Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zyskaj 150 zł za konto w Banku Pekao

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

2.11.2020

Zyskaj 150 zł za konto w Banku Pekao

Za Konto Przekorzytne zgarnąć można premię pieniężną, bon na zakupy... i nie tylko.

Premia 100 zł za konto osobiste w Banku Pekao
Bank Pekao przygotował kilka różnych promocji, które można ze sobą połączyć. Do wzięcia czekają: gwarantowana premia pieniężna 100 zł, bon na zakupy (np. Allegro) o wartości 50 zł i bonusy za polecenia. A dodatkowo można wygrać: bony Allegro i samochód BMW i3! 

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Banku Pekao.]

Premia 100 zł za konto w Pekao


Dla kogo promocja? Udział wziąć może osoba pełnoletnia, która w okresie od 1.01.2019 do 31.10.2020 r. nie posiadała (ani nie była współposiadaczem) rachunku płatniczego (konta osobistego), ani rachunku lokaty oszczędnościowej w Banku Pekao.

Posiadanie innych produktów w Pekao (np. pożyczki, kredytu, karty kredytowej czy rachunku firmowego) na szczęście nie wyklucza z promocji.
💡 Choć większość osób tę różnicę zna, to jednak czasem pojawia się pytanie. Zatem wyjaśniam: Bank Pekao S.A. (z żubrem w logo), o którym mowa w niniejszym wpisie, nie ma nic wspólnego z PKO BP S.A. (ze skarbonką w logo). Są to dwa odrębne banki, więc jeśli posiadasz konto w PKO BP (w tym np. Konto Inteligo), to możesz wziąć udział w niniejszej promocji i uzyskasz 150 zł za konto w Pekao!

Zasady promocji. By wziąć udział w akcji i zgarnąć 100 zł:
 • do 31.12.2020 r.: złóż wniosek o Konto Przekorzystne w Banku Pekao wraz z wydawaną do niego kartą (lepiej wybrać kartę Mastercard - niżej wyjaśniam dlaczego) i z aplikacją PeoPay (czyli aplikacją mobilną Pekao) oraz zawrzyj umowę z bankiem;

  we wniosku o konto - jako sposób zawarcia umowy - wybierz opcję online (z wykorzystaniem biometrii) albo przez aplikację PeoPay (mobilnie), bo tylko wtedy wniosek będzie kwalifikował się do uzyskania premii 100 zł;
 • do końca miesiąca następującego po otwarciu konta oraz przez 3 kolejne miesiące (w praktyce w każdym z tych 4 miesięcy): 
  • wykonaj min. 1 płatność kartą lub w aplikacji PeoPay (w tym drugim przypadku chodzi o płatność, a nie przelew; transakcję można wykonać w dowolnym punkcie handlowo-usługowym lub w Internecie);
  • zapewnij wpływ na konto w wysokości min. 500 zł (kwota musi wpłynąć jednorazowo - chodzi o to, że nie zaliczą się np. 2 wpływy po 250 zł; może być to przelew z własnego konta w innym banku; wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta - nie ma konieczności ich utrzymywania przez jakikolwiek okres, więc w dowolnej chwili możesz część lub całość tych środków wydać, przelać lub wypłacić; do promocji nie zaliczą się wpłaty gotówki) oraz
  • zaloguj się do aplikacji PeoPay (czyli aplikacji mobilnej dla klientów Banku Pekao; wystarczy samo logowanie - w tym wypadku nie ma potrzeby wykonywania jakichkolwiek transakcji za jej pomocą).

Spełnienie powyższych warunków jednocześnie sprawi, że konto prowadzone będzie za 0 zł i za 0 zł będziesz posiadać kartę (Mastercard) wydaną do konta. 

Wypłatę premii Bank Pekao przewidział w dwóch turach (w zależności od czasu założenia konta i spełnienia warunków):
 • do 30.04.2021 r. premię potrzymają osoby, które założą konto w listopadzie i warunki spełniać będą od 1.12.2020 do 31.03.2022 r.; 
 • do 31.05.2021 r. wpadnie premia na konto uczestników, którzy konto założą w grudniu, a warunki będą spełniać od 1.01. do 30.04.2021 r.

Bon 50 zł dzięki programowi Bezcenne Chwile


Zakładając konto w Banku Pekao, dodatkowo możesz załapać się też na promocję, w której do wzięcia czeka 3400 punktów w programie Bezcenne Chwile. Punkty (które później wymienisz na nagrodę) otrzymasz za wyrobienie do konta karty Mastercard oraz jej rejestrację do 31.12.2020 r. w programie Bezcenne Chwile i wykonanie (w ciągu 30 dni od rejestracji) co najmniej jednej płatności kartą na dowolną kwotę. 

