Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Nest Bank: premia 200 zł dla beneficjentów programu Rodzina 500 plus (także dla obecnych klientów)

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

2.08.2017

Nest Bank: premia 200 zł dla beneficjentów programu Rodzina 500 plus (także dla obecnych klientów)

Wystartowała kolejna promocja konta w Nest Banku. Tym razem nie tylko dla nowych klientów!

Do zdobycia są bonusy pieniężne o łącznej wartości 200 zł. Otrzymają je osoby, które posiadają już konto w Nest Banku albo zdecydują się je założyć i zapewniać wpływy z tytułu świadczenia wypłacanego w programie "Rodzina 500 plus" oraz własnego wynagrodzenia.

[Aktualizacja:
od dnia 5.04.2018 r. promocja została odwołana]

Dla kogo promocja? Udział w promocji wziąć mogą osoby pełnoletnie, które na dzień złożenia wniosku o przystąpienie do promocji (możliwość taka jest w bankowości internetowej lub mobilnej) posiadają lub współposiadają konto osobiste w Nest Banku. Uczestnikami promocji mogą więc być zarówno obecni klienci banku, jak i osoby, które Nest Konto dopiero założą.

Zasady promocji. By skorzystać z promocji "Nest kieszonkowe" i zdobyć 200 zł:
 • złóż wniosek o Nest Konto (w sytuacji gdy takiego jeszcze nie posiadasz)
 • w bankowości internetowej lub mobilnej złóż wniosek o przystąpienie do promocji i zaakceptuj regulamin
 • co miesiąc zapewnij na konto wpływ z tytułu wynagrodzenia w wysokości min. 2 500 zł, przy czym zgodnie z regulaminem jako wynagrodzenie bank rozumie także wpływy z programu "Rodzina 500 plus"
  • posiadaj co najmniej jeden z rachunków: Nest Rodzinne Oszczędności lub Nest Konto Samodzielne (więcej na ich temat piszę nieco niżej) 
  • nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania danych w celach marketingowych banku 
  • wyraź zgodę na kontakt ze strony banku w celach marketingowych

  Wypłata premii w promocji została podzielona na transze po 50 zł wypłacane co trzy miesiące. Bank wypłaci taki bonus jeśli w danym okresie kwartalnym, w każdym z miesięcy kalendarzowych zostaną spełnione warunki promocji (a więc wpływ wynagrodzenia i świadczenia 500+), przy czym pierwszy okres kwartalny liczony jest od miesiąca, w którym nastąpi pierwsza wypłata środków z programu "Rodzina 500 plus" na konto w Nest Banku. Bonus zostanie wypłacony do 20 dni roboczych od zakończenia okresu kwartalnego. Łącznie uzyskać można cztery takie bonusy co oznacza szansę na 200 zł.

  Jeśli chodzi o wynagrodzenie, którego wpływ wymagany jest w promocji to dla banku - zgodnie z regulamin będzie to:
  "suma wpływów na Rachunek ROR realizowanych na rzecz jego posiadacza z tytułu: 
  (i) wynagrodzenia z tytułu umowy o pracę dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez pracodawcę lub 
  (ii) renty lub emerytury dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez organ wypłacający świadczenie lub 
  (iii) stypendium dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez uczelnię wyższą lub inny organ wypłacający świadczenie lub 
  (iv) świadczenia z programu Rodzina 500 plus dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez organ wypłacający świadczenie"

  Mając na uwadze skrupulatność Nest Banku w weryfikacji warunków w jednej z poprzednich promocji, nie należy się raczej spodziewać sytuacji, w której liczyłyby się wpłaty własne w postaci przelewów z konta posiadanego w innym banku. Regulamin bowiem wyraźnie wskazuje by wpłaty pochodziły od pracodawcy lub organu wypłacającego dane świadczenia.

  Nest Konto - prześwietlenie oferty


  Główne cechy Nest Konta, czyli rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego, który należy otworzyć w promocji, to:
  • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta (bez warunków do spełnienia)  
  • 0 zł za przelewy krajowe PLN zlecane przez bankowość internetową 
  • 0 zł za wydanie karty i jej posiadanie (bez warunków)
  • 0 zł za wypłatę we wszystkich bankomatach w Polsce (bez względu na to do jakiego banku lub instytucji taki bankomat należy) 
  • 0 zł za wpłaty gotówki we wpłatomatach sieci Euronet

  W opisie promocji pojawił się jeszcze wymóg posiadania rachunku Nest Rodzinne Oszczędności lub Nest Konta Samodzielnego. Teraz więc kilka słów na ich temat.

