Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Rekordowe 1250 zł do wzięcia za Firmowe Konto Godne Polecenia w Santander Bank Polska

⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto720 zł od mBanku600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

9.11.2020

Rekordowe 1250 zł do wzięcia za Firmowe Konto Godne Polecenia w Santander Bank Polska

Wystartowała nowa, już kolejna promocja konta w Santander Banku dla osób prowadzących działalność gospodarczą.

Premia do 1250 zł za konto firmowe w Santander Banku
Do wzięcia czeka gwarantowana premia pieniężna 250 zł na start. A to oznacza okazję na kumulację, bo akcja łączy się z inną promocją banku i w ten sposób łącznie można zgarnąć nawet 1250 zł!

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje dla osób prowadzących działalność gospodarczą.]

O ile promocja z bonusami do 1000 zł dla osób otwierających konto firmowe w Santander Bank Polska dostępna jest od jakiegoś czasu (i oczywiście opisywałem ją już na blogu), to akcja z premią 250 zł na start jest nowością. By ułatwić odnalezienie się w kumulacji tych promocji, poniżej opisuję wszystko jednocześnie (i oczywiście omawiam też konto w Santander Banku).
💡 Przy okazji przypomnę, że sporo można zyskać również za założenie konta osobistego w Santander Banku - do wzięcia czeka min. 200 zł. Promocje można połączyć - tzn. można założyć i konto osobiste, i konto firmowe (kolejność nie ma znaczenia), zgarniając gratyfikacje wynikające z wszystkich promocji.

Premia 250 zł na start za konto firmowe w Santander Banku


Dla kogo promocja? Udział wziąć może osoba pełnoletnia, posiadająca polskie obywatelstwo, która prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą i która co najmniej od 1.11.2019 r. nie posiadała (również jako współposiadacz) rachunku bankowego o charakterze rozliczeniowym (czyli konta firmowego) prowadzonego przez Santander Bank Polska, ani nie dysponowała takim rachunkiem (np. jako pełnomocnik).

Ponadto uczestnikiem promocji nie może być osoba, która po 1.11.2019 r. została zarejestrowana jako wnioskodawca o Firmowe Konto Godne Polecenia w Santander Banku i wniosek ten jest procesowany przez bank.

Ewentualne posiadanie konta osobistego (czy innych produktów) w Santander Bank Polska nie wyklucza z poniższych promocji. Trzeba jedynie pamiętać, że wniosek o konto firmowe należy złożyć na stronie promocji, bo wnioski składane np. przez bankowość internetową (jeśli ktoś już do takowej posiada dostęp), nie będą brały udziału w obydwu promocjach jednocześnie.

Nagroda. W tej promocji do wzięcia czeka tytułowa premia 250 zł, która wpłynie na konto założone w promocji. Środki te będzie można przelać, wypłacić lub wydać na dowolny cel.

Zasady promocji. By wziąć udział w promocji "Zgarnij Premię z kontem firmowym Godnym Polecenia Santander Bank Polska – 3 edycja":
 • do 18.12.2020 r. zarejestruj się na stronie promocji, wyrażając przy tym wymaganą zgodę na zwolnienie z tajemnicy bankowej (jedynie w zakresie niezbędnym do rozliczenia udziału w promocji i zgody banku na wypłatę premii) oraz w kolejnym kroku (na tej samej stronie) za pomocą linka otrzymanego w mailu potwierdzającym rejestrację, złóż wniosek o Firmowe Konto Godne Polecenia wraz z wydawaną do niego kartą płatniczą oraz dostępem do bankowości elektronicznej Mini Firma, wyrażając przy tym zgody na kontakt: 
  • w sprawie realizacji wniosku o otwarcie konta i dostarczenie regulacji bankowych, w tym Taryfy Opłat i Prowizji; 
  • drogą elektroniczną w celach marketingowych oraz
  • telefoniczny w celach marketingowych;  

 • we wniosku o konto podaj ten sam adres mailowy, co przy rejestracji na stronie promocji. 
 • w w ciągu 30 dni od wysłania wniosku zawrzyj umowę z bankiem o ww. konto (ale nie później niż do 15.01.2021 r.); 
 • w ciągu 60 dni od otwarcia konta (ale nie później niż do 15.03.2021 r.):
  • wykonaj co najmniej 3 dowolne przelewy (nie wliczą się do tego przelewy na inne rachunki w Santander Banku, ani do Urzędu Skarbowego i ZUS) oraz
  • pobierz i co najmniej jeden raz zaloguj się do aplikacji mobilnej.

