Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Program "Polecam mój Bank - edycja IX" w Santander Banku

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

1.11.2020

Program "Polecam mój Bank - edycja IX" w Santander Banku

Nadeszła nowa, już 9. edycja programu poleceń konta w Santander Banku.

Program poleceń konta w Santander Banku
W tej odsłonie programu zarówno na polecającego, jak i polecanego czeka to, co w promocjach bankowych najbardziej pożądane, czyli premie pieniężne (w poprzedniej edycji polecani dostawali punkty w programie Bezcenne Chwile wymienialne na nagrody rzeczowe lub vouchery).

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Santander Banku.]

Polecam mój Bank - edycja IX


Dla kogo promocja? Osobą poleconą może być osoba pełnoletnia posiadająca polskie obywatelstwo, która nie ma konta osobistego (w PLN) w Santander Banku co najmniej od 1.11.2019 r.
💡 Osoba dopiero co zakładająca konto może też skorzystać z kumulacji promocji, w której czekają nagrody o łącznej wartości min. 300 zł (w podlinkowanym wpisie znajdziesz szczegółowe omówienie wszystkich promocji).

Z kolei osoba polecająca to osoba pełnoletnia z polskim obywatelstwem, która posiada konto osobiste (w PLN) w Santander Banku wraz z wydaną do niego kartą oraz z dostępem do bankowości internetowej i z aplikacją mobilną (o pozostałych warunkach piszę nieco niżej).

Nagroda dla osoby poleconej to premia pieniężna w wysokości 50 zł, którą bank wypłaci na konto, więc uzyskane środki będzie można wypłacić, przelać lub wydać na dowolny cel.

Nagroda dla osoby polecającej. Za skuteczne polecenie bank płaci także osobie polecającej i jest to również premia 50 zł. Łącznie w ramach tej edycji programu poleceń do wzięcia czeka 10 premii za polecenia, co oznacza możliwość uzyskania nawet 500 zł (od nagród dla polecającego bank potrąci jednak zryczałtowany podatek w wysokości 19%, który odprowadzi do urzędu skarbowego; premia dla poleconego jest zwolniona z podatku).

Program Polecam Mój Bank - zasady promocji


By wziąć udział w promocji jako osoba polecona:
 • najpóźniej 31.01.2021 r. złóż wniosek o Konto Jakie Chcę wraz z wydawaną do niego kartą i z dostępem do bankowości internetowej, podając we wniosku kod polecenia od obecnego klienta banku - jeśli takiej osoby nie znasz, to możesz skorzystać z mego kodu: 1000279022 - i w ww. terminie zawrzyj umowę z bankiem;
 • nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania danych w celach marketingowych banku, a także wyraź zgody na: otrzymywanie informacji handlowych drogą telefoniczną i elektroniczną, elektroniczną formę przekazywania korespondencji (tzw. EKK, czyli Elektroniczny Kanał Kontaktu) oraz na ujawnienie tajemnicy bankowej (wyłącznie w zakresie poinformowania przez bank osoby polecającej, że warunki do wypłaty premii zostały spełnione przez osobę poleconą); 
 • we wniosku o konto podaj adres mailowy oraz numer telefonu komórkowego; 
 • zainstaluj i do dnia wypłaty premii posiadaj aktywną aplikację mobilną Santander Banku;
 • najpóźniej do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta: 
  • zaloguj się do aplikacji mobilnej i bankowości internetowej Santander Banku oraz 
  • wykonaj płatności kartą wydaną do konta lub mobilną kartą w telefonie i BLIKiem na łączną kwotę min. 300 zł (w tej sumie musi być co najmniej jedna płatność BLIKiem na dowolną kwotę; resztę transakcji można wykonać kartą; do wymaganej sumy nie zaliczą się wypłaty z bankomatów, ani cashback, czyli wypłaty z kasy podczas zakupów w sklepie).

Wypłata premii nastąpi najpóźniej do końca miesiąca kalendarzowego po miesiącu spełnienia powyższych warunków przez osobę otwierającą konto z polecenia. W tym samym terminie premię pieniężną dostanie osoba polecająca. Wpłynie ona na konto osobiste polecającego. Do momentu uzyskania nagród ani polecający, ani polecony nie mogą zamknąć swych kont. I polecający, i polecony nadal muszą posiadać też kartę do konta, wyrażone zgody, aktywną aplikację mobilną i dostęp do bankowości internetowej.

Jak zyskać dzięki polecaniu konta w Santander Banku? 


Opcjonalnie (to już dla chętnych), możesz też zyskać na polecaniu konta.

Jak przystąpić do programu "Polecam mój Bank?" By polecać konto w Santander Banku, zarejestruj się w programie poleceń. Możliwe jest to w bankowości internetowej: Oferta Banku => Polecam bank. Wtedy uzyskasz swój indywidualny kod poleceń (do wielokrotnego użytku). O rejestracji pamiętaj nawet, gdy było Ci dane już uczestniczyć w poprzednich edycjach tej promocji. Bo chociaż kod poleceń pozostaje taki sam w każdej edycji, to każda odsłona programu "Polecam mój Bank" wymaga jednak odrębnej rejestracji.

By móc polecać, niezbędnym jest także wyrażenie (jeśli takowych jeszcze nie posiadasz) zgód na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną i telefoniczną oraz na EKK (sprawdzisz to po zalogowaniu do bankowości internetowej, przechodząc wg ścieżki: Ustawienia => Forma otrzymywania korespondencji), a także brak sprzeciwu wobec przetwarzania danych w celach marketingowych banku. Pamiętaj też o aktywacji aplikacji mobilnej Santander Banku (jeśli takowej jeszcze nie masz).