  Nest Rodzinne Oszczędności to bezwarunkowo darmowy rachunek oszczędnościowy, na który można (ale nie ma takiego wymogu) wpłacać oszczędności. Wyróżnikiem tego konta jest to, że bank wypłaca nie tylko odsetki z tytułu oprocentowania, ale i dodatkowe premie (ich wysokość uzależniona jest od liczby dzieci, jak i lat oszczędzania). Więcej na temat tego konta pisałem tutaj. Wolę otwarcia takiego konta oszczędnościowego wyrazić można już podczas składania wniosku o Nest Konto (rachunek Nest Rodzinne Oszczędności można otworzyć także w bankowości internetowej).

  Z kolei Nest Konto Samodzielne to rachunek, który przeznaczony jest dla młodzieży w wieku 13-18 lat. Tu również (bez warunków do spełniania) nie ma opłat ani za otwarcie czy prowadzenie konta, jak i za kartę wydawaną do konta, internetowe przelewy PLN oraz wypłaty z bankomatów.

  Oferta dla oszczędzających : Nest Lokata Witaj


  Klient, który otwiera konto w Nest Banku może skorzystać z promocyjnej lokaty powitalnej (jest to oczywiście dobrowolne). Można na nią wpłacić od 1 000 do 10 000 zł i uzyskać oprocentowanie w wysokości 4% w skali roku. Lokatę można otworzyć najpóźniej w ciągu 30 dni od założenia konta. Zrobisz to po zalogowaniu do bankowości internetowej, gdzie wybrać będzie należało jeden z dwóch okresów lokaty: 3 miesiące (4% dostaniesz bez dodatkowych warunków) lub 6 miesięcy (po zapewnieniu wpływu wynagrodzenia na konto - więcej na ten temat pisałem tutaj).

  Sposoby otwarcia konta w Nest Banku


  Składając wniosek o konto w Nest Banku wybrać możesz jeden z trzech sposobów zawarcia umowy:
  • przelewem weryfikacyjnym z konta, które posiadasz w innym banku (ale tylko z wybranych banków: Alior Bank, BZ WBK, Eurobank, ING Bank Śląski, mBank, Orange Finanse, Pekao, PBS Bank, T-Mobile Usługi Bankowe) - w tym przypadku ważne by dane przy przelewie idealnie zgadzały się z tymi, które wpiszesz we wniosku o konto;
  • za pośrednictwem kuriera - wybierając tę opcję już we wniosku można wskazać adres miejsca podpisania umowy inny niż zamieszkania czy korespondencyjny (możesz więc wskazać np. miejsce swej pracy, jeżeli tam najdogodniej będzie Ci przyjąć kuriera);
  • w placówce Nest Banku  - można ją wybrać we wniosku (najpierw wskazując województwo, a później konkretną miejscowość i lokalizację) - przy tej opcji pamiętaj, by doradca w placówce kontynuował wniosek złożony online (bo tylko złożony w taki sposób liczy się w promocji) a nie otwierał kolejnego.

  Wariant dla osób posiadających konto firmowe


  Udział w promocji wziąć mogą również osoby posiadające konto firmowe w Nest Banku. Wówczas jednak zamiast wpływu wynagrodzenia min. 2 500 zł (który wymagany jest od osób posiadających lub zakładających konto osobiste), należy zapewnić co miesiąc wpływy w kwocie nie niższej niż 6 000 zł (poza wpływami z własnych rachunków w Nest Banku, kredytów i lokat) oraz zrealizować z konta firmowego płatność zaliczki podatku dochodowego do Urzędu Skarbowego lub pełnej składki do ZUS. Jednym z warunków udziału w promocji jest jednak też posiadanie konta osobistego, więc jeśli posiadasz tylko rachunek firmowy to konto osobiste również będzie należało założyć. W przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą pamiętać również należy o tym, że premia wpływająca na konto będzie podlegać opodatkowaniu (obowiązek ten spoczywa na przedsiębiorcy). W przypadku klientów indywidualnych premia - zgodnie z treścią regulaminu - zwolniona jest z podatku.

  Przydatne dokumenty:

  26 komentarzy:

  1. a szkoda że to musi być wpływ od pracodawcy bo jutro składam wniosek o 500 plus i już miałem zamiar podać numer konta do Nest a tak niestety drogi Neście pozostaje te świadczenie na obecnym koncie ;)

   OdpowiedzUsuń
  2. Wymóg wpływu poborów w wysokości min. 2500 zł to dość zaporowy warunek.
   Beneficjentami 500+ są głównie osoby z niższymi dochodami.

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Przy 1 dziecku. Przy 2+ biorą wszyscy to i znajdą się tacy co mają 2,5k. Choć mnie wychodzi na to że wynagrodzenie + świadczenie ma być = min. 2,5k.

    Gorzej mają rodzice 1 dziecka.
    Mają wysokie dochody = nie mają 500+ = promocja nie dla nich
    Mają 500+ = mają niskie dochody = promocja nie dla nich

    Usuń
  3. Te 2500 to muszą być same pobory czy pobory plus 500+?

