Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Konto oszczędnościowe Profit: 2,7% od Banku Millennium dla "nowych" środków (14. edycja)

⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto720 zł od mBanku600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

26.05.2019

Konto oszczędnościowe Profit: 2,7% od Banku Millennium dla "nowych" środków (14. edycja)

Zgodnie z oczekiwaniami Bank Millennium odpalił kolejną edycję promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym.

Konto oszczędnościowe Profit: 2,7% od Banku Millennium dla "nowych" środków (14. edycja)
Konto Oszczędnościowe Profit w Banku Millennium wyróżnia się możliwością korzystania z promocyjnego oprocentowania nie tylko incydentalnie (w ramach pojedynczych promocji, które w innych bankach zazwyczaj są kierowane do nowych klientów), ale w sposób ciągły i przewidywalny. Warunki się nie zmieniły - to ciągle 2,7% w skali roku dla kwoty do 100 000 zł, gwarantowane przez 92 dni.

[Promocja zakończona - o nowej edycji promocji oprocentowania dla nowych środków w Banku Millennium przeczytasz tutaj.]

By móc się łapać na kolejne promocje oprocentowania, wystarczy jeden prosty trik, który polega na wycofaniu środków ze swych rachunków w Banku Millennium na jeden wskazany dzień (ostatnio był to 25.05.2019 r.). To sprawia, że można cieszyć się promocyjnym oprocentowaniem z edycji na edycję, choć za każdym razem wymagane jest wpłacenie "nowych środków". De facto obracać można ciągle tymi samymi. Więcej na ten temat przeczytasz w mym poradnikowym wpisie: Instrukcja obsługi konta oszczędnościowego Profit w Banku Millennium. Czyli jak rolować "nowe środki", by ciągle posiadać promocyjne oprocentowanie?

Osobom korzystającym z Konta Oszczędnościowego Profit kilka dni temu przypomniałem na blogu o tym, że warto przygotować się do kolejnej odsłony promocji. I przewidywany scenariusz ponownie się ziścił. Warunki uczestnictwa w 14. edycji promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym Profit w Banku Millennium są takie same, jak w poprzednich edycjach. A główne cechy obecnej propozycji to:
 • oprocentowanie: 2,7% w skali roku dla "nowych środków";
 • maksymalna kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem: 100 000 zł; nadwyżka ponad tę kwotę objęta będzie oprocentowaniem w wysokości 1,4% w skali roku; 
 • czym są "nowe środki"? To nadwyżka ponad saldo środków klienta zgromadzonych na koniec dnia 25.05.2019 r. (pod uwagę wziąć należy środki zgromadzone na koncie osobistym, rachunkach technicznych, oszczędnościowych oraz lokatach - także strukturyzowanych);
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 92 dni od momentu pierwszej wpłaty (tudzież wykrycia przez bank) "nowych środków" (w okresie promocji) na koncie oszczędnościowym;  
 • czas dostępności oferty: od 26.05. do 20.07.2019 r. (to ostateczny termin, w którym możesz uruchomić promocję poprzez wpłacenie pierwszych "nowych środków" na konto oszczędnościowe; bez względu na to, czy środki wpłacisz teraz, czy dopiero pod koniec promocji, czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania będzie taki sam, a więc przez 92 dni). 

Uzyskanie promocyjnego oprocentowania na koncie oszczędnościowym Profit wymaga posiadania (lub otwarcia) konta osobistego w Banku Millennium. Dla nowych klientów, którzy dopiero teraz zdecydują się na konto oszczędnościowe (i konto osobiste, jeśli jeszcze go nie mają), każda wpłacona kwota będzie "nowymi środkami". Jeżeli jednak jesteś już klientem tego banku od dłuższego czasu, konieczne będzie sprawdzenie salda środków na Twych rachunkach z końca 25.05.2019 r. Promocyjne oprocentowane będzie bowiem obowiązywać wyłącznie dla nadwyżki środków ponad wspomniane saldo.

Przypomnę, że choć kolejne promocje oprocentowania na koncie oszczędnościowym Profit niezmiennie wymagają wpłacania "nowych środków", a i w regulaminie znajduje się zapis "Można korzystać tylko z jednej Promocji na danym Koncie Oszczędnościowym Profit w tym samym czasie", to przy odpowiedniej taktyce można korzystać z kolejnych edycji (jedna po drugiej). I jest to możliwe przy lokowaniu nawet tej samej kwoty. Zastosować trzeba jednak prosty trik, który polega na tym, że środki z kont w Millennium wycofane są na odpowiedni moment (to pozwala do nowej promocji podchodzić z najkorzystniejszym saldem środków).

Konto oszczędnościowe Profit - prześwietlenie oferty


Konto oszczędnościowe Profit prowadzone jest za 0 zł bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków. W każdym miesiącu kalendarzowym bezpłatna jest tylko jedna (pierwsza) wypłata/przelew z konta oszczędnościowego. Za drugą i każdą kolejną operację w tym samym miesiącu kalendarzowym opłata wynosi 7,50 zł.

Jeśli planujesz wpłacić kwotę powyżej 50 000 zł, pamiętaj, że w Banku Millennium obowiązuje dzienny limit przelewów zlecanych za pośrednictwem bankowości internetowej. Wynosi on właśnie 50 000 zł, więc w przypadku posiadania większych sum i chęci ich przelania do innego banku, transakcje będzie trzeba rozłożyć na więcej niż jeden dzień.


