Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na listopad 2020 roku

700 zł od Santandera ⭐ 500 zł od: Millennium oraz ING7% + 200 zł od Pekao630 zł od BNP Paribas

1.11.2020

Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na listopad 2020 roku

Skoro jest już listopad, to czas sprawdzić, gdzie można uzyskać najkorzystniejsze oprocentowanie w bankach.

Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na listopad 2020 roku
Wybór propozycji godnych uwagi zawęża się z miesiąca na miesiąc, więc poszukiwania są coraz trudniejsze. Niemniej jednak tak, jak co miesiąc, poniżej przedstawiam najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe.

W niniejszym przeglądzie znajdziesz lokaty bankowe z oprocentowaniem od min. 1% do 2,1% w skali roku oraz konta oszczędnościowe ze stawkami do 3% w skali roku. Pośród tych propozycji są także takie, które można połączyć z bankowymi promocjami, dzięki którym do wzięcia są nie tylko odsetki, ale i dodatkowe, gwarantowane bonusy (o szczegółach piszę poniżej).

Najlepsze lokaty w listopadzie 2020 roku 

Poniżej przedstawiam aktualnie najlepsze lokaty na listopad 2020 roku (z oprocentowaniem wynoszącym co najmniej 1% w skali roku):

 1. Nest Bank: Nest Lokata Witaj - 2,1% w skali roku, na 3 lub 6 miesięcy; do 10 tys. zł - lokata powitalna czekająca na osoby zakładające konto osobiste w Nest Banku dostępna jest w dwóch wariantach: na 3 lub 6 miesięcy. O ile jednak wybór krótszej lokaty nie wiąże się z koniecznością spełniania jakichkolwiek dodatkowych warunków, o tyle w przypadku chęci skorzystania z promocyjnego oprocentowania przez pół roku trzeba zapewnić wpływy wynagrodzenia na konto.

 2. Bank Millennium: Lokata "Lubię to polecam" - 2% w skali roku, na 3 miesiące; do 15 tys. zł - to jedna z nagród, które czekają do wyboru na uczestników programu poleceń konta w Banku Millennium (oprócz tego są jeszcze bilety do kina oraz bony na zakupy) - taką nagrodę może uzyskać zarówno nowy klient (polecony, zakładający konto), jak i obecny posiadacz konta w tym banku (który poleci nowego klienta).

 3. Idea Bank: Lokata na Nowe Środki Plus; do 3 miesięcy; do miliona złotych (acz pamiętaj, że limity Bankowego Funduszu Gwarancyjnego są o wiele niższe - o czym przypominam jeszcze na końcu niniejszego wpisu, więc to warto wziąć pod uwagę lokując większe środki); tu, jak nazwa lokaty sugeruje, wpłacić trzeba nowe środki; dodatkowo trzeba też posiadać (lub dopiero założyć) konto osobiste w Idea Banku (Konto Idealne prowadzone jest za 0 zł bez warunków). Do wyboru jest lokata 1-miesięczna (z oprocentowaniem 1,6%) oraz 3-miesięczna (ze stawką 1,7% w skali roku).

 4. Idea Bank: Lokaty powitalne - na 3 miesiące; do 200 tys. zł; z oferty skorzystać może wyłącznie nowy klient, który dotąd nie miał żadnych umów, ani nawet nie wnioskował o jakikolwiek produkt w Idea Banku. Lokatę można otworzyć bez korzystania z jakichkolwiek innych produktów banku (nie trzeba też zakładać konta). Do wyboru bank daje jedną z 3-miesięcznych lokat: Happy (1,8% w skali roku; ta lokata jest dostępna dla kwoty od 500 do 20 000 zł) lub Happy Pro (1,5% w skali roku w przypadku wpłacenia kwoty od 20 000,01 do 200 000 zł).

 5. Getin Bank: Lokata Mobilna i na Nowe Środki - w przypadku Getin Banku pod uwagę wziąć warto dwie lokaty. To Lokata Mobilna na Start (1,5% w skali roku, na 3 miesiące; do 10 tys. zł), którą założyć mogą jednak wyłącznie nowi klienci. Dla obecnych (i nowych również) jest z kolei Lokata na Nowe Środki - na niej można ulokować do 200 tys. zł i przez okres 2 miesięcy uzyskać 1,2 lub 1% w skali roku (warunkiem jest wpłacenie nowych środków; wyższa stawka obowiązuje dla osób, które posiadają lub założą konto osobiste w tym banku).

