadomością w bankowości internetowej i mobilnej w ciągu 7 dni roboczych od spełnienia powyższych warunków promocji. Do momentu otrzymania voucherów, posiadaj aktywne konto w Getin Banku. 

Trzeba jedynie pamiętać, że Getin Bank przygotował ograniczoną pulę 20 000 nagród (w postaci 2 biletów każda) dla osób, które jako pierwsze spełnią proste warunki promocji. Akcja z biletami może więc zakończyć się wcześniej. Promocja z bonusem 50 zł za otwarcie konta na szczęście nie jest limitowana.]


Jak zarobić na polecaniu konta? By polecać konto przystąp do programu "Polecam Proste Zasady - edycja IV" i wygeneruj kod poleceń (po zalogowaniu do bankowości: "Oferty i wnioski" => "Program poleceń"). Jako osoba polecająca musisz też mieć wyrażone zgody na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną oraz nie zgłaszać sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych w celach marketingowych banku.

Kody poleceń z poprzednich (I, II i III) edycji programu "Polecam Proste Zasady" są już nieaktualne. Twój kod polecenia osoba polecona musi wpisać we wniosku o konto.

Za skuteczne polecenie, a więc takie gdy polecona osoba spełni swe warunki uzyskania bonusu 50 zł, osoba polecająca zdobędzie bonus 100 zł. Z poleceń maksymalnie można uzyskać 500 zł. Akcja "Polecam Proste Zasady" ma być dostępna do 31.07.2019 r. (to czas, w którym będzie możliwe przystąpienie do programu poleceń, jak i otwarcie i aktywowanie konta przez poleconego).

Lokaty i konto oszczędnościowe w Getin Banku


Już na wstępie wspomniałem, że zachętą do skorzystania z konta w Getin Banku jest nie tylko sam bonus na start za otwarcie konta, ale też oferta dla oszczędzających. A do wyboru są:
 • konto oszczędnościowe 3,5% przez 12 miesięcy (promocja "Bonus dla aktywnych") - z tej propozycji skorzystać mogą osoby zakładające konto osobiste, które takowego rachunku w Getin Banku nie posiadały od 11.05.2017 r.; na promocję załapać się można najpóźniej do 31.08.2019 r.;
 • Lokata Mobilna 3% - to 3-miesięczny depozyt dostępny dla kwoty od 500 do 10 000 zł - założyć go można za pomocą aplikacji mobilnej (dostępnej na urządzenia z oprogramowaniem Android i iOS);
 • konto oszczędnościowe 3% przez 4 miesiące - to propozycja dla osób, które wpłacają "nowe środki" (a więc nie tylko nowi, ale i obecni klienci; jednak gdy dopiero staniesz się klientem banku, to warunek wpłacenia nowych środków w praktyce spełnisz z automatu);


Ile kosztuje Konto Proste Zasady?


Tak jak już sugerować może nazwa konta, tak faktycznie główne cechy konta są proste i klarowne:
 • 0/8 zł za prowadzenie konta - opłata miesięczna nie jest pobierana, jeżeli zostanie spełniony jeden z poniższych warunków:
  • (I) w poprzednim miesiącu wykonasz co najmniej jedną płatność (na dowolną kwotę) kartą wydaną do konta lub BLIKiem lub 
  • (II) posiadacz konta nie ukończył 26. roku życia; 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej; 
 • 0 zł za wydanie i użytkowanie karty wydawanej do konta; 
 • 0 zł za wypłatę gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce (bez względu na to, do jakiego banku bądź instytucji należy urządzenie)

Bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami bankowymi. Zapisz się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga. To zero spamu, a jedynie powiadomienia o nowych wpisach, które wysyłam do dwóch razy w tygodniu.
Przydatne dokumenty: 

46 komentarzy:

 1. Czy muszę zamawiać kartę do konta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, nie musisz ale wtedy aby spełnić warunek bezpłatności konta pozostanie tylko płatność BLIK.
   Jeżeli jako posiadacz konta nie ukończyłeś 26 roku życia, konto jest za darmo.

   Usuń
  2. Nie zaszkodzi bo karta jest za darmo. A pomoże ci w uniknięciu opłaty za konto. Wystarczy 1 transakcja miesięcznie nawet na jakąś drobną kwotę.