Przydatne dokumenty:

26 komentarzy:

 1. Kolejna edycja bez zmiany oprocentowania. Niestety pułapka z dniem badania salda wciąż obowiązuje - Millennium zrobiłby sobie nie lada przysługę likwidując tą pułapkę, zwłaszcza ze zazwyczaj saldo w sobotę oraz limit przelewów wychodzących to 50K co jest 2-krotnie mniej niż limit na KO Profit z premiowym oprocentowaniem. Powinni po prostu wprowadzić KO o ustalonym oprocentowaniu i basta!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W poprzedniej edycji dzień badania salda nie dość, że był również w sobotę 30. marca, to na dodatek w dniu wypłacania odsetek za KO - ewidentnie celowe działanie!

   Usuń
 2. Środki wycofane już 24.05, ale odstąpienie od 13 promocji zostanie potwierdzone dopiero w ciągu 2 dni roboczych, czyli najwcześniej w poniedziałek. Czy w tej sytuacji po potwierdzeniu odstąpienia od promocji, mogę przystąpić do edycji 14?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A po co rezygnowałeś z tamtej edycji?

   Tak, będziesz mieć 14.edycje od wpłaty kasy na KO Profit.

   Usuń
  2. Bez rezygnacji po wycofaniu środków i ponownej wpłacie nadal bym był w 13 edycji. Na razie czekam na potwierdzenie odstąpienia i wtedy wpłacam.

   Usuń
  3. No tak, ale wystarczyło wycofać środki, rezygnacja z 13 edycji była niepotrzebna. Po prostu po ponownej wpłacie liczyłoby ci dalej 13 edycję do 92 dni, a potem włączyłoby ci się 92 dni z 14 edycji.

   Usuń
  4. A to nie wiedziałem, dzięki:)

   Usuń
 3. Czy dziś przelew natychmiastowy przejdzie z Santandera?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Działają. Zrobione.

   Usuń
  2. Przelewy natychmiastowe działają ale tylko te max. 5k. Te max. 20k niestety na szaro.

   Usuń
  3. Podobnie w Nest tylko 5K, ale w Alior i GNB nie ma tego problemu.

   Usuń
  4. Ale wszędzie tam przelewy płatne, więc limitowanie tym bardziej bez sensu.

   Usuń
  5. Powodem tego zamieszania jest pułapka z dniem badania salda w Millennium.

   Usuń
 4. Wypłaciłam pieniądze 25.05, tylko że na moim koncie nadal jest informacja, że korzystam z 13 edycji promocji. Okres naliczania promocyjnego oprocentowania 10-05-2019 - 09-08-2019; Salda z dnia badania dla Promocji, w której bierzesz udział - 30-03-2019. Co w takim przypadku zrobić? Po wpłaceniu dziś pieniędzy pewnie nadal będzie naliczało jako stare środki...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli ponownie wpłacisz kasę na KO Profit, to będziesz miał 2,7% do 9. sierpnia - całkiem nieźle :)

   Usuń
  2. Czy aby na pewno? Skoro jest brane pod uwagę saldo z 30 marca, to raczej wpłacenie tej samej kwoty będzie liczone jako stare środki???

   Usuń
  3. Tak, bankowo tak będzie. Wyzerowanie kont w dniu 25 maja (dzień badania salda do 14. edycji) to inwestycja na przyszłość :)

   Millennium całkiem niepotrzebnie komplikuje życie swoim klientom ta pułapką z badaniem salda - tyle w temacie!

   Usuń
  4. Inna pułapka, o której Złotówa z jakichś powodów tutaj nigdy nie pisze, to 'martwe' godziny na przelewy między rachunkami ROR -->KO i odwrotnie. Otóż w godzinach 21:30 - 6:00 w Millennium nie działają przelewy wewnętrzne (nakładana jest blokada!) mimo że w momencie przelewu w tych godzinach pojawia się błędna info o natychmiastowym trybie przelewu!

   Tłumaczą to koniecznością wewnątrz-bankowego przetwarzania danych. Jak by na to nie patrzeć, to nie kminię co ma to przetwarzanie danych do nakładania blokad na tak proste operacje jak przelewy pomiędzy rachunkami? Nigdy o czymś równie idiotycznym nie słyszałem!

   Usuń
  5. Takie martwe godziny są też w innych bankach. Santander, BNP Paribas na pewno.

   Usuń
  6. Istotnie, co ma tzw. 'przetwarzanie danych' do nakładania blokad na przelewy własne pomiędzy rachunkami tego samego klienta?

   Usuń
 5. Niestety, pieniądze przelane i nadal 13 edycja, środki oprocentowane standardowo :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No i prawidłowo jeśli z 13. edycji bo będziesz je mieć tak długo aż miną 92 od p-wszej wpłaty nowych środków w 13. edycji. Jak miną 92 dni to ci się przełączy na 14. edycję o ile wycofałeś środki na 25-go maja

   Usuń
 6. A czy jest jakiś okres lojalnościowy?? Przy zakładaniu konta

  OdpowiedzUsuń
 7. kilka dni tamu wpłaciłem środki na KO Profit. Jeżeli dobrze zrozumiałem mechanizm działania to w moim przypadku nie ma potrzeby abym rolował środki przy najbliższym badaniu wysokości salda pod koniec Lipca, gdyż o ile a dalszym ciągu nic się nie zmieni i tak załapię się na kolejne badanie za 2 miesiące, dobrze kombinuję?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej nie, bo twoje 92 dni z 2,7% skończy się pewnie już w 16. edycji. Kasę wycofaj na ostatni dzień 15. edycji.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...