Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zgarnij 500 zł premii na start za darmowe CitiKonto

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

1.09.2023

Zgarnij 500 zł premii na start za darmowe CitiKonto

Promocja konta osobistego Citibanku pojawia się w nowej odsłonie.

promocja "Citi Konto – Zyskuj więcej"
A ta nowa odsłona przynosi przede wszystkim to, co lubimy, czyli podwyżkę premii. Teraz na zakładających bezwarunkowo darmowe CitiKonto czekają bonusy pieniężne o łącznej wartości 500 zł (już bez moneybacku).

[Promocja zakończona. W związku z wyczerpaniem limitu kont biorących udział w promocji, bank zakończył akcję. Sprawdź nową edycję, którą opisuję tutaj.]

Dla kogo promocja "Citi Konto – Zyskuj więcej"


Udział wziąć może osoba pełnoletnia, która nie posiada i po 31.12.2020 r. nie miała konta osobistego lub rachunku oszczędnościowego w Citibanku (wykluczenie obejmuje też współposiadaczy tego typu rachunków). 

Ewentualne posiadanie innych produktów Citibanku (np. karty kredytowej, pożyczki, kredytu czy rachunku firmowego) nie wyklucza z niniejszej promocji CitiKonta. Pamiętaj jedynie, że nawet jeśli masz już dostęp do bankowości internetowej Citibanku, to na potrzeby promocji wniosek o konto złożyć należy na stronie promocji.

Nagrody. Na osoby biorące udział w niniejszej promocji, do wzięcia czekają następujące nagrody gwarantowane: 2 bonusy po 25 zł oraz 5 bonusów po 45 lub 90 zł (w zależności od spełnionych warunków) co w sumie dać może tytułowe 500 zł. To bonusy pieniężne, które bank wypłaci na konto, więc będzie je można wykorzystać według własnego uznania, wypłacając, przelewając lub wydając na dowolny cel.

Limit uczestników. Promocja CitiKonta ma być dostępna do 14.11.2023 r., ale warto uwzględnić, iż może zakończyć się wcześniej. Citibank przygotował bowiem nagrody dla 3 000 klientów, którzy jako pierwsi założą CitiKonto (bazując na obserwacji poprzednich edycji promocji CitiKonta, wygląda na to, że polityka banku jest taka, by nikt nie odszedł z kwitkiem - gdy pula wniosków objętych promocją wyczerpywała się, to bank od razu odpalał wtedy kolejną edycję promocji).

Zasady promocji "CitiKonto – Zyskuj więcej"


By wziąć udział w akcji i zdobywać tytułowe bonusy pieniężne:
 • do 14.11.2023 r. złóż wniosek o CitiKonto lub zawrzyj umowę z bankiem oraz zaakceptuj regulamin promocji (w praktyce robi się to podczas zawierania umowy o konto).

Pierwszy z bonusów (w wysokości 25 zł) można nazwać dobrowolnym. Jeśli nie zdecydujesz się na niego, to do 450 zł premii nadal będzie do wzięcia.

By zgarnąć ten pierwszy bonus 25 zł ("Nagroda 1 – bądźmy w kontakcie")
 • we wniosku o konto wyraź zgody na:
  • przesyłanie i prezentowanie przez Citibank informacji handlowych, w tym mających charakter reklamy lub marketingu bezpośredniego, środkami komunikacji elektronicznej (tzn. poprzez: system bankowości elektronicznej, sms, e-mail, powiadomienia w aplikacjach w tym powiadomienia w aplikacji CitiMobile) oraz
  • telefoniczne przekazywanie i prezentowanie przez bank informacji handlowych, w tym mających charakter reklamy lub marketingu bezpośredniego
 • nie zmieniaj wyżej wyrażonych zgód do ostatniego dnia roboczego miesiąca, w którym otwarto CitiKonto.

Spełnienie powyższych warunków da Ci już pierwszy bonus - 25 zł. Jego wypłata przewidziana jest do ostatniego dnia roboczego w miesiącu następującym po miesiącu, w którym otworzysz konto.