O przyznaniu premii 250 zł organizator powiadomi Cię mailowo (najpóźniej do 15.04.2021 r.). Po otrzymaniu tej wiadomości, najpóźniej w ciągu 14 dni roboczych będzie należało zalogować się na stronie promocji i podać numer rachunku konta założonego w promocji. Wypłata premii na ten rachunek nastąpi najpóźniej do 30.04.2021 r. Do tego momentu nie zamykaj, ani nie wypowiadaj umowy o Firmowego Konto Godne Polecenia.

Bonusy do 1000 zł w promocji banku


Zakładając konto w powyższej promocji z premią 250 zł, możesz też załapać się do bankowej promocji, w której do wzięcia czekają kolejne bonusy pieniężne - dodatkowo to nawet 1 000 zł.

Dla kogo promocja? Tu należy jednak zwrócić uwagę, że uczestnikiem promocji z bonusami do 1 000 zł może być osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą, która od 31.03.2019 r. nie posiadała jakiegokolwiek bieżącego rachunku firmowego w Santander Bank Polska. Okres wykluczenia jest zatem nieco dłuższy, niż w promocji z premią 250 zł. 

Posiadanie konta osobistego czy innych produktów Santander Banku dla klientów indywidualnych tak samo, jak w promocji z premią 250 zł, nie wyklucza z udziału w niniejszej promocji konta firmowego.

Zasady promocji. By wziąć udział w akcji:
 • we wniosku o konto, wybierając kartę, wskaż kartę Visa Business Electron lub MasterCard Business Debit (w promocji udziału nie bierze karta Visa Business);
 • wyraź zgody na kontakt telefoniczny i elektroniczny w celach marketingowych oraz nie wyrażaj sprzeciwu na przetwarzanie danych marketingowych w banku;
 • do 15-go dnia miesiąca następującego po miesiącu naliczenia bonusu wykonaj co najmniej jeden przelew do ZUS lub Urzędu Skarbowego w wysokości co najmniej 200 zł (spójrz tabela niżej).

Dalej pozostanie wykonywanie płatności kartą wydaną do konta, bo wysokość comiesięcznego bonusu zależeć będzie właśnie od sumy tych transakcji. 

Do 900 zł za płatności


Bank naliczy 3% zwrotu od dowolnych płatności kartą. Transakcje można wykonywać zarówno w punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie; wykluczone są jedynie: kasyna, kasyna internetowe, gry losowe, zakłady bukmacherskie, loterie i totalizatory.

Okres naliczania zwrotów za płatności kartą obowiązuje przez 6 kolejnych miesięcy kalendarzowych i liczony jest od dnia otwarcia konta. Maksymalnie można w ten sposób zyskać do 150 zł zwrotu za dany miesiąc, więc łącznie konto firmowe przynieść może nawet 900 zł (w ciągu 6 miesięcy).

Przebieg promocji dla przedsiębiorców obrazuje poniższa tabela (z regulaminu promocji):
Przebieg promocji dla przedsiębiorców w Santander Banku

Zwrot będzie wypłacany na konto uczestnika promocji do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków.

Bonus 100 zł za terminal płatniczy


Dodatkowy bonus w wysokości 100 zł dla osób, które zdecydują się na terminal płatniczy za pośrednictwem banku. To oczywiście opcja wyłącznie dla zainteresowanych, bo nie każdy przedsiębiorcza potrzebuje przyjmować płatności kartą.

By zgarnąć 100 zł:
 • w ciągu 6 miesięcy od dnia przystąpienia do promocji zawrzyj pierwszą (co oznacza, że takiej umowy z Elavon obecnie nie posiadasz) umowę o akceptacje kart z Elavon Financial Services Designated Activity Company za pośrednictwem Santander Bank Polska oraz aktywuj terminal (poprzez pierwszą transakcję).

Bonus 100 zł otrzymasz do końca miesiąca następującego po miesiącu zawarcia ww. umowy z Elavon.