Trzeba przy tym też podać bankowi swój adres mailowy i telefon komórkowy. Premię za polecenie (50 zł) otrzymasz pod warunkiem spełnienia przez osobę poleconą wszystkich warunków uzyskania jej premii 50 zł (za otwarcie konta z wykorzystaniem kodu polecenia).

Zwroty za płatności z Konta Jakie Chcę 


Bonus za otwarcie konta to nie wszystko, co może zyskać osoba zakładająca Konto Jakie Chcę w Santander Banku. Z nim można bowiem zyskać zwroty 1% wartości rachunków i faktur za media (gaz, prąd, telefon, telewizja i Internet) opłacanych z tegoż konta (zwykłym przelewem, zleceniem stałym lub za pomocą polecenia zapłaty).

W ciągu miesiąca można w ten sposób zgarnąć do 25 zł (chociaż wyciśnięcie maksimum jest jednak ciężkie, bo za media trzeba by płacić bardzo dużo; aczkolwiek pewnie i jest to w zasięgu niektórych - np. tych, którzy ogrzewają dom na gaz lub prąd i mają z tego tytułu wysokie opłaty). Rocznie w ramach zwrotów uzyskać można do 300 zł.

W celu uzyskiwania zwrotów należy pamiętać o zgłoszeniu do banku rachunków/faktur, za które będą dokonywane płatności - tak by bank wiedział, za przelewy na jaki rachunek naliczać zwrot - można to zrobić w placówkach banku albo w bankowości internetowej (po zalogowaniu do bankowości przy Koncie Jakie Chcę wybierz: Więcej => Zwroty za rachunku => Zgłoszeni dostawcy => Dodaj kolejnego dostawcę).

Konto Jakie Chcę - szczegóły oferty


Charakterystyka konta osobistego z oferty Santander Banku wygląda tak:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie rachunku (bez warunków); 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN i za przelewy natychmiastowe (!) zlecane w bankowości internetowej oraz mobilnej; 
 • 0 zł za wydanie karty i 15 zł za jej wznowienie (gdy bank przesyła nowy plastik po 4 latach - czyli po upływie okresu ważności karty; w przypadku osób do 26. roku życia opłata nie jest pobierana); 
 • opłata miesięczna za Kartę Dopasowaną Mastercard (z wyłączeniem karty mobilnej Mastercard; zwróć uwagę, że we wniosku może być dostępna karta Visa, ale pamiętaj, że tylko karta z logo Mastercard kwalifikuje do udziału w promocji) - do wyboru jeden z poniższych wariantów: 
  • 0/5 zł - opłata nie jest pobierana w przypadku wykonania min. 5 płatności kartą na dowolne kwoty (do tych transakcji nie wliczają się płatności BLIKiem) lub 
  • 3 zł bez warunków (tę opłatę bank ustawia jako domyślną, więc po otwarciu konta, najlepiej czym prędzej zalogować się do bankowości internetowej i zmienić tryb pobierania opłaty na wariant powyższy - zmiana wysokości opłaty miesięcznej za obsługę karty następuje od pierwszego dnia miesiąca, w którym złożono dyspozycję; zmianę można dokonać po wyborze opcji "Usługi" widocznej przy Koncie Jakie Chcę w bankowości internetowej); 
 • 0 zł za wypłaty kartą z bankomatów Santander Banku; w przypadku osób do 26. roku życia wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce są darmowe; bez względu na wiek można korzystać z różnych bankomatów w przypadku wypłat za pomocą BLIKa.

Od 1.12.2020 r. zaczną obowiązywać nieco inne warunki: 
 • Konto Jakie Chcę: 0/6 zł - opłata miesięczna za prowadzenie konta oraz 0/8 zł - opłata miesięczna za kartę wydawaną do konta - opłaty nie będą pobrane, jeśli w danym miesiącu zapewnisz wpływ w wysokości min. 500 zł (z dowolnego źródła) oraz wykonasz min. jedną płatność kartą wydaną do konta lub BLIKiem; 
 • Konto Jakie Chcę dla Młodych (czyli osób, które nie ukończyły 26. roku życia): 0/8 zł - opłata miesięczna za kartę nie będzie pobierana, jeśli w danym miesiącu zostanie wykonana co najmniej jedna płatność kartą wydaną do konta lub BLIKiem.

Jak zarobić i dać zarobić znajomemu lub komuś z rodziny?


Oto krótki i prosty scenariusz:
 • jeśli masz (lub założysz teraz) konto w Santander Banku, przystąp do programu poleceń i wygeneruj swój kod poleceń;
 • kod poleceń przekaż osobie polecanej - może to być ktoś ze znajomych lub członek rodziny - współmałżonek, pełnoletnie dziecku lub ktokolwiek inny;
 • osoba polecona niech złoży wniosek o konto (gdzie możliwe jest podanie kodu polecenia) i korzysta z promocji (z nagrodami o łącznej wartości min. 300 zł) - po spełnieniu warunków zgarniecie po 50 zł.

💡 Przy okazji osobom prowadzącym działalność gospodarczą przypomnę, że do wzięcia czeka do 1250 zł za konto firmowe.

Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:


Przydatne dokumenty:

1 komentarz:

 1. Witam, mam takie pytanie. Na początku Listopada ubiegłego roku zakładałem konto z pańskiego kodu polecenia. Warunki spełniłem do 20 Listopada. Niestety nie otrzymałem nagrody 50 zł za założenie konta z polecenia. I teraz nie wiem czy podczas składania wniosku wkradł się jakiś błąd czy po prostu bank nie zlecił przelewu. I pytanie czy pan w okolicach 20 grudnia dostał nagrodę za udane polecenie?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...