Dodatkowo otrzymasz 25 zł po raz drugi ("Nagroda 3 – zostańmy w kontakcie"), jeśli wyżej wymienione zgody utrzymasz do końca piątego miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta (ten bonus dostaniesz do końca kolejnego miesiąca kalendarzowego).

Z kolei by zgarnąć bonusy do 450 zł ("Nagroda 2 – premia za aktywność"):
 • w pięciu miesiącach kalendarzowych następujących po miesiącu otwarcia konta wykonaj 9 płatności kartą wydaną do konta na łączną kwotę min. 200 zł (oczywiście tu nie chodzi o 9 płatności po 200 zł  każda, ale o co najmniej 9 transakcji, choćby na mniejsze kwoty, które w sumie dadzą min. 200 zł).

Za każdy miesiąc, w którym spełnisz powyższy warunek, otrzymasz bonus w wysokości 90 zł. Łatwo więc policzyć, że jeśli powyższą aktywnością wykażesz się w każdym z pięciu miesięcy kalendarzowych, to łącznie zgarniesz 450 zł.

Uwaga: jeśli w którymś miesiącu zdarzy Ci się wykonać mniej transakcji (ale co najmniej 5 na łączną kwotę min. 100 zł), to wtedy bonus nie przepada, ale wyniesie mniej - 45 zł.

Wypłata każdego z tych bonusów przewidziana jest do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków jego uzyskania.

💡 Przykładowo: jeśli konto założysz we wrześniu, to aktywnością (płatności kartą) będzie należało wykazać się od października do lutego, a ostatnie bonusy dostaniesz do końca marca (będzie to bonus za aktywność oraz - ewentualny - bonus 25 zł za zgody marketingowe, jeśli takowe wyrazisz i utrzymasz do końca lutego). 

CitiKonto w Citibanku - prześwietlenie oferty


Charakterystyka konta osobistego z oferty Citibanku jest prosta, bo to:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta (bez warunków);
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej, a do tego 0 zł za pierwsze 3 (w miesiącu kalendarzowym) przelewy Express Elixir; 
 • 0 zł za kartę do konta (bez warunków); 
 • 0 zł za wypłatę gotówki kartą w bankomatach Citi (w pozostałych bankomatach darmowe są pierwsze 4 wypłaty kartą w miesiącu kalendarzowym, a piąta i każda kolejna kosztuje 8 zł).

Podczas zakładania konta w Citibanku warto zwrócić uwagę, by nie włączać dodatkowych usług (bo one już są płatne), takich jak np. CitiPhone (za 9 zł miesięcznie). To usługa dobrowolna, która na potrzeby promocji nie jest wymagana, więc warto dopilnować, by jej nie aktywować.

Po złożeniu wniosku o konto na stronie promocji, finalizacja otwarcia konta może nastąpić podczas wideoweryfikacji ("na selfie") za pomocą aplikacji mobilnej, za pośrednictwem kuriera lub poprzez akceptację dokumentów w bankowości internetowej Citibanku (jeśli do takowej już posiadasz dostęp; pamiętaj jednak wtedy złożyć wniosek o konto na stronie promocji, a nie poprzez tę bankowość).

Przydatne dokumenty:

57 komentarzy:

 1. co najmniej 9 transakcji bezgotówkowych w punktach handlowo-usługowych lub przez Internet... czyli nie ma żadnych wykluczeń kodów MCC tak samo jak w promocji Velo, wszystko przejdzie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Regulamin promocji nie zawiera wykluczeń.

   Usuń
  2. Czyli zasilenia Revolut też się liczą?

   Usuń
  3. Podbijam pytanie wyżej

   Usuń
  4. Anonimowy2 września 2023 21:01
   Anonimowy3 września 2023 10:25
   a czy są jakieś wykluczenia?

   Jeszcze może zadzwońcie na infolinię żeby drążyć temat. Wtedy w kolejnej promocji wykluczenia gwarantowane. Tak już zrobili w Velo.

   Usuń
  5. witam i jak wiadomo coś odnośnie wykluczeń? czy wszystko przechodzi jak w velo?