   Usuń
  3. BLIK działa tylko w Polsce, więc gdyby ktoś planował wyjazd na dłużej niż miesiąc, to rozsądniej jest mieć kartę :)

   Usuń
 2. Otwarcie konta przez kuriera czy przelewem ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Nowy Klient może przystąpić do promocji w Placówce Banku, Placówce Franczyzowej, na Infolinii oraz w Bankowości Internetowej."

   W dwóch ostatnich przypadkach, tylko kurier. Dwa pierwsze, wiadomo.

   Usuń
  2. Kurier. Przywozi od razu kartę.

   Usuń
 3. Dzięki za szybką odpowiedź z kodem polecenia. Wniosek złożony.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam wyrażone poniższe dwie zgody marketingowe. Czy są one wystarczające do udziału w programie poleceń?

  1. Zgoda na marketing SMS i telefoniczny Banku

  Wyrażam zgodę na marketing bezpośredni Banku przy użyciu automatycznych systemów wywołujących i telekomunikacyjnych urządzeń końcowych zgodnie z art.172 ustawy z dnia 16 lipca 2004r. Prawo telekomunikacyjne, poprzez SMS i telefon.

  2. Zgoda na marketing elektroniczny Banku

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie z Banku informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, poprzez e-mail i w bankowości internetowej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te są wymagane. Nie trzeba wyrażać zgód na podmiotów powiązanych, współpracujących i z grupy kapitałowej.

   Usuń
  2. Do mnie dzwonił konsultant. Widział że jest podany kod we wniosku więc sam od siebie sprawdził czy mam wyrażone potrzebne zgody. Plus za to że tego pilnują.

   Usuń
  3. Tak. Też miałem tak samo. Fajnie że tego dogladają w interesie klienta. Podobnie coś podobnego spotkało mnie w Millennium.

   Usuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam problem. Zapomniałam wykonać płatność na kwiecień i zapłaciłam 8zł. Moje pytanie: czy jak już wykonałam płatność w maju to w czerwcu znowu mi pobierze 8zł? Czy normalnie nadal za darmo?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W czerwcu już opłaty nie będzie.

   Usuń
 7. Poleciał wniosek z Twoim kodem, nie zamykaj konta Złotówa :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Czy wniosek z kodem polecenia trzeba wysyłać przez internet i podpisywać u kuriera, czy wystarczy iść do banku i tam na miejscu przy zakładaniu konta podać kod polecenia?

  OdpowiedzUsuń
 9. Można skorzystać z lokaty mobilnej i konta oszczędnościowego na 3.5%? Czy też grzeba wybrać jedno z powyższych?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można skorzystać. O ile 3,5% na koncie oszczędnościowym jest dla nowych klientów, o tyle lokatę mobilną mogą założyć wszyscy (zarówno nowi, jak i obecni klienci).

   Usuń
 10. Umowę kurierowi podpisałem 31.05. Czy pierwszą wpłatę na konto muszę wykonać jeszcze w czerwcu czy datę wejścia umowy liczy sie od dnia aktywacji konta i wpłatę bedę mógł zrobić dopiero w lipcu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nikt nie odpowiedział a mam to samo

   Usuń
  2. Właśnie przed chwilą dzwoniłem na infolinię i obowiązuje data AKTYWACJI. Ja mam datę otwarcia konta 28.06, ale kurier był już w lipcu i wpłat tego tysiąca mogę zacząć dokonywać dopiero od sierpnia. Pozdrawiam

   Usuń
  3. To duże ryzyko ufać ustnej (!) odpowiedzi na infolinii, więc dla pewności zaczął bym wpłacać w lipcu.

   Usuń
  4. I oczywiście chodzi o aktywację przez bank a nie przez klienta. To wyjaśniałem też.

   PS. Jak w lipcu zrobisz wpłatę to nie zaszkodzi.

   Usuń
  5. VI. ZASADY I WARUNKI PROMOCJI
   1. Nowy Klient w każdym z trzech pierwszych pełnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu aktywacji Konta Osobistego, zapewni jednorazowy wpływ na nowo otwarte Konto Osobiste Proste Zasady lub Konto Osobiste Noble w wysokości co najmniej 1000 zł z rachunku w innym banku lub z konta firmowego prowadzonego przez Getin Noble Bank.
   Chyba jednak wystarczy sierpień, mam nadzieję...