A taka liczba punktów w programie lojalnościowym Mastercard przekłada się na nagrodę o wartości 50 zł - może to być np. voucher na zakupy w serwisie Allegro (ta nagroda dostępna jest wyłącznie dla klientów Banku Pekao).

Sprawdź szczegółowy opis promocji: 3400 punktów powitalnych w programie Bezcenne Chwile od Pekao (promocja z punktami ma być dostępna również do 31.12.2020 r., ale warto zauważyć, że może zakończyć się wcześniej, bo pula nagród w tej promocji jest limitowana; w promocji z premią 100 zł limitu uczestników nie ma - każdy kto weźmie udział i spełni warunki promocji, ten otrzyma premię).

Konto Przekorzystne - prześwietlenie oferty Pekao


Główne cechy konta osobistego zakładanego w Pekao w powyższej promocji to:
 • 0/6 zł miesięcznie za prowadzenie konta oraz 0/3 zł miesięcznie za kartę (Mastercard wielowalutowa) wydawaną do konta - bank nie pobierze opłat za konto i kartę, gdy spełniony zostanie jeden z poniższych warunków: 
  • (I) posiadacz konta nie ukończył 26 lat lub 
  • (II) w miesiącu poprzedzającym pobranie opłaty na konto wpłynie jednorazowo min. 500 zł (nie zaliczają się do tego wpłaty gotówkowe) i wykonasz co najmniej jedną płatność kartą wydaną do konta lub aplikacją PeoPay;

   Powyższe warunki obowiązują dla karty Mastercard (we wniosku o konto określonej jako karta wielowalutowa) - w jej przypadku o wiele łatwiej uniknąć opłaty; zwróć uwagę na to, że we wniosku jest też dostępna karta Visa Debit Gold - z miesięcznej opłaty za kartę Visa (9,99 zł) zwalnia dopiero wykonanie min. 4 płatności kartą miesięcznie.

   Kartę Mastercard również warto wybrać do konta ze względu na to, że tylko ona bierze udział w promocji z 3400 punktów w programie Bezcenne Chwile (co przekłada się na dodatkową nagrodę oprócz premii 100 zł za otwarcie konta); 
 • 0 zł za wydanie karty ze standardową szatą graficzną/ 5 zł za wydanie i wznowienie (po upływie ważności) karty z niestandardową szatą graficzną;
 • 0 zł za przelewy krajowe Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej i mobilnej; 
 • 0,20 zł - opłata za każdy SMS służący akceptacji dyspozycji składanych w bankowości Pekao24 - jej można jednak uniknąć, bo alternatywnym sposobem jest autoryzacja za pomocą aplikacji - wtedy odbywa się to bez opłat; inny sposób to utworzenie zaufanych odbiorców, co pozwoli wykonywać do nich kolejne przelewy już bez konieczności autoryzacji; opłata nie jest pobierana za SMSy przesyłane przy autoryzacji logowania do bankowości internetowej;
 • w przypadku karty Mastercard wydanej do konta: 0 zł za wypłatę gotówki z bankomatów Pekao; w przypadku innych bankomatów w miesiącu kalendarzowym darmowe są pierwsze 2 wypłaty, o ile w miesiącu poprzednim zapewnisz wpływ min. 500 zł na konto i wykonasz co najmniej 1 płatność kartą lub PeoPay (za każdą kolejną wypłatę w danym miesiącu kalendarzowym bank naliczy prowizję 2%, min. 5 zł) lub w przypadku karty Visa Debit Gold: 0 zł za wypłatę z dowolnych bankomatów w Polsce (ale jedynie w przypadku zapewnienia wpływów na konto na sumę min. 5000 zł w poprzednim miesiącu).

W ramach wniosku o konto na stronie promocji (wyłącznie tak złożone wnioski uprawniają do uzyskania premii do 100 zł) są dostępne dwie opcje zawarcia umowy z bankiem: w placówce banku lub bez wychodzenia z domu, w procesie z wykorzystaniem biometrii. I tę właśnie opcję otwarcia konta na selfie należy wybrać, gdyż tylko ona uprawnia do wzięcia udziału w promocji. Wymagane będzie wtedy m.in. wykonanie selfie (stąd określenie "konto na selfie"), czyli sfotografowanie twarzy np. za pomocą kamerki w komputerze czy smartfonie. 