   Usuń
 2. Niestety karencja wciąż bez zmian 😬

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na tle wielu innych banków i tak nie wygląda to najgorzej.

   Usuń
  2. Jaka karencja?

   Usuń
 3. Czy w tej wersji jest też konto na 9.5%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, to odrębna promocja (opisuję ją tutaj), która właściwie dotyczy karty kredytowej (przy okazji otwiera się też konto osobiste), a której wyrobienie otwiera drogę do 9,5% na koncie oszczędnościowym.

   Usuń
 4. Mam KK i możliwość korzystania z ich bankowości. Proces wnioskowania za pomocą telefonu to była tragedia. Czy zatem w moim przypadku istnieje możliwość ominięcia zabawy z telefonem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wniosek składasz przez stronę promocji. Ale wtedy nie na selfie bo to nie jest wymagane. Jak masz już dostęp do bankowości to zadzwoni do ciebie konsultant i umowę udostępni w bankowości. Tam będzie do zaakceptowania.

   Usuń
  2. do Anonimowy 1 września 2023 20:23; patrz ostatni akapit: lub poprzez akceptację dokumentów w bankowości internetowej Citibanku (jeśli do takowej już posiadasz dostęp; pamiętaj jednak wtedy złożyć wniosek o konto na stronie promocji, a nie poprzez tę bankowość), omijasz 'zabawę z telefonem'

   Usuń
  3. No nie jest tak słodko, w końcu to CITI. Sam zadzwoniłem i sami nie wiedza jak to zrobić przez www. Wysłano dyspozycję, że spróbują to przepchnąć ale już zasugerowali że może raz jeszcze trzeba będzie złożyć wniosek, a tu przecież jest limit w promocji. Byli zdziwieni, że na etapie składania nie było opcji z potwierdzeniem przez www. No zobaczymy, mają dzwonić, co tam wymyślą.

   Usuń
  4. Jak ktoś złoży wniosek ale nie przejdzie do pobrania aplikacji to wtedy dzwonią i można załóżyć konto pomijając wideoweryfikację. Na telefon trzeba zaczekać kilka dni.

   Usuń
 5. by mogli wkoncu zmienic okres karencji bo juz od chyba ponad roku jest ta sama data masakra...

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy mocno dają się we znaki gdy zaznaczy się zgody o kontakt w celach marketingowych? warte to tych 50zł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Smsy prawie codziennie, telefony rzadziej.

   Usuń
  2. SMSy faktycznie dość często ale dzwonili do mnie ostatnio chyba już pół roku temu. Nie licząc telefonu po wypowiedzeniu karty kredytowej gdy zadzwonili z promocją na zatrzymanie :)

   Usuń
 7. Czy są wymagane jakieś wpływy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Coś przelać musisz żeby było na płatności. Ale nic konkretnego ani stałego nie jest wymagane.

   Usuń
 8. a co zrobić z raiffeisen digital bank - podniesli limit KO do 200tys, ale zamieszanie z podatkiem - czy mozna prosic o przeswietlenie oferty ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale co tu prześwietlać? Zobacz do kiedy jest to promocyjne oprocentowanie.

   Usuń
  2. 10% jest tylko do 29.09 a potem 3,5%. Śmiechu warte. Za chwilę jakiś bank ogłosi że ma 20% w skali roku ale tylko na 1 dzień 🤦‍♂️

   Usuń
  3. jest tez promocja do końca października z 10% do 200K, ale nie wiadomo co z podatkiem polski i austriacki się dubluja - dziwne rozwiązanie

   Usuń
  4. Nie do końca października ale do 29 września.

   Usuń
 9. można inaczej się zweryfikowac niz robiąc foto dowodu bo juz 30 razy robilam i dupa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zadzwonią i poprowadzą inaczej. Zaczekaj.