 6. Santander Bank: Lokata Mobilna - 1% w skali roku, na 4 miesiące; do 20 tys. zł - najlepszy depozyt z oferty Santander Banku skierowany jest zarówno do nowych, jak i obecnych klientów banku. Jak wskazywać może nazwa lokaty, można ją założyć wyłącznie w aplikacji mobilnej. Z Lokaty Mobilnej skorzystać można tylko jeden raz (kiedykolwiek). 

  Osoby dopiero co zakładające konto w tym banku, zgarnąć mogą w promocji bonusy na sumę min. 350 zł za Konto Jakie Chcę (a założenie tego konta otworzy drogę do możliwości skorzystania z Lokaty Mobilnej 1%).

 7. mBank: Lokata dla nowych klientów - 1% w skali roku, 3 miesiące; do 10 tys. zł - by skorzystać z tej lokaty, w mBanku należy też założyć konto osobiste.

 8. Nest Bank: Nest Lokata Lojalna - 1% w skali roku, na 24 miesiące; do 2 milionów złotych - to propozycja dla osób, które myślą o zdeponowaniu swych oszczędności na  zdecydowanie dłuższy okres. By uzyskać promocyjne oprocentowanie, trzeba jednak spełnić sporo warunków: posiadać (lub założyć) konto osobiste w Nest Banku, wyrazić zgody marketingowe oraz zapewnić comiesięczny wpływ wynagrodzenia na konto w Nest Banku.

W porównaniu z początkiem zeszłego miesiąca zmian nastąpiło sporo. Spadło oprocentowanie w Nest Banku (o 0,4 p.p.) oraz w Millennium i Santander Banku (po 0,5 p.p.). Z zestawienia wypadła lokata BOŚ Banku (w tym banku nie ma już bowiem lokaty, która byłaby oprocentowana na poziomie min. 1 % w skali roku). Na pocieszenie jest tylko to, że Getin Bank podniósł stawkę (o 0,2 p.p. w przypadku lokaty dla nowych środków).

Zestawienie lokat jest więc dość krótkie, a stawki oprocentowania... dość skromne (maksimum - dzięki promocji - to 2,1% w skali roku, choć jeszcze miesiąc temu było to 2,5%). Alternatywą dla lokat - głównie krótkoterminowych - są jeszcze konta oszczędnościowe, na których często można uzyskać wyższe oprocentowanie.

Najlepsze konta oszczędnościowe na listopad 2020 roku


W przypadku kont oszczędnościowych dla których obowiązuje gwarancja utrzymania oprocentowania przez określony czas - a tylko o takich mowa poniżej - z góry można wyliczyć sobie spodziewane odsetki. Tym samym konto oszczędnościowe staje się swego rodzaju zamiennikiem lokaty... z dodatkowymi zaletami. Na konto oszczędnościowe środki można w dowolnym momencie dopłacać, a także można je wypłacać (w części lub całości, jeśli zaszłaby taka potrzeba) bez utraty odsetek za faktyczny czas ulokowania swych pieniędzy.

Co ciekawe, większość promocji oprocentowania łączy się także z promocjami bankowymi, dzięki którym zyskać można więcej - oprócz odsetek do wzięcia czekają gwarantowane bonusy.

Najwięcej, bo 3% w skali roku daje Credit Agricole na Rachunku Oszczędzam. Promocyjne oprocentowanie skierowane jest do nowych klientów, otwierających konto osobiste (za co do wzięcia czeka premia do 200 zł - w podlinkowanym wpisie prześwietlam też szczegóły promocji oprocentowania) i obowiązuje dla kwoty do 20 tys. zł wyłącznie przez 3 miesiące.

Niższe oprocentowanie, bo 2% w skali roku, ale za to z gwarancją jego utrzymania przez 12 miesięcy, serwuje Getin Bank w ramach promocji "Bonus za aktywność" dla osób zakładających konto osobiste i oszczędnościowe (dodatkową zachętą do stania się klientem Getinu jest też powitalny bon na zakupy o wartości 50 zł - o zasadach jego uzyskania przeczytasz również w podlinkowanym wpisie).

Także 2% w skali roku da się uzyskać na 3 miesiące dla kwoty do 10 tys. zł na rachunku "Moje Cele" w mBanku. W tym przypadku osoby zakładające konto osobiste, które tu jest wymagane, zgarnąć mogą premie pieniężne do 160 zł.