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Z przytoczonego w tekście cytatu z regulaminu (punkty od i do iv) wynika, że do wynagrodzenia wlicza się... i wynagrodzenie, (i emerytury, rennty, stypendia), i świadczenia z Rodzina 500 plus :)

    Usuń
   2. ...wlicza się "z tytułu: wynagrodzenia...lub...lub..świadczenia..."Czy to znaczy,że suma wynagrodzenia iiiii świadczenia? Proszę o sprawdzenie i ewentualne sprostowanie,pozdr

    Usuń
   3. Wpływ..z tytułu: wynagrodzonia...lub....lub...lub świadczenia...Czy to pewne, że to sumujemy? A jak interpretuje to skrupulatny bank? Poprosimy o rzetelną informację...

    Usuń
   4. Bo "lub" w logice oznacza "i". A gdyby było w regulaminie "i" to oznaczałoby trudne do realizacji zapewnienie wpływu ze wszystkich 4 źródeł.

    Usuń
  4. Czyli może być 2100 od pracodawcy + 500 z 500+?

   OdpowiedzUsuń
  5. A czy jeśli moje wynagrodzenie i 500+ JUŻ wpływa (od paru miesięcy) na rachunek w Nest, to łapię się na promocję jeśli wypełnię wniosek? (i spełnię warunek posiadania Nest Rodzinne Oszczędności)

   OdpowiedzUsuń
  6. Nie mam dzieci, czy 500 + jest koniecznym warunkiem czy wystarczy wynagrodzenie i NRO ?

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Wpływ świadczenie z Rodzina 500 plus jest warunkiem koniecznym w ten promocji.

    Usuń
  7. Czy można polecać to konto i załapać się na 205 zł z polecenia?

   OdpowiedzUsuń
  8. A co jeżeli ma się dwóch pracodawców i są 2 przelewy wynagrodzenia - z tym że żaden z nich pojedynczo nie jest na 2500 ? Chociaż sumując je wychodzi 2500. To czy Bank to w jakiś sposób uzna ; czy musi być 1 pracodawca i przelew 2500. Bo w regulaminie chyba nie jest to sprecyzowane albo ja coś nie doczytuje ....

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Liczy się suma wpływów więc chyba może być i więcej niż 1 wynagrodzenie.

    Usuń
   2. Na infolini potwierdzili ze moze byc przelew od wiecej niz jednego pracodawcy. Musza to byc przelewy od pracodawcy powyzej 2500 (nie wlicza sie do tego podobno 500+). Nawet jesli bylby to jeden pracodawca płacący co tydzień suma musi byc powyżej 2,5 k.

    Usuń
  9. Nie można złożyć wniosku o 500+ jeśli umowa o konto została zawarta przez przelew weryfikacyjny z innego banku.

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. To kaszana. Podejrzewam że większą osób tak zakładała konto. Zostaje potwierdzenie tożsamości w placówce ale Nest nie wszędzie jest :-/

    Usuń
   2. Juz wiem. Nie mozna złożyć wniosku przez nest ale mozna innymi sposobami. Wazne by wskazac konto nest jako konto do odbioru przelewu. Troche trudniej ale nie wyklucza z promocji.

    Usuń
  10. g
   Do kiedy jest ta akcja Nest? Pytam bo zastanawiam się czy nr konta w Nest nie podać wypełniając wkrótce papiery do 500+

   OdpowiedzUsuń
  11. jeśli chodzi o:

   "nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania danych w celach marketingowych banku"

   to można to gdzieś zmienić?

   OdpowiedzUsuń


  12. A czy to jest treść tych oświadczeń, czy jest coś jeszcze

   Wyrażam zgodę, aby Bank kontaktował się ze mną telefonicznie lub poprzez środki komunikacji elektronicznej w celach marketingowych, w tym aby przesyłał mi informacje handlowe za pomocą ww. urządzeń, w szczególności drogą SMS lub email. Powyższa zgoda zachowuje ważność także w przypadku, gdy nie zawrę z Bankiem umowy o produkt, którego dotyczy niniejszy wniosek jak również, gdy ww umowa o produkt wygaśnie lub zostanie rozwiązana. Zgoda ta może zostać odwołana w każdej chwili bez podania przyczyny

   OdpowiedzUsuń
  13. Witam wszystkich. Złożyłem wniosek o 500+ i podałem konto w Nest Banku. Mam jednoosobową działalność gospodarczą i konto firmowe w innym banku. Moje dochody są mocno nieregularne, bywa i tak, że w miesiącu nie mam żadnego wpływu na konto firmowe, więc wymóg 6000 zł odpada. Pomyślałem, więc, że może by tak robić przelew z konta firmowego na konto w Nest Banku w tytule wpisując "pensja". Jak najbardziej będzie to moja pensja tylko pytanie czy bank się do tego nie przyczepi??

   OdpowiedzUsuń

  Aktualnie najpopularniejsza promocja:

  Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

  Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...