   Usuń
  2. Niestety też mam taki sam problem. Coś u nich ewidentnie nie działa, a jak zasugerowałem, żeby może przekazali komuś do weryfikacji i może poprawnienia to dostałem odpowiedź, że nie mają informacji, że nie działa, że oni dostają.ale przy takiej formule nikt co może to poprawić, może się o tym nie dowiedzieć. Może trochę poczekam, może jednak poprawią. Jakby się z Wami kontaktowali to wspomnicie, że weryfikacja nie działa. Jak będą mieli dużo sygnałów to może jednak się za to wezmą. Na infolinii przedstawią propozycję weryfikacji kurierem z wysyłką zdjęć dowodu mailem, ewentualnie poczekanie i wgranie przez bankowość elektroniczną.

   Usuń
  3. Witam w klubie. Biometria to u nich totalna porażka. Przerabiałem to na KK. Pomogła zmiana telefonu na .... starszy. Dlatego nie miałem ochoty w to wchodzić. Ale pojawiło się info, ze mogę potwierdzić przez www. I co? Myślicie, że można? Jak dzwoniłem konsultant był zdziwiony, niby przesłał do odpowiedniego działu, i co? I nic. Ja myślę że oprócz karencji trzeba by było jeszcze pisać. "Promocja nie dla słabych nerwowo.... "

   Usuń
  4. Zakladanie konta na selfie to jest dramat, tego się nie da wytrzymać nerwowo. Próbowałem już 4. albo 5. raz w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy. Nie do wiary po prostu, że taki bank a nie potrafi zrobić porządnej aplikacji do zakładania konta

   Usuń
 10. Na stronie promocji zamieszczona jest informacja o treści: "Osoby o statusie bezrobotny zapraszamy do złożenia konta w jednym z naszych oddziałów.". Czy oznacza to, iż konto biorące udział w opisanej promocji można również założyć w oddziale banku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej chcą ich wykluczyć z promocji. Jak założą w placówce to żadnej premii nie dostaną...

   Usuń
  2. W takim przypadku byłaby to bardzo nieuczciwa zagrywka.

   Usuń
 11. Z opisu i tak nie mogę przeczytać ze zrozumieniem. Każdego miesiąca należy wykonać 9 transakcji po 200 zł czy na sumę w ciagu 5 miesięcy. Napisane jest dwojako.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niżej udzielona odpowiedź przez @Anonimowy 8 września 2023 13:50 jest prawidłowa. Uzupełniłem wpis, by rozwiać wątpliwości - liczy się suma tych transakcji, a więc wszystkie 9 transakcji (lub więcej) mogą być na kwoty poniżej 200 zł (mogą być to nawet drobne płatności) - ważne by w miesiącu zrobić płatności na sumę min. 200 zł (ale by nie była to jedna transakcja, ale co najmniej 9).

   Usuń
 12. "9 płatności kartą wydaną do konta na łączną kwotę min. 200 zł"
  oznacza x + y + z + a + b + c + d + e + f = min. 200 zł.

  Jakby miała być każda płatności to by było 9 razy po min. 200 zł.

  OdpowiedzUsuń
 13. Jaka minimalna kwota musi wpływać na konto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tyle żeby ci na płatności wystarczyło.

   Usuń
 14. Czy dobrze rozumiem że żeby przyjechał kurier najpierw muszę wysłać mailem zdjęcie dowodu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do mnie kurier PP przyjechał, chociaż skanów DO mailem nie wysłałem

   Usuń
  2. Na jaki adres?

   Usuń
  3. dokumenty.konto@citi.com

   Usuń
 15. Dzisiaj oddzwoniła do mnie pani z Citi z informacją, że wniosek musiał zostać anulowany, gdyż nie jestem nowym klientem - mam aktywną kartę kredytową, ale mogę złożyć go na nowo: w oddziale, poprzez kuriera lub poprzez rozmowę telefoniczną i akceptację dokumentów w bankowości elektronicznej. Wybrałem oczywiście ostatnią formę, kontynuując rozmowę i konto już jest aktywne. Promocja oczywiście też działa (Pani potwierdziła, wśród dokumentów dostałem też jej regulamin).