1,5% w skali roku na konie oszczędnościowym uzyskać mogą osoby zakładające konto osobiste w Nest Banku. Promocyjna stawka obowiązuje od dnia otwarcia konta do końca miesiąca kalendarzowego, w którym otwarto konto oraz przez 2 kolejne miesiące kalendarzowe pod warunkiem, że saldo środków na koncie oszczędnościowym nie przekroczy 50 tys. zł. Jeśli będziesz mieć na nim więcej oszczędności (ale nie więcej, niż 300 tys. zł), to stawka oprocentowania spadnie do poziomu 1% w skali roku.

Przydatne informacje 


Powyższy przegląd obejmujący najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe na listopad 2020 roku, przedstawia stan obowiązujący na dzień 3.11.2020 r. Oferty banków szybko się jednak zmieniają, więc zachęcam do sprawdzania zestawień, które aktualizuję na bieżąco:
W każdym miejscu, w którym piszę o oprocentowaniu, mowa jest o stawce w skali roku. Do zestawień biorę pod uwagę tylko stałe oprocentowanie, a więc takie, które nie zaskoczy zmianą w okresie trwania umowy - tym samym z góry można wyliczyć spodziewane odsetki. A w tym z pomocą może przyjść prosty i intuicyjny kalkulator, który znajdziesz we wpisie poświęconym ogólnie tematowi depozytów bankowych: "Lokata bankowa: co to jest, co daje, jak obliczyć odsetki i wszystko co warto wiedzieć + KALKULATOR odsetek z lokaty".

Wszystkie wyżej wymienione lokaty i konta oszczędnościowe dostępne są w bankach, które podlegają pod Bankowy Fundusz Gwarancyjny, chroniący oszczędności do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro.

Bądź na bieżąco z najlepszymi ofertami lokat i kont oszczędnościowych oraz promocji bankowych. By żadna z najkorzystniejszych propozycji nie umknęła Twej uwadze, skorzystaj z bezpłatnego mailingu dla Czytelników bloga Bankobranie - to niezawodne źródło informacji o nowościach:

76 komentarzy:

 1. Jak już miałem kiedyś lokatę Witaj w Nest Banku (wtedy 4%) czy teraz mogę znów jak powrócę? Konta nie mam od ponad roku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. Można tylko raz.

   Usuń
  2. Też jestem ciekaw, jaki jest okres karencji dla byłych klientów?

   Usuń
  3. Ja korzystałem 2 razy. Raz jak konto otwierałem przez internet, drugi raz gdy w oddziale.

   Usuń
  4. Ja korzystałem 3 razy. Raz jak konto otwierałem przez internet, drugi raz gdy otwierałem konto w oddziale, a trzeci raz gdy otwierałem konto przelewem :)

   Usuń
  5. No to ciekawe... bo w regulaminie piszą:
   "1. Klient może otworzyć Lokatę w okresie obowiązywania Promocji, jeżeli:
   1) posiada Rachunek ROR oraz
   2) nie posiadał wcześniej Lokaty w Banku"
   więc to, że komuś kiedyś się udało nie musi być wyznacznikiem, że uda się teraz :(

   Usuń
  6. W okresie obowiązywania promocji czyli do 30 dni po otwarciu ROR.

   Usuń
 2. Poza wymienionymi powyżej lokatami z dość restrykcyjnymi warunkami kwalifikacyjnymi, w zasadzie jedyną opcją wciąż jest krótkoterminowa Lokata NA NOWE ŚRODKI PLUS w Idea, na której właśnie nieznacznie obniżyli oprocentowanie. Do tego są oczywiście 'antyinflacyjne' obligacje Skarbu Państwa, na których utrzymano oprocentowanie z października.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W p-wszym roku oproc. jest niższe od prawdopodobniej inflacji za rok, więc już też się traci.

   Usuń
  2. Pewnie będzie niższe. Prawda. Ale to i tak 1,3% przy obligacji 4-letniej więc więcej niż na większości lokat.

   Usuń
  3. Nie znam nikogo, kto byłby przewidzieć wskaźnik CPI w przyszłości, ale inż. górnictwa jak mantrę powtarza, że cel inflacyjny NBP to 2,5%

   Usuń
  4. Nie wiem skąd bierzecie te dane o inflacji. NBP jeszcze nie podał. Ja za to przy miesięcznych wydatkach nie mam większych kosztów w porównaniu do wydatków sprzed kilku miesięcy temu.