Jeśli we wniosku o konto od razu zdecydujesz się na to, by po wniosku internetowym umowę zawrzeć w placówce, to nie uzyskasz premii. Ale jest pewna furtka... (mowa o tym w regulaminie). W sytuacji, gdy zdecydujesz się na otwarcie konta online, ale ten proces się nie powiedzie i wtedy finalizacja będzie możliwa jedynie w placówce, to też otrzymasz premię 100 zł.

Scenariusze udziału w promocji są zatem trzy:

  ❌ składasz wniosek o konto, w którym wybierzesz oddział jako sposób podpisania umowy => nie otrzymasz premii;

  ✅ składasz wniosek o konto, w którym zdecydujesz się na zawarcie umowy online (lub mobilnie) i w taki sposób zawrzesz umowę => otrzymasz premię 100 zł;

  ✅ w składanym wniosku wybierasz zawarcie umowy online (lub mobilnie), ale weryfikacja okaże się nieudana i umowę zawrzesz w oddziale => nadal otrzymasz premię 100 zł.

💡 Dodam, że gdy już założysz konto osobiste w Banku Pekao, to możesz je też polecać i na tym również będziesz zarabiać - jest bowiem dostępny program poleceń konta w Pekao. Za skuteczną rekomendację bank płaci polecającemu 100 zł (polecony z tytułu otwarcia konta z polecenia nie dostaje nic dodatkowego, ale może wziąć udział w powyższej promocji z premią 100 zł oraz uzyskać 3400 punktów w programie Bezcenne Chwile).

💡 Dodatkową zachętą do częstszego płacenia kartą wydaną do Konta Przekorzystnego jest loteria Pekao, w której wygrać można bony Allegro i elektryczny samochód BMW i3.


Bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami bankowymi. Zapisz się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga. To zero spamu, a jedynie powiadomienia o nowych wpisach, które wysyłam do dwóch razy w tygodniu. Zapis na newsletter zajmuje chwilę, podobnie jak rezygnacja (jeśli kiedyś z jakieś przyczyny tak postanowisz):
Przydatne dokumenty:

9 komentarzy:

 1. "Udział wziąć może osoba pełnoletnia, która w okresie od 1.01.2019 do 31.10.2020 r. nie posiadała (ani nie była współposiadaczem) rachunku płatniczego (konta osobistego), ani rachunku lokaty oszczędnościowej w Banku Pekao" - czyli w praktyce te same warunki co w Millennium :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Millennium w praktyce wychodzi już jakoś ok. 6 lat, więc różnica spora.

   Usuń
  2. Na promkę Konta 360° w Millennium kwalifikuje się tylko taka osoba, która NIGDY nie uczestniczyła w jakiejkolwiek promocji tego konta.

   Pekao zorganizowało swoją pierwszą promkę w styczniu 2019 r. i wyznaczając karencję od właśnie tego momentu w praktyce eliminuje wszystkich, którzy brali udział w ich promkach czyli wychodzi na to samo co w Millennium.

   https://bankobranie.blogspot.com/2019/01/bonus-100-zl-za-konto-przekorzystne-w-banku-pekao.html

   Usuń
 2. Cenna wskazówki dla zamykających to konto:
  - konieczna jest karta, która jest przecinana nożyczkami (to nie żart!)
  - konto można zamknąć w trybie natychmiastowym (w Pekao nazywają to porozumieniem stron)

  OdpowiedzUsuń
 3. Brałam udział w promocji tego konta na przełomie/maja czerwca. Wg warunków powinnam dostać dwie premie po 100 zł każda, do dziś nie dostałam ani jednej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ostatnia promocja z taką premią za konto w Pekao była dostępna do 20.05. br. Ostatni z bonusów miał wpaść do 30.08. Jeśli premii brak, to pozostaje zgłosić reklamację - najwygodniej wiadomością w poczcie wewnętrznej bankowości internetowej.

   Usuń
 4. Co w sytuacji gdy np otworzy konto w aktualnej promocji mój mąż i poleci mi konto choć byłam już klientem tego banku w zeszłym roku, ale aktualnie nie mam tam żadnego produktu czy wówczas należy mu się premia za polecenie konta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sprawdź w regulaminie programu poleceń jakie warunki karencji musi spełnić osoba polecona.

   Usuń
  2. Za polecenie się należy, bo wtedy z tego co czytałem karencja nie obowiązuje. Za otwarcie konta nic nie dostaniesz bo karencja nie minęła.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...