   Usuń
 11. Przepraszam, ale nie bardzo rozumiem tego zdania o karencji. Jeżeli zamknęłam konto w lutym tego roku, to łapię się na promocję z poleceniem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to możesz założyć konto i zgarniesz 5 dyszek. Konta wystarczy nie posiadać od 30.04.2019

   Usuń
 12. Dziękuję bardzo za dobrą wiadomość!

  OdpowiedzUsuń
 13. Od dzisiaj lokata mobilna na 3%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wciąż tylko 20K, tak?

   Usuń
  2. Mobilna jest już na max 10k. Zmienili górny limit jeszcze przed obniżeniem oprocentowania.

   Usuń
 14. Taryfa iolat i prowizji. Zmienia sie od wrzesnia bodaj. Analizowal ktos czy nie wzrosna koszty bbslugi konta i karty ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bez zmian.

   Usuń
  2. Dzieki za odpowiedz. Niektore Banki np. Nest (wczoraj przeslal mailem informacje) od razu pisza ze zmiana tabel nie wplywa na kosazty obslugi konta klienta. W przypadku Getin walneli tylko kilka linkow i plikow pdf ale przebrnac przez to wszystko to dobra godzina

   Usuń
  3. Uprzejmie informujemy, że od 14 września 2019 roku wprowadzamy zmiany w następujących dokumentach:

   - „Regulamin rachunków bankowych, kart debetowych oraz usługi bankowości elektronicznej i usługi bankowości telefonicznej w Getin Noble Bank S.A. dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej”,
   - „Tabela opłat i prowizji Getin Noble Banku S.A. dla Klientów Indywidualnych. Rachunki płatnicze w zł i innych walutach, Lokaty i Kredyt w rachunku płatniczym”,
   - „Tabela opłat i prowizji Getin Noble Banku S.A. dla Klientów Indywidualnych. Rachunki płatnicze w zł i innych walutach wycofane ze sprzedaży”.

   Usuń
  4. Większość banków zapowiada teraz zmiany regulaminów i cenników ale zmiany nie dot. stricte opłat. Wszystko przez wdrożenia postanowień Dyrektywy PSD II. Wejdzie przede wszystkim silne uwierzytelnienie klienta czyli dwuczynnikowa weryfikacja klienta.

   Usuń
 15. W czerwcu założyłem konto w GB. Na oszczędnościowe wpłaciłem 10.000zł. Rozumie, że ono przez 12 miesięcy będzie oprocentowane na 3,5%.
  A co z nadwyżką jak wpłace ? To co bedzie ponad 10.000zł będzie oprocentowane na 3 % przez 4 miesiące ?
  Czyli krótko - mając tam teraz 20.000zł to 10.000zł mam na 3,5% przez rok czasu, a drugie 10.000zł na 3% przez 4 miesiące ?
  Rozumie że w każdym momencie moge wpłacić na konto dodatkowe wolne środki i dalej to będzie na 3%

  OdpowiedzUsuń
 16. Dzień dobry! Dziś przyszedł przelew z bonusem. Nie czekają do końca i wypłacają szybciej niż mowa w regulaminie.

  OdpowiedzUsuń
 17. u mnie też premia i za otwarcie i dla polecającego :)

  OdpowiedzUsuń
 18. "Dziekujemy za udzial w promocji Polecam Proste Zasady, na Twoje konto wyplacilismy nagrode. Pozdrawiamy, Getin Bank."

  Dziś taki sms. A tymczasem kasa na koncie już wczoraj.

  OdpowiedzUsuń
 19. A ja dostałam nagrodę za polecanie ale nie dostałam swojego 50 zł :-( Czekam może jeszcze przyjdzie - dziwne

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teoretycznie mają czas do końca miesiąca. Ale zawsze wypłacają wcześniej. U mnie już 2 x za otwarcie i 4 x polecenia. Nigdy jakoś nie zwlekali więc polecałbym napisać reklamację.

   Usuń
  2. U mnie jest nagroda za otwarcie ale nie przyszła premia dla polecającego do chlopaka

   Usuń
 20. czy ktoś nie dostał premii za polecenie? miałam kod polecenia od chłopaka, ja dostałam 50zł a on nie dostał swojego 100.. dzisiaj idzie reklamacja

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W tym miesiącu to raczej jeszcze nie wypłacili. W zeszłym premia była 10.09.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Hit! 650 zł w bonusach za eKonto osobiste w mBanku + 7% dla oszczędności

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia 450 zł (do...