   Usuń
  5. NBP publikuje wskaźniki CPI co miesiąc.

   Usuń
  6. Obligi SP to w zasadzie jedyne co zostało dla inwestujących - podłe czasy :)

   Usuń
 3. Czy podwyższone konto oszczędnościowe w Nest Banku jest również dla obecnych klientów a jeśli tak, to na jakich warunkach czy tylko dotyczy nowych ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko nowych.

   Usuń
  2. Dzwoniłam na infolinię w tej sprawie, bo dla mnie też jest to niejasne. Na infolinii powiedzieli mi, że jak zamknę KO (trwa to miesiąc), to ponownie go otwierając znowu, jako nowe KO, będzie miało ono podwyższony procent. I dla mnie ma to sens. Na stronie jest tylko informacja "Okres promocyjnego oprocentowania obowiązuje od dnia otwarcia konta do końca miesiąca kalendarzowego, w którym otwarto konto oraz przez następne 2 pełne miesiące kalendarzowe." Fakt, nie precyzują, że "od dnia otwarcia konta oszczędnościowego", ale jeśli stosują skrót "konto" i we wszystkich innych miejscach na podstronie KO oznacza to "KO", to chyba trzyma się to kupy. Inna sprawa, że totalnie nie mogę znaleźć jakiegoś regulaminu takiego podwyższonego oprocentowania.

   Usuń
 4. Jak Zawrotna w Idea Banku obecnie stoi?? ktos wie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1,5% przy przelewie do Getinu.

   Usuń
  2. A ktoś wie może jakie obecnie oferty na zatrzymanie ma Getin?? Kończą mi się lokaty pojutrze. Mentalnie bym się przygotował :)

   Usuń
  3. Jeszcze wczoraj (i podobno dziś) była oferta na zatrzymanie w GB "Specjalny procent". Kwota do ewakuacji musi być wyższa niż 10k zł, a proponowali 1,7% na 2 lub 3 m-ce. Ja wybrałem 3 ;)

   Usuń
  4. Dziś po południu dostałam 1,6% na 2 lub 3 miesiące przy przelewie do Idei.

   Usuń
  5. wczoraj wieczorem 1,4 przelew do Alior Bank

   Usuń
  6. Tak niestety GB obniżył lokatę na zatrzymanie. Też tego doświadczyłem. Było 1.7 proc. ale się zastanawiałem i później musiałem już założyć na 1.6 proc. Z tego co widzę warunkiem 1.6 proc. jest kwota lokaty powyżej 10 tys. zł.

   Usuń
  7. jaka jest lokata zawrotna po przelewie do getin Banku lub Millenium

   Usuń
  8. Do Millennium 1,3 proc.

   Usuń
  9. Portugalczycy rozsyłają dziś wiadomości SMS zachęcające do brania pożyczek z RRSO 13,5% :)

   Usuń
  10. Przy przelewie do Getinu też 1,3%. Dzisiaj założona lokata.

   Usuń
 5. Nest bank bank za 0 zł i na czasie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale niestety nie mają żadnych promocji na start. A dla samej lokaty i odsetek ok. 43 zł to konta zakładać nie warto.

   Usuń
  2. Dokładnie, a ponieważ nie mieli żadnej promki od ponad roku, więc jest nadzieja :)

   Usuń
  3. Chyba już nawet dłużej nic nie mieli.

   Usuń
  4. Ja swoje otwierałem w promce z lutego 2019 r.:
   https://bankobranie.blogspot.com/2019/02/150-zl-za-konto-w-nest-banku.html

   Usuń
  5. Kolejna była w marcu (https://bankobranie.blogspot.com/2019/03/premia-150-zl-za-konto-w-nest-banku.html) i następna w kwietniu (https://bankobranie.blogspot.com/2019/04/bonus-100-z-za-darmowe-nest-konto.html).

   Usuń
  6. Niestety nie zanosi się na powrót promocji w Nest Banku. To bardzo mało prawdopodobne (acz nigdy nie można niczego wykluczyć; kiedyś prezes jednego z banków w wywiadzie prasowym zarzekał się, że promocji robić nie zamierzają... a po roku wrócili do promocji i robią je po dziś dzień).

   Usuń
 6. Lokata mobilna w santander banku już tylko 1% :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety od 2.11. wprowadzono nową Tabelę oprocentowania.