💡 Na koniec przypomnę, że w przypadku promocji dla przedsiębiorców pamiętać należy, że kwestia opodatkowania zdobytych bonusów wygląda inaczej, niż w przypadku promocji dla klientów indywidualnych. Premie czy zwroty otrzymane w ramach promocji są przychodem firmy, więc niezbędne jest ich rozliczenie i odprowadzenie podatku - obowiązek ten spoczywa na przedsiębiorcy.

Firmowe Konto Godne Polecenia za 0 zł na 2 lata - szczegóły oferty


W tym miejscu zwyczajowo przedstawiam stawki wynikające z taryfy opłat i prowizji, ale tym razem muszę zacytować zapisy z regulaminu promocji, bo to on bierze górę i jest wiążący dla uczestników promocji oraz dla Santander Banku. A wygląda to bardzo korzystnie, bo bank daje:
"Zwolnieniu z opłat naliczanych przez Bank przez 24 miesiące z tytułu: 
a. prowadzenia Konta Firmowego Godnego Polecenia, 
b. przelewów realizowanych w systemie Elixir w usługach bankowości elektronicznej Santander Mini Firma, 
c. przelewów w formie polecenia wypłaty w EUR do krajów EOG innych niż Polska - polecenie przelewu SEPA w usługach bankowości elektronicznej Santander Mini Firma 
d. 10 pierwszych przelewów w systemie BlueCash wykonywanych w miesiącu rozliczeniowym w usługach bankowości elektronicznej Santander Mini Firma, 
e. realizacji zleceń stałych na konta w innych bankach w usługach bankowości elektronicznej Mini Firma, 
f. realizacji poleceń zapłaty w usługach bankowości elektronicznej Mini Firma z rachunku płatnika na rachunek odbiorcy prowadzony w innym banku, 
g. wysłania smsKodów autoryzacyjnych, 
h. użytkowania pierwszej karty debetowej (w PLN) do Konta Firmowego Godnego Polecenia (do wyboru: Visa Business Electron lub MasterCard Business Debit), 
i. wypłaty gotówki kartą: 
   i. w bankomatach poza siecią Santander Bank Polska S.A., 
   ii. w terminalach innych instytucji w kraju, 
   iii. bankomatach i terminalach innych instytucji za granicą."

Zatem w praktyce wszystko co najważniejsze w przypadku konta przez okres aż 2 lat jest za 0 zł (i to przez ten okres warunki z regulaminu biorą górę nad standardową ofertą wynikającą z taryfy opłat i prowizji). Warunkiem utrzymania tych preferencyjnych warunków jest utrzymywanie zgód marketingowych, o których mowa powyżej, oraz brak sprzeciwu wobec przetwarzania danych w celach marketingowych.

Z promocyjnych warunków bank może Cię jednak wykluczyć, jeśli posiadasz inne firmowe konto w Santander Bank Polska, wypowiesz umowę o usługi bankowości elektronicznej "Mini Firma", wycofasz zgody marketingowe lub gdy Twe roczne przychody przekroczą 10 milionów zł.

8 komentarzy:

 1. Ktos wie jak mozna podpisac umowe, tylko kurier?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jedyna opcja jaka jest dostępna we wniosku objętym promocją to kurier.

   Usuń
 2. U mnie płatności z konta firmowego to tylko paliwo (ok. 500 zł/mies., ale przez pandemię mniej). Więc ciężko o wysokie bonusy :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale jak masz jednoosobową działalność gospodarczą to z kont firmowego nie musisz mieć wydatków tylko firmowych, bo cały twój majątek firmowy jest też osobistym. I nie trzeba tego rozdzielać. Co innego w przypadku np. spółek mających formę osoby prawnej (np. sp. z o.o. lub S.A.). Tam wydatki z konta muszą być jedynie wydatkami firmowymi.

   Usuń
 3. jak otrzymałem kartę 24 listopada do pierwsza premia za płatności zostanie przyznana za operacje karta do 24 grudnia?

  OdpowiedzUsuń
 4. Wiecie może jak rozliczyć się podatkowo z promocji jeśli ktoś rozlicza się na zasadach karty podatkowej i nie prowadzi Księgi PiR? Wiem że jeśli ktoś ma KPiR to wpisuje przychód w inne ale na karcie??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozliczasz zapewne jak każdy dochód.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...