  Zapytałem, co powinna zrobić osoba, która ma kartę kredytową i nie chciałaby bez potrzeby wypełniać wniosku na stronie - Pani poleciła kontakt na numer, z którego do mnie dzwoniła (ponieważ jest to numer komórkowy, nie będę go tutaj podawać - sugeruję kontakt przez standardowy numer infolinii).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko działa jak należy. Dzisiaj wpadło pierwsze 90 zł. za zakupy kartą, a już jakiś czas temu - 25 zł. za zgody marketingowe.

   Usuń
 16. Bardzo proszę o podanie tego numeru telefonu, ponieważ mam dokładnie taką samą sprawę do załatwienia.

  OdpowiedzUsuń
 17. Mam kartę kredytową Citi. Złożyłam wniosek o Citikonto, ale nie dokończyłam wniosku, ponieważ nie przeszłam procesu biometrii. Co w takiej sytuacji należy zrobić, czy ktoś z banku oddzwania?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Albo odzwonią, albo nie... :) Proponuję wysłanie wiadomości w serwisie transakcyjnym z prośbą o telefon w sprawie założenia rachunku w promocji Citi Konto – Zyskuj więcej". Niezależnie od tego, czy biometria przeszła, czy nie, to Twój dotychczasowy wniosek i tak zostanie odrzucony, ze względu na to że jesteś już klientem (aktywna umowa o kartę kredytową). W Twoim przypadku do skorzystania z promocji wystarczy rozmowa telefoniczna z potwierdzeniem danych umowy oraz jej akceptacja w Citibank Online.

   Usuń
  2. Należy zadbać o dobre łącze internetowe i właściwe oświetlenie. Oczywiście telefon też musi być odpowiedni.

   Usuń
 18. Jak to wygląda że zwrotami np 25.11 kupuje coś za 200zl dostaje 90 zł bonusu. Potem 3.12 np zwracam to bonus będzie czy jak ?

  OdpowiedzUsuń
 19. Taka sytuacja. "Padła" karta do konta. Pani na infolinii anulowała starą, zamówiona jest nowa. Nie wiem czy dotrze do końca miesiąca, żeby spełnić warunki. Co w takim przypadku? To pierwszy miesiąc po założeniu konta. 25 zł już wpadło. Jeśli w tym miesiącu nie uda się spełnić warunków, to mogę działać dalej, czy to przekreśla dalsze zarabianie na tym koncie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kolejne bonusy nie przepadają bo nie zależą od poprzednich. Na szczęście to nie BNP Paribas

   Usuń
  2. "Każdy Uczestnik, który spełni warunki wskazane w pkt 5 Regulaminu oraz w co najmniej jednym z pięciu miesięcy
   kalendarzowych następujących bezpośrednio po miesiącu w którym otwarto konto, dokona przy użyciu wydanej
   do Konta Karty Debetowej:"

   Masz "co najmniej", czyli nie wylatujesz z promocji w kolejnych okresach. Citi dosyć sprawnie przesyła te karty, więc jest szansa, że nawet ostatniego dnia uda się zrobić zakupy na kilka paragonów. :)

   Usuń
 20. Dziś wpadły ostatnie dwie nagrody: ''za aktywność'' (90zł) oraz ''zostańmy w kontakcie'' (25zł). Od razu przesłane darmowym przelewem błyskawicznym na moje główne konto, a zaraz po tym wysłany elektronicznie wniosek z dyspozycją zamknięcia konta. Dziękuję banku City za bardzo dobrą promocję bankową i zapewne do zobaczenia ponownie - po okresie karencji w nowej promce ;) Z pozdrowieniami dla autora bloga - Adrian

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I ja również pozwoliłem sobie odkopać ten wątek po wpłynięciu dwóch ostatnich nagród. Oprócz CitiKonta zamykam równocześnie kartę Simplicity.

   Do zobaczenia w przyszłości! :)

   Ciekawe jak długo jeszcze te promocje potrwają - na razie bankowi zapewne zależy na pompowaniu bazy klientów przez planowaną od kilku lat likwidacją detalu Citi Group w Polsce.

   Usuń
  2. Bardzo fajna to była promocja.

   Kontaktują się jeszcze telefonicznie po złożeniu wypowiedzenia konta przez internet?

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...