   Usuń
  2. A od dzisiaj też zmiana w Idea Banku:
   Oprocentowanie w wysokości 1,60% w skali roku dla nowych środków na 1 miesiąc
   Oprocentowanie w wysokości 1,70% w skali roku dla nowych środków na 3 miesiące

   Dłuższa lokata z wyższym oprocentowaniem!

   Usuń
  3. Swoją drogą zastanawiam się, czy będzie jakiś wzrost oproc. przed świętami. Zwykle koniec listopada/początek grudnia banki dawały najlepsze oproc. Ponadto robi się coraz większy bałagan w kraju, więc banki powinny jednak trochę gromadzić gotówkę. Ale może się mylę....?

   Usuń
  4. Jakie są warunki tej lokaty mobilnej?

   Usuń
  5. W powyższym wpisie, wymieniając najlepsze lokaty, omawiam ją w punkcie 6 (do 20 tys. zł; na 4 mies.).

   Usuń
 7. Pytanie o moje cele w mbanku?
  Regulamin mówi że w promocji mogą wziąć udział osoby które posiadały na wszystkich rachunkach oszczędnościowych, rachunkach umożliwiających regularne oszczędzanie Moje cele oraz lokatach w Banku dnia 31.08.2020 mniej niż 1000 zł.

  Czy wliczają się do tego środki, które są na ROR?
  Na moich celach we wskazanym dniu miałem mniej niż 1000 zł. Więcej miałem na ROR i teraz nie mogę założyć moich celów z promocyjnym % nie mam promocyinej oferty w bankowości.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już nieważne. Od dłuższego czasu nie działał u mnie link do założenia celu ze strony mbanku a w bankowości brak opcji założenia celu promocyjnego. Link ze strony mbanku w końcu zadziałał cel założony.

   Usuń
 8. Ja już skorzystałam z tego promocyjnego oprocentowania Moje cele.Środki wypłaciłam 2 listopada. Czy teraz mogę ponownie skorzystać z tej promocji?

  OdpowiedzUsuń
 9. Przy takich oprocentowaniach to bezpieczniej jest trzymać kasę w banku ziemskim bo na pewno nie stracisz.Weź kredyt to się dowiesz ile za niego zapłacisz a czasami są to Twoje pieniądze z lokaty 1,5% w skali roku na 6 miesięcy a kredyt sięga nawet do 10% + prowizja. Banki łupią. Nie zemną te numery Bruner.

  OdpowiedzUsuń
 10. Pamietajmy ze po aferach kaczystow ze Skokami i skokiem na kasę za ponad 5mld pln (jedna z najwiekszych afer dobrej zmiany), fundusz BFG znacząco sie uszczuplił do nieco ponad 10mld pln popodczas gdy wartość wszystkich depozytów to ponad 800mld wiec tak na prawdę na wiele nie wystarczy, nawet przy upadku małego banku...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skoro BFG ma do dyspozycji 10 mld zł, to na tyle wypłat wystarczy. Jaki bank ma rzekomo bankrutować, wiesz co?

   Usuń
  2. Ochrona depozytów to nie tylko Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG) i środki zgromadzone na jego rachunkach, ale cały system. Wynika to już z samej nazwy aktu prawnego regulującego te kwestie: "Ustawa o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, systemie gwarantowania depozytów oraz przymusowej restrukturyzacji".

   Oczywiście, że na rachunkach BFG jest za mało środków, by pokryć depozyty klientów jakiegoś średniego banku komercyjnego, nie mówiąc już o większych bankach. Ale ile miałoby ich tam być? Żeby pokryć depozyty klientów PKO BP (czyli największego banku w Polsce)? A może od razu PKO BP, Pekao, mBank, Santandera, bo czemu by wszystkie nie miały upaść od razu w wizjach czarnowidzów? A może BFG powinien posiadać równowartość środków jakie Polacy mają w bankach?!

   No nie, tak być nie może. Bo mrożenie większych kwot na rachunkach BFG ani nie byłoby zdrowe (dla gospodarki), ani realne (bo BFG dysponuje środkami wynikającymi ze składek banków, a tym nie zabierzesz 1:1 środków, bo muszą je mieć i na nich zarabiać; chyba, że zrobić jeden centralny bank pod marką BFG i tylko tam wszyscy będziemy klientami).

   Ustawa daje szereg narzędzi, które mogą być uruchomione w razie potrzeby: dodatkowe, doraźne składki wpłacone przez inne banki, pomoc NBP czy Skarbu Państwa (ustawa wymienia kilkanaście źródeł finansowania BFG). A czemu wszyscy mieliby to robić? Bo nikomu nie opłaca się uwalać systemu bankowego i podważać zaufania do niego. Dla banków to kwestia odpowiedzialności za rynek bankowy (klienci w panice zaczęliby wycofywać środki, co uderzyłoby w ich biznes bezpośrednio). Nie opłaca się też Skarbowi Państwa, bo brak działającego systemu bankowego to szereg strat (brak wpływów z podatku bankowego i podatku Belki, ograniczenie wpływów z podatków dochodowych, gdy banki zwalniałyby pracowników, a to spory pracodawca ogółem; no i do tego gotówka zamiast obrotu bezgotówkowego to rozwój szarej strefy, czyli dalsze straty dla budżetu).

   Usuń
  3. Spoko Złotówa, żaden bank nie zbankrutuje, a te 'osłabione' zostaną jedynie przejęte przez silniejsze - taka już jest tradycja w tej branży na całym świecie :)

   Usuń
  4. Wszystko sie zgadza, dzięki Złotówa za rozwinięcie tematu. Nie mówię że BFG ma mieć drugie tyle co suma depozytow ale jeszcze niedawno miał 50% wiecej zanim bezprawnie i bezpodstawnie musiał ratować upadajacy skok pisu z którego wytransferowali 5mld pln (bo skoki się nie dorzucają do BFG i do tego momentu nie były objęte ochrona). Ale żeby uniknąć skandalu i rozgłosu zrobili wyjątek. Więc za skradziona kasę zapłaciliśmy my wszyscy. Taki kraj.

   Faktem jest też to że jeśli któryś bank padnie np z powodu pandemii i zamieniających sie nastrojów klientów (wobec zaciągania nowych pożyczek) w tych niepewnych czasach, to tylko dodatkowo obciąży juz obciążony system bankowy. Ostatecznie panstwo znowu wydrukuje pusty pieniądz jak w przypadku tarczy co zwiekszy inflację, a w najlepszym przypadku zapłacimy za to bezpośrednio.
   Nie wiem jaki jest optymalny poziom zabezpieczenia depozytów, ale podejrzewam że ponizej 2% to troche mało. Zapewne czułbym się spokojniej wiedząc że fundusz ma dość środków na pokrycie depozytów jednego średniego banku, a może przynajmniej małego.

   Ostatnia rzecz, który bank miałby paść? Mam nadzieję ze tak się nie stanie i żaden nie upadnie ale w szkole uczyli że jeśli któryś oferuje zauważalnie wyższe oprocentowanie od reszty to jest sygnał że ma problemy z płynnością a wiadomo który bank od miesięcy przoduje w zestawieniach a którego właściciel ma przechlapane u rządzących...

   Usuń
  5. Od problemów z płynnością do bankructwa jest bardzo daleka droga.

   Usuń
  6. @Anonimowy, 5 listopada 2020, 15:58 - Idea nie ma żadnych problemów z płynnością, gdyż to jedynie chwilowy odpływ aktywów spowodowany atakami na Czarneckiego. To jedyny powód, dla którego Idea ma od jakiegoś czasu wyższe oprocentowanie na tych krótkoterminowych lokatach. Myślę, że jest to po prostu dmuchanie na zimne, gdyż gromadząc pieniądze depozytowe bank jest lepiej przygotowany na kolejne ataki w sytuacji gdy nadzór bankowy i fundusz gwarancyjny momentami zachowują się tak, jakby tylko czekały na jakieś potknięcie banków wiązanych z osobą Czarneckiego.

   PS. Wielu ludzi myli brak płynności finansowej z niewypłacalnością co jedynie nakręca spiralę paniki.

   Usuń
  7. oczywiście że żaden z banków ni upadnie bo bardziej opłaca się jego przejęcie przez większy bank.

   Usuń
 11. W banku milenium zamykanal wrzyrzystko bank okrada na 900 zl bankomat nie wydał pieniądzy a bank milenium odmawia zwrotu pieniądzy klientowi

  OdpowiedzUsuń
 12. Aktualnie w IB jest też lokata na 2 m-ce:

  Oprocentowanie w wysokości 1,40% w skali roku dla nowych środków na 1 miesiąc
  Oprocentowanie w wysokości 1,60% w skali roku dla nowych środków na 2 miesiące
  Oprocentowanie w wysokości 1,70% w skali roku dla nowych środków na 3 miesiące

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od dzisiaj kosmetyczne zmiany:

   Oprocentowanie w wysokości 1,40% w skali roku dla nowych środków na 1 miesiąc
   Oprocentowanie w wysokości 1,50% w skali roku dla nowych środków na 2 miesiące
   Oprocentowanie w wysokości 1,60% w skali roku dla nowych środków na 3 miesiące

   Usuń
  2. I ciągle tylko ta lokata dla posiadaczy konta i na nowe środki. A lokata NR 1 tylko do 0.6%

   Usuń
  3. Swoją drogą ciekawe jest to że teraz czym dłuższa lokata to ma wyższe oprocentowanie. Kiedyś robili odwrotnie.

   Usuń
 13. Ciekawe czy Millenium wznowi promocję na KO Profit bo nowej edycji nie ma. I teraz nawet już zniknęła zakładka PROMOCJA z ich strony.

  OdpowiedzUsuń
 14. Millennium na swej stronie trąbi o nowej promocji % na KO Profit. Robi to nawet z wyprzedzeniem. Oto ta oszałamiająca promocja:

  "Korzystna oferta na horyzoncie! Już od 23 listopada 2020 ruszamy z nową promocją:
  Szukasz wysokiego oprocentowania dla swoich oszczędności? Zadbaj o swoje finanse i skorzystaj z promocyjnego oprocentowania przez 60 dni:

  0,5% w skali roku dla nowych środków do 50 000 zł
  skorzystaj z promocyjnego oprocentowania przez 60 dni"

  A właściwie "promocja". Ośmieszają się.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To gwóźdź do trumny tego banku. W najbliższym czasie składam wypowiedzenie już nic mnie tam nie trzyma.

   Usuń
  2. Narzekacie, a to 50 razy więcej od oprocentowania standardowego (0,01%) xD

   Usuń
  3. Było 2,7%, jest 0,5%. Testują jak daleko mogą dokręcić śrubę.

   Usuń
  4. Gwóźdź do trumny tego banku? Skonsolidowany zysk netto grupy Banku Millennium w trzecim kwartale 2020 r. to 60,1 mln zł.

   Usuń
  5. @Anonimowy, 19 listopada 2020, 18:31 - wcześniej było 3% i jeszcze wcześniej było 3,5% :)

   Banki mają sporą nadwyżkę depozytów, od których płacą podatek bankowy, a ponadto mogą pożyczać od siebie nawzajem po stawce WIBOR znaczit 0,23% więc ich oferta 0,5% na KO jest bardzo dobra!

   Usuń
  6. @Anonimowy 19 listopada 2020 19:41
   A dlaczego zapomniałeś o karach które ten bank musi zapłacić? Policz dobrze i odlicz te które na nich nałożono tylko w tym roku a zobaczysz ile z tego zysku zostaje. :)

   Usuń
  7. Rozumiem, że wiesz o jakichś lepszych ofertach? Mógłbyś się z nami podzielić tą informacją?

   Usuń
  8. "wpłacaj i wypłacaj kiedy chcesz, bez utraty odsetek" ... drugi i każdy kolejny przelew wewnętrznego w m-cu to 7,5 zł w plecy!

   Usuń
  9. @Anonimowy, 19 listopada 2020, 21:35 - o niczym nie zapomniałem. Czy wiesz co oznacza termin "skonsolidowany zysk netto"?

   Usuń
  10. Dzień badania sald wyznaczyli tym razem na 14. listopada.

   Usuń
  11. Skonsolidowany zysk netto Banku Millennium po trzech kwartałach 2020 r. wyniósł 132 mln zł.

   Usuń
 15. Dla zainteresowanych: przy przelewie z IB do Get 1,3%, a z Get do IB 1,4%. Niewielka różnica ale warto jeśli ktoś ma konta tu i tam.

  OdpowiedzUsuń
 16. Konto IDEALNIE OSZCZĘDZAJĄCE oczywiście w Idea banku jest teraz w promocji. Dla nowych środków jest 1,2%

  OdpowiedzUsuń
 17. Dla zainteresowanych. Dziś przy przelewie 22 tys. z Idea Banku do Getinu propozycja Zawrotnej to nadal 1,3 proc. na 3 m-ce.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 600, a 700 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto najnowsza odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. W wraz z nią dużo dobrych wieści. Do wzięcia czekałyby bonusy o...